Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) #94529552


#94529552
törölt tag

Hoppá, már szemüveg se kell hozzá? Apróhirdetés: A TV képes szemüveg nélkűli 3D-s látványra!!

(#1952) samecG válasza #94529552 (#1950) üzenetére


samecG
csendes tag

Jó az oké, hogy ennyivel elvan intézve, hogy 650-est kellett volna vennem. :-) De számos pozitív dolog miatt vettem a 640-est. És ez a 3d kérdés eléggé bosszant. Mert megmondom őszintén, hogy akkor ez eléggé nagy csalódás, és nem is tudom, hogy gondolta ezt a Pana, hogy így átmehet a vásárlókon a tévé, hogy ilyen a 3d megjelenítés. Létezik, hogy emiatt visszaveszik? Kb. 1.5 hete vettem és basszus a doboz sincs meg. Aaaaaargggggh :-(
Vagy létezik valami beállítási lehetőség, amit nem csináltam meg?

[ Szerkesztve ]

(#1953) Panthera válasza samecG (#1952) üzenetére


Panthera
őstag

Olvass vissza, leírták, hogy milyen szemüvegek kompatibilisek vele - szerintem ezzel lesz a gond.

(#1954) samecG válasza Panthera (#1953) üzenetére


samecG
csendes tag

Megnéztem Pana oldalán, csak egyfajta típusú szemüveg létezik. Azzal is próbáltam. De akkor ezek szerint van más típusú Pana aktív szemü is?

(#1955) Technoman válasza Z10N (#1942) üzenetére


Technoman
őstag

Z10N
Bocsi , kicsit kihasználtam a hosszú hétvégét:)
Szóval az árazás. Horror (még) Összehasonlításként a kifutó, csúcs 2D-s TX-42AS600-as 130-ért vihető. Ellenben pld az új TX-40CS520 170.000.- ba kerül (nagyjából egy szinten van, de kisebb)
Tehát, a többi típusra is vetítve úgy 30-50%-os az eltérés. Bonyolítja a dolgot, hogy a Pana (ugyebár) 2015-ben már inkább 4K-ba nyomul, ott megint más az értékkülönbség (hál' istennek pozitív értelemben)

samecG
A hiba ott lehet, hogy te a "régi" típusú aktív szemcsivel próbálkoztál (Infra), ezekhez meg már 2012 óta a Bluetooth szabványú szemcsi kell. Keresd az "RF" logót a szemüveg dobozán.

(#1956) blakey válasza samecG (#1954) üzenetére


blakey
titán

SAMSUNG SSG5100-as szemüveggel nem szellemképesebb, mint a röbbi ráadásul nem is villog. Beállítás, forrás és egyéb tényezők is befilyásolhatják a 3D-t. Teljes sötétségben megfelelő távolságból jó a 3D.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1957) Technoman válasza Technoman (#1955) üzenetére


Technoman
őstag

Kiegészítve Blakey írását még azzal (most jutott eszembe), hogy abban az esetben-eléggé elítélhető módon ;] - ha nem gyári, 3D-s BD lemezzel próbálkozol, hanem a T-betűs dologgal, aminek ...orrent a vége. Na ott előszokott még ilyen fordulni, főleg, ha a 12 éves "vérpistikés", papa gépén mókolt, 3D-s verziót töltögeted le. (már találkoztam ilyen borzadályokkal)

(#1958) blakey válasza Technoman (#1957) üzenetére


blakey
titán

Half OU, SBS és minden ami nem eredeti okozhat anomáliákat. Tehát ha eredet 3D-t nézünk akkor sokkal kisebb az esélye a rossz minőségű anyagnak, persze nem kizárt. 3D-t csak Blu-ray-en nézek, ha nincs akkor 2D, uh., igen, a minőséget nem egyéb fájlok alapján kell megitélni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1959) #94529552 válasza samecG (#1954) üzenetére


#94529552
törölt tag

A TY-ER3D4 3D-s szemüveggel próbáltad, és sikerült párosítani is a tévével? Még bármelyik olcsóbb Samsung H-szériához való szemüveggel is működik.Ugyanolyan jónak kell lenni annak a half OU vagy SBS változatnak is. Másik, tévével le kell tesztelni a filmet, vagy még 2-3 másik filmet próbálni. Csak online vásárlás esetén lehet visszaadni a tévét 14 napon belül, és még indokolni sem kell, de a csomagolás megléte szerintem fontos tényező.

(#1960) samecG válasza #94529552 (#1959) üzenetére


samecG
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget. Most komoly tesztelés következik :-)
A helyzet az, hogy RF-es a szemü, tehát az a probléma kizárva. Az igaz, hogy nem gyári Blu-rayt nézek :-) , de más tévén nézett ugyanolyan forrású 3d nem tűnt szellemképesnek. Sőt! Csak az zavart meg most komolyabban, hogy olvastam egy helyen hogy ez a probléma ezzel a típussal ami ami a 3d-t illeti és nem akarom elhinni, hogy ilyen probléma lehet. Mert sehol máshol nem láttam leírva ilyen problémát. Vagy mégis megvan és csak nem foglalkozott vele érdemben senki?

(#1961) blakey válasza samecG (#1960) üzenetére


blakey
titán

Rossz firmware is okozhatja, tehát lehet, hogy javítottak rajta, netán rontottak volna, nálam a legújabb firmware-rel, gyári 3D Blu-ray-jel nincs külnösebb gond,más tv-ken sem volt, csak úgy szoktam 3D-t nézni, tehát minden más nálam nem játszik, nagyon nagy a minőségi szórás a neten fellelhető nem eredet 3D között. Ha nem jön be a 3D-je ill az általad megszokott anyagok nem mutatnak jól akkor meg kell vállni a készüléktől.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1962) samecG válasza blakey (#1961) üzenetére


samecG
csendes tag

Köszi. És új firmware-t hol találok esetleg. És hogy történik a frissités?
Valamint azt tapasztaltam még, hogy pendrive-ot felismeri a tévé, viszont mobil vinyót pörgeti, de nem ismeri fel. Asszem 500 gigás. De majd megnézem.

(#1963) blakey válasza samecG (#1962) üzenetére


blakey
titán

Automatikusan feldobta, hogy van frissítés.
Vinyót ha nem tévedek csak az egyik usb-ben tud kezelni, a másik valószínűleg csak pörgetni fogja ill. függ attól is, hogy milyen, FAT32, NTFS, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1964) samecG válasza blakey (#1963) üzenetére


samecG
csendes tag

NTFS. És asszem 3 port van rajta és kettőben már próbáltam.

(#1965) blakey válasza samecG (#1964) üzenetére


blakey
titán

Az AS640-en 2 USB van és az USB2-es való a HDD-nek, 1-es nem. Mivel lett formázva a HDD? Külső tápos?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1966) samecG válasza blakey (#1965) üzenetére


samecG
csendes tag

Remélem jól értem a kérdést :-)
Windowson csináltam, NTFS és nincs kűlső táp.
Köszi :-)

(#1967) blakey válasza samecG (#1966) üzenetére


blakey
titán

Jól érted a kérdést. Működnie kéne. Ha nem megy akkor újra kéne formázni és újból megpróbálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1968) spista222 válasza spista222 (#1905) üzenetére


spista222
addikt

TV ugyanaz "a kérdések" is megvannak még amit régebben kérdeztem.

Azóta rákötöttem fogyasztásmérőre is a TV-t. első alkalommal még szépen kikapcsolás után lement a készenlét 13W jára majd pár másodpercre kikapcsolt és 1 W alatt fogyasztott, de valamit állíthattam és most akármit csinálok még ha áramtalanítás után van akkor is folyamatosan "zabálja" a készenlét 13W-ját mintha menne benne a "számítógép" és a led narancssárgán világít, nem pirosan.

Mit ronthattam el?

(#1969) skathy válasza spista222 (#1968) üzenetére


skathy
csendes tag

Ha narancssárgán világít be van állítva valamilyen időzítő, emlékeztető v. felvétel vagy be van kapcsolva a TV Anywhere a hálózatok menüpont alatt ha jól emlékszem.

(#1970) samecG válasza #94529552 (#1959) üzenetére


samecG
csendes tag

Kipróbáltam több filmmel, amiket más tévén is kipróbáltam. Totál szellemképes. Míg máshol a háttér vagy az éles szélek jól látszanak. Addig az AS640nél tiszta szellemkép.
Jó lenne, ha jelentkezne akinek ez a széria van. Hogy neki mi a véleménye erről a dologról? Kezdek kétségbe esni, hogy ennyire elcsesztem a vételt? Meg a Pana is ennyire elcseszte?

