Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Yocee válasza KilgoreTrout (#19146) üzenetére


Yocee
aktív tag

Ez elég ígéretes holmi, utána olvasok jobban.

(#19152) Yocee


Yocee
aktív tag

Ha ez igaz, kár ebbe invesztálni, megnézem elöbb a 905-öt osmc vel.
[link]

(#19153) allein


allein
addikt

Sziasztok. Erről a készülékről van bárkinek tapasztalata: 65PUS9809/12.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#19154) kano válasza PensaCola (#19128) üzenetére


kano
nagyúr

Ez engem is érdekelne erősen. :) YouTube-on találtam egy videót amiben mutatnak 1-2 beállítást, de nem a 7503-hoz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19155) .kissnorbi. válasza kano (#19154) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Engem a 8303 beállítása érdekelne

(#19156) hyperspace


hyperspace
őstag

How To Calibrate Your TV

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19157) K-RoyF1 válasza K-RoyF1 (#19118) üzenetére


K-RoyF1
tag

Nekem is segítsen valaki :)

(#19158) pch


pch
aktív tag

A 6162-re jött frissítés

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#19159) TIT válasza K-RoyF1 (#19157) üzenetére


TIT
veterán

Lehet a kártya rossz.

(#19160) negist válasza hyperspace (#19156) üzenetére


negist
tag

Ebbe minden van csak Philips nincs

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19161) hyperspace válasza negist (#19160) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem az a lényeg, hogy milyen márkák vannak megemlítve a cikkben, ott vannak a képek, amiket ki lehet lőni TV-re, és be tudod állítani a tulajdonságokat olyanra, amilyenre szeretnéd. Senki nem tudja megmondani, hogy a te TV-d panelja hogy adja a legjobb képet, vagy hogy mennyire szereted a természetes, vagy túlszaturált képeket.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19162) negist válasza hyperspace (#19161) üzenetére


negist
tag

Ok, köszi.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19163) BenceShearer válasza #04441088 (#19138) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Úgy tudom a 3. szám a 4 közül a külső megjelenést jelöli. (szín, forma, stb.)

(#19164) #04441088 válasza BenceShearer (#19163) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi szépen.
Így viszont nem tudom ez miért jó a Philipsnek. Ebből a 6000-el számozott sorozatból van elég sok TV-jük és sok között a különbség majdnem csak nulla..

(#19165) BenceShearer válasza #04441088 (#19164) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Itt írnak a kódok, számok jelentéséről:

http://en.tab-tv.com/?p=12722

(#19166) wwenigma válasza pch (#19158) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Felraktam, működik. Update history.

TPM177E_012.003.070.191 (Date published:2019-4-4)
•No “scrambled channel” message when zapping to a DVB-T2 scrambled channel without CAM inserted.
•Picture format issue when playing video with some Smart TV Apps.
•DVB-C favorite channel list zapping issue in some countries.
•Prime Video playback freezing issue.
•TV auto wake up and lost favoritechannels issue.
•Smart TV connection issue related to ipv6 DNS query.
•Start Netflixwith only black screen issue.

Amazon javitasrol olvastam hogy hibas volt az app és most javitotta amazon illetve a "connection issue" dolog pedig talan erintett is mert volt hogy nem latta az itthoni DLNA szervert csak az utan hogy ujracsatlakoztattam a halozati kabelt (van ipvv6-om)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19167) mzso válasza wwenigma (#19166) üzenetére


mzso
veterán

Hosszabb a lista mint szokott.
De a hiányos EPG-ve még mindig nem foglalkoztak.

