Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) #70869248 válasza Qorthral (#250) üzenetére


#70869248
törölt tag

:D
De szal Glock meg Di Grassi...

szerk: jóvan csak már tök jó kimenekülni a modellezős flash-s szöszölésből amibe belemásztam :D

[ Szerkesztve ]

(#252) Qorthral válasza #70869248 (#251) üzenetére


Qorthral
őstag

:D

Btw abban nagyon egyetértek amit a Red Bullról írtál. Valóban must have volt a hétvége előtt, sokan meg is húztuk, bejött. Mert bár a mezőny egyik legjobb csapata, azért tudjuk jól, hogy sok a technikai zűr náluk. Kérdés mi lesz a jövőben. Akinek még nincs, az vagy nagyon cirka 5-6 millát bukva megveszi most, vagy másképp kockáztat és nem veszi meg, remélve, hogy sokat fognak bukdácsolni és így végül ő jár jól, hogy elkerülte őket ilyen drágán. Nem célm tanácsokat adni, csak meditálok :)

Aki úgy véli, hogy kiesések várhatóak, az el is adhatja, 1 futam alatt csinált kb 8-9% hasznot, majdnem 4 milliót :P Ki tudja, lehet, hogy utólag ez lesz a legokosabb húzás.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#253) Oliverda válasza Qorthral (#252) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont ez a kiszámíthatatlanság a szépsége a játéknak na meg az F1-nek is. Mondjuk 2002-ben meg 2004-ben nem sok változatosság volt. :D Szerencsére itt most más a helyzet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#254) #70869248 válasza Qorthral (#252) üzenetére


#70869248
törölt tag

Jogos, viszont sokat nyom a latban, hogy nem nagyon van helyette más, öt erő van sztem..ezek közt lehet variálni, illetve néha a Renault is jobban fizethet mint a Force India.
A Red Bull csak azoknak nem alap akik vagy Webber-t vagy Vettel-t akarják később versenyzőnek, mert akkor ők el fogják adni.
Én hiszek a Red Bull-ban mint az egyik domináns erőben az öt közül :D

(#255) SzalaiG


SzalaiG
addikt

No mi a tuti tipp a hétvégére? :)

(#256) válasza SzalaiG (#255) üzenetére



addikt

Tök mindegy mit tippelek, mert csak az számít, mire van pénzem. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#257) SzalaiG válasza (#256) üzenetére


SzalaiG
addikt

:K

Elég gáz, de sajna így van. Én is ezért nem váltok.

(#258) hunnylander


hunnylander
őstag

29 pontot hozott nekem az időmérő.

www.HunnyF1.com

(#259) #70869248 válasza hunnylander (#258) üzenetére


#70869248
törölt tag

Ahogy nézem nekem is, bár én most inkább a pénzre utazom mint a pontokra.
De ha holnap esik, bármi lehet. :)

(#260) hunnylander válasza #70869248 (#259) üzenetére


hunnylander
őstag

De a pénzt pontokért osszák. :D

Én is szeretnék spórolni, de az se jó, ha olyan csapatban és pilótában van a pénzed, amelyeknek a gyenge teljesítmény folytán mindig esik az ára. Legutóbb csak a Torot upgradeltem FI-re, nem akartam sokat bukni túl sok csere-berével, de eddig nem nagyon jött be Liuzzi korai kiesése miatt.

www.HunnyF1.com

(#261) Qorthral válasza hunnylander (#260) üzenetére


Qorthral
őstag

Jah, én is ezt a cserét vittem véghez. Most már bánom, mert az utolsó pillanatig hezitáltam. A másik alternatíva az lett volna, hogy most nem változtatok és a következő futamra egyből a Lotust cserélem le a Force Indiara. Valószínűleg jobb lett volna, de ez majd holnap, a futam után kiderül. Remélem Sutil jól szerepel és Liuzzi is utoléri a Torokat és akkor mégis megérte talán ez a variálás... :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#262) #70869248 válasza hunnylander (#260) üzenetére


#70869248
törölt tag

Pont erről dumáltunk nemrég...pár hozszólással alant, mármint hiába pontokra osszák a pénzt, sok esetben többe kerül a lehetőség megteremtése mint a kitermelhető hozam.

