Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62553) Viszlát válasza Qru (#62549) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez most komoly, hogy kitorolted? Szeretnem tudni, melyik alapelvet szegtem meg a hozzaszolasommal.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#62554) tiv83us válasza Viszlát (#62553) üzenetére


tiv83us
veterán

En toroltem ki, hogy ne menjunk tovabb ezen a vonalon, mert sosem erunk a vegere.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#62555) gaborbol


gaborbol
őstag

Jelentkeztem egy ceghez, IT rendszermernok/vezeto, mult het vegen felhivtak egy 1 oras telefonos interju erejeig. Nem volt kirobbanoan jo - annyira rossz sem volt, igy utolag ugy erzem, hogy persze, hogy csinalhattam volna sokkal jobban, kicsit izgultam is, 5 eve nem volt ilyenben reszem...

Az uriember aki interjuztatott, tok szenvtelen hangon olvasta fel a kerdeseket, semmi fele erzelemre nem lehetett kovetkeztetni a hangjabol, tippre egy otveses regi vagasu vezeto volt. Azt mondta, hogy jopar ember van a listajan amibol 4-re kell redukalnia a lehetseges jelentkezok szamat, ha benne vagyok a kovetkezo telefonos interju korebe akkor majd a HR-es hiv es egyeztet idopontot.
Megkoszontem, hogy szakitott ram idot, es hogy lehetoseget kaptam,udvariasan elkoszontem.

Felesegem itt buzeral, hogy kuldjek neki "Thank you note"-ot. Mondom igazat adok neki, biztos van ahol segit, de ebben a konkret helyzetben tok felesleges kuldozgetni barmit is, nem is tudom a teljes nevet csak a keresztneven mutatkozott be, hivnom kene a HR-t ott erdeklodni az email cime felole, regi vagasu ficko, lehet meg szarul is jonnek ki belole, hogy be akarom magam nyalni a pozicioba. Konkret tudas fog donteni, felesleges kuldozgetni barmit is.... De nem es nem es nem, mi van ha ezen mulik,hogy benne leszek-e a kovetkezo korben vagy sem stb, stb.

Velemenyt irhatnatok: felesleges kuldeni, nem felesleges.

(#62556) kraftxld válasza gaborbol (#62555) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Fölösleges küldened, ha kellessz úgyis felhívnak :)
Ha meg nem akkor jelentkezz másik hasonló melóra, az majd össze fog jönni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62557) EQMontoya válasza tiv83us (#62554) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nocsak.

Tehát akkor mink most ottan tartsunk, hogy már olyan hozzászólást is töröltök, ami lehetséges, hogy politikai hangvételű válaszokat szülne?
A 84"-os tévén Parcit le tudjátok még halkítani? Kikapcsolni nyilván évek óta nem lehet.

Tessékmondani, Helsinki az nyugat? :)

Same rules apply!

(#62558) lenox válasza lenox (#62164) üzenetére


lenox
veterán

Na jelenleg ktm life track 2013-nal jarok. Van valami ellenjavallat?

(#62559) tiv83us válasza EQMontoya (#62557) üzenetére


tiv83us
veterán

Honnan tudod, hogy milyen jellegu hsz-t toroltem?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#62561) BomiBoogie válasza gaborbol (#62555) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem ennek a típusú vezetőnek nem tetszene ez a nyomulás, a note, főleg ebben a szakaszban, úgyhogy szerintem se küldj.

(#62562) 7 válasza gaborbol (#62555) üzenetére


7
addikt

Teljesen felesleges. Interjuztattam mar en is embereket, a thank you note semmit sem segit. A tudas a lenyeg, meg az, hogy az interjun milyen benyomast teszel.

(#62563) concret_hp válasza gaborbol (#62555) üzenetére


concret_hp
addikt

ha szakmai interjú után valaki ilyet írna, felírnám note-ba, hogy s*ggnyaló :U én ilyenekkel úgy vagyok, hogy ahova ez kell, ott nem biztos, hoyg szeretnék dolgozni :U
de nem vagyok recruiter azé' azt tegyük hozzá.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#62564) parandroid


parandroid
nagyúr

Olvasnivaló a magyar oktatási rendszerrel kapcsolatban munkahelyen unatkozóknak: [link]. Félve, de leírom, hogy a jelenlegi oktatáspol.... izé, kerülendő szó, szóval oktatáskoncepcióbeli változások a cikk megállapításaival éppen ellentétes irányba mutatnak.

