Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) meridaharcos válasza Patice (#11350) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Elvileg a Torrent mappához (és almappáihoz) van joga a Users csoportomnak.
Természetesen a Users csoport tagja gergo és debian-transmission.
Közben a Torrent, Complete és Incomplete mappákat is átlőttem 777-re.
Mindenki írhat beléjük, azonban a kedves transmission még mindig úgy gondolja, hogy azért ő mégsem... :W

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#11352) Patice válasza meridaharcos (#11351) üzenetére


Patice
nagyúr

Restart....

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#11353) meridaharcos válasza Patice (#11352) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Sajnos többször megvolt. :B

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#11354) Patice válasza meridaharcos (#11353) üzenetére


Patice
nagyúr

A Complete és az Incomplete gondolom nem egy partíción vannak, vagy de?
Ill. összenézném az ACL menüben a kettő jogosultságait van-e különbség.
Ez egy Debianra rakott OMV?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#11355) CheGhost válasza meridaharcos (#11353) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!
A tanácsom hasonló, mint fentebb olvashatod.
Az említett mappák tulajdonosa legyen a "debian-transmission" user, illetve a "users" csoport. A debian-transmission tulajdonosnak minden jog kell, a csoportnak nálam csak olvasás joga van. Ha jelenleg így van, akkor módosítsd valami másra, majd újra a mostanira. A rekurzív végrehajtást is pipáld ki.
Brutal-force megoldás: Ha ez sem megy, akkor winscp-vel belépni, és azzal beállítani a jogosultságokat.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#11356) meridaharcos válasza Patice (#11354) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Egy vinyón van az egész, Torrent könyvtár, benne a két említett mappa.
Igen, ez egy debianra rakott OMV pici Amligic boxon futtatva.

CheGhost
Eddig a Torrent mappa tulajdonosa root volt, most áttettem debian-transmissionra. Azonban egy mappának nem csak egy tulajdonosa lehet ??
MC-vel átlőttem mindhárom mappa (Torrent, Incompleted, Completed) jogosultságait 777-re.
Nyomok egy restartot azt hátha... :D

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#11357) paizinho válasza paizinho (#11344) üzenetére


paizinho
tag

Először is Boldog Új Évet mindenkinek !!
Létrehoztam a könyvtárat a 2. disk-en és máris helyreállt a világbéke :)) , nincs betelt disk.
Köszi még 1x a segítséget. :C

(#11358) lovi27 válasza paizinho (#11357) üzenetére


lovi27
addikt

Most már csak a nagyvilágban is úgy legyen... :))

(#11359) szpeti40 válasza paizinho (#11357) üzenetére


szpeti40
addikt

A 2 disk egy egynek van kezelve?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11360) paizinho válasza szpeti40 (#11359) üzenetére


paizinho
tag

Két önálló disk, UnionFS-el és a paraméter (existing path) szerinti szabályrendszer szerint beállítva, így műxik.

(#11361) TGWH


TGWH
őstag

A Plex-nek elég hamar kijött az egyik hátránya. 5gb-nál nagyobb filmet nem képes lejátszani, nem is látja...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11362) szpeti40 válasza TGWH (#11361) üzenetére


szpeti40
addikt

Akkor én a 40gb-os 4k filmet hogy nézem rajta? :))

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11363) TGWH válasza szpeti40 (#11362) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor az mkw formátummal van baja?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11364) lovi27 válasza TGWH (#11363) üzenetére


lovi27
addikt

Nem.

[ Szerkesztve ]

(#11365) TGWH válasza lovi27 (#11364) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor mi a gond?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11366) lovi27 válasza TGWH (#11365) üzenetére


lovi27
addikt

Mi a gond? Igazából semmi. Ismerkedsz egy új rendszerrel és olyankor furcsa dolgok szoktak megtörténni, ami kinél előbb, kinél egy kicsit később, de mindenkinél eltűnik. :D

Ez már nem a fórumunk témája, de az mkv nem formátum, hanem egy konténer fájl, hasonlóan mint az avi. Tartalma lehet különböző formátumú hang, videó és felírat, valamint egyéb információk.

