Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) csalafinta65 válasza Imi1981 (#598) üzenetére


csalafinta65
senior tag

A va paneles 640-est a Pana üzletben néztem meg. Egy valóban sötét sarokban. Full HD demo tartalommal. Semmilyen mélyebb feketét, jobb kontrasztot nem láttam. A 650-es IPS jól megvilágított helyen sokkal szebb volt. Én mindig teszt bújos vagyok, és általában adok is rá. De, ahogy írtam, a szememnek hiszek kivételesen most. Meg a Usereknek, akiknek kivétel nélkül tettszik a képe. Ha benéztem, visszacserélem. Az Edigitalnál akár 14 napig szó nélkül visszaveszik. Tudom, mert más kütyünél már volt rá példa. De csak nem...és az 5 év nagyon sokat dob a latba..akár egy későbbi eladásnál is. A 42"-t érzem ideálisnak.( a Samsungok híresen szervíz igényesek. Ezért ebben a 150 körüli kategóriában szóba sem jöhetnek)

(#602) Imi1981 válasza csalafinta65 (#601) üzenetére


Imi1981
veterán

Samsung csak példa volt mert azt láttam havernál és így arról tudok biztosat mondani, meg az lg-ről mert az meg másik haveromnak van. Én nem rábeszélni akarlak a 640re hisz még nekem sincs ilyen tévém csak egy régi crt Sony, csak amit tapasztaltam leírtam hátha segít neked.Ha van ismerősödnek ips paneles tévéje mindenképp nézd meg és próbáld ki tök sötétben.
Ja látom már megrendelted akkor mindegy. Persze most az se lesz szörnyű mert ips, csak a sötét jelenetek kicsit rosszabbnak hatnak.

(#603) csalafinta65 válasza virkir (#600) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nézd..nekem a meglévő LG 37" mellé a 42" pont jó...a 48-at néztem ma, és batár nagy. Egyszer, majd talán az lesz a nyerő...12 centi növekedés..azért az már nem rossz... :DD

(#604) csalafinta65 válasza Imi1981 (#602) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Köszönöm segítségedet..Az OLED lenne az igazi!!!!!! Samsungot meg ne vegyél!! Maradj a 640, és az 5 év gari mellett!!

[ Szerkesztve ]

(#605) rEnedEe


rEnedEe
újonc

Sziasztok!

Egy nemrég vásárolt TX-32A300E televízió USB-n kapcsolt meghajtóról való lejátszáskor, véletlenszerű időközönként "USB egység bontva" üzenettel megszakítja a lejátszást. Ezt követően jellemzően azonnal újra elindítható a tartalom, de van, hogy idő kell neki hogy újra felismerje a pendrive-ot. Találkoztatok már hasonló hibával? :F
A készülék állítólag kábelhálózaton keresztül tud szoftverfrissítést csinálni, ezt lefuttattam, de a gyárilag rajta lévő 2014 februárinál nem talált újabbat.

Volna megoldási ötletetek vagy vigyük vissza? Roppantul leköteleztek, köszönöm előre is!

Üdv

(#606) #94529552 válasza rEnedEe (#605) üzenetére


#94529552
törölt tag

A pendrive-ra kényesek a tévék, én inkább PC-vel egy HDMI-kábel összeköttetést javaslok, az a tuti.

(#607) Technoman


Technoman
őstag

superg
Megértem, hogy ebben az országban mindenki bizalmatlan, tipikus magyar betegség, de azért nem kell ennyire paranoiásnak sem lenni. Ha biztos akarsz lenni, vedd fel a kapcsolatot a reg oldalon lévő e-mail címmel. A srác nagyon normális, elfogja magyarázni a feltételeket. Szerintem az egész arra megy ki, hogy ne szűrekeimportos dolgot vegyél, ill. hogy ne kerüld meg a magyar forgalmazót (mily' érdekes, hogy a Csehszlovákok nincsenek benne az 5 éves buliba, na hol terem a magyar cukor és hol kedvezőbb az áfa???? :))
Ha még mindig nem vagy hívő, megveszed neten és ha nem tudsz bereggelni visszaküldöd 14 napon belül, ami a jelenlegi, hatályos törvények szerint, nem vagy köteles megindokolni! Ennyi.

