Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) rsf válasza Picturemaker (#495) üzenetére


rsf
senior tag

Elsőre a 650 hangja nekem is érdekes volt, de van jó pár hang beállitás amivel betudtam lőni normális szintre.
Az, hogy milyen messze van a faltól a TV számított a legtöbbet(ha rosszul állítod be akkor ez ad doboz hangot) ki kell próbálni mindkét módot, mert nálam pont fordítva lett jó mint ahogyan be kellene állítani.
Utána van egy talán 10sávos equalizer azzal is csodát lehet művelni.
Szóval be lehet állítani normális hangot szerencsére.

Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#502) Panthera válasza -=MrLF=- (#500) üzenetére


Panthera
őstag

Rsf írta korábban, hogy az edge ledes.

Német cikk, de itt vannak képek is:
[link]

Picturemaker: Biztos a vékonysága miatt nem fér bele egy rendes hangszóró. :U

[ Szerkesztve ]

(#503) rsf válasza Panthera (#502) üzenetére


rsf
senior tag

Az első infóm az volt. Az egyik munkatársamnak van 640-ese Ő mondta hogy edge LED-es aztán még együtt néztük a neten, hogy mégse az.
Szóval bocsi a téves infóért.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#504) Zahire válasza Panthera (#502) üzenetére


Zahire
tag

Érdekes ez a cikk, de alapvetően a LED tévékkel foglalkozik, nem azzal, hogy a szóban forgó Panasonic edge vagy back ledes.Esetleg valamit elnéztem, vagy oldalsávban van utalás, amire rá kellene kattintanom ?

(#505) Panthera válasza Zahire (#504) üzenetére


Panthera
őstag

Azért linkeltem be, hogy akkor az edge led az ilyen működési elvű lenne? (Magyarán jól néztem-e utána.)

rsf: ez jó hír. :)

[ Szerkesztve ]

(#506) Panthera


Panthera
őstag

Az a kérdés még mindig nyitott számomra, hogy a képminőségben van-e különbség a 640-650 között - megér-e 20-25 ezerrel többet a 650. A felvétel és a 3D szemüveg nekem nem szempont.
A 640-et tudtam csak jobban szemügyre venni, ott meg pont nem volt kitéve 650, csak nagyobb méretben.

[ Szerkesztve ]

(#507) Zahire válasza Panthera (#505) üzenetére


Zahire
tag

Ja, így már értem, igen, a cikk szerint ez a lényege az edge és a direct led világításnak.

(#508) headhunter válasza Picturemaker (#488) üzenetére


headhunter
addikt

(#509) gtr8 válasza Panthera (#506) üzenetére


gtr8
csendes tag

Nekem is ezek játszottak én láttam mindketőt a MM -ba és utána rendeltem máshonnan 42" 650-et. Nekem az ips jobban tetszet bàr 5 éve azt nézek lehet megszoktam.

(#510) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Egy gyors korkerdes aki vett mostanaban Panasonic Tv-t az venne ujra?

Capone

(#511) gtr8 válasza Darvascapone (#510) üzenetére


gtr8
csendes tag

Bár nem mostanába vettem de 37s10 helyére jön a 42as650.

(#512) Zahire válasza headhunter (#508) üzenetére


Zahire
tag

Itt bizony a 640-es mellett teszik le a garast.

(#513) *Tata* válasza Darvascapone (#510) üzenetére


*Tata*
senior tag

Idén februárban vettem egy 55-öst, de most váltok.
És megint Pana lesz csak nagyobb. :K

[ Szerkesztve ]

(#514) Picturemaker


Picturemaker
őstag

A 640-es tv-s hangjával annyi a változás, hogy a "nagy" hangrendszeren is jól szól, csak az erősítőn állítani kell hallgatási módot. Ha egy kis Genius aktív dobozt (a jobbik fajtából) teszek mellé, azzal nagyon jól szól.
A képével viszont nagyon elégedett vagyok. Aki akar/tud mellé rakni külső "hangot" (akár csak egy jobb minőségű kis hangdobozt) annak nagyon ajánlom.
WiFi-t 10 másodperc alatt belőttem hálózatra, egyelőre csak kisebb anyagokkal próbálkoztam (nagyok majd később), de gyönyörűen viszi. A beépített médialejátszó eddig csak a Canon fényképezőgéppel készített videókat utasította el.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#515) skathy válasza Darvascapone (#510) üzenetére


skathy
csendes tag

Egy hónapja vettem egy TX-42AS500E típust, (hasonló tudású és árú Samsung volt még képben, de akkor már inkább Panasonic) meg vagyok elégedve vele, igen vennék újra.

