Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:28:37

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) gagyilovag válasza numera007 (#300) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Köszi

(#302) gagyilovag válasza numera007 (#300) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Nekem még nem fogadja el.
Azt kéri később próbáljam,mert még nem él. :W

Looks like this code isn't ready yet. Please try again later.

(#303) numera007 válasza gagyilovag (#302) üzenetére


numera007
tag

Másnak is visszautasította. Nekem azonnal elfogadta.

(#304) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A Baofeng UV-82 HP-t nem látom a német amazonon, és ebayen is csak EU-n kívül láttam még. Egy olyanra pedig beneveznék. Nem láttátok valahol?

(#305) may15


may15
csendes tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata a Xiaomi Mijia rádióval kapcsolatban?
Itt a link hozzálink

(#306) solti válasza may15 (#305) üzenetére


solti
senior tag

Én szemeztem vele sokáig, de megmondom őszintén nem jöttem rá, hogy mi a poén benne. minek a bluetooth, hogy megy a helyzetmegosztás stb. Ráadásul asszem csak kínaiul beszél

(#307) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!

A Gearbestes akciózások miatt kénytelen voltam én is venni egy BAo BF-T1-et, elfér a többi rádió mellett. :D
Na már most, problémába ütköztem a felprogramozásánál, READ parancsra ezt a hibaüzenetet kapom:

Ugyan ez a problémám az asztali gépen és a notin, is, így azt hiszem User errorról lesz szó :B

Tudtok segíteni? (Valami Prolific nevű drivercsomagot már telepítettem, azt hiszem az kell hozzá)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#308) numera007 válasza MurdR (#307) üzenetére


numera007
tag

Milyen kábellel csatlakoztál? (10 perce programoztam fel az enyémet gond nélkül).

(#309) MurdR válasza numera007 (#308) üzenetére


MurdR
veterán

Sima microUSB-vel, tehát nem a gagyi kínai kábelt használtam.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#310) numera007 válasza MurdR (#309) üzenetére


numera007
tag

Csak mert venni kell hozzá kábel amivel fel tudod programozni. A sima USB nem jó a programozáshoz.
Ilyen kell hozzá

(#311) numera007 válasza MurdR (#309) üzenetére


numera007
tag

Ha javasolhatom, most tedd félre, NE nyomogasd az adás gombot, mert ha bemérnek, hogy nem az előírt frekvenciát használod, dádá lehet a vége. Rendelj programozó kábelt és akkor újra próbáld.

(#312) MurdR válasza numera007 (#311) üzenetére


MurdR
veterán

Ezért jó egy-egy magyar youtube videó a rádióról, amiben kerek-perec azt mondják, hogy sima MicroUSB kábellel programozható :D

Nem nyomkodom, nem látom értelmét 440-en forgalmazni.

Köszi, akkor rendelek egy kábelt hozzá, addig pedig elpihenget a többi barátocskájával az asztalomon.
úgy is rendelni akartam a kocsihoz tetőantennát, meg egy Nagoyát is, mert az UV5-ön az a gumirudiszerű valami borzalmas :))

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#313) bacus


bacus
őstag

Vettem egy ilyen rádiót (uv-5r plus, most alig 6e ft volt ebayen), még nem programoztam fel, csak végig scanneltem minden csatornát..

164.325-ön melyik taxi társaság forgalmaz? Ez engedélyköteles sáv, mert állandóan beszélnek rajta,160-as tv-hez falikonzolról, meg toyota prius ról, stb.

ahol még fogtam valamit

162.250
438.775

ezek nem a szabad pmr sávok, hol találok info-t, hogy kik ezek, milyen engedély kell, hogy ezeket a frekiket használják?

A 8 pmr sáv persze néma.., azt hittem ezt használják.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#314) lugosi válasza bacus (#313) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Melyik város?

(#315) may15 válasza bacus (#313) üzenetére


may15
csendes tag

Itt nézz körbe szerintem.

link

(#316) bacus válasza lugosi (#314) üzenetére


bacus
őstag

Bp, Óbuda

may15: ez igen, köszi, ez hasznos volt

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#317) numera007


numera007
tag

Megjött a Bf-999. Teljesen jó kis rádió. A belseje 888-é.

(#318) gagyilovag válasza numera007 (#317) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Gratula.
Feltételeztem,hogy az van benne.

