Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24401) venember83 válasza Pisztillus (#24400) üzenetére


venember83
nagyúr

A depresszió elleni gyógyszerek nyugtatók, vagy hogyan segítenek a depressziósokon? Lassítják az agyműködést?

Race: Pedig már azt hittem, hogy... :U De nem.

[ Szerkesztve ]

(#24402) Racecam válasza venember83 (#24401) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Hazament.... :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#24403) Pisztillus válasza venember83 (#24401) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Most csak röviden: a nyugtatókénál összetettebb a hatásuk. Az agyban a depressziósoknál megváltozik a szerotonin-dopamin-noradrenalin egyensúly, az antidepresszánsok a szerotoninszint változtatásával ebbe a felborult egyensúlyba nyúlnak bele.

Race: Majd most! :K

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#24404) venember83 válasza Pisztillus (#24403) üzenetére


venember83
nagyúr

Tehát lényegében vegyi vizsgálatok segítségével kimutatható a depresszió? Érdekes. Erről nem bánnám, ha többet írnál, mindenesetre köszönöm ezt a rövid infót is. :K

(#24405) Racecam válasza venember83 (#24401) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

És, ha nekem egyébként sem gyors az agyműködésem, akkor le is állítja? Vagy már megtörtént? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#24406) Bubu79 válasza Bubu79 (#24399) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem, nem voltak olyan jó fejek - de miért majd 8-kor jut ilyen a fejembe?... :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#24407) fokukac válasza Bubu79 (#24396) üzenetére


fokukac
nagyúr

(vinnyogva röhög szmájli :DDD)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#24408) venember83


venember83
nagyúr

Az élet nem csak a dugásról szól... és most nem jut eszembe semmi... :U

(#24409) pohár válasza Pisztillus (#24400) üzenetére


pohár
félisten

Aaaaazaz!! Ismerősöm kapta ezt miután szakított a csajával, pszcihológus írta fel neki... vagy pszcihiáter, tudja a fene :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24410) philoxenia válasza venember83 (#24395) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Főcím refrénje.... :U :D

#24404: nem laborban, hanem pszichiáter segítségével mutatható ki inkább a depresszió....
vagy [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24411) tildy válasza pohár (#24409) üzenetére


tildy
nagyúr

Pszichológus nem orvos, ergó nem írhat fel, csak pszichiáter.

Elég könnyen hozzájutott amúgy, engem pszichológus is, és pszichiáter is lebeszélt tavaly a rivotrilról , több kevesebb sikerrel. Volt mikor kellett azért.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24412) ádyz válasza venember83 (#24408) üzenetére


ádyz
addikt

Valami Amerika 2? :U

(#24413) venember83 válasza ádyz (#24412) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem áll fel, jaj de cuki. :DDD

(#24414) ádyz válasza venember83 (#24413) üzenetére


ádyz
addikt

Most mitől vagy ilyen tarack? Mert nem áll a pöcök? :DDD

(#24415) venember83 válasza ádyz (#24414) üzenetére


venember83
nagyúr

De tudom nyomkodni az F5-öt, pont időben frissítettem. :))

(#24416) Bubu79


Bubu79
addikt

Srácok - akkor Ti most szobára készültök? ;]

***

Yess - akkor most a hulladék telefon mellé van még egy ratyi headsetem is - csak sikerült kinyírnom :DDD Na erre szokták azt mondani, hogy ez biza nem az én napom :D

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#24417) Sipi16 válasza Bubu79 (#24416) üzenetére


Sipi16
senior tag

Mit akartál kihozni abból a head-setből?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#24418) pohár válasza venember83 (#24413) üzenetére


pohár
félisten

Meg mikor a nagy kék majomjelmezben ott pattog a csaj ablaka alatt, és kitesz egy kis makit az ablakba, és elkezdi: Téged keresnek... :DDD

Azon mekkorát visítottam :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24419) venember83 válasza Sipi16 (#24417) üzenetére


venember83
nagyúr

Hangot. Azt továbbítsa megadott irányba.