(#516) rsf válasza Darvascapone (#510) üzenetére


rsf
senior tag

Hogyne nekem is a 2. Pana TV-m.
De én IPS párti vagyok. Szóval én a 650-re szavazok.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#517) -=MrLF=- válasza Darvascapone (#510) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Igen vennék, én egy 42AS650 vettem és meg vagyok vele elégedve.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#518) |AP| válasza Darvascapone (#510) üzenetére


|AP|
veterán

Én is nemrég vettem, második TV-nek, hálószobába egy TX32S500E-t. Nem bántam meg, de a nappaliba, első TV-nek valószínűleg Samsungot, de még inkább egy LG-t vennék.
Nekem fontosak az okostévé tulajdonságok és abban ez a két márka előrébb jár (felhasználói felület, alkalmazás választék, kezelés)

(#519) rsf válasza |AP| (#518) üzenetére


rsf
senior tag

Ja csak a Pana-nál az okostévé tudás a verziószámmal együtt nő.[link]
Szóval ha 40colban nézünk egy pana és egy samsung TV-t mondjuk 95eFt-ért akkor ebbe az árba csak egy 300E-s panasonic fér bele mig Samsungól egy 5000-es. Itt biztos jobb a samsung.
De ha felmegyünk mondjuk 135eFt-ra akkor már a panának ott a 640E a Samsungnak meg az 5510-es.
És azért a 640/650 szériára szerintem nem lehet panasz smart/médialejátszó ügyben.Sőt a képminőség és a menűgyorsaság is kiemelkedő.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#520) |AP| válasza rsf (#519) üzenetére


|AP|
veterán

feljebb már párszor elsírtam: engem az zavar, hogy nagyon szegényes az alkalmazás kínálat. Samsung és LG tévékre van egy csomó (magyar nyelvű is) hasznos alkalmazás.
Tudom, van akinek ez nem fontos, de én pl. az okostévék egyik nagy előnyét látom abban, hogy bizonyos szolgáltatók tartalmaihoz online hozzá lehet férni. Ez gyakorlatilag feleslegessé teszi a filmek letöltését, PC-n tárolását.
Ilyen az HBO GO is, amit használok androidon és PC-n is. Ez például nincs és a közeljövőben nem is lesz Pana tévékre, ebben a Panasonic Magyarország is megerősített facebookon. Az HBO meg azt mondja, hogy ettől egyenesen Panasonic zárkózott el.
Samsung és LG tévékre viszont lazán elérhető ez az alkalmazás, meg még több tucat hasznos. A Viera Store meg gyakorlatilag haszontalan.
Mint tévé teljesen rendben van, de a támogatás azért hagy kívánnivalókat maga után.

Akinek viszont ez nem fontos, annak nyugodtan ajánlom a Vierakat, főleg most, öt év garanciával.

(#521) Picturemaker válasza rsf (#519) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Nagyon nem vagyok otthon az okos tévék világában, konkrétan nem próbáltam eddig egyet sem. A Panát is inkább a kép-ár-gari hármas miatt (ebben a sorrendben) választottam, de ha ez a menüsebesség kiemelkedő, akkor az a többi tévére nézve elég szánalmas.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#522) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Koszonom a segitseget a vegen Panat vasarolok. A 650 es 750 kozott azon felul hogy a 750-es 2 tuneres es egy plusz usb 3.0 as csatalkozoja is van, van kulonbseg? A menuje mindkettonek ugyanaz? A menu gyorsasaga is mindkettonek ugyanaz?

Koszi

Capone

(#523) truefx


truefx
aktív tag

"Fundamental differences between the Panasonic AS650 and AS640 include IPS LCD panel for the former (except the 50in version) versus VA-type for the latter; and passive vs active 3D."

Ezek szerint az 50"-es AS650-ben VA panel van?

