Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) rsf válasza -=RelakS=- (#247) üzenetére


rsf
senior tag

Na kipróbáltam: Ha külső forrásból jön a hang, HDMI-n keresztül akkor itt is csak sztereo van.
De valjuk be erre akkor lenne szükség, ha a média playerednek(vagy ami lejátszik) nincs optikai kimenete, és az erősítődnek meg nincs HDMI bemenete.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#252) -=RelakS=- válasza rsf (#251) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Philips tv-mnél volt ez jó.
Sound Blaster hangkártyát használok optikán alapvetően, de ha megnézek egy filmet, akkor HDMI-n küldtem volna a hangot. Ha már tudja az erőlködőm a DTS-t meg a DD-t, akkor dolgozzon is vele. Ez a Philips tv-men keresztül működött is, csak a videokártyát kellett hangforrásnak választanom (lejátszás HDMI-n), de aztán cseréltem Panára, és ott ugye marad a stereo.
Ha meg a hangkártyát akarom használni, ahhoz először ki kell kapcsolni a "cinematic mode"-ot, mert egyszerre csak egy eszköz használhatja az optikai kimenetet, és ha nem kapcsolom ki, akkor két eszköz kapcsolódna rá: a hangkártya analóg jele (amit amúgy a jack-eken keresztül is kiad), illetve a lejátszó szoftver.

Köszönöm azért a próbát.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#253) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Sziasztok

Az as750 szeriarol van valakinek tapasztalatta?

Koszi

Capone

(#254) SA68 válasza Darvascapone (#253) üzenetére


SA68
csendes tag

Szia,

A héten vettem egy TX-42AS750E-t (edigital). Két napja van meg, még állítgatom.
DVB-T-vel használjuk, a kép nagyon szép. Gyorsan behozta a MindigTV mind az 50 valahány csatornáját.
A Youtube-t kipróbáltuk, a Gasztroangyal szépen ment rajta. A böngészőjét nem volt még időm kipróbálni.
Gond nélkül olvassa a rácsatlakoztatott 500 gigás WD merevlemezt, ezen csak rögzített TV műsor van TS formátumban. Médialejátszóként nem tervezem használni arra ott van a Dune.
Fontos szempont volt az ikertuner, mert gyakran rögzítünk TV műsorokat. Két CI foglalata van, így akár két kódolt csatorna is a rendelkezésünkre áll egyidőben. Gondolom Te is emiatt nézted ki ezt a sorozatot, ha az ikertunert nem tudod kihasználni, inkább a 740-es sorozatot javasolom, a beépített kamera miatt (Skype).
A TV Anywhere funkciót meg egyebeket még nem tudtam megnézni.
Egy házimozi erősítőre kötöttem HDMI-n keresztül, megszabadultam egy csomó kábeltől.

Egy szó mint száz, nekem tetszik a TV. Az 5 éves gari regisztrációja nekem nem ment a honlapon, de az ügyfélszolgálatukon megoldották.

Mi érdekel még?

(#255) Darvascapone válasza SA68 (#254) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Koszi, mennyire gordulekeny a menu, a bongeszo, ugy altalaban a sebessege? Azt irjak hogy lehet a tv hangjat hallgatni bluetooth fulesen, ez igaz? Oldalrol kb 45-60 fokrol milyem nezni. A PIP mukodik a mindigtv eseten?

Igazabol a 650 es a 750 kozott vacilalok 42-es meretben. Azt meg nem tudom kihasznalnam-e az iker tunert de neha jol johet mondjuk Ipadra atlonni a kepet felteve ha a szolgaltatas mukodik rendesen vagy ha a masik csatornan azt kellene nezni mikor kezdodik a masik musor. Meg gondolkozom melyik legyen.

Koszi

Capone

(#256) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok ! Tv váltás előtt vagyok 39-42-es méretben mi a legkedvezőbb, ha nem kell 3d és a smart sem létszükséglet mert úgyis laptoppal lesz összekötve?

