Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-08 09:11:45

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) solti válasza kusztax (#699) üzenetére


solti
senior tag

Mobiltelefont 😁

(#702) Kicsirics77


Kicsirics77
Topikgazda

létezik hálózati rádió,kell egy feltöltős SIM és adatforgalmon keresztül lehet kommunkiálni.
Nem ZELLO!!!Annál kicsit komolyabb.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#703) amstro555 válasza Kicsirics77 (#702) üzenetére


amstro555
tag

Miben komolyabb a Zello-nál?

2-3e m magasan itthon levegőben már nincs GSM. Ott hogy lehet megoldani, hogy 10 km felett (20-30 km) beszélgessek? Amatőr sáv (144)?

(#704) Kicsirics77 válasza amstro555 (#703) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Abban,hogy ha nincs szerver hozzáférésed akkor nem beszélsz,ez legalább egy zárt csoport,mert éves díja van a szolgáltatásnak,a zellon meg folyamatosan megy a hülyeség,nem mezei felhasználókra gondoltam,de egyébként a zellohoz is vagy net vagy mobilnet kell ergo 2-3 km magasan az se hasznalható már.Az amatőrsávot meg a pmr hagyjuk mert ami ott megy néha az minősíthetetlen.Egyedül a rövidhullám ami még megtartotta azt a jelleget amit amatőrrádiózásnak nevezhetünk.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#705) charlie_hu válasza Kicsirics77 (#704) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

A PMR-nek semmi köze az amatőr rádiózáshoz, ez valami hazai beidegződés lehet. Amint a neve is írja, ez személyes mobil rádió. És ma már többé kevésbé erre is használják.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#706) lugosi válasza amstro555 (#703) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Várj, most ha jól értem te a légtérben 20-30km magasságban akarsz rádiózni? Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ez milyen felhasználás lenne.

(#707) Kicsirics77 válasza charlie_hu (#705) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Szerinted nem vagyok vele tisztában,hogy melyik mi?Pusztán csak az éteretika miatt említettem,hogy ami mindkét helyen megy az jócskán hagy kívánni valót maga után.Ha értelmezési gond van szivesen válaszolok.Egyébként aki kicsit is a rádiózással foglalkozik annak illene elolvasni a törvényi hátteret,de sajnos sokan nem teszik meg még a hívójeles amatőrök sem, csak nyomják a PTT-t mint süket az ajtót.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#708) lac14548


lac14548
aktív tag

Gyerekeknek keresek egyszerű 1-2km hatótávolságú walkie-talkie-t.
Beépített USB-ről tölthető akku vagy AA méretű akkus kellene.
Van ajánlott tipus akár itthon akár külföldi beszerzés?
Kösz,

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#709) Kicsirics77 válasza lac14548 (#708) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Emagon van most motorola TLKR T42 akciósan 10k pmr és bőven jó

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#710) picur10


picur10
aktív tag

sziasztok!
ezen a linken vásárolható, sárga 446mhz-s rádiót néztem ki a gyerekeknek, túrázás közbeni bohóckodáshoz. ezt itthon gond nélkül használhatom? elem bele és kész?
egy baofeng bf-t3 -at néztem ki először, de kiderült, hogy azt nem használhatom.
vagy van esetleg valami ajánlottabb belépő típus?

(#711) Kicsirics77 válasza picur10 (#710) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

igen arra tökéletes lesz.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#712) picur10 válasza Kicsirics77 (#711) üzenetére


picur10
aktív tag

köszi!

(#713) picur10 válasza Kicsirics77 (#711) üzenetére


picur10
aktív tag

Megnéztem az a T42-es Motorolát is, bár drágább, az is jól néz ki. Gondolom minőségben magasan veri a kínait. ár/érték arányban jobban járnék azzal? hangminőségben, kidolgozásban valószínűleg megérné inkább azt venni?

