Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) B-L-A-C-K válasza szinimini (#100) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Látom nem tudsz dönteni, csak 42-es lesz akkor, és a Pana 42-esről lemondtál?

(#102) szinimini válasza B-L-A-C-K (#101) üzenetére


szinimini
senior tag

Nagyon nem tudok dönteni :N
TX-42GT60 ről lemondtam illetve ő lett volna a nyerő,de a beégéstől tartok,mert ha olyan a lakás,hogy ha főzünk akkor az megy csak és nem akarok fél óránként kapcsolgatni. Vagy nem kéne ettől tartanom?
Meg már egy kicsit drága is lenne. Az is baj,hogy nem tudom megnézni élőben.

De igazából ott vagyok,hogy nem tudom,hogy melyik ujjamat harapjam. :)

(#103) B-L-A-C-K válasza szinimini (#102) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De én arra gondoltam ami nekem is van, csak 42-esbe, azaz TX-L42ET60E...30 ezerrel olcsóbb, mondjuk szerintem az LG menüje jobb/gyorsabb ahogy nézem....

(#104) szinimini válasza B-L-A-C-K (#103) üzenetére


szinimini
senior tag

Jaaa ( már annyit nézegettem,hogy lassn elvesztem a fonalat :) )
Hogy nézed meg menű gyorsaságát?

És képben melyik jobb vagy tulajdonságokban? :DDD

(#105) B-L-A-C-K válasza szinimini (#104) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Youtube-on néztem pár videót róla, bár lehet nem tükrözik a valóságot, de ott gyorsabbnak tűnt mint a Pana...:) Képben meg persze nem tudom mennyivel jobb vagy rosszabb...

[ Szerkesztve ]

(#106) szinimini válasza B-L-A-C-K (#105) üzenetére


szinimini
senior tag

Körbe nézegetek én is ott :)

Nem tudom,hogy mi legyen :( 20.-ig van időm választani :)

(#107) smilecat válasza szinimini (#100) üzenetére


smilecat
aktív tag

A MMarkt csak példa volt. Én pl a Sugárban az Euronics-ban vettem a készüléket, de el lehet menni a Panashopba (Ferenc kőrút) és ott is körülnézni vagy bármilyen műszaki áruházba vagy akár Auchanbe.
Tök mind1, a lényeg: nézd meg azt amit választottál, vagy ami nagyon közel van hozzá. (típusszám, tudás)

Menü lassúsága: pl pana távirányítón megnyomod az apps gombot, ott feldob egy grafikus felületet és itt már érezni, hogy baromi lusta/lassú az egész kezelése, nem azonnal reagál a gombnyomásra hanem szépen komótosan, elvégre van idő bőven :D . Ha ezt villámgyorsan teszi meg semmi gond, az teljesen rendben van, de ebben a készülékben mire az ember bárhová elnavigál, hát nem egy leányálom.

(#108) szinimini válasza smilecat (#107) üzenetére


szinimini
senior tag

Azért írtam mm-et,mert Pécsen vagyok és ott a legnagyobb a kínálat.
Tényleg euronics :) Van is Pécsen kettő el is ugrok gyors megnézni,hogy mi van ott :)

(#109) viharkabat


viharkabat
aktív tag

Tudja valaki, hogy a 2014-es kínálatban az 500, 520, 600 modellek között mi a különbség? Képtelen voltam rájönni.

(#110) B-L-A-C-K válasza viharkabat (#109) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az 50" méreteket vettem alapul...

500:

Formatervi koncepció: Keskeny peremes formaterv (fényes fekete)
Állvány színe / kialakítása: Fényes fekete, négyzetes keret

520:

Formatervi koncepció: Keskeny peremes formaterv (fényes fekete, alul hajszálcsíkos)
Állvány színe / kialakítása: Ezüsttel festett, négyzetes keret

Ahogy nézem minden másban megegyeznek, azaz csak külalakban tér el kicsit. A 600-as már viszont nem csak külsőben, hanem van benne beszédfelismerő, Dual-Core proci, illetve kevesebbet fogyaszt.

(#111) viharkabat válasza B-L-A-C-K (#110) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Kösz!

Magyarán csak marketing az egész, az általad nézett méretnél modellenként +30ezer forintokért :(

(#112) B-L-A-C-K válasza viharkabat (#111) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért ezt nem nevezném annyira marketingnek, van akinek az a dizájn tetszik, van akinek ez, és képesek kiadni annyi pluszt...A 600-asnak meg a Dual-Core procinak köszönhetően gyorsabb a kezelhetősége, bár még nem láttam csak gondolom. Illetve vannak benne extrák mint az említett beszédfelismerő, valamint kedvezőbb a fogyasztása kicsit.