(#1971) blakey válasza samecG (#1970) üzenetére


blakey
titán

Mivel nézed? Beépített lejátszóval? Nekem nem szellemképes. AS640-em van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1972) samecG válasza blakey (#1971) üzenetére


samecG
csendes tag

2 helyről: WD TV LIVE media player és a tévé USB csatlakozójáról is

[ Szerkesztve ]

(#1973) blakey válasza samecG (#1972) üzenetére


blakey
titán

Akkor nem igazi 3D-t nézel. Ezekre nem tudok semmi jót írni. Ahogy korábban is írtam, csak igazi 3D-t nézek. Milyen tv-kkel hasonlítottad össze?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1974) Stevenstyle válasza blakey (#1973) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Ez azért nem így van. Az SBS és az OU is ugyanúgy elfogadott 3D-s szabály, mint a Frame packed BD 3D szóval maradjunk annyiban, hogy mindegyik igazi 3D ahogy te fogalmaztál. Elviekben szinte az összes Tv ismeri és kezeli őket.

Az már más kérdés, hogy valóban egy OU illetve SBS felbontása csökkentett a BD 3D-hez képest, így eleve nem nyújthatnak olyan részletgazdag képet, mint a BD 3D. A tömörítésből fakadóan, az esetek többségében egyébként sem, ha csak nem remux verzióról beszélünk, ami ezekben a körökben tipikusan a képanyag érintetlenül hagyását, a menü, extrák, "felesleges" hangsávok és feliratok eltávolítását és a "maradék", mkv konténer fájlba történő helyezését jelöli.

Viszont, SBS / Ou esetében, ha hozzáértők végzik a konvertálás, a felbontás vízszintes, vagy függőleges felezésének az ég egy adta semmi hatása sincs a 3D hatásr, annak mélységére... Hangsúlyozom, ha nem valami kontár munkával van az embernek dolga.

samecG: ha érdekel privátban küldök olyan relase nevet egyet kettőt, ami biztos rendben van ilyen szempontból és azokkal meg tudod nézni, ha azzal sem, akkor érdemes megnézni a 3D beállításokat is a Tv-n illetőleg ahogy a kolléga is írta, ha van külső lejátszód akkor BD 3D-t is illene megnézni, hogy azzal mit produkál.

[ Szerkesztve ]

(#1975) samecG válasza Stevenstyle (#1974) üzenetére


samecG
csendes tag

Köszi, de ami a releaseket illeti, ismerem a nagy neveket. Viszont abban igazad lehet, hogy az nem lehet helytálló, hogy nem 3d-t nézek. Olyan forrásokat nézek, amelyek hasonló ár és kategória szintű samu tévén lettek tesztelve. És ott frankó minden. A beállításokat nézegettem, de ott sem jutottam semmire. Az oké, hogy az előző hozzászóló kolléga blu-rayt néz. De olyan ha tud jelentkezni, aki mkv-ban néz ugyanezen a tévén 3d-t. Neki mi a véleménye. Köszi.

(#1976) blakey válasza Stevenstyle (#1974) üzenetére


blakey
titán

Az mkv sem az eredeti anyag. Maradjunk annyiban, hogy a Half OU, SBS nem igazi 3D, ahhoz nem kell 3D-s lejátszó. Bohóckodásnak elmegy, semmi másra nem jó. Ha valakinek az kell akkor egészségére, én nem fogom kínozni magam ezekkel. 1X elég volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1977) Stevenstyle válasza blakey (#1976) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Félre érted a dolgot és nem is szeretnék vitát gerjeszteni, de kicsit félre érted szerintem: nem azt mondtam, hogy eredeti anyag, hanem azt, hogy egyes értelmesebb realserek a remux jelzőt arra a verzióra illetik, ahol az mkv kontérnerfájlba az érintetlen Stream van bele helyezve ergo nem történt tömörítés.

Ismétlem, mind a három, igazi 3D, elfogadott szabvány és pont! Lehet ezen vitatkozni, csak tényeken egyrészt nem szokás, másrészt teljesen felesleges. :)

Abban teljesen igazad van, hogy minőség terén a BD3D a legjobb, de nincs olyan, hogy igazi 3D! Az alkalmazott technológia viszont csak a képminőségre van hatással, a 3D hatásra továbbra sincs. Feltételezve természetesen a hozzáértő által készített konverziót.

