Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz byte-by #4685 üzenetére

    Üdv!

    Attól hogy átadod nekik a forráskódot a jogi védelem változatlan marad. Az átadás célja ugyanis nem a szoftver tovább értékesítése, sokszorosítása, vagy a szellemi érték kinyerése, hanem a határozatlan ideig tartó üzemeltetés lehetőségének megteremtése.

    Tehát azért mert megkapja a forrásprogramot nem rendelkezhet fölötte szabadon de tény, hogy erre a forrásprogram birtokában lehetősége nyílik.
    Ahogy bármilyen embernek lehetősége nyílik egy kés birtokában másokat megölni (de ugye a kés birtoklása önmagában nem gyilkosság).

    Mindez elméleti faxverés, de az ügyvédek ebből élnek.
    Komoly gyakorlati probléma ugyanakkor az, hogy ha egy gyártósorhoz a megrendelő nem kapja meg a PLC forrás projectet, akkor egyértelműen kiszolgáltatottá válik, ami nagyon sokba kerülhet neki.

Új hozzászólás Aktív témák