(#24420) Bubu79 válasza Sipi16 (#24417) üzenetére


Bubu79
addikt

Az úgy volt, hogy még tegnap este erős késztetést éreztem arra, hogy legyen sztereo headsetem a telefonhoz, merthogy előfordul, hogy Pestre menet nem az én kezemben van az irányítós perec az autóban. Ha többen ülünk benne, előfordul, hogy a dáridó nemszeretem állomáson leledzik, mert a többiek esetleg igénylik a tuc-tuc zenét - emiatt nem túl szórakoztató hallgatni...

Ilyenkor jó lenne a telefonon hallgatni azt , amit én zenének hívok.

Ámde.

A telóhoz ( nem egy zenemobil, egy 3110c ) csak mono headsetet adtak - ebből kifolyólag utánanéztem, hogy van hozzá sztereo is, kicsipénzért.
Megvolt az elhatározás, hogy ma beszerzem - tegnap este.

De mivel ma kicsit szétszórt voltam, cirka fél nyolcig eszembe sem jutott a téma, akkor viszont elemi erővel tört rám a megvilágosodás, hogy az egész nap érzett hiányérzet ez lehetett - próbáltam hát jóvá tenni a dolgot és ha mást nem, megberhelni a rendszert ;]

A headset beintett és sikerült letörnöm pár műanyag pöcköt róla, amik gyanítom nem véletlenül vannak rajta :DDD

Mukodik, de kicsit csálén áll a gombja - valamint az is kiderült, hogy voltak olyan sóherek NOKIA-ék, hogy külön spagócát használjanak a mono és külön a sztereo headsethez :U

Pedig, pedig... Ilyen közel jártam hozzá, hogy rakjak rá egy normális agyba dugható fülhallgatót ;] De így nem küzdök vele, majd veszek gyárit :U

Barkács félóránkat hallották :P

Mod: Vazze Véncsont - előbb is láthattam volna amit írtál - nem pötyögtem volna ennyit :DDD

Jahm - a fő ok, hogy 2,5-es Jack van a telón, a normális fülesemé pedig 3,5-es - természetesen átalakítót sem vettem, mert az nagyon kézenfekvő lett volna ;]

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#24421) Sipi16 válasza Bubu79 (#24420) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nem baj, hogy leírtad, mert volt egy sejtésem, hogy sztereósítani akarsz, de ebbe nem voltam 100%ig biztos.

Szerintem a Valami Amerika 2 murva jó lett!

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#24422) ádyz válasza venember83 (#24415) üzenetére


ádyz
addikt

:))

(#24423) Sipi16


Sipi16
senior tag

Fasza. Mutter bejelentette, hogy holnap reggel húst fog kloffolni. Érdekesen fog indulni a szombat...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#24424) ngabor2


ngabor2
nagyúr

cigarettadohány webshopot tud valaki? a gúgli nem tudott...

(#24425) pohár válasza Sipi16 (#24423) üzenetére


pohár
félisten

Aludj füldugóval :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24426) venember83 válasza ngabor2 (#24424) üzenetére


venember83
nagyúr

Volt, de meghalt. Mivel a dohányzás káros a zegészségre.

De azért, hogy ne csak f*szságokat írjak folyton: [link]

Mit hagytam ki két poronty kedvéért, akiket végül nem is láttam...

[ Szerkesztve ]

(#24427) philoxenia válasza ngabor2 (#24424) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24428) ngabor2 válasza venember83 (#24426) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezt mind tudom, nem is nekem kell...

Philo: magyar kellene...

[ Szerkesztve ]

(#24429) philoxenia válasza ngabor2 (#24428) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt...

