Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) nemurea válasza Pelican (#4949) üzenetére


nemurea
aktív tag

Szerintem pont a Wintel mini PC-t akarja a fórumtárs ezzel kiváltani, két gép helyett eggyel oldva meg a médialejátszást. Így csak felcserélné a Wintel-t egy S905-re :U

(#4952) lovi27 válasza nemurea (#4950) üzenetére


lovi27
addikt

Azt írta a ft kell neki OMV, KODI és böngésző egy gépen. Ezekhez nem kell Windows. Bár én is a dedikált lejátszó megoldás híve vagyok, de ha nem gond a hardver elhelyezése. akkor a Debianra nem csak az OMV, hanem gondolom a KODI is telepíthető, a Debiannal pedig böngésző meg sok minden automatikusan jön. Így virtuális gépek sem kellenek.

(#4953) nemurea válasza lovi27 (#4952) üzenetére


nemurea
aktív tag

Igen, nálam is ilyen setup van, amit felvázoltál. Debianra, még a Wheezy-re is telepíthető a Kodi (bár egy ősrégi verzió). Nekem az nvidia grafikus prociba kellett életet lehelnem, hogy ne diavetítés legyen egy-egy FHD film, de egyébként kb. jól működik - a NAS része mindenképp :K

A Windowst azért fejtettem ki, mert nem biztos, hogy a ft-nak OMV kell, lehet, hogy csak általában NAS megoldás - az meg van biztosan Win-es környezetben is. (Bár én semmiképp nem bíznám egy mezei Windowsra a fájlszerver feladatokat.)

(#4954) tboy72 válasza nemurea (#4953) üzenetére


tboy72
aktív tag

Igen jól látod a problémát. Az OMV-hez már nagyon hozzászoktam, nem is tudom mit lehetne Windows-ra NAS-nak használni. Igazából én a win-hez sem ragaszkodom, csak a család többi tagjának nem hiszem, hogy fekszik a linux. Most kipróbálom a debian alá az omv-t, egyelőre csak egy virtuális gépre telepítve, hogy egyáltalán össze tudom-e hozni.

(#4955) tvamos válasza tboy72 (#4954) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az enyémek nem nagyon szóltak, amikor Lubuntus laptopot kaptak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4956) nemurea válasza tboy72 (#4954) üzenetére


nemurea
aktív tag

Sok gond nem lesz vele, sem a virtuális gépes próbával, sem a HTPC-NAS kombóval (ha a Debian maga kezeli rendesen a videókártyádat és kirakja a HDMI-n a hangot). Ha úgyis a nagy tévére lesz kötve, ott a Kodin kívül más nem nagyon fog látszódni. Én javaslom ezt az irányt. Egy komolyabb problémám van jelenleg, de elvileg megoldható ez is: ha úgy kapcsolom be a gépet, hogy a tévé ki van kapcsolva, vagy ha magára hagyom kb. 1 órára kihasználatlanul, és a tévé kikapcsol közben, akkor a gép leveszi a videójelet, és így már hiába kapcsolom vissza a tévét, nincs kép.

(#4957) iff


iff
senior tag

Szerintem az OMV-nek egyre fos@bb a felülete. A mostani frissítéssel még jobban elcseszték. Nekem nem tettszik. :(( Esetleg több felületből is lehetne választani. ;] :P

..........""..........

(#4958) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Hát igen. Sajnos még elég bug-os. De ha jól tudom ez lesz majd a 4-es felülete is. Van még mit hegeszteni rajta. Kicsit úgy érzem hogy véletlenül került bele ez a frissítés. :DD

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4959) vadkörte válasza iff (#4957) üzenetére


vadkörte
addikt

Mi a baj a felülettel? Épp olyan, mint a v2... Nekem nem tűnt bel, hogy bug-zana. Amúgy az igaz, hogy nem olyan színes szagos, mint a Syno DSM-je, de ez egy szerver. A franc akarja nézegetni a kezelőfelületet, tegye a dolgát a sarokban és kész. :P

Üdv. V. Körte

(#4960) lovi27 válasza vadkörte (#4959) üzenetére


lovi27
addikt

Még nem frissítetted vagy még nem frissült nálad az újra.

Én is szívesen meghallgatnám az okot, hogy most ez így mennyivel használhatóbb és főleg mennyivel átláthatóbb. Egy dologra tudok gondolni, hogy aki nem normál asztali monitoron, hanem valami hordozható eszközön használja annak esetleg most jobb.