(#319) numera007 válasza gagyilovag (#318) üzenetére


numera007
tag

Tuti, mert a chirp mindkettőt azonos fájlal és beállítással viszi.

(#320) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Hello! Van egy kínai ilyen alap, Fluoreon M880-as készülékem. Az lenne a kérdésem, lehet-e ezekkel úgy telefonálni, mint egy telefonnal, hogy nem kéne nyomva tartani a gombot az oldalán?

(#321) numera007 válasza csucsotke (#320) üzenetére


numera007
tag

Ha van rajta VOX üzemmód akkor valamennyire igen. (hangra kapcsol be az adás).

(#322) bacus


bacus
őstag

Ha szépen megkérek valakit, ki tud rakni egy kész csv fájlt, amit a chirp el már érdemes fel programozni a készülékbe? Feltettem az alapot 8 pmr sáv + amatör adók, de azt hittem itt zsongás lesz az éterben, akárhova kapcsolok majd fogok valami adást, ehhez képest még a két scan-el megtalált taxis csatorna is van, hogy órákra elhallgat...

Egyébként játszani vettem, van két egyszerü pmr (most nem férek hozzájuk, mert lent van balatonnál). A további tervek, hogy még motorozás közben is tudom majd használni, több messzebb lévő motoros között egy túrán pl.

Köszi előre is.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#323) hzsolee válasza bacus (#322) üzenetére


hzsolee
őstag

...azt hittem itt zsongás lesz az éterben... 😂
Hát ez manapság nem divat, mindenki a facén lóg.... Pmr csatin nem lehet csücsöritőst posztolni

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#324) Kicsirics77 válasza hzsolee (#323) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

még az a szerencse,hogy itt szolnok környékén van élet.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#325) geri1111


geri1111
tag

Szeretnék vásárolni Boefang Bf-t1-et.
Az jött le, hogy ez picit komolyabb mint a tesco-ban várásolhatóak.
Teljesen kezdő vagyok a témában, a gyerekemmel szeretnék vele szórakozni, de ha már veszek és valamivel többet ráfordítok, lehet-e venni picit drágábban komolyabbat?
A cél a nagyobb hatótáv lenne, semmi más extra igényem nincs.
Köszi előre a segítségeteket.

(#327) MurdR válasza geri1111 (#325) üzenetére


MurdR
veterán

Baofeng UV5-R, pár ezer forinttal drágábban. Numerikus billentyűzete van, magad írod be a frekit, nem kell PC-vel programozni. Viszont ésszel kell használni, ha 446 MHz-en maradtok, akkor nem lesz baj.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#328) numera007 válasza MurdR (#327) üzenetére


numera007
tag

Ha akcióban fogja ki, akkor némileg drágább, ha nem akkor kb kétszer annyi. De igaz, sokkal jobb, programozhatóbb, de a gyereknek, ha kicsi a srác, akkor nagy és nehéz.

(#329) geri1111 válasza MurdR (#327) üzenetére


geri1111
tag

2 db itt bitang jó árban van. Van valami amit hozzá kell vennem? Szerintem nincs, de erősítsd meg kérlek.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#330) MurdR válasza geri1111 (#329) üzenetére


MurdR
veterán

Én egy ilyen noname eladótól egy ceruzát nem rendelnék, felejtsd el!

Tessék, 5500Ft/db.[link]

Ennek az eladónak pedig kb. 3000darab eladása van UV5-ből: [link]

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#331) numera007 válasza geri1111 (#329) üzenetére


numera007
tag

Lehúzós átvágós, semmit nem fogsz kapni.

(#332) lugosi válasza MurdR (#327) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne az uv-5r-t ajánljátok szerintem hanem az uv-b5 vagy uv-b6-ot.

(#333) MurdR válasza lugosi (#332) üzenetére


MurdR
veterán

Pénztárcafüggő, de T1-ről indultunk, ne legyen a duplája :P

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#334) geri1111 válasza MurdR (#333) üzenetére


geri1111
tag

Ezek azon kívül, hogy pc nélkül lehet őket programozni, mivel tudnak többet egy alap felhasználónak?
Arra gondolok, hogy semmi extrára nincs szükségem. Egyszer felprogramoznám a T1-et és többször nem is kellene hozzányúlni.
Erdőben kirándulásnál használnám stb....
A T1-et Gearbest-ről 8 dollárért tudnám megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#335) numera007 válasza geri1111 (#334) üzenetére


numera007
tag

Ha csak a gyerekkel szórakozni kell, akkor T1 vagy 888 vagy 999. Esetleg WLN. A T1 és a WLN kicsi, zsebben elfér, jó minőség.

