Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33501) fokukac válasza tildy (#33500) üzenetére


fokukac
nagyúr

a betűméret az tényleg a régiség miatt van.
Az, hogy még 1024x768-ra fejlesztették ki. Még 1280x1024-ben is tök olvasható szerintem (igaz nálam a windows dpi mindig 120%-on van alapból).
Amikor lett full HD monitorom, na, ott már pici volt. Gondolom, ezért lehet állítani a betűméretet egy-két éve, mert szóltak, hogy pici, szóval ez egy fícsör.
Amúgy a bnőm 12,5 colos 1440-es felbontású notiján még legnagyobban is olvashatatlan, bár azon minden az, ezért is utálom, hogy ilyen méretre ilyen felbontásokat raknak, mert a windows nem bírja kezelni ezt.

Ui. Köszi. Azért ez a netbank dolog sokkal logikusabb, mint a wizzair-problémám. Gondold el, az kb. olyan, mintha a netbankban fel lenne sorolva egy fontszámla, meg egy chf, meg egy jenszámla is, rajta sok pénzzel, aztán amikor ráklikkelnék, kiderülne, hogy olyanom nincs is. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33502) fokukac válasza fokukac (#24959) üzenetére


fokukac
nagyúr

Basszus, addig ugattam, hogy hova wide-olják még a monitorokat, mi lesz a következő, a 21:9-es monitor, hogy tényleg van már olyan is. :DDD

[link]
Látom a jövőt a zsebkendőcsík szélességű kijelzőkről, mert akkor legalább 10 dollárt meg lehet majd spórolni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33503) concret_hp válasza tildy (#33498) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ha a cib netbankról ez a véleményed, próbálj meg állampapírt venni a webkincstáron át :DDD

fokukac: ez pont zsír lenne a 30" fölé :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33504) fokukac válasza concret_hp (#33503) üzenetére


fokukac
nagyúr

jajj, anyámnak vettünk olyat, hát az tényleg egy agyrém. :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33505) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#33483) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[Válasz:]
"Euronics Műszaki Áruházlánc: Kedves [BlacKSouL]! Köszönjük szépen ügyfélszolgálatunkra küldött levelét. Először is, elnézését szeretnénk kérni a kellemetlenségek végett! Felvettük a kapcsolatot beszállító partnerünkkel, akiktől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy 02.25-én, hétfőn kapja meg salgótarjáni boltunk az Ön által megrendelt terméket. Amint beérkezik a készülék, Kollégáink azonnal felveszik Önnel a kapcsolatot. Szíves türelmét szeretnénk kérni áruházunk megkereséséig, és további szép napot, kellemes hétvégét kívánunk!"

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33506) fokukac válasza BlacKSouL (#33505) üzenetére


fokukac
nagyúr

hülye kérdés következik.
Fizettél már nekik?

Ha nem, miért nem küldted el őket már rég az anykjukba? Miért nem rendelsz valami normális helyről?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33507) Tim82 válasza fokukac (#33501) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a felbontás jó lesz 1366 * 768-nak is 1440 * valami helyett, mármint ha az X121e-re gondoltál.

1440 * 900 még egészen használható és 16:10 (lassan már ennek a képaránynak is örülhetünk).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33508) bobsys válasza fokukac (#33502) üzenetére


bobsys
addikt

valamlyik nap neztem egy laptopot 14.4" kijelzovel, valami remes volt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33509) ClayMore válasza BlacKSouL (#33505) üzenetére


ClayMore
aktív tag

salgótarjáni boltunk na már meg is van hol a hiba.
Gyanítom low priority a bolt helyi lerakata ennél fogva a raktárban/nagykernél nem maradt a megrendelésedre és csak az időt húzták mellébeszéléssel.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#33510) fokukac válasza bobsys (#33508) üzenetére


fokukac
nagyúr

omg, engem már a 16:9 is megőrjít...

Tim: igazad van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33511) BlacKSouL válasza fokukac (#33506) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Átvételkor kell fizetni.

Mondj egy olyan normális helyet, aminél
- ha beszarik a gép, lesétálok 500 métert, és beviszem hogy hibás, garanciában intézkedjenek.
(És az jelen pillanatban nem megoldás, hogy "költözz el lakott területre")
- Ugyanennyiért (vagy olcsóbban) adják
- garantáltan meghozzák előbb, mint az akkor épp aktuális Euro-s ígéret

Ötletek, hogy elküldöm őket és nem kérem a cuccot nem megoldás csak akkor, ha mégsincs annyira szükségem erre a cuccra. Cégnél már mindenki ezt mondta, de nekik speciel éppen pont nincs szükségük rá, könnyű kibicelni. Persze mikor a kiszállított ebéd 2 percet késik, akkor már közfelháborodást okoz nekik. Én meg olyankor mondom hogy már rég visszaküldtem volna..

