Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regent

    aktív tag

    válasz viharhozo #229 üzenetére

    De csak az elején, aztán ahogy közeledünk a pénz felé mindenki óvatosabb lesz. Az elején meg természetes, hogy megadják. Ha nem kerül semmibe, miért ne? Ha vesztesz, legalább az idööd nem pazarlod, ha meg nyersz, akkor megduplázod a zsetonjaid. Két ilyen szerencsés megmozdulás, és majdnem hátradöölhetsz. Négyszeres kezdöözsetonnal gyakorlatilag nem kell semmit csinálnod, és bent vagy fizetöös helyen.
    Persze ezt úgyis tudjátok, nem is értem miért írtam. :F

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz viharhozo #231 üzenetére

    Ez igaz. Valamiért kevesebb résztvevööre gondoltam.
    Amúgy mégis lehet, hogy megfontolandó. Ha nem is döölhetsz hátra ennyi zsetonnal, de könnyen (könnyebben) uralhatod az asztalt. A végén ez sokat számíthat.
    Ha meg nem jön be, hát mára ennyi volt. Legalább odabújhatsz az asszonyhoz. :)

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz adalbert1 #579 üzenetére

    Lehet, hogy a 95-ös kolégának volt rólad egy note-ja, miszerint elööszeretettel lopod a vakokat, és úgy gondolta, hogy most jött el az idöö, hogy megmutassa, ki a legény. Mondjuk ebben az esetben emelnie kellett volna.

    Hétföön meg buktam egyet, a saját hülyeségem miatt. AJ suited, hátulról emelek egy potnyit, J96 (vagy valami hasonló), BB emel egy potnyit, mindenki dob (kb 3-an), én meg azt hiszem, hogy csak blöfföl. Ráemelek, all in-re megy, én meg hülye fejemmel megadom. Hát persze hogy 96 offsuittal nézett be. Nem is jött segítség. De mi a fenének adott meg egy potnyi emelést preflop ezzel a lappal?!
    Mindig azt hiszem, hogy mások is olyan tight-ok mint én szoktam lenni, aztán levernek olyan lapokkal hogy csak nézek.
    Na jól kidohogtam magam. :)

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Sklansky Advanced pokere (vagy poker for advanced player) inkább csak a fix limitrööl szól (sööt, asszem csak arról). Amúgy jó könyv. Tényleg ír finomságokról, de mondja is, hogy ezeket alacsony limiten nem érdemes (sööt inkább veszteséges) alkalmazni. Mert a gyöngyöket a disznók elé effektust éred csak el velük. Nála az alacsony limit meg értelemszerüüen élöö játékra vonatkozik, és olyan 10/20 alatt van, ha jól emlékszem.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Most értem oda a Sklansky-Malmuth: Poker for advanced players -könyvben, ahol a laza, gyenge ellenfelekkel való játékot tárgyalja. Mit mondjak érdekes. Kezdem érteni miért kedvelem inkább a 30-40%-os flopnézésüü asztalokat, mint az 50-60%-osakat. Fööleg limites pókert játszom, valahogy ezt találtam megfelelöönek a természetemhez, meg párszor meg is égettem magam a NL-en, itt meg nyerni tudok, és ez jó. :)

    Azt mondja, hogy nagyon gyakran helytelen ellenük emelni flopnál, még akkor is, ha amúgy a lapoddal az emelés lenne a leghelyesebb játék, mert úgysem fogják eldobni. Nekik legalább még egy lapot látniuk kell, ha a fene fenét eszik is. Es így a turne már akkora lesz a pot, hogy hiába emelsz, helyes lesz nekik a tartás. Azaz a flopnál az emeléssel megfosztod magad attól, hogy a turn-nél, (ha nem jött nekik a lap) ki tudd ööket emelni. Persze nyilván NL-en azért többet lehet az emeléssel trükközni, mint FL-en, de az elv szerintem itt is él.

    [Szerkesztve]

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz adalbert1 #714 üzenetére

    Igen, ez igaz. Nem ugyanaz a két játék, csak ezt is kártyával játszák, meg azt is. :)
    még próbálgatom magam, melyik megy jobban, eddig úgy tüünik a FL.
    De jelenleg éppen csak tanulom hogy hogyan kell pókerezni, és éppen abban a stádiumban vagyok, hogy jelentöösen lecsökkent a befizetett pénzem. Most nem engedhetek meg magamnak egy nagy bukószériát, vagy újra be kell fizetnem. Igy inkább próbálok minél jobban játszani.

    A draw kiemelése lehetséges, de inkább csak jobb elenfeleket tudsz kiejteni, aki pontosan tisztában van vele, hogy az emeléseddel az oddsai éppen egy kicsit rosszabbak lettek mint a pot odds és szívfájdalom nélkül el tudja dobni a lapját. NL-en tudsz akkorát emelni, hogy még a leghülyébbnek is feltüünik, hogy nem érdemes várnia a lapra. De minek is írom ezt ide, mindenki úgyis tisztában van vele. :)

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #716 üzenetére

    Ez NL, vagy FL. Mert FL-en szerintem ez nagyon jó eredmény, ha tényleg hosszú távon tudod ezt csinálni.
    Kérdés, hogy mit akarsz? Pénzt, vagy tapasztalatot szerezni? Mert ha itt most ilyen jól megy, akkor sok újat ez a szint már nem tud neked mondani, de ha több asztalon játszol majd (ha még nem azt csinálod) akkor azért elég jó órabért össze tudsz gereblyézni. (persze kinek mi a jó órabér)

    Amúgy a helyedben nem sokat idööznék ezen a szinten, mert nem tudom elképzelni, hogy itt igazi pókert játszol. Gondolom 50-70%-os flopnézés, szinte mindennel riverig végigmenés az általános.

    Amúgy szerintem éppen most érdemes feljebb lépned, ha nagyon nem megy legfeljebb visszatérsz egy kis feltöltésre.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #719 üzenetére

    Hány asztalon nyomod egyszerre? A szavaidból úgy veszem ki, hogy csak egyen.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #727 üzenetére

    Hehe, pont ma reggel olvastam a Sklansky könyvben, hogy hogyan játszunk ''vad'' asztalon. Azaz pont olyanon, amilyenen te játszottál. Szerinte a te második stratégiád a legnyerööbb (csak nut lappal játszani, mert úgyis kifizetik), illetve a normál játék sem annyira rossz, ha hajlandó vagy elviselni a nagy kilengéseket a bankrollodban.
    Persze itt a nyeröö stratégia baromi unalmas játékot eredményez.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Hogy legyen sikersztori is. Short-handed torna, ketten maradtunk, nekem kicsit kevesebb volt.
    Kis vakról emelek egy nagyobbat 105o-al, hogy dobja el. De nem dobja, adja. Flop J 7 5 (vagy hasonló) szivárványos. Nyilván neki nincs semmije, tüzelek, adja. Turn érdektelen, tüzelek, ezzel all inre megyek, persze adja. Miért ne adná AA-al? Találjátok ki mi jött a riverre?
    Hát persze hogy egy 5-ös. Meg is nyertem.
    Ehhez csak annyit tudok hozzáfüüzni, hogy:[link]

    mod: nem megy a link, úgyhogy baloldalt a Bobby Crosby képregényekbööl a Kedvenc németeim illik ide.
    :)

    [Szerkesztve]

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Miért van az, hogy az elsöö fél-egy órában szinte mindig nyerek 8-15-20$-t, aztán tovább játszom és szerencsés esetben marad 2-3$ belööle. Szerencsétlen esetben meg minuszba megyek. :(

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    varzo, látom vágod a témát. Mi a véleményed a heads-up-ról? Eddig ott sikerült nyernem (és aztán veszítenem is) full asztalon inkább csak egálban vagyok.
    En azt tapasztalom, hogy nagyon hamar megmutatkozik melyik a jobb játékos, és az általában nyer is (Limitest játszom). Nem kaphat senki állandóan jó lapokat, és egy kellööen agresszív taktikával egy pl. csak call-ra játszó ellenfél ellen lehet profitot csinálni.
    Mik a meglátásaid, és úgy általában mindenkitööl kérdezném?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Ma megnyertem 2 heads-up ''tornát'', az elsöö elég könnyen ment, szinte soha nem emelt, csak tartott az overcard-jaira, ami általában nem jött be neki, ha bejött, akkor mindig emelt, de ritkán rerais-elt, inkább csak adta a riveren az emelésem. Tudtam, hogyha flopon, vagy turnön emel, akkor van valamije. Ilyen ellenfelet adjon még sokat az Ur. A másodikkal megszenvedtem, [öntömjén on] de azért szerintem egy kicsit gyengébb volt mint én [öntömjén off] egy-egy szerencsés lappal tudott csak feljönni rám, vagy megelöözni.
    Azért tartom jóknak az ilyen tornákat, mert szerintem jó gyakorlások a versenyek végére. Az eddigi sit'ngo-imon ha bejutottam a pénzes helyre általában levertek.

    Amúgy az is profitot szokott hozni, hogy nyitok egy 10-es asztalt, 0.15/0.30 FL-en, nagyon kevés pénzzel, mondjuk 2-5$-al (a normális átlag olyan 10 körül szokott lenni). Es várom az ellenfeleket. àltalában aki elööször beesik, azt sikerül lehúznom heads-upban úgy 30cent-tööl 1,30$-ig, kb. fél perc alatt(3-5 leosztás), aztán jönnek a többiek is. Gyüülnek a vérszagra, meg a 98%-os potnézésre. Ha megfelelöö ellenfelek, akkor maradok, ha nem tetszik az asztal képe akkor továbbállok.

    Igy nagyon rövid idöö alatt összejön egy olyan pénzmennyiség, amit ilyen alacsony limiten, más módon csak sokkal hosszabb idöö alatt tudok megkeresni.
    4-5 ilyen asztalnyitás (max. 10 perc), és összejön kb. 4-5$ Ezt a pénzt ilyen limiten full asztalon csak 2, de inkább 3 vagy 4 nyert pottal tudom hozni, és még nem is számoltam a tuti lapokkal való riverbuktát a sok öörült ellenfél miatt. Ez meg úgy fél-egy óra alatt szokott összejönni. Ha minden jól alakul, és jönnek a lapok. (mert itt ugye nem nagyon lehet trükközni) Lehet hogy ebben vagyok nagyon béna. :)
    Mindegy, egyenlööre a módszer müüködik, és hozza a pénzt. Jótanácsokat, észrevételeket szívesen fogadok.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #782 üzenetére

    Vagy az is lehet, hogy szerencséd volt. :)
    Bár éppen tegnap láttam, amint egy SH partiban (ami amúgy egy csonka full table volt) egy pacák sorra nyerte a potokat, egymás után vagy négyet, és mindet sorral. De ilyenekkel, hogy 46o-al nézett preflop emelésnél flopot. Egyszerüüen minden bejött neki. Körülötte ilyen 2-4$-os emberek ültek, öö 54$-al ült be ha jól elékszem, én 64$-nál hagytam abba a vizslatást. Kb. 10 percébe tellett mindez. Amúgy nagyon laza asztal volt, és öö is nagyon lazán játszott. Ugy látszik így kell. :)
    Mindjárt írok errööl én is egy könyvet. :)

    Ja, azt észrevettétek már, hogy HU-nál, ha önként eldobod preflop a lapod, a következöö leosztásnál az ellenfél az esetek úgy 80-90%-ban szintén eldobja? Mintegy visszaadja a pénzt. Csak akkor van gáz, ha a következöö leosztásban AA-t kapsz kézbe. :)
    Ja, és magamon is megfigyeltem ugyanezt, ha eldobja, a következöö körben hajlamos vagyok én is eldobni. Pszichológusok, ezt magyarázzák meg!