(#336) lugosi válasza MurdR (#333) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Arra nem figyeltem igazad van. Mondjuk nekem csak 1 db rádióm van, így annyira nem néztem pár ezrest.

(#337) MurdR válasza geri1111 (#334) üzenetére


MurdR
veterán

Elég nagy a vesztesége szerintem a T1-nek attól a pici antenna miatt. Viszont, ha nem kilométerek áthidalása a cél, egyszer felprogramozva minden igényeket kielégít, akkor ne gondolkozz, a T1 kell Neked.

Lugosi: igen, egyke rádiónak kevés. Én is csak "tartaléknak" vettem, hogy ha autós túrára megyünk, akkor haveroknak is oda tudjak dobni egyet az ő kocsijukba. :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#338) anadroid válasza geri1111 (#325) üzenetére


anadroid
senior tag

Ha tf1-et veszel, rendelj programozókábelt is, kb. 5$! A vele adott USB csak töltésre való.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#339) anadroid válasza MurdR (#337) üzenetére


anadroid
senior tag

A Budakeszi útról indítja a kerepesi papagájt (>15 km). Nem olyan gyenge.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#340) anadroid válasza anadroid (#338) üzenetére


anadroid
senior tag

Bf t1-re gondoltam, sikerült összevonnom.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#341) geri1111


geri1111
tag

Akcióban mennyiért szokott menni az UV-5R? ezen a 7200 Ft-os on szívom a fogam:) de ha gyengébbet veszem...ismerem magam megbánom, mert mindig azon agyalok, hogy a jobb mennyivel lenne jobb:)

(#342) Kicsirics77 válasza geri1111 (#341) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

van amikor 5500-ft körül is ki lehet fogni.
ha pénzt szánsz rá akkor gt5-tp,nekem volt de az egyik legjobb volt a kínai rádióim közül.
kellően jó volt a füle és az adás is rendben volt.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#343) geri1111 válasza Kicsirics77 (#342) üzenetére


geri1111
tag

hát igen....indultam a Bf-T1-ről :) Most meg már itt járunk...:)) Van esetleg Miskolc vagy max 100 km környéki akinél rá tudnék valamelyikre nézni?

(#344) Kicsirics77 válasza geri1111 (#343) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

ezt nemtudom,én már egy ideje nem foglalkozom a kínai kis rádiókkal.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#345) MurdR válasza geri1111 (#341) üzenetére


MurdR
veterán

Ha megbánod, akkor meghirdeted eladásra amennyiért vetted, és annyiért vígan el is viszik. Utána pedig rendelsz egy másikat. Nincs veszíteni valód. Messze van még a jó idő, meg a túrázások, addig 5x megrendeled a másikat, amit szeretnél.

(Pest megyében tudom megmutatni mindkettőt.)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#346) anadroid válasza geri1111 (#334) üzenetére


anadroid
senior tag

A 8$-os Gearbest árat hogy éred el? Kuponod van, vagy pontokkal? $12.12 a legjobb, amit találtam náluk.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#347) MurdR válasza anadroid (#346) üzenetére


MurdR
veterán

12usd, és pontozható 8ig. 10 alatt én sem nagyon láttam még, bár nem kizárt.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#348) anadroid válasza MurdR (#347) üzenetére


anadroid
senior tag

8.50 $-ra jön ki pontokkal.

Viszont olyan pmr-ekre (és hasonlókra), amelyeknek nincs árengedménye, a 35%-ot adó GB11.11Camp december 30-ig még jó (erre nem, ez engedményes). Kempingcikknek minősül.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#349) MurdR válasza anadroid (#348) üzenetére


MurdR
veterán

Köszi, körbe is nézek akkor :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#350) geri1111


geri1111
tag

Kezd kialakulni a kép:) Baofeng bf 888 s lesz a kiszemelet áldozat, Gearbesten 19 dollárért meg tudom venni a 2 db-ot.

11 éves fiammal néha szórakozni, túrázni, úgy gondolom bőven elég lesz.
Úgy látom programozni ábelt külön ennél is kell venni.
Olvastam itt, hogy belekötöttek egy autós szoftverbe a vámon és keményen megbüntették.
Ügye ennél ilyen probléma nem fenyeget?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.