Ezt meg Neked. :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24430) Pisztillus válasza venember83 (#24404) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nem könnyű téma ez... Ahogy Philo is írta, a vegyi kimutatást nem igazán alkalmazzák, gondoljunk csak a mintavétel nehézségére... Ráadásul nehéz különválasztani az olyan eseteket, mint pl. a Pohár által említett eset, attól, ahol valóban van kimutatható elváltozás (már a viselkedés is eleve kóros), és a beteg normális életkörülményeit csak gyógyszer segítségével lehet biztosítani. Egyetértek Tildy-vel, hogy a srác könnyen kapott gyógyszert, rendszeres pszichiátriai foglalkozásokkal is megoldható lett volna a problémája, csak ugye az rengeteg idő, valamint jól képzett terapeutát is igényel. (Na meg megfelelő együttműködési hajlandóságot is a paciens részéről.)
Az általános felfogás az, hogy depressziónál és a vele összefüggő betegségeknél a szerotonin szint magasabb a szükségesnél. Ezt több módon lehet csökkenteni. Egyrészt a szerotoninreceptorok gátlásával (klasszikus antidepresszánsok - a szerotonin kapcsolódását gátolják a receptorához), illetve az ún. reuptake gátlók (ilyen a Paroxat is). Ez utóbbinak az a kényege, hogy a munkáját elvégzett szerotonin sejtbe történő visszakerülését gátoljuk, így a sejtek közötti bontóenzimek elbontják azt. A Rivotril több támadáspontú vegyület, emiatt több mellékhatással is rendelkezik. Ez tényleg olyan gyógyszer, amelyet csak az előírt ideig és adagban szabad szedni.
És végül a saját véleményem: manapság túl könnyen felírják az ilyen gyógyszereket, ám nem vagyok abban biztos, hogy jól teszik-e. Ahogy már említettem, több foglalkozással sok esetben ez elhagyható lenne. Miért veszélyes ez? Mert így ezek a gyógyszerek is könnyen az antibiotikumok sorsára juthatnak.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#24431) ngabor2 válasza philoxenia (#24429) üzenetére


ngabor2
nagyúr

erről írtuk, hogy meghalt. mármint a shop.

(#24432) Pisztillus válasza Sipi16 (#24423) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Tegye bele egy műanyag zacsiba. Így nem repül szanaszéjjel, meg nem is olyan hangos. Én így csinálom, nekem bevált.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#24433) venember83 válasza philoxenia (#24429) üzenetére


venember83
nagyúr

Te most tényleg azt linkelted, amit én, ráadásul később? :U Csalódtam keresési tudományában, ősárkányossága!

ng2: Erről nem tudtam, akkor sztornó.

[ Szerkesztve ]

(#24434) philoxenia válasza venember83 (#24433) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24435) venember83 válasza Pisztillus (#24430) üzenetére


venember83
nagyúr

De ezek érnek egyáltalán valamit? Nem tesznek ugyanúgy függővé, mint a sztereotíp narkotikumok? Elhagyod s simán visszaesel, mivel már nincs mi blokkolja a receptorokat.

philoxenia: Megnyugodtam. :D

[ Szerkesztve ]

(#24436) philoxenia válasza venember83 (#24435) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek évekig, esetleg évtizedekig szedhetőek, mivel a hozzászokás miatti adagemelésre nincs szükség általában..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24437) venember83 válasza philoxenia (#24436) üzenetére


venember83
nagyúr

De akkor elhagyni se lehet őket, ha jól értelmezem. :U

(#24438) philoxenia válasza venember83 (#24437) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a szedésre alkati okokból van szükség, akkor nem érdemes elhagyni őket azt hiszem. /Ha az illető hormon nem lelki okokból hiányzik/teng túl/ Ha olyan lelki megrázkódtatás okozza, ami elmúlik, akkor lassan elhagyható a szer, mellékhatások és elvonási tünetek nélkül.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24439) Timocicu


