Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33101) troland26 válasza VoDaFoNe (#33098) üzenetére


troland26
őstag

micsoda véletlen , nálam is volt ma .."lovaglás" , meg volt "muflonféle"is

;]

[ Szerkesztve ]

(#33102) VoDaFoNe válasza troland26 (#33101) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

szörnyűek vagytok,. :D

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#33103) fokukac válasza tildy (#33099) üzenetére


fokukac
nagyúr

persze, nem volt jó, hogy nálunk is fű-fa-virágnak is adtak hitelt, pláne nem, hogy mindenki gátlás nélkül fel is vette, nem törődve azzal, hogy hány százalékos a THM, vagy hogy évtizedekre adósodik el...

De! Szerintem az, hogy jó adós vagyok-e egy lakáshitelre, az nem attól függ, hogy sok kis hitelt visszafizettem-e már... Ha nincs szükségem kis hitelre, akkor mi van?
Hülye angolszászok, Angolszász hülyék..! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33104) Tim82 válasza fokukac (#33103) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztos brit tudósok találták ki ezt a szisztémát. :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33105) concret_hp válasza tildy (#33099) üzenetére


concret_hp
addikt

őőő izé, mintha úgy rémlene, hogy a fő parát az okozta, hogy usákoknál is adtak mindenkinek hitelt :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33106) tildy válasza concret_hp (#33105) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott emlekeim szerint az votl a gond, hogy a lakas, haz volt a biztositek, kvazi jelzalog. Csak eppen kipukkant a lufi, leesett az erteke. Lehet azota szigoritottak, nem vagyok tisztaban az amerikai viszonyokkal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33107) fokukac válasza tildy (#33106) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, nem egészen így volt...
az egész válság leánykori neve az volt, hogy "sub-prime crisis"
olyanok is kaptak hitelt (illetve inkább rábeszélték őket), akik abszolút nem voltak hitelképesek, alig volt jövedelmük, azaz rossz adósok voltak (ezt jelenti a sub-prime)

csakhogy az amcsiknál nem csak hitelek voltak, hanem a hiteleket értékpapírosították, összegyúrták ilyen derivatív értékpapírokká, CDO-kká, és azokat eladták a világ minden részébe (Tehát kvázi már nem is a bank hitelezett, hanem egyéb befektetők, befektetési alapok, nyugdíjalapok). persze ezeket az akkori hitelminősítők mind csodás, biztonságos értékpapíroknak minősítették, holott (részben) sub-prime hitelek álltak mögöttük.

Ajánlom az Inside Job c. filmet, ami szépen elmagyarázza az egész rendszert...

Ui. persze a lakások értékcsökkenése is benne volt a dologban, meg az, hogy 2006-2007-re a fed szépen felemelte a kamatot 6-7%-ra, de ha konzervatívan hiteleztek volna (nem a lakás árának 95%-át), akkor nem lett volna világválság belőle...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33108) concret_hp válasza tildy (#33106) üzenetére


concret_hp
addikt

miért amúgy az összes lakáshitelnél nem az a biztosíték? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33109) Viszlát válasza fokukac (#33107) üzenetére


Viszlát
addikt

A Margin Call-t is érdemes megnézni, olyan hangzik el benne, amit én még sehol máshol nem olvastam/hallottam (szerk: kis háttérinfó, ezt egy befektetési bank középvezetője nyomja el az egyik alkalmazottjának, aki sajnálkozik egy sort az átlagemberek felett, akik mind megszívják ha bedől az egész kártyavár):

People wanna live like this in their cars and big fuckin' houses they can't even pay for, then you're necessary. The only reason that they all get to continue living like kings is cause we got our fingers on the scales in their favor. I take my hand off and then the whole world gets really fuckin' fair really fuckin' quickly and nobody actually wants that. They say they do but they don't. They want what we have to give them but they also wanna, you know, play innocent and pretend they have no idea where it came from. Well, thats more hypocrisy than I'm willing to swallow, so fuck em. Fuck normal people. You know, the funny thing is, tomorrow if all of this goes tits up they're gonna crucify us for being too reckless but if we're wrong, and everything gets back on track? Well then, the same people are gonna laugh till they piss their pants cause we're gonna all look like the biggest pussies God ever let through the door.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33110) tildy válasza concret_hp (#33108) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott nem lakashitelekrol volt szo, hanem ahogy kukac irta , ertekpapirokat vettek, meg hasonlok, es annaka fedezeteul szolgaltak sok esetben a lakasok. Ertekpapirok osszedoltek, emiatt a lakasok erteke is leesett, kvazi domino-effektus.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33111) bobsys válasza fokukac (#33107) üzenetére


bobsys
addikt

persze ezeket az akkori hitelminősítők mind csodás, biztonságos értékpapíroknak minősítették, holott (részben) sub-prime hitelek álltak mögöttük.

