Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) redhunter válasza Alarikman (#20100) üzenetére


redhunter
senior tag

Kösz,kösz,lehet hogy az lesz a vége

PSN - RedFoxHun

(#20102) Digiflex


Digiflex
tag

Sziasztok!
Segítsen valaki! A YouTube-ba hol tudok címet begépelni, vagy keresni??? eltűűűűűnt :-(

...

(#20103) Digiflex


Digiflex
tag

Bocs, 220 kihúz bedug és visszajött...

...

(#20104) Kbali válasza Digiflex (#20103) üzenetére


Kbali
nagyúr

Most nálam is meghülyült a yt. Force leállítás után lett csak jó

(#20105) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Sziasztok!

Korábban már írtam ide egy kis segítségért, akkor abba maradtam, hogy 7303 lesz véve. Ma láttam a szegedi Euronicsba, hogy van 6704-es 144k-ért, illetve a 6504-es 135k-ért. A dispalyspecification oldalon megnéztem őket. A 6-os sorozat nem androidos, jelenthet ez bármilyen hátrányt? Nem volt még okos tv-nk soha. Csak tv nézésre lenne, esetleg fotónézegetés külső vinyóról. Köszönöm!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20106) kory24 válasza Winnie The P (#20105) üzenetére


kory24
őstag

HBO GO elég jó dolog (havi 1500ft-ért).
KODI is kellemesebb filmnézésre, mint gyári appok.

Ráadásul 7303-nál nálam pl tv saját lejátszója sok filmet le se játszik, míg KODi-val igen, sokkal kényelmesebb beletekerni, feliratot letölteni, film infókat stb. Akár online filmek is nézhetőek vele.

Véleményem szerint jó az android tv-n is. :)

[ Szerkesztve ]

(#20108) kory24 válasza #99499520 (#20107) üzenetére


kory24
őstag

Attól függ milyen box.
Mert az olcsóbbakkal könnyen szívhat az ember

Nem mki akar telepítgetni, hangolgatni, hogy működjön a dolog és akkor is csak lehet kompromisszumokkal.

Nekem 2 hónap alatt eddig nem volt gondom a KODI-val és HBO GO-val sőt a Youtube-al sem. Bár utóbbit ritkábban használom. Volt 1-2x, hogy nem volt hang tv-n, áramtalanítás után lett csak újra, de egy jó ideje már nincs az a bug se.

Persze kinek mi a jó.

Ha mediabox akkor nagyon utána kell olvasni melyoket is válassza az ember.

Újabb appok nemtudom mennyire várhatóak, de sztem hbo-nak pl nem érdeke régebbi tv-ken ne menjen (keveseb bevétel), ha meg pl kodi új verzióhoz kevés lenne soc, akkor ki lehet kapcsolni automata frissítést, hiszen aktuális verzióhoz elég bőven és az meg lejátsza simán ezen a soc-on a 4K HDR tartalmakat, mely tartalmak erőforrásigénye pedig nem fog nőni.

Youtube-ra már lehet valóban igaz amit mondasz, bár mivel ott is bevezették már a fizetős részt, lehet ők se akarnak elszállni erőforrásigénnyel.

(#20109) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Na igen most egy 135-145 ezer forintos TV-ről beszélünk + 1 box ami legyen csak 20 ezer.
De akkor már 160-ért én megvettem az 50"-os 7303/12-est, és majd ha nem bírja, akkor nem a Boxot cserélem, hanem akkor veszem az elsőt.
Persze jelenleg még tökéletes a Plex média szervert használom filmezésre, és mióta megvan szívesebben nézem rajta a Youtube-t, (Smart Youtube)mint az egyébként gyors asztali gépemen, de ráhegesztettem a Horizon Go-t is (UPC).

(#20111) Winnie The P válasza kory24 (#20106) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi. Bemegyek a boltba, megnézem és majd döntök. Köszi

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20112) Alarikman válasza #99499520 (#20107) üzenetére


Alarikman
senior tag

Eléggé próbálják tiltani a kínai média box-okat a nyugati szolgáltatók. Pl: mecool box-ok android tv-sek. Nekem is Pro 8L vagy mi. Nem megy rajta a Netflix meg a HBO go sem. Nincs Videvine level ami kell. Szerintem kevés van ami viszi ezeket a tartalmakat. Talán a Xiaomi media lejátszója aki még gyengébb mint a mi tv-nk tartalmaz, vagy amazon/Google cuccok. És igen, van coreelec-es boxom. Arról megy a 4k-s videók. Mert szebb. Üdv.