(#524) Zahire válasza truefx (#523) üzenetére


Zahire
tag

"Fundamental differences between the Panasonic AS650 and AS640 include IPS LCD panel for the former (except the 50in version) versus VA-type for the latter; and passive vs active 3D."
A leírás szerint IPS az AD650-ben kivétel az 50 inches verziót,viszont a hivatalos oldalon
http://www.panasonic.com/hu/consumer/viera-sikkepernyos-tv/viera-led-lcd-tv/tx-50as650e.html
az 50"-ben is IPS panel van.Tényleg, akkor most melyik igaz ?

(#525) rsf válasza |AP| (#520) üzenetére


rsf
senior tag

Hát ha vkinek az HBO GO a fő szempont akkor tényleg kénytelen hanyagolnia a Pana TV-ket.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#526) rsf válasza Zahire (#524) üzenetére


rsf
senior tag

A 640-es aktiv 3D-t tud és VA paneles és nem adnak hozzá szemüveget amit ha venni akarsz elég drága.
A 650-es passzív 3D-s és IPS és adnak hozzá 1db szemüveget, de az 500Ft-os mozis szemüveget is használhatod hozzá. Valamint a 650 tud rögzíteni külső HDD-re a 640 viszont nem. Ennyi az össz különbség közöttük. Vagyis én ezeket tudom.
A tipuson belüli méret különbségek nem érintik a panel fajtáját!
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#527) Zahire válasza rsf (#526) üzenetére


Zahire
tag

Köszi !

(#528) |AP| válasza rsf (#525) üzenetére


|AP|
veterán

az HBO GO csak egy példa volt, mondhattam volna a Fuso-t is, vagy még jópár szolgáltatást, magyar tartalommal. Ennek ellenére továbbra is jó TV-nek tartom, csak azért említsük meg ezt is, hátha szempont valakinél.

(#529) gtr8


gtr8
csendes tag

650 -n néz valaki focit? Gyors oldalirányú mozgásnál foltosodik a gyep más sportnál nemlátom a zöld valahogy nemtetszik neki. Milyen beálitást kellene használni már probáltam mindent kikapcsolni de valahogy nem jó. Többi kép mind teljesen jó.

(#530) Panthera


Panthera
őstag

Aki 47-50" méretű tv-t vett, mennyire van megelégedve a nem HD anyagokkal? Mert gondolom a HD élvezetéhez 2,5 méterre kellene az ~50", viszont már az SD 40" környékén is határeset szerintem.

Aki (ingyenes) kiszállítással kérte, mire figyelt az átvételnél? Pl. bontatlan dobozon kívül - tv-nél ez rossz előjel lehet, nehogy már egy olyat kapjak, amit már visszaküldtek valamiért.

(#531) lovi8


lovi8
tag

Sziasztok,

szerintetek melyiket vegyem:

48as640 vs. 47as650 a 3d nem érdekel

a válaszokat előre is köszönöm

(#532) Panthera válasza lovi8 (#531) üzenetére


Panthera
őstag

A 640 nem tud USB-re felvenni, illetve VA paneles, a 650 meg IPS paneles. Ennyi a különsbég. A panel az egyéni preferencia kérdése, kinek melyik tetszik jobban. Ezeket itt kitárgyalták már, olvass vissza egy kicsit, ha még nem tetted.

[ Szerkesztve ]

(#533) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Vettem egy 42as750-eset.

Szerintem a menu sebessege abszolult megfelelo, lassulast nem tapasztaltam teljesen logikusan es gyorsan mukodik. A Smart resz mar lenyegesen lassabb de meg hasznalhato. Egy Ipaddal osszekotve tenyleg tudtam a tv adast nezni de eleg vacak minosegben annak nem tudom mi az oka (talan az internet sebessege). Sztereo bluetooth fules mukodik este duborog a tv hangja a fuledben es kozben csond van a szobaban. Az ipadon levo kepeket lassan kuldi at a tvre, egy apple tv lenyegesen gyorsabbb, a videok egy ido utan bellasulnak.

A kepminoseg szerintem abszolult szubjektiv, nekem tetszik a Digi tv, digitalis csatornait mindenfele allitgatas nelkul megtalalta, egyes Hd adok ranezesre Dvd minosegben jonnek. Az Sd adasok is megfelelo minosegben jonnek.