(#4961) iff válasza vadkörte (#4959) üzenetére


iff
senior tag

Nekem ez a ver. tetszett: ;]

talán ez is elment:

Ez egy ... Tudom, hogy szerver, de attól függetlenül nem kellene sz@rabban kinéznie. Egyébként nálam a mappákra és fájlokra külön nem tudok jogosultságot kiadni, nem működik. (ez van, akármit csinálok vele)

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#4962) sad_Vamp válasza iff (#4961) üzenetére


sad_Vamp
őstag

én már annak is örülnék hogy ha azok a vizuális elemek amik szétcsúsztak az OMV 2.x-emen valahogy újra normálisan néznének ki.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4963) lovi27 válasza sad_Vamp (#4962) üzenetére


lovi27
addikt

Valószínűleg helyi hiba. Próbáld meg kitörölni a böngésző cache-t.

Szerintem meg fejezzék már be végre a v3-mat! A béta szó sokakat elriaszt, De nagyon úgy tűnik szétforgácsolták az erőiket.

(#4964) Flowtation


Flowtation
őstag

3.x-ről beszéltek? Nekem 2.2 (StoneBurner) van, az ugyanaz. És ameddig támogatják vagy ki nem rohad a vas alóla, marad is. :)) Ugye még támogatják? :DDD

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#4965) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#4963) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szerintem majd a 3.1-nél kijön bétából. Addig szvsz marad béta verzió. ;)

Más: Elkeztem kicsit mélyeben foglalkozni ezzel az OMV-vel azaz amin fut ez az egész rendszer a Debian-nal. Sikerült Apache, PHP7-et, Mysql telepíteni rá meg a Nextcloud-ot is ráraktam. Igaz még valós működést nem tudtam prezentálni vele de rajta vagyok a témán. :P Elég mélyen bele kell turni a Debian lelkébe. :DDD

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4966) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#4965) üzenetére


lovi27
addikt

Csak úgy röpködnek a verziószámok nálad... :DDD

(#4964) Flowtation

Ezt hívod támogatásnak?

Más, komolyan.

5 hónap után fordítottak egy új ISO-t (v3.0.74). Lehet, ennek az örömére csinálták az új UI-t. De még ez is béta. :W

[ Szerkesztve ]

(#4967) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#4966) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

A v3.0.74 verzión még a régi GUI van. A 3.0.75.1-en van már az új GUI. :K

Azért én is kiváncsi leszek, hogy mikor fogják kivenni béta állapotból.Szerintem elfeledkeztek róla hogy béta? Bár működni jól müködik, legalább is nálam jól megy. Lekopogom nincs vele semmi gondom. Megy a Delgue(torrent), Plex, még a távolról elérést is próbáltam az is ment. :P

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4968) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#4967) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, közben megnéztem:

Elvileg a 75-ösben cserélték, de hibás volt és gyorsan lecserélték 75.1-re.
Telepítés után néhány szolgáltatás akkor is fut ha nincs engedélyezve:

Ez csak a v3-ra jellemző és régóta nem javítják.
Miért ne futna hibátlanul? Alapvetően készen van. Néhány plugin hiányozhat és most behozták hibalehetőségnek az új UI-t.

(#4969) vadkörte válasza lovi27 (#4960) üzenetére


vadkörte
addikt

Igen. Ez volt a helyzet. Tegnap este lefrissült 3.0.75.1-re. Már értem mire gondoltatok. Érdekes lett az új séma. Szokatlan. Nem rossz, csak szokatlan.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#4970) lovi27 válasza vadkörte (#4969) üzenetére


lovi27
addikt

Túl fogjuk élni! Aludva rá egyet már nem olyan rossz. :DDD
Viszont azóta sem tartom olyan fontosnak, hogy ezzel kelljen pocsékolni az idejüket. De ezért jó, hogy nincs rögzített követelmény... ;]

(#4971) Chris Kiki válasza lovi27 (#4970) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Mondjuk vehették volna szorosabbra a megjelenítendő dolgokat, mert folyton görgetni kell, ha valamit el akarok érni. Nem beszélve a főoldalról, ahol már az alap információk sem férnek ki egy képernyőre. Kicsit el lett ez kapokdva kéremszépen.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#4972) osztraksajt válasza lovi27 (#4960) üzenetére


osztraksajt
őstag

Kipróbáltam mobiltelefonról, hát semmivel sem lett jobb. :W

Komolyan van végre fullhd monitorom ami meg tud jeleníteni 16,7 millió színárnyalatot, erre lassan visszatérünk az EGA monitorok színvilágához. ;]