(#113) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok.

Van valakinek átfogó véleménye / tapasztalata a Panasonic TX-L42E6E típusról? Érdemes rá beruházni, ha semmi szükségem a 3D-re, de SMART funkció viszont kell? Vagy van esetleg ebben az árkategóriában egy jobb alternatíva? Ha valaki külön a feliratkezelésről és az esetleges ghosting-ról is tudna nyilatkozni, azt külön megköszönném.

Üdv,
hazazs

(#114) smilecat válasza wattafaka (#113) üzenetére


smilecat
aktív tag

Hello!

Ez a "nagytesója" az én tvm-nek, (TX-L39E6EK) amit írtam róla valószínűleg erre is érvényes, hogy lusta a menüje, azaz az okostv funkciója kissé lassú, de teljesen jól működik.
Más negatívuma nem nagyon van, max az ha számítógépről akarsz lejátszani valamit az mkv és társai nem támogatott formátumok, de ha a tv usb aljzatán keresztül akarod lejátszani azzal semmi probléma. Ami még itt nem tetszett: kicsi a feliratok betűmérete (nekem!) és a színét se lehet állítani.

Egyébként minden faca :D

[ Szerkesztve ]

(#115) wattafaka válasza smilecat (#114) üzenetére


wattafaka
senior tag

Az hogy lehet, hogy pont a számítógépről nem jó az mkv? Én alapból úgy gondoltam, hogy USB-n keresztül lehetnek inkább kompatibilitási/dekódolási problémák, mivel számítógépen keresztül csak adatok mennek át a HDMI kábelen keresztül, a dekódolást a számítógép végzi, szóval elvileg amit a gép lejátszik az simán ugyanúgy látszik a TV-n is. Akkor ez a gondolat hülyeség?

(#116) smilecat válasza wattafaka (#115) üzenetére


smilecat
aktív tag

Van rajta egy most pontosan meg nem mondom milyen nevű alkalmazás ami csak bizonyos filok lejátszását engedi (ezen keresztül kommunikál a tv a számítógéppel) és csak a számítógépen a video mappában megosztottakat... hát hülye megoldás az már biztos...

[ Szerkesztve ]

(#117) wattafaka válasza smilecat (#116) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ja értem. Én biztos HDMI kábellel kötöm majd össze, és akkor ez a probléma letudva. Még egy utolsó kérdés: Megbírkózik a DTS hanggal USB-ről? Mert hallottam már olyat, hogy ha az 1080p mkv fálj DTS-sel van kódolva, akkor a tv nem játszik le hangot.. Márpedig a 720p és 1080p videók 99%-a (ha nem 100%) már így van csinálva. Le tudja keverni sztereóra az 5.1-et, vagy nincs hang ezen a TV-n sem?

(#118) smilecat válasza wattafaka (#117) üzenetére


smilecat
aktív tag

Az előzőnél az lemaradt. hogy hálózati kábelen van összekötve a két készülék...

A kérdésedre nem tudok válaszolni, ezt nem is figyeltem milyen hang van az mkv fileokban.

(#119) wattafaka válasza smilecat (#118) üzenetére


wattafaka
senior tag

Hát ha eddig volt hangja azoknak amiket néztél az már jó jel :D

(#120) smilecat válasza wattafaka (#119) üzenetére


smilecat
aktív tag

Ritkán szoktam mkv-t nézni, inkább az mp4, avi formátumokat szoktam, a mostani mkv amit kipróbáltam el sem indult, de még a médiaplayeremen sem... (T-R42) mindet kiakasztotta :D biztos valami olyan kódolása volt amit nem nagyon komált...
A pana még csak el sem indította, a playeren meg szétesett a kép és hang sem volt.

De ha lesz időm, valamikor leszedek egy 720p-s mkv-t és megnézem neked.

