Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33901) neduddki válasza BlacKSouL (#33896) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

h tarifa szep15-apr15 28ft/kWh
az en lg-m 7 3,81 es -7en is meg 3.41 a cop, kicsit meglepo, csereb a gep "ocso" 150khuf volt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33902) gaborbol válasza bobsys (#33893) üzenetére


gaborbol
őstag

Mondjuk nezd meg hogyan alakult ennek a haznak az ara a jelenlegi meg a 1998-es evhez kepest:

03/07/2006 Soldview details $1,150,000 Public records

08/04/1998 Soldview details $295,000 Public records

Nem csoda hogy bebukott az ingatlan piac :((( 18 ev alatt majdnem negyszerese? Hat persze. mondjuk nagyon szep haz! Sajnos megint az lesz mint legutobb, ismet mozgolodik a nep, mennekismet fel az ingatlanarak, aztan majd megint jon a pofaraeses.

Persze mi is nezelodunk lassan valamit, 4 eve lakom itt albiban, szuper hely, imadom a tulajt soha semmi gondom nem volt semmivel, most szamoltam $57.600 -at fizettem ki alberletre.

[ Szerkesztve ]

(#33903) concret_hp válasza neduddki (#33901) üzenetére


concret_hp
addikt

azt hogyan csinálod, hogy 28 huf az áram?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33904) degu válasza concret_hp (#33903) üzenetére


degu
senior tag

Hogyan,hogyan...
Biztos van egy pedálos dinamója,és azon nyomulhat az anyós-ha van! :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#33905) neduddki válasza concret_hp (#33903) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszitem Benned egy ertlems embert tisztlehetk... "h tarifa">>guggol>>eredmeny

udv

neduddki

mod: mielott erre is rakerez vki: geo tarifa, vezeretl aram /napi 2x2ora szunet sucsidoban/ csak vmi-vizes hoszivatjukhzo jo, ~31ft/kWh de egez evben, ha az lesz akovetkezo kerdes, hogy mutassak egy ertlems vmi-viz lofaxot, akkor asondom micsubicsi zubadan,

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33906) concret_hp válasza neduddki (#33905) üzenetére


concret_hp
addikt

... aztán megnéztem a linkelt cucc árát :DDD

amúgy az 1-2ft-s beváltást fogtátok? utolsó nap sarkon túl nyúló sorban állás párszáz ft-ért :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33907) neduddki válasza concret_hp (#33906) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mit gondosz egy epeszu gazkazan+viztarozo+kemeny mennyi?
amugy h az kifejzetten a futos legkondikhzo van

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33908) concret_hp válasza neduddki (#33907) üzenetére


concret_hp
addikt

ja hát az se olcsó :D

nyáron meg lehet csinálni, hogy hideg vizet keringtet? mert az mondjuk akkor elég jó

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33909) kraftxld válasza troland26 (#33899) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Legalább nem kell csatornázási költséget meg szennyvízdíjat fizetni :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33910) tildy válasza bobsys (#33887) üzenetére


tildy
nagyúr

Na jo, nem japankakasrol beszeltem:D
eqmontoya: errefele eleg sok sorhaz van, kb a kovetkezo par evben szeretnenk sajat lakasba - meg ha hitelbol is- belevagni. Ilyesmiket nezegetek: [link] [link][link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33911) BlacKSouL válasza neduddki (#33901) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A fentebb számolt adatokat átlagháztartásra mondtam. Pont azért, mert nekünk dolgozói tarifa van, az meg ha nem haragszol, pindurkát még a 28 alatt van :) Le se írom mennyi, mert csak.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33912) tildy válasza tildy (#33910) üzenetére


tildy
nagyúr

A masodik volt a kedvencem, kar, hogy under offer:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33913) tildy válasza tildy (#33912) üzenetére


tildy
nagyúr

BAr mondjuk otthon abban a faluban, ahol szuleim is elnek, mar most tudnek 2-3 szobas hazat venni, kb 4 millio forintert , 300 negyszogol (kb 1000nm) kerttel. Na de az mar nekem is nagy kert:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33914) bobsys válasza gaborbol (#33902) üzenetére


bobsys
addikt

Ezert lesz az, hogyha nagyon elszallnak az arak mire odajutunk akkor varunk par evet es miutan megint esszeru aron lehet venni akkor veszunk. De ha jovore felmegy 5%-7% a mostani ara az meg nem veszes.
Az a szerencsetlen aki meg 2006ban megvette az most minden reggel reggeli elott feloraig veri a fejet a falba

