Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Rivaul válasza Acef (#150) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel a teló hátulja egy erősen igénybe vett dolog, majd 1-2 hónap múlva írhatsz egy helyzetjelentést. A kocsiba a kormányra gondolkodok de kérdés hogy mennyire lenne ott tartós?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#152) Acef válasza Rivaul (#151) üzenetére


Acef
addikt

Nov. 26-án festettem, és ma vettem észre, hogy felvált az alsó sarokban. Ezen a részen elrontottam: ez volt az első, a próba, és itt túl közelről fújtam, "buborékos" lett = természetesen sérülékenyebb.
A többi részen nem volt vastagon fújva, ott nincs kopás, felválás ...

A kormányra sztem nem jó, mert az szivacsos/gumis, és a mozgás miatt felválna a felvitt gumiréteg. Föleg amikor egy kézzel (tenyérrel) forgatod a kormányt.

Tehát inkább kemény felületre, és fontos a zsírtalanítás, valamint a 25-30 cm-ről felvitt, több, vékony réteg.

(#153) Rivaul válasza Acef (#152) üzenetére


Rivaul
addikt

Olvastam hogy használták már kormányra bmw-k esetében csak 1-2 hónapos visszajelzések voltak aztán semmi, így kicsit nehéz szívvel vállalnám be a dolgot. Mármint inkább a plasti ára miatt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#154) Winner_hun válasza Rivaul (#151) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kormányra én biztosan nem tennék rá egy tapadó felületet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#155) Rivaul válasza Winner_hun (#154) üzenetére


Rivaul
addikt

Miert? Pont az a lenyeg. A kesztyuk miert vannak? Az m6 stb sportkormanyok is direkt olyanok. Minel passzentosabb a fogas annal megfelelobb. A kormany bordazott kialakitasa is ezt szolgalja. Persze kenyelmesebb sokszor a "csuszos" kormany es eletszerubb is a napi hasznalatra de attol meg nem biztos hogy celravezetobb :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#156) Winner_hun válasza Rivaul (#155) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hétköznapi használat közben mindig kesztyűben vezetsz? Engem a tapadó felület biztosan zavarna. Ha egy kézzel tekerem a kormányt akkor ahol a kéz fordul ott biztosan hamarabb megkopik ez az anyag is mert folyamatosan gyűrődik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#157) Acef válasza Rivaul (#155) üzenetére


Acef
addikt

Sokan használják az autó belső műanyag elemeinek a bevonására, felújítására. Arra sztem is jó, de szivacsos/gumis, ráadásul igénybevett felületről gyorsan leválna.

(#158) Rivaul


Rivaul
addikt

Igazatok lehet. Olvastam már bmw forumon hogy használták kormányra, és jó "vastagon" kell fújni csak soha nem jött visszajelzés hogy mire is jutottak. Valóban a sportosság nem életszerű ahogy írtam is, csak arra akartam rávilágítani hogy azért alapja van a dolognak. Talán ha egyszer lesz 2-3k környékén egy elérhető flakon akkor megpróbálom. Addig viszont hallgatok a jó szóra és jegelem a témát.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#159) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdvözlet!

Gépházamat szeretném festni, gondolkoztam hogy lehetne lefesteni mattra úgy hogy tartós is maradjon, így kötöttem ki a plasti dip-nél.

Ilyen házról lenne szó.

Zöldes műanyag részeket szeretném fehérre amik oldalt futnak. Alsó felső fém "fogantyúkat" (nem jut eszembe jobb szó) pedig feketére szeretném.

Lehet a belsejét is lefesteném feketére, és a fém oldallapokat is.

Szerintetek simán menne, ház belseje is, fémre jól tapad? Nem tudom hogy bírja, egy spray festék + lakk réteg erősség nekem már megfelelne.

(#160) chevyv8ster válasza meroly (#1) üzenetére


chevyv8ster
újonc

Sziasztok! Ha bárkinek, bármilyen kérdése van a PlastiDip -ről, nálam érdeklődhet bátran!
E-mail: plastidipcenter@gmail.com
Tel: +3670/325-2812

(#161) batai15


batai15
félisten

ÜDv! lenne nekem egy kocsim amin csíkokat akarok lefujni ezzel. Feketébe. Egyik oldalt amugy is fekete szóval elég kellene legyen oda kevesebb is.
Össze terület 52x50es terület. Erre elég 1 flakon?
Vagy 2 csak?

