Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Avayasoft válasza kezo0 (#9000) üzenetére


Avayasoft
tag

Az enyém frissült annó erre. (Újra kellett hangolni az xbox-os bemenetet).

Nem tudom, hogyan tudnád leellenőrizni. Talán tölts le egy hdr10+-os promóciós anyagot, hátha úgy jelzi.

(#9002) kezo0 válasza Avayasoft (#9001) üzenetére


kezo0
addikt

Hát nem volt könnyű beszerezni egy HDR10+-os anyagot, mivel nem mondhatni, hogy ez egy túlzottan elterjedt formátum lenne… De végül sikerült, és a tévé saját médialejátszójával lejátszva az anyag indításakor egy rövid időre megjelenik a csilivili, szép, színes HDR10+ logo a képernyő jobb alsó sarkában – mindössze ebből tudni, hogy a tévé felismeri és kezeli ezt a formátumot. De pl. a menüben a képbeállításoknál ugyanúgy csak HDR-t ír ki, mint a sima HDR10-es anyagoknál.

Viszont a te tévéddel kapcsolatban továbbra is kétségeim vannak, mivel több helyen is azt írták annak idején, hogy a HDR10+-t csak az EX750 és afeletti készülékek fogják kezelni a frissítés után. Itt van pl. ez a fórum: [link] – na, itt is írja pl. valaki, hogy “Obviously all EX and EZ get the same firmware (v3.231) but HDR10+ won't work on EX580, EX600 and EX700. It is not a surprise since Panasonic never promised HDR10+ for those models. They always talked about HCX² processor TVs.
Szóval eszerint minden modellre ugyanazzal a verziószámmal jött az a frissítés 2019-ben, de az új firmware-nek a HDR10+-t kezelő része csak a megfelelő chipsettel ellátott, prémium modelleken működik a frissítést követően.
De hát nagyon egyszerű, és teszteld te is: szerezz be te is egy HDR10+-os anyagot! Most már én is kiváncsi vagyok, mi az igazság ebben az ügyben.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9003) rainman72 válasza kezo0 (#9002) üzenetére


rainman72
nagyúr

899ft az amazon prime egy honapra.
Nekem kb 5 honapja megy,még mindig ennyit von le.
Van rajta bőven HDR10+ anyag.
És egyre több magyar szinkron is.
Jack Ryan 1-2 évad pl nagyon jó :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#9004) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok.
Adott egy 58HX830E. PC-ről megosztott tartalom esetén nem tudok magyar feliratot beállítani. ( TV saját lejátszója) Van vagy 8 féle nyelven felirat amit ki lehetne választani, de magyar nincs meg úgy sem, ha betettem a mappába a sorozathoz való feiratot. Erre van valami megoldás?

(#9005) greenday válasza rainman72 (#9003) üzenetére


greenday
csendes tag

Neked milyen típusú TV-d van, amin megy HDR10+-en a Prime? Nekem is frissült (EX780), de nem látom, hogy menne. Aztán találtam ezt:
"The software update, to implement HDR10+ in FY17 4K Pro models, will be executed 30/07 trough NWDL (Network Download). We will support HDR10+ through HDMI and Media player, but not in Amazon prime."

(#9006) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Nem egészen a témába vág, de nem találtam jobb helyet a kérdésemnek.

Van egy TX-P50ST50E plazma tv-m, amin a YouTube "rendetlenkedik". Maga a program elindul, keresni is tudok a videók között. Amikor elindítok valamit, akkor elindul, majd kb. 1-2 mp múlva ki is lép a programból. Egészen vissza az alkalmazások menübe. Csináltam már visszaállítást, kijelentkezést, de semmi hatása.

Annak idején volt valami mizéria, hogy van YouTube, nincs YouTube, lehet ez is bekavar...
Lehet ezt még valahogy használható módon működésre bírni?

