Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) TIT válasza petya1206 (#19649) üzenetére


TIT
veterán

Hát ha zavar akkor állj el,az is furi,hogy egy 8-as csak 180 ropi,ezek szerint nem véletlen.
Az lg-t nem ismerem de a 8100 az is felső kategória,kipróbálod aztán ha az se jó az is megy vissza ill.menj el MM-be hátha ki van rakva és meg tudod nézni.

(#19652) petya1206 válasza TIT (#19651) üzenetére


petya1206
kezdő

3 napig volt ennyi emagnal, mar megint 260.. De nem tudom az lg jobb lehet e, mástól is várok esetleg tapasztalatot..

(#19653) oszy válasza petya1206 (#19643) üzenetére


oszy
veterán

Nem tudom élőben mennyire zavaró, de képen nagyon. Nekem ettől azért kevesebb látszódott talán és kicserélték a panelt. Az már más kérdés, hogy nem lett sokkal jobb, de ez már megszokható.
Az enyém 6-os, direct led-es.
Én nem vennék már nem ambilight-os tv-t. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19654) petya1206 válasza oszy (#19653) üzenetére


petya1206
kezdő

Hat persze... Jo az ambilight nagyon, meg nyilván amugy tetszik a tv azért vettem... Csak most mit tudok tenni... 180 ba lg van, 260 most ugyan ez a tv ha vissza adnám és venni akarnek.. Garancia off teljesen sajnos... Nem tudom.. Lg jobb lenne e?

(#19655) oszy válasza petya1206 (#19654) üzenetére


oszy
veterán

Nézz át az LG fórumban és ott biztos többet tudnak segíteni. Az adatokat a displayspec oldalon tudod nézni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19656) TIT válasza petya1206 (#19652) üzenetére


TIT
veterán

Az szívás,felhősödéssel pedig szoktak cserélni mert ez nézhetetlen.
Kérdezd meg az lg-seket vagy élőben is kuksi meg.

(#19657) petya1206


petya1206
kezdő

Igen igen, lg csoportba is írtam már display spec is meg volt már, meg alapból már elég mélyen bele adtam magam a témába, sk8100 papíron kb ugyan az vagy meg talán jobb, csak úgy voltam vele 300e Phillips azért csak jobb már... 10 bites az is fényerő lgnek kicsit jobb kontraszt ugyan az, annyi hogy az meg tud dolbyt

(#19658) Alien! válasza petya1206 (#19628) üzenetére


Alien!
senior tag

ez microdimming-nél is jelentkezik? mert az pont ennek az elfedésére lett kitatálva.

amúgy a felhősődés ips-nél nagyban függ a nézési pozíciótól is.

(#19659) petya1206 válasza Alien! (#19658) üzenetére


petya1206
kezdő

Hat az azert annyira nem működik hatékonyan mint ahogy kéne neki, lényegeben nem, halvanyodik, de ott van, magával hogy világít a sötét szín nem lenne bajom, csak konkrétan ez hogy nem homogén, és nem is a fekete képernyőnel igazán durva hanem fekete jeleneteknel, ahol sötét az alap hangulat.. Ott veszes.

(#19660) Alien! válasza petya1206 (#19659) üzenetére


Alien!
senior tag

nem beállításprobléma ez? nekem is volt olyan kombináció ami mosottsz*rrá tette az esti jeleneteket, de sikerült rajta úrrá lenni (8303).

(#19661) petya1206 válasza Alien! (#19660) üzenetére


petya1206
kezdő

Hat de ilyen sáv.. Minden jelenetnel máshol semmi, "homogén" állítottam már minden félét amugy, micro dimming ugye nem kqpcsohat, egyedül a mozgás finomitas van be kapcsolva meg hdr fel konvertalas, más nem, többi gyári érte vagy minimális finomitas, dehat semmi nem használ..

(#19662) NoMagix


NoMagix
addikt

Gondolkodom, hogy átváltok egy 55PUS7503-ra, van itt valakinek?

(#19663) Alien! válasza petya1206 (#19661) üzenetére


Alien!
senior tag

kontrasztot vedd le 85 környékére (a philipsnél ez a háttérfényerő), a kontrasztjavítást meg a "legjobb kép"-re.

