Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Voice24 válasza miklos16 (#8000) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!

(#8002) modflow válasza modflow (#7999) üzenetére


modflow
veterán

Akinek van EX780-a, azoknak 420, 10bit-el megy a 4k HDR film?

(#8003) cujo69 válasza modflow (#8002) üzenetére


cujo69
tag

Kipróbáltam több HDR filmet,EX 780,Zidoo player,nálam ezt írja: 3840x2160P @ 23Hz YUV444 12 Bits BT 2020

[ Szerkesztve ]

(#8004) cujo69


cujo69
tag

De ha átálítom a Deep Color Mode-ot autorol,10 bit-re ,utána már azt is írja ki.

(#8005) modflow válasza cujo69 (#8004) üzenetére


modflow
veterán

A quick menüben: Display->Advanced settings:
Itt mind a 3 opció auto-n van nekem.
És csak 8bit.

Neked mi van itt beállítva?

Bármit álltok 8 bit.
Még ha Deep color: OFF, akkor is 8 bit.

[ Szerkesztve ]

(#8006) cujo69 válasza modflow (#8005) üzenetére


cujo69
tag

Nálam így van jelenleg:deep Color Mode:10bit,Color Space Mode:Auto,HDMI Range Mode:Auto

[ Szerkesztve ]

(#8007) modflow válasza cujo69 (#8006) üzenetére


modflow
veterán

A TV-n lehet ezt állítani?
Mert mint mondtam zidoon én bármit állítgatok, nem jó. :(

(#8008) cujo69 válasza modflow (#8007) üzenetére


cujo69
tag

TV én engedélyezve van a HDR mód?

(#8009) modflow válasza cujo69 (#8008) üzenetére


modflow
veterán

A HDR az maga megy, mert felül kiírja a TV, hogy 4K HDR, csak a lejátszó azt írja ki, hogy az output 8 bit.

(#8010) PonPon


PonPon
senior tag

sziasztok! videotelefonálni lehet valahogy ezeken az újabb pana tv-ken? felismerik az USB-s webkamerát? skype-ot vagy valami hasonló programot lehet rá letölteni? köszi

(#8011) modflow


modflow
veterán

A TV-n lévő HDMI 1-ből szeretnék 2 darabot csinálni.
Ez a kábel megfelelő erre?
KÁBEL

Azaz ebbe be tudok dugni 2 eszközt és a TV ezt érzékelni fogja?
Persze nyílnám egyszerre csak az egyiken küldenék rá jelet.

(#8012) Downsampling válasza modflow (#8011) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szerintem neked pont a fordítottja kellene, ha jó értem, mit szeretnél (tehát csak egy HDMI bemenet van a tévédnek, de oda mégis két eszközt szeretnél dugni. Na ez azt csinálja, hogy egy eszközt oszt szét mondjuk két kijelzőre, tévére).
Amúgy rohadt drágák ezek. Amit te szeretnél, nekem olyanból van egy, csak annak öt bemenete van, automatikus (ahol jelet érzékel, arra vált át)? de van hozzá egy pici infratáv is. Fillérekért vettem az Ebay-n...

Neked valami ilyen kéne (csak gondolom, nem FHD, hanem 4K), de ez is rohadt drága:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8013) #30153472 válasza modflow (#8011) üzenetére


#30153472
törölt tag

Egy bemenetre szeretnél több eszközt kötni?

Kb. 5000 Ft

[link]

A Scart csatlakozónál tapasztalt módon a legújabb bekapcsolt készülékre automatikusan átáll, de kézzel és távirányítóval is váltható.

[ Szerkesztve ]

(#8014) Downsampling válasza #30153472 (#8013) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hasonlóm volt korábban, egyszer zárlatos lett, és kinyírta az éppen rajta bekapcsolva lévő Dell monitorom...

(#8015) #30153472 válasza Downsampling (#8014) üzenetére


#30153472
törölt tag

Egyik 3 éve megy folyamatosan.
Másik 1 éve időszakosan.
(Probléma nélkül.)