(#257) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

tx-48as640e-hez melyik samsung 3d szemüveget ajánljátok? (jó hozzá amúgy bármelyik aktív szemüveg? Bluetoothos vagy infrás kell?)

(#258) #94529552 válasza szaboger (#256) üzenetére


#94529552
törölt tag

Például ezt a 39-est: [link], vagy 42-est: [link], ezekre elvileg 5 év garanciát adnak ebben a boltban.

(#259) mézespálinka válasza mézespálinka (#257) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Akár hogy keresek, samsung szemüvegeket csak RF-est találok :( pedig elvileg a tv-hez bluetooth-os kellene. Tudnátok segíteni?

(#260) rsf válasza mézespálinka (#259) üzenetére


rsf
senior tag

Én passzívba utazok így nekem a 500Ft-os mozis szemüveg is jó. :)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#261) donw3ga válasza mézespálinka (#259) üzenetére


donw3ga
senior tag

TX-40AS640-hez vettem Samsung SSG-P51002-t, tökéltesen működnek együtt.

(#262) mézespálinka válasza donw3ga (#261) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Köszi a tippet!

(#263) cafu007 válasza mézespálinka (#257) üzenetére


cafu007
csendes tag

Bluetoothos szemüveg kell hozzá, én is a Samsung SSG-P51002-t használom , 5000ft-ért párban megvásárolható. Illetve van egy ilyen szemüvegem(linkelem) is ez picit drágább nálunk 6000ft a panashopban, de ha van időd várni (kb 3 hét)kínából is megrendelheted 10-12 eu közötti áron. Ez a tipust felismeri a tv , kijelzi ha érzékeli illetve az elemfeltöltöttségét is mutatja . A Samsungal ezt nem csinálja de azzal is működik
PanaShop:
http://panashop.hu/items/details/41042/category/311/ty-e-u-15-bt/-/3d_aktiv_szemuveg_bluetooth/.
Ugyanez Kínából:
http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Bluetooth-3D-Shutter-Active-Glasses-for-Samsung-Panasonic-3DTVs-Universal-TV-3D-Glasses-Free/1585398299.html

(#264) mézespálinka válasza cafu007 (#263) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Köszi az infót!

Ma vettem samsung -ot. Azért volt igazából sürgős, mert ajándékba vettük a tv-t apukámnak és jó lenne minden funkcióját rendesen kipróbálni, hogy nincs e semmi hibája/hiányossága minél hamarabb.
Az, hogy párosítani kell a tv-t és a szemüveget az mit takar? Hogyan lehet párosítani?

(#265) cafu007 válasza mézespálinka (#264) üzenetére


cafu007
csendes tag

A szemüveghez adtak leírást abban le van írva. 50cm re kell a tv-hez közelíteni és a bekapcsológombot hosszan nyomod (a Samsungon) samsung tv esetén megjelenik a szemüveg ikon a tv kijelzőn .Ezzel jelzi , hogy sikerült a párosítás. Nekem az AS640-es nem ad visszajelzést , de a szemüveg megfelelően működik.
Ha a másik szemüveget kapcsolom be azt érzékeli a tv és megjeleníti az ikont a kijelzőn a telep töltöttségi színtel együtt. Gondolom a szemüveg fogja a tv jeleit de visszafelé már nem kommunikál (samsung esetén), de ez nem biztos , ha valaki esetleg jobban tudja leírhatja. :)

(#266) igi


igi
aktív tag

Sziasztok!

Melóhelyre lenne egy TX-50AS500E. Az lenne a funkciója, hogy néha megosszuk rajta a munkaállomás/notebook képernyőjét a kollégákkal - hdmi kábel dugdosás nélkül (LAN-on, vagy vezeték nélkül). Az a kérdésem, hogy a Screen Mirroring technológia csak androiddal működik, vagy Win7-es gépekkel is össze lehet lőni valahogy?