(#121) wattafaka válasza smilecat (#120) üzenetére


wattafaka
senior tag

Azt megköszönném ;) Legrosszabb esetben a KMPlayer gépen tuti lejátszik bármit, azt meg rákötöm TV-re, csak ugye ezzel az a baj, hogy dupla fogyasztás :(

(#122) smilecat válasza wattafaka (#121) üzenetére


smilecat
aktív tag

Ezzel teszteltem:
TiTLE.........: Winnie the Pooh: Springtime with Roo
HUN.TiTLE.....: Micimacko: Tavaszolas Zsebibabaval
RELEASE.DATE..: 2014.05.13.
RUNTiME.......: 01h 05m 31s
SiZE..........: 2.6 Gb
ViDEO.CODEC...: x264 [DXVA]
FRAMERATE.....: 23.976
BiTRATE.......: 3 800 Kbps
RESOLUTiON....: 1280x720

AUDiO: Hungarian AC3 2.0 @ 192 kbps / # /
English DTS 5.1 @ 1510 kbps
SUBTiTLES.....: Hungarian + Forced, English /.srt/
SOURCE........: CRiSC
AUDiO.SOURCE..: DVD
iMDb.RATiNG...: 6.3/10.0

Tökéletesen működik a magyar 2.0 és az angol DTS hangsáv esetében is.
Az angol hangsávra váltáskor volt némi csönd (10ms) és utána tökéletesen vitte tovább a készülék az mkv-t hanggal képpel mindennel... :D

Nem tudom mennyire befolyásolja, hogy ez aránylag kicsi file (2.6gb).
Mindenesetre ezzel tök jól müxik.
Remélem ez segített valamennyit neked... javaslom, ha elmész megvásárolni személyesen, akkor vigyél egy pendriveot rajta a kipróbálandó anyagokkal.

üdv
-s-

(#123) wattafaka válasza smilecat (#122) üzenetére


wattafaka
senior tag

Köszönöm, borzalmasan sokat segítettél (Y)
A méret egyébként nem számít, csak a kódolás. A DTS-nél gondolom a szünet azért volt, míg lekeverte az 5.1-et sztereóra.

Üdv,
hazazs

(#124) wattafaka válasza wattafaka (#123) üzenetére


wattafaka
senior tag

Még annyit tudnál mondani, hogy mennyire látszódik a ghosting rajta? E-digital-ban néztem egy Pana-t, és számomra elég zavaró volt.

(#125) nahat válasza B-L-A-C-K (#91) üzenetére


nahat
tag

Szia, látom rendelkezel egy ET60-nal. Pár hete vásároltam egy E6-ost, komoly problémáim voltak vele. Rákötött HD médiatartalomnál (is tulajdonképpen mindenhol) a szürke háttérrel nem bírt. Ha valami szürke motívum bejött, vagy szürke árnyalataival kellett dolgoznia, akkor szétesett a kép, bekásásodott, elmosódott, szenvedett. Mondjuk szürke padlón kis fekete pókok, hát az halál. Teljesen kiábrándító volt, családon belül tovbbment, SD tv-zésre még jó lehet... Bár nem voltam túl elégedett azzal sem, nagyon pixeles volt. Vettem egy Samu F6500-ast, sokkal részletesebb, sokkal jobb minőségű a kép, de a mozgásokat nem szereti. Rákapcsolni meg nem akarom a képjavítókat, mert akkor nagyon erős szappanopera hatás lép fel. Most úgy vagyok vele, hogy ET60-at akarom kipróbálni, bár az E60 után nagyon félve... Szóval érdekelne, hogy mit szól ahhoz ha szürke árnyalataival kell játszania, elmosódik-e, szétesik-e, bekásásodik, pöttyösödik e egy szürke háttér esetében. Azt olvastam, hogy a feketéje gyenge, de IPS panellal még nem próbáltam ki készüléket így nem tudom. Tökéletesen tanácstalan vagyok. A GT60-as plazmát sokan ajánlották, de nagyon erősnek érzem az árát egy 42-es készülékhez mérten...

''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

(#126) B-L-A-C-K válasza nahat (#125) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Sajnos már nekem sincs meg, itt részletesebben írtam róla milyen a TV. Viszont lett rajta egy pixelhiba, elakartam hozni egy ugyan ilyet, de nem jött össze, hogy miért arról itt olvashatsz...

Nekem médiatartalmakkal nem volt gondom, külső vinyóval, pendrive-al simán lejátszott minden tartalmat gond nélkül. Nem esett szét a kép, és nem is szaggatott sehol, szóval semmi bajom nem volt vele...

Most meg TV nélkül vagyok, ugyan ilyet akartam venni csak edigital már nem árulja, más megbízható boltot meg nem találtam, illetve utólag olvastam az input lagja nagy, és játékra nem az igazi, nekem meg arra is kellene. Szóval most Sony-kat nézek, de várok valami normális akció hátha lesz VB előtt, de nem nagyon akarnak akciózni...