Nem kell "kínozni" magad, senki sem kötelez rá, én is ha tehetem a BD3D mellett döntök, a fentiekben részletezett miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#1978) spista222 válasza skathy (#1969) üzenetére


spista222
addikt

Köszönöm szépen a választ, a TV Anywhere-t próbálgattam és az maradt bekapcsolva, most kikapcsoltam és vele együtt a TV is kikapcsolt már.
Egyébként valakinek sikerült már működésre bírnia a "TV Anywhere-t" ?

(#1979) blakey válasza samecG (#1975) üzenetére


blakey
titán

A Menüben a Kép beállításoknál a 3D-re vonatkozóan állítottál valamit? Ott lehet mélységet állítani, stb. Gondolom amikor elindítod a filmet akkor kiválasztod a megfelelő 3D formátumot és úgy nézed.
Megpróbálok egy ilyen Half SBS, OU anyagot beszerezni és megnézem, hogy milyen.

(#1977) Stevenstyle
Half OU, SBS nem 3D Blu-ray szabvány, a gyártók nem ezt tekintík "referenciának", egy formátum amibe átkonvertálja valaki. Lehet szeretni és nem szeretni. Nézd meg ugyanazt a filmet Half OU, SBS-ben és 3D Blu-ray-en, lesznek olyan jelenetek ahol nincs 3D holott lennie kéne. Tiszteletben tartom ha valaminek ez jön be ill. az a "fontos" számára, de ettől az még nem az igazi 3D és egyetlen gyártó sem garantálja, hogy minden készüléken ugyanúgy viselkedik.
az alkalmazott technológia hatással van a 3D-re, nyugodtan meggyőzödhetsz a saját szemeddel is, 2 filmet is összehasonlítottam, Gru és Avengers, mindkettő esetében voltak hiányosságok a felezett 3D-k esetében.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1980) Stevenstyle válasza blakey (#1979) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Tényleg nem kötekedni és vitát gerjeszteni akarok, de továbbra is úgy érzem, hogy elbeszélünk egymás mellett.

Egy pillanatra sem kérdőjeleztem meg, hogy a BD 3D-t tekinti a legtöbb gyártó referenciának valamint képminőségben az nyújt a legtöbbet. Sőt hozzátettem azt is, ha tehetem én is azt szoktam választani.

A Half-OU és főleg az SBS esetében sem azt állítottam, hogy ezek a formátumok a 3D Blu-Ray szabványai lennének, de van a Blu-Ray lejátszáson túl is élet mint például a 3D Tv adások, bár sajnos ezek száma manapság csökken!

Tényleg nem kötekvésből írom, csak tényleg kicsit elcsúsztunk egymás mellett mondandóban szerintem :)

(#1981) Z10N válasza Technoman (#1955) üzenetére


Z10N
veterán

"Pana (ugyebár) 2015-ben már inkább 4K-ba nyomul"

Pontosan emiatt kereztem, mert lattam a lineupot. Lesz-e ertelmes aron belepo 4K.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1982) blakey válasza Stevenstyle (#1980) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem kötekedünk. Megosztjuk gondolatainkat, tapasztalatainkat. Én is nézek pl. mkv-t, mégsem azt tartom jónak. Vannak tv-k amik kifejezetten szeretik a Half OU, SBS anyagokat, ezek többnyire passzív 3D-sek. Ahogy korábban is írtam, 3D-s Blu-ray lejástszóval nézek, ha nézek, 3D-t és ott pl. be lehet állítani a kijelző méretét is, tehát már előkészítve érkezik a jel az adott méretre. Arról még nem is beszéktünk, hogy a 3D Blu-ray-ek között is vannak úgynevezett "Fake 3D"-k, ezek ugye utómunkával vállnak 3D-vé, na irt is lehetnek hibák.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1983) Stevenstyle válasza blakey (#1982) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Annak csak örülök, ha te is így látod, sajnos akad jó pár figura a fórumon aki, ha valakinek nem teljesen egyezik a véleménye, akkor azt egyből kötekedésnek és személyes támadásnak veszi.

