Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Picturemaker válasza Atapi (#832) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Youtube megy rajta és kb. ennyi. A weboldalak jó részét be sem tudja tölteni. Nem "okos" tv. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#852) Almost01 válasza ht42 (#849) üzenetére


Almost01
csendes tag

Kábellel csatlakozik a TV közvetlenül az internethez, illetve egy switchen keresztül. A megosztásoknál a Mindenki nem volt hozzáadva. Most így elvileg működik ez a verzió is, meg a DLNA-s is, csak mindegyik elég lassú mire betölti. És még nem is osztottam meg olyan sok mindent, pedig szeretnék...

(#853) ht42 válasza Almost01 (#852) üzenetére


ht42
senior tag

Próbáld ki a mediaplayerben a mappa nézetet, úgy nem tallózza végig egyszerre az egész megosztás könyvtárat.
Ez a marha beleolvas minden file-ba, hogy egy képet mutasson róla, ez sem gyorsítja fel...

(#854) -=MrLF=- válasza Technoman (#850) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Köszönöm az infókat.
Akkor van mit fejleszteniük ott a Panasonic-nál.
(HD stream-et a népnek, optikai netet nekem :D )

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#855) Almost01 válasza ht42 (#853) üzenetére


Almost01
csendes tag

Ezt a TV-n be lehet állítani?

(#856) I.T.E.M válasza #94529552 (#847) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Nem sok értelme van ezeknek a táblázatoknak,ugyanis mindenkinek saját preferenciái vannak a nézési távolságokról. Az egy dolog,hogy aki ezt összeállította az így látja. Majd én eldöntöm,hogy milyen messziről érdemes néznem a kijelzőt,hogy megfelelően tudjak szórakozni. ;)

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#857) Almost01 válasza ht42 (#853) üzenetére


Almost01
csendes tag

Ja úgy van beállítva ahogy látom.
Most egy olyan kérdésem lenne, hogy a számítógépen töröltem a megosztott mappákat, viszont a TV még mindig látja őket:)
Onnan hogyan tüntessem el ami már nem kell a megosztásba?

(#858) -=MrLF=- válasza ht42 (#853) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

és (#855) Almost01:

A menüben le lehet tiltani ezt az előnézetet, úgy gyorsabb lesz.

szerk.: (#857) Almost01 egy idő után eltűnik, vagy újra indítod a hálózatot/routert és gyorsabban eltűnik.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#859) Almost01 válasza -=MrLF=- (#858) üzenetére


Almost01
csendes tag

Köszi, tényleg eltűntek. Az előnézet nincs beállítva, illetve csak mappákat látok, de nem is találom, hol lehetne letiltani. Csak kis mappák vannak, de így is rohadtul gondolkozik néha.
Valami listanézetet nem lehet kihozni belőle? Mint pl ahogy a DLNA-snál mutatja a listát.

[ Szerkesztve ]

(#860) #94529552 válasza I.T.E.M (#856) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem is kötelez rá senki, mert ezek ajánlások, és azt jelzik, hogy milyen távolságról tudja az emberi szem érzékelni a kisebb, vagy nagyobb felbontást. Szóval nem arról van szó, hogy így látja egy valaki. Amúgy meg magánügy, hogy 1 méterről nézed, vagy 5 méterről. De itt van a cikk is [link], és még továbbiakat találsz a keresővel, ha érdekel a téma.

(#861) Technoman válasza I.T.E.M (#856) üzenetére


Technoman
őstag

Pumma ebben igazat adok, ki az a hülye, aki egy 47"-os 4K-s TV-t 93 cm-rő (!)l fog nézni? Szétesne a szemem.
Ezeket a távolságokat én inkább "feeling távolságnak" értelmezem. Tehát, hogy azért kell nevetségesen közel ülni egy böszme nagy TV-hez (pld egy 216 cm-es Tv-hez 160 centire kell ülni) hogy a teljes látótartalmat kitöltse a képernyő és így egy filmvászon hatást lehessen otthon elérni.
Persze ne felejtsük el azt a fontos tényt sem, hogy a bombasztikust felbontást nem lehet kilométerekről látni
(és a leendő 4K-s filmjeimnél, igen is igénylem, Angelina Jolie paplanszájának a teljes mikróterületeit is látni:)

[ Szerkesztve ]

(#862) Panthera


Panthera
őstag

Azt tudjátok, hogy a január 18-ig tartó akciónál mi számít: a rendelés vagy a kiszállítás dátuma (pl. mi van ha csak hétfőn hozzák ki). Illetve ha valamiért cserélni kell, akkor buktam szerintetek az 5 éves garit?

