Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:28:37

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Intruder2k5 válasza cog777 (#3000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit lehet erre mondani...? Nagyon ügyes! :C

(#3002) cog777 válasza Intruder2k5 (#3001) üzenetére


cog777
senior tag

Koszi, bar nagyon egyszeru a kommunikacios protokol a szkennerrel.

Meg kell nyitni a soros portot 9600 bit/s barudrate-el, es elkuldeni neki a GLG-t. A valaszban benne van az aktualis csatorna es mas adatok. Bovebben: link

Szerk: persze nem hivatalos, dokumentalt a protokol, fene a gyartokba.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#3003) Kicsirics77 válasza cog777 (#3000) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Gratulálok, szép munka :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3004) cog777 válasza Kicsirics77 (#3003) üzenetére


cog777
senior tag

Koszi :)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#3005) forum_user


forum_user
tag

Sziasztok!

Van egy KCD-20 konyhai rádióm
[link]
és az USB-ről és CD-ről való mp3 lejátszással gond van, mert 10-11 perc után a lejátszás leáll és a lejátszó készenléti állapotba megy a zene közepén. Elalvás időzítő pedig ki van kapcsolva, többféle módon megpróbáltam a zenét lejátszattni de mindig azt csinálja. Egyszerűen a lejátszó készenléti állapotba kerül 10-11 perc lejátszás után.

Mit tehetek?

(#3006) Kicsirics77 válasza forum_user (#3005) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Hát ez nemigazán az a rádiós topik,itt adó-vevő készülékekről szokott menni a trécs, de hátha lesz valakinek valami ötlete,én nem ismerem ezt a készüléket.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3007) Beniii06 válasza forum_user (#3005) üzenetére


Beniii06
őstag

Szia.

Szerintem inkább ezt itt kérdezd meg: [link]

"Got any other secret weapons?"

(#3008) farkas-j válasza forum_user (#3005) üzenetére


farkas-j
őstag

Gondolom már nem új. Én a tápegységet ellenőrizné le először. Vélhetően kapcsolóüzemű táp van benne, így a csatoló és a szűrő elkókat mérném meg először egy ESR mérővel. Ehhez ki sem kell forrasztani a kondikat. Ilyen műszer hiányában egyszerűen cserélném őket, mert csak pár száz Ft-os költség. Ha ez nem segít, akkor már ki kell teríteni az asztalra és méregetni, mert bármi lehet.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3009) Lacee88


Lacee88
csendes tag

Sziasztok, esténként a pécsi papagájon (15/8) vagyok elérhető, hívójelem: BR512 :)

ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

(#3010) w.miki


w.miki
veterán

MÁV melóhoz tudnátok rádiót ajánlani?
Többen használják a BaoFeng UV-5R kétirányú rádió walkie talkie-t, több-kevesebb megelégedéssel.
De ha lenne kisebb/erősebb/modernebb/olcsóbb/ajánlottabb/Ctölthető készülék akkor az jobb lenne.
Kínából is lehet, BangGood-ra van kuponom, bár többen írták, hogy azok klón készülékek, nem eredetiek.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3011) Kicsirics77 válasza w.miki (#3010) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Yaesu ft4x csak frekiben legyen nyitva,vagy valamelyik motorola gp attól függ milyen frekin dolgozik a máv.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3012) w.miki válasza Kicsirics77 (#3011) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi :R 160 , és 450 Mhz, körül úgy tudom.
Ajánlanál még pár típust, amik esetleg olcsóbbak, de még megbízhatóak, és könnyű kezelni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3013) Kicsirics77 válasza w.miki (#3012) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

a yaesu ft4x-nél pillanatnyilag nincs olcsóbb,ami az lenne az a baofeng ami vagy jó vagy nem.
egyszer kell rászánni a pénzt,li-on az akku, szóval bármikor tölthető.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3014) Uyuarasy

Sziasztok, WebSDR-es hallgatozashoz milyen kulteri antennat javasolnatok?