(#714) Kicsirics77 válasza picur10 (#713) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

természetesen igen,a motorola az nem egy gagyi cég aki bóvlit gyártana, gp340-el simán elkiabáltam szolnok-nagyrév távolságot.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#715) picur10 válasza Kicsirics77 (#714) üzenetére


picur10
aktív tag

köszönöm! megrendeltem inkább egy T42 szettet. :)

(#716) Kicsirics77 válasza picur10 (#715) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Nem fogsz csalódni benne.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#717) Peak


Peak
addikt

Sziasztok! Segítséget, tanácsot szeretnék kérni, hogy autós konvojos utazáshoz üzembiztosan milyen modellt válasszak? Olvastam pár "kritikát", hogy egyik-másik model (pl. Motorola T82 Extreme) két autó között még 50 méter távolságban is már alig érthető recsegést produkált, nem szeretnék hibázni a vásárlással. Az ár nem elsődleges tényező, nem fogok filléreskedni a minőségért. Köszönöm szépen a segítségetek!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#718) Kicsirics77 válasza Peak (#717) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Ha nem akarsz recsegést akkor külső antenna,de a motorola nem arról híres,hogy recsegne,mondjuk a kocsiszekrény árnyékol az tény,én mindenképpen külsö antennában gondolkodnék.Főleg ha lemaradtok egymástól,ha van lehetőséged inkább kérj kölcsön kipróbálásra minthogy pénzkidobás legyen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#719) Peak válasza Kicsirics77 (#718) üzenetére


Peak
addikt

Köszönöm a tippet. Ezek a konzumer termékek a 0,5W adóteljesítménnyel egyáltalán megengedik külső antenna csatlakoztatását? Valami mágneses talpas pici pöcökre kell antenna alatt gondolni, ami ablakon kikábelezve van? A szélvédő felülete nem elégséges "ablaknak" a szemben haladó jármű felé?

Esetleg klasszikus kinai rendeléssel 1W környéki eszközzel nem váltom ki a külső antennát?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#720) Kicsirics77 válasza Peak (#719) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

[pmr]
[motorola]
[antenna]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#721) Kicsirics77 válasza Peak (#719) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Te ezekhez pl nem kell és nem is lehet külső antennát csatlakoztatni,a T82 már alkalmas lehet arra amire neked kell.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#722) charlie_hu válasza Peak (#719) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Az a baj, hogy a kocsi egy fémkalitka. Eleve csak az üvegeken jut ki értelmezhető jel, aztán ha esetleg ilyen fémgőzölt (fűtőszálak helyett szokták, mert ez átlátszó, előre is lehet) a szélvédő még ott se.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#723) Peak válasza charlie_hu (#722) üzenetére


Peak
addikt

uh köszi, igen, szélvédőfűtésem is van. akkor megfogná az is a rádióhullámokat.
marad a külső antenna, plusz azt fogadni képes legolcsóbb vacak.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#724) Kicsirics77 válasza Peak (#723) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Akkor e-bay baofeng uv 5r és hozzá sma-bnc átalakító.
[sma-bnc adapter]
[uv 5r]

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#725) lugosi válasza Peak (#719) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mi annak idején (amikor még a roaming díjak nagyon magasak voltak) sima szabvány pmr-rel tartottuk a kapcsolatot autópályán úgy, hogy a két kocsi közötti távolság 50-200m volt, adott esetben úgy hogy más kocsik voltak köztünk. Teljesen jó volt a vétel, kis noname pmr-ekkel.

(#726) lac14548 válasza Kicsirics77 (#709) üzenetére


lac14548
aktív tag

Jobb lenne a saját belső akkumulátoros (USB-s töltős)...
Esetleg ilyet tudtok javasolni?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#727) Kicsirics77 válasza lac14548 (#726) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Létezik hozzá eliminátor ami szivargyújtóra lehet dugni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#728) Kicsirics77 válasza lugosi (#725) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

De nem volt szélvédőfűtés elöl gondolom egyik kocsiban sem mert az valami felgőzölt vezetőréteg vagy mi a franc ami árnyékol.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#729) lugosi válasza Kicsirics77 (#728) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Első szélvédőfűtés nem volt valóban, az elöl menő autóban volt hátsó szélvédőfűtés, de annak a szálai nem olyan sűrűk, mint az első szokott lenni. A hátsó autóban uv-szűrő réteg volt, ami szintén egyfajta fémes felgőzölés úgy tudom.
Egyébként a rádióhullámok nyilván nem csak az első-hátsó szélvédőn keresztül közlekednek a két autóban 0 fokos oldalirányú terjedéssel, tehát szerintem ez azért nem egy túl komoly akadályozó tényező.
Azóta igaz másik kocsim van, első szélvédőfűtés abban sincs csak uv szűrő szintén,de szoktam a kocsiban figyelni a PMR forgalmat néha amerre megyek (automata kereséssel) és elég jó szokott lenni a vétel. Tehát szerintem ez tökre nem akadály egy nyílt autópályán vagy autóúton 1-200m-en.

