Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Technoman válasza krysztyan (#700) üzenetére


Technoman
őstag

krysztyan
Tud, de ne felejtsd el, hogy a készülékre aggatott vinyót -emennyiben TV műsorok felvételére szánod- előzetesen leformatálja (nem PC kompatibilissé teszi) Így, az esetleges rajtalévő tartalom is törlődik. Mivel az így leformázott vinyót nem látja/vagy nem megfelelelően a Windows (gyaníthatóan a többi op rendszer sem) szerintem nem tudsz rá filmeket másolni, de hogy őszinte legyek, ezt még nem próbáltam (de nem látok rá sok esélyt)
További infók
Vinyó 160 GB - 3 TB-ig
A kompatibilitást valahol itt tudod ellenőrizni [link]

(#702) Ausztenit


Ausztenit
csendes tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy nem régiben vásároltunk édesapámnak egy TXL39BL6E típusú televíziót, azonban a beépített böngésző a következő hibaüzenettel kilép egyes weboldalakról: ""Elnézést a kellemetlenségért. A webböngészőnek nem sikerült megjeleníteni a weboldalt"
A hibajelenség több oldalon, legtöbbször az index.hu, illetve az origo.hu weboldalakon jelentkezik, ezáltal pont a készülék smart funkcióját nem tudjuk használni (e miatt került bekötésre az internet édesapáméknál).

Youtube videókkal, és egyéb fájlformátumokkal nincs probléma, minden funkció hibátlanul működik.

Nem tudtok erre valamilyen megoldást, vagy miért?-et (kicsit pipa az Öreg)?

Üdv: Ausztenit

(#703) Technoman válasza ht42 (#690) üzenetére


Technoman
őstag

ht42
Nem láttam, az IFC kikapcsolt állapotában való röcögést (olvastam én is az avForums tesztjét) Minden bizonnyal már kijavították. Egyébként a legutolsó firmware 2014 nov. 04.-i keltezésű és a 3.096 számú. A teszt valamikor -ha jól emlékszem- nyáron készülhetett, azóta volt már pár upgrade (talán 2 is)

(#704) Joe215 válasza Panthera (#696) üzenetére


Joe215
aktív tag

UHD -s kábel, legalábbis ez van ráírva.

(#705) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Egy 42as750-esem van, nekem jgy tunik 2 winchestert nem kezel csak egyet, errol van valakinek tapasztalata.

A media lejatszo van egy 3d mkv filet siman lejatszott 2dben 2 kepet lattam egymas alatt felett, de egy masik nem 3d mkv filet viszont nem jatszik le. Ugy tunik probalkozni kell. Ami viszont erdekes volt hogy a tv optikai kabellel van osszekotve az erositovel es automatikus dolby digitalra kapcsolt.

Capone

(#706) adm


adm
őstag

megvettem ma az 42as650-et, egyelőre ismerkedünk.

16core - 32thread - 64gb

(#707) Technoman válasza Darvascapone (#705) üzenetére


Technoman
őstag

Darvascapone
A 3 D menüben kapcsold át "haladó" módban. Ezután automatikusan átvált 3 D-re, ha ilyen filmet játszol le.
Amit te néztél (egymás alatti képkocka) Az az LG féle OU forma. Tölts le inkább SBS (egymás melletti képkockák) filmeket. Úgy vettem észre, hogy időnként az OU visszavált 2 D-re. Ez nagyban rontja a mozi feelinget.
Amennyiben médialejátszón játszod le a filmet, nem csak a DD 5.1-et, hanem a dts hangot is kiadja a TV-d, az erősítődre.

adm
Garatula :C

[ Szerkesztve ]

(#708) Darvascapone válasza Technoman (#707) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Koszi, a felhosodest ha egyaltalan ezen van ilyen hogy lehet megnezi? Kb 2 hete hasznalom a tvt de en semmi kulonoset nem latok.

Capone

(#709) Maxxxim válasza Ausztenit (#702) üzenetére

Nekem ugyan TX47AS650E van, de kipróbáltam neked, és megy az index.hu - nem lép ki.