(#11367) TGWH válasza lovi27 (#11366) üzenetére


TGWH
őstag

Itt jön be az, hogy ha win10-et teszek rá, az lejátszana mindent. Lehet egy Kodi is, nem mondom hogy nem, de nem akartam két gépet összerakni, hogy külön legyen a médialejátszó, meg külön a szerver.
Így legalább alig fogyaszt valamit. Jobban örülnék ha grafikus felülete lenne. De ezek szerint egy okostv-vel sem leszek előbbre, ugyan úgy lesznek filmek, amiket nem tudok lejátszani. Ezért akartam pc alapot, az leerőszakol mindent egy megfelelő progival, míg a pendrive a tv-ben eléggé korlátozott.
Aztán végül is lehet egy chromecast mégis csak be kéne hogy kerüljön.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11368) soldi3r válasza TGWH (#11367) üzenetére


soldi3r
veterán

Talán 1 film volt, amit a 4 éves(?) LG LF652 nem tudott lejátszani MiniDLNA-n keresztül. 40GB feletti 3D-s filmeket is beleértve. VLC-vel pedig bármilyen eszközről lejátszok szinte bármit.
Egy TV-re kötött Chromecast, vagy még inkább RPi pedig nem nevezhető külön PC-nek.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#11369) TGWH válasza soldi3r (#11368) üzenetére


TGWH
őstag

Azért vettem J4005-ös procit, hogy lejátssza a 4k-t. Hát pont azt az egyet amit le akartam vele játszani, nem vitte.
Oké hogy mindlna-n keresztül, de kell valami, ami a nem grafikus oprendszerről átviszi nekem a képet a nem okos tv-re.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11370) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Felraktam a legújabb omv-t, ott akadtam el hogy nem tudom telepíteni az openmediavault-omvextrasorg plugint, az alábbi hibaüzenettel:

[ Szerkesztve ]

(#11371) szpeti40 válasza muchacoado (#11370) üzenetére


szpeti40
addikt

Frissebb extras-al próbáld szerintem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11372) muchacoado válasza szpeti40 (#11371) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Először használok linuxot, kifejtenéd pontosan mit jelent ez ?

(#11373) szpeti40 válasza muchacoado (#11372) üzenetére


szpeti40
addikt

Hogy ahonnan letöltötted az openmediavault-omvextrasorg-ot, onnan töltsd le a legutolsó, legfrissebbet.:K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11374) muchacoado válasza szpeti40 (#11373) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Ugyan arra linkre kattintottam és mot más verziót húzott le :C de most sem települ fel, más a hibaüzenet [kép]

Najó megpróbálom a 4-es verziót..

[ Szerkesztve ]

(#11375) vadkörte válasza muchacoado (#11374) üzenetére


vadkörte
addikt

Melyiket telepítetted?
Csak mert az 5-öshöz tudtommal nincs letölthető extras, csak terminal-ból (parancssor) telepíthető. Az egyses főverziók extras-ai nem kompatibilisek egymással. Amúgy az 5-ös még beta, napi használatra nem ajánlott. Ha 5-öst telepítettél, inkább húzd újra 4-essel jobban jársz.

Üdv. V. Körte

(#11376) muchacoado válasza vadkörte (#11375) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Köszi Az 5-össel kezdtem. A 4-es már hibátlanul fenn van :)

(#11377) lovi27 válasza TGWH (#11367) üzenetére


lovi27
addikt

Én a dedikált lejátszó híve vagyok, a NAS pedig működjön csak úgy, ami a neve:
hálózati adattároló. Nálunk nem volt opció, hogy számítógép kerüljön a TV mellé és ott zúgjon napi 24 órában.

(#11378) lovi27 válasza vadkörte (#11375) üzenetére


lovi27
addikt

Van letölthető extra az ötöshöz is, csak nem települ vele. Ráadásul közös a négyessel!
És igen, ezért csak parancssorból telepíthető.
Nem rég volt róla szó a fórumon. Ezek szerint még mindig nem javították meg.

[ Szerkesztve ]

(#11379) lovi27 válasza lovi27 (#11378) üzenetére


lovi27
addikt

Azért azóta mégis hozzányúltak! Már megint különböznek a v4 és a v5 Extrák!

(#11380) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Off téma de azért mégis kapcsolódik...optikai kábeles Digi1000-es netem van, amihez a routert a digi adta, viszont azon 1db 1000 lan port van. Erről tovább tudnám osztani még egy routert beépítve a netet amin már van minimum 3db 1000-es lan?

[ Szerkesztve ]

(#11381) Alex91 válasza muchacoado (#11380) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy mezei gigabites switch-t...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11382) mrzed válasza Alex91 (#11381) üzenetére


mrzed
senior tag

A switch csak akkor működik, ha a digi által vagy natolva, viszont így nincs tényleges publikus ip-d, ez pedig számos problémát vethet fel. Az ügyfélszolgálattal ki kell vetetned magad a natolásuk alól, és rendes routert beüzemelni. Saját routerral mindkét felállás működne, viszont a dupla nat káoszhoz vezet.