Az első szélvédőfűtés amúgy nem felgőzölt réteg, hanem vékony fűtőszálak, sokkal vékonyabbak, mint a hátsó ablakfűtés. Ültem ilyen kocsiban, nem árnyékol szerintem túlzottan, igaz ott nem urh-n vételeztünk hanem magasabb frekvencián.

[ Szerkesztve ]

(#730) dunhcan


dunhcan
újonc

Sziasztok

Van nékem ilyenem:
https://www.amazon.com/gp/product/B07MJPB652/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s01?ie=UTF8&psc=1

Egyszerű kérdésem hogy használhatom én ezt itthon?
A gyári leírásában mindenfélét írnak, hogy mindenhol lehet használni, de arrol semmit hogy hogy lehet átállítani PMR-re.
Odáig megvan hogy valami 8 sáv közül kéne tudom választani, de jelenleg 22-öt tudok, ami szerintem az amcsi verzio. Frekiket szintén nem ír sehol.
Hogy tudok 100%-ban meggyőződni, hogy akkor ez most oké e? Be lehet mérni?

Válaszotokat előre is köszi
Viktor

(#731) #77646080 válasza dunhcan (#730) üzenetére


#77646080
törölt tag

Linkesítettem, így könnyebb elérni a kérdéses termék oldalát. :)

(#732) lugosi válasza dunhcan (#730) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez szerintem FRS vagy GMRS rádió (valószínűbb inkább hogy FRS), ami frekvenciáját tekintve nem azonos a PMR446-tal így szerintem ez itthon vagy Európában nem használható úgy mint az USA-ban.

(#733) dunhcan válasza lugosi (#732) üzenetére


dunhcan
újonc

Köszönöm a választ.
Akkor ami a linken van valszeg kamu, miszerint:
"Safe and Convenient: This kids walkie talkie is made of environmentally friendly materials ( ABS ) and comply with US and EU standard which are safe for everyone. Built-in flashlight and the handy belt clip make the children easily have fun day or night!"
Létezik egyáltalán olyan rádio ami kompatiblis US & EU?
Köszi

(#734) lugosi válasza dunhcan (#733) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én azt úgy érteném, hogy a sugárzási értékei az egészségre nem ártalmasak, és általános polgári célra tiltott frekvenciákat nem használ (az én kínai rádióm is megfelel az előírásoknak, de rádióamatőr engedély nélkül PMR-en kívül másra nem használható), de azt nem jelenti szerintem, hogy az engedélymentes EU-s vagy hazai frekvenciákon működik.

(#735) dunhcan válasza lugosi (#734) üzenetére


dunhcan
újonc

Köszönöm az alapos választ!
:R

(#736) VaJman


VaJman
csendes tag

Sziasztok,
Nem tudom mennyire mozog a forum, de a segitsegeteket szeretnem kerni, illetve a javaslatotokat.
Kerekparozashoz keresek olyan PMR-t, aminek a VOX funkcioja biztosan mukodik headsettel.
Ket vagy tobb kerekparos kozotti kommunikacio, erdoben - lenne a cel.
Egy Baofeng BF-T1 mar kiprobalasra kerult, de nem igazan eled fel a hangra. Ha MTB-al mesz az erdoben, szukseg van mindket kezedre a kormanyon.
Melyik keszuleket tudnatok ajanlani jo szivvel, ami nem aranyarban van, tehat megfizetheto?
Köszönöm a valaszotokat elore is.
Üdv.,
VaJman

(#737) theooracy válasza VaJman (#736) üzenetére


theooracy
aktív tag

Üdv. [link] vagy az egyel nagyobb 710-es....

(#738) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szeretnék walkie-talkiet venni, jelenleg az alábbit néztem ki:
Sencor SMR 600

Ár/érték arányban milyen hasonló készülékek vannak még amik ajánlottak megvételre?

Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#739) lugosi válasza pvt.peter (#738) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mennyibe kerül ez?

