Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 17:34:49

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) lugosi válasza H2o-pok (#550) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az UV5r-nek szerintem elég sok verziója van. Használhatók párban, evidens módon egymást átfedő frekvenciatartományban.

(#552) Galahed


Galahed
senior tag

Tudtok olyan Adó-vevőről ami scanner és tud adni is pl PMR tartományban?

Eddig ezt találtam: Kenwood TH-7e (A Yaesu is szimpatikus pl az FT-70D, de ez 108MHz alatt nem keres...)

(#553) Kicsirics77 válasza Galahed (#552) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

majdnem minden rádió tud scan funkciót,kérdés, hogy Te mit szeretnél?
108MHz alatt a műsorszóró frekik vannak,ott mit akarsz scannelni?
108-136 között légi sáv van,ott érdemes hallgatózni.
Ha pmr is kell akkor olyat vegyél pl a Yaesu-ból ami frekiben nyitott mert egyébként nem fogja tudni, plussz a 6,25 khz lépésközt is tudja máskülönben nem lesz a pmr frekvenciahelyes.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#554) Galahed


Galahed
senior tag

Hozzáértők felé:

Melyiket válasszam Wouxun KG-UV9Dplus vagy Yaesu FT-70DE ?

(A Kenwood TH-F7E kb 100ezer :( )

(#555) Kicsirics77 válasza Galahed (#554) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

wouxun analóg rádió kétsávos
a yaesu meg szintén kétsávos plussz digitális c4fm,amin nem nagyon van forgalmazás.
nekem yaesu ft-60 van kéziben
de még mindíg nemtudom mire akarod használni.
itt az a kérdés,mert árban van különbség.
mondjuk egy motorola gp340 azért elveri a yaesu wouxun kenwood icom rdiókat is.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#556) Galahed válasza Kicsirics77 (#553) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

Ha már szkenner akkor szkenneljen akár 100Khz-től... :) (pl Kenwood TH-F7e0.1~1300MHz)

Igen pont a Yaesu-t nézegetem... az elvileg ezeket tudja. (6.25 és 8.33-as közöket is.)

(#557) Galahed válasza Kicsirics77 (#555) üzenetére


Galahed
senior tag

A rövid válasz a mire akakorm használni- ra: Játszani, semmi komoly tervem nincs vele a PMR összeköttetésen kivül. De érdekel a sávokon való szkennelés, persze főleg a légi sávban.

(#558) lugosi válasza Galahed (#557) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha a légi sáv szkennelése érdekel akkor a yaesu. A sávot elvileg a wouxun is tudja de nem tudja az új 8.33-as lépésközt, amit a yaesu igen.

(#559) Kicsirics77 válasza Galahed (#556) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

ha már scanner akkor néha az index rdiós ado-veszeken szokott lenni fent olyan 20k körül,na az tud mindent
vagy az uniden bearcat bct 15
egyébként szükséged van a c4fm üzemmódra,mert ha nem akkor felesleges megvenned,simán jó analógra az ft-60 is.
de ha már digitlis akkor ennyi erővel lehetne radioditty gd-77 analóg-dmr rádió is :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#560) Galahed válasza lugosi (#558) üzenetére


Galahed
senior tag

És tényleg, ezt nem is vettem észre... Akkor marad a Yaesu... Merthogy használt Kenwood TH-F7e sincs eladó...

(#561) Kicsirics77 válasza Galahed (#557) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

akkor elég a yaesu ft-60 is bőven, c4fm-en nem fogsz hallani senkit,én hónapok óta nem hallottam senkit sem,max pmr16-on c4fm-eznek,hogy ilyen is van.
dmr az forgalmasabb ilyen szempontból.

hopp most látom aniconál már nincs ft60
az ft65 meg nem nyitható frekiben az hiszem,legalbbis utoljára még így volt mikor akartam venni.
akkor csak az ft-70de.
a 8.33 lépésköznek vételnél nincs jelentősége mivel bármelyik 2 sávos rádión be lehet állítani a repsávot csak tudja az AM üzemmódot.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#562) Galahed válasza Kicsirics77 (#559) üzenetére


Galahed
senior tag

Analóg bőven jó lenne szvsz sohasem használnám a C4FM-et, de az általad emlitett FT-60-ast nem találok se újat se használtat (a használt az garanciálisan értendő)

(#563) lugosi válasza Kicsirics77 (#561) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az FT-60 a gyári katalógus szerint se a 6.25-ös, se a 8.33-as lépésközt nem tudja. A 6.25 miatt én pl nem vettem meg annak idején, de ha a repülő sáv vétele is kell, akkor a 8.33 nélkül se venném meg, így nálam az a modell - bármilyen jó is volt 2004-ben mikor bemutatták - biztos kieső. Azóta már új szabályok jöttek, pl. a 8.33.