(#19664) petya1206 válasza Alien! (#19663) üzenetére


petya1206
kezdő

Kontraszt max 70 nappal este 45 el jött be,max kép, fényesség is lejjebb van véve.. Tényleg próbáltam minden beállítást, először gyozkodtem magam hogy csak bele. Látom de sajnos nem.. Ezt ott van ha kell ha nem

[ Szerkesztve ]

(#19665) Alarikman válasza NoMagix (#19662) üzenetére


Alarikman
senior tag

Nekem annak a 49 colos változata van. Elégedett vagyok vele. Edge LED. A sarkokban van egy kicsi eltérés a közepéhez képest, néha alul világosabb a szélén. Felhősödés nincs. Erre a megvilágítási módra nem jellemző. Menü gyors. Egyedül a 100hz hianyzik. Ennyi. De olcsó volt: 139k akciósan tavasszal. Ha olcsón kell jó én ajánlom.

(#19666) NoMagix válasza Alarikman (#19665) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm szépen!
55-öst néztem a Telekomnál most 180K, ha vissza küldöm a mostanit, akkor csak 20K kell hozzáadni.
Sajnos 100hz nincs benne!

(#19667) oszy válasza NoMagix (#19666) üzenetére


oszy
veterán

"Sajnos 100hz nincs benne!" = Nem 100 Hz-es! ;]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19668) NoMagix válasza oszy (#19667) üzenetére


NoMagix
addikt

Jól van na, így is érthető! Meleg van! :)

[ Szerkesztve ]

(#19669) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Itt az új Oreo TPM171E: 107.1.38.0 Firmware. Próbálta valaki?

(#19670) petya1206 válasza BenceShearer (#19669) üzenetére


petya1206
kezdő

Én most szedtem le, nem tudom mit kéne változást tapasztalni:D

(#19671) petya1206


petya1206
kezdő

Hat halljátok... Ezt nem hiszem el, ugye a felhősodessel volt gondom, erre ma már fel basztam magam, mondom meg nezem én hogy mi a picsa lehet, jól bevalt módszer régi tv nel is hozzá kell érni, meg nyomkodtam a kijelzőt és valami kicsit helyre állt, nem mondom hogy hibátlan de mostmar homogenebb, így már nézhetőbb, képen szarabb mint eloben, eloben így már az elvart szintet meg uti... De amugy ilyet.. Azta kva élet..

[ Szerkesztve ]

(#19672) petya1206


petya1206
kezdő

De valaki kérlek mondjon valami okosat, hogy hogyan tudom el menteni a tv kép beállításokat :@

(#19673) petya1206


petya1206
kezdő

Megorulok. Idegesített a dolog nyomogattam már egy órája több helyen a kijelzőt. Hibátlan lett 😂😂😂😂 teljesen homogén

(#19674) TIT válasza petya1206 (#19673) üzenetére


TIT
veterán

Az alsó már jó és ezt a gyógyegér szerviz nem tudta?

(#19675) Hatvan9 válasza petya1206 (#19650) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Én sk8100 -re váltanék, mondom ezt Philips TV kedvelőként.

(#19676) Voice24 válasza petya1206 (#19673) üzenetére


Voice24
őstag

Felbuzdulva a példádon, én is megnyomogattam a bal alsó sarkot, amiről nemrég írtam (bár válasz nem jött rá), hogy elég erőteljesen bevilágított. És lőn csoda, lényegében a második nyomásra helyreállt a dolog, szinte teljesen eltűnt a sarokból a bevilágítás. Viccesnek mondanám a dolgot, de nem az, inkább morbid, hogy egy 21. századi technika gyermekbetegségét ilyen módszerrel lehet helyrepofozni. Persze nem akarom elkiabálni a dolgot, mert ki tudja, meddig lesz jó, és nem áll-e esetleg vissza a panel a rossz helyzetébe.

(#19677) petya1206 válasza Voice24 (#19676) üzenetére


petya1206
kezdő

Enis ki vagyok rajta teljesen 😂😂😂 de akkor legalább van rá mégis csak valamiféle megoldás, bár tényleg érdekes hogy nanometerekrol beszélve, nyomkodasal lehet be allitani:D

(#19678) petya1206 válasza TIT (#19674) üzenetére


petya1206
kezdő

Also felső kép egy időben, csak telefon fenyerzekelese változott. Valosan nem látszik semmi, bar képen a sarkok látszanak, dehat istenem, nem oled. Es egyébként igen, ez egy hasznos tipp lehetne phillips oldalról..

(#19679) eclipse19 válasza Voice24 (#19676) üzenetére


eclipse19
senior tag

Az a baj ezekkel a nagy TV-képernyő panelekkel, hogy olyan puha az anyaguk, hogy a saját súlyukat is alig bírják el.

Én akkor csodálkoztam el az én "kis" 43'-as modellemnél, amikor először kezdtem a port letörölgetni róla.
Nem nyomtam meg erősen, éppen csak hogy ne csússzon le a rongy a kezem és a képernyő felülete között, de szerintem simán volt 5-10 mm benyomódás a panel felületén (középen több, a keret körül kevesebb).
Ha fali tartón van a TV és nem függőlegesen van beállítva, hanem pl lefele néz, simán el tudom képzelni, hogy a saját súlya alatt is kifelé hajlik a kijelző közepe.

Úgyhogy ezek alapján nem csoda, hogy nem lehet a szükséges tized (vagy inkább század) mm-es pontossággal belőni a különböző rácsokat, vagy miket, hogy megfelelően fedjék egymást és csak pont ott jöjjön ki a fény, ahol kellene.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#19680) Voice24 válasza eclipse19 (#19679) üzenetére


Voice24
őstag

Az enyém elvileg fémkeretes (7502), de fali állványon van, ráadásul még előre döntve is, tehát simán megvalósulhat a deformálódás. De sajnos a bútorunk kialakítása olyan, hogy csak viszonylag magasan tudtuk elhelyezni a tévét, így pedig a nézési szög miatt mindenképpen dönthető tartót kerestem.
Mindegy, most viszonylag homogén az egész képernyő, kíváncsian várom, meddig marad így.

(#19681) NoMagix


NoMagix
addikt

Ma volt először időm kipróbálni a tv androidot, hát mit mondjak, elég sivár és siralmas!
Nagyon nem fogom használni, csak egy programot akartam telepíteni, de ugye az nincs az áruházban!
Amúgy ez az áruház is elég gagyi, nem olyan mint ha a tabletről vagy telefonról nézném!
New Pipe-ot akartam felrakni, reklám mentes filmezés és zene miatt, de csak simán usb-ről nem telepíthető.
Áruházból file explorer felrak, utána már sikerült feltelepíteni, de magát a programot nem rakhatom ki, csak, ha bemegyek a menü legbelső bugyraiba! :W
Ez nagy csalódás volt.

(#19682) anrab válasza NoMagix (#19681) üzenetére


anrab
addikt

file explorer-be állítsd be a Chrome böngészőt alapértelmezettnek. Ezt a kedvencekbe alul megtalálod. Azzal pedig töltsd le a Chrome apk shortcut-ot.
Ezután már nem kell usb-zni.
Töltsd le a tv app repo alkalmazást. Itt tudsz beállítani a kezdő képernyőre shortcut-okat.
Pl. a New Pipe-nak is. A Chrome-ot nem tudom miért de nem engedi csak ahogy az elején írtam.

(#19683) NoMagix válasza anrab (#19682) üzenetére


NoMagix
addikt

köszönöm! :R
adok neki még egy esélyt... :)

(#19684) Toth_Jani válasza NoMagix (#19683) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A tévére csak olyan alkalmazásokat lehet felrakni a saját áruházából ami fekvő kijelzőn megy és nem kéri és az érintőkijelzőt, hanem lehet irányítani a távkapcsolóval.
Természetesen mindent rá lehet rakni, de kell hozzá egy egér, az álló kijelzős alkalmazások esetében pedig az oldalára kell fordítani a készüléket. :)
Persze vannak rá jó dolgok pl: KODI, Plex, SmartYoutube, HBOGO (1 hónapig ingyen új belépőknek), stb.

[ Szerkesztve ]

(#19685) NoMagix válasza Toth_Jani (#19684) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszi neked is!
Most, hogy mondod, az a fránya new pipe sem jó a tv-re, mindig elfordítja magát!

(#19686) NoMagix válasza anrab (#19682) üzenetére


NoMagix
addikt

biztos én vagyok béna, de ezt hol találom?
file explorer-be állítsd be a Chrome böngészőt alapértelmezettnek
letöltöttem azt az egy x-plore file kezelőt ami van ebben a nyüves "áruházban"
de ebben nem látom amit írtál!

(#19687) anrab válasza NoMagix (#19686) üzenetére


anrab
addikt

Abba nincs is. Az ES File Explorert tedd fel.APK.
De előtte a tv app repot.
Bocs de azt hittem valamiért hogy ez van fent. Semmit nem érnek ami a Play-ba vannak.

(#19688) Alarikman


Alarikman
senior tag

Kicsit off:
Másnak is van olyan, hogy néha külön életet él a Tv? Éjjel négykor felébredtem, nézem, a hozzá kötött külső hdd LED-je ég, majd villog. Pedig jó pár órája ki van kapcsolva. Ilyenkor már nem ég a LED. Még a hálózatot is el szokta dobni. Vagy néha feladatokat futtat? Netán hazabeszél? :((( :D

(#19689) anrab válasza Alarikman (#19688) üzenetére


anrab
addikt

ellenőriz, frissítéseket keres.

(#19690) oszy válasza NoMagix (#19681) üzenetére


oszy
veterán

Ne add fel. :) Szerintem ebben a topikban rajtam kívül senki nem utálja jobban a droidot. :DDD Már hozzászoktam, mert nem nagyon használom. Pár dolgot beállítottam rajta, amivel el kell molyolni és azóta megy. A távirányító gombjaihoz is tudsz egy adott programot rendelni. :) Vagy a menüjét beállítani a kedvedre, ahogy a kolléga fotóján is látni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19691) NoMagix válasza oszy (#19690) üzenetére


NoMagix
addikt

Királyok vagytok! Majd jövök a kérdésekkel, ha lesz rá időm!
Még a MM-al lesz egy csörtém, ha jól viselkednek, akkor marad ez a tv!

(#19692) VGabesz40


VGabesz40
újonc

Üdv mindenkinek. A problémám a következő, van egy Philips 43pus6162 led tv, még nincs 2 éves sem, egy pár napja megjelent az alján egy vastag csík, ami vibrál is, kérdésem javítható e, előre is köszönöm a válaszokat.

(#19693) BenceShearer válasza VGabesz40 (#19692) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Garis még? Akkor irány a szerviz. Ők majd megmondják.

(#19694) VGabesz40 válasza BenceShearer (#19693) üzenetére


VGabesz40
újonc

Csak egy év garancia volt rá, és így néz ki.

(#19695) NoMagix válasza VGabesz40 (#19694) üzenetére


NoMagix
addikt

Huh, ez nem világítás probléma az biztos, panelcserés lesz!

(#19697) VGabesz40 válasza VGabesz40 (#19694) üzenetére


VGabesz40
újonc

Köszönöm a gyors választ.

(#19698) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
A guruktól kérdezem, hogy hogyan lehet beállítani úgy az ES File explorert, hogy ne vele induljon minden bekapcsolásnál a tévé? Be van dugva két pendrive, és ahogy bekapcsolom a tévét, egyből beugrik az ES, és megkérdi, hogy ő kezelje-e alapértelmezettként a fájlokat. De hiába teszem oda a pipát a kis négyzetbe, nem jegyzi meg a választ, minden bekapcsolásnál kérdezősködik. Én megoldom a kattintásokat, de a párom szerintem kivágja tévét, ha ez fogadja minden bekapcsolásnál. Ő tévézni akar, nem androidozni.

(#19699) VGabesz40


VGabesz40
újonc

Üdv mindenkinek. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a gyors választ.

(#19700) anrab válasza Voice24 (#19698) üzenetére


anrab
addikt

ne ő kezelje.
de nem is értem. nekem a tv kapcsol be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.