(#4973) tboy72 válasza lovi27 (#4970) üzenetére


tboy72
aktív tag

Helló!
Próbáltam virtuális gépre felrakni a debian alá az omv-t, nem túl sok sikerrel.
A debian felmegy, működik is, de a parancsaid alapján nem akar rendesen felmenni alá az omv.
Hibákat ír ki a telepítés végén, és nem indul.
"Aktiválók feldolgozása: php5-fpm (5.6.30+dfsg-0+deb8u1) ...
Hibák történtek a feldolgozáskor:
nginx-full
nginx
openmediavault
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
root@debian:/home/tboy72# omv-initsystem"
Valami ötlet?

(#4974) lovi27 válasza tboy72 (#4973) üzenetére


lovi27
addikt

Hello!
Nem a leírás szerint csinálod. Valamit nem tartasz be. Többször is végigcsináltam. Mondd el részletesen melyik parancsokat hajtotta végre és melyik után akadt meg.

Ugye, a Debian 8-at telepítetted?

[ Szerkesztve ]

(#4975) tboy72 válasza lovi27 (#4974) üzenetére


tboy72
aktív tag

Itt akadt el:
"root@debian:/home/tboy72# apt-get install openmediavault-keyring postfix
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
postfix már a legújabb verzió.
openmediavault-keyring már a legújabb verzió.
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
3 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
A művelet után 0 B lemezterület kerül felhasználásra.
Folytatni akarja? [I/n] i
Beállítás: nginx-full (1.6.2-5+deb8u4) ...
Job for nginx.service failed. See 'systemctl status nginx.service' and 'journalctl -xn' for details.
invoke-rc.d: initscript nginx, action "start" failed.
dpkg: hiba a csomag feldolgozásakor: nginx-full (--configure):
a(z) telepítve post-installation parancsfájl részfolyamat 1 hiba kilépési állapottal tért vissza
dpkg: függőségi problémák miatt nem állítható be: nginx:
nginx függ ettől: nginx-full (>= 1.6.2-5+deb8u4) | nginx-light (>= 1.6.2-5+deb8u4) | nginx-extras (>= 1.6.2-5+deb8u4); viszont:
A(z) nginx-full csomag még nincs beállítva.
A(z) nginx-light csomag nincs telepítve.
A(z) nginx-extras csomag nincs telepítve.
nginx függ ettől: nginx-full (<< 1.6.2-5+deb8u4.1~) | nginx-light (<< 1.6.2-5+deb8u4.1~) | nginx-extras (<< 1.6.2-5+deb8u4.1~); viszont:
A(z) nginx-full csomag még nincs beállítva.
A(z) nginx-light csomag nincs telepítve.
A(z) nginx-extras csomag nincs telepítve.

dpkg: hiba a csomag feldolgozásakor: nginx (--configure):
függőségi problémák - a csomag beállítatlan maradt
dpkg: függőségi problémák miatt nem állítható be: openmediavault:
openmediavault függ ettől: nginx (>= 1.6.2); viszont:
A(z) nginx csomag még nincs beállítva.
A(z) nginx verziója a rendszeren, amelyet a(z) nginx-full:amd64 biztosít, <nincs>.

dpkg: hiba a csomag feldolgozásakor: openmediavault (--configure):
függőségi problémák - a csomag beállítatlan maradt
Hibák történtek a feldolgozáskor:
nginx-full
nginx
openmediavault
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
root@debian:/home/tboy72#"

(#4976) lovi27 válasza tboy72 (#4975) üzenetére


lovi27
addikt

Ja, ez a három! Ismerős! Ezek szerint legalább egyszer már végigcsináltad, csak a 3 miatt azt hitted valami nem sikerült és most újra próbálkozol.

Ezeket nem rakja fel terminálból, a WebGUI alól, azaz a böngészőből kell telepíteni. Ha nem tudod a webcímet, az ifconfig paranccsal nézd meg. Valami ilyet keres: 192.168.x.x

Amiket nem tudott feltenni a Backports kernel frissítései, az OMV alól frissítve simán települni fog. Először a legmagasabb, legújabb verziószámút telepítsd (amit annak ítélsz), mert utána lehet már e többit nem is kell.