Galahed: az FT-60-at kifutottnak jelöli a webshop ahol néztem.

[ Szerkesztve ]

(#564) Kicsirics77 válasza Galahed (#562) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

nekem is most ketyeg majd le a gari az ft-60 ról augusztusban,közben láttam,hogy már nem forgalmazzák.
de így nem rossz választás az analóg-digitális sem.
[vagy ez pl.]

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#565) Kicsirics77 válasza lugosi (#563) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

egyébként mint mondtam az AM légi vételhez nem kell a 8.33,simán hallgatom a polgári/katonai légiforgalmat az ft-60-al is.
a pmr meg kicsit el van csúszva mivel nem frekihelyes de nem jelentős ez sem,mindenhol szól az szépen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#566) lugosi válasza Galahed (#560) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, ahogy olvasom a kézikönyvét, a Kenwood F7E frekvencia-kiterjesztés nélkül a PMR frekvenciákon nem tud adni, 440-ig tud adni.

(#567) Galahed válasza lugosi (#563) üzenetére


Galahed
senior tag

Na akkor megvettem a FT-70De-t köszönöm az értékes infót mindenkinek. :R

(Volt egy éppen kibontott , nyitott, 3 év garanciás (Anico és ők is nyitották) - 13ezerrel olcsóbban)

(#568) Kicsirics77 válasza lugosi (#566) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

a yaesu is ugyanez,hivatalosan csak az amatőr frekin tud adni-venni,de lehet kérni a freki kiterjesztést rá plusszban.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#569) Kicsirics77 válasza Galahed (#567) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

aztn majd jön a cb,az rh,utána majd meg az hogy kell egy komolyabb rádió is.
hidd el tudom és így kezdtem :DDD
ma már van:
-yaesu ft60
-motorola gp340
motorola gm300 2db
president madison cb
president washington cb
president grant cb
yaesu ftm-100
yaesu ft450
csak a teljesség igénye nélkül :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#570) lugosi válasza Kicsirics77 (#565) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A légi csatornák esetén a szabályozás azt mondja ki, hogy 2018.01.01-től csak olyan készülék használható légi rádióforgalomban az EU területén, amelyik tudja a 8.33-at, és 2018.12.31-ig át kell állítani az összes frekvenciakiosztást 8.33-as lépésközre. Ebben sok minden le van írva: PDF
Ezért hallod még most szerintem.

(#571) lugosi válasza Galahed (#567) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az nagyon jó vétel volt szerintem, grat hozzá!

Írj majd róla bővebben, ha kipróbáltad, akár blogbejegyzést is. Engem érdekelne.

(#572) Kicsirics77 válasza lugosi (#570) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

tudom mi van leírva benne mivel olvastam tavaly,majd ha nem hallom akkor esetleg elgondolkozom,hogy akarom-e hallani vagy sem,inkább a kelet tájékoztató ami forgalmas,vagy a katonai ha repülés van.
mondjuk mióta a kislányom megszületett nemnagyon van otthon bekapcsolva semmi sem,max ha kint vagyok a konyhában akkor a cb vagy az rh.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#573) lugosi válasza Kicsirics77 (#572) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

CB-n van még forgalom?

(#574) Galahed válasza Kicsirics77 (#569) üzenetére


Galahed
senior tag

Ezt sejtem... Már nézegettem a nagyobb antennákat meg állomásokat is.... :)

Egy USB donglét antennával (RTL-SDR) már beszereztem pár dollárért, de az ugye szgéphez kötött stacioner dolog (legalábbis nálam) ...