(#8016) Downsampling válasza #30153472 (#8015) üzenetére


Downsampling
senior tag

Oké, elhiszem. Bármi lehetett nálam. Utána vettem egy hasonlót, csak sokkal kisebb, és már öt eszköz csatlakoztatható, és ugyanígy működik. És még olcsóbb is volt... Amúgy még megvan, és már nem használom (nem is hiszem, hogy szükségem lenne rá már...)

(#8017) modflow válasza Downsampling (#8012) üzenetére


modflow
veterán

Igen, pont úgy szeretném, ahogy írod.

EX780-am van, csak az a baj, hogy a 4 HDMI-ből csak 2 teljes értékű, 3 és 4 nem tud 10 bit HDR-t, csak 8 bit-et, ezért szeretnék a HDMI 1 és 2 -ből egy harmadikat csinálni.

(#8018) Downsampling válasza modflow (#8017) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ok. Akkor switch-et keress, ne elosztót/splittert!
Nézz körül a neten, amik az itthoni elektronikai üzletekben vannak, méregdrágák. Ugyan ezeket, vagy jobbakat/praktikusabbakat találsz akár Aliról, akár Ebay-ről rendelve! Figyelj oda, hogy tudja a 4K UHD-t.

(#8019) modflow válasza Downsampling (#8018) üzenetére


modflow
veterán

Hát durva, hogy miért ilyen drága...

Lehet marad a kábel ki/be dugdosása. Az ingyen van. :)

(#8020) #30153472 válasza modflow (#8019) üzenetére


#30153472
törölt tag

Hasonlítsd össze ezzel a korábban említett kínait (aminek a jellemzői: HDMI 2.0 3840X2160P/60HZ HDCP 2.2):

[link]

(Valószínűleg ez is kínai ...)

Dupla ár fele képesség +1 bemenet.

Ahogy az előbb írták csak UHD képeset érdemes venni, még akkor is, ha most nincs szükséged rá.

A dugdosás veszélyes, csak teljesen áramtalanított helyzetben célszerű!

[ Szerkesztve ]

(#8021) #30153472


#30153472
törölt tag

Ha valakinek a fordítottja kellene hasonló minőségben:

[link]

HDMI osztó akciósan most kb. 8500 forint, ami még átcsúszik a vámon.

Valóban azt adja ki, amit a bemenetére kötünk, nem nagyít bele, mit az alacsonyabb árfekvésűek.

Jól kezeli a DHCP-t is ...

[ Szerkesztve ]

(#8022) modflow válasza #30153472 (#8020) üzenetére


modflow
veterán

Az jó, mert én tegnap is simán dugdostam bekapcsolt állapotban...

(#8023) Downsampling válasza modflow (#8022) üzenetére


Downsampling
senior tag

Pedig igaza van a kollégának abban, hogy csak áramtalanítva!
2017-ben ment tönkre az első switch-em, ami lényegében ugyanazt csinálta, amit te is el tudsz érni dugdosás közben: zárlatot. A rajta lévő kijelzők közül egy nagyméretű Dell monitor épp be volt kapcsolva, na az úgy elszállt, hogy javítani sem volt érdemes.

Erősen gondolkodom, hogy előkeressem a mostani switchem, amit 2017 vége felé vettem az előbb említett pótlására. Hihetetlen, hogy ezek milyen rohadt drágák itthon. Azt tudom, hogy az elsőt, a zárlatost, azt itthon vásároltam, talán a Conrad-ból (ez nem biztos). De miután szó szerint szétolvadt az egyik bemenetén, szétszedtem: hát egy rakás kínai gagyi. Amit az Ebay-n találsz pl. Németországból, legalább a megbízhatóbb kínai fajták, és szerintem az enyém nem volt több 3-4 ezer forintnál (és öt bemenetes, táviránytóval).

(#8024) Elims válasza marilllyo (#7970) üzenetére


Elims
veterán

Sziasztok!