Pumma
Panánál bolti gar azért nem elképzelhető, mert az unión belül (a többi cca 150 országról nincs tudomásom, uniós polgár lévén:) a dobozban található az a garancia, amit a magyar márkaszervizbe is el kell fogadni, függetlenül, hogy azt most egy bp-i, vagy dortmundi boltba vették (értelemszerűen egy német vásárlásnál, az ottani gar időt veszik számításban és nem az itteni, jelenlegi 5 éves akciót) A lényeg, hogy az EU-n belül történjen a vásárlás és hogy ezt a gar mellett egy számlával is igazold.
Olyan, "saját garancia", mint amit az LG vagy a Samsung ad ki Mo.-n, nincs a Panáknál.

csalafinta65
Természetesen a 650-es sem rossz (főleg, mert passzív a 3D-je), de ahogy imi1981 bölcsen megjegyezte, sötétben fog kiderülni hogy milyen a panel. Elkérted a srácoktól a távot?? Megnézted a beállításokat? Mert tudod, nem csak neked mutatják ám be a TV-t és lehet, hogy már alapból el volt állítva a beállítás. Nekem meg volt a lehetőségem, hogy egy sötét szobába kipróbáljam a 640/650/750 családot és a 640-esnek volt a legjobb feketéje.Igaz, én egy állat vagyok és nem TV műsor nézésére vettem a TV-t (még most sincs rajta egy adó sem beállítva)
A Euronics-nál tett látogatásod nem volt hiábavaló, legalább megnézhetted a 650-est is. Különbséget talán azért nem láthattál, mert mindkettő (LG/Pana) LG panellel van szerelve (a passzív 3D technológiát az LG találta ki és hülye lett volna a licencet eladni másoknak, így minden cég, aki passzív 3D TV-t gyárt: Sony/Pana/Philips... az LG-től veszi a panelt)
Bár azon egy kicsit csodálkozom, hogy nem láttad az LG-t sötétebbnek -lévén, hogy abban ott van a Local Dimming is- de talán pont ki volt kapcsolva.
Ez a szép a netes vásárlásokban, ha benézted visszaviheted, no comment-tel (ebben igazat adok:)

rEnedEe
Időről, időre én is beleszoktam futni olyan pen Drive-okba, ami valahogy nem kompatibilis a TV-kel (bár furcsa mód eddig mindig a felvételt is biztosító TV-knél volt ez, a 300-as nem tud felvenni)
Szerintem próbáld meg egy másik Pen-nel (lehetőleg egy márkással), de Pumma ötlete a legjobb.

(#608) Imi1981 válasza Technoman (#607) üzenetére


Imi1981
veterán

Neked 640-es van?Annak milyen a háttérvilágítása ?A keretben van vagy hátulról van e a megvilágítás?Sajnos még megnézni nem tudtam élőbe olyan tévét ami hátsó megvilágítású de elképzelésem szerint jóval egyenletesebbnek kell lennie mint más megoldásnak.SD anyagot nem is próbáltál rajta egyáltalán tv vagy sima divix?Igazából csak az érdekelne ,hogy a t-home műholdas sd adások milyenek rajta,egy samsungon láttam ott elmegy ha olyan 3-3.5 méter vagy messzebbről nézem.

[ Szerkesztve ]

(#609) Technoman válasza Imi1981 (#608) üzenetére


Technoman
őstag

Drága barátom, Imi1981! Hát mit gondolsz milyen TV-m lenne, ha nem a legjobbak legjobbika, a 640-esek közöli, abból is a középső tesó, a 48"-os HE????:)))

Már hogy érted, hogy milyen a háttérvilágítása, technikailag v minőségileg?
Te összekevered az EDGE LED-est a Backlight-al. (Backlite)
Egy kis tanulni való:[link]