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Hátha valaki nem ismeri:[link]

    Egy póker intelligencia teszt. Legalábbis érdekes. Nekem gyalázatos 82 pont jött ki. :(
    Megyek kardomba döölök.

    Mondjuk nem tudom mennyire releváns, mert újra megcsináltam, ahol lehetett az all-in opciót választottam, de amúgy nem figyeltem semmire, ahogy esik úgy puffan módon, és 102 pont jött ki. Minden területen szépen fejlöödtem. :)

    [Szerkesztve]

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #802 üzenetére

    Ha van ott olyan opció, hogy all in, akkor azt válaszd! :)

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz iCeAgE #813 üzenetére

    Ilyenkor azért az ember sajnálja, hogy csak játékpénz volt, nem?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz Gambit #817 üzenetére

    Olvastam egy kritikát róla, az alapján nem nagyon változott a hold'em része a könyvnek, sööt, mintha változatlan utánnyomások lennének azok a fejezetek. A többi fejezet változott inkább.
    A kritika írójának ez nem is nagyon tetszett.
    De olvass utána, majdnem minden pókersite-on találsz a könyvekrööl legalább egy topicot, de az sem ritka, hogy komplett kritikát.

    Ezek szerint (ha neked egyik sincs meg) elég ha csak a 2-est veszed meg. Bár elgondolkodtató, hogy még mindig annyira jó-e egy 20 éves, élöö pókerre, egész más alapokra kidolgozott rendszer. Lehet, hogy ugyanazért a pénzért neked egészen másra lenne szükséged. (hozzáteszem nem olvastam a könyvet, csak a kritika szavait szajkózom, mert meggyöözöönek érzem ööket) :)

    Aki olvasta, és más véleményen van, ne habozzon a reagálással.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Ezt nem értem, hogyan játszhat valaki így ekkora téten?

    janne89-et kell figyelni.


    Texas Hold'em $25-$50 (Real Money), #1,885,586,416
    Table Corozal, 16 Feb 2007 1:52 PM ET
    Seat 1: janne89 ($965.55 in chips)
    Seat 2: rumblfish ($1,255 in chips)
    Seat 3: x LuckyPro ($4,357.50 in chips)
    Seat 4: macy77 ($300 in chips)
    Seat 5: Sleeper1975 ($823.70 in chips)
    Seat 6: 42anlos ($2,543 in chips)
    Seat 7: KrumStrashni ($2,098 in chips)
    Seat 9: blanchetts ($1,160.50 in chips)
    Seat 10: Leksa84 ($219.10 in chips)
    ANTES/BLINDS
    blanchetts posts blind ($12.50), Leksa84 posts blind ($25).

    PRE-FLOP
    janne89 calls $25, rumblfish folds, x LuckyPro folds, macy77 folds, Sleeper1975 calls $25, 42anlos folds, KrumStrashni folds, blanchetts calls $12.50, Leksa84 checks.

    FLOP [board cards QH,QS,2S ]
    blanchetts checks, Leksa84 checks, janne89 checks, Sleeper1975 checks.

    TURN [board cards QH,QS,2S,6C ]
    blanchetts checks, Leksa84 checks, janne89 bets $50, Sleeper1975 calls $50, blanchetts folds, Leksa84 folds.

    RIVER [board cards QH,QS,2S,6C,2H ]
    janne89 bets $50, Sleeper1975 bets $100, janne89 calls $50.

    SHOWDOWN
    Sleeper1975 shows [ 10H,QC ]
    janne89 mucks cards [ AH,3H ]
    Sleeper1975 wins $397.


    Es hogyan lehet ennyi pénze? Amúgy ez egy 40-50%-os flopnézésüü asztal. Ennél keményebb játék folyik néha 0.15-0.30-on. :Y

    [Szerkesztve]

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz viharhozo #829 üzenetére

    Igazad van, utána már átgondoltam én is még egyszer, és én sem nagyon játszottam volna másképp mikrolimiten egy hasonlóan tight asztalon. Talán az befolyásolt, hogy közvetlenül elöötte 2 parti is olyan volt ahol (szerintem) nagyot hibázott a késööbbi vesztes. Olyan hibákat amiket nem gondoltam volna, hogy ilyen szinten elkövetnek. Mondjuk meg is lett a büntetésük.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #832 üzenetére

    Esetleg tarts egy kis pihenööt, vagy ami nekem segíteni szokott, ha nincs önbizalmam, menj egy kicsit játszani a homokozóba. Persze ne a teljes asztalos play money-ra, inkább a magas limitüü short handedre. Itt már találhatsz olyan játékot ami hasonlít az igazi mikrolimitesre. Itt aztán jól kidühöngheted magad. De ne csináld sokáig, mert úgy maradsz! :)

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #837 üzenetére

    Ez az, megy ez neked. Az elsöö hozzászólásnál azt hittem nem play money-t nyomsz, de most tényleg mit?

    Zsinórban három HU sitngo-t nyertem, rettenetesen örülök, fööleg, hogy mindháromban végig vezettem, irányítottam a partit, csak néha tudtak feljönni rám, esetleg rövid idööre megelöözni. :)
    Megyek, ennek örömére iszom egy sört, és persze befejezem mára, a csúcson kell abbahagyni. :)

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #852 üzenetére

    Szerintem hibáztál mikor bementél, bár utána jól játszottad meg, de mit csináltál volna, ha valaki utánad megadja, vagy ráemel? Esetleg nem jön flopra A?
    Bár nem ismerem az asztalt, szóval lehet hogy csupa ultratigt játékos ült ott, és nem kellett félni ekkora emelésnél.