Igen, valóban az a tapasztalat, hogy van olyan ami "szereti", bár az SBS a passzívon (FullHD panel esetén) még jobban csökkentett felbontást eredményez.

Na igen, sajnos a Fake 3D bármelyik esetben is csak nagyon ritka esetben közelíti meg a valós, ténylegesen 3D kamerákkal rögzített filmek 3D hatását és igen sokszor vannak is hibát. Bár hozzáteszem, vannak kivételek is, pl a Gravity, ami egy egész új és speckó eljárással lett utólag konvertálva és összességében már-már majdnem olyan hatást keltett mint a valós. Mondjuk ez elég egyedi eset és sajnos közel sem mondhatjuk, hogy ez lenne az általános, a Fake 2D-s filmek esetében :S

(#1984) -=MrLF=- válasza spista222 (#1978) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Nekem sem megy a TV Anywhere, de ha már szóba került amikor bekapcsolom a hálózatok menüben kiír valami készülék azonosítót meg jelszót, az meg kell adni valahol a működés érdekében?
A Panasonic TV Remote 2 app-ban nem találtam ilyen lehetőséget, vagy lehet hogy a Panasonic ID helyére kell beírni, azt még nem próbáltam.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#1985) -=MrLF=- válasza spista222 (#1905) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

A HDMI átváltásra:
Az adott készüléknek kell tudnia vezérlőjelet küldenie a TV-nek, hogy az automatikusan átváltson.([HDMI-CEC]).
Nekem a DVD játékos például átváltja a számítógép az nem.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#1986) spista222 válasza -=MrLF=- (#1984) üzenetére


spista222
addikt

Ameddig nem volt bekapcsolva addig már a telefonon rákattintva kiírta egy jó 2 perc után hogy hiba.
Miután a TV-n bekapcsoltam utána már tudott csatlakozni a TV-hez, csak épp ott nem láttam semmit ami közül választani tudtam volna és megint dobott valami hibakódot.

A TV-t regisztrálni kell, saját fiókot létrehozni és azzal a fiókkal kell belépni telefonon, legalábbis nekem így belépett.

HDMI a régebbi kb 3 éves Panasonic TV ugyanezzel a géppel és kártyával átváltott ha érzékelt jelet ez sajnos nem, bár mondjuk ott a HDMI3-ra vagy 4 re volt kötve míg itt az 1-esre.

(#1987) Technoman válasza samecG (#1975) üzenetére


Technoman
őstag

samecG
Nekem - TERMÉSZETESEN- ilyen TV-m van, Viszont Blakey-hez képest sajnos proli módon csak SBS/OU 3D-s filmeket nézek (pontosabban néztem rajta, amíg erre izgultam) :DD
Vegyük át akkor még1x az egészet. Főbb kérdéseim:
- Milyen hemüt is használsz? Panát vagy valami mást.
- Ha Panát használsz, kiteszi a jobb alsó sarokba a kis ikont ill. "besötétednek" a lencsék?
- Összehangoltad a TV-vel?
- Milyen formátumot nézel? OU/SBS (tapasztalataim szerint az aktívok az SBS-t szeretik. Az O/U filmek nálam időnként átváltanak "két sorossá"

Egyébként Blakey-nek adok igazat, az igazi 3D, a gyári lemez. Összehasonlítottam a gyári Avatart a net-ről lehúzottal és van minőségbeli különbség. Pld a kezdeti, űrállomásos jelenetnél (az eredetinél csontra lehetett látni az állomás utcsó kis antennáját is, az mkv.-nál már valami cikkcakkos szösszenetet láttam)
Az meg egy más dolog, hogy senki sem vagy nagyon a kevesek fogják itt Mo.-on megvenni a gyári 8-10 ropis lemezeket.