(#863) Almost01 válasza Almost01 (#859) üzenetére


Almost01
csendes tag

Na aki erre tudja a megoldást....:
DLNA-val próbálom beolvasni a megosztott mappákat, mint már írtam, nagyon lassan olvassa be a TV. Viszont, ha a TV-ből az ethernet kábelt kihúzom, visszadugom, azonnal észrevesz mindent. Erre van valakinek ötlete, hogy megoldható legyen kábel húzkodás nélkül is?

(#864) csalafinta65 válasza Panthera (#862) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Rendelés időpontja számít.

(#865) -=MrLF=- válasza Panthera (#862) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

[5 év garancia szabályai és feltételei]
részlet:

1.7. Az Akcióban részvételre jogosító Televíziók értékesítésére 2014.11.01 és 2015.02.18
közötti időtartam alatt kerül sor.

2.1. Az Akcióban történő részvétel érdekében Önnek teljesítenie kell az alábbi feltételeket:
a) az 1.7. pontban jelzett időtartamon belül vásárolnia kell legalább egy új (nem
használt) Televíziót valamely hivatalos Panasonic márkakereskedő Területen található üzletében, és meg kell őriznie az eredeti vásárlási bizonylatot (nyugtát vagy számlát), mely tartalmazza a Televízió modellszámát és a vásárlás időpontját is, és
b) a 2014.11.01. és 2015.01.18 közötti időtartam alatt és legfeljebb a
vásárlás időpontjától számított 30 napon belül regisztrálnia kell a megvásárolt
Televíziót a következő honlapon: www.panasonic5Y.com (a továbbiakban:
„Akciós Honlap”).

Én úgy értelmezem, hogy 01.18. számlát, 30napon belül regisztrálhatsz.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#866) Technoman válasza Panthera (#862) üzenetére


Technoman
őstag

A számlán szereplő dátum a fontos! Mivel a regisztráció a dátum, a típus és a gyári szám alapján történik. (nem tudsz beütni 2015 jan 19.-ét, mert legördülő sávba írod be a fenti hármas adatot) + fel kell töltened a kapott számlát (amin ugyi ott virít a vásárlási dátum)
A cserénél -egy érdekes dolog- folyamatosságot veszi a cég figyelembe (neked ugyebár van egy számlád a hibás készülékről, ergo te bizonyítani tudod a vásárlásodat)

[ Szerkesztve ]

(#867) Panthera válasza Technoman (#866) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi! Akkor a héten nem csak megrendelnem kell, hanem ki kell állítaniuk a számlát is.

-=MrLF=-: A regisztráció az tiszta volt!

A Panashopot hívtam, de nem vették fel. Ha innen rendelem, akkor is teljesen bontatlan dobozt kell küldeniük, ugye?

(#868) #94529552 válasza Panthera (#867) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt illik küldeni, bárhonnét is rendeled.

(#869) liana_87


liana_87
csendes tag

Sziasztok,
Véleményetek szerint melyik Panasonic tipus lenne megfelelö ezen kritériumok szerint:

- 55"-os képernyö
- full hd (nem igazán érdekel az ultraHD)
- 3D passziv
- olyan készüléket szeretnék, aminek gyönyörü képe van, a hang tudàs mellékes, mivel házimozi rendszerben használjuk mindig, azaz az esetek 80%-Ban filmeket, sorozatokat és a maradék 20%-Ban sportot nézünk, rendes tv adàsból csak nagyon kevered, de azt is hd csatornákon keresztül.
- nem szeretnék 300.000-nél többet költeni.

Elöre is köszi! :R

(#870) romerozoli


romerozoli
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítsék kellene: mi okozza, hogy Panasonic E6-os tvn Asus oplay mini lejátszóval a 24 fps számmal rendelkező filmek időnként átugranak fél másodpercet? 23.976-os mkv-nál semmi gond, az asztali bluray lejátszón is tökéletesek a gyári bd lemezek, csak az a nagyon kevés 24 fps-es mkv vacakol. A tv hibája ez, vagy a media playeré? 1080p/24 hz-re be van állítva. Van valami különbség egyébként a 23.976 és a 24 fps között? Köszi a választ!

(#871) Technoman válasza liana_87 (#869) üzenetére


Technoman
őstag

liana_87
Természetesen -mint minden- ez is erősen szubjektív. A felhasználási területedet figyelembe véve én még mindig az aktív 3D-s AS640-est javasolnám, mert:
1. jó képe van (számtalan teszt tanúsítja, sehol sem kapott kevesebbet mint "ajánlott vételt"
2. filmnézésre kell a fekete. És azt -hála a VA panelnak- maradéktalanul teljesíti
3. bőven 300 e alatt van (280 e)

Viszont cserébe:
1. Aktív, ma passzív helyett
2. no szemüveg a dobozban, a legolcsóbban cca 2 és fél - 3ezerért tudsz venni

[ Szerkesztve ]

(#872) ht42


ht42
senior tag

Bakker, a médialejátszóban nektek is csak a fényképnézőben van mappa nézet?