Előre is köszönöm a tippeket.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#9007) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok.
Valahol meg lehet nézni mennyit futott a készülék? (Konkrétan panasonic hx830e)

(#9008) wolfattila


wolfattila
csendes tag

ÜDV.... TV beárazós topic van? Cserélnék egy panasonic ex600 49' Tv-t oledre... fogalmam sincs mennyiért lehetne hirdetni... 4 éves de van még 1 év garancia rá...

ha vkinek van valami ötlete azt szívesen veszem.... köszi

(#9009) Talala válasza wolfattila (#9008) üzenetére


Talala
senior tag

(#9010) wolfattila válasza Talala (#9009) üzenetére


wolfattila
csendes tag

köszi :R

(#9011) kezo0


kezo0
addikt

Egy újabb lépés a szakadék felé. Nagyon nem örülök. :(
Kiszervezi a gyártást a Panasonic

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9012) kezo0 válasza kezo0 (#9011) üzenetére


kezo0
addikt

Ugyanerről, kicsit bővebben:
Ennyi, vége: hiába vannak az elitben, egy nagy játékos befejezi a tévégyártást

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9013) umbriel


umbriel
csendes tag

Sziasztok!
Mióta Win10-em van azt figyeltem meg, hogy a Panasonic tv-m (TX-50AS650E) beépített média lejátszója a nagyobb bájt/sec arányú filmeknél szaggat. Pl. 2,2 millió bájt/sec esetén bizonyos gyorsabb film jeleneteknél szaggat csak, de a kb. 4 millió bájt/sec film folyamatosan megáll, szaggat. Vezetékes LAN hálózati kapcsolatot használok kizárólag és asztali gépen vannak a filmek. Ugyanezt a filmet SD kártyára másolva és a tv-be dugva tökéletesen működik. Új routerem van, de a jelenség megmaradt. A számítógép hálózati kártyája 1 Gbites és úgy emlékszem, hogy Win7 alatt ilyen gondja nem volt (ugyanaz a hardver maradt). Semmilyen egyéb hálózati forgalom nincsen filmnézés közben. Van ötletetek, hogy hogyan lehetne gyorsítani a hálózaton? :F
Köszi!

(#9014) Maxxxim válasza umbriel (#9013) üzenetére

Nekem ugyanez a tv-m van, csak 47-esben, és ugyanez a szitu.
Hálózatról akad (UTP-n keresztül), pendrive/sd kártyáról megy simán.
Úgyhogy a hiba nem (csak) az ön készülékében van :D

[ Szerkesztve ]

(#9015) nocry válasza umbriel (#9013) üzenetére


nocry
csendes tag

Nekem más Panas TV-m van. Nálam is hasonló gond volt ethernetes kábeles kapcsolat eseten. Az openwrt-es routeremen vettem észre,hogy a link csak 100mbit-es volt. Ezután átálltam Wifi 5Ghz -re, így már 866mbites link jött létre. Így már megszűntek az ákadozasok.

[ Szerkesztve ]

(#9016) umbriel válasza nocry (#9015) üzenetére


umbriel
csendes tag

Köszi a válaszokat, megpróbálom a routert ellenőrizni, de szerintem én 5 GHz-es wifit használok... :((

(#9017) belinho


belinho
senior tag

Üdv!
Aki nagyon ott van Panasonic tv-k terén az segíthetne.
Adott egy 2016-os TX-50DS630E 3D-s TV, amihez van egy 3D-s Sony blu-ray lejátszó.
Szeretnénk kipróbálni a 3D-t, van pár darab 3D-s lemez is már.
Szemüveg ügyében kicsit elakadtam. Panasonic oldalán ezeket a típusokat dobja ki a TV-hez.
TY-ER3D4ME
TY-ER3D4SE
TY-ER3D5ME
TY-ER3D6ME
Újonnan nagyon drága, s ha nem jön be, akkor kidobtam sok pénzt.Használtan most ebből a típusból tudnék venni: TY-ER3D5MA
Ez vajon jó az én TV-m hez? Elvileg minden ugyanaz mint az előző típusokon, csak az E-helyett A-ra végződik.
Előre is köszönöm!

(#9018) szemcsi65 válasza belinho (#9017) üzenetére


szemcsi65
csendes tag

Nekem 40CS630 van tudok kölcsön adni próbára ssg-p51002 samsung szemüveget.Merre laksz??Én BP XVII.ker

(#9019) belinho válasza szemcsi65 (#9018) üzenetére


belinho
senior tag

Szia!
Köszönöm a lehetőséget, de 220km-rel arrébb lakom, szóval nem megoldható a próba.