Amúgy elég lassan jött be, lassan is görgeti - bár valljuk be, ha számítógépen is nézed, akkor nem egy TXT formátumra optimalizált oldal :-) Ergo "sima" weboldal létére azért használ mindent, amit egy böngésző elbír...

Nem ismerem a te TV-det, de ha a belseje "egyszerűbb" - gondolok itt arra, hogy nem 2magos a procija, vagy kevesebb memóriával gazdálkodhat, akkor simán el tudom képzelni, hogy megfekteti a böngészőt :-/

(#710) Technoman válasza Darvascapone (#708) üzenetére


Technoman
őstag

Darvascapone
Bocsi, de mit szeretnél, nem tudom kikódolni a soraidat.
Ausztenit:
Frissíts egyet. a 600-as modelltől felfelé már mindegyik 2 magos procival szerelt

[ Szerkesztve ]

(#711) Darvascapone válasza Technoman (#710) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Bocs, szoval nehanyan panaszkodnak a felhosodesre en nem latok ilyet a tvn, de igazabol hogy lehet megnezni.

Capone

(#712) Ausztenit válasza Technoman (#710) üzenetére


Ausztenit
csendes tag

Sajnos, már 2-szer frissített, és akkor is. Nem szed le újabb szoftvert. VAgy manuálisra gondoltál?

Ausz.

(#713) Technoman válasza Darvascapone (#711) üzenetére


Technoman
őstag

Darvascapone
Szóval,ez lenne az a dolog[link]
A szép az egészbe, hogy az én 640-esemre az egyik teszt az mondja, hogy van, a másik viszont meg sem említiTermészetesen nem látom a dolgot. Elméletben a hátsó megvilágításos technológiát (Backlight/Backlite) használó paneleknél ez előfordulhat, de nem jellemző. Nézd meg

Ausztenit
1. Mi a verziója a firmware-nek?
2. Mivel használod?
(az egyik üzletbe is ezt láttam -érdekes mód, ott is pont az Index-nél-, de ott kilométer távolságban volt a Wi-Fi (azzal hajtották meg), ahogy LAN-ra tették az egészet, úgy elmúlt a baj.

(#714) Darvascapone válasza Technoman (#713) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Erre de ez egy normal felhasznalasnal szerintem lathatatlan, majd keresek valami kepet amivel meg tudom nezni.

Capone

(#715) Panthera válasza Darvascapone (#714) üzenetére


Panthera
őstag

Felhősödésre:

[link]

"Dirty screen":

[link]
[link]

(#716) krysztyan válasza Technoman (#701) üzenetére


krysztyan
tag

Köszi, de valószínűleg felvételre nem akarom használni, csak filmeket raknék rá, és onnan nézném. De pl pendriveról rendesen tudom nézni, azért kérdeztem, hogy külső merevlemezről sem okozna-e gondot. :R

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#717) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Üdv urak!

Vélemény: TX-50AX800E

Ez ha jól olvastam VA paneles. Valakinek esetleg tapasztalat ezzel kapcsolatban. Minden érdekel. Köszönöm!

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#718) headhunter válasza I.T.E.M (#717) üzenetére


headhunter
addikt

(#719) I.T.E.M válasza headhunter (#718) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Nagyon köszi! :R

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#720) Technoman válasza krysztyan (#716) üzenetére


Technoman
őstag

krysztyan
Persze, hogy tudsz filmeket úgy is nézni, de ne felejtsd el, hogy nem 100%-os a kompatibilitás (azaz, ha a TV-be integrált média lejátszót használod, mindig lesz egy-két film, amit nem fog tudni lejátszani) Egy külső media palyer -még amit tízért a Tesco-ba utánad dobnak- még az is biztos ily' szinten (a fentiek MINDEN márkára érvényes, ártól függetlenül)

I.T.E.M
Ismerem a típust, nincs rossz képe. Főleg, mert a cég ebbe tette bele elsőként a "plazmaszerű képi megjelenítésre" hajazó Studio Master Color" technológiát. (LCD-hez képest tényleg f@sza képe van) Úgy emlékszem, hogy ezen kívül a 900 szériában van benne ez a feature (a 940-est még nem láttam)
Aztán, ott van még a HDMI 2.0-ás, bemenet a Displayport csati, az USB-ről is nyomázható 4K (ezt pld a 630-as nem tudja) + még az érdekes dizájn (döntött, végre egyedi -Samsungmentes- kivitel) Ez már tényleg mindent megcsinál helyetted (információs sáv) Ja és ebben a típusban van egyedül benne a skype kamera és Twin tuner kettőse is (a Twin ebben az esetben 7(!) tunert takar.
Azt mondom, hogy bevállalható. Ismertem az elődjét, a WT600-ast is. Az nyomában sem ér ennek a típusnak (Pana GH4-es fényképezőgéppel készített 4K-s, 100 Mbps-es felvételnél döcögött a képe, ez simán viszi!)
Ja, és igen, VA panel van benne.
Ha jól emlékszem, a nyugati szaksajtó el volt ájulva a képétől.

[ Szerkesztve ]

(#721) Luck Dragon válasza I.T.E.M (#717) üzenetére

TX-50AX800E
Kijelző panel MVA panelos, 100HZ-es, 2000 BLS szoftveres frissítéses aktív 3D-s .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#722) Ausztenit válasza Technoman (#713) üzenetére


Ausztenit
csendes tag

Üdv!

Szoftver verzió 3.734-10302, és LAN kábelen van, nem wifin. Speedtest szerint a sebesség ok.

Garanciában orvosolják vajon az ilyesmit? Az tűnt fel, hogy rajtam kívül egy srácnak volt ilyen baja, lehet hardveres a gond. Ha szoftveres lenne, akkor több mindenki panaszkodna.

Ausz.

(#723) Panthera válasza Technoman (#720) üzenetére


Panthera
őstag

"Persze, hogy tudsz filmeket úgy is nézni, de ne felejtsd el, hogy nem 100%-os a kompatibilitás (azaz, ha a TV-be integrált média lejátszót használod, mindig lesz egy-két film, amit nem fog tudni lejátszani) Egy külső media palyer -még amit tízért a Tesco-ba utánad dobnak- még az is biztos ily' szinten"

Nem értem teljesen a megfogalmazásodból, egyre gondolunk? :) Szerintem az a gazdaságos médialejátszó sem fogja vinni az összes filmet.

(#724) Darvascapone válasza Panthera (#715) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Koszi, megneztem en nem talaltam felhosodest, szep tiszta fekete kep van. Youtube alkalmazasnal (a teljesen piros kepernyo eseten) a sarkoknal van egy kis szurkeseg de nagyon minimalis. Normal tv adasnal semmi rendelenesseg nem latszik.

Capone

(#725) Technoman válasza Ausztenit (#722) üzenetére


Technoman
őstag

Ausztenit
Igen, ehhez a típushoz ez a legutolsó fw [link](2014 dec 6.-i kiadású és ha jó látom, pont a network-öt frissítették benne)
Mivel a Panákra ma Mo.-n hivatalosan 2 év teljeskörű garancia van, így hívd fel a márkaszervizt (a legrosszabb esetben is még vagy 6 hó garanciád lehet)

