Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:28:37

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Bucek01 válasza vendingo (#1996) üzenetére


Bucek01
csendes újonc

Vegyél egy Motorola T92H2o-t , nekem volt . Szerintem erre a célra jó és tud úszni a vízen, mármint nem sülyed el . :) :K

(#2002) Beniii06 válasza Bucek01 (#2000) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem jó a link. Itt a javítás: [link]

Szerk.: Jócskán feláras ez a "vízálló" funkció a Motorola-nál.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#2003) Bucek01 válasza Beniii06 (#2002) üzenetére


Bucek01
csendes újonc

Köszi,

igen feláras, de ha ez a szempont, akkor szerintem jó megoldás és nem kell programoztatni, a felhasználásra ideális. Az igaz, hogy nem annyira költség hatékony .

(#2004) gypiero válasza Bucek01 (#2000) üzenetére


gypiero
tag

Milyet sikerült venni? :)

(#2005) Bucek01 válasza gypiero (#2004) üzenetére


Bucek01
csendes újonc

Ft70de

(#2006) Kicsirics77 válasza Bucek01 (#2005) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Használja egészséggel Kolléga Úr.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2007) Bucek01


Bucek01
csendes újonc

Köszönöm! Hát , nagyon más , mint a bao, jó értelemben. :))

(#2008) Telda


Telda
addikt

Sziasztok!
Találtam az Alin három sávos UV-5R III-at. De ez a 1.25méteres (220-260MHz) frekvencia mire jó, használja egyáltalán valaki?

(#2009) Kicsirics77 válasza Bucek01 (#2007) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Mondtam Én ezt Neked, de meg kell ezt tapasztalni ha az ember komolyan gondolja.
Láttam a grantot, sok sikert hozzá.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2010) Kicsirics77 válasza Telda (#2008) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Semmire, talán itthon ipari célra van kiosztva, de nem esküdnék meg rá.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2011) Telda válasza Kicsirics77 (#2010) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, akkor fölösleges számomra :).

(#2012) Kicsirics77 válasza Telda (#2011) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

mindenki számára az itt magyarországon

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2013) Intruder2k5 válasza Telda (#2008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Én év elején rendeltem ilyet eBay-ről, aztán sima kétsávost küldtek [link] [link]. :D

Ez persze nem jelenti azt, hogy Te is ilyet kapnál Aliról, de ahogy Kicsirics is írja, egyébként sem jó semmire. Nekem a scannerem tudja ezt a frekitartoményt, de még sosem sikerült ott semmit befogni.

[ Szerkesztve ]

(#2014) Kicsirics77


Kicsirics77
Topikgazda

a nemzeti frekvencia felosztási táblázat alapján ott csak ez van.
Egyfrekvenciás, frekvenciaugratásos, kiterjesztett spektrumú rendszerek

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2015) gypiero válasza Bucek01 (#2005) üzenetére


gypiero
tag

Használd egészséggel! :)

(#2016) vendingo válasza Bucek01 (#2001) üzenetére


vendingo
veterán

Annyit nekem nem ér, ha az uv5r is tudja azt amire nekem kell.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2017) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegnap délelőtt sikerült elcsípni egy repülő forgalmazását Kecskemét Approach felé, miközben épp Veresegyházon voltam. Jó, persze, nem egy nagy kunszt, de eddig itt észak Pest megyében nem igazán hallottam még ilyet. Ment a scanner, aztán egyszer csak jól meglepődtem, amikor hallottam, hogy Kecskemét Approach-hoz beszél a pilóta. Persze a dolog egyoldalú volt, értelemszerűen csak a gépet lehetett hallani, ami egyébként Hort felett járt. :)

(#2018) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#2017) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Én annó a ruszlánt hallgattam így mikor hozta a felújított MI-24 helikoptereket,néztem a flightradart és már valahol ukrajna felett lehetett hallani hogy forgalmaz,ahogy közeledett úgy erősödött.LHSZ szokott jó lenni mikor gyakorló repülés van.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2019) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#2018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most már elég jól felpörgött az élet a kis reptereken is, csütörtökön pl. nagyon aktív volt Gödöllő, valami esemény lehetett ott talán, de a Dunakeszi frekvencián is egyre nagyobb a forgalom. Jövő héten megyek Tökölre, majd meglátom meghallom ott mi zajlik az éterben.

[ Szerkesztve ]

(#2020) ttotoo


ttotoo
csendes tag

Üdv,

Szereztem egy Baofeng UV-5RA - t, illetve pár BF-888S -t.
Chirp-el szépen felprogramoztam a 16 PMR csatornát, ahogy lentebb olvastam FM módba tettem őket.

Amikor az UV5ra-n nyomok gombot, akkor a 888-ason csak a megfelelő csatornán hallom magam, viszont amikor a 888-on nyomok gombot, akkor az halkan hallatszódik a szomszéd csatornán is.