A Toro Rosso 10. kivül van qual-n azaz nem fizet csapatként,...Sutil csak hozott 1 pontot a Force India-val.
Liuzzi kiesése valami gubancra vezethető vissza...versenyen fel fog jönni, ha csak ki nem esik. Persze ha esik az eső és Buemi autója tényleg esőre van állítva akkor ő erős lehet,...de ez már az a rizikó ami vállalható szvsz.
Időmérő az sok mindenen múlhat...pl. MS szabadedzéses defektje is beleszólt, hogy használt slick-n kellett fusson. Valamint mostanában tuti főznek valamit a csapatok a hasmagassággal qual és futam között azért lett ez a nagy csönd a téma körül.
Mivel a PF-ben már nem nyúlhatnak az autókhoz, valami kell hogy qual-ra mégis le engedhessék az autó alját, és az megint kirugja magát a telitankolásra.

(#263) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Na ma sem volt könnyű. :U

(#264)



addikt

97 pontos hétvége nálam.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#265) attisx válasza (#264) üzenetére


attisx
addikt

95

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#266) hunnylander válasza attisx (#265) üzenetére


hunnylander
őstag

Hát ez gyenge eredmény lett ebben a fordulóban. Zuhanni fogunk vissza. Mindkét húzóerőm (RBR, FI) buktázott a tervezetthez képest.

A kubicás teamek kaszálni fognak megint.

www.HunnyF1.com

(#267) attisx válasza hunnylander (#266) üzenetére


attisx
addikt

Jah. Ráadásul, ahogy számolgattam, ezzel a 4,75 millával nagyon nem is lesz hova upgradenünk. Talán a FI-t be lehet cserélni egy Petrovra, csak kérdés, hogy megéri-e? Nehéz dolgok ezek... :DDD

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#268) #70869248 válasza hunnylander (#266) üzenetére


#70869248
törölt tag

Kitartás :)
Ez (is) egy esős futam...nincs papírforma...ahol Kovalainen a Lotus-szal 6. tud lenni ..ha csak ideiglenesen is, vagy ahol az első helyezett 2 kiállással, a 4. helyezett pedig 5 kiállással,..de csak 12 mp hátránnyal sorakozik egymás mögött, ott az nem egy egyszerű versenyt tükröz :)

Mondjuk a Renault az meglepően erős az ziher.

(#269) Oliverda


Oliverda
félisten

89

Buemi kiesése fájdalmas pont volt...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#270) Qorthral válasza hunnylander (#266) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem értek egyet veled, szvsz nem jól látod. A PH! ligán belül b-type érte el a legjobb eredményt, ha jól számoltam 99 pontot. De az élmezőny nagyja 90-100 között van, szóval minimálisak a különbségek.

Ugyanakkor ha a teljes bajnokságot nézzük, ott sem veszítünk sokat. Csalóka, megtévesztő lehet az, hogy az előző versenyen 150 pont körül szereztünk. De gondolj bele, ehhez az kellett, hogy nálunk legyen egy csapat, amelyik majdnem a tökéleteset (Időmérő 1+3, verseny 1+2) hozta. Mellette alig maradt másra pénzünk. Ezzel mindenki így van, az élbolynak sincs sokkal több pénze, náluk is komoly kompromisszumok vannak és a 3 újoncból ők is 2-3at beraknak. Nem is nagyon láttam még olat, akinek csak 1 újonc csapatos komponense volt, de ha van is ilyen, annak 4közepes komponense van és nincs kiemelkedő.

Szóval az jellemző, hogy 1, max 2 komolyabb komponensed van, ezzek hozzák a pontok 80-90%-át. De ezen a futamon nem volt olyan választható komponens, amely legalább közel annyira durván hozott volna, mint Malajziában a Red Bull. Legjobb még Rosberg (88) ill Button (115 pont) volt, de ők megvehetetlenül drágák mindenkinek. Kubica sokaknak van, de ő "csak" 62 pontot termelt, ugyanakkor drága és mellette apróságai vannak főleg az embernek.