Szerk.: Ja, a cím és a bevezető szar, lehet skippelni, a lényeg utána következik.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#62565) fokukac válasza parandroid (#62564) üzenetére


fokukac
nagyúr

Itt mindig minden a hangzatos célokkal ellenkező irányba mutat..

cumbájspíl 2018-ra szélessáv mindenkinek; 120 milliárd koncesszió beszedve a 4G-ért a szolgáltatóktól, majd következő héten bevezetik az internetadót.

Mert európa legversenyképesebb izéjét építjük.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#62566) Lortech válasza concret_hp (#62563) üzenetére


Lortech
addikt

Én sem javaslom, de azért azt tegyük hozzá, hogy amerikai vállalati környezet teljesen más világ.. Magyarországon én is furcsának találnám ezt az udvariaskodást, mert nem gondolnám őszintének a túloldalról, de ott szerintem elfogadottabb ez mindkét oldalról, más mentalitás.

Thank you to god for making me an atheist

(#62567) Tim82 válasza fokukac (#62565) üzenetére


Tim82
nagyúr

Netadó azért kell, hogy be tudjuk vezetni a hátrányos helyzetű településekre is a szélessávú nethozzáférést, hogy kiterjeszthessük az adózók körét.

We are the Borg.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62568) emvy válasza Tim82 (#62567) üzenetére


emvy
nagyúr

Tudjuk, hogy az allam MINDIG jobb gazda, mint a maganszektor.

while (!sleep) sheep++;

(#62569) Tim82 válasza emvy (#62568) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bizony, mint ezt annyi ékes példa bizonyítja, főleg itthon.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62570) EQMontoya válasza Tim82 (#62569) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az állam megtartja, amit ígér. Ha pénzt igér... azt is megtartja. :)
Egyébként is, az állam csak a javunkat akarja. Oda ne adjuk!

Same rules apply!

(#62571) fokukac válasza tiv83us (#62559) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem moshatod le magadról, hogy Te vagy itt az amerikai imperielista, a háttérhatalom, aki itt terrorizálod szegény júzereket..! :)

Ui. amúgy úgy nézem, azért nem áll távol a ph-tól a politika. [link]

Jó cikk lett amúgy.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#62572) tiv83us válasza fokukac (#62571) üzenetére


tiv83us
veterán

Kitiltok mindenkit, nem csak a NAVosokat ;]

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#62573) tope válasza EQMontoya (#62570) üzenetére


tope
addikt

Ne politizáljunk, arra ott van a megfelelő totyik.

UI: Igaz most kissé elszabadúltak az indulatok ezekkel a szép új adókkal (net, szappan, cafetéria ...), és meg is van a véleményem róla (állami cégnél vagyok egyébként, ehh), de a mai politika ami itthon folyik az vérlázító, a másnak a letojása nagy ívben, nem a közösség érdeke, hanem a nekem legyen jó elv megy.

tiv83us: Ajvé, ÉKE

[ Szerkesztve ]

(#62574) Viszlát válasza tiv83us (#62554) üzenetére


Viszlát
addikt

Az ember mindig jobbat var... Kerdeznem, hogy megis mit is inditott volna el egy szimpla ironikus reakcio a kollektiv sertett moderatori onerzeten kivul, de oszinten szolva mar a gondolatatol is hanyok egy ujabb demagog okfejtesnek, ugyhogy inkabb ennyiben hagyom a dolgot.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#62575) Viszlát válasza gaborbol (#62555) üzenetére


Viszlát
addikt

Interju kapcsan kategorikusan no-no barmifele kapcsolatfelvetelre a hivatalos proceduran kivul. Imho.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#62576) gaborbol


gaborbol
őstag

Koszi mindenkinek! :R

O tanar, az o teruleten latom ertelmet, de ebben a konkret esetben szerintem is tok felesleges lenne, hiaba mondtam neki, nem lehetett meggyozni tegnap. Abba maradtunk, hogy kikerek par velemenyt, csak hogy lassunk kicsit kivurol is.
Persze az van a hatterben, hogy szeretne, ha osszejonne a melo, en is szeretnem, de nem vagyok biztos benne, hogy jo lennek a posztra.