(#19168) kano válasza hyperspace (#19161) üzenetére


kano
nagyúr

Csak ezzel aza macera, hogy ha egy kép alapján akarsz Te beállítani egy TV-t, akkor ismerned kell minden tulajdonságát a tv-nek. Azaz, ha neked nem tetszik a kép, mert pl. a sötétebb helyeken szétesik a kép és nem színhelyes (de csak ott), akkor tudnod kellene, hogy mi okozza ezt a jelenséget és az alapján tudnál állítani.
Ha ez a tudás nincs meg akkor nem fogod tudni az alap jellemzőkön túl beállítani normálisan a tv-t.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19169) hyperspace válasza kano (#19168) üzenetére


hyperspace
őstag

Ha valaki nagyon félremegy a beállításokban, vissza lehet állítani alapra, és újra neki lehet ugrani. Legtöbb embernek amúgy is elég lesz játszani a élénk, mozi, grafika, normál, stb. mód + hideg/meleg szín + soap opera effecttel, meg a többi képjavítóval.
Meg van a műszeres kalibrálás, most hirtelen 34 990-ért találtam egyet. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19170) kano válasza hyperspace (#19169) üzenetére


kano
nagyúr

Jó ár érte, a hülyének is megéri. :DDD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19171) TIT válasza kano (#19170) üzenetére


TIT
veterán

De csak annak.

(#19172) junior19 válasza TIT (#19171) üzenetére


junior19
senior tag

Csak érdeklődés képen, te mennyiért csinálnád, ha tudnád csinálni?
Csak a tisztán látás végett, van vagy 2000-3000 dollár a szoftver, kb.500 a mérő, általában van mintagenerátor, ami megint egy jelentős összeg, meg egy laptop. Bár erre lehetne mondani, hogy az mindenkinek van, de ilyen célra nem jó használni egy általános használatú laptopot, pláne ha már a többi eszközre ennyi kiadás van.
Akkor vannak tanfolyamok, ahol meg tanulja a kalibrálást, de nem csak azt, hanem videóátvitel alapjaival is tisztában kell lennie. Erről a tanfolyamról kap egy papírt, ami megint olyan 1500 dollár környékén kezdődik
S valószínűleg ezek után, fogja tudni, hogy mely kezelőszerv mit állít, s mire van hatással. Például az előző egyik hozzászólásban is említett sötétebb árnyalat elszíneződését, mivel kell korrigálni. Nem fog neki esni a színtelítettség és színárnyalat állításának addig, amíg a fehéregyensúly nincs beállítva. Azért írtam ezt a két opciót, mert ezeket szeretik a felhasználók állítgatni, csak értelmetlen, inkább rosszat tesznek vele, mint javítanának.
S mondjuk egy egy óra az út kocsival, mert nem a szomszédban lakik, s kalibrál nálad legalább 2 órát, de inkább 2-3óra közötti időt.
Akkor most megint ezek után megkérdezem, te ezek ismeretében mennyiért csinálnád, vagy milyen összeget tartanál reálisnak?

[ Szerkesztve ]

codec project

(#19173) Toth_Jani válasza junior19 (#19172) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De amúgy meg szerintem a gyári beállításokban is lehet gyönyörű színeket találni, a HD adások kifogástalanok, az SD meg akkor sem lesz jó ha 1 milliós szoftvert használunk .

(#19174) TIT válasza junior19 (#19172) üzenetére


TIT
veterán

Nem hiszem,hogy házhoz jön,be kell vinni és mivel 8 ropiért kalibrálnak ez igenis sok,én biztos nem fizetnék érte,annyival jobb nem lesz.

(#19175) Morpheus89


Morpheus89
kezdő

Üdv. Az a problémám támadt, hogy nem tudom megosztani a telefonomról a HBOgo-t sem YouTube videót. Kapcsolódási hibát ír. WiFi működik, hálózathoz is csatlakozva van a tv. Valaki esetleg találkozott ilyen problémával? Előre is köszi a segítséget

(#19176) gabenn15


gabenn15
csendes tag

Sziasztok!

Philips 50PUS6703 tulajdonos lettem :) Lenne is a tévéről néhány kérdésem, mert nem tiszta minden beállítás. Monitorként is üzemel, de a képstílusok között: Egyéni, Élénk, Film, Játék, Monitor stb maga a monitor beállítás fakó és sokat késik az egér és minden megjelenítés. Ha átrakom játék stílusra akkor pedig minden szép és gyors, nincs késés. Ez miért van?