(#162) stinky14


stinky14
csendes tag

Sziasztok. Az általam kinézett színhez több helyen is azt írják(electric lime) , hogy fehér alapréteg szükséges hozzá. Ebben az esetben egy Fiat Stilohoz mennyire lenne szükség? Az autó jelenleg piros.
Ha menetközben derül ki, hogy a megvásárolt mennyiség mégsem elég, a megszáradt rétegekre pár nappal később lehet még fújni?

(#163) Tzupi


Tzupi
csendes tag

Szervusztok,

nekem egy aluminium felületre kellene alkotnom valamilyen tapadó felületet
Lényegében mint egy nagy hulahopp karika, csőből ívelt szerkezet,
amink a külső élére kellene és hirtelenjében Plasti Dipre gondoltam,
mivel azt nem érdekli, hogy íves, mert festeni lehet.

Ez a karika később földön, pvc-n, néha betonon, gurulna fordulna.
Mennyire lenne tartós a réteg rajta, mondjuk ha 1 mmes vastagságban lenne felhordva?

Mivel kellene alapozni, hogy biztosan ottmaradjon?
Mennyire hőálló ez az felület amúgy?

Köszönöm!

(#164) Fateys


Fateys
tag

Sziasztok!
Az autómon szeretnék pár dolgot lefújni plasti dip-el.
Kilincseket gondoltam és a két oldalsó díszlécet,mivel azok eltérő szinűek,mint az elsők.
A díszlécek kb 1,5 m hosszúak és 5 cm szélesek. Elég lehet ezekre egy flakon matt fekete spray?
Mennyire szükséges az alapozás? mivel érdemes előtte tisztítani (ház körül van valami jó)?
Ha beválik, később a felniket is lefújom majd,arra gondolom kell 4 flakon (15colos).
Előre is köszi a segitséget!

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#165) schumi válasza Fateys (#164) üzenetére


schumi
aktív tag

hali

nem tudom aktuális-e még
tisztitásra sztem valami alkoholos ablaktörlő tökéletes (én ezt használtam felnihez, csak utánna vizessel is töröld át).
Szerintem elég az 1 arra a felőletre

4 darab 15öshöz nekem 2 vagy 2,5 spray elég volt, kb 4-5 réteget vittem fel (nyilván felnifüggő a mennyiség). Alapozás szükségtelen, első réteget nagyon gyengén vidd fel, gyakorlatilag csak 2 vagy inkább 3.ik réteg után tüntjön el a felni alapszine, addig ne fújj telítetten, utánna még 1-2 réteg kell rá).

Tartósságáról meg annyit h én a téli kis 15ösöket fújtam le tavaly, és még most is só és minden ellenére tökéletes állapotban van

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#166) saril válasza schumi (#165) üzenetére


saril
senior tag

az nagyszerű, én is régóta gondolkozok ilyen spray-n :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#167) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok

milyen vastagságot lehet összehozni többszöri mártogatással? Összejöhet 5 mm?
Mennyire puha a kész gumi?

Táblagépre csinálnék tokot, mérethelyes és maszkolt falapot mártogatnék néhányszor, aztán leszedném róla és mehet a táblára...

én vagyok az ördög

(#168) saril válasza darealkilla (#167) üzenetére


saril
senior tag

:DDD na ilyet még nem hallottam én meg ha a helyedben lennék rendelnék vagy 3 fajta tokot ebayről egy plasti dip áráért :C

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#169) darealkilla válasza saril (#168) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Ja, elég meredek, de Surface 3-ra (nem Pro) egy jó tok 70+30 dodó mire ideér hozzám, fél kg gumi elég lenne, aztán barkácsolok.
18 rugó 1 kg plasti dip (fél kilónál több nem kell), csak például kell valami, ami könnyíti a formáról leválasztást.