Velemenyem szerint az emberek 90-95% (en is ide tartozom) nem latt lenyeges kulonbseget nehany hasonlo kategoriaju tv kozott, amennyibben az jol be van allitva. Inkabb a szolgaltatasok kozott es minosegben van lenyegi kulonbseg.

En kuzdok hogy allitsam be de abszolult nincs hozza erzekem mi legyen a jo beallitas. Szivesen veszek beallitasi tanacsokat vagy linket ahol utana tudok nen konkret beallitasoknak.

A tv hangja megfelo csoda nem kell varni, a melyeket nem tul jol adja vissza de szerintem teljesen megfelelo a tv adasokhoz.

Capone

(#534) rsf válasza gtr8 (#529) üzenetére


rsf
senior tag

Nem nagyon nézek focit, de a multkor néztem mert azt mondták, hogy a focinál működik a legjobban a
2D->3D konverzió. Nem tapasztaltam olyat amit irtál. De amúgy sem hiszem, hogy a szin számítana ilyen esetben. Mivel az adások tömörítettek ezért én vmi tömörítési problémára gondolok.
Ellenőrizd más csatornánál vagy tölts le vmi külföldi meccset, hogy ott is megvan-e ez a jelenség.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#535) gtr8 válasza rsf (#534) üzenetére


gtr8
csendes tag

Oké ez jó ötlet. Köszi

(#536) gtr8


gtr8
csendes tag

Hát gyors mozgásnál foltosodik sajnos. Vissza küldhetem 2 napja kaptam meg neten rendeltem.

(#537) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Megtudná mondani valaki mi annak a programnak a neve amit fel kell telepíteni a számítógépre,hogy a megosztott mappából filmeket tudjak lejátszani lan (utp) kábelen keresztül?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#538) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Mennyire normalis az hogy az as750-es oldarol kb 45 fokos szogbol is mar nemileg veszit a fenyerejebol?

Capone

(#539) #94529552 válasza keke69 (#537) üzenetére


#94529552
törölt tag

Serviioo

(#540) keke69 válasza #94529552 (#539) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#541) Zahire válasza gtr8 (#529) üzenetére


Zahire
tag

Nem értem a dolgot.Az Allee Panasonic üzletében 3D foci adást is lehet próbaképpen megnézni, én abszolút jónak láttam, ugyanúgy mint a téli olimpián készült felvételeket is.

(#542) Technoman


Technoman
őstag

Na, meghozta a Jézuska a TX-48AS640-est (eddig is Panáim voltak, már vagy 20 éve)
Most tesztelgetem. Eddig plazmám volt (nehéz lesz kitalálni a márkát:) Kicsit szoknom kell még a LED TV képi világát, de már most nagyon tetszik. Ár/érték arányban az idei felhozatalba ez a legjobb Pana
Ami nagyon tetszik:
+ VA panel (nem hiszek az IPS nimbuszban) azaz "plazmaszerű" fekete
+ IFC (nálam jobban senki sem szereti ezt a világon) "röcögésmentes mkv lejátszás
+ 5év garancia (ilyet egyetlen egy cég sem ad, mmint a FHD TV-kre)

Egyetlen egy "hátránya" van, az aktív 3D (néha kicsit szellemképes) de szokás kérdése. Hál' istennek nem fárad a szemem tőle (simán végignéztem a 3 órás Hobbitot:) Sokkal rosszabbra számítottam.

Már vagy fél éve agyalok rajta, hogy milyen TV-t vegyek (LG 47LB670 vs. Pana TX-AS48640) Nemzetközi teszteknél jól szerepelt a Pana (Avforums, HDTV Test, stb)+ eléggé jól ismerem a márkát, ezért maradtam mellette.
Akinek ilyen készüléke van, az kipróbálhatja az angol AV Forums "ajánlott beállításait" Csodákat tehet a képpel :)
https://www.avforums.com/threads/panasonic-as640-tx-48as640-reviewers-recommended-best-settings.1888454/

[ Szerkesztve ]

(#543) Panthera válasza Technoman (#542) üzenetére


Panthera
őstag

Milyen messziről nézed? SD csatornák mennyire gázak?