(#9020) szemcsi65 válasza belinho (#9019) üzenetére


szemcsi65
csendes tag

ok.

(#9021) gizi30 válasza Piftuka (#8984) üzenetére


gizi30
csendes tag

Bocsi hogy ennyi késéssel írok de nehezen hiszem az olvasottakat.

A pana 75GX942 valószínűleg a földkerekség legjobb feketéjét tudja. (az oledet leszámítva)
A REAL BLACK panel miatt OLED szintű feketét tud. Nálunk voltak egymás mellett , nem láttál különbséget!!!!!
Évekig árultam (EURONICS) és nekem is sikerült ilyet vennem.

U.i.
Béke

(#9022) kezo0


kezo0
addikt

Megjelent a 2017-es és újabb modelleken az Apple TV+!

Apple TV+ comes to Panasonic 4K TVs

És tényleg:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9023) kezo0 válasza kezo0 (#9022) üzenetére


kezo0
addikt

Úgy látom, ez a hír nem vert fel túl nagy port itt, de azért kérdezek egyet, hátha…
Szóval ha még van valaki rajtam kívül, aki használni szeretné az Apple TV+ appot egy Panasonic tévén, netán már el is kezdte használni, az árulja már el nekem, hogy miként lehet elérni, hogy a filmek ill. sorozatok feliratai is megjelenjenek? Az iPademen megjelennek, a tévén nem akarnak…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9024) ferenck válasza kezo0 (#9023) üzenetére


ferenck
senior tag

Én örültem volna neki, de a TX-50DX700E tévémen nem jelent meg. Pedig lehet, hogy előfizettem volna.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#9025) kezo0 válasza ferenck (#9024) üzenetére


kezo0
addikt

Hát igen, az még pont egy 2016-os modell…
De ha a feliratokat nem lehet előcsalni a tévés appban, akkor nekem sem ér sokat, pedig most emiatt élesítettem a 3 hónapos ingyenes előfizetésem, amit egy új iPad vásárlásakor adnak.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9026) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

TX40JX800E tévét érdemes? Egyetlen 40"-os 4K TV amit eddig találtam, 43"-os TV nem fér el. Érdemes ezt a készüléket megvenni? Egyáltalán: ez már saját gyártás vagy csak címkézett török cucc (régen Vestel panelek voltak az olcsó készülékeikben)?

Gippazoid Novelties Inc.

(#9027) Héliosz válasza gippazoid (#9026) üzenetére


Héliosz
tag

Szia, én venném, elvileg ez cseh összeszerelés még. Ebben a méretben ettől jobb nincs! :R

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#9028) mzso


mzso
veterán

Helló!

Panasonic tévén azt hol lehet beállítani, hogy ne húzza szét HDMI-n a a 4/3-as képet?
Egyes programok fullscreenben átváltanának 4/3-as felbontásra, pl 2048*1536, de a TV széthúzza. Kerestem a beállítások közt de nem találtam.
A távirányítón, van egy "aspect" gomb, de csak annyit ír ki, hogy "ezzel a jellel a képarány nem módosítható"...

[ Szerkesztve ]

(#9029) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Sziasztok
Tud valaki véleményt mondani erről PANASONIC TX65GZW954 Oled tévéről? Most tudnék venni 400K-ert egy ilyet, de gyanúsan olcsó, tavaly 800 felett volt ez a modell, és nem igazán találtam semmit erről a típusról 🙄 És ez már tudja valóban a 2.1 HDMI 120hz-et, mert az eladó azt mondta tudja...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#9030) Héliosz válasza KoNZoLik@ (#9029) üzenetére


Héliosz
tag

Szia! Ki a hirdető?