Ezert is akar az USA egy kis lawsuitot akasztani az S&P nyakaba.

Viszlat: az egesz filmben ez a vegen levo monolog a lenyeg es egyet kell vele ertenem. Es ujra elkezdtek fujni a lufit, mert ez kell mindenkinek, vadonat uj auto, 5 haloszobas kero gyerektelen van egy gyerekes csaladoknak stb. Beindult ujra a lakasvasarlas lassan elkezd megint boldog, boldogtalan lakast venni, lista aron mar nem adnak el kerot Floridaban, licitalnak a vevok.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33112) neduddki válasza bobsys (#33111) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

persze msot ma akastana, ,de amig ment a szeker...
amugy meg ondanam hogy fetrengjenk a sajat sz...-ba ha nem rajtyunk csattanna:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33113) concret_hp válasza tildy (#33110) üzenetére


concret_hp
addikt

őőő nem :D a lakáshitelekből csináltak értékpapírokat a bankok, de a fő problémát nem ez okozta :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33114) tildy válasza concret_hp (#33113) üzenetére


tildy
nagyúr

Maskepp tudtam, ezekszerint rosszul. :B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33115) degu válasza fokukac (#33107) üzenetére


degu
senior tag

Ezek szerint az *összeesküvés-elmélet* nem is olyan agyrém? :F
/Mindenkit *megvezettek* a Valakik?/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#33116) parandroid válasza degu (#33115) üzenetére


parandroid
nagyúr

Valakik igen, csak a valakik nem faji, vallási, vagy nemzeti alapon szerveződtek, hanem egyszerűen a pillanatnyi haszon érdekében hosszú távon fenntarthatatlan irányba vezető döntéseket hoztak a döntési helyzetben lévő vezetők. Mielőtt még sikerülne egy zs-kategóriás vita irányába elindulnunk...

Ehhez egyébként még összeesküvés-elmélet sem kell, egyszerűen az emberi természet ilyen: ha én azért kapok egyéves fizetésemnek megfelelő prémiumot (amiből mehet a gyerek még két évre magániskolába, vagy felsőkategóriás egyetemre, vagy befogja az asszony a száját, mert végre meg tudjuk venni a házat a hegyoldalban), meg esetleg még egy előléptetést, mert csinálok egy olyan tranzakciót, ami most marha jól mutat a könyvekben, de egyébként bedöntök vele egy kisebb bankot (ami majd másikakat ránt magával), akkor megteszem.

És itt ezt nem egy-egy ember csinálta, hanem egész vezetői szintek, meg igazgatói tanácsok, teljes egyetértésben, csak alulról ez akkor még nem látszott - bár kiszámíthatónak éppen kiszámítható lett volna a rendszer működésének ismeretében. Csak ahogy az idézetekben is olvasható volt, mindenkinek tetszett a rendszer, és mindenki hajlamos volt örülni a jó oldalának, és szemet hunyni a veszélyek felett.

Az, hogy most elölről kezdik az egészet, megint csak azért van, mert az egyének a boldogulásuk érdekében megint ugyanott folytatják, ahol abbahagyták. A bankárok mindneáron hitelezni akarnak, az emberek meg mindenáron mindenből újabbat, jobbat, nagyobbat. Akár hitelre. Kis túlzással senki nem tanult semmiből...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33117) ClayMore válasza parandroid (#33116) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Sőt továbbmegyek. azután hogy egyszer megtettem látva, hogy az ilyen döntések hova vezettek globálisan....ugyan úgy megtenném ma is, újra! Nem arról van szó, hogy nem tanul az ember. Hanem a természete miatt ilyen ahogy azt mondod is.
:R

Ahogy tegnap boltos néninek is mondtam mikor kifogásoltam a kiszolgálás minőségét (és Ő mondta h ennek mi az oka)->megértem, de nem érdekel!

Igen láttam :))

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#33118) parandroid válasza ClayMore (#33117) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ehem, pont ezt szerkesztettem hozzá közben az utolsó bekezdésbe... :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33119) concret_hp válasza parandroid (#33116) üzenetére


concret_hp
addikt

„When the music stops, in terms of liquidity, things will be complicated. But as long as the music is playing, you’ve got to get up and dance. We’re still dancing.”