én vagyok az ördög

(#170) darealkilla válasza darealkilla (#169) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Inkább önthető szilikongumi kell nekem

én vagyok az ördög

(#171) SzalaiG válasza darealkilla (#167) üzenetére


SzalaiG
addikt

Egyedi cucc, ha kész kérlek tégy pár képet ide! :)

(#172) zs.tom


zs.tom
tag

Sziasztok!
4-es golfom dippelésén gondolkozom, nem tudom megérné-e... Aki csinált már ilyet elmondaná, hogy mennyi anyag kell hozzá? Azon is gondolkodtam, hogy a motorháztető-tető-csomagtérajtó kombót fújnám csak le és úgy kevésbé viselné meg a pénztárcát, de az olyan tuner jóska kicsit :(

(#173) saril válasza zs.tom (#172) üzenetére


saril
senior tag

kívülről okádék lenne, belülről meg miért fújnád le? szerintem pénzkidobás de te tudod

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#174) blinthun válasza saril (#173) üzenetére


blinthun
csendes tag

Sziasztok!

Nos én is vettem két tubusnyi sprayt ebből a plasti dip festékből.
Black blue színben.
Próbakép egy műanyag lapra fújtam három réteget.
Szépnek szép, de ragad! Bár nem nagyon, de elég ahhoz hogy ha megtörlőm egy ruhával, akkor arról a szöszök ráragadjanak.
Egy napja festettem, azóta nem száradhatott meg eléggé?
Vagy ennek ez a természetes állapota?

Autó belső elemeit szeretném vele lefújni, de ha ez ilyen ragacsos marad, akkor hogyan lehet tisztítani a felületet?

Nektek esetleg másként viselkedik az anyag? Vagy még több idő kell a száradáshoz?

(#175) polyszi válasza blinthun (#174) üzenetére


polyszi
csendes tag

Na valaki erre? Engem is érdekelne az anyag tapadósságának mi volta?
Hasonlóan a fórumtárshoz én is az autóm belsejét szeretném vele renoválni. De ha nagyon tapad és minden szösz beleragad, akkor más alternatívát kell keresni.
Valaki szánjon meg minket és üssön ide nekünk pár karaktert. ;)

(#176) kilozsul válasza blinthun (#174) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Én éppen bringát renoválok vele. Egyelőre a villát fújtam le (matt szürke), jól is néz ki, de nekem is tapad picit. Engem nem nagyon zavar, mert a bringát amúgy fényezni kellett volna, szóval ha csak egy évet bír ki akkor is megérte, de azért kíváncsi leszek, hogy mondjuk 2-3 nap száradás után is megmarad-e ez a ragacs érzete.

Most próbaképpen lefújtam egy műanyag lapot, és negyed óra múlva rá egy lakkréteget. Kíváncsi leszek. :)

Majd számolj be te is, a tapasztalataidról!

(#177) zs.tom válasza polyszi (#175) üzenetére


zs.tom
tag

Én az autó hátsó lámpáját egy csíkban fújtam le de ronggyal törölve azon is szöszök maradnak viszont ragacsos érzete annak nincs. Nem tudom, hogy műszerfal anyagra fújva hogy viselkedik.

(#178) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok Pug 306 ferdehátuhoz kb menyi anyag kelne illetve mi a menete hogy lefújam a kocsit vele! :) Valakinek tapasztalatt??

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#179) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello! Úgy olvastam ez a plasti-dip jó csúszásgátlásra is. A tervem az lenne, hogy ezen a képen látható piros műanyag darabot fújnám le ahol kell, mert eléggé csúszós. Ilyenkor mire kell figyelni? Érdemes-e egyáltalán belekezdeni? Ja és a legfontosabb :N , lehet-e valahonnan ilyen piros színben kapni?,

(#180) Soma01 válasza Nagytoll (#179) üzenetére


Soma01
veterán

Fújd le fényes színtelennel. Én ezt tervezem, csak nem telefon tokkal, de arra is jó lesz.

Amúgy, olyan 5-6 réteg, vagy inkább 10 réteg, az milyen vastag? Hány mikron?

(#181) Nagytoll válasza Soma01 (#180) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Köszi! A vastagságról fogalmam sincs, még nem használtam ilyet.

(#182) superskan


superskan
csendes tag

Sziaszok. Mennyi ideig bírja egy ilyen bevonat.??? 1-2 év??? Motor idomokat fújnék vele matt feketére...
Plusz azt olvastam hogy ragacsos marad a felület kötés után ez mennyire igaz.???
Válaszokat előre is köszi.