A Panák 2014-ben -legjobb tudomásom szerint- csak Backlight-ban nyomulnak. Így ez is az.. Ha bemész akármelyik boltban az idei Panák és az LG-k 6xx-os sorozatánál megnézheted a technológiát. Ellenben a keretben épített LED-esnél én baromira látom a sarkos bevilágítást, ezt főleg akkor, ha a kép pld. sötétre vált. Mivel házimozis vagyok, a halálom lenne, ha a szélesvászonnál állandóan a 4 sarokban lévő fénypászmát nézném.
Szerintem jóval egyenletesebb a hátsó megvilágítású, mert nincsenek benne diffúzorok, amik a "sarkifényekért" felelősek. Itt más "hiba" van (röhej, de itt pedig a világos, homogén felületen lévő -szintén a sarokban felfedezhető- sötétedés figyelhető meg, tehát a másik technológiának a fordítottja). Nos, én letöltöttem egy szürke jpg-et és rányomtam a TV-re. Nem mondom azt, hogy nem látok sötétedést, de baromira kevesebbet, mint pár hozzászólásom előbbi belinkelt LG 730-as TV-nél!
Hidd el, ha sz@r lenne a TV-m, nem ezt vettem volna, fél évig ezen rugóztam és alaposan körbetáncoltam a témát. Nem mondom azt, hogy ez a legtökéletesebb TV (hisz olyan nincs), hanem hogy a pénzemért itt kaptam a legtöbbet.
Egyetlen egy -még születőbe lévő- technológia jobb, de azt még nem lehet megfizetni (OLED)
Sajnálom, de SD adásokat nem nézek rajta, nem erre vettem. De ha már mindenképpen ilyet nézel, akkor alapból digitálist nézzél, az még elviselhető. De ne felejtsd, hogy ez egy házimozi TV (Fulll HD, 3 D, nagy képátmérő) de legalábbis a cég Full HD adások/műsorok nézésére gyártja.

(#610) Imi1981 válasza Technoman (#609) üzenetére


Imi1981
veterán

Előszőr is kösz a választ és az olvasni valót! Igen arra gondoltam a hátsó megvilágításnál csak nem tudtam a nevét,Szerintem az hogy világos képnél enyhén sötétednek a sakok sokkal elviselhetőbb mint a sötét képnél fényesebbek a sarkok vagy ahonnan a bevilágítás van.
Amúgy én is ha fimet nézek majd rajta azt minimum full hd vagy sima hd lesz,de azért a normál tévézés is ezen megy majd.Én 40-es méretben akarom majd venni de még azért vacilálok kicsit a 640-es pana és Samsung UE40H6400 között ,meg még ott van azért a sony 605 is.A panasonic felé azért húz a szívem mert sok termék van/ volt tőlük és egy sem hibásodott meg soha.Sony tévém van crt kb 8-9 éves az most romlott el (bár még használható csak kb 50szer kell bekapcsolni míg úgy is marad).
Még egy kérdésem lenne a Panasonic VIERA TX-42AS600E miben gyengébb a 640-nél?3d nem érdekel a smart csak minimálisan ,viszont a 600e 42colos ami pont annyival nagyobb ami nekem tetszene de nem annyival hogyha gyengébb képminőségre akkor ezt válasszam.Bocs ha sokat kérdezek csak nem akarom megbánni a vásárlást.Eddig otthoni környezetben (haveroknál)csak lg és samsungot láttam és fhd mkv (tűzgyűrü)néztem rajtuk,a samsung sokkal jobban tetszett főleg az esti jeleneteknél a jobb fekete miatt,de világos részeken is jobbnak hatott nekem, viszont ott láttam bevilágítást kicsit!Nem volt zavaró de szerintem a panák ebben jobbak az előző hsz-ben írtak miatt.Amit fentebb írtam két pana 600e és 640e közti különbség érdekelne.KÖsz előre is és bocs a sok kérdés miatt!

[ Szerkesztve ]

(#611) Tsunami73


Tsunami73
tag

Sziasztok!
Egy TX-46AS650E Panasonicot néztem ki itt.
[link]
A panashopnál postával +13e ft lenne, nem ismeritek véletlenül ezt a boltot?
Tetszik az 5 év gar is.
Egy LG47LB671 lenne még a másik jelöltem, de inkább a pana felé hajlok.. :)