Nekem ugyanez volt (lg tv-n),ha bekapvsoltam a hdr-t vége lett a tv-nek.Ugyanígy volt ahogy Marilllyo írja.
Sokáig meg sem oldódott,aztán jött a 6-os(?) rendszerfrissítés és akkor jött a megoldás.Ahogy lefrissítette magát a ps4,be sem kapcsolt (pro gép) csak újraindulgatott.A safe mode jött be csak -eszembe jutott,hogy az is van- és abban több próbálkozás után,kikapcsoltam a hdcp-t ami után bekapcsolt a gép és jó lett a hdr játék képe is a tv-n.
Nem tudom,hogy miért történt,de fixre mondhatom,ez oldotta meg.

De most nem emiatt vagyok itt.
Vett egy barátom egy 55fx780e tv-t és javasoltam neki,hogy keressen egy jó képi beállítást a prohardveren.
Nem talált (vagy nem is kereste).
Tapasztalatból tudom,hogy van jobb beállítás a gyáritól.
Van esetleg vkinek olyan beállítása amire rámondaná,hogy jobb mint a gyári?
4k-s videókra és xbox-ra van használva a tv.

(#8025) #30153472 válasza Elims (#8024) üzenetére


#30153472
törölt tag

Kezdetnek próbálja ki a Gamma BT.1886 módot.
Ez már eleve meghatároz néhány beállítást.

(Valószínűleg mindenki más beállítással elégedett.)

Ha van „gazdaságos” DTH szolgáltatója, a megfelelő HDMI bemenethez tartozó képjavító beállításokkal is eljátszadozhat a gyengébb SD tartalmak nézése érdekében:

- zajcsökkentés
- Mpeg javítás
(Csökkenti a kockázódást, éles kontúrokat biztosít.)
- felbontás javítás
- Inteligent Frame Creation
(Ellensúlyozza a képkockasebességet, eltávolítja a szakadozott mozgásokat. Sima tiszta kép.)
- Tiszta mozgás
. . .

(Panasonic TX-49FX780E)

(#8026) Elims válasza #30153472 (#8025) üzenetére


Elims
veterán

:R

(#8027) modflow válasza #30153472 (#8021) üzenetére


modflow
veterán

Ha lenne új házimozi erősítőm, akkor már a kábelek úgy mehetnének, hogy minden eszköz HDMI-je az erősítőbe menne és onnan csak 1 HDMI menne a TV-be?

Mármint ilyen paraméter esetén:
4 be / 1 ki HDMI-csatlakoztatási lehetőség 4K/60p (4:4:4) jelátvitellel, valamint HDCP 2.2 támogatással és HDR-támogatással

[ Szerkesztve ]

(#8028) cujo69 válasza modflow (#8027) üzenetére


cujo69
tag

Igen,nálam így van.

(#8029) #30153472 válasza modflow (#8027) üzenetére


#30153472
törölt tag

Nem feltétlenül, mert sajnos a Yamaha erősítőm nem tudja fogadni és továbbítani a 4K-t, pedig 3 HDMI bemenete van.

Jelenleg 8 készüléket használok a tévé 4 HDMI bemenetén.
A Switch most a 3 db 4K képes lejátszót köti a tévére.
2 db HDMI bemeneten a két 4K műholdvevő van.
A 4. HDMI bemenetre a Yamahára kötött 3 nem UHD képes eszköz kapcsolódik.

Ideális esetben (minden 4K képes és minden forráson megfelelő a kép adatsebessége) jó lenne a tévén csak 1 HDMI-t használni a tévén (korábban a 4K előtt így volt).

A tévé IPTV-től jövő HDMI bemenetén képjavítókat is használok, hogy az SD adások is nézhetőek legyenek. Egy második bemenetre mindenképpen szükség lenne, hogy a többi készülék használatakor ne kelljen állítgatni a képjavítókat. Ugyanezért az egyik 4K képes lejátszót is a tévé külön HDMI bemenetére kellene kötni.

[ Szerkesztve ]

(#8030) Cuclii


Cuclii
csendes tag

Sziasztok! Egy napos tapasztalat egy 55fx780-as modellel kapcsolatban:

Érdemes az adaptív háttérvilágítás legalább közepesre állítani.