És ezeket hogy célszerű használni?
Színjavítás: Ki-Minimum-Közepes-Maximum (Most maximum)
Dinamikus kontraszt: Ki-Minimum-Közepes-Maximum ( Most közepes)
Ultra resolution: Ki-Be (Különbséget nem látok, de be van most kapcsolva)
Zavarelnyomás: Ki-Minimum-Közepes-Maximum (Most ki van kapcsolva, mert nem vettem észre különbséget)
MPEG zavar elnyomás: Ki-Minimum-Közepes-Maximum (Most ki van kapcsolva, mert nem vettem észre különbséget)

(#19177) allein válasza TIT (#19174) üzenetére


allein
addikt

Van itt a PH-án egy tag, aki házhoz jön kalibrálni. Volt nálam is már több alkalommal. Vidékről jön, mondjuk akkor éri meg feljönni Budapestre, ha több jelentkező is van :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#19178) kano válasza allein (#19177) üzenetére


kano
nagyúr

És mennyiért csinálja?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19179) kchris78 válasza pixta78 (#19089) üzenetére


kchris78
veterán

en most vettem egy 8602-est 65-ost 350ert. ugyhogy tag lettem :). az elado kicsit felremondta a dolgot mert qdotos panel van benne, de nem fald-os. ezt sajnalom de most nezegetek rajta 4k60p-s videokat azert az eleg massziv 6 eves 47-es tv utan..

[ Szerkesztve ]

(#19180) koxaman


koxaman
tag

Sziasztok, én is tulajdonosa lettem egy 43PUS7303 -nak. Szerelem első látásra :) hihetetlen szép képe van és az üzletbe már rajta volt a 8-as android is :) Ugy hogy öröm boldogság. HBO go hasít már rajta :)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#19181) scope2007


scope2007
addikt

Üdv.

A gyári play áruházat hogyan lehet leirtani a Android tv alól?
Azaz miért nem enged telepíteni saját Google playt? Miért fapados ennyjre a gyári? Alig van benne app, még egy total commandert sem talál
Philips 55PUS7503

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19182) hyperspace válasza scope2007 (#19181) üzenetére


hyperspace
őstag

Csak azok az alkalmazások szerepelnek benne, amiket telepíteni tudsz TV-re. És az a lista elég szűkös. Ha mást is szeretnél feltenni, akkor egy fájlkezelő kell, és .apk-t tudsz pendrive-ról telepíteni.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19183) Drughi1897


Drughi1897
csendes tag

Sziasztok!

Két Tv maradt versenyben nálam
1. 65PUS7363
2. 55PUS8303

TV, filmezés, youtube, ps4 - többnyire ezekre használnám.

Direct-LED vs Edge-LED, 8bit+FRC vs 10bit - ezekben látható, használat közbeni különbség van?

Az egyiknél vonz a 65" a másiknál a 120 Hz.

a 8303 megéri a felárat?

Kösz a válaszokat.

(#19184) scope2007 válasza hyperspace (#19182) üzenetére


scope2007
addikt

De miért van ilyen tiltás? Limitacio?
Még egy total commander sincsen a lehetőségek közül.
Majd pendrive apk akkor

És launchert lehet telepíteni, mi ajánlott ha igen?
Nekem ez a gyári menü nem tetszik.
Telefonokon Nova launcher prime van

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19185) hedgehog válasza scope2007 (#19184) üzenetére


hedgehog
senior tag

Sok dolognak kell megfelelnie egy alkalmazásnak, hogy bekerülhessen a tv-képes appok közé. Itt leírja részletesen a Google: TV app quality
Ilyesmi pl. hogy nagyobb távolságból is olvasható minden, kezelhető távirányítóval, fekvő a gui stb.
Ha ezeknek mindnek megfelel, akkor pedig kérelmeznie kell a developernek, hogy listázza a tv-store is.
Vagyis itt nem a Google tilt/limitál, hanem a fejlesztő nem tett meg valamit ahhoz, hogy bekerülhessen az app a listába.

Launchert én még nem találtam, de nem is kerestem, mert nekem viszont nagyon tetszik az új UI.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#19186) oszy válasza scope2007 (#19184) üzenetére


oszy
veterán

Egy átlagfelhasználónak minek kellene pl. TC???

