Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) Henker2


Henker2
addikt

Srácok!
Ha telón a felvett videókat játszom le, felajánlja, hogy tv-n is meg lehessen nézni. Ha rámegyek, viszont nem történik semmi. kiirja tv tipusát, hogy kijátszás és ennyi.
Ebben tudtok segiteni?
Esetleg kell valamit párositani?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#20252) luikay válasza Alien! (#20250) üzenetére


luikay
tag

Na ezt majd letesztelem...

(#20253) Terentius


Terentius
őstag

Üdv! Van egy lassan 1 éves 43PUS7303/12 típusú TV-m. az elmúlt napokban bevilágítás okat és felhősödés látok sötét háttérrel ez garanciális hiba?

Poco F5 12/256 Gb

(#20254) oszy válasza Terentius (#20253) üzenetére


oszy
veterán

Nálam az lenne. :) Nekem ennyire nem volt vészes, de cserélték a kijelzőt.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20255) kefealo válasza Alvin_ti4200 (#20240) üzenetére


kefealo
csendes tag

Media Markt? No wifi, No tv, mert no... és kész... de az ember nem akar demo video megnézésével dönteni... :( De mellettük szól, hogy korrekten ki is van rakva mind!

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#20256) Alvin_ti4200 válasza kefealo (#20255) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sajnos Londonban nincs MM :(

(#20257) kefealo válasza Alvin_ti4200 (#20256) üzenetére


kefealo
csendes tag

Argos? Comet?

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#20258) TIT válasza kefealo (#20255) üzenetére


TIT
veterán

Vigyél filmet pendrive-on.

(#20259) wayne1


wayne1
senior tag

Hali. Napokban vettünk egy 55PUS7304-et. Nagyon meg vagyunk vele elégedve. Viszont lenne egy kérdésem. A számítógép elég messze van tőle, így összekötni nem tudom vele. Ha filmet nézünk és UHD felbontású akkor néha megakad a film. Kipróbáltam több lehetőséget (Plex, Emby, MMRC) de valamiért mindegyikkel csinálja. Van esetleg valami amit be kellene még állítanom? A router egy gigabites Tenda AC15. Próbáltam vezetékkel és wifin is a csatlakozást. Előre is köszi ha van valakinek valami jó ötlete.

(#20260) oszy válasza wayne1 (#20259) üzenetére


oszy
veterán

Én vettem egy HDD-t és arra rakom rá, amit meg akarok nézni. Mondjuk ez a hálózatos dolog tőlem mindig is távol állt. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20261) kefealo


kefealo
csendes tag

PUS8503 tévém van és nem tudom a távvezérlőt párosítani. Működik, a hangos keresés is, csak a párosítás nem jön össze. Viszont minden bekapcsolásnál szól, hogy van hozzá új szoftver. Valakinek valami ötlete?

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#20262) luikay válasza kefealo (#20261) üzenetére


luikay
tag

Frissítsd le a távirányító firmwarejét.

(#20263) kefealo válasza luikay (#20262) üzenetére


kefealo
csendes tag

Köszi!

Update!
persze nem lehetett frissíteni a remote firmware-t sem, mert a távirányító nem található!

persze csináltam egy teljes visszallitast, utána ment a párosítás, firmware frissítés, beállítottam mindent, mindjárt elkészül a kezdőképernyő, majd aramtalanitas mert fekete lett.
Van frissítés! Telepitettem, gyári beállítások ok!
minden jelszó újra megadas!

Most talán...

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#20264) YxVs


YxVs
senior tag

Van valakinek itt 50PUS6504 vagy 6704-es tévéje?
Szemtelenül alacsony áron van most az Euronics-ban.
Bevilágítások, felhősödés, uniformitás szempontjából érdekelne elsősorban.

(#20265) kchris78 válasza wayne1 (#20259) üzenetére


kchris78
veterán

nekem 65PUS8602 van. sehogy nem lehet kikényszeríteni hogy hálózaton ne akadjon. csak úgy hogy hdd bedugva... ha 30-40GBnal nagyobb a film akkor akadni fog... lenne madzag is de az meg nem gigabites a tv-ben...

(#20266) oszy válasza YxVs (#20264) üzenetére


oszy
veterán

A 6704-et választanám. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20267) djnice válasza YxVs (#20264) üzenetére


djnice
veterán

50-es 7304-es van kint a Media Markt-ban Pécsett, elvileg VA paneles. Szerintem a betekintési szög nagyon rossz sajnos és a kontraszt sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#20269) djnice válasza #99499520 (#20268) üzenetére


djnice
veterán

Az lehet, de ha elmész kb 20 fokot oldalra akkor már fakul az egész. Én is egy 43-mas 7304-et terveztem a hálóba, de alulról az ágyból néznék, és úgy nagyon rossz lenne a kép.

(#20272) djnice válasza #99499520 (#20271) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, majd lefotózom a MM-ban a 7304-est :)
A dönthető fali konzol megoldás lehet, csak nagy szögben nem tudom megdönteni mert a fal és az ágy vége között kicsi a hely és valaki még belefejelne a TV-be :)

[ Szerkesztve ]

(#20273) Alien! válasza wayne1 (#20259) üzenetére


Alien!
senior tag

Embyvel és Kodival próbálkozz, azok a legstabilabbak hálózaton. 5Ghz-es wifit próbáld 36-48as csatornán. Töltsd le az Analiti speedtestet a playről és mérj rá: 160mbit környékén már mennek a 60-70Gb-os 4K ripek akadás nélkül.

(#20274) kchris78 válasza Alien! (#20273) üzenetére


kchris78
veterán

köszi a tippet ezt én is kipróbálom!

(#20275) wayne1 válasza Alien! (#20273) üzenetére


wayne1
senior tag

Köszi, megnézem. A Kodit hogy kell beállítani? Mert az Embyt sikerül, de a Kodinál a hálózatot nem látom.

(#20276) kchris78 válasza kchris78 (#20274) üzenetére


kchris78
veterán

atallitottam a frekit és bejön az 5G netem végre... de csatlakozni azt nem tud :(.

(#20277) Alien! válasza wayne1 (#20275) üzenetére


Alien!
senior tag

Kodiban két lehetőséged van: az emby szervert az embycon pluginnal tudod tallózni, illetve sambával megosztod a filmeket a gépeden.

(#20278) kory24 válasza Alien! (#20277) üzenetére


kory24
őstag

Van még pár azért. :)

(Ftp, servioo, plex, webdav...)

Nekem pl ftp vált be legjobban.

(#20279) Alien! válasza kory24 (#20278) üzenetére


Alien!
senior tag

az ő jelenlegi lehetőségeiről írtam és a legegyszerűbbről. természetesen van még pár.

(#20280) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

No, a Richersounds-nál 429-re beakciózták az 50PUS6754-et és elég jó felhasználói értékeléseket olvastam róla, úgyhogy beneveztem egyre :B Rájöttem, hogy annyira nem fogok sokat a tévé előtt ülni, hogy elszórjak egy rakás pénzt OLED-re meg ilyenekre, cserébe majd elutazom New Yorkba és Indiába :K Szerdára kértem a szállítást, igyekszem beszámolni, milyen a cucc, ha átlagos a képe és az Ambilight hibátlanul működik, én már elégedett leszek :R Egy AppleTV 4K-t tervezek alá tenni, mert a TV-be épített alkalmazásokban nem nagyon bízom (és ahogy olvastam, ez a nem Android alapú rendszer amúgy is egy hulladék).

[ Szerkesztve ]

(#20281) stoon


stoon
őstag

sziasztok!
tv vásárlás előtt állok, kicsit tanácstalanul . nekem mindig Philips tv-im voltak, (Szfváron volt gyár ,és onnan lehetett mindig év végén dolgozói kedvezménnyel vásárolni) de nem tudom hogy a mostani tv-k milyenek. két tv-t néztem ki "magamnak" egy 55PUS6554/12 és/vagy 65PUS6504 a kérdésem az lenne melyiket érdemes megvenni megbízhatóság , használhatóság, ár/érték arány, van e amit érdemes tudni róla vásárlás előtt

előre is köszi a válaszokat! :R :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#20282) stoon


stoon
őstag

Köszönöm szépen megvettem a nagyobbat

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#20283) oszy válasza stoon (#20282) üzenetére


oszy
veterán

Üdv. a klubban. :) Gratulálok. Egyébként jó döntés volt, én úgy gondolom.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20284) Voice24 válasza stoon (#20282) üzenetére


Voice24
őstag

Valószínűleg még nincs nagy tolongás az idei széria tulajai között, ezért nem kaptál még választ. Amúgy én is úgy gondolom, a nagyobb méret kárpótol az esetlegesen kevesebb extráért.