Egyelőre a legtöbb webáruház drágábban, vagy csak ugyanolyan határidővel vállalná a szállítást, mint jelen pillanatban ezek. És a garanciához utazgatnom kellene. Az áruházlánc többi üzletében csak polctermékek vannak, azt nem szívesen vinném el, ráadásul 3-4 ezerrel drágábban, mint a webes rendelés esetén.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33512) fokukac válasza BlacKSouL (#33511) üzenetére


fokukac
nagyúr

ja. viszont a legtöbb webáruház működik - mert ebből élnek.
Ezek meg nem.

500 méterre meg nekem sincs garancia, Pedig lakott területen élek, ami egy picit túl is van zsúfolva...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33513) BlacKSouL válasza fokukac (#33512) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Bármelyik webáruház garanciája úgy kezdődik hogy "behozod Budapesten ebbe és ebbe az utcába". Ezt meg ingyen nem tudom kivitelezni, és nem fizeti ki helyettem senki.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33514) NoLF válasza BlacKSouL (#33483) üzenetére


NoLF
addikt

Eleget dolgoztam mar otthon a kereskedelem szinte minden területen, hoy tudjam; ennek a levélnek minimum 90%a hazugság ahogy van.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#33515) pohár válasza BlacKSouL (#33513) üzenetére


pohár
félisten

mondjuk ipon garanciafutár, 2400ft-ért hozzák ki a cuccodat, esetleges garis ügyintézés esetén pedig ingyen jön a futár érte, amíg tart a garancia

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33516) Viszlát válasza pohár (#33515) üzenetére


Viszlát
addikt

Edigital meg 990-ért, 15k felett ingyen, garanciafutár ugyanúgy működik, ha tényleg hibás a készülék, akkor ingyen van.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33517) tildy válasza fokukac (#33501) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez az ember volt ma PHP UK konferencian. Hatalmas eloadasa volt:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33518) FehérHolló


FehérHolló
veterán

[link] :O

Skynet is real. It's called Google.

(#33519) Dylen


Dylen
aktív tag

Ti hogy dolgoznátok fel, hogyha az egyetlen jófej munkatársatokat is kirúgnák mellőletek és mostmár végképp semmi motivációtok nem lenne reggelente bemenni dolgozni? :O

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#33520) 7 válasza Dylen (#33519) üzenetére


7
addikt

Miért nem jössz össze vele? :D

(#33521) troland26 válasza Dylen (#33519) üzenetére


troland26
őstag

Motiváljon a tudat , hogy pénzt kapsz a munkádért ... vagy keress másik munkahelyet .

madár az gáz , ha szerintem nem olyan rossz ez a zene ?

[ Szerkesztve ]

(#33522) Dylen válasza troland26 (#33521) üzenetére


Dylen
aktív tag

Eddig én is eljutottam, kreatívabb megoldást vártam volna :P

7: majd ha leszbi leszek :U

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#33523) jeges válasza Winner_hun (#33479) üzenetére


jeges
senior tag

token a pszáf miatt kell, így várhatóan minden bank bevezet vmi hasonló megoldást belátható időn belül (pl otp-nél sms van már január óta). létezik mobil token is, ha nem akarod hurcolni az eszközt. tokennel viszont feleslegessé válhat a kötelező jelszócsere.

(#33524) neduddki válasza jeges (#33523) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

erdeeks nekem 2011decemberemis sms-es vot az otp, ill. erte-takrak-otp vonalon bekien hagynak a valtogatassal /na jo sms alap mindehun mar nem is tm hany szaz eve/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33525) jeges válasza neduddki (#33524) üzenetére


jeges
senior tag

ha jól tudom, előtte is lehetett, de csak januártól kötelező. ha meg nem, vki úgyis megcáfol ;]
persze itt most nem az értesítő sms-ről van szó, hanem az ellenőrző kódosról.

(#33526) Tim82 válasza jeges (#33525) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ő is az ellenőrző kódra gondol.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33527) jeges válasza Tim82 (#33526) üzenetére


jeges
senior tag

sajnos nem vagyok túl jó netuddki dekódolásában. :U
mindenesetre az eredeti felvetés nem a kód lehetőségéről, hanem a kötelezőségéről szólt.

(#33528) neduddki válasza jeges (#33527) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne volt leehtoseg volt es kesz

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33529) degu


degu
senior tag

Nem rossz ez a *telefonos,SMS-ellenőrző kód*,de -szerintem a rosszfiúk már tüdják,hogy hogyan lehet lenyúlni.
Az informatikában az a csodálatos,hogy mindent meg lehet csinálni,még azt is,...amit nem!
Szerintem ha a hekkerek rábuknának, a fizika törvényeit is meg tudnák változtatni!

