Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) rayoliviero válasza superg (#1200) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszi. :R

(#1202) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Hamarosan eljön az ideje a tévé cserének.
50"-os méretben gondolkodom (a picivel kisebb nem alternatíva, jelenleg is 50" van, a nagyobb meg sokkal drágább), sokan a Sony 50W805B-t ajánlották.
Megnéztem a Sony-t, tényleg brutálisan szép képe van.

Viszont tegnap volt szerencsém a Pana 50AS600-hoz is, nagyon tetszett a képe.

PS4 játék, mozizás (720p és 1080p) és nagyon ritkán SD adás.

A netes árakat nézve 60.000 Ft az árkülönbség.
Vajon megéri a Sony ezt az árkülönbséget, ha semmi szükségem nincs sem 3D-re, sem smart-ra, sem a beépített médialejátszóra?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1203) Panthera válasza TCr (#1202) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Én is a két márka között gondolkodtam.
Panából ezt a modellt annyira nem ismerem, visszafelé volt itt linkelve egy táblázat, a modellek közötti különbségekről. Talán az még nem direkt ledes, ami hátrány szerintem.

Megvan: [link]

A Sonyból szerintem már a 605 és 705 is nagyon jó, esetleg abból engedj lefelé; nem lenne jó a 705 is?

[ Szerkesztve ]

(#1204) TCr válasza Panthera (#1203) üzenetére


TCr
veterán

W605-ből nincs 50", a W705B meg alig olcsóbb a W805B-nél.
Nem igazán érdekel a tévék közötti "felszereltségbeli" különbség, csak a HD képminőség érdekel.

Nem tudom mit értesz a "direkt ledes" alatt (nem igazán értek hozzá), de ma azt olvastam itt, hogy az AS600 az VA paneles, Edge LED.

Szerk: azért köszönöm a linket.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1205) Panthera válasza TCr (#1202) üzenetére


Panthera
őstag

A régit miért cseréled?

Az EDGE led jó lesz! Nekem is VA-s van (AS640E).

[ Szerkesztve ]

(#1206) TCr válasza Panthera (#1205) üzenetére


TCr
veterán

Mert egyre több "agresszív HUD-os" játékot adnak ki (PS4) és kicsit féltem a plazmát.
Alig van már olyan játék, amiben lehet állítani "HUD transparency-t".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1207) ht42 válasza TCr (#1204) üzenetére


ht42
senior tag

LED hátfal, nem pedig élvilágítás. Pl. Pana AS640. A különbség ég és föld - a hátfal javára. Egyenletesebb bevilágítás, local dimming, nincs felhősödés...

(#1208) TCr válasza ht42 (#1207) üzenetére


TCr
veterán

Panel type: LCD TV with edge LED

Most akkor mi az igazság?

Kvardlipot: elfogulatlan választ kérek, meg vagy vele elégedve?
Játszol is rajta?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1209) ht42 válasza TCr (#1208) üzenetére


ht42
senior tag

A 640 ledhátfalas, nem a 600, Kvardlipot is azt mondta

(#1210) Panthera válasza TCr (#1208) üzenetére


Panthera
őstag

Szerintem csak példaként írta. Ezt jelenti az edge led.

ht42: de azok alapján, amiket linkelt, a 600 is az...

Viszont a táblázat szerint (amit én linkeltem) a háttérvilágítás és a Hz között van különsbég. Nem tudom ennek mekkora jelentősége van. Én a 640 alá direkt nem akartam menni.

[ Szerkesztve ]

(#1211) TCr


TCr
veterán

Ja, hogy az Edge LED a gyengébb a hátfalashoz képest?
Ok, felfogtam, benéztem.
Ennek a hátfalasnak mi a pontos, eredeti megnevezése, milyen címszóval találkozhatunk vele a tesztekben?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1212) ht42 válasza Panthera (#1210) üzenetére


ht42
senior tag

Ezt akkor tisztázzuk gyorsan

Az Edge LED az az élvilágítás :)
[link]

(#1213) ht42 válasza TCr (#1211) üzenetére


ht42
senior tag

direct LED backlight

(#1214) Panthera válasza ht42 (#1212) üzenetére


Panthera
őstag

Na csak belebonyolódtam :D - szóval ht42-nek van igaza.

