Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26801) bandus válasza tildy (#26800) üzenetére


bandus
veterán

grat, szépen haladsz előrefele, vagyis felfele :) a kemény munka meghozza gyümölcsét :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26802) tildy válasza bandus (#26801) üzenetére


tildy
nagyúr

No ja, ha beleszamolom eves fizuba a bonuszt, akkor kb ket ev alatt kozel duplaztam bruttoban:) Nettoban is hasonlo az arany.:)
Szoval most happy , sunshine:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26803) lujó55


lujó55
őstag

reggelt délelőttöt mindenkinek! :D

(#26804) fokukac válasza tildy (#26800) üzenetére


fokukac
nagyúr

gratula! :)
kis hazánkban ez a két dolog sajnos ismeretlen fogalom már néhány éve... :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26805) lujó55 válasza fokukac (#26804) üzenetére


lujó55
őstag

dehogyis :N

(#26806) fokukac válasza lujó55 (#26805) üzenetére


fokukac
nagyúr

na jó, kisebb bónuszokat én is kaptam.

de épp' most van a 4. évfordulója annak, hogy utoljára emelték a bruttó fizetésem, amibe így elég szomorú belegondolni. Jó persze az átlaghoz képest elég jól megvagyok, nincsenek filléres problémáim, de azért kicsit frusztrál, hogy a területemen semmilyen előrelépési lehetőség nincs ma Magyarországon...

Szóval váltanék, de nincs hova, anyagilag azért megvagyok, de még mindig egy panellakásban élek, és egy 13 éves suzukival járok, és nincs keret rá, hogy ez fejlődjön...
bár legalább az adósságaimat már visszafizettem...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26807) parandroid válasza fokukac (#26806) üzenetére


parandroid
nagyúr

Mert nem bónuszra kéne ácsingózni, hanem közbeszerzési pályázatokon indulni megfelelő hátszéllel. Az az ami jól fizet, mindenki más éhen dögölhet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26808) lujó55 válasza parandroid (#26807) üzenetére


lujó55
őstag

valamit tudsz... ;]

(#26809) bandus válasza fokukac (#26806) üzenetére


bandus
veterán

meg leeht kérdezni, hogy neked mi a szűkebb szakterüeteed? :) csak kíváncsiság. ha volt már, akkor sry. ha jól emlékszem talán valami számviteli területen dolgozol.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26810) lorcsi válasza fokukac (#26804) üzenetére


lorcsi
veterán

sőt , inkább lefele csorog :(

(#26811) tildy válasza fokukac (#26806) üzenetére


tildy
nagyúr

Nezd a jo oldalat, van sajat lakasod es autod. Nekunk egyik se, raadasul egy egy haloszobas (tehat nappali (benne a konyha) plusz egy szoba ) lakas itt 60 millabol vagy kijon vagy sem. 60 millio forintbol ertem...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26812) FehérHolló válasza tildy (#26811) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nagyon relatív, hogy mi drága és mi nem. Havi milliós nagyságrendű fizetés mellett kint a 60 milka pont annyi, mint itthon a 8-12 millió forint (ugyanabban a munkakörben elhelyezkedve).

Skynet is real. It's called Google.

(#26813) lujó55 válasza FehérHolló (#26812) üzenetére


lujó55
őstag

a legjobb az, hogy kint megkeresni és itthon elkölteni (lakásra)

(#26814) fokukac válasza tildy (#26811) üzenetére


fokukac
nagyúr

egyik ex-csoporttársam pár éve a Bank of England-nél dolgozik, tavaly vettek sorházat, szóval nem annyira rossz. :) olcsó a mortgage.

Amúgy pedig nem a tulajdon a lényeg. Kurvára semmi haszna nincs tulajdonolni egy lakást, ha általában véve csökken az értéke; nálunk annyira olcsón lehet bérelni a lakás árához képest, hogy csuhajja. Csak a pénzt viszi a lakás.

Ui. amúgy ma ünnepnap van, 9 hónap után eljutottam a földhivatalba, és leszedettem a jelzálogot...! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26815) tildy válasza fokukac (#26814) üzenetére


tildy
nagyúr

Jo, hat bankszakmaban siman lehet 50-60-100-200 ezret keresni. SOt hallottam olyanrol is, frissen kijott valaki egy penzugyekkel foglalkozo egyetemrol, azt £220,000 eves kezdo. Kicsit hitetlenkedtem.