Z10N
Megvan a 2015-ös Pana llista, ha lesz egy kis időm pár mondatban összefoglalom az idei line up-ot

[ Szerkesztve ]

(#1988) Technoman


Technoman
őstag

Na, szóval:
IPS/VA: Annak volt igaza, aki egy IPS típust prognosztizált erre az évre (CX740/750)
3D: Mivel a VA-sok eddig aktívak voltak, nem lesz ez másképp idén sem, főleg a 4K-sokban lesz 3D, de úgy látom, hogy a legnagyobb FHD-s modell is fogja bírni a 3D-t
IFC: Na ez furcsán fog alakulni (pozitív értelemben) Már a "fapados" CS520-asba is belekerült ez a csoda :C
Op rendszer Ahogy ezt már kibeszéltük, jönnek a tűzrókás rendszerek, csak a 4K-nál és a csak is a 6xx- sorozattól.
Quad Core Az új op-al a magok száma is nőtt.Szintén aCX6xxx típusoktól megy (Quad Core Pro)
4K-s media playerVégre történt előrelépés :C (még jó hogy) ami 100%-os USB-s lejátszással bír -azaz kipróbálva- a CX700 és 680-as típusok. Úgy tudom, hogy csak a 4xx sorozatnál nincs benne ez a lehetőség (mint a tavalyi AX630-asnál sem)
Megvilágítás: mindegyik modell Backlight-os lesz, az idén mellőzve lesz az él Ledes megoldás (mo comment)
Speckó dolgok A CX750 és a 800-asok már szerverként is működhetnek.

Folyt köv (ha valami még az eszembe jut)

(#1989) Dolpa


Dolpa
tag

@Technoman: én egy 40-es CX700-ast szeretnék majd TV/monitornak, de azt olvastam róla hogy a 40-es és 50-es edge led lesz és csak 55-től lesz direct led. Erről mit tudsz? Egyébként már több helyen is láttam 269e-ért, ami szerintem nem is olyan drága, mármint a többi gyártó 2015-ös modelljeihez képest. A másik jelöltem a Samsung JU7100-as volt, de az jóval drágább és kb. ugyanezt tudja. Régen volt Pana plazmám (TH-42PY80P), ami sokat fogyasztott és rohadt nehéz volt, de azzal meg voltam elégedve. Tudom hogy az LCD az nem plazma, de ezek az újabb TV-k már elég jó képmínőséget tudnak.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#1990) Technoman válasza Dolpa (#1989) üzenetére


Technoman
őstag

Dolpa
Amit írtam, hivatalos forrásból származik (Panasonic szeminárium) Bár itt is felfedeztem már kisebb hibát, az infók 95%-ban helytállóak szoktak lenni (a tavalyi infóban sem találtam hibát) Egyébként nem is lehetne Edge-s, mert a képfrissítése 800Hz BMR, azaz Backlight Motion Rate. Ez pedig magán a TV-n is fel van tüntetve.
Viszont lenne egy kérdésem , miért akarsz 40"-os 4K Tv-t venni TV-zéshez (a monitort még megértem, de TV-nek???)??

(#1991) junior11 válasza Technoman (#1990) üzenetére


junior11
veterán

A CX800-as teszteket nagyon várom, kíváncsi vagyok, mit fog nyújtani...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1992) Dolpa válasza Technoman (#1990) üzenetére


Dolpa
tag

@Technoman:
Itt olvastam, de más oldalon is találkoztam vele, hogy a kisebbek edge led-el fognak kijönni, bár nem tudom mennyire hivatalos az infó. A direct led-nek csak jobban örülök. Igazából nagy monitort (az, hogy TV is az nem nem olyan fontos, mert előfizetésem sincs semmilyen TV szolgáltatásra) kerestem, de a Philips BDM4065UC-m kívűl nem találtam 40"-t, azzal meg vannak gondok. kb. 1 méterről fogom nézni, ami nekem pont ideális ~110ppi, oprendszert sem kell skálázni, bár legtöbbször linuxot használok, ott meg nincs ilyen gond. Másik fontos dolog a VA panel, IPS nálam nem játszik, de erről most ne nyissunk vitát, kinek mi jön be. Azonkívül van pár BD50-es 3D filmem, amit szeretnék 3D-ben is élvezhetően nézni. Láttam androidos TV-ket, de azok nem jöttek be, a Firefox OS meg érdekes megoldás. Szóval amint kijönnek az AMD R390-es kártyák szeretnék egy ilyen kombót összehozni. Amiket olvastam a CX700-as sorozatról, azok mind tetszenek, még az ára sem vészes nálunk.

[ Szerkesztve ]

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#1993) Dave567 válasza blakey (#1958) üzenetére


Dave567
addikt

Miért nem azt javasoljátok neki, hogy nézzen meg egy rendes demot youtubon?
Ott azért rendesen meg vannak csinálva...

