Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Qorthral válasza (#749) üzenetére


Qorthral
őstag

Hála Sutil ismételt gyenge teljesítményének a hétvégém nekem is elég gyengén sikerült. Csak 129 pont. Nem vagyok elégedett, sztem ennél sokan többet szereztek a ligában. Plusz nem tudom meghúzni azokat a fejlesztéseket, amelyek reményében ezt a csapatot raktam össze. Már megint. Malajzia előtt is ez volt. Asszem elég szerencsétlenül jönnek ki eddig a dolgok nekem. AttisX nyert nagyot, még így is, mert Di Resta megint nagyon jó volt, ellentétben Sutillal :(

Attis: Te viszont meg tudod lépni. :)
Grat a hétvégédhez!

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#752) Motion_Blur válasza (#747) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nálam is 127 pötty. Kicsit jobbra számítottam, főleg Perez féle DT nem kellett volna..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#753) válasza Qorthral (#751) üzenetére



addikt

Én nem vagyok csalódott, mert az időmérő után már felkészültem egy 30-40 pontos verésre tőletek, ahhoz képest a verseny elég jól alakult, hála Webber vágtájának.

Remélem Attisx tudja milyen fejlesztésre célozgatsz, mert nekem nem sikerült rájönni. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#754) Qorthral válasza (#753) üzenetére


Qorthral
őstag

Rá fog jönni. ;)
Jah, Neked időmérő után jól alakult, Webbo nagyon nagyot ment és Button is segített nektek azzal, hogy elnézte a garázs festését :D

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#755) Qorthral


Qorthral
őstag

Ahogy nézem legalább 10 pontomba és vagy 1,5 milliómba került a 2 pilótám, Perez és Sutil ütközése. Persze rosszabb is lehetett volna.
Az viszont frusztráló, hogy most 3 hetet kell várni a következő versenyig. :(

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#756) Plutor válasza Qorthral (#755) üzenetére


Plutor
aktív tag

És 3 hét alatt teljesen megváltozhatnak az erőviszonyok! :DD
Megint meg kell várni az edzéseket.

(#757) válasza Qorthral (#754) üzenetére



addikt

Amúgy én is azt hittem, hogy a futam jól alakult nekem, de az a poén, hogy nem. Vagyis ha mindenki az időmérő sorrendjében fut be, akkor 6 ponttal többet kaptam volna még Webber ellenére is.

Olyan szempontból jártam jól, hogy Ti a 6 pontnál sokkal többet buktatok az időmérős helyezésekhez képest, de alapvetően szerintem mindenki rontott a futamon, főleg a Toro Rosso miatt.

Délután számolgattam és tökre örültem, mert láttam 2-3 nagyon jó fejlesztési irényt magamnak, de amilyen hülye voltam, elfelejtettem levonni az 5% eladási veszteséget és most látom, hogy így mindegyik fejlesztésemhez pont hiányzik pár tízezer/százezer euro, így most vagy beragadok a következő futamra, vagy teljesen szét kell barmoljam a csapatomat és egyik megoldás sem tetszik. :(

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#758) Qorthral válasza (#757) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, igazság szerint amilyen jól jöttek ki Neked a dolgok legutóbb, azzal, hogy nem váltottál Maldonadora (aki rögtön kiesett, ezzel jó nagy veszteséget okozva nekünk pont és árfolyam miatt is), most annyira peches voltál. Petrov szombati leállása nélkül mindkét Renault a TOP10ben lett volna, ráadásul minimum egyikük (Petrov) beférhetett volna a Ferrarik elé már a Q2es ideje alapján is, onnan meg más versenyt láttunk volna. Sok pont benne volt még ebben. Persze mindenkinek van nyűgje, ami miatt rosszabbul sikerült a futam, mint várta. Dühítő, ha párezer euro kell csak egy komolyabb fejlesztéshez. Olyankor nincs mit tenni, csak dühöngeni. Igazán jó lenne, ha lehetne ilyenkor hitelt felvenni, melynek mondjuk 2k-szorosát kellene visszafizetni, ahol k azt mondja meg, hogy a felvételtől számítva hány futam telt el. (Nyílván maximálnám mondjuk 1-2 millióban a felvehető hitel összegét.) Szerintem sok ilyesmi dühöngéstől megkímálne minket ez a segítség és mindenkinek jobb lenne.