Chirp konfigok:





Valaki tud segíteni, mit ronthattam el, vagy mit állítsak át, hogy a 2 eszköz jó legyen együtt, de más csatikat ne zavarjak?

Gondoltam rá, hogy egyik FM,másik NFM-be mehetne, de reméltem valaki tud erre okosat írni :)

Köszönöm

(#2021) Kicsirics77 válasza ttotoo (#2020) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Pedig az FM és az NFM a megoldás,sajnos ezeknél a készülékeknél ha nem narrow a csatorna sávszélessége akkor még képes belerecsegni a kettővel arébb lévő csatornába is,plussz amilyen alkatrészekből ezeket összeszerelik az a csoda,hogy a mária rádió nem szól rajta a pmr helyett.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2022) ttotoo válasza Kicsirics77 (#2021) üzenetére


ttotoo
csendes tag

Köszönöm. Csak a 888S ilyen, vagy a többi Baofeng is ennyire problémás?

(#2023) Bucek01 válasza ttotoo (#2022) üzenetére


Bucek01
csendes újonc

nekem is van pár , ha tényleg ott van pontosan frekibe a 888 , akkor én mással nem tudtam finomítani csak , amit Kicsirics írt, hogy wilde -ról narow -ra állítottam mind kettőt. Nekem addig megfelelt , ameddig csak egymás közt beszéltünk az erdőben a családdal, aztán nem...!

(#2024) Kicsirics77 válasza ttotoo (#2022) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

ezek a kínai csodák mind ilyenek,mindegy,hogy baofeng puxing retevis,vagy akármi a neve, hulladék kategória, erdőben jó kiránduláshoz,de másra nemigen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2025) Tamás9x válasza Tamás9x (#1985) üzenetére


Tamás9x
őstag

Frissítés KG-UVD1P. Csak 1 program kommunikált vele, KG-UV Commander (a többi nem akarta kiolvasni) és EEPROM hiba 24C64 csere lesz nemsokára.

100K környékén keresek trónbitorlót, a baofingok, és gyenge rádiók már nem mozgatnak mint régen. amit egy világ körüli túrára is lehetne vinni motorra, tehát IP védett.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#2026) Kicsirics77 válasza Tamás9x (#2025) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Tulajdonképpen neked erre a célra valami IP67 minősítésű cucc kellene, frekvenciában mit kellene tudnia?
Ha PMR akkor a motorola csak IP55,viszont ~50 ezer ami már tud 32 digitális csatornát is.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2027) Tamás9x válasza Kicsirics77 (#2026) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szerintem VHF/UHF bőven jó lenne. Eddig csak PMR frekiken forgalmaztam, vizsga hiányában, ami hamarosan meglesz, ha minden jól megy. Megnézem a Motorolát :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#2028) Kicsirics77 válasza Tamás9x (#2027) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Motorola csak pmr, a többi vagy vhf vagy uhf nincs kétsávos, viszont a vertex/motorola az ipari kivitel.
Priviben adok weboldalt is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2030) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Gyerekeknek rendeltünk pár Motorola TLKR T42-t, az erdei csavargásokhoz, most nézegetnék Banggood-on meléjük egy Baofeng-et, "parancsnoki rádiónak", amivel persze csak szigorúan a PMR sávon forgalmaznék.

Korábbi hsz.-ekben valahol olvastam, hogy valaki kínlódott a Motora meg a Baofeng párosításával. Van valami tuti típus, amivel menni fognak a TLKR-ek, "out-of-the-box", vagy ez mindenképp programozás kérdése? Mindenképp rendeljek programozó kábel is kapásból a Baofengekhez, érdemes?

Úgy egyáltalán, milyen típus jöhet számításba 15k HUF környékén? UV-5R-ekről hallottam hideget, meleget is.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2031) Kicsirics77 válasza Atomcsirke (#2030) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Szia.
Ha teheted akkor tlkr motorola legyen mellé mert azzal 100%, hogy működni fog, a bao az egy kínai hulladék rádió aminek európában nagy a felvevő piaca mert olcsó.
Ha mégis bao lesz akkor kapásból egy programózó kábelt is rendelj.
Itt csak az a kérdés mit akarsz még a kétsávos rádióval kezdeni azonkívül,hogy a gyerekekkel rádiózz.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2032) Beniii06 válasza Kicsirics77 (#2031) üzenetére


Beniii06
őstag

"a bao az egy kínai hulladék rádió"

Akármennyire "hulladék" is, többszörös áron sem lehet olyan rádióhoz jutni, ami a kereskedelmi FM rádiókat tudni fogja. Én olyan állomásokat is hallgatok vele beltéren, amikről nem is tudtam, hogy léteznek.

"Got any other secret weapons?"