Timocicu
aktív tag

VBK-s csudijó estét! :DD

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#24440) pohár válasza Timocicu (#24439) üzenetére


pohár
félisten

Nah a kis alkesz barátnénk is megjött már :D :B

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24441) tildy válasza venember83 (#24435) üzenetére


tildy
nagyúr

A rivotril függővé tesz nem kicsit. Leállni is csak adagcsökkentéssel lehet róla. Legalábbis amit én láttam. Viszont hatásos.
Én szakításom után kértem és kaptam exemtől 4 szemet. Ő annak idején 1.5 évig szedte, és voltak apróbb melléhatásai. Nekem a 4ből fél év alatt 3 el is fogyott, mert volt , hogy negyedet vettem be. Pszichológusom ellenezte, de volt mikro csak így tudtam lenyugodni, sírógörcseim és igen csúnya gondolataim voltak

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24442) philoxenia válasza Timocicu (#24439) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

VeseBontóKeverék? :U

Paroxat ; Rivotril mint látható, más a hatásmechanizmus.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24443) venember83 válasza Timocicu (#24439) üzenetére


venember83
nagyúr

EK, esetleg, szép sorrendben. Erdinger megvolt, most meg megy rá a cseppfolyósított műanyagdarálék. Mellé meg kalács. :K

philoxenia: Alkati ok? Ezt honnan lehet kideríteni, hogy valaki biológiai okokból depressziós, vagy "csak" lelki gondok vannak?

(#24444) Pisztillus válasza venember83 (#24435) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Pontosan úgy van, ahogy Philo írta. (Hiszen a gyógyszerrel biztosítjuk a normális szerotonin-dopamin-noradrenalin-acetilkolin egyensúlyt, így arra folyamatosan szükség van.) A pohár említette esetben meg sarkítva, de az történik, hogy előbb megbontjuk ezt az egyensúlyt, majd (esetleg egy másik gyógyszerrel) vissza is állítjuk azt. Nem meglepő, hogy az ilyen esetekben aztán a gyógyszer teljesen el is hagyható. Megint csak sarkítva: egy új lány, és pá tabletta... Találkoztam ilyen esetekkel is.

Venember: A szakemberek a viselkedésből, EEG alapján, stb., azaz az általuk jól felismerhető jelek után kutatva el tudják dönteni, hogy melyik esettel állnak szemben.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#24445) Sipi16 válasza Pisztillus (#24432) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nem hinném, hogy megoldás lenne, mert a konyhából nyílik a szobám. A kv-főzőre már nem ébredek fel, de a kloffolás új lesz. :U

Kinek van amúgy lelki gondja, hogy ennyire "nyugtatóztok"?

Pisztillus: Ez a gondolatos dolog jó megoldásnak tűnik. :D

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#24446) Pisztillus válasza pohár (#24440) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Hogy te ezért mit fogsz mindjárt kapni... :DDD

Sipi: Ahh, ez így valóban más... :) De ha megcsinálod helyette, hamarabb szabadulsz... :)) Meg aztán gondolj inkább arra a finom kajára, ami abból a kiklopfolt husiból lesz. Úgy mindjárt elviselhetőbb... :K

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#24447) Timocicu válasza pohár (#24440) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Ha mindenki olyan alkesz lenne, mint én ... ;]

Pisztillus: Most egészen jó kedvemben talált. :K

Na de most aztán állj, mert jön a térdre fektetés és dádá! ;]
Átmész lány izévé. :P

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#24448) pohár válasza Pisztillus (#24444) üzenetére


pohár
félisten

Már régen nem is szedi, sztem pár szemet ha bevett belőle... :K

Timocicu... akkor mi lenne? :D
Teltház a detoxban? :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24449) philoxenia válasza Sipi16 (#24445) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha először Téged kloffolnak, akkor a húskloffolást már meg se hallod... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24450) venember83 válasza Sipi16 (#24445) üzenetére


venember83
nagyúr

Kinek nincs? :U

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.