(#20114) Alarikman válasza #99499520 (#20113) üzenetére


Alarikman
senior tag

Ja igen. Ilyen olyan hack-el. Hétköznapi ember meg legyen ilyenre képes. Mert simán az biztos, hogy nem megy. Coreelec az Kodi. A többit okos emberek össze hozzák. Nulla felülettel. Manapság a HBOGO-t szinte mindenki megengedheti magának. A torrent lassan csak a 4k-s anyagokra éri meg...

(#20115) Alien! válasza #99499520 (#20107) üzenetére


Alien!
senior tag

Nekem a tévé (8303) mellé van itthon egy mecool m8s pro+ coreeleccel de konkrétan be sincs kapcsolva. Persze, kadenciahelyes, meg át tudja lökni az HD hangsávokat az erősítőnek, de győzött a kényelem (a távja f*s, a cec késése meg idegesít). Android tévén a netflix/hbo go/youtube sokkal átláthatóbb és használhatóbb mint a pluginek.
Próbáltam a tévén egy Xiaomi MI Box S-t is, az jóval fluidabb volt a menüben. de többet nem tudott (talán manapság már kadenciahelyes, akkor még nem volt az).Még a Fire stick 4K-t próbálnám ki, azt nagyon dicsérik.

(#20116) Alien! válasza Alarikman (#20114) üzenetére


Alien!
senior tag

azért az HBO GO-t ne misztifikáljuk túl. Nagyon jó ár/érték aránya van, de a sztereó hang + 3mbit 1080p-s kép az nagyon virsli. Akkor már inkább a Netflix.

(#20117) kory24 válasza Alien! (#20116) üzenetére


kory24
őstag

Azért az ár se mellékes.
Netflix 2x annyiba kerül....

(#20118) Alien! válasza kory24 (#20117) üzenetére


Alien!
senior tag

Ez a "A torrent lassan csak a 4k-s anyagokra éri meg..."-re volt a válasz. Picit erős kijelentés.

(#20119) kory24 válasza Alien! (#20118) üzenetére


kory24
őstag

Ja bocsi...

(#20120) Toth_Jani válasza Alien! (#20116) üzenetére


Toth_Jani
őstag

És a sok hozzám hasonlóan buta honfitárs, aki csak 1 világnyelvet beszél.
Jó tudom a Netflixen is van felirat meg néhol szinkron is, na meg jól feltörik és nehéz visszaszerezni.

(#20121) Gijon válasza Alien! (#20115) üzenetére


Gijon
senior tag

Egen, én mióta Fire stick 4K-t használok, azóta nem használom a tv "okos" részét. Kadenciahelyes a lejátszás + tudja a youtube HDR-t (VP9 supports HDR) kódolni. Vettem még egy echo dot 2-t hozzá és lehet hanggal vezérelni a tv-t is csatornaváltás, forrásváltás, ambi, stb..Szerintem jelenleg a legjobb kütyü ár-érték viszonylatban.

(#20122) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Sziasztok!

Régen jobban otthon voltam a témában, de azóta már sok víz....

65 PUS7304 készülékről tudna valaki pár tapasztalatot vagy véleményt megosztani? Ajánlott készülékről van szó? 2014 környékén emlékszem, hogy a Philips-ek képminőségével nem volt nagy probléma, ellenben a menü sebességét sokan kifogásolták. Ehhez hasonló tapasztalatok, észrevételek érdekelnének. Nyilván minden féle-fajta véleményt szívesen meghallgatok.

Egy 2014-es Samsung 50H6400-ast szeretnék nyugdíjba, akarom mondani a nappaliból a hálóba küldeni. Igazából a Philips-en és a SONY 65 XG8196 készülékén gondolkozom.

Itt lenne még egy FONTOS kérdés, attól aki már használt ambi light-os készüléket. A hely ahova bepaszíroznám, kicsit szűkös. Két oldalt 29-29cm alul felül 50-50cm falfelület lesz a TV körül. Elegendő ekkora felület, hogy legalább valamennyire élvezhető legyen az ambilight adta többlet, vagy semmi értelme ilyen kicsi falfelülettel és ezzel el is veszett számomra a Philips helyzeti előnye?