Nekem is hiányzik 1-2 jó kis tervhez kisebb-nagyobb összeg, ugyanakkor vannak olyan verziók is, melyekre van pénzem. Majd elválik 3 hét múlva, hogy melyiket érdemes megjátszanom. Attis van nagyon jó helyzetben, ő tényleg többféle nagy fejlesztést is végrehajthat.

Egyébként kezd alakulni az élmezőny (+ még hátrébb is akadnak páran akiken látni / érezni, hogy odaérhetnek az elejére), jó kis csata lesz ez itt az elején és meggyőződésem, hogy a TOP5-6 PH!-s idén összetettben is TOP100as lesz minimum. :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#759) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Eddig ez volt a legtöbb pontot hozó futam. :)

(#760)



addikt

Újabb táblázatot kreáltam

Azon felül, amit az előző is tudott, kísérletezgethetsz vele a csapatösszeállítással is, hogy mi mennyibe kerül és mi fér bele a keretedbe stb stb. Az új rész egy külön munkafüzeten van.

Ezzel most a török futamra lehet készülni. Minden futam után frissíteni fogom az aktuális árakkal, ilyenkor újra le kell majd tölteni.

Ugyanezen a linken lesznek a frissített verziók is, esetleg Oliverde betehetné az első hsz-be, ha erre jár. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#761) válasza (#760) üzenetére



addikt

Oliverde = Oliverda :B

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#762) #70869248 válasza (#757) üzenetére


#70869248
törölt tag

háát az enyém elég kaotikusra sikeredett :D
...végül a futamot sem láttam, az eredményről ne is beszéljünk....amikor időmérő előtt menteni akartam akkor ugye már Di Resta bent volt, és pont meg akartam venni a McLaren-t amikor bumm lezárta a piacot, és mivel semmi nem volt mentve bent hagyta az előző felállást.
Na szép mondtam magamban :)
De hát pont erről beszéltünk nemrég, van hogy így, van hogy úgy...

(#763) D.Orion válasza (#760) üzenetére


D.Orion
veterán

Kösz a táblázatot.

Sajna a hétvégém nekem is szarul sikerült, egyre nagyobb a lemaradásom nekem is. :(

(#764) SzalaiG válasza (#760) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi. :DD

(#765) Oliverda válasza (#760) üzenetére


Oliverda
félisten

Berakom. Pontosan, hogy nézzen ki ez az első hozzászólásban?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#766) válasza Oliverda (#765) üzenetére



addikt

Hihi, ha tudnám, akkor ezt is leírtam volna, reméltem, hogy megoldod valahogy. :D

Amúgy szted szúrd be az örökranglista fölé (csak az érdemli meg, aki rendesen végigolvast a gyikot ;] ), nem kell túl sok magyarázat hozzá, elég hogy segítő táblázat, aztán ha valakit érdekel és letölti, úgyis van a fileban használati utasítás.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#767) válasza D.Orion (#763) üzenetére



addikt

Miről beszélsz? Még én is 20 pontot belül vagyok az első helyhez képest, Te pedig előttem vagy. Ez még az utolsó futamon is behozható lenne, de így 16-tal a vége előtt még beszélni sem érdemes róla, olyan jelentéktelen. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#768) Sanya595 válasza (#767) üzenetére


Sanya595
senior tag

Hát igen...hosszú még az évad éa van 3-om hét a kövi futamig... :O
20 pont az szinte semi,mert pl most mekkorát buktak a Torro-sok az elcseszett kerékcserével is. :W

(#769) D.Orion válasza (#767) üzenetére


D.Orion
veterán

Igaz, de a pont nem minden. Meg kell nézni azt, hogy jelenleg kinek mennyi zsetonja van... Én minden verseny után majdnem nulláztam a tárcám az új csapat miatt, így nekem minden elbukott hétvége óriási hátrányt teremt.