(#62577) NoLF válasza tiv83us (#62554) üzenetére


NoLF
addikt

Megelozo karbantartas, e!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#62578) Mister_X válasza parandroid (#62564) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az én egyetememen 80-20 lehet az arány a lányok javára, amikor (egy másik szak) nyílt napján voltam tavaly, nyolcvan férőhelyes teremben velem együtt öt fiú volt. De nem, nem nőknek való szakon vagyok, ez is az oktatásp... koncepció hibája :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62579) BlacKSouL válasza Mister_X (#62578) üzenetére


BlacKSouL
addikt

tippelek, ez nem gépészmérnöki :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62580) Mister_X válasza BlacKSouL (#62579) üzenetére


Mister_X
nagyúr

És nem ITK :)

Amúgy kommunikáció- és médiatudomány, hát apám nagyon kiröhögött, amikor felvettek (mert kommunikációs készségeim szerinte a nulla felé konvergálnak) :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62581) BlacKSouL válasza Mister_X (#62580) üzenetére


BlacKSouL
addikt

- Szevasz kisfiam, hazaértél az egyetemről?
- Aha.
- Jól vagy?
- Jól.
- Mi újság van veled?
- Semmi.
- Tanulsz sok érdekességet?
- Aha.
- Ismerkedsz már a többiekkel?
- Aha.
- És jól érzed ott magad?
- Jól.
- Kérsz valamit enni?
- Aha.
- Tényleg, milyen szakra is jársz?
- Kommunikáció.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62582) Mister_X válasza BlacKSouL (#62581) üzenetére


Mister_X
nagyúr

True story :DDD De amúgy ennyire robot nem vagyok.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62583) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az milyen már,hogy egy gyógyszer az egyik patikában 2300 pénz 300-rel odébb lévőben pedig 1800 pénz csont ugyan az a kiszerelés meg minden.
Pedig az utóbb az orvosi rendelő mellett van, talán ennek kéne drágábbnak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#62584) Pttypang


Pttypang
veterán

Erdekes

Everybody lies.

(#62585) ngabor2 válasza Mister_X (#62580) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Valódi hiányszakmák, 100 ilyen hallgató kellene!

(de 5000 van...)

(#62586) Mister_X válasza ngabor2 (#62585) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nálunk 40 fős az évfolyam. Plusz elég sok mindemre lehet specializálódni + megfejelem majd egy minorral is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62587) parandroid válasza Mister_X (#62578) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nekem tanítói diplomám van, ismerem a klasszikus női pályákat, akarsz róla beszélni? Mondjuk a kollégium fun volt ezzel az ivararánnyal, meg is nősültem a 4 év alatt - bár szeretném néha azt hinni, hogy nem azért, mert alig volt választék, hanem egy komolyabb piacon is lett volna esélyem, de ez legyen az asszony baja így 15 év után.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#62588) Mister_X válasza parandroid (#62587) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Részvétem. Mármint nem az asszony miatt ;] Én is mehettem volna kollégiumba, csak sajnos alsó hangon száz munkaórát le kellene tolnom egy retardált órarend mellett. Nem baj, le van fixálva a november, ott majd megszedem magam.

Beszélhetünk, kíváncsi vagyok rá. Én lehetőségeim elsősorban újságírás, PR, HR, marketing, meg minden egyéb, ahova úgy 3 nyelv kell és/vagy valaki(k) helyett kell beszélnem (szóvivő?) - én mondjuk valami nemzetközi multinál akarok elhelyezkedni, ami erősen Távol-Kelet orientált (leányvállalat).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62589) concret_hp válasza Mister_X (#62588) üzenetére


concret_hp
addikt

van nem nemzetközi multi is? ;] :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#62590) Pisztillus válasza ToBeY (#62583) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Valószínű, hogy belefutottál valamilyen nem támogatott gyógyszerbe. Az ilyeneket minden patika annyiért adja, amennyiért akarja (ill. amennyiért megveszik). A különbség oka sok minden lehet, pl. ki melyik részét alkalmazza a "jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint" közmondásnak, vagy ahol olcsóbb volt, ott valamilyen akció van rajta (gyártói - amit át is ad a patika; esetleg beszerzői - Szimpatika vagy Gyöngy patika: ezek akciós árait kötelező betartani), és még sorolhatnám.
Az a tény, hogy a rendelő melletti patika volt az olcsóbb, az felelős gondolkodást sejtet, a patikus tisztában van vele, hogy a vásárlók megtartásához nem elég önmagában a jó(nak tűnő) hely, ennél azért több kell.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#62591) BlacKSouL válasza Pisztillus (#62590) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jóestétkívánok :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62592) Pisztillus válasza BlacKSouL (#62591) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ah, az a fránya Cavinton kimaradt, úgyhogy:

Szép jó estét! :K

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#62593) BlacKSouL válasza Pisztillus (#62592) üzenetére


BlacKSouL
addikt

;] Az nem szemrehányás volt, hanem üdvözlés. Mert múltkori visszatérésed nekem valami miatt kimaradt.