[link]

Valahol csak van valami hivatalos infó, hogy melyik fajta háttérvilágítás van a 600-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1215) TCr válasza ht42 (#1213) üzenetére


TCr
veterán

Köszi, így már világos.

A Sony W805B az melyik?
Edge, vagy direct LED?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1216) ht42 válasza TCr (#1211) üzenetére


ht42
senior tag

Szóval a jó TV 2 fontos alapismérve (meg még ven egypár)
VA panel
LED hátfal

Persze szerintem... :U

(#1217) ht42 válasza TCr (#1215) üzenetére


ht42
senior tag

[link]

IPS (tehát nem VA) Edge LED

(#1218) ht42 válasza ht42 (#1216) üzenetére


ht42
senior tag

Sötét szobában a Pana 640 sokkal jobb.

(#1219) TCr válasza ht42 (#1217) üzenetére


TCr
veterán

Elnézést, nem voltam pontos: 50W805B

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1220) ht42 válasza TCr (#1219) üzenetére


ht42
senior tag

Tökmindegy

(#1221) TCr válasza ht42 (#1220) üzenetére


TCr
veterán

(#1222) Panthera válasza TCr (#1219) üzenetére


Panthera
őstag

Azért nem árt ha megnézed a pontos típust, nehogy az a méret más típusú legyen. Ezeket a modellszámozásokat nehéz követni.

(#1223) TCr válasza Panthera (#1222) üzenetére


TCr
veterán

Pont ezért csak az 50"-osokat nézem, azokról próbálok tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1224) ht42 válasza TCr (#1221) üzenetére


ht42
senior tag

Azannya... tényleg.
Micsoda baromság ez a hülye számozási rendszer. Mi a francért nem rakják bele eccerűen az évszámot? :W

(#1225) Panthera válasza TCr (#1223) üzenetére


Panthera
őstag

Akkor az VA paneles, ha jól értem. Előnye a nagyszerű fekete, hátránya a rossz betekintési szög, ahogy a teszteredmények is mutatják. Útóbbit érdemes kipróbálni előre, hogy zavaró-e, illetve lesz-e jelentősége.

(#1226) Technoman


Technoman
őstag

A félreértések elkerülése érdekében a futó típusok:
DirectLED:A400/AS500-520/AS600/AS640/AS740/AS750/AS800/AX900 típusok
(az AS500/520-as típus 24"-os változata az egyedüli kakukktojás, ő EDGE LED-es, de ezt MO.-n nem nagyon lehet kapni)
Ezen belül VA paneles: A400/AS500-520/AS600 (kivéve a 32"-ost, ő IPS) AS640
IPS: AS650/AS740/AS750/AS800/AX900 (kivétel a 85", az VA paneles)
(állítólag az AS650 és az AS750 családban is van VA paneles méret, én még nem találkoztam velük)

EDGE LED: AX800 (VA paneles

A fentiek Pana belső infók

[ Szerkesztve ]

(#1227) TCr válasza Technoman (#1226) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1228) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Nalam a Sony azert esett ki a vasarlasbol mert a tv es a talp rogzitese eleg gyengere sikeredett. Amennyiben a tv tetejet megmozdtod a sonyk eseteben van egy kis kilengese kb 2-4 cm minnel nagyobb a tv annal nagyobb a kilenges. En nem fallaltam be hogy veletlenul letorom az egeszet ha meglokom egy kicsit a tvt. Mas markanal ilyet nem tapasztaltam es a falra rogzites eseten ez nem szempont.

Capone

(#1229) Technoman


Technoman
őstag

Érdekes hír: :Y
[link]

(#1230) -=MrLF=- válasza Technoman (#1229) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

"Meg nem erősített japán sajtójelentések szerint, a Panasonic leállította a TV gyártást és eladást Kínában, és állítólag kérdéses a TV üzlet jövője az amerikai piacon is.

A japán sajtó egyes jelentései azt sugallják, hogy a Panasonic újabb kiábrándító pénzügyi eredménye közzététele előtt további TV piaci leépítést hajt végre. Meg nem erősített jelentések szerint, a vállalat már le is állította a kínai Shandong tartományban lévő évi 200.000 LCD TV-t előállító gyárát, ami a helyi és dél-koreai márkákkal szembeni éles verseny miatt egyre veszteségesebb. A létesítmény bezárása után, úgy vélik, a régióban egy OEM beszállító kapja meg licencbe a TV-k gyártását és a Panasonic márkanév használatát."