Kvardlipot
Lehet hogy nem voltam túl egyértelmű. krysztyan megtudja nézni penről is és vinyóról a felmásolt filmjeit. A válaszom többi sorai a lehetséges kompatibilitásról szóltak (megelőzvén a "vajon mind a 245789 filmemet meg tudom majd nézni" kérdésre)
Ma a világon nincs és nem is lesz olyan Media Palyer -beleértve a számomra két csúcs márkát, mint a Popcorn-t és a Dune-t, ami mindenevő lenne. Vedd alapul pld az nCore-s vérpistikét, aki valami sz@r gép, mókolt progijával elkészít , majd felrak -hogy az ő release-e legyen az első- egy avi/.mkv fájlt, amit bár lehet, hogy a PC-s media player le tud játszani a huszadik codec pack után, de azt te is tudod, hogy a végtermékek (TV-K DVD-játszók, media payereknél) sajna nem így történik a frissítés.Ott meg kell várni a céges update-et.
Több éve van media playerem, nem egy készülékem volt. Mindig akadtak olyan filmek, amiket nem játszott le az akkori aktuális modellem. A jelenlegivel (Dune HD Lite53) vagyok eddig a legjobban megelégedve, de ennél is már beleszaladtam egy 10 bit-es japán mangába, amit nem tudott lejátszani (úgy tudom, hogy még a gyári, műsoros BD lemezek is csak 8 bit-esek), aztán ott van a torrenteken egyre divatosabb H.265-ös kódolású filmek, na erre még nem nagyon vannak eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#726) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A következő TV-vel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni:
[link]
Mennyire ajánlott modell? Valakinek van-e?
Tapasztalatokat tudnátok mondani? Kijelző, kép, stb.?

Üdv,
GBoy

(#727) ht42 válasza gameresboy (#726) üzenetére


ht42
senior tag

Itt aszongyák, hogy ajánlott...
[link]

(#728) Kiskev


Kiskev
csendes tag

Üdv! Jogos tulajdonosa lettem egy AS650E típusú tv-nek és olyan kérdésem lenne, hogy 3D filmeknél, egymás alatti képek megjelenítésénél (Half-OU formátum) gyorsabb jeleneteknél szét-szét esik a kép. Ilyennel találkozott e már vki,és vajon miért lehet ez? Egymás melletti 3D képeknél (Half-SBS) nem csinálja ezt, csak annyi, hogy ennél a formátumnál talán kicsit romlik a kép, ha jól olvastam. A választ, véleményt előre is köszönöm!

(#729) Technoman válasza gameresboy (#726) üzenetére


Technoman
őstag

gameresboy
Ajánlott modell: IPS, passzív 3D, USB felvételi lehetőség.
Egy időben hiánycikk is volt.

(#730) Technoman válasza Technoman (#729) üzenetére


Technoman
őstag

gameresboy
Ajánlott modell: IPS, passzív 3D, USB felvételi lehetőség.
Egy időben hiánycikk is volt.

Kiskev
Érdekes a dolog, bár nekem aktív 3D-s Pana TV-m van, de én is egy csomó OU-s filmet szedtem le, mielőtt még megvettem volna a TV-t. Aztán én is néztem, mint Misike a moziba, amikor minden ilyen filmnél időnként szétesett a 3D (nálam főleg a fekete, képváltás részeknél esett szét) Megkérdeztem egy okosabb embert. Ő azt mondta, hogy az OU technológia gagyibb, mint a SBS technológia (nem hiába a 3D TV adások is SBS-be sugároznak) Továbbá elképzelhető, hogy az adott film nincs jól kódolva és azért esik szét (?). Azóta csak SBS filmet szedek le a netről, azokkal semmi bajom nincs.
A te esetedben az a gáz, hogy az OU technológia korlátai miatt, a másik 3D-s szabványt (SBS) rosszabb képminőségben jeleníti meg, szinte már DVD minőségben.
Itt mindent leírnak bővebben [link]

(#731) Ausztenit válasza Technoman (#725) üzenetére


Ausztenit
csendes tag

Hello!

Kérdésemet feltettem a Panasonicnak is, ímhol a válasz:
"Tisztelt ... Úr!

Köszönjük, hogy Panasonic terméket vásárolt, és a kérdésével az Ügyfélszolgálatunkhoz fordult.

A TXL39BL6E készülék nem biztosít teljes körű internet hozzáférést. Olyan oldalakat amelyeken flash player-t igénylő alkalmazás fut nem tud megjeleníteni a készülék.

A készülék nem bővíthető ezzel a tudással.

Üdvözlettel,

..."

Most mi a túrót csináljak?
Vásárlás előtt felhívhatták volna a figyelmet a korlátozott smart képességekre....
Most pont arra nem tudjuk használni, amire vásárolva lett...

Valaki hasonló készülékkel nem próbálná ki, hogy neki is hasonlóan szar? (index.hu oldal például)

Ausz.