(#2033) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Max.hallgatózni az egyéb frekvencia tartományokban,meg olcsó tanulópénznek, hátha kedvet kapok a "komolyabb" rádiózáshoz. Bár nem tudom, a Baofengeket mennyire egyszerű engedélyeztetni, pár paraméterük okán.

Közben megjöttek csomagpontra a TLKR 42-esek. Faék egyszerűségű, masszív kis cuccoknak tűnnek, kölköknek tényleg ideális. Amúgy ezeket a Baofeng-eket nézegettem még, de nem tudom eldönteni, hogy PMR vagy FRS sávosak-e, az meg ugye végképp lutri, hogy mennének-e a meglévő Motorolákkal. Gyerekeknél benne van a pakliban, hogy pár hónap alatt legyalázzák, megfürdetik a készülékeket, és nem ártana valami AAA akkukkal etethető, olcsó pótlás. Ezek meg jó 40%al olcsóbbak a legkisebb TLKReknél.

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2034) Kicsirics77 válasza Beniii06 (#2032) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

nincs ezzel nekem semmi problémám, félre ne értsd csak a bao rádió elektro szmoggal szennyezett területen még 9-es zajzárnál és csak zúg, addig egy yaesu 1-es zajzárral simán úgy üzemel ahogy kell.
nyilván nekem más felhasználási terület van mint a hobby rádiósoknak az erdőben, mindenkinek saját magának kell eldönteni,hogy megéri-e a kínai óccó ezeöccá,vagy vesz egy normálisat.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2035) Atomcsirke válasza Kicsirics77 (#2034) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Na igen, a Yaesu már akkor is nyálcsorgatás tárgya volt,amikor a 80-as években az MHSZ-esekkel értekeztem, amatőr rádiózás témában... :D

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2036) Intruder2k5 válasza Atomcsirke (#2035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért a '80-as években szerintem egy Baofeng UV-5R-ért is sokan sok mindenre hajlandóak lettek volna. :D

(#2037) Atomcsirke válasza Intruder2k5 (#2036) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Figyelembe véve az akkori kínai technológia színvonalát ... Bááár, mondjuk ha a talicskát ingyen adták volna mellé ... :D

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2038) Intruder2k5 válasza Atomcsirke (#2033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem egyébként jó lesz nektek a Baofeng is, erősen kétlem, hogy a "néha napi" kirándulások miatt megérné beruházni egy 50-70 ezer forintos rádióba, még ha a különbség számottevő is. Ráadásul úgy, hogy az ellenállomás meg egy ~5000Ft-os szintén gyerekjáték cucc lesz. Én tavaly év végén vettem 2db Baofeng UV-5R rádiót, mondjuk nem sokat használtam, kb. egy hónap után eladtam mindkettőt, de nem volt semmi bajom velük, pedig Pestet is megjárták, ott meg van rádiószennyezés bőven. Aztán Kicsirics "javaslatára" (ha már mindenképp Baofeng, akkor legyen ez), vettem két darab Baofeng GT-3 Mark II-t, nálam ezek is rendben működnek, semmi gondom a zajzárral se, a gyári 3-mas értéken állnak. Mondjuk ahogy látom most kicsit elszállt az áruk, én még úgy 2-3000Ft-al olcsóbban vettem, bár az UV-5R is kb. ennyivel drágább mint tavaly volt. Viszont ezek közt némelyik csomagban akad már programozó kábel is (én is olyat vettem), sőt ezek már mind EU-ban vannak ahogy látom, tehát a VÁM eljárás is kizárt.

"Bár nem tudom, a Baofengeket mennyire egyszerű engedélyeztetni, pár paraméterük okán."
Azt nem kell engedélyeztetni, megveszed és használod. Más kérdés, hogy amatőr vagy frekvencia használati engedély nélkül ezt a rádiót nem is használhatnád itthon legálisan, hisz a PMR szabványnak nem felel meg, de ha nem zavarsz vele másokat és nem mész ki a PMR sávból, akkor ebből nem lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

(#2039) Kicsirics77


Kicsirics77
Topikgazda

Mint mondtam, nálam más a felhasználás mint rádióamatőr, de egyébként teljesen jó lesz arra amire akarod, pusztán nekem ez a véleményem a kínai csodáról.
Programozó kábelt mindenképpen vegyél mellé ha normáslisan szeretnéd programozni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2040) Bucek01