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#9031) KoNZoLik@ válasza Héliosz (#9030) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

[link]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#9032) Héliosz válasza KoNZoLik@ (#9031) üzenetére


Héliosz
tag

Ez egy outlet, meg kell nézni, hogy milyen állapotban van, én személy szerint nem merném megvenni, mert beégésre, dead pixelre szerintem nincsen gari, de kérdezz rá náluk :)

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#9033) KoNZoLik@ válasza Héliosz (#9032) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen tudom, hogy kik ők, mert kb 15 éve ezzel foglalkoznak, vettem is náluk már tévét azzal nem volt gond! Ez pedig teljesen bontatlan...de hát a panel lottó igen az sajnos mindenhol ott van a pakliban, és ha itt is belefutok valamibe akkor b@szhatom😳 Tehát lehet jó áron van, de itt azért elég lutri+a fentieket olvasva,hogy vége a Panának, hát meggondolandó egy ilyen termék vásárlása, de ez igaz az összes Panasonic tévére... szerintem...
De akkor most ez tudja a 2.1-et tehát van ilyen HDMI csatlakozó rajta? Mert semmi infó nincs ezzel kapcsolatban, és nekem kifejezetten olyan tévé kell az újgenerációs konzolgépek miatt...de gondolom nincs mivel ez egy 2019-es modell, és akkor még nem igazán volt olyan készülék amibe lett volna!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#9034) cujo69 válasza KoNZoLik@ (#9033) üzenetére


cujo69
tag

Ez a GZ950 megfelelője,biztos hogy nem 2.1 a HDMI csatlakozó.

(#9035) Héliosz válasza KoNZoLik@ (#9033) üzenetére


Héliosz
tag

Ha bontatlan, akkor jó vétel lehet. Nekem egy 65GZ1500 van, ami ugyanaz majdnem, mint a 950.
Nincs benne 2.1, de ha nem a hardcore gaming a cél, hanem egy brutál jó képminőségű tv, akkor szerintem ne a csatlakozók alapján dönts. :R

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#9036) KoNZoLik@ válasza Héliosz (#9035) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Köszönöm, de pont, hogy hardcore gaming van már 30 éve, és mindig szerettem kimaxolni a dolgokat! Gyakorlatilag csak erre a hobbira használom a tévét, semmi másra, erre viszont napi minimum 8 óra! Nagyon ritkán értsd kb havi 1-2 alkalom valami film nézés, nagyjából ennyi...plusz ezért is nagyon vacilálok az Oled miatt, mert félek a beégéstől, mert mondhat bárki bármit, létező jelenség! Nagyon tetszenek az Oled tévék és tudom, hogy a közelébe sem érhet egy Qled vagy bármi más, de nagyon felhasználás kérdése ez! Ezt is kizárólag az ára miatt nézegettem, de szerintem elengedem az Oledet+ha már kiadnék ennyi pénzt akkor nem egy 2019-es "elavult" modellt vennék, hanem hozzáteszek 150K-t és veszek egy LG C1-et mondjuk ami napra kész mindenben! Köszönöm azért a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#9037) Héliosz válasza KoNZoLik@ (#9036) üzenetére


Héliosz
tag

Valóban, ha nem gond, hogy hozzá pótolsz, akkor a C1-el játékra jobban jársz. Egy Qled valóban nem egy kategória az Oledekkel, szerintem a beégéstől sem kell sokat félni, LG-nél pl cserélik a panelt garanciaidőn belül, ha beégett.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#9038) kezo0 válasza kezo0 (#9022) üzenetére


kezo0
addikt

Ha netán van itt más is, aki használja az Apple TV+ streaming-szolgáltatást a Pana tévéjén, az a kérdésem, hogy mindenkinél sötét a kép? Eddig két filmet és egy 10 részes sorozatot néztem meg, és mindegyiknél voltak olyan jelenetek szép számmal, ahol alig lehetett kivenni a kép tartalmát, annyira sötét volt az egész kép. A tartalmak jellemzően 4K HDR-ben jelennek meg, de ezzel a jelenséggel nem tudok mit kezdeni, a kép összes létező beállításának változtatgatásával sem lehet túl sokat segíteni rajta. Még az volt a leghatékonyabb, ha a gamma értékét 1.8-ra (!) levettem, de ilyen extrém beállításra egyetlen más forrásnál sincs szükség, általában 2.2-es értékkel használom a tévét.
(Egy TX-55EZ950-es OLED-ről van szó, ha ez számít.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9039) bbubby00


bbubby00
őstag

Sziasztok.
Vettem egy 50cx700 tipusu TV-t hasznaltan.
Megy hibatlanul minden, majd random kikapcsol es nem lehet visszakapcsolni, csak lassan villog a piros led az aljan.
Ha kihuzom-bedugom, akkor ismet mukodik, majd X ido mulva ujra kikapcsol. Dobjam a kukaba, vagy erdemes lehet szakit keresni?!
Koszi

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#9040) rothfb válasza bbubby00 (#9039) üzenetére


rothfb
veterán

Érdemes lehet szakit keresni. Volt ilyen tv-nk régen, már nem emlékszem mi volt a hiba, de helyre lehetett hozni. Egy próbát megér.