A képeken jól látható a különbség. Egy-egy sötét jelenet és két teljesen fekete háttér. A funkció kikapcsolása esetén teljesen kiábrándító kép...

adaptív háttérvilágítás kikapcsolva:
[kép]

adaptív háttérvilágítás bekapcsolva:
[kép]

adaptív háttérvilágítás kikapcsolva:
[kép]

adaptív háttérvilágítás bekapcsolva:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#8031) cujo69 válasza Cuclii (#8030) üzenetére


cujo69
tag

Annó, ezt az EX780 nál is be kellett kapcsolni,nálam is közepesre van állítva.

(#8032) modflow válasza #30153472 (#8029) üzenetére


modflow
veterán

Nos én egy ilyenre gondoltam:
Sony STR-DH790 4K 7.2 házimozi erősítő Bluetooth/DTS:X

(#8033) BTom1970


BTom1970
tag

Panasonic 4K CX-750-es TV-re kötnék rá számítógépet. A gépen Displayport van a TV-n HDMI (2.0 ?)
A Displayport nem tudom milyen, 1.1 vagy 1.2.
A TV-n lehetne 3840x2160, de a gép videokártyája csak 2560x1600-at tud. A Displayort HDMI átalakítóval meg csak 1920x1080-at lehet.
Úgy tudom aktív átalakítóval megy a 2560x1600.

Hogyan oldható meg a legjobb felbontás elérése?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#8034) Csibcsala


Csibcsala
tag

Sziasztok?
Panasonic TX-55FX700E Tv-re lehet a gyári böngészőjén kívűl más böngészőt telepíteni? Köszi

Csak a porfelhőt látni. Sohasem menetelnek el idáig. Sohasem hagyják el a sivatagot. Amint elérik a sivatag határát, visszafordulnak.

(#8035) AL válasza modflow (#8032) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Érdekes, hogy a Magyar üzletekben mindenhol 1 év rá a garancia, az EMAG nál olcsóbb és 2 évet ad.
[link]
Üdv.

(#8036) modflow válasza AL (#8035) üzenetére


modflow
veterán

Szerintem az elírás, én is néztem, de mindenütt 1 év gyári garancia van.
De nem onnan rendeletem, hanem egy jobb helyről is még az emagtól is olcsóbban egy tizessel. :)

[ Szerkesztve ]

(#8037) Belmondo


Belmondo
kezdő

Sziasztok!

Érdeklődnék Panasonic Smart Screen Os-en milyen video player appokat tölthetek ? Tv vásárlás előtt

érdekelne milyen lehetőségek vannak pl: VLC, MPC-HC ?

Köszönöm

(#8038) Roll1983 válasza mrrr74 (#7904) üzenetére


Roll1983
csendes tag

Nem csak te hiányolod az HBO GO-t, de még annál is többen hiányoljuk a DTS támogatást. 2 hónapja írtam a Pananak, azt ígérték, hogy mindkettőn dolgoznak, de egyelőre semmi.

(#8039) modflow válasza cujo69 (#8028) üzenetére


modflow
veterán

Tegnap megérkezett a HDMI switch-em (Sony STR-DH790), csak még nem volt időm kipróbálni, csak akkor, ha 4 HDMI megy egy TV HDMI bemenetbe, akkor a színprofil is ugyan az lesz mindnél.
Ezt te hogy oldottad meg?
Nekem a médialejátszó más profilt használ, mint pl. a konzol.

[ Szerkesztve ]

(#8040) ferzoli


ferzoli
Ármester

Sziasztok!

Pana 49FX600E, három pendrive, mind NTFS, mégis csak az egyiket ismeri fel és tudok róla lejátszani.
Ennyire válogatós lenne? Vagy csak 64GB-ig kezel pendrive-ot? (másik kettő 128-as)
Elég bosszantó... :W

(#8041) Csibcsala válasza ferzoli (#8040) üzenetére


Csibcsala
tag

Nekem a hordozható HDD-t felismeri, bár FX700.