(#612) csalafinta65 válasza Tsunami73 (#611) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szia! A fórumtársak szerint a 650-es Panák nagyon szarok.( 47"-t akartál írni) Én a tegnapi nagatív hozzászólások miatt felfüggesztettem a TV vásárlást. Igen, az LG 42-47LB671-et dícsérik, de vedd figyelembe a rosszul elhelyezett talpaid. Ügyelj rá, hogy jó széles állványod legyen. Azért megjegyzem, hogy nagyon hülyén néz ki szerintem. Ha az LG-t vennéd, ajánlanám az electrostore.hu-t, ahol most 3 év garanciával veheted meg( hivatalos LG forgalmazó), vagy a digitalko.hu-t, ahol szintén 3 év garis, és ha jól emlékszem, hogy 171 ezer pénz. A saját TV vásárlásom valszeg OLED tv lesz, vagy 15 év múlva. ( a mostani OLEDEK élettartalmát 3 évre becsülik...)

[ Szerkesztve ]

(#613) Technoman válasza Imi1981 (#610) üzenetére


Technoman
őstag

Imi1981
Nos nézzük, miben más a 600-as:
- az említett 3 D hiány
- IFC hiány (ez ugyebár a képkockasebsebégért felel, főleg .mkv-őrülteknek ajánlott e meglét)
- más a VA panel (gondolom egyszerűbb, mivel az aktív 3D képzáras techn.-nél nem csak egy polarizált réteggel gazdagabb a panel)
- egyszerűbb a háttérvilágítás technológiája (itt még villogtatással oldják meg, a 640-től pedig pásztázással)
- Itt már csak 100Hz a mozgáskövetési tech. (vigyázat! ez nem az a 100 Hz-es dolog, amik a képcsöves TV-nél tanultunk)
- okos alkalmazás hiány (TV Anywhere)
- 1 táv
- hangja fapadosabb
- nincs bluetooth
- annyira nem nagyon tanulmányoztam a 2D-s csúcs család menüjét, de biztos nincs annyi képoptimalizációs beállítása sem, mint a 640-esnél.

Nem rossz a 600-as, személy szerint nálam azért nem volt nyerő, mert hiányzik belőle az IFC ("és az a DRÁGASZÁG kell nekünk" :))
De hogy objektívek maradjunk, íme egy teszt, méghozzá ha jól látom Erdélyből(!) [link]

Tsunami73 Amit csalafinta65 írt neked azt erősen túlzónak tartom. Azt kell megérteni, hogy -mint minden technológiának- az IPS panelnek is vannak korlátai.Cserében ott van a nem "szemkifolyatós" passzív 3 D.
Hogy böcsületesek legyünk az "ellenséggel", a VA panelnek is vannak hibái. Még pediglen a nem túl acélos betekintési szög.

...... de ki néz 160 fokban filmet :)))

[ Szerkesztve ]

(#614) Imi1981 válasza Technoman (#613) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor maradok a 640-nél túl sok a különbség és a 640 se drága szerintem.És egy jó darabig(amíg nem lesz médialejátszóm) full hd és sima hd mkv-t fogok nézni.A tv médilalejátszója viszi ezeket az mkv-kat?Minnél többet olvasok róla annál jobban tetszik ez a tv.

[ Szerkesztve ]

(#615) Tsunami73 válasza csalafinta65 (#612) üzenetére


Tsunami73
tag

Szia!

Köszi az infót, közben felpörögtek az események és egy TX-50 AS650 lett 210-ért egy + szemüveggel.
5 éves garival.
Az LG fórumon a napokban ment az lg negatív reklám, az is megzavart egy kicsit.
Lehet elkapkodtam. :((
Olvastam hogy a 640 is jó lett volna, ez most így sikerült.

(#616) Tsunami73 válasza Technoman (#613) üzenetére


Tsunami73
tag

Köszi, ha megjön okosabb leszek.
Találtam itt is egy 650 tesztet.
[link]

(#617) csalafinta65 válasza Tsunami73 (#616) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Feltétlenül várjuk a beszámolódat!!! Milyen negatív reklám ment az LG fórumokon?

[ Szerkesztve ]

(#618) Tsunami73 válasza csalafinta65 (#617) üzenetére


Tsunami73
tag

Ok majd beszámolok róla.
Lg Itt felhős - ott foltos, stb.