kösz:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#267) rsf


rsf
senior tag

Valaki regisztrált már a mostani akcióban az 5év garanciára?
Mert amikor regisztráltam a honlapjukon akkor jött egy email amiben ez állt:"Visszaigazolás után automatikusan elküldjük a kiterjesztet garanciát a Tv készülékére"
Ezután amikor megerősítettem a regisztrációt akkor a megadott honlapra belépve lehetett kitölteni az adatokat majd onnan lehetett letölteni egy kiterjesztett garanciát.
Ezt azért kérdezem, mert az email-ükben azt írták, hogy majd ők küldik és anno 4éve is ők küldték.
Értem én, hogyha letöltöttem akkor mit akarok, de nem szeretném, ha mondjuk 3év múlva derülne ki, hogy nem elég az a doksi amit a honlapjukról most töltöttem le.
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#268) mézespálinka válasza rsf (#267) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Szia!

Nálunk is letöltős változat volt. Ha jól emlékszem talán még írta is, hogy legyen meg a pdf.

(#269) rsf válasza rsf (#267) üzenetére


rsf
senior tag

Bocsi ez lemaradt az idézet végéről:
"Ha nem kapja meg a névre szóló regisztrációs igazolást, kérjük jelezze a szervezőnek: contact@panasonic5y.com

Üdvözlettel
Szervezők"

Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#270) #94529552 válasza rsf (#269) üzenetére


#94529552
törölt tag

Meddig tart írni neki egy kérdést, hogy rendben vagy-e? Az a biztos.

(#271) SA68 válasza rsf (#269) üzenetére


SA68
csendes tag

Én sem kaptam meg az említett pdf anyagot regisztráláskor, de az ügyfélszolgálat egy nap alatt küldte e-mailben.

(#272) SA68 válasza Darvascapone (#255) üzenetére


SA68
csendes tag

A menüje könnyen érthető, logikus, gyors, "sokparaméteres". A böngészőjébe körülményes bevinni a kívánt weboldal címét a távval, talán jobb rákötni egy usb billentyűzetet. A legtöbb oldalat behozza, de ez nem egy PC.
A PIP tökéletesen működik, ahogy a HbbTV is, meg a nyelvek közti váltás (pl. az HBO-on). Oldalról is rendben van a kép. A Bluetooth funkciót még nem teszteltem, legfeljebb a mobilommal tudom megnézni. Talán jobban jársz ha elmész egy Panashopba, és ott megnézed. A Ferenc krt/Üllői út Panashopban a kezembe adták az AS750-es távirányítóját, én meg egy órán át játszottam vele, ismerkedtem a TV-vel. A kedvemért rákötötték a MindigTV-re. Nem tudták mi az a HbbTV, elmagyaráztam nekik.
Az ikertunerhez (valaki kérdezte privátban), két kártya kell, amiket kártyaleolvasókba kell tenni, azokat meg a két CI foglalatba. Ha akarod tudni mikor kezdődik a másik csatornán a műsor, azt az EPG-ben (GUIDE) is beállíthatod, automatikusan az adott csatornára vált.
A HDMI kapcsolat egy élmény, ha a hang Dolby Digital, a TV távjával kezelhetem az erősítő (Denon x4000) hangerejét, sőt le is kapcsolja azt, a TV-vel együtt.

(#273) rsf válasza SA68 (#271) üzenetére


rsf
senior tag

Hali,
az általam irt email cimen jelezted a problémádat?
A regisztrációs honlapjukon akkor nem is találtad meg a pdf-et?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#274) Darvascapone válasza SA68 (#272) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Koszi

Capone

(#275) SA68 válasza rsf (#273) üzenetére


SA68
csendes tag

Igen, az általad említett címre írtam, és egy napon belül küldték az 5 éves garanciapapírt.

(#276) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Aki mostanában vett ilyet, mennyire van megelégedve a márkával? Szimpatikus az 5 éves garancia akció.