Csak a porfelhőt látni. Sohasem menetelnek el idáig. Sohasem hagyják el a sivatagot. Amint elérik a sivatag határát, visszafordulnak.

(#8042) cl.aci válasza ferzoli (#8040) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Usb 3-as portban probáltad? Régebben volt róla szó, hogy csak azzal hajlandó felismerni az usb 3-as pendrivokat, a 2-essel nem hajlandó mindig komunikálni.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#8043) cujo69 válasza modflow (#8039) üzenetére


cujo69
tag

Nekem nincs játékkonzolom,médialejátszó,és egy uhd lejátszó van,ilyen formában rákötve.

(#8044) ferzoli válasza cl.aci (#8042) üzenetére


ferzoli
Ármester

Igen, mindent próbáltam. A háromból egyet (64GB) ismer fel, de azt az usb 3.0 és usb 2.0 portban is. Érthetetlen :F

[ Szerkesztve ]

(#8045) Downsampling válasza ferzoli (#8044) üzenetére


Downsampling
senior tag

Megpróbálnám más, kisebb típussal is (nálam pendrive-ból csak 64 GB-os van, de azok mind USB-asak, SONY-k). Nem hinném, hogy a 64 GB lenne a korlát, hiszen nekem egy USB3-as 500 GB-os HDD van rajta, de azt csak az USB3-as port tudja kezelni.

(#8046) ferzoli válasza Downsampling (#8045) üzenetére


ferzoli
Ármester

FX600E pendrive probléma megoldás, hátha mást is érint:

Home menű gyorsindítók közé nálam ki volt téve az "usb mass storage" ikon, mindig indítottam a pendrive-ot, de ebben a formában valamiért válogatott a TV, háromból egyet volt csak hajlandó kezelni.
Aztán kipróbáltam, hogy a Home menűben a "devices" ikon választom, azon belül rékeresve a pendrive-ra már tökéletesen kezeli a többit is. :)

(#8047) Downsampling válasza ferzoli (#8046) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nálam eleve nincs a Home menüben Devices ikon, csak az épp aktuális USB-be dugott USB-s eszköz ikonja. EX700

(#8048) Piftuka válasza ferzoli (#8046) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez sajnos inkább csak szerencsés véletlen lehet!

A cimborám EX633 televíziójával végigjártuk ezt az utat. Ha érdekel, ebben a hozzászólásban írtam a problémáról, és onnantól, a beszélgetés "fonalát" felvéve kiderül a lényeg:

Háklis bizony mindenféle USB eszközre, függetlenül attól, hogy exFAT, NTFS, vagy milyen formázást kap, USB "hány pont nullás", és mekkora a fizikai kapacitása.

Az említett új pendrive egyébként később hibásnak viszonyult, viszont a másik 3 (amivel szintén "összeveszett" a tévé) nem volt az.

Tekintettel arra, hogy az FX6xx a burkolatát és az OS-t leszámítva hajszálra megegyezik az EX6xx készülékekkel, engem nagyon meglepne, ha a Te tévéd esetében nem ugyanaz volna a probléma.

"Aquila non captat muscas."

(#8049) ferzoli válasza Piftuka (#8048) üzenetére


ferzoli
Ármester

Lehet, de most ezzel a módszerrel úgy tűnik működik. Próbáltam azóta SSD-vel, kártyaolvasóba dugott microsd-vel is, mindent olvas szépen.

A youtube app viszont beszart, sehogy nem tudom működésre bírni, csak tölti a videót a végtelenségig.
Eddig pöcre indult mobilról, pc-ről, saját app-ból, most sehogy. Reseteltem, újratelepítettem az appot, továbbra sem működik. Net van. Van esetleg ötlet, mitől lehet?

(#8050) ferzoli válasza ferzoli (#8049) üzenetére


ferzoli
Ármester

Válaszolok magamnak, hátha mást is érint egyszer. Szóval, a youtube app teljes behalása esetén kizárólag egy TV gyári visszaállítás segít. Most újra működik rendesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.