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33120) fokukac válasza concret_hp (#33119) üzenetére


fokukac
nagyúr

mint az oviban, amikor le kellett ülni, de eggyel kevesebb szék volt :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33121) Tim82 válasza Tim82 (#33068) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alakul, már erjed. Igaz, ehhez a fűtőtest tetejére kellett tenni a részlegesen fűtött lakásban... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33122) 7


7
addikt

Éjjel sikerült telitalppal rálépnem a fém övcsatomra. Rosszabb, mint a lego építőkockák. Azóta csak fél lábon bicegek, egy jókora seb tátong a talpamon. :P

(#33123) fokukac válasza 7 (#33122) üzenetére


fokukac
nagyúr

"barátod, a yetitalp..!" :)

jobbulást!

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33124) Viszlát


Viszlát
addikt

Nem tudom mi van velem, egyszerűen nem jön az ihlet... Lehet kéne egy múzsa. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33125) bobsys válasza Viszlát (#33124) üzenetére


bobsys
addikt

verset irsz?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33126) fokukac válasza Viszlát (#33124) üzenetére


fokukac
nagyúr

küldjünk valami lengén öltözött leányzót..? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33127) Viszlát válasza bobsys (#33125) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, fuvarozós élményeimről írnék egy kiadós beszámolót, nem sok sikerrel. Pontosabban már rengeteg írtam, csak folytatni nem tudom. :(

main@: főzni tud? :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33128) fokukac válasza Viszlát (#33127) üzenetére


fokukac
nagyúr

virslit egészen biztosan..! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33129) Viszlát válasza fokukac (#33128) üzenetére


Viszlát
addikt

Az nem jó, attól elálmosodom. :D

Intellektuális ingerenciára lenne szükség, tetszik érteni? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33130) degu válasza 7 (#33122) üzenetére


degu
senior tag

Ez sem rossz!
De az volt az igazi királyság,amikor az anyós /Isten nyugosztalja/ hagyta,hogy a 2 éves gyerek szétszedje az ébresztőórát,és éjjel,a szőnyegen szanaszét hagyott fogaskerekekbe beleléptem! A fogazott része meg csak-csak,de az acél tengelyek kissé megviselték a talpamat.Igaz,hogy fogóval szépen ki lehetett huzigálni. :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#33131) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Fuck... :DDD

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#33132) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hat elvtarsak amtork vagyok, ismritk az t akukloneges dogotm hogy papucs az agy mellet???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33133) bobsys válasza Tothgera30 (#33131) üzenetére


bobsys
addikt

ezmiez? postagalamb?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33134) 7 válasza neduddki (#33132) üzenetére


7
addikt

Hogy jön a mell az agyhoz és a papucshoz?

Papucsférj az agya helyett az asszony mellét követi?

(#33135) fokukac


fokukac
nagyúr

bejöttem a lqkótelípi sparba. nem kellett volna... még félóra sorban állás...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33136) Tim82 válasza 7 (#33134) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rosszul érted. "Papucs az agy mellett" = beékelve a koponyába... ;]

Nah, biztató ez a gyömbérsör project, reggelig még hagyom erjedni, aztán mehet a hűtőbe, holnap este meg leszűröm és elteszem valami normálisabb palackba.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33137) Tothgera30 válasza bobsys (#33133) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Középkori gyorsposta... :U Még a youtube is szaggat :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#33138) neduddki válasza 7 (#33134) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ex-Mesebeli allat ma mondtam Nked, hogy bajjok vannak az ordito rutinytalnsaggal nem lesz igy npt:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33139) bobsys


bobsys
addikt

Ket napja azon gondolkodom eladjam-e az otomat vagy nem, mire hasznalom es mire nem. itthonrol dolgozom, hetvegen meg hasznaljuk a Mustangot. Egyedul a repterre megyek ki vele az meg nem tobb het 40 merfoldnel, de oda meg elvisz a taxi is raadasul fizetik. Ha meg all a parkoloban fizetni kell ra a biztositast (jo sokat) meg evente egyszeri valami kis szervizt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33140) Viszlát válasza bobsys (#33139) üzenetére


