Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34151) EQMontoya válasza BlacKSouL (#34150) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az en monitoromra maximum a Karman kolibol latnak ra, tavcsovel. :)

Same rules apply!

(#34152) Viszlát válasza bobsys (#34143) üzenetére


Viszlát
addikt

Mi törpént?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34153) bandus


bandus
veterán

ma én is bekerültem a mélyvízbe, elég sok nemzetközi probléma van, folyamatosan csörög a telefon.. kicsit bele kell jönnöm, sosem telefonálgattam még ezelőtt angolul :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34154) EQMontoya válasza bandus (#34153) üzenetére


EQMontoya
veterán

IT support?

Same rules apply!

(#34155) bandus válasza EQMontoya (#34154) üzenetére


bandus
veterán

nem, szerencsére, mert akkor tényleg bedőlne minden, ha nekem kellene it supportot nyújtanom :) villamosenergia-ipar.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34156) EQMontoya válasza bandus (#34155) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az se hangzik rosszul. Villanyosmernok vagy?

Same rules apply!

(#34157) bandus válasza EQMontoya (#34156) üzenetére


bandus
veterán

energetikai mérnök, de ez a képzés nem a vik-en, hanem a gépészkaron van.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34158) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ezzel a manónak kinéző sráccal megint megnyertük az utolsó helyet az Eurovízión

(#34159) sztanozs válasza ToBeY (#34158) üzenetére


sztanozs
veterán

Végül is mindegy kivel indulunk, az eurovízió politika, nem verseny. Mi pedig nem vagyunk túl népszerű ország mostanában.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34160) EQMontoya válasza bandus (#34157) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legalabb az egyetem stimmel. :)

Same rules apply!

(#34161) Viszlát válasza sztanozs (#34159) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért ártani csak nem ártana ha valami normális produkcióval rukkolnánk elő, politika ide vagy oda. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34162) sztanozs válasza Viszlát (#34161) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezt én is aláírom. Két-háromszor hallottam eddig a számot, de nem nagyon fogott meg. Nem láttam mondjuk a "vetélkedőt" sem, úgyhogy nincs összehasonlítási alapom a felhozatallal.

Ráadásul rádióban még csak-csak elmegy ez a szám, de azt egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy ez bármilyen módon is tudna működni egy színpadon.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34163) bandus válasza Viszlát (#34161) üzenetére


bandus
veterán

ha már megyünk... nem tudom olvastad-e a cikket róla, ami az indexen volt, hogy hány millió euró a nevezés, és milyen egyéb költségek vannak. lengyelek, portugálok nem is indultak, mivel a válság következtében itt is visszafogják a költségeket. nekünk sem kellett volna, eredményt úgysem érünk el, és azért biztosan el lehet költeni jobb helyre azokat az euromilliókat.

Montoya: te mérnök-infó?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34164) pohár válasza bandus (#34163) üzenetére


pohár
félisten

inkább indítanák újra a Játék határok nélkült ehelyett... legalább annak lenne értelme is

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34165) FehérHolló válasza pohár (#34164) üzenetére


FehérHolló
veterán

támogatom.

Skynet is real. It's called Google.

(#34166) bobsys válasza Viszlát (#34152) üzenetére


bobsys
addikt

Reggel anyazva mondja az ugyfel, hogy nem mukodnek dolgok amiket tessztel es minek mondom (hazudom), hogy mukodik ha nem es szoljak a a csapatnak, hogy csinaljak meg. Mondtam neki, hogy ket hete mikor utoljara hozzanyultunk minden ment azota az ugyfel outsourcing cege elkezdte telepiteni az antivirust meg a monitoring cuccokat megnezem mi tortent. Kiderult, hogy halozati problemaik vannak igy nem mukodik szinte semmi normalisan, ugyfel "ot az nem erdekli, akkor is minek mondom, hogy mukodik ha egyszer nem" :W Es nem erti, hogy nem a funkcio nem mukodik hanem a halozat. Es minden teszt kornyezetben van (az eles serverek masik haloban vannak)
Szoval ez megadta az alaphangot. Volt meg, hogy mikor fog mukodni az amit utolag hataroztak meg mint kovetelmeny (es volt olyan hulye a PM, hogy belement) mert mar 1 honapja dolgozunk rajta. Itt eldobta az agyam a szijat es megkapta, hogy ahhoz amit kertek elsonek kene egy alap infrastruktura amire azt mondtatok, hogy van mikozben semmi nincsen meg belole. Az uj funkcio implementalva van, de nem mukodik mert hianyzik, az az alap amire azt mondtad letezik.

Szoval igazabol semmi kulonleges, szokasos csak tegnap megteltem. Most jo leszek megint par honapig :D

UI: Tegnap kiszamotuk, hogy picit tobb mint 2 manager jut egy technikai emberre a mostani projectnel

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34167) Viszlát válasza sztanozs (#34162) üzenetére


Viszlát
addikt

Na most meghallgattam (becsülettel végig, nem csak egy részt belőle), mondjuk ki, hogy ez valami borzasztó. Lapos, fantáziátlan, a mondanivaló (ha lenne) meg teljesen lényegtelen, a kutya nem fogja érteni úgy sem. Aztán látom, hogy 60ezren lájkolták a hírt az oldalon, ahol megtaláltam a videót. Ki érti ezt...

bandus: Panem et circenses. Lassan már csak cirkusz marad, nem mondhatják azt is le... :U

bobsys: ja jól van, azt hittem már valami komoly baj van. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34168) EQMontoya válasza bandus (#34163) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen.

Bobsys: Ilyen ez a popszakma... Mernokorak garmadaja szokott ramenni arra, hogy bebizonyitsuk, hogy a mi rendszerunkben nincs hiba....

Same rules apply!

(#34169) FehérHolló válasza EQMontoya (#34168) üzenetére


FehérHolló
veterán

1 év 1 hónapja fejlesztünk valamit, ami bebizonyítja, hogy egy harmadik cég munkájában nincs hiba. :)
Velünk párhuzamosan egy másik csapat (másik cég) ugyanezt csinálja. Nem szarral gurigázik a megrendelő.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#34170) bobsys válasza Viszlát (#34167) üzenetére


bobsys
addikt

delutan indul a gepem haza es 4-5 hetig nem kell jonni

(#34168) EQMontoya: a munkam legalabb fele ilyenekkel megy el

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34171) Tim82 válasza sztanozs (#34162) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó neked, én napi 6-8-szor hallom (kollegináék a Petőfit nyomatják a munkahelyen) és már az első három után a könyömökön jött ki.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34172) sztanozs válasza Tim82 (#34171) üzenetére


sztanozs
veterán

Nálunk mondjuk nem tudna menni a rádió - kb 40-en ülünk egy nagy közös irodában és legalább 5 - 10 ember mindig beszél telefonon - és még csak és nem is ügyfélszolgálat vagyunk :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34173) Tim82 válasza sztanozs (#34172) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igazából mi is úgy tízen ülünk egy légtérben (és itt légtér alatt két szekrénysor által határolt részt értek), mert amúgy gyakorlatilag maga az egész emelet egy nagy, nyitott iroda. A rádió meg halk (lenne), csak épp pont a szomszéd asztalról szól, ráadásul felém fordítva. És ez sem ügyfélszolgálat, ott nem lehetne ezt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34174) NoLF válasza Viszlát (#34167) üzenetére


NoLF
addikt

Koszi hogy letesztelted, ezek alapján en meg véletlenül sem akarom meghallgatni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34175) tope válasza pohár (#34164) üzenetére


tope
addikt

+1, ja és like, mert az menő, vagy nem ? :D

(#34176) bandus válasza Tim82 (#34171) üzenetére


bandus
veterán

nekem nincs vele bajom, nalunk is viszobylag gyakran szol, bar mi csak 4-5en vagyunk egy eleg tagas irodaban.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34177) fokukac válasza bandus (#34176) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én mindenkit géppuskáznék, aki velem egy légtérben egy munkahelyen rádiót merne hallgatni.

Ez a véleméynem. Mindenki dugja be a fülét, aztán hallgasson ott valamit, ami jó neki, de agymunkánál igenis zavaró.
És amúgy 12 évvel ezelőtt dolgoztam ott, ahol Tim, és igen, az egész emelet egy légtér volt, balról szólt a juventusz, jobbról meg a danubiusz, én meg megőrültem ott középen...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34178) bandus válasza fokukac (#34177) üzenetére


bandus
veterán

azt nem csodalom :) de engem nem zavar, ha valakinek eszebe jut egy szam, azt benyomja jutubon, sose volt belole problema. aki meg huzamosabb ideig hallgat zent, ott alap, hogy bedugja a fulest.

mas: aannyi de annyi rohadt budos ember van ezen a 49es vilin, elhanyom magam :/

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34179) Tim82 válasza fokukac (#34177) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért az megvan, hogy cirka két éve már én sem ott dolgozok helyileg? Végül is csak kb. 5-10x beszéltünk róla. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34180) Viszlát válasza fokukac (#34177) üzenetére


Viszlát
addikt

Épp csak bekerültem IBM-hez, mecsoda komoly hely meg minden ugye. Első éjszakás műszak, új arcok meg minden, erre a főnök (egy fickó) benyomott valami Celine Dion válogatást full hangerőn a PC-n (szerencsére nem volt komolyabb eszköze hozzá), végtelen ismétlésre állítva. Míg élek nem felejtem el. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34181) fokukac válasza Viszlát (#34180) üzenetére


fokukac
nagyúr

jajj, ha ez a pc-hangszórón történik, az külön vicces, ugyanakkor fülbántó, a középtartománynál mélyebb hangok teljes hiánya miatt....

Tim: emlékszem rá, csak pongyolán fogalmaztam :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34182) Tim82


Tim82
nagyúr

Nah, akkor a 4.2.2 meg is jött a telefonomra, egy újraindítást kért és minden beállításom megvan utána. (Mondjuk nem tudom, mi változott a 4.2.1-hez képest, de imádom a közösségi support-ot.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34183) fokukac válasza Tim82 (#34182) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért kicsit már kezd frusztrálni, hogy frissebb vagy, mint én, pedig nekem van referencia-telefonom... :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34184) pohár válasza fokukac (#34183) üzenetére


pohár
félisten

ami ősrégi már ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34185) bobsys


bobsys
addikt

Ez a Notes kinyir engem. Van kb 100 meganyi levelem es olyan dog lassu, hogy szinte kavezni tudok ket level megnyitasa kozt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34186) Tim82 válasza fokukac (#34183) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vigasztaljon, hogy az enyémben nincsen vaku. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34187) VoDaFoNe válasza EQMontoya (#34151) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Te?!!!! ITTT?!!!!!

MI VAN VELED?!!!!! :Y :Y :Y

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#34188) fokukac válasza bobsys (#34185) üzenetére


fokukac
nagyúr

nagyon helyes, aki az ibm-nél dolgozik, az is szopjon csak a cége eme csodás termékével..! :P

Tim: Najó, meg vagyok vígasztalva :-)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34189) Viszlát válasza bobsys (#34185) üzenetére


Viszlát
addikt

Replikát használod?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34190) bobsys válasza Viszlát (#34189) üzenetére


bobsys
addikt

hogymit?

szerk: az a cached mode ugye? elvileg be van allitva, minden 30 percben csinalja

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34191) Viszlát válasza bobsys (#34190) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem a szerverről nyitod meg a mail adatbázisod, hanem készítesz róla egy local replica-t és azt használod. Sokkal de sokkal gyorsabb lesz (érthető módon). Attól amúgy, hogy replikál fél óránként, még nem biztos, hogy nálad az is van megnyitva (vagy külön ikonja lett neki, vagy kis fülecske a jobb felső sarokban, amivel ki tudod választani, hogy a lokált nyissa meg, ne a szervert). :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34192) gaborbol válasza bobsys (#34166) üzenetére


gaborbol
őstag

Sajnos ez ilyen. Ahol en melozom az egy kis ceg, es most mar en vagyok a manager ;] nincs is kavarodas ilyenekbol.
Kimegyek, megnezem mi van az ugyfelnel, atbeszeljuk mit szeretnenek, megirom az ajanlatot amit a titkarno szepen formaba ont, aztan kikuldom a tech-et, vagy kimegyek en es megcsinalom.
Viszont egyre jobban elveszed a kedvemet egy nagyobb kornyezetben valo jovobeli munkatol.

