Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz ludla #9206 üzenetére

    A szép GUI-s változat mellett a default profile esetén két egyszerű batch fájllal is megoldhatod a dolgokat.

    backup.bat
    @echo off
    rd local /s /q 2>nul
    rd roaming /s /q 2>nul
    md local
    md roaming
    xcopy /s /e "%USERPROFILE%\Application Data\Opera\Opera" roaming
    xcopy /s /e "%USERPROFILE%\Local Settings\Opera\Opera" local

    restore.bat
    @echo off
    rd "%USERPROFILE%\Local Settings\Opera\Opera" /s /q 2>nul
    rd "%USERPROFILE%\Application Data\Opera\Opera" /s /q 2>nul
    md "%USERPROFILE%\Local Settings\Opera\Opera"
    md "%USERPROFILE%\Application Data\Opera\Opera"
    xcopy /s /e roaming "%USERPROFILE%\Application Data\Opera\Opera"
    xcopy /s /e local "%USERPROFILE%\Local Settings\Opera\Opera"

    A backup.bat az aktuális könyvtár alá létrehoz két mappát (local és roaming), ha már léteztek korábban, akkor törli a tartalmukat. A batch fájlt akkor szabad futtatni, ha az Opera már nem fut. A restore.bat ezt a két mappát másolja vissza. Ezt még az Opera telepítése előtt meg kell ejteni.

    Én amúgy azt a megoldást választottam, hogy egy saját mappába gyűjtöttem ki az Opera profilokat, és junctiont hoztam létre rájuk a users mappa alatt. Majd egyszer írok erről részletesebben egy tutorialt. Így nem kell a C: meghajtóról átmásolgatni, mert fizikailag nem ott van a tartalom, de az Operában (és más alkalmazásokban) sem kell küzdeni az alapbeállítások módosításával, mert logikailag az eredeti helyén is ott van a tartalom.

    daninet: igen, nálam is csinálja. Ez számomra idegesítőbb bug, mint az utolsó elem be nem töltése.

    vv5204: jobb klikk az oldalon valahol a háttéren > Oldalbeállítások szerkesztése > Hálózat > Böngésző azonosítása. Itt állítsd át az értéket az Azonosító rejtése ... elemek egyikére.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés