Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#394) Véreshurka válasza haddent (#391) üzenetére


Véreshurka
senior tag

& inf3rno meg akit esetleg érdekel :)

Az Intel Management Engine-el tisztában vagyok. Pont múlt hónapban vettem fel a kapcsolatot újra a 3mdeb csapattal és érdeklődtem tőlük úgy nagy vonalakban a Coreboot-ról és, hogy esetleg az általuk is forgalmazott Protectli gépeken az IME ki van-e pucolva annyira amennyire lehetséges és ha nincs, akkor hallottak-e a me_cleaner-ről. Viszont válaszukban írták, hogy nincs kipucolva az IME a Protectli-ken, de elgondolkodnak róla, hogy teszteljék és esetlegesen a későbbiekben ezzel a lehetőséggel is bővítsék a kínálatukat. És ez szerintem nem csak a Protectli gépeket érintené hanem a mellette is forgalmazott PCEngine APU-kat is amik már most is ugyanúgy Coreboot+SeaBIOS-al is kérhetőek. Azért is van nagy bizodalmam a lengyel srácokban, mert nagyban hozzájárulnak - amennyire meg tudom ítélni - a Coreboot fejlesztéséhez. Úgyhogy lehet, hogy nem csak régi HW-ekre lehet majd megbízhatóan pfSense-t, vagy bármi tűzfal programot rakni, hanem egy kicsit modernebb gépekre is. Én már nagyon várom... Remélem jövőre már a boltokba is kerül :K

El Psy Kongroo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.