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19187) hyperspace válasza scope2007 (#19184) üzenetére


hyperspace
őstag

Szerintem launcherrel ne is próbálkozz, egyik sem fekvő képernyőre lett tervezve. Csak bajt okozna szerintem, ha véletlenül sikerül telepíteni.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19188) scope2007 válasza hyperspace (#19187) üzenetére


scope2007
addikt

Oksi köszi, ez mind hasznos infó volt.
Első Android tvm, nem tudtam ezeket.
:)
Így már érthető.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19189) hyperspace válasza scope2007 (#19188) üzenetére


hyperspace
őstag

Boom, tessék :D . Van itt launcher, próbáld ki! Simán lehet telepíteni Playből.

még több
Kíváncsiságból rákerestem, és van egy csomó. :))

File managerek közül ezt ajánlják.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19190) scope2007 válasza hyperspace (#19189) üzenetére


scope2007
addikt

Még egy utolsó kérdés most :)
A gyári telepített appok közül miket törölhetek?
Első nekifutasra egyiket sem találtam hasznosnak.. Kivéve YT

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19191) hyperspace válasza scope2007 (#19190) üzenetére


hyperspace
őstag

Amiket nem használ a rendszer a működéshez, azok mehetnek szerintem. Időjárás app, hír app, hasonlók.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19192) mzso válasza hyperspace (#19182) üzenetére


mzso
veterán

Az .apk-ot is be kell szerezni valahogy.

(#19193) mzso válasza oszy (#19186) üzenetére


mzso
veterán

Hogy kínszenvedés nélkül lehessen fájlt másolni?

(#19194) scope2007 válasza mzso (#19193) üzenetére


scope2007
addikt

jaja totalcommander annyira alap, mint a bill és egér pc-n :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19195) hyperspace válasza mzso (#19192) üzenetére


hyperspace
őstag

apkmirror.com

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19196) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

kedvesem Telekom hűséghosszabbított, hoztunk el egy 49 inch-es Philips csodát, az eladó srác ajánlotta az Ambilight-ot, hogy az mennyire jó (én mindig is úgy tekintettem erre, mint valami vakuljparaszt egérmozi hülyeségre). Na meg 3db LG után úgy döntöttem, minden nyűgje ellenére (ugye egy rendszer sem tökéletes) adok egy esélyt az Android tv-nek.

49PUS7503/12

Röviden: vannak hibái, de nekünk nagyon adja :)

Aki esetleg gondolkodik ilyenen, íme némi támpont
Kontra:

- vmi régi szoftver lehetett rajta, Youtube meg-meg akadások 230Mbit-es wifin már fullhd-n is, nemhogy 4K-ban. Orvosolva frissítéssel, gyönyörűen kisimultak a 4K vid-ek is, szépen teszi a dolgát és játssza.

- távszabályzó fel-le-balra-jobbra-le nyomható lapos nagy navi gombja kissé túlérzékeny a középen lenyomós OK-ra. Ha nem pontosan a sarkok mentén kattintunk, hajlamos az OK-t is benyomni és félrevisz menüben, stb. De már szokom, egyelőre 2 napja van a fal előtt az állványon.

- Nem látta a korábbi, gyári firmware-el a 64G-s Pendrive-om exFAT fájlrendszerét. Shame, azt hittem, Android tud ilyet. Leformáztam Debian alól ext2-vel, na mondom kernel kernel, talán. Hát nem. Úgyhogy agyalok, mi a pékkel formázzam le, ami nem naplózó fájlrendszer és 4G-nél nagyobb fájl rátehető és a tv látja szépen. NTFS a naplózás miatt nembegyere nyilván, FAT32 meg a fájlméret miatt kakukk. Az új, frissített szoftverrel még nem próbáltam, most nézem nemsokára majd (hátha).

- NETFLIX gomb a távszabályzó közepén. Marha ízléstelen + pontleszarjuk a Netflixet. Értem én, értem, összeborultak a Philips-el, de akkoris.