Feherhollo, jo, de ki akar 30 eves mortgaget? es ez a lakas ahogy irod az otthon 10-el van parban, a kereset meg nem hatszoros itt....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26816) bandus válasza tildy (#26815) üzenetére


bandus
veterán

itthon szerintem az a legnagyobb baj az albérletekkel, hogy magánszemélytől kell bérelni, nagyon ritka (vagy csak én nem járok nyitott szemmel), hogy az építőtől, beruházótól közvetlenül bérelheted. ez kitesz egy csomó kockázatnak, hiszen ha a tulajnak pénzre van szüksége, egyszerűen eladja a fejed fölül a lakást. míg külfödlön úgy gondolom sokkal több lakást bérelhetsz cégektől, hosszú távra, akár évtizedekre megkötve a szerződést. vagy tévedek? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26817) FehérHolló válasza bandus (#26816) üzenetére


FehérHolló
veterán

Te sem jártál mostanában a kilencedik kerület szebbik részén. Az újonnan épített házakban a lakásokat jellemzően kiadja a kivitelező amíg nem talál rájuk vevőt.
Albi kiadásra szakosodó cégek is vannak (akár összekötő szereppel, akár saját tulajdont adók). Az más kérdés, hogy aránylag magas az árfekvésük, és inkább keres mindenki magánszemély főbérlőt.

Az volt kicsit abszurd, amikor egy albérletkiadó cég üzletkötője tőlünk (magánszemélytől) bérelt saját albit. Ez eléggé jellemzi a magyar helyzetet.

tildy: Az én keresetem ötszöröse lenne innét nyugatra. Elég sokat szemeztem vele, de még várunk egy kicsit a kedvesemmel.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#26818) tildy válasza bandus (#26816) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos itt is voltak rossz tapasztalatok, foleg most az olimpiaval kapcsolatban. Volt akiket ervenyes szerzodes ellenere pateroltak ki, newhamben pedig sok council tenantet kikoltoztettek.

En otthon maganszemelytol bereltem, sosem volt gond. Itt agencyken keresztul kell, es ugyintezesre is szokasuk lehuzni egy valag penzt. Amit sosem kapsz vissza.

Mi most ugynoksegtol bereljuk, de allamilag tamogatott lakast.

Illetve ha megvennenk , idovel kaphatunk discountot is:
On 12 March 2012, the Prime Minister announced that the Government was increasing the Right to Buy discount limit across England to £75,000. He also set out the model for delivery of replacement homes.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26819) lorcsi válasza fokukac (#26814) üzenetére


lorcsi
veterán

viszonylagos ez a menynire olcsón szerintem
tesóm tavasz végén alig talált normális albit..és a mostani is egy lepukkant vacak(nagy lajos kir út)..csak 45/hó-ért nem igazán talált jobbat (én még nem láttam a helyet) többet meg nem akart rá áldozni

(#26820) fokukac válasza lorcsi (#26819) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért, 45k nem olcsó? mennyiért szeretett volna, 20-ért?
a 45k még egy átlagbérhez képest is olcsó, és megfizethető, sokkal olcsóbb, mint lakáshitelt felvenni pl.

azt, hogy olcsó, úgy értem, hogy 100 ezerért 25 milliós lakást bérelhetsz, a hegyen.
ez azt jelenti, hogy az éves bérleti díj a lakás értékének kevesebb, mint 5%-a.
A bankban meg 8-9% kamatot kapsz a pénzedre.

Magyarul, ha azt vesszük, hogy a lakás igazából egy tőke-eszköz, jobban megéri pénzt tartani, mint lakást, mert a pénz kamata jóval nagyobb. Gyakorlatilag, ha van pénzed, a kamatából kijön a bérleti díj, és még több is.

És akkor még bele se számoltam, hogy a lakásra költeni is kell ám pénzt, meg nincs is mindig kiadva.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26821) lorcsi válasza fokukac (#26820) üzenetére


lorcsi
veterán

nem ismertük a konkrét pesti albérlet árakat korábban..és valamivel többet gondoltunk a pénzünkért (mondjuk a vevő mindig iylen :D)

a többi levezetéseddel simán egyetértek..
de az is a gazdagoknak kedvez...mondjuk cégnek kibérelni..és ott már lehet mivel manipulálni

(#26822) fokukac válasza lorcsi (#26821) üzenetére


fokukac
nagyúr

korábban - a válság előtt - 50k volt a legeslegalja, amiért lakható állapotú lakást lehetett bérelni Budapesten. Az alatt csak cigányputri volt a nyóckerben. Most már azért picit más a szitu.