Most ugy nez ki a setup, hogy egy RTL-SDR v3 van Raspberry PI-hoz csatlakoztatva a keszletben kapott dipol teleszkopos antennaval es ha jol valasztom meg az antennak hosszat valamint jo helyre teszem ki az erkelyen akkor egesz viselheto a jel/zaj arany AirBand/VHF kornyeken.

Erdemes egy ilyen kulteri antennaval probalkoznom vagy inkabb vegyek tobb teleszkopos antennat es epitsek valami ehhez hasonlot?

(#3015) Kicsirics77 válasza Uyuarasy (#3014) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Annál a tv antennánál bármi jobb arra amire használni szeretnéd,de építs egy negyedhullámú antennát és meglesz a sikerélményed is ha ügyes vagy. Meg persze kb ingyen is van ha vannak otthon lomok a garázsban.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3016) Uyuarasy válasza Kicsirics77 (#3015) üzenetére

Ertem, koszi szepen!

(#3017) Kicsirics77 válasza Uyuarasy (#3016) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

de lehet a teleszkópos is ha nincs kedved építeni, mert a változtatható hossz miatt még ki is adhatja a félhullámot.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3018) Uyuarasy válasza Kicsirics77 (#3017) üzenetére

A teleszkopos fele hajlok (foleg mivel nincs semmi "hulladekom" amibol epithetnek), csak ha mar foglalkozom vele akkor elotte felfrissitenem az elmeletet mogotte.

(#3019) Kicsirics77 válasza Uyuarasy (#3018) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Sok sikert vele,biztosan lesz sikerélmény, szerencsére ezek az sdr vevők egy darab dróttal is képesek vételezni,mondjuk lehet zajosabban mint egy egyszerű teleszkópos antennával.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3020) w.miki válasza Kicsirics77 (#3013) üzenetére


w.miki
veterán

Ajánlanál még néhány típust, ami jó? Ez most épp nem kapható.
Kipróbáltam egy PoFung UV 6R-t, az egy picit recseg... :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3021) Kicsirics77 válasza w.miki (#3020) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

a pofung és társai mind baofengek és kínai nying-nyang rádiók.
Yaesu FT-65E-B2 VHF/UHF még lehet alternatíva, viszont neked mindenképpen nyitott kell ebből is,ez most éppen kapható is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3022) Intruder2k5 válasza w.miki (#3020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Midland CT-590S. Néhány gombnyomással nyitható, de hátránya, hogy a Chirp nem ismeri, így vagy a gyári szoftverével, vagy a billentyűzetről tudod felprogramozni.

(#3023) whbear válasza Intruder2k5 (#3022) üzenetére


whbear
senior tag

Nem derül ki, hogy DC (szinkrodin) vagy kettős keverésű szuperheterodin a vevője. Lehet hogy a korral jár, de a DC vevő sistergős ideges hangját nem tudom elviselni. DMR-en jó lehet. Az új olcsóbb Yaesuk is szinkrodin vevősek sajnos.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3024) Intruder2k5 válasza whbear (#3023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne beszélj csúnyán, tiltja az ÁSZF! :D

De viccet félretéve, sajnos fogalmam sincs, én itt az amatőrök között is amatőr vagyok. Adásban csak minimálisat, de vételben viszonylag sokat használom, nem ritkán órákat is megy naponta a kamionos frekin, én elégedett vagyok a hangjával. Annyit tudok, hogy a megelőző mindkétféle Baofeng-hez képest jobb a hangminősége, és hangosabb is.

[ Szerkesztve ]

(#3025) pisti525


pisti525
csendes tag

Sziasztok, Kecskemét és vagy környékén szeretnék egy swr, antenna hangolást csináltatni. Lenne itt olyan, aki ezt tudná válalni ? Nem ingyen persze, uhf satcom, 255mhz... Vagy eladó nanovna keresek. Köszönöm, szép napot.