(#770) válasza D.Orion (#769) üzenetére



addikt

Lényegtelen. Még rengeteg hullámhegy és -völgy lesz, ennyire az elején kár is nézni a többieket. Koncentrálj a saját csapatodra és majd kb ősztől érdemes elkezdeni számolgatni, főleg, hogy ennyire egyben van az élmezőny.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#771) Qorthral válasza D.Orion (#769) üzenetére


Qorthral
őstag

Tavaly 4 versennyel az évad vége előtt úgy 80 pont előnnyel vezettem a ligát b-type előtt úgy, hogy erősebb csapatom volt. (Bent volt nálam a 2 akkor egyértelműen legerősebb csapat, a Red Bull és a Ferrari, míg b-type egy Red Bull versenyzővel (Webber, majd Vettel) próbálkozott.) Azt gondoltam, hogy innen már sima a győzelem, senkinek sincs esélye ellenem. Jött a következő futam, a Japán Nagydíj, ahol Massa és a friss (egyébként erős) csapatom, a Renault 2 versenyzőjének kiesése + Vettel győzelme elég volt ahhoz, hogy b-type a papíron gyengébb csapatával kb. 100 pontot verjen rám és átvegye a vezetést. Érted, azt hittem, hogy 4 futam alatt sem lehet majd leelőzni engem, pedig erre egyetlen verseny elég volt... Szóval nyugi, lesznek még itt helycserék és meglepetések. :)

Pá: Köszönjük a táblázatot. :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#772) válasza Qorthral (#771) üzenetére



addikt

Helycserék lesznek, de meglepetések nem.
Én fogok nyerni. ;]

Amúgy, hogy a témához hozzászóljak. Én is nagyot hullámvasutaztam a végén. Nyár végén még valahol a 10. hely környékén kóricáltam, aztán éppen csak lecsúsztam a dobogóról, de amíg feljöttem simán ledolgoztam ilyen 100+ pontos hátrányokat.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#773) madster


madster
tag

Eddig elég konstans eredményeket kaptunk, Red Bull, Meki, Ferka kb ugyanúgy hozott pontokat mindhárom hétvégén. Akkor lesz majd igazán izgalmas a dolog amikor valaki kiesik az élcsapatokból... :)

Személy szerint egy Red Bull dupla DNF-et jósolok a Török hétvégére, az kicsit felkavarná az állóvizet :))

(#774) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Végre megszabadultam a fogszabályzóstól.. :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#775) Qorthral válasza madster (#773) üzenetére


Qorthral
őstag

Támogatom ;]

Egyébként valóban, a csapatok eddig elég konstans hozták a pontokat, és az említett trión kívül ez a többiekre is vonatkozik. Az egyetlen érdemi kivétel a Mercedes. :)
(Plusz talán a Sauber, bár kizárás nélkül ott is elmondható lenne kb.)

Motion_Blur: Pont most, a meglepetésdobogója előtt? :))

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#776)



addikt

Érdekes, mert nekem pont ellenekző benyomásom volt. Főleg a Kínia nagydíj alatt, pont azon gondolkoztam, hogy idén egyáltalán nem olyan kiszámítható, mint tavaly.

Tavaly ugye, volt egy viszonylag kiszámítható időmérő és onnantól a futamon max 1-2 helycsere az első (és egyetlen) kerékcsere alatt és kb ennyi. Idén viszont tiszta káosz van, ha valaki csak 1-2 körrel másképp időzíti a kerékcseréjét, az simán nyerhet/bukhat 3-4-5 poziciót és mindez futamonként 3x.

Én úgy látom, hogy idén Vettel és Hamilton konstans az élen. A 3 újonc csapat konstans hátul. Közöttük viszont nagy katyvasz van.

Van a Webber-Button-Ferrari-Merci-Renault, akik teljesen random módon osztják fel maguk között a 2-10 helyeket. Nincs meg az a sorrend, mint tavaly, hogy valaki inkább a 3-5 környékére volt való, a másik csapat meg 6-8 köré. Itt 2-10 ig bármi lehet és nem csak versenyről vetsenyre, hanem kerékcserénként akár.:)
Ugyanezt csinálja mögöttük a Force India-Sauber-Toro Rosso(-Williams?) a 10-18 helyekért. Teljesen kiszámíthatatlan.

