Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) TIT válasza Bagoly01 (#20149) üzenetére


TIT
veterán

Mindegy reméljük ez jó,csak kérdés mennyit volt kint?
Melyik Lg volt?

(#20152) mzso


mzso
veterán

Van új 177-es firmware. Szokás szerint nem javítottak semmit a rég meglévő ordas hibákból:
TPM177E_012.003.070.241 (Date published: 2019-9-17)
• Popping sound via HDMI source when switching channels with Dolby Digital in set top box.
• TV reboots intermittently upon switching channels via P+/P-
• The Auto power off and sleep timer not working when running smart TV apps.
• Ambilight not working intermittently when waking up TV from standby.
• TV hang up, no response to remote control or auto wake up in specific condition.
• flipped / mirrored image
• Volume change indicator issue while Netflix video is loading.

Amúgy a full FW (800+ MB) elérhető még valahol? A régi helyen már nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#20153) Alarikman válasza mzso (#20152) üzenetére


Alarikman
senior tag

Melyik hibákra gondolsz? Aspect ratio, EPG, vagy más? Csak kíváncsiság. Habár a changelog hibái is elég ordasak. Lehet kevés ember találkozott velük.

[ Szerkesztve ]

(#20154) education válasza mzso (#20152) üzenetére


education
tag

Szia!
A link: TPM177E_012.002.070.001 (Date published: 2017-07-25) van fennt.

[ Szerkesztve ]

(#20155) mzso válasza education (#20154) üzenetére


mzso
veterán

Ami az első/gyári verzió? :)

(#20156) mzso válasza Alarikman (#20153) üzenetére


mzso
veterán

EPG leginkább, de az interpoláció is folyton aktivizálódik médi vagy youtube lejátszásnál.

(#20157) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok.
55PUS8303 típusú tv-n szeretnék USB porton keresztül mobilvinyóról lejátszani 4K mkv filmet. Miért akadozva játssza le?
Eladják a 4K tv-t úgy hogy nem bírja szakadozás nélkül lejátszani a 4K filmet? A pofám leszakad ha így van....

(#20158) Toth_Jani válasza Nauda (#20157) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Akkor leszakadhat mert így van, az Androidos készülékeknek viszont megvan az az előnyük hogy lehet a gyárinál jobb lejátszót is találni.

(#20159) Nauda válasza Toth_Jani (#20158) üzenetére


Nauda
tag

Arra gondoltam, hogy akkor ha a TV-be épített CPU nem bírja, de ezek szerint csak a gyári lejátszó gyenge :) legalábbis ha a hardware lenne gyenge azon nem segítene másik app se. Melyik lejátszót ajánlod letölteni rá?
Köszi

(#20160) Mikika válasza Nauda (#20157) üzenetére


Mikika
aktív tag

Milyen külső vinyót használsz?(lehet hogy lassú)

Forever Apple

(#20161) kory24 válasza Nauda (#20159) üzenetére


kory24
őstag

KODI próbáld ki.

Gyári lejátszó alkalmatlan sajnos

(#20162) mzso válasza Nauda (#20159) üzenetére


mzso
veterán

A CPU-ja az gyenge, amellett hogy a beépített szoftverek is bugosak. Én nem számítanék rá, hogy akarmennyi bitrate-et visz.

(#20163) Alien! válasza Nauda (#20159) üzenetére


Alien!
senior tag

Teljesen jól viszi a filmeket pl a Kodi és az Emby is. A SOC maga nem gyenge, de mivel a Android TV fix 50hz-en tol ki mindent, ezért szaggatnak a 4K60fps-es videók. Ezeket csak külső lejátszóval tudod nézni sajnos.

(#20164) Nauda válasza Alien! (#20163) üzenetére


Nauda
tag

Kipróbáltam, a KODI viszi szaggatás nélkül külső USB vinyóról a 4K HDR filmet. :D
Ezt a fix 50 Hz dolgot nem vágom, de majd a 4K 60FPS is letesztelem majd.
Hogy lehet csekkolni ezt az Hz témát?
Köszi a segítségeket ;)

[ Szerkesztve ]

(#20165) Alien! válasza Nauda (#20164) üzenetére


Alien!
senior tag

A Kodi támogatott felbontásnál csak az 50hz jön elő, illetve az Emby is ezt mutatja. A Youtube 4K 60fps-es videói meg csak 4K/30-ban indulnak automatikusan.

(#20166) Voice24 válasza mzso (#20152) üzenetére


Voice24
őstag

Néztem, írja, hogy már van ez az új firmware, de a letöltések között még nem látható.

(#20167) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Az új nappaliba nézegetek (egyelőre csak online) Ambilight-os tévéket 55-65 inch méretben. A kérdésem az lenne, hogyha PlayStation 4 Pro, Netflix 4K, illetve talán majd AppleTV+ az elsődleges felhasználási terület, akkor kizárólag képminőséget tekintve mik az ajánlott vételek a most UK-ban is kapható modellek közül? 2000 fontért például ott a 65OLED803/12 (gondolom, ez 2018-as modell), de nem vagyok benne biztos, hogy megér majdnem háromszor annyit, mint amennyibe mondjuk egy 65PUS6754/12 kerül (pláne, ha még most is képesek beégni az OLED-ek). A HDR egyáltalán nem mozgat, az input lag viszont fontos, hogy alacsony legyen.

[ Szerkesztve ]

(#20168) NoMagix válasza Alvin_ti4200 (#20167) üzenetére


NoMagix
addikt

Szia!

Lehet, hogy 3X árat nem éri meg egy oled, de amióta itthon láttam, hogy milyen minőségű a képe egy 7363 vagy 7503 VA panelnak az nem kérdés, hogy a következő lépcsőfok csak is olde lehet! Az általad említett 6754 ráadásul IPS paneles és Shapi rendszeres egy középkategóriás tv, amit nem lehet összehasonlítani egy oled tv-vel!
Ha már jobb tv-t szeretnél és ragaszkodsz az ambilight-hoz (aki egyszer megszerette a fényeket, akkor utána is csak azt szeretné :) ), akkor nézd meg a 8303 vagy 8503-at, igaz ezek is IPS panelesek, de ezekben LG nano cell panelek vannak, lényegesen jobbak, mint a 6754.
Ha, az input lag fontos, akkor véleményem szerint egy Samsung (esetleg egy Q60) vagy LG a te készüléked, jó a philips is játékra, de nem a legjobb, talán a középmezőnyben van az input lag értékekben!
Az új oledek beégése szerintem egy otthoni használattal már nem probléma, ezekről is van bőven teszt a neten, úgy ahogy a philips tv-ről is!

[ Szerkesztve ]

(#20169) Alvin_ti4200 válasza NoMagix (#20168) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi! Nem tudtam, hogy a 6-os széria VA paneles, azt nem annyira kedvelem :( Az előző tévém egy 7502-es volt, szóval Ambilight nélkül már nem vagyok hajlandó másikat venni :N Láttam, hogy némelyikben van Bluetooth, ez hsználható korlátozások nélkül, azaz egy vezetéknélküli fülest csatlakoztathatok hozzá?

(#20170) NoMagix válasza Alvin_ti4200 (#20169) üzenetére


NoMagix
addikt

Itt van a teljes spec a 6754-ről [link] még bluetooth sincs benne.
Elvileg az idei tévékben már használható a bluetooth rendesen, míg a tavalyi modellekben a kétoldalas távirányító miatt csak bill. és egér kapcsolatra jó, hangszóróhoz vagy fejhallgatóhoz nem.
(a 4 karakterből pl. 7363 az utolsó 3-as jegy jelenti a 2018-as tavalyi modellt)

(#20171) Alvin_ti4200 válasza NoMagix (#20170) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Oh, akkor mindenképpen valami idei cucc kell, mert esténként nem akarom zavarni a szomszédokat, köszi az infót!

(#20172) mzso válasza Voice24 (#20166) üzenetére


mzso
veterán

Már az van fent, csak az oldal szokás szerint nem az új verziónak tünteti fel...

(#20173) buek1967


buek1967
tag

Mivel eldőlt, hogy csak IPS-es tv jöhet a nappaliba, ezért az eredetileg kinézett 65PUS7304 helyett vagy az 55PUS7304 (ez IPS) vagy a tavalyi 55PUS8303 jöhet szóba. Olvasom, hogy a 8303-s szoftvere problémás, a rendszer lassú. Igaz ez szerintetek akkor is, szinte csak Netflix, HBO go, mega szabadon fogható digitális adások mennek rajta? Hamarosan érkezik egy Fire Stick. Ha arról megy a műsor, akkor tkp. Dolby Vision képessé tehető az amúgy jobb tulajdonságokkal bíró 8303?
Vagy legyen inkább a 7304, annak is van olyan jó a képe, hiszen direct led vs edge?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#20174) redhunter válasza buek1967 (#20173) üzenetére


redhunter
senior tag

Van v.mi info róla hogy a 65 PUS7304 VA paneles?Mert én is azt akartam venni de nem találtam infot,élőben meg még nem tudtam megnézni.

PSN - RedFoxHun

(#20175) buek1967 válasza redhunter (#20174) üzenetére


buek1967
tag

Most nem találom a forrást, de vhol le volt írva, hogy a 65-s VA, az 55-s IPS. Ha megtalálom, belinkelem.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#20176) redhunter válasza buek1967 (#20175) üzenetére


redhunter
senior tag

Ok,köszi,akkor sajna nekem is felejtős.

PSN - RedFoxHun

(#20177) Alien! válasza buek1967 (#20173) üzenetére


Alien!
senior tag

a 8303 szoftverének minimális hibái vannak max, amibe én belefutottam a 8 hónap használat során:
- nincs youtube hdr
- 4k/60fps hdr filmek szaggatnak belső lejátszókkal.
- néha nem kapcsolja be/le a HUE lámpámat
- a hdmi arc működik, menüből, kapcsolja az erősítőt is, de ha külső eszközt kötök rá (tv box) akkor már csak akkor működik menüből, ha az is áram alatt van.

fagyás, újraindulás kb 1x volt az elején, pedig csak pihenőbe megy a tévé nap végén. lehetne fluidabb, lassúnak nem mondanám. HBO Go, Netflix, Youtube, Steam link, Moonlight- Nvidia Gamestream, Kodi tökéletesen mennek, AC wifivel is.

A Dolby visiont valszeg nem fogja tudni külső lejátszóval sem. Ennél a kategóriánál avval sem látnál csodát szvsz. A szabadon fogható adásokat minimum streamelve tudod nézni, a Kodi/Mindigo pluginjével.

(#20178) buek1967 válasza Alien! (#20177) üzenetére


buek1967
tag

Köszönöm. Esetleg láttál már 7304-t élőben? Ha igen, milyen a 8303-al összevetve?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#20179) Alien! válasza buek1967 (#20178) üzenetére


Alien!
senior tag

sajnos még nem, bár az áruházi próbálgatás amúgy sem ideális. írtam már pro-contrát a speckók alapján, de mindenkinek más fontos általában (nálam alap a 100hz): [link]

(#20180) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Hát nem tudom.... Pénteken jött meg a 65-ös 7304-em, de ha ez VA akkor a szokásosnál jobbak a betekintési szögei sztem. Én is kerestem hogy mi lehet benne, mert nálam meg aVA lett vna a preferált de végül elengedtem a dolgot, mert nem találtam sehol semmit.

még nem volt időm belakni, de elsőre IPS-nek is elmenne sztem.

Ha valaki meg szeretné nézni élőben, a 13. Kerben lakom, nincs akadálya.

(#20181) redhunter válasza Stevenstyle (#20180) üzenetére


redhunter
senior tag

Ez elég jó hir,én is azt olvastam külföldi tesztben hogy nem tudják egyértelmüen megmondani hogy milyen panellel van szerelve,sem látószög torzulás alapján ,sem azzal a hagyományos ütögetős panel teszttel.Amugy mik az első tapasztalatok ?

PSN - RedFoxHun

(#20182) dawyd17 válasza Alien! (#20177) üzenetére


dawyd17
csendes tag

Szia!
Nekem is 8303-asom van. Neked is fenn áll még a fekete sáv alul/felül hiba a letöltött filmek lejátszásánál? VLC, KODI lejátszóknál is ugyanaz az helyzet. Próbáltam 4k-s filmekkel is, úgy sem elvezhetem teljes képernyőn...

(#20183) Alien! válasza dawyd17 (#20182) üzenetére


Alien!
senior tag

Nem, nekem talán egy alkalommal jött elő régebben, amúgy tökéletes minden lejátszóval!

Csak SMB-vel megosztott filmeket nézek. Tehát nem usbről.

[ Szerkesztve ]

(#20184) NoMagix


NoMagix
addikt

Ha lefényképeznétek a panelt, ott nem látszódik, hogy milyen a LED elrendezése? Az elég egyértelmű lenne hogy halszalkás vagy sima!

(#20185) buek1967


buek1967
tag

A fehérvári MM-ben ki van téve. Az eladó szerint egyértelműen IPS, kopogtatta. Bocs a félretájékoztatásért. Meg is rendeltem a Telekomtól.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#20186) Stevenstyle válasza redhunter (#20181) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Még nem volt sok időm foglalkozni vele, eddig annyira nem tűnik gáznak.

Fehér vagy világos háttérnél egész meglepő a homogenitása a kijelzőnek, pozitív értelemben. Egyes LG-kre jellemző sötét sarkoknak viszont nyoma sincs. Tipikusan anno az LB szériás LG-kre is jellemző dirty screen effect sincs hál Istennek. Fekete alatt persze van némi bleeding jobb alul egy helyen a káva környékén és a bal felső sarok körül, DE ennyi van a Samu h6400-asomon is. Nem vészes, pláne ekkora felületnél.

Mozgásmegjelenítést majd még nézegetem, elsőre annyira nem vészes de ezt ennyi idő után kijelenteni nem merem. Meg nyilván el is kell maradni az adatok alapján a h6400-hoz képest. Sajnos...Az interpolálás mindenesetre mintha kevesebb artifacttal járna mint LG-n, Samun, de annyira nem jó mint a két nagy Japán márkánál.

SD az fos, bármilyen ultra, giga, mekafull upscale és javító eljárás mellett is. 1080P, 4K szép de ez alap. HDR-t még nem néztem de 8bites panel mellett kb felesleges is, úgy is kuka lesz a valós 10bithez képest, mégha a fényerő meg is lenne.

Ambilight állat, de ez nem is kérdés senkinek sztem.

A menü első indításnál lassú volt de másodikra már magára talált. Kicsit jobb is mint amire számítottam. Újraindulást, fagyást nem produkált. Böngészőt próbálgattam, hátha nem kell a htpc-t bekapcsolni egy-egy mediaklikkes F1 stream miatt, de felejtős, kuka az egész. Másik böngésző meg nincs store-ban.

Per pill ennyi, majd még próbálgatom ha otthon leszek és írok róla saját szubjektív véleményt ha érdekel valakit.

(#20187) Alien! válasza Stevenstyle (#20186) üzenetére


Alien!
senior tag

furcsa amit az interpolálásról írsz. szvsz a Philipsé messze a piac egyik legjobbja. Nem is értem mit láthattál a koreai márkáknál jobbnak...

(#20188) Stevenstyle válasza Alien! (#20187) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Pont azt írtam, hogy a koreaiaknál jobb, mert kevesebb az artifact :)

De persze ezek a benyomások csak kb 2 nap és minimális használat után alakultak ki. Nekem kelleni fog még min. 1 hét mire végleges verdiktet tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

(#20189) TIT


TIT
veterán

A japókra írta a jobbat,de az is furi,pana,sony lenne?

(#20190) djnice válasza Stevenstyle (#20186) üzenetére


djnice
veterán

Play áruházban van MédiaKlikk app, de ha felteszed a Kodi-t, ahhoz is van plugin.

(#20191) Stevenstyle válasza djnice (#20190) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Hú köszi... Kodi-t el is felejtettem. Köszönöm...

TIT: no offense, személyes szubjektív véleményt írtam. Abszolút nem vagyok márkahű, sem elfogult, volt Panám (sajnos plazmám is, amit azóta is siratok), LG-m, most is van Samsungom, 2 öcsémnek SONY-t vettem illetve ajánlottam anno és most érkezett ugyebár a Philips. Nem tagadom, kicsit azért is mert az még nem volt. Ezek alapján az én személyes véleményem az, hogy a Pana IFC-je a legjobb, utána a SONY Interpolál a legjobban, majd (az eddigi csekély tapasztalat alapján) a Philips. Aztán a két koreai. Nem szükséges egyetérteni, én így látom a tapasztalatok alapján.

De mint mondtam ezek még csak első benyomások, nincs még régóta nálam a készülék.

(#20192) kchris78 válasza Alien! (#20163) üzenetére


kchris78
veterán

az szivatás a saját playerrel az is hogy alapból kihúzza a 21:9-es filmeket is a 16:9-re ezért kinyúlik a film alul-felülre... nem tudom lehet e állítani nem néztem de hogy alapból minden igy indul... úgyhogy emiatt is KODI...

(#20193) TIT válasza Stevenstyle (#20191) üzenetére


TIT
veterán

Semmi gond,komolyan kérdeztem mert nem követem annyira a dolgokat már,csak annyira eltünt a 2 japó a süllyesztőbe,hogy csodálkoztam,hogy annyira jók.

(#20194) Alien! válasza Stevenstyle (#20191) üzenetére


Alien!
senior tag

na igen ezt a japán dolgot szépen benéztem... :)) egy 9es Sonyt azért én is megnéznék szívesen....
btw a Philips is érdekes: nekem a 6 éves 7008k mozgásban sokkal jobban tetszik mint a tavalyi 8303, mivel valszeg egy sokkal gyorsabb válaszidejű panellel szerelték annó. Ezáltal minimális a blur és sokkal élesebb és részletesebb marad a kép mozgás közben.

(#20195) mzso válasza dawyd17 (#20182) üzenetére


mzso
veterán

Ez mióta hiba? A filmeknek olyan a képaránya.

(#20196) redhunter válasza mzso (#20195) üzenetére


redhunter
senior tag

Ha a filmek 21:9 arányuak nem 16 :9 -esek akkor ott lesz is csik alul felül?

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#20197) Gijon válasza redhunter (#20196) üzenetére


Gijon
senior tag

Igen! :)

(#20198) lorinser válasza Nauda (#20159) üzenetére


lorinser
senior tag

Én is így nézem a filmeket ahogy Te és nekem nincs gondom velem. Sőt, a gyári lejátszó jobban bevált, mint pl. a VLC ami néha beszaggat, szemben a gyárival.
Szerintem nálad vagy kábel probléma lesz (nálam volt ilyen) vagy a vinyó lassú, mert a TV bírja.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#20199) lorinser válasza buek1967 (#20173) üzenetére


lorinser
senior tag

Nem lassú a 8303 és szoftveres gondokkal sem találkoztam.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#20200) buek1967 válasza lorinser (#20199) üzenetére


buek1967
tag

Hiszek neked. MMben az eladó ezerrel le akart beszélni róla ezzel az érveléssel. A nanocelles 100Hz-es panel szép képet ad. 220 körül az 55 col best buy, ha IPS kell.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.