Hirdetés
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Lalikiraly: Macbook NEO 2
- N€T0X|N: Talaria tuning: meg kéne tudni állni!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- hcl: GPT diszk kisebbre klónozása
Új hozzászólás Aktív témák
-
aboutterms
csendes tag
válasz
molntomi
#6969
üzenetére
Szia!
Konkret választ nem tudok (valószínű valamelyik paraméter nem kerek neki a home metódusban, esetleg követési hibája van, vagy probald meg tuningolni ha engedi), viszont nekem a Festo szervoval volt olyan szívásom, hogy régi volt a szoftver amit kaptam hozzá CD-n, és amiatt nem lehetett beállítani normálisan a tengelyt (konkretan a féket a szervón).
Ugyanazt a konfigot újabb szoftverrel letöltve tökéletesen működött!
Szóval ha minden jónak tűnik amúgy, akkor érdemes ezt is megnézni! -
aboutterms
csendes tag
válasz
crucified
#6772
üzenetére
Az a fura, hogy azt írja, hogy a controllernek nincs firmware-e. De ha az nincs akkor program sem lehet benne.
Ha lenne, de régi, akkor azt is írnia kellene. Olyan mintha elfelejtette volna a firmware-t is. Csak az OK led piros? Ha program fault lenne, akkor a RUN led is pirosan villogna úgy rémlik.
Firmware updatehez a Controlflash progi kell, ezt keresi is nalad. Lehet hogy fel is van rakva valamilyen verzió, de mivel ez régi plc, lehet hogy ezt már nem tartalmazza. A rockwell honlapon elvileg letölthető Controlflash progi, szedd le aztán próba...
Ha sikerül, nem kell kivalasztanod uj projectet, hanem mehet a egyből online a connecting to controller kepernyőn a Select file, ott adsz nevet, aztán abba leuploadolja neked majd.
Mégegy: a Studio 5000 a legujabb szoftver (aka TIA), a regebbi az RSLogix 5000. Lehet az is, hogy ehhez a régi PLC-hez csak azzal lehet csatlakozni. Nem tudom, hol tartanak most rockwellék a szoftverkompatibilitással... -
aboutterms
csendes tag
válasz
crucified
#6769
üzenetére
Konkrétan ezt a soros kábelt nem használtam, de egy sima (lehet hogy fordítós) soros kábel kell csak. Mi saját magunk által forrasztottat használunk.
RSLinx kell, ott kell felvenni egy új kommunikációs kapcsolatot (RS232 DF1) és beállítani. Ha jó a kábel az Auto-configure megtalálja a PLC-t, ha a soros port nem lett átállítva programban user-portnak (ha nincs ráakasztva valami spéci soros cucc). Ha itt látja a PLC-t, akkor a Studio 5000 is fogja, mivel az is a Linx-en keresztül kommunikál. -
aboutterms
csendes tag
válasz
crucified
#6431
üzenetére
Tudsz online is módosítani, egy sort is, és több sort is, de kicsit macerás. Attól függ mekkora a módosítás.
[link]
Ha sokat kell, kényelmesebb offline módosítani, leellenőrizni, és visszatölteni.
Visszatölteni természetesen a download-dal lehet, ez ugyanott lesz a menüben, mint az upload.Szivesen! A sör jöhet!

-
aboutterms
csendes tag
válasz
crucified
#6427
üzenetére
A Bradley-s részre:
Az hogy B-s vagy C-s, elvileg nem számít. A mostani RSLogix 500 tud beszélgetni mindkettővel. Legalábbis én még nem találkoztam ebből fakadóan problémával...
Soros-USB sokfajta van, én egy MOXA UPORT 1110-et használok, általában jó szokott lenni, de hagyott már cserben ez is. A kollégák itt majd ajánlanak jobbat, ha tudnak.
Online úgy tudsz menni, ha előbb az RSLinx szoftverben összelövöd a kommunikációt. Ott a Configure drivers -> RS232 DF1-et kell választani. Megadod a soros-USB COM portszámát, beállítod a komm. paramétereket. Ha nem tudod, az Auto-configure meg szokta találni. Ha ez megvan, az RSWho lapon a DF1 driver alatt látni kell a PLC-t. Ameddig ott nem látod, az RSLogix sem fogja látni.
Ha ez megvan, akkor RSLogix -> Comms -> Who active. Kiválasztod a PLC-t majd upload. Ha van projectfájlod, de nem egyezik az online verzióval, akkor a megnyíló ablakban a Browse gombbal kikeresheted, és az Uplode use file-lal felfrissítheted az online programmal. Ez azért jó, mert program kommentet csak az offline file tartalmaz, és így a leupload-olt file-ban is meglesznek ezek a kommentek.
Kb. ennyi, remélem segítettem. -
aboutterms
csendes tag
válasz
crucified
#6066
üzenetére
Szia!
Ahhoz, hogy kiderüljön mi a hiba, előbb online kellene menni a PLC-vel soros vonalon, vagy ha mellette van a hátlapon ethernet kártya, akkor azon keresztül. Ehhez kell egy RSLogix 5000 programozó szoftver és egy RSLinx (ami a PLC-PC kommunikációt kezeli). RSLinx-ből lehet letölteni Lite verziót, ami ingyenes, viszont RSLogixból nem, vagyis aktiválás nélkül nem tudod használni.
Ha esetleg sikerül szerezned RSLogix 5000-et, akkor is kérdéses, hogy milyen verzióba írták a PLC-ben lévő szoftvert (pl egy v17-es Logix nem kezeli v19-es projectet, forditva szerencsére igen).
Ha van szoftvered, akkor Linx-ben felveszed a drivert amin keresztül kommunikálni szeretnél a PLC-vel (ethernet, soros, stb.), majd a Logixban online mész, és menüből Go to fault. Ott már mutatja, hogy mi a nyűgje.
Elsőre kb ennyi, remélem segítettem.

Új hozzászólás Aktív témák
- GIGABYTE RX 6800 XT 16GB GDDR6 GAMING OC - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R5 5500 16GB DDR4 500GB SSD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RX 6650 XT 8GB Rampage SHIVA FSP 650W
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450M R7 5700 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Cooler Master 650W
- BESZÁMÍTÁS! AsRock H510M i5 11500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Adata 600W
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- AKCIÓ! Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S24 / 8/128GB / Kártyafüggetlen /12Hó Garancia / Akku: 100%
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Thermalright Phantom Spirit 120 SE
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