06706115050

(#183) Winner_hun válasza superskan (#182) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt 7 éve csináltam. Rajta van még.
Felület nem ragacsos, gumi. Nem lesz olyan mint a lakk, nem lesz csuszamlós, tapadni fog de ragadni nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#184) superskan válasza Winner_hun (#183) üzenetére


superskan
csendes tag

7 éve rajta van és nem jött le...???
Az nagyon jó...:-)
Bár a motoron a műanyag idomok sokkal hajlékonyabbak mint a fa...
Ez a pad azért jóval merevebb mint egy motor burkolat...
Nem tudom.
Kicsit el bizonytalanodtam...
Az egyik ismerősöm azt mondta próbálta és hogy nagyon kis gyenge bevonat lett ami nagyon hamar el kezdett lejönni és nagyon könnyen lehúzta a felületről...:-S
Itt viszont sokan jókat írnak róla köztük te is...:-)

06706115050

(#185) Winner_hun válasza superskan (#184) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem mindegy hány réteget fújsz és a rétegek milyen vastagok. A gumi nem egy merev dolog, attól hogy esetleg kicsit hajlik az idom nem lesz semmi gondja. Magától meglepődnék ha lejönne, lehet zsíros / olajos volt a felület..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#186) superskan válasza Winner_hun (#185) üzenetére


superskan
csendes tag

Lehet hogy nem tisztította meg rendesen...

06706115050

(#187) schumi válasza superskan (#184) üzenetére


schumi
aktív tag

nálam 6 réteg ment téli alufelnire, éri só-pár hetente magasnyomású forróvíz, igaz csak nagyjából fél évet van fennt egy évben, de már nálam is 2,5 éve fennt van és hibátlan ..
Első 2-3 réteg nagyon halványan menjen fel, utánna lehet fedni, addig ne is nagyon fedjen, és igen, egy kis alcoholos tisztítás (a kezelendő felületen :D ) mindenképpen segíti a tapadást

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#188) Mickey23 válasza superskan (#184) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Szia,

Ténlyeg függ a felhordott réteg vastagságtól a tartóssága.
Az elem széleinél ha befordulsz fújás közben és nem lesz olyan sarok ahol meg lehet kezdeni nem fog lejönni, csak ha erőszakkal megkezded. Ha sérül valahol csak felül kell fújni.
Ajánlot rétegvastagság 3-4 réteg, és akkor ha le akarod szedni sem kell 2-3 órát kapargatni meg dörzsölgetni mire lejön.

Egyéb kérdésre szívesen válaszolunk
Az egyik forgalmazó :)

(#189) superskan válasza Mickey23 (#188) üzenetére


superskan
csendes tag

Szia.

Átlagosan mennyi flakon kellhet egy burkolt motorra
Kicsit nagyobb mint ami a fotón van...

06706115050

(#190) Mickey23 válasza superskan (#189) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Szia,

Általában 1 flakon 1 rétegben elegendő 1 m2-re
Ha normálisan akarod megfújni és nem 1 rétegeben hanem 3-4.
Akkor azt mondom hogy olyan 5-6 flakon spray minimum kell rá.

Üdv
D.

(#191) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Lehet ezt venni valamelyik bp-i boltban személyesen?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#192) Kleroo


Kleroo
veterán

Na megvolt a fújás. Zseniális kis cucc ez.
Csak sajnos ránkesteledett az 5. Réteg utan(retegenkent 30p varakozas), lampafenynel nem tudtam eldonteni h attetszik e meg az alap ezust szin picit vagy sem. Most igy szarad meg este. Kerdes hogy ha kell meg akkor nyugodtan fujkalhatom ra a tovabbi retegeket? Jonak kene lennie, mert kerult ra rendesen anyag, de elore tajekozodok inkabb.

Karcallosaga tok jo. Egy delmas doboz oldalara fujtam kicsit(felig atlatszott, egyetlen kis reteg). Es alig birtam felkarcolni egy ora szaradas utan. Csak eroltetve birtam beleszantani.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#193) Mickey23 válasza Speeedfire (#191) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Szia,

Itt vannak a viszonteladóink:

http://plastidipusa.hu/viszonteladok

Üdv,
D.