Ez nézői szemmel jó, meg izgalmas, viszont a játék szempontjából szerintem sokkal nagyobb kihívás, mint tavaly. Nagyon nehéz előre kalkulálni, mert tényleg egy kerékcserén múlik, hogy valaki 4. vagy 8. lesz, viszont pontok szempontjából ez nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#777) Qorthral válasza (#776) üzenetére


Qorthral
őstag

Persze, teljesen igazad van mindebben. De én nem erről beszéltem. :)
Amit én mondok, az pusztán a számokon alapszik. Azok pedig azt mondják, hogy a legtöbb csapat eddig konstans hozta a pontokat mindhárom futamon.
Pl:
Ferrari: 55 + 56 + 53
Red Bull: 92 + 94 + 80
Renault: 45 + 43 + 27
Force India: 30 + 26 + 20

Szerintem eléggé konzisztens, ekkora különbségek nem nagyon jelentősek.
(Sőt, szvsz a Renault és az FI esetében is lefelé kilógó Kínai versenyen formájuk alapján reálisabb lett volna a kb. 40 ill. 26 pont)

Persze a pilótákra ez nem igaz, de róluk nem is beszéltem.
Ettől még igaz amit mondasz és én is úgy gondolom, hogy idén még nehezebb a ligában jól szerepelni. Sajnos ezt a plusz nehézséget csak részben a komolyabb taktikázás, számolgatás, gondolkodás szükségessége okozza, részben bizony a szerencse faktor is megnőtt... :( De sztem az év második felére visszaáll majd a rendes szintre, mert akkor már tisztában lesz mindenki a gumikkal.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#778) válasza Qorthral (#777) üzenetére



addikt

Valóban ehhez képest meglepően konzisztensen hozza a pontokat a legtöbb csapat. Ezt nem is tudom hova tenni egyelőre, várom mikor borul a bili.:)

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#779) D.Orion


D.Orion
veterán

Én már egy ideje leadtam a nevezésem. Kezdek is izgulni, hogy összejön-e a hétvége, vagy végleg elbasztam. :DD

Ui.: Ahogy elnézem most senki nem mondhatja azt magában, hogy róla másoltam az összeállítást. :))

[ Szerkesztve ]

(#780) attisx válasza D.Orion (#779) üzenetére


attisx
addikt

Bátor, naggyooon bátor. :DDD ;]

BTW, kicsit már bánom, hogy legutóbb az utolsó pillanatban visszatáncoltam tőle... :B

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#781) D.Orion válasza attisx (#780) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha LH győz is, akkor is a többieken elbukom a pontokat valszeg(persze örülnék ha nem így lenne). Az egyik Sauber már meg is adta magát és még csak Q1 van. :U

(#782) D.Orion válasza D.Orion (#781) üzenetére


D.Orion
veterán

Na idénre elbasztam. :O Ha holnap nem esik, akkor ez így ennyi volt. LH nem nyert és nincs is lágy gumija már. Ez egy erős 50 pontos hétvége lesz... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#783) attisx válasza D.Orion (#782) üzenetére


attisx
addikt

Azért ennyire talán nem vészes a helyzeted. Ha minden komponensed tartja a rajtpozícióját akkor is van 94 pontod. És a Sauberek, STR-ek szerintem fognak néhány helyet javítani, különösen Koba, meg persze Hami is alkothat valamit. Természetesen az idő előtti kiesés lehetősége is benne van a pakliban, de fő az optimizmus. :)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#784) D.Orion válasza attisx (#783) üzenetére


D.Orion
veterán

Ezt a játékot nem nekem találták ki. Tudathasadásunk lesz tőle. :DD

[ Szerkesztve ]

(#785)



addikt

176 pont, egész jó.:)

Akit érdekel és már most el akar kezdeni variálni, frissítettem a táblázatot az új árakkal, a link az első hszben, aki le akarja tölteni. A kerekítések miatt a cspatok kb 20-25%-nál 10000 EUR eltérés lehet az árakban, holnap már a teljesen jó táblázat lesz fent.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#786) attisx válasza (#785) üzenetére


attisx
addikt

Gartula! :C

Az én hétvégém rohadt siralmas lett: 111pötty.