ÁÁÁ nem akarom elhinni. :O

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#1231) ht42


ht42
senior tag

A 640-esem nem hajlandó lejátszani a divx file-okat, csak az xvid-et.Valszeg másoknak sem. A megoldás rendkívül egyszerű: Az avi file fejlécében lévő FOURCC-t le kell cserélni "XVID"-re (nagybetűvel).
Segít ebben bármely fourcc kavaró programocska, pl ez: [link]
Ugyan elvileg nem szabad torrentoldalakra divx-et felrakni de mindig vannak barmok. Most pl. a fiam a Mítoszrombolókat akarta nézni, aztán nagyot nézett, mert nem látott semmit :)

(#1232) ht42 válasza Technoman (#1229) üzenetére


ht42
senior tag

:Y
A legérdekesebb az, hogy a kínai gyárat zárják be, pedig biztos az termelt a legolcsóbban.

Baszki, 2 év múlva már csak LG meg Samu között lehet választani. Előre sírok. :O

(#1233) Technoman válasza ht42 (#1232) üzenetére


Technoman
őstag

Kettős ok miatt linkeltem be a hírt, az egyik amin most síránkozunk.....

....a másik, az utcsó mondat, a hamburgi- hír.

(#1234) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Korábbi szomorú hír, én még nem láttam: [Sony: eladó a TV és a mobil üzletág?]

idézet a cikk végéről:
"A hangsúlyt a TV gyártásról a jobb növekedési kilátásokkal kecsegtető elektronikai üzletágakra és a nagyobb árrést biztosító háztartási gépekre sikeresen áthelyező Panasonic vezérigazgatója Kazuhiro Tsuga talán nem véletlenül mondta miután meglátogatta a versenytárs kiállítási standját: „Manapság TV-t gyártani bárki tud”"

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#1235) ht42 válasza -=MrLF=- (#1234) üzenetére


ht42
senior tag

„Manapság TV-t gyártani bárki tud”"

Ez pofátlan hazugság. Tévét egyedül a Pioneer tudott gyártani. A mostaniak ahhoz képest mind fosok.

[ Szerkesztve ]

(#1236) truefx válasza ht42 (#1235) üzenetére


truefx
aktív tag

Meg a videoton :))

(#1237) ht42 válasza truefx (#1236) üzenetére


ht42
senior tag

Nekem volt Junosztyom is. No ahhoz képest tényleg van némi fejlődés... :K

(#1238) Technoman válasza ht42 (#1235) üzenetére


Technoman
őstag

Ezzel azért vitába szállnék
80' évek - Sony Trinitron
90' évek - Panasonic pld. The One vagy a GAOO ( ha valaki még emlékszik rájuk)

OK, a Pio-nak volt ez a Kuro technológiája (egyébként japán szó és feketét jelent, vicces emberek "o" nélkül ejtsék ki) De szerintem csak ez volt az egyedüli érdemük a TV piacon (lásd most hol tartanak) A másik -amiért ez a projekt bedöglött- a nyugati szemmel is hihetetlen ára (Mo.-n akkoriban a Basys árulta 2 milkáért(!)
Valahol a 2000-es évek közepe-vége felé karolták fel ismét (na ki más, ha nem a Pana vette meg a technológiát) Aztán ez is behalt a plazmával együtt.

Hogy most mi a menő TV?
Szerintem, uazt kínálják a gyártók, mmint képminőségre tekintetében (egy-két nüansznyi eltéréssel) Inkább a szolgáltatásra/supportra gyúrtak rá (lásd, a lassan már a szempilla rezegtetésemre is bekapcsoló Samu TV-ket) vagy a területi szolgáltatásra (ebben sajna nem túl acélos a Pana)

(#1239) rsf


rsf
senior tag

Húúú nem vagyok egy hónapig aztán egyből teleírtátok a fórumot, alig bírtam utolérni a lemaradásomat.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1240) ht42 válasza Technoman (#1238) üzenetére


ht42
senior tag

Mostmár a TV minősége a panelen múlik, meg a programozókon. Ha elterjednek az amoled kijelzők, akkor már csak a programozókon. Akkor tényleg mindenki tud majd tévét gyártani.