Bucek01
csendes újonc

Nekem volt problémám a bao és motorola között , de azok még az előző szériás motorolák voltak. A Bao 888 és Gt3markII nem tudott velük kommunikálni , egyfolytában akadozott a hang átvitel. Lehet azóta változtattak valamit, nem tudom , nem értek hozzá.
Én decemberben rendeltem egy UV9Rplus-t azzal pl tudtam Motorolával kommunikálni , igaz az is már az új t széria volt .
Nekem , ahogy azt már írtam nem a kiránduláson való kommunikáció okozott gondot , hanem pl bármilyen átjátszó ill amit Kicsirics írt , hogy progizni csak kábellel lehet rendesen vagy pl nem adsz nevet a memória csatornáknak , ami addig oké , ha csak a 16 pmr van benne, de , amikor felrakod az összes pmr papagájt , átjátszót , ne adj isten az amatőr simplex-eket , akkor utána igazi kihívás lesz megtalálni , hogy éppen amerre jársz , akkor melyik átjátszó van a közeledben , de ezenkívűl van egy jó pár olyan freki , amit érdekes lehet hallani , ha tudod melyik az és merre van, viszont ehhez kell a neve pl.
Szerintem , ha nem akarsz lukra futni vagy próbáld ki olyannal , akinek bao-ja van vagy vegyél mást , ami tuti jó.

(#2041) Bucek01 válasza Beniii06 (#2032) üzenetére


Bucek01
csendes újonc

Megírod milyen állomásokat , kíváncsi lettem , bele hallgatnék én is? köszi!

(#2042) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre jövök-e a problémámmal.
Lenne egy technológiai rendszer, amiben egy kijelző olvasgat lézeres távolságmérőket rádión keresztül.
A kijelzőnek van egy antenna csatlakozója, kotta úgy néz ki, mint egy wifi antenna helye, SMA talán. A bajom az, hogy a hozzá adott antenna 3m hosszú, nem elég. Épületen kívülre kellene vinni, ehhez kéne hosszabbító.
Mondjuk kellene 40m hosszabbítás. Lehetséges ezt kivitelezni, nem veszik el a jel, stb? Létezik 10m-es gyári kábel, abból kéne 4 mondjuk. 800MHz körüli a jel freki.
Remélem tudtok kicsit segíteni.
Köszönöm.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#2043) Kicsirics77 válasza Markizmark (#2042) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

valószínűleg nem kivitelezhető a gyári kábelével mert túl nagy lesz a csillapítás, ide normális koax kellene,de először is ki kellene próbálni egyáltalán lehetséges-e kivitelezni, minél magasabb a freki és hosszabb a kábel a csillapítás annál nagyobb lesz.

itt érdeklődj esetleg.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2044) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Mindenkinek köszi az építő jellegű hsz.-eket! :R

Azóta a mütyürök már mindehol ki lettek próbálva, elég "gyerekproof" konstrukciók, és faék egyszerűségű a kezelésük. Már csak a másik kettőn dilemázok, vagy lesz két csajos színű TLKR-42-es, vagy ezek a Bao eredeztetetésű T-388-asok. Megszakértené ezeket valaki, hogy valóban PMR készülékek-e?

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2045) Kicsirics77 válasza Atomcsirke (#2044) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Adatlap pmr csatornát ír,de hogy én a motorolát venném az tuti fix.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2046) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#2045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ír az sok mindent, igaz a PMR-t is említi (22 channel PMR system autoscan function), de lentebb meg azt írja, hogy (Frequency range : 400-470 MHz), ami nem arra utal, hogy kimondott PMR rádió lenne. Mondjuk a 22 PMR csatornát se nagyon tudom értelmezni. A 400-470MHz-es átfogás alapján tudhatja is akár a PMR csatornákat, kérdés milyen lépésközt használ, milyen pontossággal lehet ráállítani. Ezt én sem venném meg, akár rendesen mellé is lehet vele m lőni.

(#2047) Beniii06


Beniii06
őstag

Drónok irányításához tudja valaki a pontos frekvenciát vagy legalább tartomány szinten, ami általánosságban az összes használ?

"Got any other secret weapons?"

(#2048) MasterMark válasza Beniii06 (#2047) üzenetére


MasterMark
titán

A wifi-sek azok 2,4 GHz meg 5 Ghz.

Meg a többi is szerintem ekörül csak saját protokollal.

Switch Tax

(#2049) Bucek01 válasza Atomcsirke (#2044) üzenetére


Bucek01
csendes újonc

Hát én nem vagyok egy nagy szaki a témában, de ezt neeee. Akkor inkább uv5r .

(#2050) Atomcsirke válasza Intruder2k5 (#2046) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Kvázi-laikusként én sem tudtam értelmezni 22 PMR csatornát, bár a frekvencia tartomány stimmelt. Akkor vagy marad a Motorola, vagy elmegyek egy barátságos árú, nagyobb Baofeng felé.

Nézegettem nagyobb Motorolákat - T62, T82 - és még csak nem is a készülék ára, hanem inkább a tartalék akkuk árazása volt a szűk keresztmetszet. Azért a "picik" elég gazdaságosan etethetőek AAA-s, ikeás LADDA-kkal.

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.