(#9041) Héliosz


Héliosz
tag

Sziasztok!

GZ1500 szervízmenüjébe szeretnék belépni, hogy megnézzem mennyi üzemóránál járok. Valaki esetleg tudna segíteni? Köszönöm :R

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#9042) rothfb válasza Héliosz (#9041) üzenetére


rothfb
veterán

Menü, súgó, rendszerinformáció, állapot4
C00000
A 0-ák helyén van az üzemórák száma.
Nem kell szervizmenübe menni.

(#9043) bbubby00 válasza rothfb (#9040) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi.
Esetleg tudtok valakit, aki látott már valakit, aki tud talán ilyet javítani?! :D
(Veresegyház környéke)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#9044) Dr. Jackal


Dr. Jackal
friss újonc

Sziasztok!

Mielőtt felkeresném a márkaszervízt, szeretnék egy kicsit tájékozódni, remélem tudtok segíteni. Egy TX-40HX810E tv-ről lenne szó, amit tavaly júniusban vettem és mostanában vettem észre egy sötétebb vastag (10-11cm) sávot a kép közepén. Nem tudom mióta lehet ott, meddig nem vettem észre, mert elég színfüggő mennyire látszik. Sima híradó, főzőcskés műsornál sokszor akkor se látszik, ha direkt észre akarnám venni, viszont amikor most az ünnepek alatt először néztem rajta filmet 4k hdr-ben, nagyon látszott. Azóta kitapasztaltam, szürkés/barnás színeknél látszik erősebben. Élőben, szabad szemmel, jobban látszik, mint amit a képek visszaadnak, de ennél jobb képeket nem sikerült készíteni. Imgur album 4 képpel -> [link]

Eddig szerencsém volt és még soha nem volt semmi problémám egyik tévémmel sem. Képek alapján a ti tapasztalataitok alapján milyen jellegű hiba lehet ez? Panelhiba, háttérvilágítás, vagy valami egészen más. Ezért kérem a segítségeteket, hogy ne legyek teljesen fogalmatlan amikor felveszem a kapcsolatot a szervízzel. Nagyon megköszönném, ha tudnátok tanácsot adni.

(#9045) Héliosz válasza rothfb (#9042) üzenetére


Héliosz
tag

Nagyon köszi!! :R

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#9046) kezo0 válasza kezo0 (#9038) üzenetére


kezo0
addikt

Erre senki…?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9047) rothfb válasza kezo0 (#9046) üzenetére


rothfb
veterán

65FZ950-en és 55FZ800-on jó a kép. Nem sötét. HDR 4K.

(#9048) kezo0 válasza rothfb (#9047) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, csak, hogy ne legyen félreértés: ugye ez most kifejezetten az Apple TV+ app által elérhető tartalmakra vonatkozik?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9049) rothfb válasza kezo0 (#9048) üzenetére


rothfb
veterán

Így van.

(#9050) nagymakki


nagymakki
csendes tag

Szevasztok!
Szeretném kérdezni, valaki tudja-e hol lehet megtalálni a Panasonic TX-L42E30E TV szoftverfrissítését? Gyári nincs. Régebben láttam egy oroszt, sajnos azóta eltűnt. Elég gagyi a médialejátszója. Feliratot nem lehet növelni, hátteret sem lehet hozzáadni az srt. fájlokat nem teszi hozzá, stb. Egyébként nagyon jó a tv. Tíz éve vásároltam. Éjjel nappal üzemel. Most kellett háttérvilágítást cserélni. A számítógéppel feliratozok és konvertálok és egy ASUS O!PLAY HDP R-1 re nyomatom át kábellel. Már uncsi :) ennyi év után, főleg az új Win. 10 nem akarja továbbítani a jelet a lejátszó felé. Van rá megoldás majd megküzdök vele. A lejátszó szoftverét most frissítettem, köszönve a PROHARDVER kedves fórumozóinak :) :CKöszi. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.