(#1241) umbriel válasza ht42 (#1231) üzenetére


umbriel
csendes tag

650-esen szintén belefutottam ilyen divx-et nem olvas be dologba. Sajnos a fejlécben nem találom ezt a FOURCC szöveget... Vagy ez csak valami mezőnév?

[ Szerkesztve ]

(#1242) #94529552 válasza -=MrLF=- (#1234) üzenetére


#94529552
törölt tag

„Manapság TV-t gyártani bárki tud”"
Elhamarkodott kijelentés. Szét se nézett rendesen. Nem egyszer fordult elő az, hogy kiállítanak csúcs tévéket egyes kínai gyártók, amik működésképtelenek.
ht42: "Tévét egyedül a Pioneer tudott gyártani." Ha ez igaz lenne, akkor most is egy hatalmas profitot termelő üzletága lenne a Pioneer-nak. De nem az. Sőt, a Panasonicnak is betett, hogy megvette a tőle a gyártási jogokat X mrd $-ért.

[ Szerkesztve ]

(#1243) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Lenne egy kérdésem hozzátok :)

Szemezgetek egy Panasonic 55 AX630E 4K tévével (nagyon jó áron meg tudnám venni egy barátomtól) és az lenne a kérdésem, hogyha egy MSI R9 290X Lighting VGA-val szeretnék 4K 60Hz-et elérni a TV-n, akkor kénytelen vagyok a kártya display portját felhasználni tudtommal, mert azon a hdmi csatlakozó még nem hdmi 2.0-ás és a hdmi 1.4a val csak 4K 30 hz-et tudok elérni és a 4:4:4 szín sincs meg így. (TV-n nincs display port)

Nekem van egy 18gb/s- adatátvitelre alkalmas (ultra gyors) hdmi kábelem így az lenne a kérdésem, hogy olyan turpisságot lehet e csinálni, hogy egy display port (apa) - hdmi (anya) átalakítót veszek, és úgy dugom össze a TV-t a VGA-val ? Van olyan display port átalakító aminek hdmi 2.0-ás az anya kimenete? Mert az adatmennyiséget a hdmi kábelem már elbírná. Lehet egyáltalán ilyet? Átalakítóval megkaphatom a 60 vagy 50) hz-em?:)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1244) ht42 válasza umbriel (#1241) üzenetére


ht42
senior tag

A FOURCC az avi fileban van benne, az elején. Nem a "FOURCC" szöveg, ez az egyébként meglepő módon 4 byte-os mező megnevezése, hanem egy érték, ami ilyesmi lehet: XVID, DIVX, DX50, H264, stb. Ez mutatja meg, hogy milyen codec szükséges a lejátszáshoz. A pana a DX50-est - ami egyébként DIVX5 - nem játssza le, fingom sincs miért, tán jogi problémák? A DIVX-et nem próbáltam. Az XVID kompatibilis a DIVX-szel, ezért ha átírjuk a file-ban, pl. a belinkelt programmal akkor menni fog.
Bővebb info: [link]
Program: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1245) TCr


TCr
veterán

Van itt olyan fórumtárs, akinek AS600, vagy AS650 tévéje van és játszik is rajta?
PC, PS, Xbox...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1246) ht42 válasza #94529552 (#1242) üzenetére


ht42
senior tag

Az üzleti siker nem ugyanaz, mint a minőségi termék. Nem az a jó tévé amiből sokat adnak el. Az se igaz, hogy nem volt igény a Kurora meg utána a Neoplazmára. Most verekednek a használtakért. Ez történik, ha okos mérnököket zárnak össze ostoba menedzserekkel. Nem akartak pár évet kihúzni veszteséggel(?), pedig kibírták volna. A hűtőszekrényen 1%-kal nagyobb az árrés, akkor hajrá, tévégyártás levesbe, mindenki gyártson hűtőt. Aztá egyszer csak szétnéznek és mit látnak: mindenki hűtőt gyárt. A főnök meg rinyál: "Hűtőt már mindenki tud gyártani." Persze hogy tud bazmeg...