(#4977) tboy72 válasza lovi27 (#4976) üzenetére


tboy72
aktív tag

Igen, csak el sem indul az omv. A virtualbox ip címén sem jelenik meg semmi a böngészőben.

(#4978) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Sziasztok!

Találtam egy megbizható leírást az OMV alá ha valaki érez késztetés Web szerver-t telepíteni(Apache2, MySql és PHP7-et), az OMV alá. Egy dolgot kell majd legelösször megcsinálni, hogy az OMV a default 80-as portot használja ezt átállítani valami másra. Ezt kell átállítani(én megadtam a 81-es portot neki). Ez játékos könnyedséggel meg lehet tenni az OMV GUI felületén Rendszer->Általános beállításokban. Ez után már úgy lehet elérni az OMV GUI felületét hogy az <OMV IP címe>:81 beírjuk a böngészőbe.

A leírás pedig itt van.

LAMP telepítése

Én megcsináltam és tökéletesen működik, persze még dolgozom rajta hogy mit és hogyan lehet még továbbfejleszteni. A következő lépés a NextCloud telepítése lesz az OMV alá. :DD Egy multifunkciós NAS. :D

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4979) lovi27 válasza tboy72 (#4977) üzenetére


lovi27
addikt

Ha jól emlékszem virtuális gépen próbálod. Szóval, kezdd újra! Megbízható törlést nem tudok, ezért újra kéne a Debiant is telepíteni. Ez a húzósabb, netinstallal legalább fél óra. Az OMV max. 10 perc. Az első hibánál állj meg, ne menj tovább és akkor írj.

De ha nem akarod újra kezdeni, egy root terminál ablakban lefut az omv-firstaid parancs?

[ Szerkesztve ]

(#4980) tboy72 válasza lovi27 (#4979) üzenetére


tboy72
aktív tag

root@debian:/home/tboy72# omv-firstaid
Traceback (most recent call last):
File "/usr/sbin/omv-firstaid", line 25, in <module>
import openmediavault
File "/usr/lib/python3/dist-packages/openmediavault/__init__.py", line 24, in <module>
import openmediavault.settings
File "/usr/lib/python3/dist-packages/openmediavault/settings.py", line 89, in <module>
Environment.load()
File "/usr/lib/python3/dist-packages/openmediavault/settings.py", line 38, in load
with open(DEFAULT_FILE) as reader:
FileNotFoundError: [Errno 2] No such file or directory: '/etc/default/openmediavault'

Ezt írja a parancsra.

(#4981) lovi27 válasza tboy72 (#4980) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor nincs telepítve az OMV. Marad az első verzió - újra kell rakni. Én is megint megcsináltam:

Pár napja jött ki a Debian 8.8, letöltöttem a hozzávaló netinst ISO-t. Mikor a csomagválasztáshoz ért, kivettem a pipát a print server elől, mert nekem nem kell és tettem egyet a Gnome-hoz, hogy legyen grafikus asztalkezelő.

Amikor mindennel elkészült elindítottam a terminalt. A su paranccsal root jogot szereztem és onnantól egyesével kiadtam a neked is ajánlott parancsokat. Minden hiba nélkül végrehajtódtak. Az omv-initsystem parancs után frissítettem (update, upgrade) és nem talált semmi frissíteni valót. :DD
Örülök, mert az új telepítőben a debian alatt már nem erőltetik a backports kernelt. Végre! Az OMV-be lépve az extrák telepítése után meg is győződhettem. Ha az OMV-ben továbbra is erőltetik, akkor inkább én is debian alól fogom használni.

Ha így csinálod működnie kell!

(#4982) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Halihó!

Egy technikai kérdésem lenne. Az miért van hogy ha létrehozok egy SMB/CIF megosztást egy másik meghajtón akkor annak a meghajtónak az UUID-jét nem teszi bele a /media mappába. Eddig odarakta mindig az adott meghatjó UUID-jét de most valamiért nem teszi oda. :F

A megosztás elérhető Windows-os gépen tudok rá írni meg ami kell.

Ja Openmediavault 3-on van ez a probléma naprakész frissítéssel.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4983) nemurea válasza LeslieG Jr. (#4982) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nem ez a megoldás?