(#194) mpierre válasza Mickey23 (#193) üzenetére


mpierre
veterán

Gyors kérdés: Mennyire uv álló a színtelen bevonat?

Egy tetőtéri terasz faburkolatára és a pergolára vinném fel, lehet, hogy ecsetes, hígított megoldásban. A terasz nyugati fekvésű, így kb minden napsütötte nap kb 10:00-től napnyugtáig kapná az égi áldást. Persze előtte a fa anyagot felcsiszolnám, ha kell a repedéseket glettelném.

Szerk.: Ha már faházra is került a Plasti Dipből, meg padra is (Bár az árnyékban levőnek tűnik.), gondoltam rákéredzkedem erre az ötletre.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#195) Winner_hun válasza mpierre (#194) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sajnos passz, árnyékos részen vannak amikre én tettem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#196) sonny007


sonny007
tag

Sziasztok. Azzal a kérdéssel fordulnèk hozzátok, hogy adott egy motor idom ami elvan repedve, hiába javítottam ki a repedést a rázkodastól a javítás megrepedt és látszódik. Az lenne a kérdésem, hogy ha bejavitom és amikor bejavitott állapotban lefújom ezzel a csoda cuccal akkor ha alatta ki is ujjul a repedés, de ez a gumis rètegtől látszani fog?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#197) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Búék!

Fehérváron hol lehet kapni?

(#198) chopin42


chopin42
őstag

Csekély rá az esély, hogy kapok választ, de egy mechanikus billentyűzet vízhatlanná tételére alkalmas ez a dolog?
Fnatic Gear rush pro az "áldozat", a kezem izzad, a kapcsolók alját kenném/fújnám be vele, kb egy 2mm-es keretre gondoltam minden gomb körül, maszkolással, körülötte, illetve a benyomódó résznél+lednél.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#199) konigjanos


konigjanos
senior tag

Vajon hány fokig bírja a hőt? féknyeregre jó lehet?

(#200) Winner_hun válasza konigjanos (#199) üzenetére


Winner_hun
félisten

-35-től +95 fokig jó

5. Extreme Weather Flexibility. Plasti Dip will not get cranky and crack in extreme weather conditions. It maintains it's flexibility and has been tested in weather ranging from 200 degrees Fahrenhite to -30 degree.

Innen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#201) konigjanos válasza Winner_hun (#200) üzenetére


konigjanos
senior tag

Köszönöm szépen, ma le is festem.

(#202) Winner_hun válasza konigjanos (#201) üzenetére


Winner_hun
félisten

Féknyeregnél bőven 100 fok felett van a hőmérséklet...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#203) Mickey23 válasza konigjanos (#199) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Szia. Nem lesz jó, fel fog hólyagosodni, és ledobja. Bár 1 x teszteltül az EZ washnál 107 fokos gőzt kibírta, nagyon a szerkezete nem roncsolódott, és nem jött fel. De volt olyan aki kipróbálta és egy pálya napon az euroringen megadta magát.

(#204) konigjanos válasza Mickey23 (#203) üzenetére


konigjanos
senior tag

Azért egy pályanap más mint a hétköznapok, ott vörösre izzik a tárcsa... itt jó sokan nyomják pedig...
https://www.youtube.com/results?search_query=plasti+dip+breaks

(#205) Kornel


Kornel
veterán

Sziasztok.

Autóra bevonása terén milyen tapasztalatok vannak?

Mennyiből jönne ki egy kompakt SUV? (SX4 Scross)

Cél a gyári festés megóvása lenne, matt kékben gondolkozom.
Másik lehetőség a teljes fóliázás lenne, az ~300k+.

Köszi.

(#206) Mickey23 válasza Kornel (#205) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Szia,

Az oldalunkon mindent megtalálsz: http://plastidipusa.hu/gyik

Üdv,
Mickey

(#207) Kornel válasza Mickey23 (#206) üzenetére


Kornel
veterán

Szia,

Köszi néztem, engem inkább a gyakorlati tapasztalat érdekelne, ha műhellyel rakatom fel a plasti dipet, az is ~250k HUF. Egy minőségi fólia ~280-bol megvan, akkor már inkább az.