Viszlát
addikt

Ott nincs ideiglenes forgalomból kivonás?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33141) bobsys


bobsys
addikt

Megjott a ceges iphone 5. Azon kivul, hogy egy sorral tobb fer el a keprnyon ez a telo tokugyanaz mint a 4S. Marmint nemtudom mit pofoztak rajta, de sok minden nem latszik. Ami feltunt, hogy megint atvarialtak az itunest fel ora volt mire raraktam egy rohadt csengohangot, meg megtalaltam, hogy hogyan lehet torolni zenet rola.
Bezzeg a WP8 telefonom, csak atmasoltam a filet, atkonvertalta on the fly es maris mehett csengonek, raadasul a csempek is jobbak :P
Egy elonye van, feleseg igy lecserelte a 2 eves WP 7.5 telefonjat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33142) bobsys válasza Viszlát (#33140) üzenetére


bobsys
addikt

Nemtudom, utanna kell neznem.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33143) Tothgera30 válasza bobsys (#33141) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ehhez annyit tudok hozzáfűzni hogy nekem pár év kellett mire rávettem magam hogy lecseréljem az öregedő E52-met. Azért nem akartam nagyon változtatni, ezért egy N8-as lett a kiszemelt. Egyszerű, aksija jól bírja, és nem fizettem érte 100k-t se, nekem telefonálni, zenélni 32Gb-os kártyával megteszi, az ingyen GPS-re meg szükségem volt, ezért lett ez. Akkor ültem le, mikor ma megmutattam egyik ismerősöm a Samsung Omnia 7-es telefonját. 100k örül vette. Kérdezem mire használja, erre ő: "telefonálni" :U . Az iPhone 5 eléggé túl van hypolva, és ezzel együtt az ára is az egekben van. Persze, ha céges az más, de ahogy a szavaidból levonom a következtetést, magadnak nem vettél volna olyat.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#33144) bobsys válasza Tothgera30 (#33143) üzenetére


bobsys
addikt

Nem vettem volna tuti. Ausztraliaban volt egy cege iPhone 4S most meg ugye 5. Nem vagyok elajulva tole, nem erzem az Apple erzest.
Mikor megvettuk a ket elofizetest a T-mobilenal (itt az usaban is szep rozsaszin) a HTC 8X volt $79 a Samsung galaxy II meg $0. A galaxyt feleseg kiprobalta aztan ket nap mulva felrakta ebayre es eladta. A csempeket ugy megszokta, hogy nem tetszett neki az Android.
Aztan jott nekem ez en atvittem a szamomat mas szolgaltato ala o pedig megkapta az en HTCmet. A regi WP telefon meg marad tartaleknak, mert kartyafuggetlen.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33145) Viszlát válasza bobsys (#33142) üzenetére


Viszlát
addikt

Logikus lépésnek tűnik a helyzetedben.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33146) Tim82 válasza Tothgera30 (#33143) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor ültem le, mikor ma megmutattam egyik ismerősöm a Samsung Omnia 7-es telefonját. 100k örül vette. Kérdezem mire használja, erre ő: "telefonálni"

Milyen dolog már, ha egy ember a telefonját telefonálásra használja. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33147) Viszlát


Viszlát
addikt

Szerintetek mi játszódik le annak a férfiembernek (fiúnak) a fejében, aki valamilyen nőt, lányt választ magának avatarnak? Vagy csak én vagyok földhözragadt, hogy ezt furának tartom?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33148) kraftxld válasza Viszlát (#33147) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lehet egyszerűen csak b*zi :)
Bár a kecske se sokkal jobb így belegondolva :DDD Ennek ellenére hibátlan étel a kecskepörkölt, meg a kecskesajt, és nagyon jópofa állatok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33149) Tim82 válasza Viszlát (#33147) üzenetére


Tim82
nagyúr

aki valamilyen nőt, lányt választ magának avatarnak?

Az nem lány, az emós fiú.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33150) Tothgera30 válasza Tim82 (#33146) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Khm. ember!? 100k-s telefon? Egy 10 ezres Nokia nem tenné meg? Így meg naponta lemerül, és van egy téglányi kijelző, meg egy csomó felesleges extra.

#33147 Viszlát: Egyszerűen tettszik neki, jobb mint egy férfi ember képét/portfólióját bámulni egész nap. Így legalább tettszik neki. Nálam pl. az első avatarom egész más volt mint a mostani, de a mostaninak van egy számomra közel álló személyhez is köze, akit sajnos tragikus módon elvesztettem.

ui.: Konkrétan kire gondoltál, mikor megfogalmazódott benned a kérdés?

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.