(#127) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Hello
Panasonic VIERA TX-40AS640E Errol a tvrol mi a velemenyetek? Pana Et60 v LGLA660 hoz viszonyitva

(#128) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Nagyapámat most a VB kezdetén szeretnénk meglepni egy valódi 100 Hz-es 32"-os LED TV-vel. Semmi más nem fontos, csak annyi, hogy 100 Hz-es legyen a gyors mozgások miatt.

Panasonic TX-32A400E
Panasonic TX-32A300E
Panasonic TX-32AS500E
Panasonic TX-39A300E

Ezek között van valódi 100 Hz-es TV?

Előre is köszi! :)

Üdv.

(#129) *Tata* válasza BeriHampeR (#127) üzenetére


*Tata*
senior tag

Ő VA paneles, aktív 3D-s a másik kettő IPS panellel szerelt passzív 3D-s tv.
Jobb feketéje, és kontrasztja van tőlük, 2014-es modell.
Valahol élőben kellene őket összehasonlítanod melyik képe tetszik jobban.

(#130) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok
Van egy 2013-as modell Panasonic TV-m, HD ready és nem smart TV hanem sima. Van hozzá Panasonic 5.1-em egy DVD lejátszóval, amire semmi szükségem, és van egy Panasonic VHS-lejátszóm is, az jól mutat, megtartanám dísznek
A kérdés az, hogy egy Smart Blu-Ray lejátszóval (ezzel:LINK) milyen trüköket tudnék megcsinálni? Az 5.1-et tudnám csatalakoztatni, gondolom... A TV-t rá tudom dugni, nyilván, de akkor máris mintha Smart TV-m lenne? Érdekel, ez hogy működik pontosan.
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#131) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Sziasztok

Van egy TX42ET60E tvm. Meglehet oldani valahogy, hogy ne csak a media playeren lévő tartalmat játsza le, hanem lássa a többi meghajtót is wi-fin keresztül?

Na!!!

(#132) *Tata* válasza Hafy75 (#131) üzenetére


*Tata*
senior tag

Igen :K . Telepítsd fel a gépedre a serviio-t, és már nézheted is.[link]

[ Szerkesztve ]

(#133) fil


fil
őstag

Sziasztok!

Röstellem ,de egy nagyon hülye problémám van. Egy Pana TX-P42ST60-am van. Eddíg IP TV-n használtam a HDMI-n keresztül. Gondoltam kíváncsiságból kipróbálom ,hogy az analógon (RF) milyen. Itt kezdődik a probléma :(
Ha átkapcsolok TV-re ,hogyan tudom a csatornákat behangolni ,megkerestetni? Nem találom ezt az opciót. Így viszont nem jön semmi. Az antenna kábelen egyébként van analóg adás ,más eszközzel ez O.K.

(#134) fil válasza fil (#133) üzenetére


fil
őstag

Na ,végül megtaláltam... :)

(#135) barnibal


barnibal
tag

Sziasztok,
Szeretnék egy kis segítséget kérni, remélem jó helyre írok?!,... Vettem egy ASUS R290 DCII OC karit. Egy régi az első kategóriás Panasonic FullHD-s tv-t használok játékra és az a jelenség van, mikor bekapcsolom a gépet az alaplap logojánál és a windows betöltő jelénél a kép el van tolódva jobbra a képernyő feléig mintha le lenne felezve a kép. Mindenhol máshol jó csak ott nem. Új led tvken és monitorokon jól meg ott is csak ezen a tvn nem. Valami ötlet esetleg???

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#136) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.

Egy kérdéssel fordulok hozzátok, szakértőkhöz.

Nézegettem a Panasonic TV-ket és a TX-L42ET60 eléggé pozitív benyomást tett rám. Sajnos 3D-s, amit alapból ki szeretnék zárni az életből, de másmilyen TV-t nem igazán találtam, ami megfelelő lenne.

A kérdésem az lenne, ha van valakinek ilyen TV-je, mik a tapasztalatok, kezelés, megjelenítés, képminőség (digitális kábel TV, BD filmek, CI+ kártya üzemelése, használata) a belső médialejátszó, bár ez másodlagos szempont. Pozitív és negatív dolgok is érdekelnek, ha vannak.

A lényeg, hogy hétköznapi használatra lenne. Digitális kábel TV és BD, esetleg HD felbontású filmek.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#137) Hossel


Hossel
tag

Sziasztok! Nem tudom mennyire ismert típus itt, de megkérdezem: Panasonic tx-l7u10e tipusról tapasztalatai vannak valakinek?