(#11383) Alex91 válasza mrzed (#11382) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tenyleg router, akkor gondolom van kifele egy IP-je, meg van egy, mondjuk dhcp-s belso haloja. A belso halot ugyan miert nem lehet switchel osztani :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11384) muchacoado válasza Alex91 (#11383) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Havernak switchel működik most beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

(#11385) soldi3r válasza muchacoado (#11380) üzenetére


soldi3r
veterán

Milyen routert adott a digi?

E30 (oo=[][]=oo)

(#11386) muchacoado válasza soldi3r (#11385) üzenetére


muchacoado
aktív tag

EchoLife HG8121H

(#11387) soldi3r válasza muchacoado (#11386) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha rászánsz legalább 40-50 ezret, akkor szerintem kiváltható egy másik routerrel, de ha nincs gond vele, akkor én hagynám és betennék egy switchet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#11388) ht42 válasza muchacoado (#11380) üzenetére


ht42
senior tag

Sztem a normális megoldás a következő:
1. Veszel egy rendes gigabites routert (én valami Asust javasolnék, pl. RT-N18, az Asusokhoz jár domain-név, ami jó dolog).
2. A HG8182-t pass through módba kapcsolod (így gyakorlatilag csak modemként működik, infót megtalálod a digi fórumon)
3. A HG8182 kimenetére rákötöd a saját routeredet, amiben beállítod a pppoe dolgokat (jelszó, ilyesmi) meg az asuscomm-os domain nevet
4. Kész. Van egy jó alapod a belső hálóra és saját domain neved, hogy távolról elérd.

(#11389) CheGhost válasza soldi3r (#11387) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Nem kell olyan sokat rákölteni. Az ASUS-ok közül az RT-AC65P nagyjából 25k Ft, esetlegesen az RT-AC57U v2 15-18k Ft. (De az 57U-nak utána kell kérdezni, mert még friss. A v1-hez viszonyítva más soc-t raktak bele...)

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#11390) lovi27 válasza ht42 (#11388) üzenetére


lovi27
addikt

Mindegyik Asushoz jár domain?

(#11391) ttamas


ttamas
tag

Szerintem vegyél egy gigabites switchet, és ha már van omv, futtasd rajta a duckdns-t, és lesz ddnsed is, ez kijön max egy tízesből.
Szolgáltató eszközöket sokan szidják, nekem telekom cuccokkal nem volt bajom.

(#11392) soldi3r válasza CheGhost (#11389) üzenetére


soldi3r
veterán

Én lecserélném a routert egy SFP-s verzióra, bár, ha működik "modemként", akkor nem biztos.

E30 (oo=[][]=oo)

(#11393) Alex91 válasza muchacoado (#11380) üzenetére


Alex91
félisten

Ha megfelel a szolgaltatotol kapott router az igenyeidnek, akkor eleg lesz a switch...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11394) muchacoado válasza Alex91 (#11393) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Annyi az igényme hogy távolról elérjem majd az omv-t, ennek még nem gugliztam utánna, de a switch 4400 ft ami ár-értékben jó választás lesz nekem. Köszönöm a segítséget jó fejek vagytok :R

[ Szerkesztve ]

(#11395) soldi3r válasza muchacoado (#11394) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor viszont lehet routert vennék és VPN-nel csatlakoznék :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#11396) szpeti40 válasza soldi3r (#11395) üzenetére


szpeti40
addikt

Omvre is van vpn:K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11397) soldi3r válasza szpeti40 (#11396) üzenetére


soldi3r
veterán

Tudom, de én a routerét jobban szeretem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#11398) szpeti40 válasza soldi3r (#11397) üzenetére


szpeti40
addikt

Az szubjektív :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11399) stigma


stigma
addikt

Szaisztok.

Most frissítettem 4.1.30-ra az OMV-t egy furcsaságot tapasztalok, hogy SMB-n asz asztali gépről kb 1-2mb-al másolok. Tapasztalt valaki ilyesmit?
Frissítés után a szokványos dolgok megvoltak (NAS restart,kábel ki/be, router restart) viszont csak SMB-n az asztali gépen van bajom a másolással, mert wifi-n ~40Mbit/sec-el másolok pár gigás fájlt NAS-ról telóra (Xiaomi Mi9) melyben egy AC867-es wifi adapter van.

Transmission-el való letöltés és egyéb elérések változatlanul gyorsak, csak a másolással van bajom.
Routerem Asus RT-AX58U, kábelek árnyékolt CAT6-os gigabit kábelek, a hálózat egy powerline gigabites adapterrel megy, amivel eddig gond/probléma nem szokott lenni.

Van bárkinek ármi ötlete mitől lehet?

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#11400) ttamas


ttamas
tag

asztali gép - omv ftp sebesség rendben van ?
Azt kéne leszűrni, hogy a hálózat oké e, vagy a protokoll vacakol.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.