(#873) Panthera


Panthera
őstag

Valaki volt/van hasonló helyzetben?
Nem tudok dönteni: Pana 640 vs Sony W605

Üzletben nagyon jó feketéje van az utóbbinak. Ha jól tudom az is VA paneles, tehát nem véletlen. Viszont Sonyban ki lehet fogni ugyanúgy problémásat. Az egyik fórumtársnak a 3. W805 lett tökéletes.

W605 teszt

(#874) csalafinta65 válasza Panthera (#873) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Pana 640 ( 5 év gari, és nem kell külön megvenni, mint a Sony-nál...)

(#875) Panthera válasza csalafinta65 (#874) üzenetére


Panthera
őstag

40"-es méretben nem drágább a Sony, ha megveszem hozzá a garancia kiterjesztést. A csatlakozásokban nincs nagy különbség, 3d nem izgat, médialejátszó is hasonló képességű. Egyedül a képminőség az, ami döntő lehet. Meg az, hogy az utolsó pillanatig vártam, most már nehéz lesz beszerezni Panát vidéki kiszállítással.

(#876) ht42 válasza Panthera (#875) üzenetére


ht42
senior tag

[link]
Ezt töltsd le, tedd pendrive-ra, dugd be mindkettőbe, amelyiken jobban néz ki azt vedd meg.
Fekete-fehér video, ha színek vannak benne, az kínos a tv-re nézve. A motion blur igen durva tud lenni benne.
Ha röccen, akad, vagy széthullik a kép, a tv szar.

(#877) #94529552 válasza Panthera (#875) üzenetére


#94529552
törölt tag

PANASONIC TX-40AS640E-t lehet rendelni MM-ből vidékre is. [link],
Panasonic TX-42AS600E-t itt még 5 év garral hirdetik: [link]

(#878) Aprilia81 válasza #94529552 (#847) üzenetére


Aprilia81
újonc

Pumma köszi a táblázatot.

Elég érdekes dolog az az utolsó sor ami a 4K-ra vonatkozik, már-már vicces is.
Egy 98"-es 4K-s tv-t is 194 centiről kellene nézni?!
A Panának van egy 40"-es 4K-s belépő szintű tv-je amit 79 centiről kellene nézni.

Ezen jót mosolyogtam :))

Ilyen javasolt távolságokat én 3D-nél olvastam és ott minimum távolság volt megadva, hogy annál közelebb ne nézzen senki 3D-t csak inkább távolabb.

40" 1,5m
48" 1,8m
55" 2,1m

Meg volt egy olyan még hogy a kép magasságának legalább háromszorosáról kell nézni, ez lenne a minimum távolság.
Mindenesetre érdekes adatok ezek, kíváncsi lennék ki az aki centire pontosan betartja ezeket az értékeket, főleg 4K-nál.

(#879) Darvascapone válasza Technoman (#850) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Kicsit pontositanek.

A tv Anywhere szolgaltatas mukodik a Dvb-c csatornakkal is, kicsit lassan csatlakozik a 30mb interneten es a setupban at kell allitani a felbontast de utana teljesen jo minosegben nezheto. Most probaltam ki. Tv 42as750, eszkoz ipad air.

Capone

(#880) ht42 válasza Aprilia81 (#878) üzenetére


ht42
senior tag

A szem felbontóképessége 1 ívperc. Tehát 1 m-ről 0.4 mm távolságú pontokat képes megkülönböztetni. Egy 48 collos képátlójú HD kép szélessége 106 cm, van rajta 1920 pixel egy sorban, a pixelek távolsága 0.55 mm.
0.55/0.4 = 1.375 m, ez az ideális távolság. UHD-nél kétszer annyi a pixel, fele akkora a távolság természetesen.

(#881) Aprilia81 válasza ht42 (#880) üzenetére


Aprilia81
újonc

Bele se merek gondolni mi lesz ha jön a 8K akkor mekkora tv-t kell majd venni... :Y

(#882) ht42 válasza Aprilia81 (#881) üzenetére


ht42
senior tag

Szemüveg nagyságút...

(#883) Panthera válasza ht42 (#876) üzenetére


Panthera
őstag

Ezt a videót Te próbáltad a 640-en?

Pumma : az a gond, hogy 3 munkanap is lehet a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#884) ht42 válasza Panthera (#883) üzenetére


ht42
senior tag

Ja.
A 640-esen a vízszintes rövid csíkoknál van egy kis motion blur, de egyébként rendben van.
A fiam plazma Pana VT20-asán pici szineződés, de a kép tűéles.
A munkahelyi Philips 19 collos crt-n katasztrófa van, pl. a függőleges vonalak cikcakkosak lesznek (nagyon).
Egy VA paneles méregdrága Dell monitoron brutális motion blur.

(#885) Picturemaker válasza Panthera (#883) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Én most próbáltam ki. A fekete négyzeteknél és a fekete csíkoknál van egy kb. 3 centis után húzás.
Amúgy nem tudom, hogy minek vagy minek nem kellene történnie a "teszt" közben.

Szerk.: EIZO monitoron nincs után húzás. PC-n sok függ a médialejátszó programtól. Nálam a MP-en jó, a VLC-n katasztrofális.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#886) Panthera válasza ht42 (#884) üzenetére


Panthera
őstag

Ennek a videónak élesnek kellene lenni? :)
Kipróbáltam egy full hd-s monitoron, de borzalmasan néz ki. Nagyon ricegős, nem sok mit lehet kinézni belőle.
Egy régi lcd monitoron annyival jobb a helyzet, hogy csak hullámosak a vonalak.

[ Szerkesztve ]

(#887) ht42 válasza Panthera (#886) üzenetére


ht42
senior tag

Persze, hogy élesnek kell lennie. Ugyanolyannak kell lennie mint az elején az állóképnek, csak egyenletesen kell mozognia.

(#888) ht42 válasza Picturemaker (#885) üzenetére


ht42
senior tag

Az milyen kütyü?

(#889) Picturemaker válasza ht42 (#888) üzenetére


Picturemaker
őstag

Mármint mi milyen? :F

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#890) Almost01


Almost01
csendes tag

Erre tud valaki valami megoldást?

DLNA-val próbálom beolvasni a megosztott mappákat, mint már írtam, nagyon lassan olvassa be a TV. Viszont, ha a TV-ből az ethernet kábelt kihúzom és rögtön visszadugom, azonnal észrevesz mindent. Erre van valakinek ötlete, hogy megoldható legyen kábel húzkodás nélkül is? Keressek jobb minőségű kábelt?

(#891) ht42 válasza Picturemaker (#889) üzenetére


ht42
senior tag

Hát ahol 3 centis utánhúzás van.

(#892) ht42 válasza Almost01 (#890) üzenetére


ht42
senior tag

A wifi közben be van kapcsolva?

(#893) Picturemaker válasza ht42 (#891) üzenetére


Picturemaker
őstag

A 640-es tv-n.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#894) Almost01 válasza ht42 (#892) üzenetére


Almost01
csendes tag

A TV-n? Szerintem igen, legalábbis én azt nem kapcsoltam ki. Hol kell ha ki kell?

(#895) ht42 válasza Almost01 (#894) üzenetére


ht42
senior tag

Gondolom valahol a hálózati beállításoknál ki lehet lőni.

(#896) Almost01 válasza ht42 (#895) üzenetére


Almost01
csendes tag

Miért baj ha az is megy közben? Az lassíthatja?
Tegnap már sikerült a TV media playerével nézni egy filmet a megosztottakból, viszont elég sokszor bekockásodott a kép. Sima divx, mégcsak nem is DVD vagy BluRay. A számítógép amiről megosztogatok, egyelőre wifin csatlakozik a nethez, lehet emiatt? Amúgy 60 megás a net, wifin azért ennél kevesebb. Most nézem 15 M, azért ennek elégnek kéne lenni nem?

(#897) ht42 válasza Almost01 (#896) üzenetére


ht42
senior tag

Én a helyedben a következőket csinálnám
1. wifi kilövése a TVn.
2. ethernet kábel cseréje
3. szerver és router összekábelezése

Ha így se jó akkor gond van :F

A szerver aszondod wifis. Torrentezel rajta? Egy másik gépről meg kéne nézni a pingjét. A TV pingjét is meg kéne nézni.
Az IP címek egy tartományban vannak?

(#898) Picturemaker válasza Almost01 (#896) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Wifi-n keresztül már én is játszottam le filmeket a PC egy megosztott mappájából. DivX-eket simán vitte, egy 8GB-os 1080-as mkv-t is vitt, igaz annál kétszer azért "megröccent" egy pár másodpercre.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#899) Almost01 válasza Picturemaker (#898) üzenetére


Almost01
csendes tag

Amit most játszottam le, az például nem akadt amíg néztem. Az érdekelne még, hogy az miért van, hogy a PC-n megosztott videókat (avi) a TV media playerével simán elindítja, viszont a Serviio-val DLNA-n megosztott ugyanezen avi fájlokat nem ismeri fel?

(#900) Panthera válasza Picturemaker (#898) üzenetére


Panthera
őstag

Divx alatt 2GB-nál kisebb filmeket kell érteni, azok vállalhatók még akkora a képátmérőben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.