    Van egy mumusom, mindent visz, bármekkora lapom is van. Összejön neki a sor, fluss, bármi amivel leverhet. Mikor megjelenik az asztalnál én már megyek is. :)

    Ma volt egy érdekes partim, Short-handed sit'ngo már csak ketten vagyunk, az ellen szinte folyton All in-re megy, kb kétszer annyi zsetonom van. A szokásos all in tööle, nálam K10s megadom, nála K8o. Örülök. A lapok 755424. Egy ideig nem esett le, hogy miért nem gyööztem. :)
    Aztán egy AJ-KJ párharcban már nem volt ilyen szerencséje. :)

    Viharhozó, gratulálok, milyen néven játszol, és hol, csak hogy el tudjalak kerülni. :)

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #854 üzenetére

    Ertem. Csak tele van ez a topic olyan dühöngésekkel, hogy hogy a fenébe jöhetett be ekkora preflop emelésnél, ezzel a szar 56s-el, hogy aztán flopoljon egy sorhúzót, és riverre meg is legyen neki a sora. Hogy mit képzelt? Mire lesz elég neki ez a JJ ellen?!!! Rohadt mákos fishek. :)

    Csak ezért gondoltam, hogy nem volt helyes játék. Bemenni. Utána már minden elismerésem, a readhez, és a blöffhöz. Meg persze a flophoz is. :U

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #856 üzenetére

    A Super systemet még nem olvastam, meglehet igazad van. De gondolkodtam picit, utánanéztem, és azt találtam, hogy az oddsod 1-4.45-höz, hogy leverj egy JJ-t preflop, és itt nincs beleszámolva más, azaz csak kettöötöket ütköztettelek a progival. ( a pot odds meg 1-1.35, vagy mennyi) Azt mondod, hogy csupa calling station ült az asztalnál. Az elsöö játékos emel 4BB-t, a következöö dob, te korai(középsöö) pozícióból megadod. Szerintem bööven megvan az esélye, hogy egy (vagy több) calling station mögötted szintén megadja, esetleg Ax-el.
    Korábban írtad, hogy: '' Én itt ezt eldobnám, de nem azért mert eggyiknél hátha nagyobb pár van, -persze lehet- hanem mert nem kiszámítható helyeztbe kerülök, megadom a 70dollárt, és ha utána feszes játékos még rámemel, utána már a pot ods miatt majdnem biztos be kell mennem a potba, és ha ott nem jön 8as akkor lógok a levegőben, márpedig drill 8 pocketenként jön, papíron.''

    Szerintem ez hasonló helyzet annyiban, hogy ''nem kiszámítható helyeztbe kerülök''.
    Persze az ember mindig tanul valami újat, de azt hiszem én a jövööben is tartózkodni fogok az 56s-tööl, ha biztos vagyok benne, hogy az ellenfélnél JJ, vagy QQ van, emel, és mögöttem még bööven vannak játékosok.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #860 üzenetére

    Bolond beszéd ez, de van benne rendszer. :)
    Ha jött volna a sorhúzód flopra, és nem jön A (mondjuk 78Q) akkor mit csináltál volna, megadod az emelést, esetleg ugyanúgy visszaemelsz?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #864 üzenetére

    Igen, igazad van, mindenki úgy játszik, ahogyan az neki a legjobban fekszik. Nem is kárhoztatlak a játékod miatt (mire fel is tenném), mindössze jeleztem, hogy szerintem nem volt helyes bemenned. Az, hogy nem jött be mögötted senki, feljött egy A a flopra, a JJ pedig gyengeséget mutatott (tényleg egy betpot kellett volna, már csak az esetleges flöshúzó miatt is) viszont lehetöövé tette neked, hogy egy jó blöffel elvidd a potot.

    De ha ezt a fajta játékot játszod, akkor szoktál-e elöörööl is 56s-el 4BB-t emelni? Mert ugye ez mindezek alapján logikus lenne. Hiszen valószinüüleg csak egy (max 2, de minél több annál jobb) magas pár fogja adni, azt meg könnyen elintézed, hiszen a te lapod a favorit. Nem rosszból kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Elööször is, hagy kérdezzem meg, miért írtok off-ban? Szerintem pókerrööl beszélünk végig, vagy valamit nem jól látok, esetleg nem tudok?

    Másodszor meg, igeeen!!! Bejött az 56s. Ma ezzel nyertem egy nagy potot, riverre lejött a sor. Innentööl nekem is ez a kedvencem. :R
    Fööleg, mert elöötte mindennel buktam, pedig tolta az rng rendesen, 6 leosztásból 5 ben kaptam 10-nél magasabb lapokat, Mikor JKs em volt, az ellenfélnek természetesen JA-a, mikor 99-em, neki lejött a sor, stb..., úgyhogy a 6 ból buktam 6-ot. :)

    Ja egy magyar nyert 44.000$-t asszem a full tilt-en, de nem biztos, hogy ott.