(#619) csalafinta65 válasza Tsunami73 (#618) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Végre egy jó hivatalos teszt a 650-ről. Nekem az a megérzésem, hogy nem nézted be a vásárlást, és jó dolgokat fogsz írni róla...Nekem van egy 3 éves 37"-os LG tv-m, bizony a fekete az szürke...és felhős baromira....egyébként érdekes, hogy mégis nagyon szép a képe....a típusa...most nézem meg, mert elfelejtettem...37LV4500...(arukereso.hu) jókat írtak róla.

(#620) Technoman válasza Imi1981 (#614) üzenetére


Technoman
őstag

Imi1981
Ahogy már írtam, nincs olyan TV, amibe az integrált média lejátszó, egy külső, "rendes" Media Playert helyettesíteni tudna. Nem is lesz ilyen. Pld még mindig nem tudják megoldani a "tömörített fejléc 5.1" problémát. Ennél minden TV megbukik (nem beszélve a "Killa Sample-n) Erre egy media palyer a jó választás. kezdve az olcsó 15-20 e Asusu Minitől a drágább, Dune/Popcorn modellekig bezárólag.
Viszont van egy olyan oldala a Pana média lejátszónak, amit eddig még nem sikerült semmivel sem megoldanom
Lévén, hogy az adatbiztonsággal (biztonsági másolat) kapcsolatban eléggé para lettem az utóbbi hónapokban
(elszállt az egyik vinyóm, persze hogy nem volt róla bizt. másolatom és nem nagyon tudtam röhögni az adatmentéseket készítő cégek árajánlatán sem) Szóval vettem 4TB-os WD My Book-ot. Ezt eddig egyetlen egy Media Player, de még TV sem ismerte fel közvetlenül (spéci a a particionálása). Most viszont rádugom a Lapitopira, azt meg hálózatban és lás csodát, a Pana média lejátszója látja, sőt akadás nélkül le is játssza akár 1080p 3D-t is :)
Na, erre tényleg jó a beépített játszó.

Tsunami73
A Panákkal teszt szinten nincs gond (nemzetközi viszonylatban értve) Eddig a tesztek végén mindenhol "Highly" meg "Recommended" ajánlásokat olvastam ( főleg angolt néztem, de volt német , román, lengyel is, ja meg a keleti tesók oldalát is olvastam), Csak egyetlen egy hordta le- naná hogy magyar- az is a 600-as modell volt. Gratula, ritka precíííííz ez a lengyel testvéreink tesztje, még az angolok sem szoktak TV-t ennyire szemléletesen tesztelni. Ezt még nem olvastam, kösz:)

Végezetül egyet ne felejtsünk el. Igaz, hogy a Pana 650/740/750 szériák LG panellel gyártódnak (lévén, hogy passzív 3D a megjelenítés), de a képfeldolgozó elektronika, ami független a paneltől, majdnem ennyire fontos, ha nem fontosabb.
Nem akarok az LG 670-es széria kárára örömködni, de amikor -vagy tizedjére- elmentem letesztelni egy MM-be, csak nagyon nyakatekerten, a Felhasználói paramétereknél tudtam úgy beállítani a True Motion-t (a képkockasebbésséget vagy más nevén képi interpolációt) hogy az normális, folyamatos, nem röcögös képet adjon .mkv-n Ezzel szemben a Panákon (amelyik tudja) IFC Max és minden folyamatos.

[ Szerkesztve ]

(#621) Picturemaker válasza Technoman (#620) üzenetére


Picturemaker
őstag

Érdekes, hogy mindenki mást lát jónak.
Az IFC a szerintem egy jó nagy hülyeség, totál elcseszi a képet. Bekapcsolva, még a legkisebb fokozatra is, totál idiótán mozognak a dolgok. El sem tudom képzelni, hogy ezt valaki el tudja viselni.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#622) csalafinta65 válasza Technoman (#620) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Egyébként tévedtél a Philipset érintő 5 év gari esetén. Az Edigitalnál láttam a típusokat érintő oldalt. Full HD-s modellek is vannak, mert az akcióban az Ambilight-os , új modellek is részt vesznek...bizony mondom, fél éve lettem figyelmes arra, hogy milyen szép is kép megjelenítésük...Pana, LG biztosan kiesett...ha mégis elszánnám magam, 2015 01.31-ig van időm...már 2 típust versenyeztetek is. Hiába, mindig tanul az ember. LG-m van, mint már említettem. A Panasonic nem a régi. Képminőségben 150-200 ezer között úgy látszik, hogy nem versenyképes. Minőségét talán nem vesztette el. Kénytelen vagyok más vízekre evezni....