[ Szerkesztve ]

(#1247) Technoman válasza ht42 (#1246) üzenetére


Technoman
őstag

Nézd ht42, nem erről van szó (mmint a mérnök vs. marketing) hanem a profitról (mint mindig)
Jó és szép volt a plazma korszak, de egy qrvára költséges technológia volt.
A Panasonic PDP szekciója a 2008-as évektől veszteséget termelt ( itt több tízmilliárd dollárról beszélünk, azaz kitelne ebből egy új 5-ös metróvonal is)
A költségek főként abból eredtek, hogy a Pana nem adta ki a PDP panelek gyártását ill. jogát pld. a kínaiknak + ez nem olyan technológia, amit a 6 éves kínai kisgyerek, a Jangce folyón, a dzsunkán, egy tál rizsért összecsap.
Talán ez az egyetlen olyan általam ismert -több évig forgalmazott- technológia, ami nem azért halt ki, mert elavult a technológia, hanem mert nem volt gazdaságos a gyártása.
Nézd meg a minőségi termékeiről híres Loewe márkát, hol is van most (a kínaiak mentették meg a seggüket)
Vagy hol van a Grundig, Saba, Telefunken? Ezek a régi nagy nevek. Már nem a minőség az elsőrendű dolog (sajnos)

(#1248) ht42 válasza Technoman (#1247) üzenetére


ht42
senior tag

Értem én ezt - csak nem szeretem :((
Amúgy a kérdés az volt, ki tud JÓ tévét gyártani, nem az, hogy ki tud gazdaságosat. Azt a teszkó is tud.
Nem értem egyébként, hogyan bukott meg a neoplazma, hiszen mindent pillanatok alatt eladtak, amit gyártottak. Egyszerűen növelni kellett volna a kapacitást. Persze az komoly befektetés, dehát pénzt csak pénzből lehet csinálni. De ők a legkisebb ellenállás irányába mentek. És a tegnapi hír után úgy tűnik, hogy az a LEJTŐ.
Nem baj én megvettem a jó tévét - LCD viszonylatban - jövőre meg találkozunk a Panasonic habverők topicban ;]

(#1249) Technoman válasza ht42 (#1248) üzenetére


Technoman
őstag

Az az igazság, hogy napjainkban már -szerintem- újra kell definiálni azt a kifejezést, hogy mit nevezünk jó TV-nek.
Nálam a jó TV inkább már a supportot jelenti: márkabolt, vagy legalább is szaküzlet (MM, Euronics, stb) márkaszerviz, Mo.-i képviselet, gyári sw frissítés (nehogy má' magamra hagyjanak, ha megvettem egy terméküket) Ennek a Panasonic maradéktalanul megfelel, nekem ennyi elég is. (Ja és a nem oly' régi 5 éves gar. poromóciót már nem is említem)
Nemhiába nem kacsintok a fentiek hiánya miatt a lassan Magyarországra is begyűrőző kínai vagy a "saját márkás" termékek felé.
Én továbbra is hiszek benne -ahogy már említettem volt-, nincs dörgedelmes minőségi különbség a nagynevű -LG-Pana-Sony-Samsung- gyártok produktumai között)

A másik meg, hogy mennyire kell a mai embernek minőségi TV.
Szerinted mennyire kell, ha a mobilunkról hallgatjuk a f@stalicska mp3-at és azt használjuk a fotózásra is, a torrentről húzzuk le a tegnap bemutatott premier filmeket, kamerás változatban (!) Komoly, több százezres TV vásárlása esetén már nem fér bele egy 30-40 ezres media player a büdzsébe. Ezek mind mind, értékjelzésű üzenetek.(tehát a gazdagabb rétegnél is megfigyelhető a fogtechnika, nem csak a csóró szegmensnél)
Ennek köszönhető az asztali CD-lejátszó (kiváltója a DVD lett) és a sztereó erősítő (kiváltója a házimozi/házimozi rádióerősítő lett) halála cca. a 90-es évek végén.
Hol vannak már a High-End kereskedők?

[ Szerkesztve ]

(#1250) ht42 válasza Technoman (#1249) üzenetére


ht42
senior tag

Bonyolult téma ez, hosszasan lehetne ragozni, inkább hagyom. Csak még egyet (hogy az enyém legyen az utolsó szó ;] )
High-End kereskedők? Azok ott vannak ahová valók - a francban. Erről mindig a hangdobozok témája jut az eszembe, ahol a high-end-ben több a hype, mint a high... 1 csillió egy hangdobozért, ami majdnem ugyanúgy nyávog, mint egy fölső középkategóriás vartyogó, mert ugye tudjuk, hogy jó hangsugárzót elvben sem lehet gyártani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.