Pro:

- Ez az Ambilight (3-as verzió) teljesen megvett minket kilóra. Mindig is sólámpát használtunk tv mellett-mögött, nem szeretjük a vaksötétet. Állítólag nem is túl ajánlott töksötétben tv-zni, de ez annyira nem érdekel minket, inkább csak tényleg, mindig van valami fény. Hát Ambilight-al elképesztően k*vajó tv-zni :D , nagyon bírjuk.. annyira észrevétlen .. ha direkt odakoncentrálok rá, figyelem, akkor oké, tök jól leköveti a sarkok és élek mentén az ott lévő színeket, szépen keveri őket, stb, de instant behúz a műsor, film, akármi és tökre elfelejtjük mindketten, hogy amúgy az Ambilight ott effektez nekünk mint az őrült a falon, .. marhajó :) Nekünk nagyon adja tényleg, pedig nem vagyunk azok a minden faxsággal instant megvehető típusok, de kifejezetten kellemes és szerintem nagy ötlet :) Mondom ezt úgy, hogy soha nem néztem még 2 nappal ezelőttig semmibe az ilyen kicsit elsőre parasztvakítónak tűnő újításokat. De ennek rendesen hasznát is érezzük, nagyon kellemes vele tv-zni. El is döntöttük, hogy a következő OLED (vagy ekvivalens) szintű tv is Philips Ambilight lesz, lehet kövezni minket, de tökjó :) A panelt úgyis veszik valamelyik nagy gyártótól, szóval kvázi egyenértékű azzal nagyjából, de a körítés és ez az Ambilight nagyon baba. :K

- csajosnak tetszik az ezüst megjelenés és káva. Nekem fel sem tűnt, pontleszarom kategória, de mivel a tv állványunk is "ezüst" (húzott alu, króm, stb), jól néz ki rajta. Most, hogy így mondta, jééé, téééényleg.

- Távszabályzó hátoldala egy fullos billentyűzet ? Omg. :C Hibátlan, ötletes :) Sok youtube megy, életet ment, mikor gépelni kell.

Kérdéseim, talán tudtok tapasztaltabb Philips-esként segíteni:
- exFAT ? :F Lehet mókolni-ügyeskedni valamit fejlesztői módban (vagy nem kell hozzá?)
- Ambilight módok között mi a különbség ? Van vagy 6-7 most így fejből pontosan meg nem mondom, melyik, de sok viselkedésbeli különbséget nem tapasztalunk. Minddel marha jó.. :D

:R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#19197) Lovi24 válasza Dißnäëß (#19196) üzenetére


Lovi24
senior tag

You tube-nál próbáld ki a hangvezérlést,egész jól érti a magyart is. Még jobb,mint a gépelés a full billentyűzeten:)

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#19198) Dißnäëß válasza Lovi24 (#19197) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, azon csodálkoztam, hogy a kedvenc video-mnál, a "Peru 8K"-nál jobban értette a magyar kiejtést, mint az angolt :) (A csajok miatt magyarra van állítva a tv). Kellemes. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#19199) Voice24 válasza Dißnäëß (#19196) üzenetére


Voice24
őstag

Most nem ugrik be a neve a proginak, de valaki ajánlott itt korábban egy androidos appot, amivel át lehet programozni a távvezérlő gombjait. Engem is a középső bazinagy Netflix gomb zavart, átprogramoztam, hogy most a youtube-ot indítsa, szerkesztettem rá matricával, szépen pirossal rányomtatva egy youtube címkét, így minden heppi... ;]

(#19200) Alien! válasza Dißnäëß (#19196) üzenetére


Alien!
senior tag

Hát igen, a táv gombjaival az elején én is szívtam, de idővel szokható.
Az ambilight profiljai telítettségben és dinamikában (mennyire kövesse a kép tartalmát) térnek el egymástól. Ha van zászló módod, akkor az meg vb/eb alatt rakja ki a falra az ország zászlóját. Én amúgy élénk módot használom.Valóban parádés találmány, én alanyi jogon járatnám minden tévéhez, btw feldobhatod az egészet még HUE lámpákkal is, az az igazi feeling: ambilight + hue

A Philips Oledtől pedig nem kell félni, nyilván a panel az LG, de ott az ambi, plusz a képjavítói mindig is a topligában tartoztak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.