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33915) neduddki válasza BlacKSouL (#33911) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a hogy kepem ojjan ongyenelok vagytok akik lopjak az aramot, na igy jonntyu....

udv

neduddki

mod: #33908 concret_hp: temeszetesen, de azt ne felejcs el hogy az falfutes v. fan coil kell hozza, de mongyuk futesnel is, de ott a padlofutes is behaccik

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33916) fokukac válasza tildy (#33910) üzenetére


fokukac
nagyúr

mi az a minimum share percentage?

mondjuk nem semmi ára van, ~70 M Ft. IGaz, ott ez nem egy 20 év átlagkeresete :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33917) bandus válasza fokukac (#33916) üzenetére


bandus
veterán

én az önerőre tippelek, de lehet, hogy rosszul.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33918) fokukac válasza bandus (#33917) üzenetére


fokukac
nagyúr

én arra eddig az equity kifejezést ismertem. Asszem.
vagy azt szokták mondani, hogy LTV (loan to value) 50%.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33919) EQMontoya válasza fokukac (#33916) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sőt, a 70M nem is tűnik oly soknak. Két normálisan kereső ember ott havonta félreteszi a 3000 fontot lazán, az hitel nélkül 4 év.

Same rules apply!

(#33920) fokukac válasza EQMontoya (#33919) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, ha havi 3000-et raknak félre, akkor az nálam 5,4 év, de végül is nem ez a lényeg.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33921) sztanozs válasza BlacKSouL (#33911) üzenetére


sztanozs
veterán

Dolgozói tényleg majdnem ingyér van (9 Ft ha jól rémlik évi 15.000 kWh-ig).
A lakossági viszont nem 28, hanem 50 (azaz most már csak 45). 20-30 Ft-ért céges nagyfogyasztóknak van áram...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33922) bandus


bandus
veterán

múltkor nagyon jó mosási tanácsokat kapott itt hp kolléga. engem is érdekelne, hogy mit lehet kezdeni olyan folttal (leginkább olajfoltra hasonlít, de mivel ilyesmivel munkában ritkán találkozom, így kizárnám), amin az ariel folttisztító gyakorlatilag csődöt mondott.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33923) EQMontoya válasza fokukac (#33920) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hasra ütés volt, meg kamatozik is némileg, de nem is ez a lényeg. A helyzetet súlyosbítja, hogy ott van értelmes lakáshitel, nem 10%-os kamatra, mint itt.

Same rules apply!

(#33924) tildy válasza fokukac (#33916) üzenetére


tildy
nagyúr

Na itt ugy mukodik a szisztema, hogy megveheted part rent part buy-ban ( vagy shared ownershipnek is hivjak) . Azaz kifizeted azt a szazalekot( akar hitelbol) , a maradekra pedig ugyanugy fizetsz, mintha alberlet lenne. A Minimum Savings az onero.

EQmontoya: "Két normálisan kereső ember ott havonta félreteszi a 3000 fontot lazán" : aha, persze, epp most jottem a Marsrol...:D
Mi szamit normalis keresetnek? Csak mert ennyit meg en sem keresek meg, ha ketten dolgoznank, es keresnenk, akkor is a realis kb 1500 font elpakolasa lenne. Nem 3000, es nem lazan.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33925) Winner_hun válasza bandus (#33922) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ecetes ollót próbáltad?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33926) fokukac válasza tildy (#33924) üzenetére


fokukac
nagyúr

aha.
De ennek mi értelme van?
Azért vegyem meg a lakás 50%-át, hogy a lakáshitel lejárata után fele annyi legyen az albérleti díjam?
OMG, ez olyan angol dolog, nettó faszság. :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33927) BlacKSouL válasza sztanozs (#33921) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem jól rémlik, attól azért több.
Céges meg tégörbétől függően 17 és 21 között van kb. Nagyjából 1G-ig per év.
Ez meg a kettő között.
A 28 a H tarifa amiről beszéltünk.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33928) sztanozs válasza BlacKSouL (#33927) üzenetére