(#3026) Kicsirics77 válasza pisti525 (#3025) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

ha8taj Antibácsi kecskeméti,de nemtudom hol lakik, viszont ismerem személyesen, segítőkész, lehet megérné az nmhh hívójelkönyet megnézni mert vannak amatőrök kecskeméten páran.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3027) pisti525 válasza Kicsirics77 (#3026) üzenetére


pisti525
csendes tag

A rádiós klub létezérésről tudtam, de a listában tényleg sok amatőr szerepel. Lehet Antal bácsit felkeresem, bár igy idegenként ugy oda állítani. Bár ha , a kezemben a kész antennával jelenek meg, biztosan nem küldene el.. :))

(#3028) cog777 válasza Intruder2k5 (#3024) üzenetére


cog777
senior tag

Mi a kamionos freki? Gyűjtöm a frekiket a szkenneremhez. :)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#3029) Kicsirics77 válasza pisti525 (#3027) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Biztosan nem fog elküldeni, nem olyannak ismerem az öreget.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3030) w.miki válasza Kicsirics77 (#3021) üzenetére


w.miki
veterán

Mégis megvettem a Pofung uv6r-t a kollégától. Olcsón odaadta, és azt mondta egyelőre elég lesz nekem. Ő nem használja. Viszont betanítás nem járt hozzá, hogyan kell ezeket használni? :DDD
Mi ez a CH-33, 17, 43? Meg a felette lévő kód?
Kaptam mellé egy táblázatot, de ezek is mit jelentenek: C12, C18, C33, C47*, TA01, TS12, TF17...?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3031) Intruder2k5 válasza cog777 (#3028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

468.805 Mhz, de ez ugye Magyarországon, és leginkább a főváros környékén, domborzattól függően 20-50 km-re.

(#3032) Kicsirics77 válasza w.miki (#3030) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

nem ismerem a készüléket, így nem is tudom miről beszélsz egyenlőre, szerintem keress youtube videókat az hamarabb lesz.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3033) Intruder2k5 válasza w.miki (#3030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Honnan kaptad azt a táblázatot? Az véletlenül nem valami belsős MÁV-os csatornatáblázat? Mert ha igen, és nincs a csatornák mellé konkrét frekvencia érték, akkor ezzel így semmire nem fogsz menni. Felette lehet akár CTCSS vagy DCS kód is.

(#3034) Beniii06 válasza w.miki (#3030) üzenetére


Beniii06
őstag

"Mi ez a CH-33, 17, 43?"

Azok csatorna nevek, de pontos frekvencia értékek nélkül nem lehet segíteni és hogy miként kell őket beállítani a rádióba.

Ha jól értem, ezek már benne vannak a rádióban, esetleg ha átállítanád a beállíásokban, hogy ne csatorna nevet, hanem frekvenciát írjon ki, akkor tudnád ennek a háromnak legalább, illetve ha tartoznak ezekhez "felette lévő kód"-ok, akkor azok is megnézhetőek a beállításokban(MENU). Ettől függetlenül a többi listában lévő csatorna névhez a frekvencia még nem lesz meg.

Feltétezem, hogy uv5-r klón ez a uv-6r, szóval, ha chirp(PC-s program) kompatibilis és van hozzá programozó kábeled, akkor egyszerre ki tudnád olvasni és szerkeszteni a csatornákat/frekvenciákat pár kattintással. uv5-r hez és chirp-hez is van rengeteg youtube videó vagy leírás.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#3035) Lacee88


Lacee88
csendes tag

Van olyan freki, amin próbálkozhatok, ha:
- bajba kerülök és nincs mobil térerő
- túrázás közben ér baj (4/12PMR?)
- SHTF, háború, járvány, természeti katasztrófa, áramszünet, napvihar etc..
Szóval van-e olyan frekvencia (PMR, VHF/UHF?), amin érdemes próbálkozni ha beüt a baj? Ha nincs, akkor a 446pmr.hu közösségen keresztül ki lehetne találni egy közös megállapodás keretén belül egy vészhelyzeti frekvenciát.
Tudtok valamit ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

