Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bb0t: Ikea PAX gardrób és a pokol logisztikája
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ldave: New Game Blitz - 2025
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- Gurulunk, WAZE?!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
-
LOGOUT
A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
A postán maradó nem ajánlott, a posta nem értesít ha megérkezik és pl szombat óta nme jó a nyomkövetési rendszerük, nem is látnád, ha lenen nyomkövetési száma, ha az sincs akkor semmit sem tudsz. Ha nem vagy otthon úgyis a postán veszed át, az első kézbesítési kísérlet után postán maradó lesz magától.

Az automata az meg belföldi rendszer, külföldről érkezőt nem pakolgatnak.
És még egy a PayPal védelem a nem lakcímedre kézbesített küldemények esetén nem egészen érvényes.
A Vásárlási védelem szabályainál a kizáró okoknál írják ezt a 4.a.15.olyan termékek vásárlása, amelyeket személyesen vesz át, vagy valakit felhatalmaz az adott termék átvételére (beleértve a viszonteladói értékesítési ponton történő átvételt), és amellyel kapcsolatban reklamál, hogy az adott termék „Nem érkezett meg”;
Ezt értelmezik a postán maradóra, a céges címre történő kézbesítésre is és a meghatalmazásos dologra is. Persze lehet velük vitatkozni, de ezt írták. -
Nézd áz az Összefoglalóban az ehhez tartozó leírást, 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás.
A PayPal kétféle árfolyamot használ ( ahogy bank is, devizavételi és eladási árfolyam) amikor vásárolsz a PayPal-al akkor vásárlási árfolyamon vált devizát, ez magasabb mintha előtte egyenlegen konvertálod át a forintot.
Tehát ha 200 $ értékű valamit akarsz fizetni akkor közvetlen vásárláskor a mai árfolyamon 61794 Ft lesz felhasználva, ha egyenlegen átkonvertálod előtte, akkor meg 200 $-hoz 60844 Ft szükséges. 950 Ft-al több a vásárlási árfolyam.
200 € hoz 69198 Ft, egyenleg konverzióval 68133 Ft. 1065 Ft-al több a vásárlási árfolyam.És azért használunk kártyát mert pl. nálam a 200 $ az 59288 Ft, a 200 € az 66408 Ft.
A PP vásárlási árfolyamhoz viszonyítva 2506 Ft és 2790 Ft amivel a banki váltás kevesebb. -
De lehet fizetni, csak arra az egyenlegre raksz át annyi pénzt amennyi szükséges.
Azért van az hogy felveszed a többi devizát, aztán tudod egyik egyenlegről pakolgatni a másikra. Így bárhol tudsz fizetni ahol van PayPal lehetőség és nem ragaszkodnak a kártya pénzforráshoz. $ esetén megtalálja a forintos egyenlegen is a pénzt. -
Konkrét oldal kellene, van ahol nem lehet PayPal-al fizetni, akkor csak kártyával megy vagy bankiutalással. Ha ez van akkor llényegtelen hogy van PayPal-od.
Van olyan is ahol a PayPal fizetés mellé az adott helyen az kell, hogy a PayPal-on a pénzforrása bankkártya legyen.
Akkor is kéri ha nincs elegendő pénz az egyenlegen, vagy lenne elegendő, de nem az az elsődleges egyenleg. Pl €-ban kell fizetni és pénz a forint egyenlegen van, akkor a PayPal nem látja hogy lenne pénz. -
Nem, semmi mobil nem kell, mert pénztároson keresztül utalsz. És kp-ben adod oda.
Az hogy adnak nyomtatványt és ráírod vagy a te papírod alapján írja be az adatokat az teljesen mindegy. Amit látsz azok csak egyszerű adatok akár képként is kinyomtathatod, de hibásan van tagolva, nem 3*8.
Az Összefoglalóba is írva:
13. Kérdés: Top Up-al utalok pénzt a PayPal egyenlegre, hogy kell megadni az adatokat?
Válasz:
Kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD
Kedvezményezett számlaszáma: 109180010000000115050684 vagy 10918001 00000001 15050684
Közlemény rovatba: Csak a Transfer ID, semmi más. (Ezzel azonosítják a PayPal egyenlegünket)De erről is van leírás, 11. PayPal egyenleg feltöltése banki utalással, Top Up (Feltöltés) móddal
De akkor ezek szerint bankkártyád sincs és nem is akarsz hozzáadni később sem? Mert a jobb vásárlási árfolyam miatt célszerű lenne. -
Az átutalás azonosítója, a transfer id, az állandó, amíg tiéd a PP fiók. De biztos így akarod? Nincs saját bankszámlád amiről tudnál utalni?
Egy papírra ráírod hogy arra a számlaszámra mennyi pénzt utaljon a pénztáros és hogy közlemény rovatba írja be a átutalás azonosítója, a transfer id-et amit szintén ráírtál a papírra, de a lelkére kötöd hogy mást ne írjon oda és annyi. -
Nem kell állítani, de a leírás szerint keresd meg az információkat, Összefoglaló 11. pont szerint, a számlaszám egy kicsit esetlenül van írva, nem 3*8-as a tagolás.
Mindig változtatnak, pl ha nem az Unicreditnél lesz a maygar bankszámlájuk, akkor változni fog, de előbb -utóbb kénytelen leszel kártyát csatolni mert jobb a deviza váltás, az meg általában igényli hogy legyen egy magyar bankszámlád és arról már utalhatsz, de nincs értelme, mert a kártya használat olcsóbb -
Egyenlőre működik ez a megoldás. A PayPal-on lekéred az szükséges azonosítókat a számlaszám és a Transfer ID (átutalás azonosítója) és pénztári utalást csinálsz az adott számlaszámra, az lényeg hogy a közlemény rovatba bekerüljön az azonosító, de más információt oda ne írjanak. És csak Unicredit bankfiókban lehetséges ez.
-
Új hozzászólás Aktív témák
● Tekintsd át a téma Összefoglalót!
● Használd a gyorskeresőt (Jobb felső sarokban van) a kérdés feltevése előtt, előfordulhat, hogy van már rá válasz.
● Ha mégsem találtad meg a választ, kérdezz!
● A topikban hirdetni nem engedélyezett.
Vám- vagy adócsalással, a PayPal szabályainak kijátszásával kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a fórumon!
- Keressek intel i7-i9!!
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -50% i7-1185G7 4Mag 16GB/1TB FHD IPS
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -50% i7-1185G7 4Mag 16GB/512GB FHD IPS
- Dell PowerEdge T110 II PC, Xeon E3-1220 v2 CPU, 32 GB DDR3 RAM, 2 x 1 TB SAS HDD
- Lenovo Tab M10 HD 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP ProBook 640 G4 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- LG 65C4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - 1000 Nits
- iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100 % Akksi
- Apple iPhone 13 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:87%
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3735, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi


V/