Ha én raknám fel a plasti dipet, akkor nyilván olcsóbb lenne, kérdés hogy gyakorlat nélkül van-e esély rá, hogy szépen és tartósan felvigyem, van-e rá példa, van-e ilyen téren tapasztalatok?

Ha úgy jobb, szívesen fel is hívlak, ha tudsz segíteni.

Köszi.

(#208) Mickey23 válasza Kornel (#207) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Szia,

Volt már olyan aki magának csinálta, nem egy nagy történet nem kell hozzá fényezői tapasztalat.
Könnyebb vele dolgozni mint a festékkel, ha megfelelően be van hígítva és van egy jó fújópisztolyod (pl:wagner) akkor nem okoz nagy problémát. Nézd meg youtube-on, ott mindenki garázsban fújja aki tudja :)
De persze keress nyugodtan, elérhetőségek a weboldalon ott vannak.

Üdv,
Mickey

(#209) kisbodza


kisbodza
tag

Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem van, hogy mennyire kopásálló lehet ez a bevonat? Egy Salgó polcból készített tárolóra kellene bevonat. Ebbe a tárolóba naponta 5-8000-szer öntünk bele fém alkatrészeket, nem dobálva, óvatosan, de mégiscsak fém. A mérete: 75x30 cm. Köszi előre is a hasznos válaszokat!

Galaxis 10

(#210) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,
4 db 16" alufelni kezelésén gondolkodom, hány darad spray kellene rá 4db?
Meddig lehet ez tartós alufelniken?

(#211) saril válasza ANDROID??? (#210) üzenetére


saril
senior tag

igen, minimum, a rétegelés miatt szerintem simán mehet rá több is

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#212) ANDROID??? válasza saril (#211) üzenetére


ANDROID???
addikt

Meddig maradhat fent a felnin kb?
Érdemes belül is megfújni, hogy egy réteget alkosson, vagy elég, ha a fényezett felniket csak kívül fújom meg?
Még az jutott eszembe, hogy egy másik szettet át lehetne fújni átlátszóval, annak még hibátlan a színe a fénye az állapota, oda a külső felére elég lehet 1-2 palack, egy "kis" védelem gyanánát?

(#213) saril válasza ANDROID??? (#212) üzenetére


saril
senior tag

padkázástól, semmi sem véd igazán, talán a kavicsfelverődésektől igen, az, hogy minden réteget kicsit a felni belső részére is juttatsz, szerintem jobb tapadást fog biztosítani és tartósabb lesz, de ennek mindenképpen az előfeltétele a zsírtalanított, száraz felület.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#214) ANDROID??? válasza saril (#213) üzenetére


ANDROID???
addikt

Padkázástól egyértelmű, attól csak a fix garázsban tartás véd meg :D
Nem is a padkavédelem a cél, arra ott a peremvédős gumi. :K
Ok, köszi. :K


Azért kíváncsi volnék olyan tapasztalatra, hogy esetleg évekig fent maradt e valakinek az ilyen megoldás. Mert ha nem, akkor inkább kap fényt a felni ha szükséges lesz. :K

(#215) saril válasza ANDROID??? (#214) üzenetére


saril
senior tag

évekig szerintem nem fogja bírni :))

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#216) biker


biker
nagyúr

Üdv, Javasolnátok-e a plasti dip-et egy szimulátor kormány 3D nyomtatott (PLA) markolatára?
ez az
A kérdés a folyamatos markolászás izzadó tenyérrel, erőhatások mellett :)
Ha igen, akkor szórás vagy mártogatás?
Mennyire lehet tartós?

Sajnos a bőrözést nem vállalják, túl sok a sarok/ív

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#217) biker válasza biker (#216) üzenetére


biker
nagyúr

No, akkor megválaszolom: NEM!
Az a plasti dip nem tudom, mire való, de az egyetlen jó tulajdonsága amit felfedeztem, hogy gond nélkül leszedhető. Ha már nem marad fenn, akkor a maradék lehúzható.
De tényleg, amit úgy hirdetnek, hogy akár szerszám markolatát lehet vele elkészíteni, meg védi a felületet, az miért jön le ha megfogjuk?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.