[ Szerkesztve ]

(#34193) bobsys válasza Viszlát (#34191) üzenetére


bobsys
addikt

aha, a kis kocsog, a servert hasznalja

es mennyire ertelmetlen helyen van mar a beallitasa

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34194) Viszlát válasza bobsys (#34190) üzenetére


Viszlát
addikt

A cache mód az nem tudom mi, de ezt másképp hívják.

[link]

Így tudsz újat készíteni, illetve a bekarikázott alatt megtalálni ha már van (de ha te nem csináltál a gépedre, akkor tuti nincs).

Egyébként nem csak a mail fájlt lehet ilyen módon meggyorsítani, hanem minden adatbázist, amit csak használsz a Notes-ban. Egyszer kell csak kivárni, míg lehúzza szerverről, utána a frissítés a háttérben működik. Persze vannak olyan adatbázisok, amiknél le van tiltva a replikálás lehetősége, de az ilyen ritka, többnyire az igénylős adatbázisoknál fordul elő ez.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34195) Viszlát válasza bobsys (#34193) üzenetére


Viszlát
addikt

Központi beállításra már nem emlékszem, mindig adatbázisonként állítottam a replikálást. Mail file esetén elég soknak tűnik az a fél óra, de pl a doksis adatbázisomra bőven elég volt a napi egy.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34196) bobsys válasza Viszlát (#34195) üzenetére


bobsys
addikt

Mail filera allitottam most be. Mas adatbazist nem hasznalok.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34197) BlacKSouL válasza bobsys (#34196) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nálunk MS Outl. van. Régen a mailszerver itt volt nálunk, gyors volt a levelezés, és nem volt szinkronizáció, amit láttam az a szerveren volt. az emailcím így nézett ki: vezetéknév-k@cégnév.hu (k mint keresztnév első betvje)
Később aztán egységesítettek mindent, proxykat, mailszervereket, és most a mailszerver Japánban van, a proxy Franciaországban. Az emailcím egységesítve: vezetéknév-keresztnév@helyinév.cégnév-gr.com ahol a helyinév az adott cégcsoporton belüli leányvállalat rövidített mozaikszó neve, a gr a group röviden.
És akkor betűzd el telefonon egy külföldinek az újat... És ezzel együtt a japán szerver miatt a kifelé érvényes 1Mbit/sec komplett sávszél hirtelen kicsi lett... Bármilyen levelet nyitottunk, kb. 10kB-onként 10 másodpercccel kellett számolni. Aztán Office 2010 lett, és ott végre beállították a szinkronizálást, és onnantól csak reggelente várunk 5-10-15 percet míg lejönnek a levelek, meg a küldés-fogadás esetén. Nem gyors, de kicsit jobb lett.

Ja, a scannelt dokumentumok esetén átmegyek a másik irodába a scanneres másolóhoz, beállítom a dolgokat, rányomok, scannel, kiírja ok vagy 2.lap, leokézom, leveszem a papírt, átballagok a saját irodámba, lefűzöm a dokumentumot, elrakom a mappát, és ezalatt a 650 kB körüli fájl éppenhogy megérkezik a postafiókomba. Hiszen míg én sétáltam 20 métert, a fájl kiment a helyi mailszerverbe, onnan kiment mindenféle utakon Tokyóba, onnan átment Kiryuba, ott a mailszerver a scanner címét azonosította, kiolvasta a címzettet, kikereste a központi adatbázisból, elindította visszafelé, megfordult, visszautazott Tokyóba, onnan átjött a mi mailszerverünkre, és onnan meg is érkezett a postafiókomba.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#34198) bobsys válasza BlacKSouL (#34197) üzenetére


bobsys
addikt

:DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34199) tildy válasza fokukac (#34177) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak szolok, nalunk Pendulum, ACDC, Iron Maiden, es MEtallica is szokott menni . Nameg vengaboys:S :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34200) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Irodában hangosan zenét hallgatni paraszt dolog. AKG K512-t vettem bentre, volt vagy bő 10 ropi, és máris normális minőségben hallgatok zenét, civilizáltan. Szerintem ez a minimum.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.