Ez (Yaesu) meg jön velem mindenhova :)

(#575) Kicsirics77 válasza lugosi (#573) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

nem is gondolnád,hogy mennyi meg mekkora.
itt pl szolnok és környéke elég forgalmas és nem csak a K40USB,vagyunk páran cb-sek
jó terjedésnél meg svédországtól angliáig,törökország,olaszok,jön itt minden kérem,lehet jókat beszélgetni,most is be van kapcsolva a polcon bent a melóhelyen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#576) lugosi válasza Kicsirics77 (#575) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gondoltam rá egy éve, hogy beszállok a CB-be, de kéziben csak egyet láttam, ami az SSB-t is tudta, az Albrecht AE 2990-et, amiről jót és rosszat is olvastam, most nézem hogy még mindig lehet kapni, de 82k-t nem ér meg nekem hogy játszogassak vele. Az Alan 42 lett volna az ami max árban belefér, 42, de tán még az is sok.

Szerk.: beépítettet, asztalit meg nem akartam.

[ Szerkesztve ]

(#577) Kicsirics77 válasza lugosi (#576) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

pedig egy asztali/mobil elég jó ha rendbe van kapva,a kézivel az a baj,hogy akku gyorsan merül benne.
meg véleményem szerint annyit nem érnek a kézi ssb rádiók amennyiért árulják őket,akkor mr inkább egy jó stalker vagy grant

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#578) Ferike81 válasza Kicsirics77 (#577) üzenetére


Ferike81
senior tag

Hali.
Lenne egy kérdésem. Vettem én egy pár Baofeng UV-5R rádiót. Át is programoztam chirp segítségével. Köszönöm a tanácsokat, sikerült. A gyerekeknek vettem végül is, de van egy barátom akivel elszórakozgattunk rajta. Kis városban élek, és itt elég szépen el lehet társalogni. A cimborám kamionozik, és én is sofőr voltam, így régebben cb-n társalogtunk, innen jött a gondolat, hogy a régi Grantot be kellene izzítani. Na nekem ekkor jutott eszembe, hogy erre a Baofengre nem lehet valahogy "ráhegeszteni" legalább a cb 40 közepet meg a 40 felsőt? Láma vagyok a témához, csak használtam a cb-t nem tudtam soha hogy mitől megy. Régen nagyon sok stabilban forgalmazóval beszélgettem én is, lehet együtt is beszélgettünk, sokat jártam a négyesen.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#579) Kicsirics77 válasza Ferike81 (#578) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Szia.
Nem
a baofeng az
[TX] 136 - 174MHz, 400 - 520MHz

[RX] 136 - 174MHz, 400 - 520MHz, 68-108MHz (FM Broadcast)

a cb 40 közép usb az 27,405MHz
a 40 felső meg 27.855 MHz ha jól számoltam.
ez még köszönő viszonyban sem lenne a baoval tekintve,hogy rövidhullámú svba esik erősen,mégpedig a 11 méteresbe.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#580) Ferike81 válasza Kicsirics77 (#579) üzenetére


Ferike81
senior tag

Bocs. Most nézem a rádiósávok kiosztása táblázatot amit linkeltél. Akkor ez halott ötlet. A Presidentet meg szórakozás miatt nem fogom betenni a kocsiba. Furcsán nézne ki a 150-es midland antennával. És ha a házba akarnám berakni akkor milyen antenna kellene hozzá?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#581) Kicsirics77 válasza Ferike81 (#580) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Stabilba egy sirio gps 27 1/2 lambda bázis antenna megfelel.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#582) Ferike81 válasza Kicsirics77 (#581) üzenetére


Ferike81
senior tag

És ha van egy ilyen antennám akkor ugye itt is kell SWR-t mérni? A másik, hogy az antenna elhelyezésnél nem zavar a Lindab tető?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#583) Kicsirics77 válasza Ferike81 (#582) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Swr-t mindíg kell mérni.Nekem cserepeslemez mellett van olyan 6-8 méterre.A talponja pedig olyan 5 méteren van de svédországba elszóltam vele.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#584) Ferike81 válasza Kicsirics77 (#583) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem annak idején mikor állandóan ment mobilban Brazíliába is el lehetett vele beszélni jó terjedésnél. De pl. Trieszti kollégákkal sokszor beszéltem menet közben.
Akkor azt jelenti, hogy a tetőn ne is próbáljam. Mondjuk SWR-t sem tudok mérni, így mindenképp kell egy szakit keresnem. Na majd meglátom mi legyen.