UI.: felhasználás - Filmnézés HTPC-ről 80%-ban 20% Xbox és PS.

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20123) blg válasza Stevenstyle (#20122) üzenetére


blg
senior tag

7304 nem lassú. nézegess yt videókat róla (7354 is ugyanaz), és meglátod

(#20124) NoMagix válasza Stevenstyle (#20122) üzenetére


NoMagix
addikt

Az ambilight úgy is látható és élvezhető lesz, persze jobb lenne több hely neki.
Nálunk sem jobb a helyzet, de a családnak nagyon tetszett, ezért csak is philips tv lehet otthon.

(#20125) éN79 válasza Stevenstyle (#20122) üzenetére


éN79
addikt

Nagyságrendekkel nálunk sincs több helye az ambilightnak kibontakozni oldalt, de szerintem így is zseniális a hatás.

(#20126) Alien! válasza Stevenstyle (#20122) üzenetére


Alien!
senior tag

a 2013/14-es tévék annó valóban pocsék szoftverrel voltak, ahhoz képest a mostaniak már nagyon használhatók.
Az ambilight ilyen "beszorított" helyzetből is élvezhető (egyik haveromnak is így van), de Philips Hue lámpákkal is kombinálhatod, úgy meg aztán a határ a [csillagos ég...] :)

[ Szerkesztve ]

(#20127) Voice24 válasza Stevenstyle (#20122) üzenetére


Voice24
őstag

Nálunk sarokban van a tévé, mivel a bútor kialakítása miatt csak ott volt hely, de így is sokat dob (szerintem) az élményen az ambilight.

(#20128) Henker2


Henker2
addikt

Srácok!
A telefont hogy tudom összehangolni a TV-vel, hogy amit a telón látok az kint legyen a TV-n?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#20129) oszy válasza Henker2 (#20128) üzenetére


oszy
veterán

Droiddal szerintem simán a mirrorshare. iOS-el én a Philips alkalmazással szoktam a képeket és videókat. Küldő médialejátszóval pedig az egész telefon tükrözést. Bár ezt a funkciót kb. 1x használtam. :D

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20130) Henker2 válasza oszy (#20129) üzenetére


Henker2
addikt

Gyerkőc szeretné, ha a telóján lévő játék képe megjelenne a tv-n. Droid rendszerről van szó. Akkor mit is kell tennünk hogy jó legyen?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#20131) oszy válasza Henker2 (#20130) üzenetére


oszy
veterán

Nem vagyok otthon droid ügyben, de ha lehúzod a fenti sávot a képernyőn, ott van talán a mirrorshare opció.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20132) TIT válasza Henker2 (#20130) üzenetére


TIT
veterán

Sziamiaud van?
Asszem a kijelző menübe van,de nekem nem kompatibilis a Mi8 Lite-al.

(#20133) Alien! válasza Henker2 (#20130) üzenetére


Alien!
senior tag

ebben a hozzászólásban van leírva a megoldás: [link]

(#20134) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, mivel a másik topicban nem kaptam semmilyen választ a kérdésemre így úgy döntöttem, hogy teszek egy próbát a Philipssel. Max ha nem tetszik, akkor visszaküldöm és berendelem helyette a SONY-t.

[ Szerkesztve ]

(#20135) Nauda válasza Alien! (#20094) üzenetére


Nauda
tag

Köszi a hsz-eket, valóban a youtube app adja csak stereo-ban... filmeknél gond nélkül megy az 5.1 ;)

(#20136) BenceShearer válasza Nauda (#20135) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Egy próbát talán megér (én nem próbáltam):
[link]

(#20137) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Üdv.
Tegnap vásároltam 7300er szériából egy 108-ast. Tetszik, de észrevettem a képernyő bal szélén egy fehéren világító pöttyöt. Gondolom pixel hiba lehet. Közelebbről nézve, mintha egy folt lenne ott, távolodva látszik a fehéren világító pont. Volt esetleg valakinek ilyen problémája?
Gondolom az lesz a legjobb ha vissza viszem a készüléket.

(#20138) Toth_Jani válasza Bagoly01 (#20137) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen az pixel hiba, nekem még nem tűnt fel hogy az enyémen lenne.
Egy pixel miatt garanciában nem fogják kicserélni, csak akkor viheted vissza ha az üzletben van visszavásárlási lehetőség.

(#20139) Bagoly01 válasza Toth_Jani (#20138) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Tegnap vásároltam, 3 napig vissza vihetem a boltba (Euronics) ha jól tudom.