De a számok beszéljenek helyettem: A tabella legelső 30 játékosa közül csak 1 olyan van, aki 120 pont fölötti eredményt ért el, alonsofan97, aki megrizikózta a mekit, bejött és mellette még Sutilra is volt pénze és többé-kevésbé ez is bejött (pl Liuzzihoz képest).

Mindenki más rosszabbul szerepelt az elején is, a tipikus a 95-110 közötti pontszám, szóval nem sokat vernek ránk ma. Nagyon gyakori a Sutil-Kubica versenyzőpáros, mellette meg vacok, de ez is csak kb 105-110 pontot hozhatott ma.

Mindez persze könnyen látszik, mert vagy Kubica, vagy Red Bull vagy Renault lehet a húzóerő jelenleg mindenkinél, ők meg egyaránt 45-65 pont között voltak a hétvégén. Az aprólékok meg egyelőre nem hajtanak sok pontot senkinek, ill. azt a keveset is kb ugyanúgy mindenkinek.

A legjobbak között egyébként már megy a vicceskedés, láttam a TOP30ban 2 helyen is Mclarent (mostani brutál drágulás után nem is hiszem, hogy bárki más megveheti majd őket július előtt...), találkoztam továbbá 1 sumival (nagy bukás) ill egy Vettellel is, ez meg is lepett. Az illető ráadásul USF1 nélkül kezdett, Kubicával, majd RBR+Sutilra váltott, most meg Vettel+TR-ra. Érdekes, hogy ennyi csere mellett is ilyen jól szerepel.

Summa summarum: Nem rossz ez a 95 pont ma, nem (sokat) buktunk vele.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#271) hunnylander válasza Qorthral (#270) üzenetére


hunnylander
őstag

Oké, még nem néztem. Az élmenőknek jobb pontszerzést gondoltam.

www.HunnyF1.com

(#272) #70869248 válasza Qorthral (#270) üzenetére


#70869248
törölt tag

Előbb-utóbb mindenki megtorpan...mivel a versenyzők ára nagyon szalad, ezért el fog kelleni adni egy húzócsapatot (akár a Red Bull-t), és bevásárolni a lehető legjobb versenyzőt akit venni lehet.
Ennek az időzítése lehet döntő.
Pl. ezután a verseny után én beáldoznám a Red Bull-t és a Force India-t is egy Alonso-ért, de kevés a pénz.
Viszont Schumacher megfontolandó lenne, bár rettenet kevés pontot termel az árához képest, viszont én hiszek benne rendületlenül. :)
De aztán lehet hogy még korai versenyzőn gondolkodni, és inkább a HRT-t kellene lecserélni lassan.

(#273)



addikt

Új tagunk van: 'Rockstar' (PH!-n Valzor) :)

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#274) Qorthral válasza (#273) üzenetére


Qorthral
őstag

Minden verseny után hozol egy új elsőt? :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#275) válasza Qorthral (#274) üzenetére



addikt

Már bánod, hogy nem vártál novemberig, hogy csatlakozz a ligához, mi? :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#276) attisx válasza Qorthral (#274) üzenetére


attisx
addikt

Na, még ez is... :N

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#277) SzalaiG válasza (#264) üzenetére


SzalaiG
addikt

37pont :N

(#278) attisx válasza SzalaiG (#277) üzenetére


attisx
addikt

Így jár az a manager, aki elhanyagolja a csapatát... ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#279) SzalaiG válasza attisx (#278) üzenetére


SzalaiG
addikt

Az elején rosszul válogattam és eddig nem volt pénzem váltani. Most legalább motort cserélhettem.

(#280) Qorthral válasza (#275) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen ;]
Azért annyira nem bánom ám az új jövevényeket, így egyre csak javul a pontátlagunk :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#281) #70869248 válasza Qorthral (#280) üzenetére


#70869248
törölt tag

Egy kicsit visszatérek Glock vs. Di Grassi-ra :D
Szal egyvalamire tök jó volt egész biztos a beszélgetésünk ebben a témában anno, elhangzott hogy Di GRassi és Glock közt 1.2 milla volt a különbség...ha megfigyeled most Di Grassi és Glock közt ez kiegyenlítődött.
azaz 1.1 millát buktak azóta a Glock tulajok,..15 nap alatt, úgy hogy Di Grassi is bukott 400 ezret, de hát versenyző csak kell.
Most viszont már sztem nem érdemes váltani Glock-ról, mert 4 befejezetlen verseny után már csak sikerül célba érnie.