Ui. Mi az, hogy "gazdag"? Az, hogy van valakinek egy lakása, az gazdag?
Ami nálunk a "gazdag", az egy normális országban a középosztály...
ezen kéne elgondolkodni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26823) lorcsi válasza fokukac (#26822) üzenetére


lorcsi
veterán

ahhoz képest végül is tényleg másabb ezek szerint

viszonylagos azért ez hogy normálisabb ország (ugyanúgy mint az én hsz-emben a gazdag)
ill. úgy is lehet szemlélni hogy a Föld lakosainak hány százaléka vagy miylen aránya mekkora színvonalon él..és mi ezen a skálán kb. hol tartózkodunk
így megint más a perspektíva

(#26824) bandus


bandus
veterán

QR-kód ügyben kéne egy kis segítség, egyszerűen bárhogy próbálom, nem ad ki a google semmiféle találatot olvasóprogramon kívül. nekem pedig egy készülék kellene, ami képes ezeket a kódokat beolvasni, és programozható, vagy legalábbis a beolvasott adatok egyszerűen kinyerhetők belőle egy erre írt program segítségével. köszike :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26825) tildy válasza bandus (#26824) üzenetére


tildy
nagyúr

Telefonod? :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26826) tildy válasza fokukac (#26822) üzenetére


tildy
nagyúr

MAshol magasabb a berlakasok aranya.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26827) bandus válasza tildy (#26825) üzenetére


bandus
veterán

nemjó :) nyilvános helyre kéne és sok ember használná.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26828) Winner_hun


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26829) pohár válasza Winner_hun (#26828) üzenetére


pohár
félisten

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26830) Tim82 válasza pohár (#26829) üzenetére


Tim82
nagyúr

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26831) Winner_hun válasza pohár (#26829) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK] ([KLIKK])

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26832) fokukac válasza Tim82 (#26830) üzenetére


fokukac
nagyúr

:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26833) Tim82 válasza fokukac (#26832) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor már valami rendes cuccot linkelj. Pl. királyvizet.

:P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26834) fokukac válasza Tim82 (#26833) üzenetére


fokukac
nagyúr

én kérek elnézést. :) gondoltam, adok a fokozatosságra... :P

Ui. egyszer voltunk Ausztriában, és épp' nagyon meg voltam fázva, tömtem magamba a neocitránokat ezerrel.
A haverjaim meg szereztek 80%-os Stroh rumot
a faluban, mint a hely specialitását, és hozták nekem is, hogy az majd fertőtlenít, igyak.
Namost, ittam, és tényleg jót tett, utána már véreset köhögtem, úgy kimarta a torkomat... :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26835) Tim82 válasza fokukac (#26834) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ne igyon, aki nem bírja.

;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26836) lujó55 válasza Winner_hun (#26831) üzenetére


lujó55
őstag

??? :F

(#26837) Pisztillus válasza fokukac (#26834) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szakmai ártalom:

:D

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#26838) pohár válasza Winner_hun (#26831) üzenetére


pohár
félisten

na igen, a 80-as Tunel be tud ütni :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26839) fokukac válasza Pisztillus (#26837) üzenetére


fokukac
nagyúr

az íze a legjobb :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26840) Mawyx válasza lujó55 (#26767) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én is az irodában fénymásoltam a 700oldalas elektromosságtan könyvet is :D

(#26813) lujó55: pont ezt szeretném, szeretnék egy újépítésű, kevéslakásos társasházi lakást Szigetszentmiklós környékén :K itthon dolgozva ez biztosan nem tud összejönni

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#26841) lujó55 válasza Mawyx (#26840) üzenetére


lujó55
őstag

pedig de.
csak meg kell találni a megfelelő munkahelyet

(#26842) BlacKSouL válasza Pisztillus (#26837) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#26843) lujó55 válasza BlacKSouL (#26842) üzenetére


lujó55
őstag

downgrade?

(#26844) FehérHolló válasza BlacKSouL (#26842) üzenetére


FehérHolló
veterán

Akkor már inkább finomszeszt linkelnél, azt még talán meg is lehet inni. :P

De térjünk át a (másik) lényegre, szóba kellene hozni a sunaszaftot.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#26845) lujó55


lujó55
őstag

(#26846) Mawyx válasza FehérHolló (#26844) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ennyire nincs miről beszélni? :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#26847) BlacKSouL válasza Mawyx (#26846) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nincs. Nézd meg, éjféltől 11-ig is csak a nagy kusso hallgatás ment. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#26848) lujó55 válasza BlacKSouL (#26847) üzenetére


lujó55
őstag

de akkor aztán megtört a hallgatás, mint egy mennydörgés jött a kakaskukorékolás :DDD

(#26849) tildy válasza lujó55 (#26845) üzenetére


tildy
nagyúr

A ruham bor es nem ballon, arcszeszem is csak pitralon, de jegyezd meg jol mig a fold kerek, mindiiiiiig lesznek rockereeeeeeeeeek. :U :DDD

Jajj de sokszor hallottam, gondolom a fiatalsag azt se tudja mirol van szo:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26850) fokukac válasza BlacKSouL (#26847) üzenetére


fokukac
nagyúr

térjünk a lényegre: hogy állsz a p*nával..?
:DDD
:P

Ui. ja, és tényleg, milyen az idő ott a felvidéken?

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.