Más: Nem rég írtátok az eredeti Bd3d-ről, azaz lemezről való lejàtszást.
Bd3d Iso, és lemez között nem kell különbségnek lenni. Tehát tök mindegy, hogy BD lemez, vagy ISO, mert az is eredeti Full3d elviekben..
Vagy nem???

(#1994) samecG válasza Technoman (#1987) üzenetére


samecG
csendes tag

Válaszok :-) :
Samsung és Pana aktívval is próbáltam
Samsung az RF-es szemü. Típus: SSG-P51002
Pana: TY-ER3D4MA
Pana szemünél megjelenik az ikon, valamint Samsung szemünél is, ha bekapcsolom és elindul a film átteszem 3d-be, akkor elsötétülnek a lencsék. Elméletileg ezek is kompatibilisek a tévével. Ez jelentené az összehangolást is?
OU és SBS-el is próbáltam. De itt mit jelent, hogy átvált két sorossá?

Valamint én tudom, hogy egy mkv sosem lesz olyan minőség mint egy Blu-Ray. De szerintem az mégsem kóser, hogy a filmekben a kontúrok duplák. Olyanok mint mikor régen az antenna rosszul volt beállítva a tévén és szellemképes volt. Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha valahol a kép összerakása és 3d között lenne félúton a kép :-)
És ugyanilyen kategóriájú más márkájú tévén ugyanaz az mkv-nál nincs gond. Ott ahol tű éles a kontúr, ezen a tévén meg szellemképes. Ahol a fókusz van az okés, de a mellette lévő szereplő vagy tárgy kontúrja gáz. Es mondom a másik tévén meg ezek is okésak. De már arra is gondoltam, hogy hibás lehet a tévé. Mert szerintem itt is, vagy külföldi fórumokon már szétszedték volna, ha ilyen lenne a 3d. Vagy írtak volna róla valamit, hogy mondjuk nem teljesen jó. Mert hiba még az, hogy akármelyik USB-be dugom a mobilvinyót. Felismeri, de nem játszható le róla semmi. NTFS amúgy. 64 gigás Pendrive az meg okés. Ezért is gondolom még, hogy hiba lehet a tévével.

[ Szerkesztve ]

(#1995) Dave567 válasza samecG (#1994) üzenetére


Dave567
addikt

Nézd meg légyszi a youtubon is videót.

(#1996) blakey válasza samecG (#1994) üzenetére


blakey
titán

Elolvastad ami írtam? Elvégezted a 3D beállitásoka, mélység stb? Beállitási gond lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1997) samecG válasza Dave567 (#1995) üzenetére


samecG
csendes tag

Megpróbálom, csak az a baj, hogy wifi csatlakozás után. Próbálnám a youtube-ot, csatlakozna automatikusan a my home cloudhoz. És kiírja, hogy belső szerverhiba. És megáll a tudomány.
Én cseszek el valmit? 3d probléma, nem olvassa be a vinyót, belső szerverhiba. Kezdek azon gondolkozni, hogy lehet hibás a termék? Pedig ragaszkodnék a Panához :-)

A 3d beállításokat próbálgattam a tévén, eddig nem nagy siker :-(

(#1998) Dave567 válasza samecG (#1997) üzenetére


Dave567
addikt

Nincs esetleg használati amiben meg tudnád nézni a dolgokat?
Amúgy a wifit nem ajánlom, sok a gond vele, akkor inkább vezetékkel próbáld meg. :R

(#1999) ht42 válasza Dave567 (#1998) üzenetére


ht42
senior tag

Nekem semmi problémám nem volt a wifivel, a 640-esnek jobb wifije volt, mint az öszes többi otthoni wifis cuccnak: telefon, tablet, laptop. Más kérdés, hogy amikor meglett az rpi2, odatettem egy switchet és rákötöttem még az anyám tyúkját is...

Csak szólok, hogy ha valaki wifiről áttér drótra, akkor a tévé nem felejti el a wifi beállításokat, sőt továbbra is wifizni akar, törölni kell a lan beállításokat és újra felismertetni a tévével, akkor azonnal átáll kábelre.

[ Szerkesztve ]

(#2000) samecG válasza ht42 (#1999) üzenetére


samecG
csendes tag

Dave!
És neked nincs gond a 640esen az mkv-s 3d-vel? Szellemkép, kontúrok élessége stb.?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.