(#20285) stoon


stoon
őstag

már tag vagyok. Van egy régebbi 42" lcdm. csak már a gyerekek miatt kell a wifis hogy a kedvenceket tudják nézni a YouTube on :K A tv okositó még kifagyott mindig. A kisebb az 19 és modell ,de a nagyobbról nem tudom milyen évjáratú.......de gondolom nem lehet nagyon régi kiadás

UI. Majd írok a tapasztalatokról

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#20286) Voice24 válasza stoon (#20285) üzenetére


Voice24
őstag

A 4-es végződésűek mind idei modellek, a 2018-asok modellszámai 3-ra végződnek, az enyém 7502, tehát 2017-es.

(#20287) djnice


djnice
veterán

Új modell 8204: [link]
De vajon minek? Ugyanúgy 50 Hz-es, 8 bites panel.

És érdekes, az 55PUS8804 eltűnt a boltok kínálatából, már csak az emag-on kapható.

(#20288) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

No, történt egy kis gikszer a RicherSounds rendszerében, így csak holnap fogják kiszállítani az 50PUS6754-rt, cserébe viszautalják a 10 fontos válaaztott napi szállítást, mivel az ő hibájukból nem teljesült a küldetés ma. Már előkészítettem neki a helyet, várom! :K

(#20289) Alien! válasza djnice (#20287) üzenetére


Alien!
senior tag

ezt én sem értem, variálnak a szériákkal, most 9-es is van, tavaly nem volt, előtte többnyire azért volt. A 8-ast lepozícionálták a tavalyi 7-es és 8-as közé de az utóbbi jobb paraméterekkel rendelkezett. Követni is nehéz. Miközben a 6 éves 7esem, kis túlzással hozza a tavalyi 8-as képminőségét.

(#20290) TIT válasza Alien! (#20289) üzenetére


TIT
veterán

Hát igen gagyulnak a 8-asok is,van benne dolby vision minden vacak aztán tönkrevágják egy 50H-es panellel,amikor pont a képminőség miatt kéne minimum 100-as.
Na ezért nem adom el a 9603-at,pedig zabálja az áramot,37-es létére 180W.

(#20291) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ,azt szeretném kérdezni hogy az ambilght beállitásban mennyire használható a fal szinéhez történő beállitás?Vagy jobban járok ha v.hogy megpróbálom mögötte fehér vagy krémszinü árnyalatúra variálni a falat?

PSN - RedFoxHun

(#20292) Alvin_ti4200 válasza redhunter (#20291) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Régebben elég sok színt ki lehetett választani, mint falszín, szerintem ez azóta sem változott.

(#20293) redhunter válasza Alvin_ti4200 (#20292) üzenetére


redhunter
senior tag

Igen,ezt vágom csak arra lettem volna kiváncsi hogy mennyire működik ez gyakorlatban.Pl arra gondolok hogyha mondjuk van egy zöld fal vagy kék akkor az adott pillanatban megjelenő kék szint hogy látom az ugyanolyan színű falon.De végülis majd kiderül ha megjön.

PSN - RedFoxHun

(#20294) YxVs


YxVs
senior tag

Friss tapasztalatok Philips 50PUS6704-el:

Panel: VA, Direct led

+ homogén háttér, sehol semmilyen bevilágítás, még közelről nézve sem, vaksötét szobában.
Felhősödés sincs semmi. Emiatt nekem egy nagy plusz neki.
+ DTS támogatás a saját lejátszójához
+ Ambilight, nem kell bemutatni senkinek sem...
+ színek rendben out of the box, de csak film módnál
+ Dolby Vision, HDR10+ támogatás