(#544) Technoman válasza Panthera (#543) üzenetére


Technoman
őstag

Nem nézek SD-t, csak HD-t (mozizásra vettem, TV műsort nem nézek) Jelen pillanatban 2,5 m-ről nézem a TV-t.
SD-ről azért pár szót ejtenék. Ezek a TV-k HD-re lettek gyártva, ezt ne felejtsd el, ha mégis SD adásokat akarsz nézni -lévén, hogy Magyarországon vagyunk, ahol a szolgáltatók a mennyiséget mindig előbbre tartják a minőségnél- javaslom, (ha még nincs) hogy rögtön válts digitális szolgáltatásra. Bár ebbena z esetben is lesznek csalódások.

Ja, ha valakinek 2 TB-nél nagyobb vinyón vannak a filmjei, meg lehet kerülni a szabályt (lévén hogy pld a 4 terkások már ezzel az elk@rt GPTparticióval vannak, amit a Windows-on kívül semmi se lát egyben:(
Szóval hálózatban téve -én egy laptopra tettem rá, azt meg HDMI-vel kötöttem össze a Panával és a TV "média lejátszója" röhögve felismeri.

lovi8: A 640 vs 650: A 640-es jobb, mert VAN FEKETÉJE, ellenben a szürkésfekete, IPS paneles 650-el szemben. A 650 eggyel tud többet a 640-esnél, hogy passzív 3D van benne.
Persze a fenti vélemény erősen szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#545) Maxxxim válasza Panthera (#543) üzenetére

Nekem ugyan 650E van, de nálam jók az SD anyagok is.
(Akár DIGI SD adókrók beszélek, akár egy SD felbontású AVI-ról)
Nem tudom van-e valami képjavító algoritumus, ami rá van eresztve az SD adásokra, de egész értelmes képe van.
Ettől féltem én is a vásárlás előtt, hogy pixeles lesz a viszonylag nagy képernyőn, de szerencsére nem...

Mondjuk ha biztosra akarsz menni, akkor pendrive-ra fel kell dobni pár SD filmet, irány egy Mediamakt vagy hasonló, és ott ki kell próbálni :R

(#546) rsf válasza Technoman (#544) üzenetére


rsf
senior tag

Meg a 650 tud USB-s meghajtóra rögzíteni amit a 640 nem!
Ritkán nézek TV-t, de nekem is csak SD adások jönnek.
De szerencsére teljesen nézhető a kép mondhatnám, hogy meglepően jó.
Persze a TV Full HD-ben érzi jól magát, de SD-ben mindig jó volt a Panasonic.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#547) Technoman


Technoman
őstag

Végigolvasva a fórumot az idei, 2014-es TV-kel kapcsolatban pár dolgot- ha megengeditek- tisztázok:

Háttérvilágítás: A mostani készülékek -tudtommal- mind háttérvilágitásos eljárással készülnek, erre utal az MrLF kolléga #174-es hozzászólásában közölt táblázat is. BLS (BACKLIGHT Scanning ill. a gyengébb BLB (BLACKLIGHT Blinking) utalásai is. Ennél a technológiánál ugyebár niem lelhető fel a sarkokban oly' jellegzetes bevilágitások (ez az ÉL LED egyik nagy hátránya, az LG fórumba azt olvastam, hogy pár bátor felhasználó az LG TV-k kereteit tartó csavarokat jobban meghúzták, így csökkentették a bevilágítás okozta hátrányt, de teljesen nem tudták megszüntetni) Ilyen Él Ledes TV-k voltak a tavalyi, 2013-as Panák (pld a DT60-as széria) Helyette van felhősödés, de ez nagyon csekély szokott lenni és csak "vájt szeműek" látják. Nem hiába az LG is inkább a háttérvilágitásos technológiát tette le a voksát 2014-ben a TV-iben.