(#3036) Kicsirics77 válasza Lacee88 (#3035) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Szia.
Tegyünk helyre pár dolgot.
A HG0RUV vészhelyzeti átjátszó, de gyakorlatilag inaktív, mivel nincs vészhelyzet.
Rövidhullámon szokott lenni próbakör ilyesmire, de mivel sosem hallgattam így nemtudomu van-e még vagy milyen frekvencián megy.
Ha túrázás közben valami bajod lesz a legkisebb gondod lesz a rádió, hidd el, ott az első az lesz, hogy valaki hívja a 112-őt.
Háború, természeti katasztrófa, vagy bármi más esetén sem a rádió lesz a prioritás, vannak erre megfelelő állami szervek, zárt hálózattal.
Utoljára pedig a per sáv lenne az utolsó amit erre használni lehetne, mivel a szabályozás szerint 0,5W, ami lássuk be, nemsokmindenre elég, illetve mivel ez egy szabadon használható freki, nembiztos,hogy szerencsés lenne, mivel a darustól-pistikéig mindenki ezen lógna.
Amúgy biztosan van létjogosultsága, ez csak az én személyes véleményem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3037) Lacee88 válasza Kicsirics77 (#3036) üzenetére


Lacee88
csendes tag

Helló :)
A szabályozás eléggé lazán van kezelve és tapasztalataim szerint a kutya se foglalkozik azzal, hogy a vas ami a kezemben van hány wattos.
Pusztán érdeklődöm, hogy ha neadjisten beütne valami orbitális nagy kaki és rendelkezem ilyen rádióval, akkor van-e egy olyan általánosan ismert frekvencia, amin lehetne kommunikálni, információt cserélni, segítséget hívni, vagy csak simán hallgatózni.

ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

(#3038) Kicsirics77 válasza Lacee88 (#3037) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Sajnos a szabályozás a legnagyobb baj, egyébként nincs ilyen frekvencia a 70cm-es sávban csak a vészhelyzeti átjátszó ami inaktív.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3039) Lacee88 válasza Kicsirics77 (#3038) üzenetére


Lacee88
csendes tag

Értem, köszönöm.
Én hihetetlen módon letojom az ilyen szabályozásokat, ha arra költ az állam bácsi, hogy bemérje a baofengjeimet és ezzel vegzáljanak, akkor vigyék :D De még soha nem hallottam olyanról, hogy valakit az 5-8-10 wattos, cserélhető antennás kézi rádiók miatt megbírságoltak volna vagy ilyesmi. Az más ha építek a tetőre egy batár nagy antennát és nekiállok kalózrádiózni. De ezek olcsó kínai rádiók, amivel szerintem a kutya se foglalkozik.

ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

(#3040) Kicsirics77 válasza Lacee88 (#3039) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

De ezek olcsó kínai rádiók, amivel szerintem a kutya se foglalkozik.
szerinted ;]
no mindegy nem akarlak meggyőzni, én mint rádióamatőr, betartom a szabályokat maximálisan, nekem ez már elvi kérdés mióta engedélyem van.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3041) Lacee88 válasza Kicsirics77 (#3040) üzenetére


Lacee88
csendes tag

Soha nem forgalmaznék, a rádióamatőr sávokon.
Ez elvi kérdés. Tiszteletben tartom a szabályokat.
De! A hallgatózás úgy tudom engedélyezett. Amíg nem nyomok rá a PTT gombra, addig nem követek el bűnt, igaz?
Illetve ha tényleg beütne valami SHTF szitu, akkor azt hiszem ezt a szabályt el lehetne engedni, de tényleg csak akkor ha egy nagy krízishelyzet van. Ez esetben szerintem megbocsájtható lenne hivatalos engedély nélkül forgalmazni. De csak ebben az esetben!