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#33530) FehérHolló válasza troland26 (#33521) üzenetére


FehérHolló
veterán

A témaválasztás viszont kevésbé szerencsés.

Skynet is real. It's called Google.

(#33531) jeges válasza neduddki (#33528) üzenetére


jeges
senior tag

nem vonom kétségbe, h neked kötelező volt korábban is, nem t'om, milyen csomagod van. nekem csak január óta kötelező ez az sms-es megerősítő kód, előtte nem volt. kollegának saját bevallása szerint még most sem kötelező. az otpbank felülete dec-jan fordulóján hetekig zengett tőle, hogy mostantól mindenkinek kötelező lesz.
nyilván van különbség, h valaki mikor, pontosan milyen feltételekkel kötötte a keretszerződéseit, de az általános érvényű kötelező sms mostanság került bevezetésre.
a lényeg, h az otp és a cib változásai is valszeg a pszáf vonatkozó ajánlásával vannak összefüggésben.

(#33532) neduddki válasza jeges (#33531) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha tenge ebbol a kotelo sms zengesbol is kihagyak:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33533) Tim82 válasza degu (#33529) üzenetére


Tim82
nagyúr

szerintem a rosszfiúk már tüdják,hogy hogyan lehet lenyúlni.

Ha ellopják a telefonodat (nem épp hekkerkedés-kategóriába eső bűncselekmény) vagy feltörik a bank rendszerét és belenyúlnak az ügyféladataidba (ha ezt meg tudják tenni, akkor jóval egyszerűbb módszerekkel is meg tudják oldani a számlád tisztára söprését).

Alapvetően a rosszfiúk akkor tudják lenyúlni, hogy ha tudják az azonosítódat, felhasználónevedet, jelszavadat és mellesleg náluk van a telefonod, ez meg általában ügyfélhiba (hadd fogalmazzam meg ilyen finoman) miatt lehetséges.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33534) Viszlát


Viszlát
addikt

USB-s kártyaolvasós netbankot senki nem használ már rajtam kívül?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33535) Winner_hun válasza jeges (#33523) üzenetére


Winner_hun
félisten

pszáf monnyon le.

Legyen token, mit érdekel engem, de ne akarják mindenféle módon ráerőltetni az emberre. A 3 havonta jelszócsere se tetszett de évente 4 alkalommal még kibírtam hogy jelszócsere, aztán visszaírom a régit. De most ezt se lehet gyorsan, mivel az utolsó 15 jelszót nem lehet ismét megadni.
Totál hülyének nézik az embereket, mindent intézzen az informatika.. hogyne.

És akkor mi van ha többen használják az adott számlát? Mindenki kap tokent?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33536) FehérHolló válasza Viszlát (#33534) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem lehet mindenkinek többtíz millió forint a számláján. ;]

Biztonsági szempontból nagyon ott van (talán az egyik legjobb), viszont a kényelem és a "hordozhatóság" körülbelül 0, ezért a bankok inkább az SMS-es, illetve tokenes azonosításra tértek át manapság.

u.i.: Nekem kötelező volt még anno (2 éve?) OTP-nél áttérni az SMS-re, miután megemeltem a netbankos limitet 500k fölé.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#33537) parandroid válasza neduddki (#33532) üzenetére


parandroid
nagyúr

Tavaly még csak tranzakciónként kért ellenőrző kódot tőlem az OTP, jan 1-től már belépésnél is jön a megerősítő sms (csak ezért van egy magyar simes telefonom, úgyhogy nekem akár jó is lenne egy token, ha nem akarnék kiszállni az egész magyar bankrendszerből mielőbb).

Németeknél egyébként teljesen ugyanez a rendszer, sms, vagy token kell a belépéshez. Gondolom valami EU-s harmonizáció miatt váltottak a magyar bankok is. Hardveres tokent egyébként tudtommal kérhet minden számlatulajdonos, ha többen vannak, bár ebben most nem vagyok biztos.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33538) neduddki válasza parandroid (#33537) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

nekm belespere trancakcora mindenre postascsengozunk 2011dec ota

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33539) BlacKSouL válasza Dylen (#33519) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Élvezném a szakadó hóesést

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33540) parandroid válasza BlacKSouL (#33539) üzenetére


parandroid
nagyúr

Pi... stába, nem voltál egy hétig, vettem egy új iróniadetektort, erre most azt is tönkretetted...