Köszönöm a hasznos infókat! :R

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#585) Kicsirics77 válasza Ferike81 (#584) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Ma már sok a zavaró tényező és nehéz meghallani még az európait is néha.Nemtudom,én meg sem próbáltam a tetőre tenni,pedig ott lenne az igazi mert 9 m a gerinc.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#586) lugosi válasza Kicsirics77 (#585) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezen elgondolkoztam, villámlás esetén nem veszélyes ez?

(#587) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Bao UV-5R rádiója van valakinek esetleg? Lenne pár kérdésem.
-Első lépésként fell kell programozni ? (Ali-s)
-Ilyenkor gyakorlatilag mit kell feltölteni a rádióra?
-Ebay en 700ft az usb s kábel cd vel. Az megfelelő hozzá?
-Kell egyáltalán, vagy a nélkül ,billentyűzetről is megoldható?
Kizárólag hobby, túra, erre kell.
Köszi előre is.
-

(#588) Kicsirics77 válasza lugosi (#586) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

De,veszélyes,de az árbóc most is földelt,a koax pedig úgy van megcsinálva,hogy a köpeny vagyis az árnyékolás földelve van kint a lakáson kívül,plussz ha vihar van ki is vannak tekerve a koaxok a rádiókbol.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#589) Kicsirics77 válasza H2o-pok (#587) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

CHIRP progival próbálkozz,rádión is be lehet pötyögni csak a csatornákat nem tudod elnevezni,azt csak gépen tudod,bár lehet változott lassan 2 éve nincs ilyen rádióm.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#590) lugosi válasza Kicsirics77 (#588) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes egyébként hogy mennyi román rendszámos autón látok cb antennát. Náluk még a mai napig nagyon elterjedt úgy látom.

(#591) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Szerintetek ebben az árban (5000ft) benne van maga a készülék is? + egy fekete burkolat , headset? Vagy .....hogy? Mert 7000 alatt sehol nem találtam. Vagy azért ennyi mert terepszinű?
[link]

(#592) Galahed válasza H2o-pok (#591) üzenetére


Galahed
senior tag

Nem, ez szerintem ennyi... Aliexpresszen is ennyiért vannak , sőt ingyen is szállítják.
De 1-2 USD-vel drágábban van 6R-is, egy picivel jobb nála ( jobb antenna, speaker (16Ohm), meg néhány apróság javitva lett...)

(#593) Kicsirics77 válasza lugosi (#590) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

románok FM-be nyomják de nagyon

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#594) anadroid válasza H2o-pok (#591) üzenetére


anadroid
senior tag

PJU3USDOFF kóddal még 3,98 kanadai dollárt (kb. 880 Ft) le lehet faragni belőle, ha PayPallel fizeted.

Nekem a zárolt összeg (szállítással együtt) -4 357 HUF (Erste)

Coupon PJU3USDOFF gives $3 off for a first purchase on eBay with $5 USD min spend. Coupon is valid for total item price or cart within a single transaction (see Terms & Conditions) once per eBay account up until 08/31/2018 or while supplies last.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#595) H2o-pok válasza anadroid (#594) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Már késő, megrendeltem. 5000ft. Azért köszi.
Aliról már úton van egy fekete. 7200 volt. Ha hamarább láttam volna, akkor 10ből 2 kijött volna.
Na mind 1. Lesz egy terep meg egy black.

(#596) H2o-pok válasza anadroid (#594) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Amugy ezt a kódot hol kell megadni?

(#597) anadroid válasza H2o-pok (#596) üzenetére


anadroid
senior tag

Kosárba teszed, megnyitod a kosarat, a lap alján ott a kód helye. Nem kell nyugtalankodni, amikor azt írja, hogy ez a kód erre a termékre nem érvényes, amikor PayPalt választasz fizetési módnak és továbblépsz, akkor ennek ellenére levonja.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#598) H2o-pok válasza anadroid (#597) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Ok meg volt. Sikerült. Köszi

(#599) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

A chirp progit hogyan lehet magyarra állitani? Mert a hun file benne van csak épp nem vált magyarra ha kiválasztom. De semilyen más nyelvre sem.
Köszi

(#600) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok!

Olyan olcsó rádiót keresek amivel cc400-500MHz-ig minden fogható. Használt kis telejesítményű is érdekel.
Tudtok ilyen típust ajánlani?
(fogalmam sincs a rádiózásról, ha van kérdés, nem biztos, hogy tudok válaszolni :))

előre is köszönöm.

Bandi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.