Kérdés: ki, mikor és hol és hogyan foglalkozik azzal, hogy én PMR sávon cserélhető antennás készülékkel 8W-on nyomulok? :) Van erre apparát? Kétlem.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

(#3042) doberman válasza Lacee88 (#3041) üzenetére


doberman
senior tag

szia.
elméletileg van, gyakorlatilag nincs...
addig nincs gyakorlati retorzió míg nem zavarsz senkit (most nem mennék bele az olcsóbb kínai rádiók rf "fröcsögésébe" amit esetleg egy nagy nyereségű antennába táplálsz).

csak egy adalék amit jó fejben tartani: még a rend őre is elkérheti a rádió berendezés üzemelési engedélyét... (volt rá precedens)

bár ha beüt a krah.. akkor meg nem az lesz a fontos, hogy van-e pecsétes papír.. csak ne zavard a többieket...akik esetleg azt szervezik, hogy melyik irányba fussunk..
egyébként egy Novice fokozat megszerzése nem egy ördöngős dolog és máris lesz kivel beszélgetni... ;]

üdv:
8lnu
zoli

8lnu

(#3043) Lacee88 válasza doberman (#3042) üzenetére


Lacee88
csendes tag

Szia! :)
Elméletileg van, gyakorlatilag nincs, értem. És elméletileg melyik ez a frekvencia?
Tervezem lerakni a vizsgát, csak az idő az a fránya drága idő... :(

ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

(#3044) Intruder2k5 válasza Lacee88 (#3035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"a 446pmr.hu közösségen keresztül ki lehetne találni egy közös megállapodás keretén belül egy vészhelyzeti frekvenciát"

Éppen lehetne találni, de szerinted mégis mennyien figyelnének egy olyan frekvenciát, ami jó esetben néhány tucat ember közös megegyezése alapján van használatban, tehát mondhatni alig ismerik páran, és még jobb esetben sosem lesz élesben használva, tehát lehet évekig csend lesz rajta. Vagy ha bele is szólnak, akkor is mások, nem egy olyan valaki aki épp bajban van. Azt hiszem nem tévedek nagyot, ha azt mondom senki sem fogja figyelni. Szerintem ha tényleg nagy bajba kerülsz, akkor nyugodtan szólíts meg bárkit akit elsőként meghallasz az éterben, vagy egy olyan frekin próbálkozz, amiről tudod, hogy sokszor aktív, legyen az TAXI-s, vagy akár amatőr frekvencia, mert ha tényleg komoly a baj, teszem azt életveszélyben van valaki és nincs más mód kommunikálni, akkor úgyse azzal fog foglalkozni senki, hogy ugyan már milyen jogon szóltál te oda bele.

[ Szerkesztve ]

(#3045) Lacee88 válasza Intruder2k5 (#3044) üzenetére


Lacee88
csendes tag

Értem, köszönöm a válaszodat!
Remélem nem lesz baj :)

Más: véleményetek szerint a baofengeknél (jelen esetben UV-5R és UV-82), a wide vagy a narrow beállítás a "jobb"? Olvastam már mindenfélét ebben a témában, nem sikerült előrébb jutnom... :(

ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

(#3046) Kicsirics77 válasza Lacee88 (#3045) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

narrow, így nem fröcsög át a szomszédos csatornára

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3047) Lacee88 válasza Kicsirics77 (#3046) üzenetére


Lacee88
csendes tag

Értem, köszönöm. Akkor átállítom.

ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

(#3049) Kicsirics77 válasza Mad Mex (#3048) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

van számtalan lehetőség próbálgatni kell, nekem volt ilyen 50cm hosszúságú antenna ami egész vállalható volt.
Nagoya típusokat keresgélj.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.