(#732) Kiskev válasza Technoman (#730) üzenetére


Kiskev
csendes tag

Köszönöm a választ! Igen,én is olvastam, hogy az SBS-t elvileg rosszabb minőségben jeleníti meg, bár én eddig nem sok különbséget láttam az OU-hoz képest. De mégis zavaró jelenség...Elképzelhető, hogy a beépített media player a hibás a szétesésért és egy Blu-Ray lejátszóval nem csinálná ezt?

(#733) Technoman válasza Kiskev (#732) üzenetére


Technoman
őstag

Friss, 630-as teszt a prohardveren:[link] Naná, hogy tetszett a képe:)

Kiskev
Kipróbáltam külső Media Playerrel (Dune) és hálózatban is, de időnként úgy is szétesett (?) Szerintem BD playernél is szétesik. Ma sem értem, hogy miért.
Utólag belegondolva, lehet, hogy mégis csak a kódolással lehetett a probléma, mert visszatekervén a filmeket, mindig ott esett szét az OU film, szinte mp pontossággal, ahol előzőleg is (ez főleg az elején volt látható, amikor a stúdió logo bejött, majd képváltás lett) de erről már írtam pár sorral feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#734) adm válasza gameresboy (#726) üzenetére


adm
őstag

szombaton vettem meg, úgy hogy egyelőre korlátozottak a tapasztalataim.

+ a káva keskeny és elegáns, csak a status ledek látszanak,
+ brutál felhősödést én nem látok, egészen homogén a háttérvilágítás,
+ a kép rendben van, szebben skálázza fel az sd-anyagokat mint számítottam rá, az igazán jó bd-ripek kivételével azért elmosásra lehet számítani,
+ a menü egyszerű, átlátható és logikus (talán csak a csatornalista szerkesztést kellett keresnem)
+ bemenetenként + fénykép/médialejátszó külön lehet a képet beállítani (- de csak 1 egyéni profilt lehet létrehozni, pl sporthoz),

× nekem semleges az ips gyengébb feketéje, én a monitoroknál hozzászoktam,
× nem egy sebességbajnok, de ritmusosan teszi a dolgát, úgyhogy megszokható,
× a médialejátszás korrekt (a ph-s csomagból nekem, a divx@1,5mbps-t egyáltalán, a killa-sample@33mbps-t akadozva játssza le, elvileg 25,6mbps-ig nem lehet gond), mkv, mp4, m2ts rendben és a felirat/hangsáv váltás is egyszerű
× a nagy távirányító teljesen átlagos, keményebbek a gombok és határozott a nyomáspont, a kicsi jópofa, de pl. epg csak hangutasítással elérhető rajta. egyiken sincs háttérvilágítás.

- felhasználói fiókot kell csinálni és kezdőképernyőt kell választani egy tv-n, (mondjuk elvileg hang és/vagy kamera kép alapján tudja azonosítani a felhasználót)
- kikapcsolás időzítést csak menüből lehet beállítani, nincs dedikált gomb és nem találtam rá megoldást
- az adott program/vagy műsorfolyam végén kikapcsolás funkció nincs,
- felvétel kizárólag 160gb-3tb-os hdd-re, se memóriakártya, se pendrive,
- a tv saját gombjai eléggé elvannak dugva,

nálam az LG 42LB671v volt az utolsó ellenfél, de bevallom én az MM-ben mindigtv-s forrás alapján méterekre egymástól nem láttam képminőségbeli különbséget.
a webos biztos, hogy pofásabb és frissebb, de most az 5 év gari többet ért nekem. 3d nem érdekel.

hálózatra és pc-re kötés holnap következik.

mod: igen, kezd hiánycikk lenni, két panashop-ban is már csak a bemutató darab maradt, ed-ban még bőven van a honlap szerint. MM-ban van ASM651 +10k-ért, 4 szemüveggel és az eladók szerint valamivel szebb képpel.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#735) Technoman válasza adm (#734) üzenetére