(#277) *Tata* válasza Panthera (#276) üzenetére


*Tata*
senior tag

Én még februárban vettem egy TX-L55 ET60-at, tökéletesen teszi a dolgát. :K
Bár akkor csak 2év gari volt rá. :O

[ Szerkesztve ]

(#278) Panthera válasza *Tata* (#277) üzenetére


Panthera
őstag

Miről váltottál?
Kérdezni akartam pár dolgot, de sajnos úgyse lenne releváns az infó. A típusjelzés miatt utánaéztem, 300 felett volt az utolsó ár és nem szánok rá annyit. Max. 200, csak nem tudom még a méretet: 42-50 között lenne.
Gondolom a tied az tavalyi modell...

Nem nagyon pörög a fóruma, pedig plazmában ez a márka volt a király, de az már nincs. :(

[ Szerkesztve ]

(#279) *Tata* válasza Panthera (#278) üzenetére


*Tata*
senior tag

Előtte egy Samsung LE40C530 volt, elképesztő a különbség a két tv között.
Igaz a samu már egy jóval régebbi, és olcsóbb modell.
Igen 2013-as modell. :K

(#280) rsf válasza Panthera (#276) üzenetére


rsf
senior tag

Hali,
ez nagyon szubjektív dolog.
Nálam már 4éve is csábító volt az 5év gari és az IPS panel ezért vettem Panasonicot anno.
De most ismét azt vettem. Pedig most Sharpot akartam. De aztán megint jött az 5év gari meg egy jó kis akció az edigitalnál, úgy hogy nem tudtam kihagyni. Most 4-5 évig megint el leszek.
Szóval nekem bejött ez a márka. Kicsit olvass vissza írtam sok jót a TV-mről.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#281) Panthera válasza rsf (#280) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Köszi, visszaolvastam.

Én a 48as640e típust néztem most ki. (A tied az 650-es, de hátha nincs akkora különbség.) Nem annyira mozgat a 3D, de ez a típus pont aktív. Ez baj? Gondolom így nehezebb és drágább hozzá szemüveget szerezni.

Az érdekelne, hogy ha a saját / külső médialejátszóról játszol le egy átlag avi-t (1,5 - 2 GB), az nézhető minőségű-e, illetve a hangot azt átadja rendesen az erősítőnek? Pl. ne sztereó legyen. Amit írtatok, azt nem teljesen értettem. A lényeg, ha a formátumban benne van az 5.1 csatorna, akkor azt játssza le. :)
(A jelenlegi dvd lejátszómnak van egy olyan hülyesége, hogy csak dvd formátumnál küldi a sub hangot. Van egy még régebbi kövület is, de azzal pl. soha nem volt ilyen gond.)

[ Szerkesztve ]

(#282) rsf válasza Panthera (#281) üzenetére


rsf
senior tag

Hali,
Úgy tudom a 640 panelja nem IPS hanem VA és a 3D nem passziv, hanem aktív. A többi megegyezik.
A VA talán még jobb is mint az IPS.
Ha a TV média lejátszója játssza le a filmet és az 5.1-es vagy DTS-es akkor a TV optikán továbbadja az eredeti hangsávokat az erősítőnek.
Külső média lejátszónál a TV-t csak monitorként használom. Szóval akkor a hang a média lejátszóból egyenesen megy az erősítőbe.

Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#283) #94529552 válasza Panthera (#281) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ehhez olcsóbb a szemüveg is TX-47AS650, + a 650-es sorozat valamivel nagyobb tudású tv. 2014-es kínálat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#284) truefx


truefx
aktív tag

Nem tudja vki, hogy az 50"-os 650-esre milyen ar van most az edigitalnal? Az oldalra bejutni lehetetlen...

(#285) Maxxxim válasza truefx (#284) üzenetére

Eszerint 240k

(#286) #94529552 válasza truefx (#284) üzenetére


#94529552
törölt tag

MM-nél most jobb ára van: [link] 221K, raktáron.
Most bejött nekem az Edigi 239.900 Ft

[ Szerkesztve ]

(#287) rsf


rsf
senior tag

A tegnapi edigital akció tényleg akció volt? Vagy csak elérhetetlenné tették a honlapukat?
Mert én próbáltam 0.05-től 23.30-ig jópárszor, de csak egyszer jött be egy olyan üzi, hogy sajnáljuk, nézzen vissza később. De a többi próbálkozáskor nem volt elérhető a honlap.

Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#288) #94529552 válasza rsf (#287) üzenetére


#94529552
törölt tag

Időnként működött. A tegnapi 221k ma már 246. :N

(#289) rsf válasza #94529552 (#288) üzenetére


rsf
senior tag

Akkor még az én 217.900Ft -os áram mindig csúcstartó. :)

Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#290) Clemi válasza rsf (#289) üzenetére


Clemi
veterán

Sziasztok!

Egy Pana plasmát lenne már ideje lecserélnem és ismerve a tényeket, át kell térnem LCD vonalra. Eddig a TX-50AS650E volt amire erősen ráhangolódtam, viszont az is a képben van, hogy a 3D valahogy egyáltalán nem hoz lázba. 3D nélkül melyik lenne a tuti szerintetek 48-50"-os méretben hasonló vagy akár több tudással?

(#291) zozy84


zozy84
senior tag

Szasztok.

Gyors kérdésem lenne.

(Tudom, hogy ez a Pana topik)
Pana 48as 650es vagy Samsung 48as 6400as a jobb választás?

(#292) Panthera


Panthera
őstag

Mi az oka, hogy mindenki inkább a 650 felé hajlik? :) 50" méretben azért van különség árban a 640-hez képest.

(#293) rsf válasza Panthera (#292) üzenetére


rsf
senior tag

50" ben nem létezik 640, csak 48"ban.
A 640:
- Nem IPS
- Nem Passzív hanem aktiv 3D
- Nem tud USB-re rögzíteni.
De jobb az ára.
Mindenkinek saját magának kell eldöntenie,hogy milyen TV-t vesz, mi csak infóval tudunk szolgálni egyes modelekről.
Üdv

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#294) #94529552 válasza Clemi (#290) üzenetére


#94529552
törölt tag

3D nélküli: Panasonic VIERA TX-50AS600E
Kvardlipot 640-hez drága a szemüveg.

[ Szerkesztve ]

(#295) Panthera válasza rsf (#293) üzenetére


Panthera
őstag

Az a 2" már nem számít szerintem. :)
Ezt a 2 típust látta már valaki egymás mellett? Engem a képminőség és a jó mozgásmegjelenítés érdekel, meg ne legyen felhősödés.

(#296) Panthera válasza #94529552 (#294) üzenetére


Panthera
őstag

A 600E-nél nem hátrány a 100Hz és pásztázó háttérvilágítás hiánya?

(#297) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Ha valakit erdekel Obudai Tescoban lattam egy tx-p42x60 vagy valami hasonlo plasmat kb 87e ft-ert.

Capone

(#298) #94529552 válasza Panthera (#296) üzenetére


#94529552
törölt tag

Alapvetően 50 Hz-es minden tv, és sokan meg vannak a képjavító technikák nélkül, vagy ha van is a tévéjükbe, nem használják, mert pl elmosódást okoz. Képjavító eljárások, és ha érdekel, több leírást is találhatsz a témában.

(#299) tony7


tony7
tag

Gondolkodom egy Panasonic TX-40AS640E vásárlásán. Nem találtam róla részletes tesztet. / lehet béna vagyok/
Tudna valaki privátban tapasztalatokat írni róla. Ha van negatív azt is. Köszi! :)

(#300) rsf válasza Panthera (#295) üzenetére


rsf
senior tag

Én úgy tudom hogy:
a 600 széria az alsó kategória teteje.
a 640 már a közép kategória alja, sajnos még edge ledes + amit már felsoroltunk.
a 650 már a közép kategória közepe ez már backlight-os szóval nincs felhősödés.
Nem véletlenül volt 2014 tavaszán az induló áraik között is 100e Ft különbség.(650-400k 640-300k)
Nekem az IPS a gyengém a természetes szinek+ a betekintési szög nálam jobban számít, mint a rosszabb fekete. A monitorom is IPS-es.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.