Még D.Orion is rám vert tízet... :U Kellett nekem vigasztalni. :D

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#787) Qorthral válasza (#785) üzenetére


Qorthral
őstag

Grat, nagyon jó csapatot raktál össze, szép eredmény. :)
Többieknek is grat, nekem 132, nem olyan vészes, de sajnos a Meki ennyit tudott ma, vagy alig többet. Jó, Buttonnak Rosberg meg lehetett volna, de több nem volt a kocsiban, jobban nem szerepeltek volna, Hamilton boxos pechje ellenére sem.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#788) Sanya595 válasza Qorthral (#787) üzenetére


Sanya595
senior tag

Hát nekem 152 pont lett.. :C :R

(#789) Motion_Blur válasza (#785) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gratulálok, én Neked drukkolok :D

105 pontom meg szégyen-gyalázat, nincs itt McLaren feltámadás, meg a Perez/di Resta kombó is bukó :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#790) válasza Motion_Blur (#789) üzenetére



addikt

lol :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#791)



addikt

slonci is csatlakozott a ligához
személy szerint nem ismerem, szóval csak remélem, hogy PH!-s. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#792) hunnylander válasza Motion_Blur (#789) üzenetére


hunnylander
őstag

Very frustrating race weekend, had the pace to be fighting up front but a couple of errors compounded together. - egy McLaren alkalmazott; nem hivatalos infó, hanem privát véleménye

Ez több mindent is takar. Volt valami komolyabb probléma is a gyárban, ami miatt a nagydíjra szánt újítások egy része vagy komolyabb része nem állt rendelkezésre. Előzetesen az egész török újításokat csak kis módosításoknak harangozták be, szóval nem is biztos, hogy a hiányos csomag egy hiányos nagy új csomag volt.

Aztán valamit elronthattak időmérőn is, beállítások és guminyomás vagy valami...

Én már egyik csapatot sem merem leírni, a Ferrari, Mercedes is már temetve volt. Nem lehet ilyet. A Red Bull kiemelkedik, de az időmérő nem igazán releváns a versenytempóra néhány csapatnál, és a versenytempó sem konstans, hogy egy csapatnak minden futamon jó legyen.

Ami a McLarennek nagyon hiányzik, többek között, az a 'hőség'; túlméretes az autó hűtése, kisebb is elég lenne, mint kiderült.

www.HunnyF1.com

(#793) #70869248


#70869248
törölt tag

Annak ellenére hogy egy kis tanyán romantikáztam fantasztikusat, és a futamot sem láttam, nethez sem nyúltam (nem volt :D ) ahhoz képest egész jó lett :D
Most viszont bajban vagyok, eredményes dolgokhoz nagyot kellene variálni, kis dolgok meg nem kecsegtetnek.
...'sszem ez az idény inkább a szerelemé mint a taktikázásé :)

(#794)



addikt

Úgy látom picit optimisták voltunk a szezon elején, nem hogy nem lesz itt 3800-4000 pont a végére, de egyelőre még a 3500 is nagyon soknak tűnik.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#795) D.Orion válasza (#794) üzenetére


D.Orion
veterán

Pláne az ilyen mellélövésekkel. Nem figyeltem, de ha valakinek bent van Vettel, akkor jelenleg úgy néz ki, hogy minden egyes futammal pénzt hoz neki. Számunkra meg egyre inkább elérhetetlen a gyerek.

(#796) válasza D.Orion (#795) üzenetére



addikt

Nyugi, senkinek sincs bent Vettel.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#797) D.Orion válasza (#796) üzenetére


D.Orion
veterán

:DD Akkor lennék igazán nyugodt ha nekem meg bent lenne. :DD

(#798) válasza D.Orion (#797) üzenetére



addikt

Jah, hát szerintem mindenkinél elférne. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#799) Plutor válasza (#796) üzenetére


Plutor
aktív tag

Pedig belefér már a keretbe. :Y

(#800) válasza Plutor (#799) üzenetére



addikt

Éppenséggel be tudnám tenni, csak nem tudom mennyire éri meg.
Majd a héten végzek néhány számítást az ügyben, érdekes lenne mindenesetre.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.