Technoman
őstag

adm
Grat a Tv-hez, jól választottál (a passzív 3D-t irigylem ebbe a típusban)
Az általad említett ASM651, a Panasonic cég "spéci" , Media Markt-nak gyártott típus. Úgy tudom, hogy műszakilag mindenbe megegyezik az AS650-es típussal, viszont az "országos" modellhez gyárilag csak csak 1db heműt adnak, továbbá, hogy más a két típus, mindkét távszabályzója.
(Érdekességképpen a Euronics-nak pedig az ASE650-es típust gyártja a cég:)
Nálam is a 671-es LG volt a másik befutó, de végül a Pana győzött (az 5 év gar, meg a többéves ismeret)
Ezt hogy érted:az adott program/vagy műsorfolyam végén kikapcsolás funkció nincs?

[ Szerkesztve ]

(#736) csalafinta65 válasza adm (#734) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szia! Volt idő, mikor én is pont ezt a két típust versenyeztettem. ( LG671, Pana 650). Írod, hogy az IPS feketéje semleges számodra.Van azért vmilyen összehasonlítási alapod? A Pana felhősödésétől féltem még...volt itt olyan fórumtárs, aki 2 hete vissza is is kérte pénzét, miután visszavitte. Blu Ray filmet néztél rajta? Írtan valahol, hogy az Euronics-ben pont egymás mellé volt kitéve a két televízió..Hozzád hasonlóan semmi különbséget nem láttam. Technoman.Miért mondják az MM-ben, hogy szebb a képe? 10-el drágább is. Tényleg semmi különbség nincs közöttük?ASM651

[ Szerkesztve ]

(#737) Technoman válasza csalafinta65 (#736) üzenetére


Technoman
őstag

csalafinta65
Csak amit leírtam (persze. én sem láthatok bele a készülékekbe) Egyébként a + 10e pont fedezi azt a pluszt, amennyivel drágábban adják.Gondoljál bele, minőségileg (mmint képminőségben) a cégnek sem lenne jó reklám, ha x speckó modell jobb lenne, a többi hivatalos modellnél. Azért nincs ekkora hatalma a MM-nak.

Azért mondják, mert-gondolom- ezt kell mondaniuk. Nem akarom megbántani az ottani eladókat, de nem mindig vannak a helyzet magaslatán (mondtak már neekm is oltári baromságokat) + el kell adniuk a terméket + "fejpénzt" kaphatnak a gyártó cégtől, stb....

(#738) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Technoman és Luck Dragon Nagyon szépen köszönöm nektek is a hasznos információkat/tapasztalatokat. Úgy néz ki, hamarosan lehetőségem adódik egy ilyen készülékbe befektetni. :)

Minden jót!

Üdv,
Szabi..

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#739) Captor válasza Technoman (#737) üzenetére


Captor
tag

Akitől én kérdeztem meg az MM-ben, nem kaphatott fejpénzt, mert azt mondta egformák.

(#740) csalafinta65 válasza Technoman (#737) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Köszönöm válaszodat.

(#741) Tsunami73 válasza Technoman (#735) üzenetére


Tsunami73
tag

Az asm az 1T PAP/PIP/PAT
Az as PAT .

(#742) adm válasza Technoman (#735) üzenetére


adm
őstag

(#735) Technoman
kikapcsolás: mint ahogy be lehet állítani, hogy jelezzen egy műsor indulásakor. nekem evidens lenne, hogy be lehessen állítani, hogy kapcsoljon ki ha véget ér az a program, vagy akár az aznapi műsor. (mint ahogy beállítható, hogy kikapcsoljon 4 óra tétlenség, vagy 10 perccel a jel megszűnése után.

(#736) csalafinta65
egy AS650E és az eggyel kisebb AS640E volt közvetlenül egymás mellett, pár méterre egy LB671 és mellette egy nagyobb AS650E és ASM651 egymás felett a westend MM-ban. szabadon fogható mindigtv futott rajtuk, így ott azzal a megvilágítással azzal a tartalommal nekem semmit sem mutatott.

komplett bluray-t még nem, csak egy rövid m2ts-t tesztként.

az MM-ben nem tudtak magyarázatot rá, és bolti árban +30k a differencia (MM webshopban +10k).