    [Szerkesztve]

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #873 üzenetére

    Nekem, valahogy az AJ a mumus, ugyan tele asztalon valóban nem olyan nagyon jó lap, de HU-ban sokkal eröösebbnek kellene lennie, mint amennyire eröös. Legalábbis amennyire eröösnek érzem. Statisztika nincs, de mikor megkapom, már elööre félek, hogy mennyit bukok majd vele.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz adalbert1 #880 üzenetére

    Egyszer kiszámoltam (lehet hogy rosszul), fix limiten csak akkor éri meg bemenni alacsony párral, ha legalább rajtad kívül 5-en vannak a potban. Azaz elöölrööl semmiképp. Persze NL-en ez nyilván nem áll, csak úgy ideírtam. Meg ugye ez azokra a játékokra vonatkozik, ahol én mozgok, azaz a mikrolimitre. 100/200-on lehet, hogy eldobja mindenki az AK-t, ha elöölrööl bemelsz egy nagyot. :)

    Szerintem a 66-al preflop all in csak akkor jó játék, ha kevés zsetonod van, és menni akarsz a leosztás után mindenkléppen. Lesz ami lesz.
    Akkor is lehet esetleg jó, ha nagyon vezetsz, és nagyon tight image-ed van.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Ma sikerült elveszteni az utóbbi 5 nap termését. Rettenetesen rosszul játszottam. Ez van.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Ja, a tegnapi bukómat is az indította be, hogy JJ-val allin mentem preflop egy 5$-os short handed-en, 2/3 átlag zsetonnal, a chipleader adta, A10o-val, a riverre lejöt az A. Nem baj, mondom, ilyen mindenkivel megesik, volt már ilyen máskor is. Akkor még azt gondoltam lehet valami a napból. Hát lett.

    Az a föö bajom, hogy nagyon kicsi a bankrollom, éppen úgy érzem, hogy a kezdööként fizetett tanulópénzt már kifizettem és most lenne itt az ideje elkezdeni nyerni, és építeni egy nagyobbat. Lehet hogy tévedek? :F
    5 nap alatt (szerintem jó játékkal, és csak átlagos szerencsével) majdnem megdupláztam a kicsinyke pénzemet, amit most két nap alatt szépen visszabuktam. 300$-al fel se venném, mert ennyi belefér, de 30-al nem nagy öröm.
    Mindegy, most úgyis jön 4 nap pihenöö, addig tanulmányozom a szakirodalmat. Theory of poker, és Harrington van tervbe véve.

    Ja, adalékként: A múltkor javasoltam valakinek, hogy tilt-nél érdemes a play money asztalokon vadulni egyet. Most meg is tettem, és még ott is elvesztettem 2 beülööt. Ez a vég.

    Igaz, aztán meghatszoroztam a pénzem, és besesett egy (az elsöö) Royal Flush, de a kocsmáros azt mondta, hogy ezért nem ad sört. :)

    [Szerkesztve]

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz adalbert1 #949 üzenetére

    Furcsállom ezt a panaszkodást. Minden könyvben eddig azt olvastam, hogy az ideális ellenfél az, aki ritkán (esetleg soha) nem emel, de túl sokáig bent marad a vacak lapjával. Ellene a blöfföt tényleg el lehet felejteni, dehát annyi más lehetööség van a nyerésre. Mondjuk nagyokat emelni, ha jó lapod van. :)

    Inkább örüljetek az ilyen hülyéknek (bocsánat, tapasztalatlanoknak), hosszú távon öök hozzák nektek a pénzt. Vagy nem?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz viharhozo #954 üzenetére

    Ez mondjuk igaz. FL-en persze kiegyenlítettebb a helyzet, nincs nagy különbség a potok mérete között, és ugye elképzelhetetlen a teljes beülöö elvesztése. (mondjuk ez nem igaz, csak elég bénának, és/vagy szerencsétlennek kell lenni)

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #960 üzenetére

    Tegnap en is toltam egy STT-t, BB vagyok, eleg sok zsetonnal, csak az elottem ulo agresszivkodonak volt kb. ugyanannyi. SB-rol csak kiegeszit, mondom magamban: ennek nincs lapja, esetleg be akar csapdazni, kar mert eppen KK-om volt. Mindegy, elvisszük most a potot, emelek 300-at, erre rámemel 1000-et. Nocsak, bekattant a csapda. :) Csak megadom, ahol van ezer, ott akad még több is. Be is tolja az idióta a maradékot, én megadom, és viszem a potot, ezzel ki is ejtem.
    Hogy mire gondolnak ezek ilyenkor, fel nem foghatom, öörület, milyen játékosok vannak.

    mod: Ja, KJ-val tolt be mindent, miután megadtam a nagy emelését. Egyszerüüen nem hiszem el!!
    Nem is értem az ilyen ember mit gondol a játékról, félelmetes, elképesztő.

    :R

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #965 üzenetére

    Ha nem lett volna egyértelmüü (úgy látom nem, ezek szerint jobban ki kellett volna domborítanom), nem én voltam aki ellen játszottát, csak annyira írod itt hogy hülye ellenfelek így, barom ellenfelek úgy, játszva duplázol beülööt stb...
    Aztán meg egy hasonlóan hülye lépés tööled (amit persze nagyon ööszintén el is ismersz), és gondoltam, megviccellek. Talán egy hasonló postot írhatott az ellenfeled valahová egy másik topicba.

    Válaszolok a második bekezdésre, pusztán teoretiusan. Igen kb. ezt tenném, amit írtam. KK-om van nagyvakként, nagy stack, föönyeremény, téged a postjaid alapján agressziv játékosnak ismerlek, valszeg a kérdéses játékban is ez a kép alakulhatott ki rólad. Nem tudom konkrétan mi volt, de gondolom mindenki dobott. Ilyenkor tökéletes a helyzet egy vaklopásra az eddig agressziv SB mégsem emel. Miért? Valoszinüüleg olyan lapja van amivel nem fél engedni a nagyvaknak (akinek minden valoszinuuség szerint nincs semmi jó lapja) a flop megnézését, talán magas pár, esetleg magas suited connector. Ax-el nem hiszem hogy nem emelne, azért annyira nem bátor, hogy egy esetleges 483 flopot megkockáztasson. Ha nem lenne semmije, akkor megint csak emelne, bízva az azonnali dobásomban, vagy egy jó flopban, és ott egy emelésben)
    De nekem KK-om van, bízzunk benne, hogy nincs AA-a. Az is megér egy emelést, hogy esetleg (sööt valószinüüleg) nincs semmije és eldobja (azért a dobás annyira nem valószinüü), a KK különben is bajban van ha esetleg netán feltüünik egy A a flopban, és egy agressziv játékos az ellenfél. (ilyenkor mikor nem kéne különösen gyakran van A a flopban :) )
    Azaz emelek 300-at, meglátjuk mi lesz. Ha dobja jól van, ha csak megadja nem tudom mi van, ha rámemel (amire számítok az agresszivitása miatt) akkor nincs más hátra mint all in menni (vagy egy ehhez közeli nagy emelést betolni, bár inkább all in) //sajnos nem tudom pontosan kinek mennyi zsetonja volt, az 1000-es emelésed mekkora részét jelentette//
    Ehhez a KK pont megfelelöö lap egy STT-en, sööt, szerintem konkrétan itt az ellenfelednek ez lehetett a kulcsparti.