Szal érdemes maximalizálni a hasznot minimalizált veszteség mellett, mert a veszteség majdnem annyira fontos mint a nyereség.

(#282) SzalaiG válasza #70869248 (#272) üzenetére


SzalaiG
addikt

Még most olcsón megvenni Schumit aztán mikor belejön akkor kaszál. :D

(#283) #70869248 válasza SzalaiG (#282) üzenetére


#70869248
törölt tag

Majd a Katalán verseny után megnézzük hogyan szuperál az autó...de Monaco-ban Montreal-ban erős lehet. Törökben nem gondolnám...de majd meglátjuk mit ütnek össze technikában a következő futamon. :)

(#284) venember83 válasza SzalaiG (#282) üzenetére


venember83
nagyúr

Olcsón? Ötven milla. :U

(#285) válasza venember83 (#284) üzenetére



addikt

annyiért irl is megkapom :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#286) joergie


joergie
őstag

Sziasztok! Most csináljuk gpro-n a csapatot. csak annyit akarok kérdezni, hogy nincs valami jó logótok? 440*80-as kéne
most ez van:

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#287) venember83 válasza (#285) üzenetére


venember83
nagyúr

Hát, ha neked ő az álmod, hát legyen. ;]

(#288) Qorthral


Qorthral
őstag

Érdekes verseny elé nézünk, a liga TOP 10-12 helyezettje szinte mind különböző taktikát (összeállítást) választott, végre! :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#289) válasza Qorthral (#288) üzenetére



addikt

Látom Oliverda bevállalta MS-t. (nem tőle vártam volna :D )
Én is nagyon gondolkoztam rajta, de nem volt szívem eladni a Red Bullt, kíváncsi vagyok mennyire jön be a húzás.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#290) Oliverda válasza (#289) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahogy nézem még mindig van esély a holnapi esőre a Red Bull pedig elég töketlen egy csapat már ami a stratégiára vonatkozik. Melbourne és Shanghai is bukta volt nekik és még egy technikai hiba is befigyelhet akár. Ilyen technikával négy futamból egyet tudtad behúzni. Ez nem valami jó arány.

Szerintem most Webber nem lesz olyan kegyes a rajtnál, Vettel meg nem az higgadt gyerek aztán ha kicsit betesznek egymásnak akkor ott lesz közvetlen mögöttük Alonso és Hamilton. Alonso-nak volt a legmagasabb a csúcssebessége a célegyenesben tehát ő különösen veszélyes lehet. Nem fogadnék most egy holnapi Red Bull 1-2-re. :N

Amúgy nekem nyolc hogy Chandok vagy Schumacher csak sok pontot hozzanak. :D

Ja és persze egy banzai is jó lenne. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#291) Qorthral válasza (#289) üzenetére


Qorthral
őstag

Hehe, hát sajnos Hamiltonra kevés volt még neki a zseton... :D
Maradt MS - szegény ember vízzel főz, vagy hogy szokták mondani? :)

Egyébként nagyon bátor húzás. Ahogy számolgattam Oliverdának belefért volna a Red Bull is, de gondolom nem akart ugyanarra menni, amerre a többiek szinte mind. Ami jó dolog, kockázat nélkül nincs siker ugye. Az más kérdés, hogy sajnos úgy fest, nem fog neki bejönni. Legalábbis ha holnap kb ugyanez lesz a sorrend mint ma, akkor nagy bukás.