(#623) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Tudnátok nekem mondani max 150ezer forint környékén olyan tv-t ami 3d-s. Full Hd-s és kevés az input lagja(válaszideje)? Mindennapi pc használathoz, játékhoz, programozáshoz is használnám.
Köszi

(#624) csalafinta65 válasza smallmer (#623) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Milyen méretűre gondoltál?

(#625) Imi1981 válasza csalafinta65 (#622) üzenetére


Imi1981
veterán

Mi a baj a panasonic képminőségével?

(#626) csalafinta65 válasza Imi1981 (#625) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Valahogy nem az igazi. És lehet itt 640, 650....IPS,VA panel...a kontraszt, képélesség , pl. a Philips-el összehasonlítva alul marad. Én így érzem....ha lesz is vásárlásom, a Philips lehet a befutó, vagy semmi más. A Sony is kiesett vizsgálódásaim után.....Van egy nyáron készült videó, ahol a PC WORLD munkatársai összevetnek hasonló árfekvésű Sonyt, és Philipset...A Sony lebőgött minden téren...a mostani állás szerinti favoritom 42PFS 7109.

(#627) Imi1981 válasza csalafinta65 (#626) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát nem tudom én mikor az MM-ben néztem a Philipseket és hasonlitgattam a többivel (minden m1hd ment) ott majdnem a leggyengébbnek láttam. Ne úgy állapítsd meg a képminőséget, hogy valami tökéletes full HD demo megy rajta, azzal még az orion tévék is tökéletesnek látszanak. próbáld ki mindkettőt általad pendrive-on vitt full hd anyaggal. De még akkor se látsz tiszta képet mivel a tv alapbeálításai sem egyformák, szóval távirányítót elkérni és mindkettőt lehető legjobbra beállítani. De ha tetszik vedd a philipset, én inkább bármelyik más nagymárkát választanám, valahogy nem tudok megbízni a (már kínai) philipsben.

(#628) superg válasza csalafinta65 (#626) üzenetére


superg
senior tag

Inkább komolyan vehető teszoldalat kéne olvasni.Az a Sony nem bőgött le sehol,főleg nem egy Philips-el szemben,amiben van egy rgb csúszka aztán annyi a kalibrálás.A bolti megtekintésekről meg Imi1981 leírta amit én is gondolok,csak nagyon óvatosan az itélettel ennek alapján.

(#629) Panthera válasza superg (#628) üzenetére


Panthera
őstag

+1

A boltban még a plazmát se nagyon lehet megkülönböztetni az LCD-vel szemben, a sok fény miatt nem jön ki az előnye.

(#630) smallmer válasza csalafinta65 (#624) üzenetére


smallmer
őstag

106 cm környéke, 121 a max :)

(#631) superg


superg
senior tag

A Panától válaszoltak,a digitcam.hu-tól vásárolt tv-kre jár az 5év gari :)

(#632) Panthera válasza superg (#631) üzenetére


Panthera
őstag

Ez jó! :)
De érdekes, hogy csak a 40-esnek van jó ára, a 48AS640E az 40-el drágább, mint az edigital-ban. Most néztem meg, az edigitalban már befejezték a 48-as forgalmazását! Nem árt ietni!

(#633) superg válasza Panthera (#632) üzenetére


superg
senior tag

Igen csak a kis 40-es éri meg,nem olyan komoly tv forgalmazó ez,csak néhány Pana van más márka nincs is.
MM online-ból is eltüntek már korábban a 640-esek,most meg Edigitalból :F lehet mondjuk átmeneti készlethiány is.

(#634) Panthera válasza superg (#633) üzenetére


Panthera
őstag

Az edigitalban a forgalmazás végét írják, nem lesz több!
Bár a Panashopon keresztül biztos lehet venni még egy darabig...az utolsó plazma készülékeknél is így volt.

[ Szerkesztve ]

(#635) Technoman válasza Picturemaker (#621) üzenetére


Technoman
őstag

Picturemaker
Tudod, ahogy a közmondás tartja: Kinek a pap, kinek a papné, kinek meg.....

...az IFC!

Abban igazad van, hogy ha TV műsort nézel, ott valóban egy kicsit higanymozgásba nyomja mindenki, de hát én nem TV műsor nézésére vettem..

csalafinta65
Igen, igazad van, tényleg nem csak a 4K-s TV-kre van 5 év, ezt elnéztem, sorry:)
Mindazonáltal,ha a Philips TV-t ingyé' adnák, akkor sem kellene. Ja, és azt ugye tudod, hogy ez nem az a holland/német márka, mint pár éve (ez már egy kínai márka, szőröstül, bőröstül)

[ Szerkesztve ]

(#636) truefx válasza Tsunami73 (#615) üzenetére


truefx
aktív tag

210-ért hol sikerült megcsípni?

[ Szerkesztve ]

(#637) rsf válasza Tsunami73 (#615) üzenetére


rsf
senior tag

Nekem is egy ugyanilyen TV-m van én irtam már róla jópár dolgot ide a fórumba. November elején vettem amúgy.Teljesen jó a képe.Eddig mindenki hanyattesett tőle. Az IPS szinhelyessége nálam többet számít, mint a gyengébb fekete. Valamit valamiért. Valakinek a sötétebb fekete tetszik valakinek meg az élethű szinek. Bár tudom, hogy az emberek többsége a rikító intenzív szinekre bukik amiket még nem látott a természetben. Na nekik nem való az IPS.
Szóval mindenki olyan TV-t vesz amilyet akar meg amit megengedhet magának.

BUÉK
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#638) csalafinta65 válasza Technoman (#635) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Igen, tudom, hogy a kínaiak vették meg...az 5 év, akkor is 5 év....és bizony, valszeg megtartva a holland, európai mérnököket, jobb TV-ket csinálnak ebben az árkategóriában...Egyébként a televízióik hátsó címkéin, pedig ugye 2014-es modellekről van szó, Philips Netherlansd-ként van megemlítve a cég...így valszeg nem 100%-os kínai lefedettséget jelent, legalábbis a TV gyártásban....Egyébként meg Te, és a többiek beszéltetek le a Panáról...jogosan... :DD 42PFS 7109, ez a modell miden tesztben a legjobb. Képminősége általában tesztgyőztes. Az ára se kicsi. 189.900. + 5 ÉV ugye...

[ Szerkesztve ]

(#639) Panthera válasza rsf (#637) üzenetére


Panthera
őstag

"Valakinek a sötétebb fekete tetszik valakinek meg az élethű szinek. Bár tudom, hogy az emberek többsége a rikító intenzív szinekre bukik amiket még nem látott a természetben. Na nekik nem való az IPS."

A VA panel az szerinted hátrányban van, tehát nem olyan élethű a színmegjelenítése?

[ Szerkesztve ]

(#640) csalafinta65 válasza rsf (#637) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ez a fotó milyen tv-ről készült? Gyalázatosan szar...Vagy a mobil, amivel készült... :DD Kvardlipot: én a 640-es masinát láttam, sötét sarokban elhelyezve a Ferenc krt-i Pana üzletben....kédésedre a válasz: igen

[ Szerkesztve ]

(#641) superg válasza rsf (#637) üzenetére


superg
senior tag

Az ips-nek továbbra is az előnye a nagyobb betekintési szög,szines tartalomnál.Színhelyesre be lehet lőni VA-t IPS-t is szemből nem fogod tudod megkülönböztetni,számtalan teszt meg saját tapasztalat alapján mondom.
IPS-t vegyen az akit nem zavar a gyengébb fekete,de szemből nézve ne várjon jobbat egy VA paneltől,ha mégis van különbség az a mögötte lévő elekronikában és a beállításokban keresendő
Kvardlipot: .kédésedre a válasz: nem én meg otthon láttam IPS-eket és VA-kat.

csalafinta65Mi köze ennek a sötét sarokhoz?

[ Szerkesztve ]

(#642) truefx válasza rsf (#637) üzenetére


truefx
aktív tag

Szia! A TV kezelőfelületének a sebességével meg vagy elégedve? Arra gondolok pl., amikor megnyitsz egy menüpontot, és gyorsan jelennek meg a további lehetőségek, vagy van lag?

(#643) Panthera válasza superg (#641) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem most a 640 a szimpatikusabb az ára miatt, de az első szempont persze a képminőség.
A betekintési szög nem érdekel, azt megnéztem, jóval túlhaladta már a TN betegségeket. Az zavarna, ha nagyon természetellenes színei lennének, de más sem panaszkodott itt a 640-re. Meg az üzletben is látszódik, hogy egy kis hangolással mennyire lehet befolyásolni az összképet jó irányba, ezt is kipróbáltam.

A rosszabb anyagok feldolgozási képessége az inkább elektronika kérdése szerintem - ebből a szempontból valószínűleg nem számít a panel típusa.

csalafinta65: Szerintem üzletben nem lehet jól megnézni ezt; MM-ben az egész tv rész sötétebb helyen van, de az is túl sok. Otthon soha nem fogom olyan fényviszonyok között nézni (egy háttér hangulatvilágítást használok, de azért az kell is).

[ Szerkesztve ]

(#644) #94529552 válasza csalafinta65 (#638) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sok sikert a Philipshez, azt én nem mernék már venni a topicja elolvasása után. Az 5 év gari a legfontosabb annál a márkánál. Van a közeledben Ph garancia szerviz? Pár éve még tényleg fogalom volt a Philips tévé kiváló minőséggel, de ebből sajnos nem sok maradt. Szoftvere, szolgáltatásai, és az összeszerelés minősége is gázos.
Az pedig hogy IPS vagy VA, kinek melyik, kár ezen vitázni.

(#645) Technoman válasza csalafinta65 (#638) üzenetére


Technoman
őstag

Ne haragudj, de megmutatnád, hogy én mely' hozzászólásomba írtam olyat, hogy nem jó a Pana, ergo lebeszéltelek róla -bár kezd buli hangulat lenni a városban- de nem emlékszem, hogy ilyet írtam is valaha itt (a többiek nevében nem beszélhetek, de szerintem itt senki nem írt ilyet) ?????
Ja, a Philipsről meg itt olvashatsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#646) csalafinta65 válasza Technoman (#645) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szörnyű a vegyes vállalati forma....nem kell sok idő, és sajnos a Pana is erre a sorsra jut....( a 650-est kutyáztad...majd mikor elsötétítem a szobát....látom, mily szürke...stb...stb...)

[ Szerkesztve ]

(#647) gtr8


gtr8
csendes tag

Nos én megszabadultam a 42"as 650 től. Nem akartam LG -t mert felhősödik erre mit vettem lg panelos panát ,naná hogy felhősödött. Boltba jobban tetszett mint a melette levö sony én azt is benyaltam nyilván mások voltak a beálitások ugyhogy bolti szemle se sokat segit vásárláskor. Mozgás is fura volt pedig mindent kiprobáltam , lehet a 640 jobb de az nem tud rögziteni. Pana rajongó voltam de most mellényúltam.

(#648) Panthera válasza gtr8 (#647) üzenetére


Panthera
őstag

Mikor látszott leginkább a felhősödés?

(#649) csalafinta65 válasza gtr8 (#647) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ez nagyon szomorú....hol vetted? és szó nélkül visszavették? Most milyen televízióban gondolkodsz??? ( a 640 sem jobb....) Van LG-m...de hogy nem tudják azt a szar felhősödést kiküszöbölni....Egyébként a Pana miért nem gyárt saját panelt??? Vagy csak az olcsó piacon dolgozik LG panellel?

(#650) Technoman válasza csalafinta65 (#646) üzenetére


Technoman
őstag

Barátom, jó lenne ha pontosabban fogalmaznál és főleg szó ill mondatértelmezést is használnál (néha).
A 650-est nem fikáztam, csak 640 vs. 650-es összehasonlításánál emeltem ki a nem túl acélos feketéjét. Jó lenne ha nem a Kiskegyed stílusba mennél át, kiragadsz valamit az adott mondatkörnyezetből és már is ráhányod a világra.
Amúgy szíved jogod eldönteni a TV vásárlást, mi csak segíteni próbálunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.