(#138) Pro Koryak válasza Aurig@ (#136) üzenetére


Pro Koryak
addikt

miért nem az idei modellek közül válogatsz??? uennyibe kerülnek és valószínű kicsivel jobbak is.

ha nem kell a 3d akkor:
[link]

ami nem 3d-s azok még nem ips panelesek, tehát a kontrasztarányuk is jobb, ha ez is fontos esetleg.

(#139) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, a 42" vagy 46-47" -ban gondolkodom.

Ajánljatok kérlek pár típust ami frankó lehet.
A 3D nem kell...

100Hz vagy magasabb frekvencia a javallott?

Tévét és nagy felbontású (BDRip, BD) lenne rajta nézegetve.

Mondjuk inkább a 42" felé hajaznék...

Még egy kérdés:
Tud olyat a Pana, hogy Smart tévé vezérlésnél pl. a telefonnal vezérlem (mint tán a LG -ket?)
A gépen található média tartalmat meg tudom vele osztani WiFi -n keresztül?

(#140) #94529552


#94529552
törölt tag

Hajrá Panasonic! Panasonic VIERA TX-50AX800 (UHD) LCD-tévé teszt [link]

(#141) Zahire


Zahire
tag

Megbízható 50" Panasonic tévét szeretnék vásárolni, első a képminőség lenne, olyan 300.000 forint körül.Tudtok ajánlani ilyet ?

(#142) Etzel


Etzel
aktív tag

Üdv!

Tv-t szeretnék venni max 350e Ft-ig.

Szeretnék legalább 55"-at de ha a minőséggel kell kompromisszumot kötnöm akkor jó lesz az 50"-os is.
-LED, OLED
-3D szükséges
-Többnyire Tv adások és 3D-s filmek nézésére lenne (néha gépre/konzolra kötve)

(#143) #94529552 válasza Zahire (#141) üzenetére


#94529552
törölt tag

50-es Full HD-ből most ez a legjobb Pana tv [link]. Valamelyik Pana-Shop-ban meg is nézhetnéd személyesen.

(#144) Zahire válasza #94529552 (#143) üzenetére


Zahire
tag

Köszi ! Megnézem ! Tudunk valamit a mostani Panasonic tévék élettartamáról ? Régen normál képernyősöm volt, az bírta jóval a garanciális időn túl is.Megmaradt még ez a jó tulajdonságuk ?

(#145) #94529552 válasza Zahire (#144) üzenetére


#94529552
törölt tag

A mai világban már nem 20 évre készülnek a háztartási készülékek. Ha 5 évig elmegy, már elégedettek lehetünk. A javítós topicban esetleg informálódhatsz ilyenekről. [link]
A digitális átállást se feledd az új tévéhez, ha még nem történt volna meg.

(#146) SA68


SA68
csendes tag

Sziasztok,

Az AS750E sorozatról tudtok valamit? Azt olvastam, gyenge a kontrasztja meg a feketéje. Megnéztem az egyik Panashopban, ott szép volt a képe, Mindig TV volt rákötve. Filmet nem tudtam megnézni rajta, meg a terem is erősen ki volt világítva. Otthon a sötétben azért más lehet a képe, ezért kérdezlek titeket, talán valakinek van már ilyen otthon.

Egyébként, 250k-ig 40-42-es méretben a Panán kívül mit javasoltok? Számomra fontos az ikertuner, ebben a modelben megvan.

Köszi,

SA68

(#147) Zahire válasza SA68 (#146) üzenetére


Zahire
tag

Akkor ez azt jelenti, hogy van mondjuk öt év garancia, és utána meghibásodik, és ezek szerint igen, akkor dobhatom el, mivel a márkaszervízbeli javítás nagyon drága ?

(#148) #94529552 válasza SA68 (#146) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem is rendben van a 750E képe, én is néztem nemrég. Az ikertuner elég ritka ebben a méretben.
Zahire, Én csak mondtam neked egy általános véleményt a mai készülékekről, nem egy gyártó konkrét típusáról. Egyébként személy szerint jó és megbízható márkának tartom a Panákat. Van itt egy topic, ami a javításokkal foglalkozik, és kevés Panát látni benne.

(#149) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

Kilátásba került egy Panasonic VIERA TX-L24XM6E Tv. Érdekelne az objektív véleményetek a márkáról ha ez lehetséges illetve ha valakinek van a Tv-vel kapcsolatban tapasztalata azt is szívesen venném.
Előre is köszönöm aki tud segíteni!

(#150) Zahire válasza Nova91 (#149) üzenetére


Zahire
tag

Köszi ! A kettő "P" között ingadozok.Panasonic és Philips.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.