Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) Bennyboy válasza rumkola (#32900) üzenetére


Bennyboy
őstag

Üdv!
Én is érdeklődnék, h EVGA 3080Ti-re melyik pad lenne a legideálisabb?
köszi előre is :)

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#32902) syIex válasza Bennyboy (#32901) üzenetére


syIex
veterán

Mindegyikre a Gelid pad a legjobb (tudomásom szerint). :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#32903) KAMELOT válasza Bennyboy (#32901) üzenetére


KAMELOT
titán

Gelid és AC. Én is ilyet rendeltem. Remélem jövő héten itt van a blokkal együtt. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32904) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Lefogadom új Széria előtt egyszer csak kilő a BC-és az alt-coinok ! És Lesz 5ezer Eurós 4090Ti :D :C :C :C :C :C

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#32905) ScomComputer válasza Varázslóó (#32904) üzenetére


ScomComputer
veterán

No és te ennek örülnél..azért tapsikolsz mint a diódák a forró napon.... :K

[ Szerkesztve ]

(#32906) warcat válasza Varázslóó (#32904) üzenetére


warcat
veterán

Ez nem így működik, másrészt pedig lehet szinte akármilyen jövedelmező, azért egy 4 de inkább min. 6 hónap idő kell hozzá, hogy vissza is termeljen, jelenleg továbbra is erősen lebeg a POW->POS árnya.

EA: It's in the crate!

(#32907) Laraxior válasza warcat (#32906) üzenetére


Laraxior
titán

Azért aki game miatt megveszi, neki éppen ajándék lesz minden kitermelt mennyiség, ha amúgyis megvenné, akkor csak az árát redukálja. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32908) MPowerPH válasza Laraxior (#32907) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez volt mindenkinek itt ugatva. Meg emelt aron, akar scalpetektol is megerte megvenni a kartyat. Mert az arat visszahozta 1 ev alatt ugy, hogy ha nem jatszottal, akkor banyasztal.

Don't Tread On Me

(#32909) keIdor válasza Varázslóó (#32904) üzenetére


keIdor
titán

A Turingot nem érintette a bánya egyáltalán. Pont nyugi volt abban a 2 évben. Pedig előtte is volt egy bányalázas időszak, csak nem durvult el annyira.

Szóval egyáltalán nem biztos. A mostani hardverekkel is lehet bányászni, mégis lent van az árfolyam. A BTC-t amúgy sem érinti már a VGA és az a legnagyobb coin, a többi is azt követi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32910) keIdor válasza MPowerPH (#32908) üzenetére


keIdor
titán

Ezt senki nem is vitatta. Viszont nekem meg elfogadott az eddigi felállás is. Azaz kifizetem inkább a normál piaci árát és elfogadom, hogy ennek egy része bukó lesz majd. Ha 20-25 évig ez ment, akkor ezután is menni fog. Ha zavarna vagy fájna, akkor már kiszálltam volna.
Cserébe annyit várok el, hogy legyen egy “lagernd” felirat a kártya alatt és ha megnyomom az “in den warenkorb” gombot, akkor pár nap után meg is kapjam.
Ne nekem kelljen már botokkal meg scalperekkel foglalkoznom. Eddig nem volt ilyen.

Nekem nincs azzal bajom, ha valaki nullára akarja kihozni a kártyáját, mert akkor jobban alszik. Engem nem érdekel a bukó, inkább kérem vissza azt az állapotot, amit 20-25 év alatt már megszoktam.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32911) MPowerPH válasza keIdor (#32910) üzenetére


MPowerPH
félisten

Olyan nem valoszinu, hogy lesz.... Sok dolog megvaltozott.

Don't Tread On Me

(#32912) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Elsőként megnyerve :DD

(#32913) zebra_hun válasza zebra_hun (#32912) üzenetére


zebra_hun
addikt

1080-ban kell állítólag mérni, az ilyen:

(#32914) oneal1 válasza Wilks (#32882) üzenetére


oneal1
senior tag

ezt jól megmondtad! :D :D :D :D

(#32915) Becks1987011


Becks1987011
csendes tag

Sziasztok!
Van egy RTX3080 as kártyám és az lenne a problémám, hogy amikor nem futtat 3D alkalmazást akkor a ventillátorok pörögnek tovább és nem rakja energiatakarékos módba! Esetleg van erre valami beállítás?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#32916) laychi válasza Becks1987011 (#32915) üzenetére


laychi
veterán

Ha az adatlapodon szereplő MSI ventus van, annak tudnia kell a zerofan-t.
Nincs MSI AB, vagy valami szoftver fent, amiben be van állítva manuálisan a venti fordulat?
Az órajel visszavételét pedig nv contropanelben nézd meg.
Energiagazdálkodási mód legyen normál.

(#32917) Becks1987011 válasza laychi (#32916) üzenetére


Becks1987011
csendes tag

Igen a Ventus van! Afterburner van fent a gépen, de most jelenleg nem fut!
Az NV control panelben normálon van az energiagazdálkodási mód :\

(#32918) laychi válasza Becks1987011 (#32917) üzenetére


laychi
veterán

Akkor hol látod, hogy nem veszi vissza az órajelet?
Nem Lehet, hogy az MSI AB automatikusan indul a rendszerben, fut a háttérben és mégis csak be van állítva görbe vagy a főmenüjében %-osan megadva a fordulat?

(#32919) Becks1987011 válasza laychi (#32918) üzenetére


Becks1987011
csendes tag

Nem az órajelet nem veszi vissza, hanem a ventillátor fordulatot!
Azt valahol ki tudom kapcsolni, hogy ne indúljon el autómatikusan az AB?

(#32920) laychi válasza Becks1987011 (#32919) üzenetére


laychi
veterán

igen

(#32921) zebra_hun válasza laychi (#32920) üzenetére


zebra_hun
addikt

Msi-ben azthiszem van fanstop funkció. Ha van, akkor lehet érdemesebb hagyni.

Tolnál egy ilyen Benchmarkot? 1080 és 1440-et a 12 Gigással?
Ha van időd, és kedved.
Thx.

(#32922) laychi válasza zebra_hun (#32921) üzenetére


laychi
veterán

Pont azt csináltam, azért volt feltekerve nálam a venti :D
1080p
Most hagyom visszahűlni a karit kicsit,aztán megy 1440p is.
Proci 5/4.7Ghz, ram 3833MHz hoki időzítéssel.
Vízhűtés nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#32923) zebra_hun válasza laychi (#32922) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az 1440-es az oc nélkül ment (50x/47x@4133MHz), az 1080-as már egy ki oc-t kapott. Az 52x/49x-en ment.
Kössz.

(#32924) laychi válasza zebra_hun (#32923) üzenetére


laychi
veterán

4133Mhz ram oc az nem OC?
Meg az 5/4.7ghz is proci oc(igaz,az nálam is annyi.

Toljuk le 3200MHz-en cl16-tal :D Másodlagos/harmadlagos időzítések legyenek auto-n
Azonos gpu/vram órajellel. meg jól állítsd le a ventiket meg a keringetést, hogy szökjön 70 fok fölé a vga a teszt alatt :)

Amúgy egy leharcolt winf*som is van, amit újra kellene pakolni, csak sosincs időm rá.

Na mindjárt tolok 1440p-t is, csak most sincs nyugtom.(pedig még gyerek sincs)

[ Szerkesztve ]

(#32925) zebra_hun válasza laychi (#32924) üzenetére


zebra_hun
addikt

Úgy értettem semmi extrém ;)
Azért írtam az 1080-asra, hogy az már kicsit az. Ott 4900MHz volt az Uncore freki. Érdekes egy teszt, csak stabil ram profillal hajlandó lefutni, benchstabil nem tetszik neki. Nagy átlagba szoktak menni az ilyen 4600MHz CL16-os profilok, de ez úgydöntött hogy inkább kifagy.
Windowst nekem is rendbe kéne szednem, aki gyűjti a háttérfolyamatokat, annak nincs ennyi :)

(#32926) laychi válasza zebra_hun (#32925) üzenetére


laychi
veterán

Akkor lehet azért csapta ki 1-2x a biztosítékot.
Vissza is megyek 3200MHz XMP-re, ott mit mutat :D
De még a kártyát se tudtam rendesen kitesztelni, meg mint írtam a win-t is újra kellene rakni.
Majd valamikor az is meglesz.
Talán 2-3 héten belül :D

Én feltoltam a Nortont, az legalább nem fogja vissza úgy, mint a Win. Defender és tsai bugcsomag.

[ Szerkesztve ]

(#32927) zebra_hun válasza laychi (#32926) üzenetére


zebra_hun
addikt

Maradhatott volna, ott a kultúrált megoldás a ms/intel féle fékező vírusra. Kideríteni volt nehéz, megoldás van és lesz is. Minden win indításkor ki kell ölni a ms vírust és mehet is ahogyan régen. Maradhat a defender, teszi a dolgát, csak már normálisan. Amiatt nyírtam én is ki a Windowst, időm szintén nincs, ismerem a helyzetet.

Szerk:

Ezekszerint elkezdted a ram oc-t, helyes ;)
Ez jó alany hozzá. Van normális teszt is célirányosan, azzal ajánlott.
Csak így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#32928) laychi válasza zebra_hun (#32927) üzenetére


laychi
veterán

Már meg volt az előfizetés, csak ezen a tárolón nem volt aktiválva, így ment fel rá, aztán csókolom.

Most lefuttattam mégegyszer 1080p-ben 3200-as rammal, majd megnézem tudok e feljebb menni gpu órajelben még.
Így most picivel jobb lett, lassabb rammal.
De lehet a vram OC-t tesztelem előbb, nem e sok neki :D

[ Szerkesztve ]

(#32929) laychi válasza laychi (#32928) üzenetére


laychi
veterán

kevesebb vrammal kevesebb pötty lett
+1250mhz most, előzőek +1450MHz

(#32930) zebra_hun válasza laychi (#32929) üzenetére


zebra_hun
addikt

Addig pozitív hatása van neked? +1450? Nálam 1140-ig van kis prociigényű teszteknél. Ne kérdezd miért, ezt tapasztaltam. Vmiért a vram ha túl van tolva, ront a cpu igényes részeknél.
Pl Firestrike-ban ott van a grafikus teszt, többet is csinálok abban a több vram-mal, de a kombi jóval kevesebb. Vagy felprogramozom szakaszokra amire nincs idő, vagy visszaveszek. Viszont a cpu és kombi teszt miatt, hogy arra mentem rá, tojok a grafikra, kategóriámba abszolut top lettem. 36e vs 2. hely 34e pötty. Mindenki a grafikus pontokra megy, pedig a cpu/ram párosból sokkal többet nyerek. Firestrike ha jól emlékszem extra alacsony vram. Azt hiszem +680. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#32931) zebra_hun válasza zebra_hun (#32930) üzenetére


zebra_hun
addikt

UV OC:

(#32932) Ubi82 válasza zebra_hun (#32931) üzenetére


Ubi82
őstag

Nice, beteg pince hőfokok :DDD

(#32933) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Kis segítség kellene. Adott egy Palit 3080. Alapjáraton 48fok,nem is indul el a venti,ez így tökéletes. Viszont ha játszom,az undervolt miatt megnyitom az Msi Afterburnert,ilyenkor 1300prm mellet 58 fok körül mozog. Ez is jó. Viszont ha kilépek a játékból,és az AB-ből,a ventik nem állnak le,35 foknál sem. Mit kellene beállítanom,hogy ilyenkor visszaáljon "normál" működésre? A Palitnak van egy saját programja,a Thundermaster,ha ebbe belépek,és csínálok egy bios mentést egyből leáll a venti. Ezt szeretném kikerülni,hogy ne kelljen mindig megnyitni,és menteni. Egyik program sem indul a windows-al,így gyanítom hogy az AB kavar be.

(#32934) zebra_hun válasza Ubi82 (#32932) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi.
Már nincs sajnos ingyen hideg. Láthatod, 18C az induló.
Ez az uv oc engem meglepett, mindig fix freki/feszen szoktam menni. TDP limitbe sem ütköztem.

(#32935) zebra_hun válasza Ubi82 (#32932) üzenetére


zebra_hun
addikt

Csóka a 3090Ti,vel kepeszt :))

Stock:

OC:

Tuti kihoznám a 65e-t.

(#32936) Strezi válasza Bubaaa (#32933) üzenetére


Strezi
őstag

Ne zárd be az AB-t. Nekem mindíg megy, így kiszámítható a venti működés. Én pont azért tettem fel, mert a talán giga kártyám ventije össze vissza ingadozott. Mióta fut az AB windowssal, nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#32937) omfgk


omfgk
addikt

Noctua 3080

Ahogy azt várni lehetett, hűt mint az állat.
Csak baromi későn jött.

Meg a TUF 2 csatis PCB-re tették, szóval nem lehet kitolni neki a szemét.
Megnéztem volna mondjuk 430-450W körül.

De gondolom majd megnézhetjük ezt a 4090-esen. Biztos ráteszik ezt a hűtést egy az egyben a következő generációra. Különben nem volt értelme megtervezni és legyártani.

[ Szerkesztve ]

(#32938) Bubaaa válasza Strezi (#32936) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Ha játék után nem zárom be,ugyanúgy pörög 1300-on.

(#32939) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Nektek lefut a 3Dmark TimeSpy vagy bármi más teszt,nekem nem megy "EnumDisplayDevicesA() failed" hibával elszáll,mióta frissített a 3dmark progi a napokban azóta szar...amit irnak kb. semmit nem ér...de ugye a cpu profile se megy miatta... :W

[ Szerkesztve ]

(#32940) Shkiz0 válasza ScomComputer (#32939) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jah, közben leesett, hogy a másikban már válaszoltam rá. :K

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32941) laychi válasza Shkiz0 (#32940) üzenetére


laychi
veterán

Ez 10 vagy 12 gb-os 3080?
Megyen szépen.

(#32942) laychi válasza laychi (#32941) üzenetére


laychi
veterán

Áhh, lecsekkoltam az adatlapod,10gb. Nem rossz :C

[ Szerkesztve ]

(#32943) Shkiz0 válasza laychi (#32942) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Vizezve van azért így könnyebb :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32944) Laraxior válasza Shkiz0 (#32940) üzenetére


Laraxior
titán

Javult valami a régi driverekhez képest? Most feltettem én is ezt az 5xx.xx-et, de nem volt bajom a 4-es szériával sem, csak az a nyomi Warzone nem indult el azzal :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32945) Shkiz0 válasza Laraxior (#32944) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem tudom, én mindig lefrissítem meg nem szoktam nagyon benchmarkolni már, csak írta scom, hogy nem megy azt ránéztem. Már fél éve megvan az Alder aztán 1 tesztet se csináltam tegnapig :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32946) Laraxior válasza Shkiz0 (#32945) üzenetére


Laraxior
titán

Hja, hogy ez már azzal a csicsás rendszerrel van. Szuper eredmény. Ja nem, az enyém is pont ennyi GPU Scoret dob ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32947) Shkiz0 válasza Laraxior (#32946) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És szerinted mi köze a GPU scorenak a CPU-hoz? Overall tesz hozzá max, maga a GPU score nem lesz több azért mert mondjuk egy 9900K helyett 12900K lesz helyette.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32948) laychi válasza Shkiz0 (#32947) üzenetére


laychi
veterán

PCI-e 4.0 és ddr5 azért tolhat rajta.+a vízhűtés, ahogy írtad.
zebra is sok extra pontot hoz a ram tuninggal, de ezt csak így kettőnk közt ;)
Persze megy is az a gpu, mint a fene, bőven átlagon felüli.

(#32949) zebra_hun válasza laychi (#32948) üzenetére


zebra_hun
addikt

Van igazság benne amit írsz, de a TS grafikus tesztben nem sok előny származik. TS az egy kimondottan vga teszt.
Firestrike combi és physic tesztek az igazi tesztek. Azok mutatják a pc igazi erejét. Azokon számít minden. Ott a 12-es gen ill. X3D cefetül elhúz. Szerencsére a való életben ilyen játékok nagyon nincsenek, 90%-ban gémingre elég a 9900k is.
SotTR teszt szintén kiváló, az pl benne van a ~10%-ban, ram, cache, cpu igencsak számít. Bakkerfíld szintén, de egy nyamvadt Benchmarkot nem tudtak belekrehálni... vagyis sok mindent sem, de azt sem ;)
Azt megfigyeltem, hogy max fps-ben pont ugyanannyi vagyok mint az átlag 3080-asok, csak a min fps-eim nem rottyannak meg annyira, evvel kovácsolok némi előnyt. Ez viszont valóban a ram/cache oc hozománya.

Ez az ue5 Bench nekem fura pl. Fix fesz/frekin eléggé extrémre meghajtva 51e, uvoc-al pedig könnyedén 53e pont. Pont a 24/7-es beállításomon adja a legtöbbet. Proci ugrál teszt alatt, ugyanis energiatakarékoson használom, vga limitálva 0.925V-ra, 1980MHz-en. Ram is 4133cl17. Fene érti, de rendesen megküldve rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#32950) Shkiz0 válasza laychi (#32948) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

PCIe 3.0 mivel riserrel van az meg nem tudja a 4.0-át. Ha arra állítom anomáliákat kaptam.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.