De akkor megragadom szarva közt a tőgyit: a Naturland féle kakukkfüves köptető, és a .. hát meg kellett keresnem .. Hungaro-Gal féle készítmény között van érdemi különbség?
Én évek óta a köptető célból a naturlandost vettem, de pár hete valaki a másikat dicsérte, hogy az erősebb, hatékonyabb. Azonban mivel a "kékzöldből" már bekaptam 2 flakonnal, az anyám által vásárolt "pirosat" már fel se bontottam. És már nem is volt rá szükség, a szokásos megtette dolgát.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62594) Pisztillus válasza BlacKSouL (#62593) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Egy kicsit tippeltem volna erre a lehetőségre is, de azért jár az (ön)kritika is, valóban így kellett volna kezdenem... Hiába, no, öregszem... :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#62595) Pisztillus válasza BlacKSouL (#62593) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nincs különbség, ugyanaz az Elix. thymi comp. mind a kettő. Csak két különböző galenusi labor (olyan üzem, ami a patikában is készíthető készítményeket kisüzemi - azaz a patikai léptéknél nagyobb - mennyiségben készíti) gyártja, de ugyanazokból az alapanyagokból. A készítési előirat (Gyógyszerkönyv) adott, attól eltérni nem lehet.
A harmadik ilyen cég a ParmaProdukt, amelynek a termékeivel találkozni lehet.

Szerk.: Majd ha egyszer Jómunkásember leszek - akkor esetleg kérhetek. Na de az sem holnap lesz... :)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#62596) BlacKSouL válasza Pisztillus (#62595) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszönöm :)

Egyéni rangot mikor kapod már meg?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62597) Pttypang válasza Pisztillus (#62595) üzenetére


Pttypang
veterán

Nincs most a kezemben betegtajekoztato hozza, de ezeknek van valami hatasuk, ha csak ugy fogyasztja az ember? Mert legutobb is egy fel uvegnyi maradt tel vegen, de ha van valami ertelmes hatasa, akkor elfogyasztom, ha maskor maradna..

Everybody lies.

(#62598) ngabor2 válasza Pisztillus (#62595) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Más néven ez a mixtura pectoralis? Vagy az már a bővített kiadás? Esetleg az efedrintartalom miatt kiutálták az íróasztal mögül?

Nekem ez segített kb. 4-5 éve, mikor utoljára szükségem volt rá. Azt tudom, hogy pár100 forint volt összesen.

(#62599) Pisztillus válasza ngabor2 (#62598) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Sziasztok!

Ez az alap, a Mixt. pector. a bővített kiadás, amely egy ideje az efedrintartalma miatt receptes lett.
Sokan kedvelik, mert nem drága, de hatékony önmagában ugyanúgy, mint antibiotikum mellé adva.

Crytec210: a köptető hatás az állandó, azaz egészséges emberen is kifejti. Bajt nem okoz, amikor a doki azt mondja, hogy ez kell, akkor általában a teljes dózis (150g) beszedésére gondol.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#62600) ngabor2 válasza Pisztillus (#62599) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Elképesztő ez az értelem nélküli szigorítás. 300 mg efedrin van 200 ml-ben, azzal drogként nem sokat lehet kezdeni (kiszedni meg pláne nem érdemes).

De ugyan ez van pl. a kálium-permanganáttal, vagy a 96%-os alkohollal. Valaki kitalálta Odafent, hogy hú, ebből kábítószert fognak csinálni, ezért vénykötelessé tették. Azóta pl. suliban nem lehet egy értelmes, látványos reakciót bemutatni, mert nincs hozzá (amúgy nagyjából filléres) alapanyag.

azt már csak halkan jegyzem meg, hogy sokkal veszélyesebb anyagokhoz meg háztartási boltból simán hozzá lehet jutni, nomeg aki tényleg kábítószert akar csinálni, az úgyis megtalálja a módját.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.