    Rámemel 1000-et, //itt én all in mentem volna, amire te valszeg dobtad volna, bár saját bevallásod szerint elborult elmével cselekedtél éppen, úgyhogy ki tudja//
    Megadom.
    Flop érdektelen, szerencsére all in megy a maradék zsetonjaival, úgyhogy ez egy tiszta megadás. Ahogy gondoltam KJ-ja van, dominálom, szinte nincs esélye, meg is van a pot.

    Szóval én ezt a szituációt valahogy így játszottam volna meg. Talán hibás a gondolkodásom, nem tudom, majd a többiek reagálnak ha akarnak, és elmondják a véleményüket.

    Az utána következöö kétségbeesett vergöödésedre nem tudom mit léptem volna, valszeg megadom ööket, bár tényleg furcsa hogy senki nem érzett annyi erööt a lapjaiban, vagy magában, hogy egy ilyen kis stack all in jét tartsa.

    és egy kérdés: Te hogyan játszottad volna a KK-t BB-n, ha mindenki dob, csak az agressziv SB tart?

    [Szerkesztve]

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #16741888 #969 üzenetére

    Teljesen meg tudlak érteni, tegnap hasonló helyzetben eröösködtem én is, de persze az 5 ös setje levert. Nem akartam elhinni hogy lapja van, pedig elég hangosan mondta, aztán mégis volt neki. :)
    Pot limites laza asztalon tudtam csak aztán egy kicsit vigasztalódni, szerintem összejött 4-5 ember akik a FL-rööl váltottak éppen, de nem akartak még NL-re menni, és nagyon meg tudtak ijedni egy potméretüü emeléstööl.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz concret_hp #977 üzenetére

    Miért, nem lehet mindenhol? Azt hittem, hogy ez alap. A playmoney-t meg fel tudod tölteni ha elveszted. Nyugodtan játszhatsz nagy alapon is.
    De hogy érdemben válaszoljak is, a bwin-nél lehet. Kapsz 1000 pénzt, és van 10/20 as (vagy 5/10-es???) NL playmoney asztal (meg persze egy rakás másik is). Ha elveszted napi 4 szer újratöltheted.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz concret_hp #979 üzenetére

    Akkor az ötödik legyen a bwin, ott tuti van, próbáltam.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #983 üzenetére

    Az elsöö partiban szerintem nem hibaztal, az emeles is kb jó, bár en talan nagyobbat emeltem volna (persze utólag könnyüü okosnak lenni, meg nem is ismerem az aztalt). De a JJ-t azert sokan leverhetik, akik egy kisebb emelesre lazan bentmaradnak, és eltalálja ööket a flop. Gondolok itt az Ax-re (tenyleg extrem lazasagnal) A-figurás-ra, KQ-ra, de van aki 56s-el is bent marad, és A-os flop esetén tüzel egy embereset ha megfelelöönek ítéli a helyzetet, mint korábban olvashattad.
    Flop után viszont csak fél potnyit emeltél, az ellenfél azt gondolhatta, hogy esetleg középsöö párod, vagy inkább legjobb párod van, és azzal neki jobb kickere volt. Nyilván megfordult a fejében, hogy overpair-od van, de ilyenkor az ember ezt a neki nem tetszöö lehetööséget inkább ignorálja. Gondolom Negreanu nem ignorálta volna, de most nem öö volt az ellenfél.
    Egyszóval, én ilyen helyzetben legalább potnyit emelek, ha eldobják jó, nem tudják meg, hogy milyen lapom volt, és enyém a pot. Ha megadják, akkor a turn-ön, ha veszélytelen lap jön, megint emelek (esetleg check-raise). JJ-val nem szeretek nagyon csapdázgatni.
    De látom te sem, all in-re tetted, amit SZVSZ hiba volt neki megadni.
    Aztán riveren így jártál. Pech.
    Talán a flopon egy nagy emeléssel lehetett volna ezt elkerülni.


    A másodikban meg ott volt nagy mákja az ellenfélnek, hogy belimpelt TT-el és telibetalálta a flop. Utána megtetted neki a szívességet és nyitottál, már csak el kellett hitetnie veled, hogy nincs nála a nuts. Esetleg azon gondolkodott éppen, hogy mennyi az esélye annak, hogy Q10, vagy QQ van nálad. Végképp szerencsétlenség neked, hogy a riverre lejött a sorod, amitööl csak akkor kellett volna félnie, ha tényleg Qx-e vn, és azzal ugyanígy játszva elvesztette volna mindenét. Ismét csak pech.