[link]

(#4984) LeslieG Jr. válasza nemurea (#4983) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Köszönöm. Nagyon read only-ba vagyok. :B :R

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4985) vadkörte


vadkörte
addikt

Kodihoz - 17.1 Krypton - melyik megosztás az ideálisabb? Melyikkel terheli kevésbé a szervert, SMB/CIFS, vagy NFS?
Jelenleg SMB/CIFS van, meg vagyok vele elégedve és az az előny is megvan, hogy nem kell külön a PC-hez és külön a Kodi-hoz megosztásokat konfigolni.

Üdv. V. Körte

(#4986) ht42 válasza vadkörte (#4985) üzenetére


ht42
senior tag

NFS
De ha úgyis van Samba, akkor mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#4987) vadkörte válasza ht42 (#4986) üzenetére


vadkörte
addikt

:R
Kipróbálom. Köszönöm!

Üdv. V. Körte

(#4988) szpeti40


szpeti40
addikt

Megoldódott :R

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4989) Pelican


Pelican
őstag

A 3.0.76-ban már jó a felület?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#4990) lovi27 válasza Pelican (#4989) üzenetére


lovi27
addikt

Talán kisebb a sortávolság. Erre gondolsz?

Javítani kell magam! Nem csökkent, nőtt a sortávolság. A betűk kövérebbek lettek, ez előny.

[ Szerkesztve ]

(#4991) Pelican válasza lovi27 (#4990) üzenetére


Pelican
őstag

Arra, hogy maradt-e az új GUI... ezek szerint maradt.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#4992) lovi27 válasza Pelican (#4991) üzenetére


lovi27
addikt

Maradt. Szerintem maradni is fog.

(#4993) Oldman2 válasza Pelican (#4991) üzenetére


Oldman2
veterán

A Changelogban ott a megoldás:

Add support to configure the WebUI theme via environment variable. Add OMV_WEBUI_THEME=(triton|gray) to /etc/default/openmediavault to switch the default theme.

Betettem a következő sort a config fájlba:

OMV_WEBUI_THEME="gray"

és egy WEBUI reload után szerintem visszaállt a régi forma.

(#4994) Pelican válasza Oldman2 (#4993) üzenetére


Pelican
őstag

Köszi szépen, működik!
A changelogot hol lehet egyébként megnézni?
(Én nem találtam meg.)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#4995) lovi27 válasza Pelican (#4994) üzenetére


lovi27
addikt

Például itt: github De ott már a 4.02-nél tartanak!

Amúgy mielőtt telepítenéd a frissítést a Telepítés gomb mellett a Változások megtekintése gombbal:

(#4996) Pelican válasza lovi27 (#4995) üzenetére


Pelican
őstag

Köszi!

Még egy kérdés:
Ezt a 85%-os limitet fel lehet emelni valahol, hogy ne sírjon állandóan?
monit[1338]: 'fs_media_28A80AD0A80A9C86' space usage 94.0% matches resource limit [space usage>85.0%]

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#4997) lovi27 válasza Pelican (#4996) üzenetére


lovi27
addikt

Biztos, de nem találtam meg (még).
Az /etc/monit/conf.d/openmediavault-filesystem.conf fájlban átírtam a 85%-ot 99%-re, de ettől nem javult meg. :DDD
Nekem is van egy HDD-m, amit e miatt pirossal jelöl a Fájlrendszerek-ben, de eddig nem foglalkoztam vele mert tudtam, hogy ez a baja.

[ Szerkesztve ]

(#4998) Oldman2 válasza lovi27 (#4997) üzenetére


Oldman2
veterán

Sajnos egy reboot visszírja ezt az értéket, ráadásul az egy baromság, hogy egy 120G-s és egy 3TB-os fájlrendszer is ezt az értéket használja:

120G 85%-a 102G
3T/3072G 85%-a 2611G

[ Szerkesztve ]

(#4999) Oldman2 válasza lovi27 (#4995) üzenetére


Oldman2
veterán

Volt már 2 elérhetőség, itt egy harmadik!
:-)

/usr/share/doc/openmediavault/changelog.gz

(#5000) szpeti40


szpeti40
addikt

Egy OMV-s nast lehetne használni windows biztonsági mentésre? Akár rendszeresen is? Pl. minden héten.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.