16core - 32thread - 64gb

(#743) Technoman válasza Tsunami73 (#741) üzenetére


Technoman
őstag

Tsunami73
Ez biztos, mert átnyálaztam a leírását -lehet hogy figyelmetlen voltam-, de nem találtam sehol sem PIP-re utalást.

[ Szerkesztve ]

(#744) Tsunami73 válasza Technoman (#743) üzenetére


Tsunami73
tag

(#745) Tsunami73 válasza Tsunami73 (#741) üzenetére


Tsunami73
tag

Kicsit benéztem mert a pana oldalán az ase mellé írták hogy 1T PAP/PIP/PAT.
A tévémen meg ott van a menüben az asm 651 is hogy kép a képben.

[ Szerkesztve ]

(#746) TheCloWn25


TheCloWn25
csendes tag

Üdv!
Egyik barátom vett egy Panasonic TX-48AS640E tv-t.
Érdekes "hibába" futottunk bele.
A beépített média playere az 1080p-s mkv fájlokat szépen viszi, de a 720p-sek akadoznak.
Ötlet, hogy mitől lehet? Fordítva még megérteném.

(#747) Panthera válasza Panthera (#715) üzenetére


Panthera
őstag

Ma megnéztem egy üzletben a dirty screen effektet. A 2. videón nem láttam semmi különöset. Az első viszont érdekes felhősödési hibákat mutatott. Leginkább középen látszódott egy vízszintes csíkban és kis méretűek voltak. Normál használatnál nem tűnne szerintem fel.
Más nézte már ezt 640-en?

(#748) Technoman válasza Tsunami73 (#745) üzenetére


Technoman
őstag

Tsunami73
Ez érdekes, most töltöttem le az 650-es magyar kezelésijét (AS650/ASM651/ASE650) nem találom, hogy hol említenék ezt meg. [link]
Mentségemre szolgáljon, hogy a Media Markt és a Euronics spéci típusokat annyira nem ismerem.
Regéltek már nekem ezekről a spéci típusokról (2013-as évi modellekről) Akkoriban a különbség azt hiszem a DVB-S megléte ill. nemléte volt az akkori hivatalos típusokhoz képest.
Viszont megkérdezném,hogy ezt a "több ablakos" dolgot kipróbáltad a TV-den, mert lehet, hogy csak benne van, de nincs aktiválva. Aztán ha jól emlékszem -lévén, hogy csak egy tuneres- erősen le van korlátozva a felhasználói élmény (régebbi 1 tuneres ilyen jellegű PIP-es készülékeknél úgy emlékszem, hogy csak a HDMI-ről lehetett képet bevinni, azaz külső digitális jelforrásról és nem működött egyszerre az analóg tunerrel, de már régen volt és lehet, hogy nem emlékszem pontosan)
De mindent összevéve, köszi, hogy kiigazítottál (mindent én sem tudhatok:)
Viszont a PAT szolgáltatás szinte minden Pana TXT-es modellbe benne van (az én 640-es típusomban is)

[ Szerkesztve ]

(#749) Technoman


Technoman
őstag

CES 2015: Na, megjöttek az első hírek a 2015-ös Pana TV-kről
Úgy látszik, hogy a Pana is sz@rni fogja a sok 4K-s TV-t. Ha a hírek igazak, akkor 9 új család(!) lesz csak 4K-s.
Új op rendszer lesz, a Firefox.

Egyelőre ennyi, többit majd holnap.

[ Szerkesztve ]

(#750) Tsunami73 válasza Technoman (#748) üzenetére


Tsunami73
tag

Én még csak ma kezdtem el próbálgatni, a pip az ismerős volt nekem de a papnak és a többinek még utána kell néznem, mert nem ismerem őket. :)
A tx47as650 "ajánlott" beállításait próbálgattam, [link] meg néhány apróságot rajta.
A th37pv60 plazmám után ez a tx50as650e maga az ördög. :)
Még ismerkednem kell vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.