- szoftverfrissítéssel elszállt a HDMI ARC. Optikán ki tudom vinni a DD, DTS-et a házimozi felé, de amúgy elegánsabb lenne. Eredeti szoftverrel ez még működött...Személy szerint most engem ez zavar a legjobban.
Furcsán működik a jelátvitel optikán is, néha csak a házimozi erősítőt ki- és újrabekapcsolva szólalnak meg a DD, DTS hangok, de ennek lehet, hogy inkább az erősítőhöz van köze, vagy a kábelhez nem tudom.
- USB HDD-t csak a hátsó panelon lévő USB csati hajtja meg. Az oldalán lévő USB port nem ad neki elég áramot, pedig rá van írva a csatlakozóra, hogy 900mA, a hátlapi USB csatira pedig csak 500mA. Utóbbi meghajtja, előbbi nem. Ezt nem igazán értem...
- Dolby Vision anyag lejátszás: 1-2 perc után először a kép akad meg, majd a hang is leáll. Beletekeréssel megint megy 1-2 percig, majd újra leáll...Netflixes Dolby Vision lejátszás rendben van.
- fekete nem valami combos, hiába VA panel, de azért egy IPS panelnél jobb. Ambilight háttérvilágítás sokat javít, pontosabban csal a fekete érzeten. Bekapcsolva mélyebbnek tűnnek a feketék.
- van egy halott, vagy beragadt pixelem (fekete), de ez csak 1 méteren belül és homogén világos képnél látszódik, és a bal felső sarokban, ezzel lehet együttélni.
- mozgásmegjelenítés: 60 Hz-es panel, kikapcsolt interpollációval recegősebbnek érzem 24p-nél, mint a másik hansonló méretű 120 Hz-es Panasonic tévémen (AS640). De ez semmivel sem rosszabb, mint a korábbi Panasonic GX810-es tévén. Valamint ma reggel vettem egy hibát észre: TV2 HD csatornán set-top-box-ról, Mokka műsornál az alul futó szövegnél, a betűk némelyik szóban vízszintes fekete áthúzással jelennek meg. Átkapcsolva RTL Klub HD-ra, ott hibátlanul fut az infósáv, és jók a betűk is. Ezt esetleg más is megnézhetné, hogy más Philips tévéken mi a helyzet...Panasonic AS640-en persze hibátlan.
- nyilván HDR-re a panel mérete, és a korlátozott maximális fényereje miatt nem való, de nem is erre vettem.
- smart funkciók: ez még nem androidos, viszont a felület gyors. Netflix, Youtube van, HBO GO nincs
- távirányító a szokásos hulladék minőség

Összefoglalva, nem tudom, hogy megtartom-e. Tetszik a homogén háttérkép, a szinte hibátlan háttérvilágítás, az ambilight, na és az ára (136k), viszont a mozgásmegjelenítési hibák (főleg a futó szöveg megjelenítésére gondolok), és a HDMI ARC hiánya kicsit aggaszt (ezt remélem vissza lehet hozni szoftverfrissítéssel, hiszen korábban működött).

Viszont csak második tévének szánom a hálóba elalváshoz, erre a célra lehet, hogy megfelel :D

üdv,
YxVs

[ Szerkesztve ]

(#20295) djnice


djnice
veterán

Én pont az előbb néztem megy Euronics-ben ezt a típust és a betekintési szöge nagyon rossz volt, 30 fok után már erősen fakulni kezdett a kép. Nálad milyen?

TV2 HD csatornán set-top-box-ról, Mokka műsornál az alul futó szövegnél, a betűk némelyik szóban vízszintes fekete áthúzással jelennek meg
Tipikus deinterlacer hiba, próbáld meg a set top boxot 1080p-re állítani 1080i helyett, hátha az jobban deinterlacel.

[ Szerkesztve ]

(#20296) YxVs válasza djnice (#20295) üzenetére


YxVs
senior tag

Nem rosszabb, mint bármelyik másik VA panellel szerelt tv (kivéve drága Samsung QLED-ek), azaz a szokásos kb. 30 fok. Ez nálam nem szempont, mert ágyból és pont szemből lesz nézve. A Panasonic GX810 betekintési szög szempontból rosszabb volt!
2160p-re van állítva jelenleg a műholdvevő. De köszi, este megpróbálok játszadozni vele.

(#20297) djnice válasza YxVs (#20296) üzenetére


djnice
veterán

Akkor viszont a műholdvevő deinterlacel rosszul, bár azt látnod kellett volna a régi TV-n is ha azóta nem állítottál át semmit. Ha enigma2-es a vevő, akkor ott kilehet küldeni a forrásnak megfelelő jelet is.

(#20298) YxVs válasza djnice (#20297) üzenetére


YxVs
senior tag

A régi tv csak full HD volt. Most állítottam át 2160p-re. Viszont a Pana GX810-en nem volt ez a hiba ugyanilyen műholdvevő beállításon. Igen, enigma2-es a vevő. Hogyan lehet kiküldeni a forrásnak megfelelő jelet?

(#20299) djnice válasza YxVs (#20298) üzenetére


djnice
veterán

Autoresolution plugin, letölthető a box menüjéből. Utána be kell állítani, hogy mely forrásoknál mire váltson.

(#20300) Alien! válasza YxVs (#20294) üzenetére


Alien!
senior tag

a HDMi arc probléma alatt mit értesz? Ha menüből kapcsolni akarod akkor hivatkozik arra, hogy a tévé hangszórói aktívak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.