sztanozs
veterán

Hát nem is tudom - én most ~8700 Ft-ot fizettem ki 196 kWh-ért, ami barátok között is 44.5 Ft... Ja és egyszerű lakossági felhasználó vagyok.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33929) tildy válasza fokukac (#33926) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha kicsit elkezdesz olyasmi szisztemaban gondolkodni, mint a lakaslizing, akkor picit erthetobb. Fiatalok egyaltalan bele tudnak kezdeni , hogy sajat lakashoz jussanak, de meg vannak egyeb elonyei is a shared ownershipnek. Meg nem neztem utana, de amint nekikezdunk, tobbet fogok tudni.

[link][link][link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33930) EQMontoya válasza tildy (#33924) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ahogy elnéztem, tapasztaltalt fejlesztőként 50+-t meg lehet keresni évente, az olyan bő nettó 3 havonta. A másik fizetésből (legyen valamivel kevesebb) meg el lehet élni. Nyilván nem minimálbér-közeli fizukra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#33931) bandus válasza sztanozs (#33928) üzenetére


bandus
veterán

a pontos árak az energiahivatal honlapján elérhetők, szóval ez nem olyan misztikus dolog. én vehetném ~18 ft-ért is a villanyt.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33932) sztanozs válasza bandus (#33931) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem a pontos árak a számlámon vannak - de ezen igazán ne vitatkozzunk :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33933) bandus válasza sztanozs (#33932) üzenetére


bandus
veterán

valóban :) bár szerintem a honlapon még nem igazán aktualizálták a rezsicsökkentős dolgot, ez megmagyarázza a különbséget. mondjuk nem lep meg, nem kértem sokszor információt az energia hivataltól, de akkor sem kaptam.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33934) Dylen válasza bandus (#33922) üzenetére


Dylen
aktív tag

Vanish folteltávolító szappan. Nálam az eddig mindent vitt :D
Persze nem elsőre. Bevizezed, bedörzsölöd szappannal, úgyhagyod órákra, fél napra, megint víz, megint dörzsölés, úgyhagyod stb.
Nekem jött már ki étolaj folt, többnapos rágó...

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#33935) tildy válasza EQMontoya (#33930) üzenetére


tildy
nagyúr

Ahhoz kb 8+ ev kell es meg egyeb dolgok. Raadasul az en teruletemen meg nehezebb erre a szintre menni. Bonusz nelkul a brutto fizetesem nem eri el a 40-t. Ismerosi korben ismerek par fejlesztot, max 1-2-rol sejtem, hogy 50 felett lehet. De ok mar nagyon "oreg-rokak" , nagyon profik.

En sem minber kozeli fizukra gondoltam, csak a kornyezetembol indultam ki.
Azt mar nem is mondom, hogy eleg ritka, hogy ket nagyon profi IT-s egy par legyen, bar van azert ra pelda:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33936) bandus válasza Dylen (#33934) üzenetére


bandus
veterán

köszi, pont ezt találtuk még itthon, az első dörzsölés már megvolt. lefekvés előtt akkor kap még egy adagot. szeretem azt az inget, sajnálnám kihajítani :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33937) EQMontoya válasza tildy (#33935) üzenetére


EQMontoya
veterán

Háát, kétkedve fogadom ezt, mert ez alapján nem lenne ember, aki a 65+-al hirdetett munkára alkalmas. :) Nekem 64K CAD-ot ajánlottak 3 év tapasztalatra, az meg meglepne, ha Montrealban többet fizetnének, mint Londonban. :)

Same rules apply!

(#33938) tildy válasza EQMontoya (#33937) üzenetére


tildy
nagyúr

64E CAD az gondolom brutto, de ugye az ember nettoban kapja a fizetest. Ez itt brutto £43E GBP. Ott nem tudom mennyi az elvonas. Bar azt eszrevettem, hogy mind az USA-ban, mind pl. Nemetorszagban jobban megfizetnek ezen a teruleten is.