Pozitív gondolkodás! A lényeget emelted volna, ki miszerint a cica leszbi lesz! (Mármint szerencsére nem a beszédhibás pöttyös, hanem a másik.)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33541) neduddki válasza parandroid (#33540) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mijje pont velm vagy diszkliminativ????????:- ))))
"Bemegy egy cowboykalapos, bornadrágos, magasszárú csizmás fickó a bárba és leül a pulthoz. Rendel egy italt, amikor a mellette ülo no megkérdi tole:
- Mondja, maga igazi cowboy? Csak azért kérdem, mert úgy öltözködik, mint John Wayne a filmekben.
- Nos, hölgyem, én gyerekkorom óta tehénpásztorkodással foglalkozom. Minden reggel, amikor felkelek, felöltözök, felülök a lovamra, aztán egész nap terelgetem az állatokat. De ha már így belemelegedtünk, meghívhatom egy italra?
- Köszönöm, de azt el kell mondanom, hogy én leszbikus vagyok.
- Leszbikus? Az meg micsoda?
- Tudja, én a noket szeretem. Reggelente amikor felkelek, csak nokre tudok gondolni. Ha az utcán meglátok egy csinos not, mindjárt izgalomba jövök, viszont a férfiak teljesen hidegen hagynak.
A cowboy ezután nem is szól többet, iszogatva a gondolataiba merül. Hamarosan újabb vendég érkezik, aki megszólítja:
- Bocsánat, uram, Ön nem cowboy véletlenül?
- Nos, eddig én is azt hittem, de most rájöttem, hogy igazából leszbikus vagyok... "

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33542) parandroid válasza neduddki (#33541) üzenetére


parandroid
nagyúr

Mondjuk azt nem eddig sem hittem, hogy cowboy lennék, de most én is átértékeltem magam egy kicsit...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33543) kraftxld válasza parandroid (#33537) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Itt a helyi netbank nagyon komoly, se sms ellenőrző kód, se semmi, ráadásul a jelszónál tök mindegy, hogy kis vagy nagybetűk vannak-e :Y

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33544) parandroid válasza kraftxld (#33543) üzenetére


parandroid
nagyúr

Á, arra ez nem téma, úgysem találja ki senki, mert ott fejjel lefelé írnak. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33545) Viszlát válasza FehérHolló (#33536) üzenetére


Viszlát
addikt

Az biztos, hogy mobilról nem lehet bejelentkezni vele, viszont egy laptoptáskában bőven elfér, ha az ember magával akarja vinni mondjuk egy nyaralásra vagy mittomén. Azért egy átlagember nem használja úton-útfélen a bankszámláját, annyira sürgős dolgok nincsenek, hogy ne érne rá amíg hazavergődik az ember, nekem is évekig az asztal szélére volt felragasztva. Mondjuk aki napi szinten több tucat utalást intéz annak biztosan nem megoldás. Ja és ami a lényeg, hogy van egy darab 6 számjegyű kódom hozzá nem is tudom már hány éve és annyi.

Sajnos amúgy ezzel a megoldással nem jár együtt a számlafeltöltés is. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33546) Lortech válasza parandroid (#33537) üzenetére


Lortech
addikt

A belépéshez nem kötelező a mobil aláírás, csak tranzakciók indításához (jan 1-től).

Thank you to god for making me an atheist

(#33547) fokukac


fokukac
nagyúr

járt az alaplapomhoz egy két hónapos trial norton internet security. Tök jó volt, de lejárt.
mondom a vindózban, hogy remove norton, erre feljön egy nortonos ablak, hogy várjak, tekintsem meg inkább az ajánlatukat...
hihetetlen, m int a piacon :D

Aszongya, újítsam meg 60 euróért.. nem újítom meg. na.

klikkelek, hogy nem, uninstall. erre feljön egy ablak, hogy várjak még egy picit, miért hagyom el őket? Hát az agyam ledurran a helyéről, ettől még megszabadulni se lehet :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33548) fokukac válasza Dylen (#33519) üzenetére


fokukac
nagyúr

szia. Ismerem ezt az érzést, ugyanis körülöttem már mindenkit kirúgtak...
Szerintem keress másik helyet...

Ui. see ya in dö leszbibár, oké..? :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33549) bobsys


bobsys
addikt

Angliai ut lefujva. Kitalaltak, hogy meg egy aprosagot csinaljuk mar meg go live elott. Semmi gond, az aprosag amit kertek (Exchange SP2) megdobja a hataridot 8-10 hettel es mellesleg nincs benne a szerzodesben igy maris kiszmoljuk mennyibe fog kerulni :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33550) tildy válasza parandroid (#33537) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt egyik sincs, viszont utalasnal felhiv az automata telefonon, ha uj kedvezmenyezettet adok meg.

Otthon a raiffeisennel meg uk-s telora kertem az azonositast. Cibnel meg token van, ami a huf melletti fontszamlam miatt vegul fizetos lett , 52 ft havonta.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.