De szerintem is rizikózni kell kicsiket, más kérdés, hogy mennyit... Oliverda eddig sem a mainstream irányban haladt :) Most én is direkt máshogy döntöttem, mint ami racionális lett volna (Lotus -> TR) és húztam egy merészebbet. Eddig be is jött, de majd meglássuk :)

Hunny is kockáztat, neki nem tűnik eddig bejövősnek (bár holnap jön a lényeg), de így az izgalmas a játék, ha különböznek a stratégiák :)

Oliverda: Nem is éri meg a Red Bullra fogadni most, 1.2-es odsszal adják a győzelmüket :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#292) válasza Qorthral (#291) üzenetére



addikt

Egyébként én is pont ezért gondolkoztam MS-en. Mármint, ha lecserélném szinte biztos, hogy rosszabbul járnék pontok tekintetében (legalábbis eleinte), mert még a Force Indiát is el kéne adjam hozzá. Viszont csak így lenne esélyem kicsit előretörni, mert így hogy a liga topcsapatainak kb 90%-a red bullal megy, nem nagyon van lehetőségem kitörésre, kb csak úszom a rajjal.

Viszont úgy számoltam Schuminak folyamatosan dobogókat kéne szerezni, hogy megérje miatta lecserélni a Red Bullt és a Force Indiát, ez meg azért még egyelőre erősen optimista terv lenne.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#293) #70869248 válasza Qorthral (#291) üzenetére


#70869248
törölt tag

MS-t bevállalni tényleg nagyon bátor húzás volt Oliverda-tól, néztem én is szépet.
Ahogy fejlődik a Sauber, valszeg Chandok-t én is lecserélem Koba'-ra a következőre.
Nehéz ügy mert akkor megpróbálni 19-re lapot kérni amikor még nagyon fontos a pénz, az rossz odds-l fizet a jövőre nézve, ezért én még pár futamig mindenképpen csirkemód menedzselek :D
De azért nem bánnám ha bejönne MS első helyre, a bátor húzás jutalmaként...viszont Koba' most még ne érjen célba hogy a csökkent Red Bull bevétel mellett is meg tudjam venni :)
Jó verseny legyen az a fontos.

(#294) hunnylander


hunnylander
őstag

A kapitalista burzsoá mindenit! Nekem még nem futotta volna MS-re. :D

Legrosszabb esetben anyagilag jó befektetés, mert valószínűleg folyamatosan srófolódik fel az ára, ahhoz elég a mezőny első felében végeznie.

Én a keleti blokkból fejlesztettem. :) Van benne egy kis törzúzripity kockázat, de szegény ember vízzel főz.

www.HunnyF1.com

(#295) válasza hunnylander (#294) üzenetére



addikt

Fura, nekem kevesebb pontom van nálad, de MS-t ki tudtam volna hozni, ha eladom a Red Bullt és a Force Indiát. Biztos nem jött volna ki neked?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#296) hunnylander válasza (#295) üzenetére


hunnylander
őstag

Nem, mert ha megnézed az előzményeimet, sokszor kereskedtem, sokat cserélgettem. Sok pénzt elpazaroltam és buktam ezen. Nekem nem fért be. A pontszám e tekintetben nem mérvadó.

www.HunnyF1.com

(#297)



addikt

134 pötty

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#298) attisx


attisx
addikt

144. (Ha minden igaz...)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#299) Qorthral


Qorthral
őstag

Na nekem nem igazán jöttek be a merész húzások... :(
Rosszul mentek a Sauberek (hiába gyorsak) és pechemre Buemi kiesett... Kár, hogy nem Algersuari mellett döntöttem...

Azt tudja valaki, hogy az 5 helyes rajtbüntetéseket az időmérő eredményébe beszámítják-e az F1liga játékban vagy a pályán elért sorrend alapján adják a pontokat?

Kicsit szétszakad ezzel a liga mezőnye, most eléggé sokféle pontszám született. Nekem pl kb 125. Nemtom Kubicára váltott Red Bullról, ő nagyon lemarad, AttisX Te viszont jó pár helyet előre fogsz lépni.

Schumi jól ment, a 4. hely pedig a legtöbb amit elérhetett további kiesések nélkül. Oliverda ezzel együtt nem jár valami jól.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#300) attisx válasza attisx (#298) üzenetére


attisx
addikt

Ööö... Izé... Hülye vagyok... 149... :B

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.