    Tudom nem vigasztal, de éppen tegnap K9s-el, szinte ugyanilyen helyzetben emeltem egy potnyit preflop (reménykedtem a lopásban), adták vagy 4-en. Lejött egy flush-húzós flop, szerencsére egyik ellenfelem emelt elööttem egy minimált, amit lazán megérte megadni, így gondolta a másik kettöö is. Turne meg leesett az A a flush-höz, az elööbbi ellenfél újra minimalt emelt, én hosszabb hezitálás után adtam (arcomon széles mosollyal), a másik kettöö is (bár öök nem biztos hogy mosolyogtak) :). Aztán riverre az egyik duplán szerencsétlen ellenfelemnek lejött egy lap a sorához, amire all in kellett mennie.
    Szóval jó sokat nyertem. :)
    A világ egyensúlya a helyére billent. :)

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz RAM #994 üzenetére

    Lehet, hogy van, de biztos, hogy ezt akarod? Olyan sokat fizet egy freeroll 100. hely? (ugye átlag :) )

    Ha ezt meg tudod csinálni 2 hónapig, akkor SZVSZ fizess be igazi pénzt, amennyit erre szánsz, és játsz azzal. Egyrészt sokan mondják, hogy a freeroll-on nem igazi póker megy, másrészt meg jobban örülsz majd ha többet nyersz.
    Mert gondolom egy idöö után, ha mondjuk sikerülne a freeroll-os terved, akkor az ebbööl nyert pénzen megint csak pókereznél, nem? Vagy annyi pénzre számítasz, amennyi már keresetkiegészítésnek számítana?

    Más.

    Megynyertem egy qualifier-t egy $50+4-es tornára (1+0.2-öön nyertem egy 7+1-es ''jegyet'', és azon meg az 50+4-est). Most örülök, de azért aggódva tekintek a jövööbe, nem érzem olyan veszettül jó tornajátékosnak magam. :)
    A díjazásnál viszont nem értek valamit, 72-en indultunk, az elsöö 11 hely fizet, mégpedig 1-9-ig tornajegy, 10.-> 70% pénz, 9.-> 30% pénz.
    A játékosok által befizetett összes pénz 504$-volt (persze nyilván voltak megnyert jegyesek, mint én, a végén viszont 17$-t osztottak el 70/30 arányban.
    Miért?
    Miért pont annyit?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz regent #995 üzenetére

    Bocsánat 18$-on osztoztak.

    Mellesleg, most nem jönne rosszul pl. 50$ Kp-ben a számlámra, nem tudja valaki be lehet ezt a jegyet pénzre cserélni?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz efge #997 üzenetére

    Je, tenyleg, hogy erre miért nem gondoltam? :B

    bwin-en jatszom, de mivel itt nincs semmi akció, vagy bónusz (az egyszeri 10E-n kívül), eröösen gondolkozom a váltáson. Mondjuk valami jó first deposit bónuszú terembe. A Party-t néztem ki eddig.
    Vélemények?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #999 üzenetére

    Ne is mondd! Belefutottam a múltkor én is egy ilyenbe, külön pech, hogy flopon (is) emelek egy potnyit, és turnre lejön a második J, ami nekem már a harmadik, mellette a zsebben A-úgyhogy eléggé biztos vagyok magamban. River érdektelen, nagyot emel (itt kellett volna gyanút fognom, és menekülni), megadom, és láss csodát flush-e van, már a turn óta. Valami Axs-el adta a 4BB-t preflop, és a potnyit flopon, miközben flopon csak egy flush-húzója volt.
    Az egészben az az idegesítöö, hogy pont az ezt megelöözzö partiban ugyanezt eljátszotta egy másik ember ellen, aki a flopon két párt talált, és nyomult is velük keményen.

    Komolyan elgondolkodtam, hogy esetleg megéri ezt a taktikát játszani, Axs-el. Ha a flop nem jó színben, még mindig lehet, hogy van benne A, ami elriaszthat néhány játékost, vagy kitart a végéig. Ha bejön a flush húzó és akad valaki aki hajlandó egy potnyit emelni elöötted, akkor a megadással azt jelzed, hogy neked is van egy kész lapod, nem a flush-re vársz. Ha ilyenkor beesik turnre a flush, akkor pedig check, vagy call. ès riveren jó eséllyel sokat nyerhetsz, mert megadják az emelésed, esetleg megpróbálnak két párral, vagy magas párral kiütni.
    Csak azt nem tudom, hogy mennyire lehet késööbb visszanyerni az elvesztegetett megadásokat (mikor nem jön a flush, a turn-ön)
    Rossz játékosok lehet, hogy kifizetnek. (vagy éppen a jók??)

    Harrington könyvében éppen tegnap olvastam egy ilyen esetet. Kb. az mellette a kommentár, hogy: A fickó rosszul játszott végig (aki megadta Axs-el az emeléseket), és mégis nyert. Ilyen a póker. Csak arra figyelj, hogy ne kerülj tilt-re, és örülj, hogy még nem estél ki. Az ellenfeledrööl néhány kör múlva valószinüüleg ez már nem lesz elmondható. :)

    Csak sajna cash game-ben az ilyen ellenfél általában szépen eltüünik a nyereménnyel. :(

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz efge #1001 üzenetére

    Köszi, sajna nem magyarországon élek, és IP alapján kiszüürnének. :(
    Asszem marad a hagyományos first deposit bonus

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz arpi6k #1008 üzenetére

    Alapnak mondják, a Sklansky:Theory of poker-t, Sklansky-Malmuth;)oker for advanced players-t, ez utóbbi fööleg fix limites, mint azt hiszem minden Sklansky könyv, bár a Theory... azért, mint a neve is mutatja átfogó munka.

    Doyle Brunson: Super System 1-2, Az 1. már vagy 20 éve jelent meg elööször, a nem olyan rég megjelent második egy átdolgozott kiadás, azt mondják, hogy a Brunson által írt No limit-es része változatlan, amúgy a sok más szerzöö által írt más részek újak.
    Erdekes mondjuk a szerzööválasztás, mert ha jól emlékszem Negreanu írt egy Triple Draw részt belööle, ami azt hiszem sokaknak jelent újdonságot, de nem sok helyen találkozhatsz ezzel a játékkal. A kritikák amiket olvastam róla kissé elmarasztalóak, fööleg mert hiányolják a No limit-es rész megújulását. Ami 20 éve, az elsöö megjelenéskor, még valóban forradalmi super system volt. Azért kezdööként érdemes vetni rá egy pillantást.

    Harrington:Hold'em vol 1-3. Tornajátékkal foglalkozik, de használható cash game nél is. Jelenleg ezt gyüüröm, szerintem nagyon jó könyv.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Irtam a bwin supportnak, hogy lehet-e az hogy az 50+4-es megynyert jegyem helyett 50$-t rátegyenek a számlámra. Erre visszajött egy levél, kb. hogy:
    Tájékoztatni szeretnénk, hogy kapott egy $150+$12 tornajegyet, elévülési ideje xxxx
    A jegy elérhetöö a bejelentkezés után, itt és itt. Igy és így tudja felhasználni.


    Ez meglepett.
    Miután kijelentem, hogy inkább pénz kéne adnak egy többet éröö jegyet?
    Legközelebb azt írom majd, hogy szeretném a számlámon lévöö pénzt jegyekké konvertálni. :) Hátha akkor kapok egy kis bónuszt.

    Mellesleg még nem látok semmiféle 150+12-es jegyet a megadott helyen. :(

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz #1024 üzenetére

    Nem tüüntél úgy, mint aki blöfföl, az ellenfeled nyilván belimpelt egy húzóval, a flop nagyon tetszhetett neki, sok pénz volt a potban, már preflop 3.05$, gondolom az elsöö emelöö félblöffölt, esetleg második párja volt, vagy valakinek az lehetett (mondjuk akkor viszont szerintem kevés volt ez a bet ekkora, és ilyen flophoz, ennyi ember ellen), aztán 4.55$-os potra te check-raise-eltél 2$-al, amivel 1-3.2-es pot odds-t adtál az ellenfelednek, ami szép bet, mert hiba volt tartania húzólappal (ami valszeg volt neki), aztán 8.55$-ra emeltél 3-at, egy érdektelen turn-re (bár esetleg ezzel a lappal elérhetöö közelségbe került neki a backdoor flush) ami 1-2.8-as odds, szintén jó bet, és hibás tartás, aztán a riverre kiderült, hogy mégsincs semmilyen flush, te emeltél, és öö bedobta a vesztes lapját.

    Ezek alapján több dolog is elképzelhetöö: Hibásan tartotta az emeléseidet egy húzólappal, és mikor nem jött be neki (a valószinüü flush) nem tett be több pénzt, immár nagyon helyesen játszva. Ez esetben örülj, hogy mégis kifizetett.
    Esetleg több outja volt, mint képzelted, lehetett flush, és nyitott sorhúzója is, ami 15 out, és így már mindjárt nem hibás (de legalábbis nem nagy hiba) a tartás számára, a dobás meg szintén jó.
    Persze az is lehet, hogy KQ-ja volt, és teljesen rosszul játszott, de olyan tipus, aki eldobja, ha már tutira verve van.

    Szerintem nem idióta dolog eldobni a semmit egy olyan helyzetben, ahol annyi midennel megverhetnek, ráadásul van valaki aki hangosan mondja 4 ember ellen!!, hogy neki eröös lapja van, már flopnál, ami ráadásul sok mindenkinek jó lehet, aki csak úgy belimpelt.
    Innen nézve, esetleg éppen 99 cent-tel kevesebbet veszített, mint veszített volna ugyanezekkel a lapokkal az, aki leidiótázta.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Tényleg, elnéztem, ott nem 2$-t toltál be, hanem 2$-ra egészítetted ki, azaz csak 1.50-et emeltél, gondolom, ugyanígy máshol is elszámoltam, úgyhogy borul az egész hozzászólásom. :(
    En ilyen helyzetben inkább többet emelek mint ''kellene'' könyv szerint. Sokan hajlamosak különben ''félreérteni''.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Bad beat, vagy hiba volt a játékomban?
    22 osztott párom volt.

    Texas Hold'em $0.10-$0.10 NL (Real Money), #55,570,156
    Table Bethlehem, 14 Mar 2007 5:12 PM ET
    Seat 1: fru olie ($1 in chips)
    Seat 2: raaberg2 ($12.65 in chips)
    Seat 3: muhinoz7 ($7.05 in chips)
    Seat 4: bigCKone ($9.25 in chips)
    Seat 5: SimonKreutz ($10.80 in chips)
    Seat 6: kozander ($2.50 in chips)
    Seat 7: LastDrive ($18.45 in chips)
    Seat 8: buruburu ($11.05 in chips)
    Seat 9: Oma Gerdrud ($3.45 in chips)
    Seat 10: regent2 ($17.40 in chips)
    ANTES/BLINDS
    kozander posts blind ($0.05), LastDrive posts blind ($0.10).

    PRE-FLOP
    buruburu folds, Oma Gerdrud folds, regent2 calls $0.10, fru olie folds, raaberg2 bets $0.30, muhinoz7 folds, bigCKone calls $0.30, SimonKreutz folds, kozander calls $0.25, LastDrive folds, regent2 calls $0.20.

    FLOP [board cards 2C,3D,JC ]
    kozander checks, regent2 checks, raaberg2 bets $1, bigCKone calls $1, kozander folds, regent2 bets $3, raaberg2 folds, bigCKone calls $2.

    TURN [board cards 2C,3D,JC,5S ]
    regent2 bets $4, bigCKone bets $5.95 and is all-in, regent2 calls $1.95.

    RIVER [board cards 2C,3D,JC,5S,4S ]

    SHOWDOWN
    bigCKone shows [ 9C,AC ]
    regent2 shows [ 2H,2S ]
    bigCKone wins $20.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés