Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) Yodamest válasza KAMELOT (#32350) üzenetére


Yodamest
addikt

De a game az egész más, ez így nem egy egzakt mérés. Monster Hunter Rise alatt nekem fel sem pörögnek a ventik és 44 fokos a gpu, arra én is mondhatnám akkor, hogy de jó eredmény.

Nézd meg te is ebben a superposition performance 4K optimized tesztben mennyire megy fel, az elég mérvadó, ott akad ki nekem is 104-re.

(#32352) Busterftw válasza Yodamest (#32351) üzenetére


Busterftw
veterán

Marmint mi a mervado?
Hasonlo es tobb superposition tesztekben nem ennyi az ertek illetve sokkal elter? Azert itt tobb faktor van.

(#32353) laychi válasza Yodamest (#32345) üzenetére


laychi
veterán

Az asus kártyák garivesztés nélkül bonthatók, vízhűtés is építhető rájuk.
Annyi a feltételük, hogy garanciális probléma esetén eredeti hűtője vissza legyen rakva.
Kérdezz utána nyugodtan asus supportnál. Én nekik írtam a kérdésemet: shop_de@asus.com
Mindenesetre, ha Magyarországon vásárolt a kártya, kérdezd meg, hogy ott milyen feltételek érvényesek.

(#32354) KAMELOT válasza Yodamest (#32351) üzenetére


KAMELOT
titán

4k ultra multi BF4. Azt hiszem jó tesztnek pár óra game.
SP alatt sem több a gpu/mem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32355) ScomComputer válasza laychi (#32353) üzenetére


ScomComputer
veterán

MO-n nem érvényes, nekem ezt mondta a disztri,ahonnan a vga van.. :N
Tudtam volna olcsóba egy aio-s cuccot,mint amilyen "Locutus" is van....de nem kockáztatok,úgy is eladom.. ;] :DDD

(#32356) Yodamest válasza KAMELOT (#32354) üzenetére


Yodamest
addikt

Az akkor sem ugyan olyan hidd el, játék alatt egyáltalán nem megy annyira a kártya, illetve időnként van ideje "megpihenni" stb.

(#32357) ScomComputer válasza Yodamest (#32356) üzenetére


ScomComputer
veterán

A kérdésedet most látom...ebből : #32355 is az látszik,hogy nincs megbontva a VGA,ez ilyen jó... :K :P
Pedig tudtam volna intézni egy ilyet [link] ,jóval olcsóbban, csábító,még nem mondtam le róla... :D
No majd meglátjuk.. :B

[ Szerkesztve ]

(#32358) Yodamest válasza ScomComputer (#32357) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát akkor nagy mákod volt, de legalább engednék megbontani, de még azt sem... nagy francok ezek. Mondjuk ez ilyen rejtett dolog, mert mi oké méregetünk meg rászánjuk az időt, de a felhasználók 90%-a soha nem fogja észrevenni, hogy a vram 100-fokon ketyeg neki

KAMELOT hát akkor ne hidd el :DDD egy BÁRMILYEN játék alatt neked soha nem lesz olyan vga leterheltséged, mint egy furmark vagy superposition alatt, közel sem.

[ Szerkesztve ]

(#32359) KAMELOT válasza Yodamest (#32356) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem úgy megy??? Hát akkor nem tudom te mivel játszol.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32360) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Bepattintottam a Suprim X -et. Default alig lassabb a Ti, mint anno a 3090, pedig ezen meg rajta a leghutes. :) Ha mar leghutes, tovabbra is az MSI -je a legjobb. :K

Ha valakinek van Strix Ti -ja, es cserelne, akkor privatban vevo lennek ra. Arra lenne blokk mar Aprilis kozepen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#32361) keIdor válasza MPowerPH (#32360) üzenetére


keIdor
titán

Nincs Strix Ti, nem csináltak.
Van TUF meg LC.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32362) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Valaki használ 3440x1440-es felbontáson 1.2dp kábelt?
Ahogy nézem 100-120hz a maximum.Kíváncsi lennék tapasztalatokra,hogy ezt bírja is-e tartósan?

Avatar

(#32363) MPowerPH válasza keIdor (#32361) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mar hogyne lenne?! :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#32364) ScomComputer válasza MPowerPH (#32363) üzenetére


ScomComputer
veterán

De olyan zamatos strix amit te szeretnél a hirdetésed alapján olyan nincs,de megkóstolnám én is..javítsad már.. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#32365) MPowerPH válasza ScomComputer (#32364) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, milyen igaz. :DDD :R

Gondoltam, legalabb a cimet kiirom ekezettel. Atvaltottam, aztan vissza, az 'Á' betu mar nem adta ki.

Azert kicsit megrantom, lehet jo kocka, es megeri varni arra a vizre. ;] EVGA -re is csereltem volna, viszont az elhalalozasi rata miatt ezt most a sajat boromon nem vallalom be.

Azert beprobaltam a 3090Ti -t is, meg ha EVGA is, de hiaba, szemelyesen nem atveheto. Innentol meg lutri, 3 het alatt mi tortenik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#32366) ScomComputer válasza MPowerPH (#32365) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na még egy ékezetet és jó lesz....kartyámat,lassan összehozzuk ketten... ;] :DD

(#32367) MPowerPH válasza ScomComputer (#32366) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert hihetetlen az, hogy itthon az angol billentyun nem megy az ekezet, nem all ra az agyam. A munkahelyen magyar billentyun meg problema nelkul.

Don't Tread On Me

(#32368) nutella1 válasza MPowerPH (#32367) üzenetére


nutella1
őstag

Ez miért is érdekes? Csak nem megtanultál angolul gondolkodni, mint én Nigériában? :DDD

https://erdélyízei.com

(#32369) keIdor válasza MPowerPH (#32363) üzenetére


keIdor
titán

Én azt hittem 90Ti-ra gondolsz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32370) Walter_White válasza MPowerPH (#32365) üzenetére


Walter_White
senior tag

Hát kicsit kikerekedett a szemem, hogy van aki képes 750.000Ft-ot előre utalni (akár milyen magánszemélynek), ugy hogy 3 hetet csak vár. (Founders Ediiton Eladva) :U

(#32371) MPowerPH válasza Walter_White (#32370) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kalandvagyoknak jo buli lehet. Aztan lehet, hogy meg jol jossz ki belole, mert itthon 3090 -eket nem kapsz ennyiert.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#32372) Yodamest


Yodamest
addikt


Ezt kérlek magyarázzátok meg nekem. TUF 3080 kártya alatti komment, szerintem tök korrektül rávilágít erre az itt is beszélt memória melegedés problémára, ehhez képest 5+ és 11- értékelés van rá.... most így a dolgok tudatában tök értelmes amit írt, nem értem miért húzzák le, ez valós probléma... vagy a mínuszolúsok azt hitték csak nyafog?

(#32373) ScomComputer válasza Yodamest (#32372) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezen kár rugóznod ilyen sokat,ez ilyen és kész vagy elfogadod vagy megoldod, tele a net,a yt. ilyen átpadozós videókkal ami a TUF-ról szól.. ;)
Ez a TUF vram hűtés megoldása miatt van... [link] a 3070Ti is ilyen... ez linkelt videó amúgy mutat egy megoldást a javításra... :K
Ez is érdekes... [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#32374) Yodamest válasza ScomComputer (#32373) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát jók ezek a modolások, szívem szerint én is megcsinálnám, utána már tényleg semmi nem szab határt a kártyának.

Az lesz még érdekes, hogy kb 23 fokos szobahőmérséklet mellett mértem ezeket az értékeket, kérdés mi lesz majd nyáron ha 30 fok lesz a szobában. :U Bár tegnap pont láttam egy olyan próbálkozást, hogy a csávó a hideg lehegőt húzatta be ventilátorral az ablakból direkt a gépre, de nem tapasztalt eltérést a vram hőmérsékletben, szóval elvileg a szobahőmérséklet nincs rá befolyással az annyira egy zárt rendszer ott a hűtőn belül.

(#32375) ScomComputer válasza Yodamest (#32374) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az enyém nagyon menne de PW limit hazavágja,ez kell neki... [link] :D

(#32376) Segal válasza Yodamest (#32372) üzenetére


Segal
veterán

Piszok egyszerű a magyarázat. A legtöbb értékelés nem valós!
Emlékszem amikor egyszer a tököm se tudja már milyen műszaki cikket kerestem, de a lényeg hogy az összes Philips termék alá SZÓ SZERINT UGYANAZ a negatív komment volt megfogalmazva. Van konkurencia is, aki ha szidnak más terméket akkor csápol és van jelen esetben pl mondjuk Asus fan is aki meg lepontozza a negatív értékelést a terméknél...
Kb annyit érnek ezek az értékelések mint a halottnak a csók...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#32377) nyul105 válasza Yodamest (#32372) üzenetére


nyul105
senior tag

engedd el ezt a ki miért szavaz ide vagy oda kérdésben logika keresést.
valoszinu az emberek egy része azért adott negativat, mert rosszat írt egy asus termékről, van, aki meg azért, mert látta, hogy sok a negatív szavazat, ezért csatlakozott hozzájuk.

(#32378) Yodamest válasza Segal (#32376) üzenetére


Yodamest
addikt

Fú de én az ilyen idióta értékelésekre minden téren, filmeknél is egyből ugrok, amikor egy jó filmet méltánytalanul mondvacsinált indokokkal lehurrognak vagy amikor egy nyilvánvalóan űbergagyi (lásd halálos iramban széria) filmet felmagasztalnak a rajongói... sajna ilyen önérzetes vagyok bizonyos területeken :o

(#32379) Segal válasza Yodamest (#32378) üzenetére


Segal
veterán

Mindenkinek más jön be. A piac úgyis eldönti mi az életképes és mi nem. :K
Ebbe komolyabban fölösleges belemenni, mert minden ember más.
Biztos mi is találnánk olyan dolgot akár a fenti 2 témakörben ami neked tetszett és nekem nem és fordítva is ;)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#32380) Diego72


Diego72
csendes tag

Sziasztok!

RTX 3080-as kártyák közül melyiknek a legjobb a hűtése? (Kis tuning lehetséges a későbbiekben)
Érdemes 12GB-os kártyát venni a 10GB-os helyett 1440p-re? Ryzen 7 5700G-s proci alá menne a kártya.
Előre is köszönöm.

(#32381) MPowerPH válasza Diego72 (#32380) üzenetére


MPowerPH
félisten

Suprim X, es erdemes a 12GB -s valtozatot.

Don't Tread On Me

(#32382) nyul105 válasza MPowerPH (#32381) üzenetére


nyul105
senior tag

mire alapozod? sztem a legnagyobg balgaság.

(#32383) Laraxior válasza MPowerPH (#32381) üzenetére


Laraxior
titán

Nem ér az 2-3-400EUR különbséget :N
1000-1100-ért van már sima 3080.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32384) MPowerPH válasza nyul105 (#32382) üzenetére


MPowerPH
félisten

Arra, hogy mindegyik kartyabol volt tobb is a banyaban, vagy a jatekra szant gepemben...

Vagy mire gondolsz? A 12GB -re? Mert az attol fugg, lesz e 4k gaming. Ha lesz, akkor kell, ha nem, akkor folos. Ha csak 100EUR a kulonbseg, akkor mehet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#32385) pohár válasza MPowerPH (#32360) üzenetére


pohár
félisten

van valamelyik csavaron factory seal matrica?

sima 3080-nal szemezek Suprim X verzióban, de ott is problémás a VRAM hűtése a fos padok miatt, ha lehet garivesztés nélkül padolni, azon nyomban nekiesnék... :U :( (német beszerzés lenne, ha számít valamit a beszerzési ország, mint feljebb az ASUS-oknál)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#32386) MPowerPH válasza pohár (#32385) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van az osszes MSI -n. De kis hajszaritozas, es pengevel szepen lejon. :)

MSI egyebkent nem engedi megbontani a hutest.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#32387) warcat válasza Diego72 (#32380) üzenetére


warcat
veterán

Msi Suprim, Evga FTW3, Asus Strix, bónusz befutó a TUF 3080.
12 GB teljesen felesleges 1440p-ra, különösen jelentős felárral.A magyarázat a szokásos, mire kifutnál a memóriából már nem lesz elég maga a grafikus teljesítmény amit lead a kártya.

Tuningolni felesleges, a kártyákat alapból jól megküldik (túlfeszelik), több értelme van kitapogatni, hogy undervoltolva hol az a határ, ahol még nem csökken érdemben a teljesítmény.
Extra szerencsés szilíciumlottó-nyeremény hiányában te nem fogod kiszúrni a különbséget, hogy 1950 MHz vagy 2050 MHz-en boostol -e a kártya.2000 vs 2200 már valami de ehhez víz kell.

Bár a jó hűtés segít valamennyit, ha nem vizes megoldásról van szó, akkor a gyakorlatban csak azért fizetsz, hogy leterhelve (=játék alatt) mennyire halkan látja el a feladatát a kártya.
Ez meg ugye erősen egyénfüggő; egyedül, fejhallgatóval a szobában a többségnek igazából mindegy, máshol, pl legénylakásban ahol a barátnő aludni szeretne a szoba másik sarkában meg 'húsbavágó' probléma :DDD

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#32388) Yodamest


Yodamest
addikt

Kis helyzetjelentés, tesztelgettem tovább, egyelőre találtam egy ilyen beállítást a 3080TUF-al:
0.825V@1875MHz

így a superposition 4K optimized

és a HWinfo

Sikerült a GPU hőmérsékletet 70-ről szépen lejjebb hozni 66.8-ra, miközben a ventik sem szakadnak meg, csak 1300rpm-en mennek. Ráadásul ez elég jó órajel mellett, a gyári értékeknél még mindig több pontot hoz ez a beállítás, miközben kímélőbb. Fogyasztás -40W a gyári beállításokhoz képest. Talán ez lesz a vége, nem akarom mindenáron crasheltetni, most meglássuk hosszútávon ez stabil marad-e. :R

(#32389) nyul105 válasza MPowerPH (#32384) üzenetére


nyul105
senior tag

ja ugy más, csak ő kifejezetten 1440p kérdezte, nem 4k gaming. ;)

(#32390) MPowerPH válasza nyul105 (#32389) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt az infot en nem lattam meg. Ez esetben egyertelmu, hogy nem kell +12Gb. Bar azt nem szabad elfelejteni, hogy a 12GB -s 3080 nem csak +2GB memoriaval rendelkezik, kicsit gyorsabb a 10GB -s valtozatnal.

Don't Tread On Me

(#32391) pohár válasza MPowerPH (#32386) üzenetére


pohár
félisten

au, az nem jó hír... talán ha írok nekik egy szívhez szóló levelet, hogy milyen ügyesen megcsinálnám, akkor hátha :U :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#32392) Yodamest válasza pohár (#32391) üzenetére


Yodamest
addikt

majd leveszed az oldallapot, odaállsz a gép mellé és fújod tüdőből a ramot, én már napok óta ezt csinálom :C

(#32393) MPowerPH válasza pohár (#32391) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem nagy ordongosseg megbontani ugy, hogy a matrica utana visszarakhato, szoval en batoritanalak arra, hogy lepd meg.

Don't Tread On Me

(#32394) fahrii válasza pohár (#32391) üzenetére


fahrii
őstag

Nekem semmi nehézséget nem okozott a matrica leszedése, gyönyörűen felvállt egyből. :)
A folyamatot mondjuk megelőzte kb 1 hét nonstop bánya, szóval át is volt rendesen melegedve. :DDD

(#32395) pohár válasza MPowerPH (#32393) üzenetére


pohár
félisten

&fahrii... ha tényleg fel lehet szépen szedni, akkor lehet megpróbálkozom majd vele, csak előbb legyen meg valamelyik kártya :U

azt lehet tudni, hogy melyik thermal padot érdemes lecserélni és milyen vastagsásúra és gyártóra?

én is adnék neki egy kis csákányozási elfoglaltságot, míg lehetséges, hadd termelődjön vissza az árából kicsi majd :K

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#32396) Diego72 válasza warcat (#32387) üzenetére


Diego72
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ, akkor ebben az irányban nézelődök.

MPowerPH: Neked is köszönöm.

(#32397) KAMELOT válasza Yodamest (#32374) üzenetére


KAMELOT
titán

25C télen és nyáron 36C volt a szobában.
Gépemen +5C ugrott minden. Nem kell pánikolni.
Neked a 30C fostalicska, semmit nem tesz hozzá.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32398) Yodamest válasza KAMELOT (#32397) üzenetére


Yodamest
addikt

akkor jó :) mondjuk ezzel a tegnapi alulfeszeléssel már elégedett vagyok, így már tényleg nem szabad neki túlmelegednie. Tegnap még toltam 1 óra elden ringet 4K maxon, hát az egyáltalán nem erőltette meg, 61 fokos volt végig a GPU, ventik 1200rpm-en kb.

(#32399) Busterftw


Busterftw
veterán

Penteken jon meg az Alphacool AIO, megneztem itt-ott hogy alakul a homerseklet, csak hogy legyen mihez merni majd :)
A vram temp a repad utan igy is sokkal jobb mint volt, de ugy nez ki azota emelkedtek a gpu hofokok. Erdekes, majd meglatjuk mennyit hoz az AIO.

(#32400) ScomComputer válasza Busterftw (#32399) üzenetére


ScomComputer
veterán

:C Akkor "csinájjá" te is szerelős képeket,vagy "videnyót"... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.