(#740) pvt.peter válasza lugosi (#739) üzenetére


pvt.peter
őstag

Kb. ~17eFt.
20eFt -ig gondoltam elmenni.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#741) Kicsirics77 válasza pvt.peter (#738) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Én a helyedben szétnéznék hogy találok-e normális pmr rádiót használtan,a múltkor láttam egy pár(2db)motorola kis pmr rádiót a fészen a marketplaceben 5k áron,ennél a sencor izénél klasszisokkal jobb.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#742) pvt.peter válasza Kicsirics77 (#741) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm az infót.
És újonnan milyen Motorola készülék érné meg?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#743) Kicsirics77 válasza pvt.peter (#742) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Kérdés az mire szeretnéd használni,a motorolák nem olcsók viszont cserébe örökélet,nekem van egy gp240 uhf gp340 vhf ht750 uhf.közel 20+ évesek de a mai napig gond nélkül mennek,mondjuk én rádióamatőr vagyok.
Ha tudod mire kell akkor szétnézek neked pár helyen hol érné meg.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#744) lugosi válasza Kicsirics77 (#743) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezek mintha nem pmr-ek lennének.

(#745) Kicsirics77 válasza lugosi (#744) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Bizony nem,de nem is ezeket ajánlottam,mivel pedig hívójeles amatőr vagyok nálam vígan ellehetnek ezek a készülékek is,ha megkeres akkor majd ajánlok neki normális pmr készüléket ami csak 446-446,2 MHz között megy.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#746) lugosi válasza Kicsirics77 (#745) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De valószínűleg magának kérte az ajánlást és nem neked, így látatlanban pedig inkább tippelnék arra, hogy ő nem hívójeles amatőr. (Valld be hogy benézted :D).

(#747) Kicsirics77 válasza lugosi (#746) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Nem nagyon kell bevallani semmit,nem feltételeztem egy percig sem hogy az lenne,ha viszont figyelmesen olvastál volna és a szövegértelmezéssel sem lenne gond akkor sikerült volna leszűrni,hogy a tartósságra és a minőségre utaltam nem pedig arra,hogy ezeket vagy hasonló készülékeket ajánlok neki.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#748) lugosi válasza Kicsirics77 (#747) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bizti?

Mert először azt írtad a srácnak:
"Én a helyedben szétnéznék hogy találok-e normális pmr rádiót használtan,a múltkor láttam egy pár(2db)motorola kis pmr rádiót"

majd utána mikor rákérdezett, hogy akkor konkrétan milyen típus, akkor:

"gp240 uhf gp340 vhf ht750 uhf"

felsoroltál pár NEM pmr rádiót.

Ez biztos nagy segítség volt neki. :U :N

Ez a párbeszéd zajlott le köztetek:
- Szia, kinéztem egy sencor pmr-t, van-e nála jobb vétel?
- Szia, láttam pmr motorolát, vegyél inkább olyat.
- Oké, milyen motorolát, újonnan?
- Itt van 3 ami egyáltalán nem pmr és nem is új, 20+ évesek. Igaz te nem használhatod őket mert nincs rádióamatőr vizsgád, de nekem tökre beváltak.

Látod benne a poénfaktort? :DDD
Oké, ha a srácnak véletlen van rádióamatőr vizsgája, akkor nem 3 poén, csak 2. De úgy is ütős azért! :D

[ Szerkesztve ]

(#749) Kicsirics77 válasza lugosi (#748) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Mondjuk értelmezés helyett a motorola tlkr tipus pont pmr,részemről elengedtem, mert látom vannak gondok a szövegértéssel.A sencor tipus nyílván valami hulladék lehet.Erre írtam azt hogy vegyen motorola pmr készüléket mert egy életet kiszolgál a minősége miatt. Az hogy te nem tudod értelmezni az is egy jó kis poénfaktor,legalább nézd meg a motorola pmr kínálatát mert a rózsaszín barbitípustól az ipari kivitelig árul pmr készüléket,sőt olyat is ami mototrbo szabványt is tud.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#750) pvt.peter válasza lugosi (#748) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nekem csak egy megbízható walkie-talkie kéne :D
Ez a Sencor SMR 600 mehet akkor?

Jó értékeléssekkel rendelkezik, úgy gondolom, hogy ár-érték arányban megéri.
Csak gondoltam benézek ide is, hátha vki lebeszél róla és tud jobbat ajánlani ár-érték arányban :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.