1200Hz-800000000 Hz-es képfrissítések. Na, ez az az érték, aminek semmi köze a régi katódsugárcsöves, CRT TV-k 100Hz-hez : Ott a képvillódzást próbálták kompenzálni, itt pedig a mozgáskövetést próbálják jobban megoldani. Nincs rá ipari szabvány, így nagyon nehéz pld a Sony 200Hz-es Motion Flow tecnológiáját, a Pana 1200Hz-es BLS technológiájával összehasonlítani, nem beszélve az LG 6-8000Hz-es technológiájával. Mindig az adott cég marketing stábjára van bízva, hogy mit "hazudnak" Ne eszerint vegyetek TV-t.
Sajnos az LCD TV-nél még mindig megvan az un. "sport betegég" (focinál a fű egybefüggő stb, de a tenisznél jön ki a legjobban, az LG topikban sokan panaszkodnak a közép-felső kategóriánál egy Roland Garros meccsre)

VA vs IPS pane: ez is megér egy misét: A VA panel feketéje -mint azt már az előzőleg is írtam- szinte egyedülálló az LCD-k világába, szinte már "plazmaszerű", cserébe nem annyira acélos a belátási szöge, azaz aki nagyon oldalról nézi a TV-t megtapasztalhatja az elszíneződést (de ki néz 150 fokos szögből a TV-t?)
IPS: Ennek a betekintési szöge sokkal jobb, cserébe viszont ott van az LCD-kre oly' jellemző szürkés fekete.

HDD felvétel: Ez az a szolgáltatás, ami TV műsorok rögzítését teszi lehetővé külső, mobil vinyóval, Ami csak akkor lehetséges, ha a TV-be épített digitális tunert használjuk (tehát a külső vevővel, pld. set top box-al rendelkező páciensek itt megszívták, ők hoppon maradnak) Továbbá a felvételt csak azon a készüléken lehet visszajátszani, amin felvettük! (Sony, Pana, LG, Samu). A Panánál egyedi fájlformátumba történik a rögzítés, tehát PC-n sem lehet visszanézni ill. "feltörni". (A többi márkánál is gyanítom ez a helyzet) Továbbá, a TV-re kötött vinyót egy sajátságos formátumba particionálja (No Windows) és ezáltal "szűzteleníti" is (tehát, ha nem akarunk családi tragédiát, ne az olasz nászutunk képeivel zsúfolt vinyót tegyük a TV-re, mert akkor annyi, meg egy bambi lesz a képeknek és a többi anyagnak, ami a vinyón van ill volt)

5 éves garancia: Két dolog van ezzel. 1. érdemes sietni, mert már csak szűk 3 hét áll rendelkezésre az 5 éves gar megszerzésére (2015 jan 18.-ig kell megvenni és max. február közepéig lehet regisztrálni, onnantól az ügyfél már bukja is a +3 éves gart és már csak az alapból 2 év a gyári gar lesz a TV-n)
2. Mivel ezt az 5 éves gart a keleti régióba szervezte a Pana (HU és majdnem a teljes Balkán területe) elméletileg pld. Romániában vásárolt Tv-t is lehet 5 évvel reggelni. (hallottam már ilyet) Érdekes módon a "csehszlovákok" már nincsenek benne az 5 éves buliban (?)

Mára ennyi, ha kérdésetek lenne szívesen segítek (ha tudok)

[ Szerkesztve ]

(#548) Zahire válasza Technoman (#547) üzenetére


Zahire
tag

Gondolom, ha ennyire bízik a Panasonic az ötéves időtartamban, akkor ha pénz hiányában csak később tudom megvenni, nagy baj nem történhet a hagyományos kettő éves időn túl sem, vagy rosszul gondolom ?

(#549) Technoman válasza Zahire (#548) üzenetére


Technoman
őstag

Nézd, nem ez az első Panám (ha jól számolom vagy 4-5 CRT, 1 PDP és egy LCD volt eddig) Amit újonnan vettem TV-t (tehát az elejétől én használtam) azokból egyiket sem kellett még szervizelnem. A 15 éves Panámat az apám nyúzza (napi 24 órában és röhögve megy a maga 60 kilójával) A 6 éves plazmámat most cseréltem le egy hete sem egy TX-48AS640-esre.
Ennyi.
Azonkívül van márkaszervize és nem rossz (ami pár márkáról nem mondható el) Tehát, nem egy "Tik-Tak Bt." üzemelteti, aki ma szerviz, holnap meg már zöldségesbolt.
Volt már egy-két márkával rossz tapasztalatom. Tudnék mesélni egy két márkáról érdekes dolgot, hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#550) Gh0sT válasza Technoman (#549) üzenetére


Gh0sT
addikt

Milyen plazmát cseréltél le LCD-re és milyen megfontolásból?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.