(#20140) Dr.NX válasza Bagoly01 (#20139) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ha netes vásárlás volt 14 napos elállás van, Euronics 30 napot ad.
Ha csak simán bementél a boltba és elhoztad, 3 napos cseregarancia van ha hibás a készülék, de a pixelhiba nem minősül annak. Ilyenkor a bolt jóindulatától függ, hogy visszaveszik-e.

Elfogadom a sütiket.

(#20141) Bagoly01 válasza Dr.NX (#20140) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Kp-ra vásároltam személyesen. Már megbeszéltem vissza vihetem, bár raktáron nincs nekik csak a polcon bemutató készülék. Sajnos nagyon nem értek az ilyesmihez szóval félek hogy később esetleg lesz e ebből nagyobb gond. Kicsit zavaró is hogy ott van

(#20142) TIT válasza Bagoly01 (#20141) üzenetére


TIT
veterán

Ha pixelhiba akkor nem lesz nagyobb gond,elvileg nem is mindig látható,vagy kimaszírozod.
Én biztos visszavinném,gondolom nem ingyen kaptad?

(#20143) Bagoly01 válasza TIT (#20142) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Vissza vittem, nem kísérleteztem inkább. Tegnap előtt egy 139-es Lg-t elhoztam. Természetesen hibásat fogtam ki, baloldalt ködös fehér árnyalatú volt a kép plussz elég rossz minőségű volt az egész, vissza vittem. Pénzt ugye nem adnak vissza, elhoztam az említett 108-as Philipset, 135-ért. Hát persze hogy ez sem volt kerek a pixel hiba miatt. Ma vissza vittem elhoztam egy ugyan ilyet. Alig tudtam elindítani sokáig csak szürke kép, sehol semmi. Kihúztam a konnektorból is, nagy nehezen elindult most egyenlőre működik rendesen. Kicsit elegem van már remélem nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#20144) oszy válasza Bagoly01 (#20143) üzenetére


oszy
veterán

Én drukkolok, hogy ne legyen!!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20145) Bagoly01 válasza oszy (#20144) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Igazán jól esik, köszönöm! :K

(#20146) pixta78 válasza Bagoly01 (#20143) üzenetére


pixta78
senior tag

Olyan nincs, hogy pénzt nem adnak vissza....

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#20147) TIT válasza Bagoly01 (#20143) üzenetére


TIT
veterán

Akkor nagyon peches vagy.
Melyik Lg volt?
Mondjuk manapság csoda ha egy tv nem felhősödik,nagyon legagyultak,nem véletlen olcsóbbak mint 5-6 éve.
Akkor a kiállított tv-t hoztad el?
Pénzt kötelesek visszaadni,mi is visszaadtuk 3 napon belül,főleg ha pixelhibás.

(#20148) looser


looser
addikt

Hahó! Valahol (pl. szervíz menüben) ki lehet kapcsolni azt a funkciót, hogy világosodik/sötétedik a kép automatikusan? Számítógép monitorként használom a tévét (32PFL8404) és desktopon egyéniben le van tiltva minden, alacsony fényerő, de ha másik programot (Inteligens beállítások) választok (pl. játék), akkor automatán szabályozgatja a fényerőt. Igazából ha lenne két egyéni, nekem már az is jó lenne. Esetleg a gyári értékek átszabhatóak?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20149) Bagoly01 válasza pixta78 (#20146) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Hát akkor sikerült bepalizniuk engem. Kedd óta annyit szívtam ezzel reggeltől estig, hogy már nem foglalkozom ezzel már mindegy. Most itthon van egy másik ugyanilyenre kicserélt tv, remélem beválik marad így.

(#20147) TIT
Már nem is tudom akkora pánik volt rajtam. 5 ezerrel kevesebbért hoztam el a mostanit kaptam egy utalványt. Azt mondták pénzt nem adnak vissza, nem néztem utána a dolognak elhittem. Az Lg amúgy teljesen új volt. Ahogy mondod, durván peches vagyok :O

[ Szerkesztve ]

(#20150) Dr.NX válasza pixta78 (#20146) üzenetére


Dr.NX
addikt

Bocs, de ez hülyeség, fentebb leírtam, hogy mik a kötelezettségek.
Nem kötelesek pénzt visszaadni bolti vásárlás esetén.

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.