Annyit tudok, itt egy kezdo , nulla tapasztalatos fejleszto kb brutto 22-24 ezret kap, az netto 1500 font kb.
En 3 ev fejlesztoi tapasztalattal 22k-val kezdtem, de akkor meg nagyon rossz volt az angolom. Realisan akkor kb brutto 28-30 korul kellett volna kapnom.

Amugy ne fogad ketkedve, van ilyen ember, csak ritka mint a feher hollo, vagypedig netan managementi tapasztalata is van. Persze vannak fejlesztok , akik annyit siman hazavisznek, de nagyon ritka az olyan eset, amikor ez 32 eves kor alatti kategoriabol kerul ki.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33939) bobsys válasza tildy (#33938) üzenetére


bobsys
addikt

Ha mar fizetesek, Ms Architect megcsinal brutto 65-70K angol fontot? Ha igen akkor merre? London?
Es mondjuk egy e7-8 eves tapasztalattal egy Ms uzemelteto (nem kijaro rendszergazda)?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33940) tildy válasza bobsys (#33939) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem kb. 60 korul lehet. [link] kb itt is azt irja.
Valoszinuleg sok tenyezotol fugg,azert ez is, milyen szinten van, milyen allast fog ki. Siman elkepzelem, hogy van aki 80-90 ezret is kap ezen a teruleten, mig a tobbseg esetleg csak 55-65-t.

A sima sysadminok 40-50 kozott vannak. [link]

Eqmontoyanak itt a php-s :[link] , en ugye mid-level szinten vagyok. es itt a cad-es is : [link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33941) bobsys válasza tildy (#33940) üzenetére


bobsys
addikt

jok a linkek koszi

a fizetesek meg nagyjabol annyi mint itt

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33942) EQMontoya válasza tildy (#33938) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze. Csak azt mondom, hogy ha 3 ev tapasztalattal meg lehet kapni ennyit (bruttó 43), akkor a bruttó 50-60 nem tűnik elérhetetlennek egy drágább helyen. :)

Same rules apply!

(#33943) BlacKSouL válasza sztanozs (#33928) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen. Tehát akkor mi a kérdés? ;]

Elmondtam, hogy a klímával még a normál lakossági tarifánál is megtakarítás érhető el.
Elhangzott a kérdés, hogy miért nem választunk H tarifát, ami ugye kb. 28 Ft, szemben a normál lakossági 40 körülivel. Én meg írtam, hogy én azt hiába választanám, (nem járnék jobban) mert nekünk annál is alacsonyabb, dolgozói tarifánk van. Ami több, mint a 9, de kevesebb, mint a cégünknél kialkudott 18 körüli ár.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33944) tildy válasza EQMontoya (#33942) üzenetére


tildy
nagyúr

Eleg egyedi eset lehet, bar nem ismerema teruletet. Csak annyit mondok, ugyanennyi (3 ev) tapasztalattal az en teruleten brutto 30 inkabb a realis, az meg netto 2000 font sincs.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33945) Viszlát


Viszlát
addikt

Valami tényleg lehet az itteni levegőben, három hónapon belül másodszor vagyok megfázva... :(((

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33946) bobsys válasza Viszlát (#33945) üzenetére


bobsys
addikt

En Kansasel vagyok igy. Mindig faj a fejem legalabb egy napot mikor ott vagyok (es az elmult 2 honapban 5 hetet voltam ott)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33947) fokukac válasza bobsys (#33946) üzenetére


fokukac
nagyúr

Fasten your seatbelt, Dorothy, 'cause Kansas' gonna' say good bye..!
:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33948) neduddki válasza BlacKSouL (#33943) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

lusta vagyokkersni 20ra v. 7re an megadva a cop-otok?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33949) FehérHolló válasza fokukac (#33947) üzenetére


FehérHolló
veterán

(It means) buckle your seatbelt Dorothy, 'cause Kansas is going bye-bye!

Klasszikust csak pontosan. :P

Skynet is real. It's called Google.

(#33950) fokukac válasza FehérHolló (#33949) üzenetére


fokukac
nagyúr

b+, egyrészt én így ismerem, másrészt még félálomban, az ágyban írtam...

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.