Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonkilencedik rész
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
- Mr.Csizmás: Bestbuy travel, utazós, kirándulós topic - szállások, jegyek
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
-
LOGOUT
Aktuális ajánlatok topikja: [link]
-
PROHARDVER!
(rögzített hozzászólás)
Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.
Új hozzászólás Aktív témák
-
R3laX
addikt
válasz
Elek Botond
#8480
üzenetére
1,5 oldalt osztottam előtte pár db hozzászólással. Sztem nem félreérthető, nem az utolsó HSZ-t szoktuk ugye csak olvasni
. De ha ránézel az adatlapomra mindenre fény derül. Sok PH-s taggal ellentétben
. 220.000 sem kevés, csak a 5700XT Nitro-ra ráfizetés volt kevés. +10.000
, amit 2019 októberben 160-ért(-10e játék kupon) vettem, most meg elvitte 210-ért egy bányamester (szegény nitro
) . -
BeZol
őstag
válasz
s.bala31
#8488
üzenetére
Igen, el is hiszem h x kör után elhasalt, de mikor kimaxolt kártyával (6800XT) a konnektorból mérve 689W-os maximumot is láttam Time Spy alatt, addig egyik játék sem terhelte le a gépet 600-620W-nál többre úgy (és ez már a metro exodus volt, más játék 550-580W-on evett), hogy közben már a proci is terhelődött, nem csak a gpu!
Szóval igen, sztem többségében elég ha time spy stabilan lemegy, de aki tutira 1000%-osan stabilat akar, az nyomja csak a loopokat, az tényleg megrendíthetetlen beállítás lesz ami így lefut
-
kicsako
őstag
Nem tudom pontosan hol kéne feltenni a kérdést, de ide illik talán a legjobban. Jelenleg egy ilyen lapom van. (Gigabyte B450M DS3H). Na most ha ebbe beleteszem a 3slotos rtx 3070-et(a héten érkezik ugye), a lap alján lévő SATA/USB stb cstlakozókra rá fog lógni vajon? Ha igen akkor


-
Motion_Blur
félisten
válasz
sajti_pajti
#8483
üzenetére
83 fok a default temp limit
90 fok a maximum temp limit -
sajti_pajti
tag
Szigorúan elméleti kérdés, de szerintem témába vág:
Valahonnan ki lehet deríteni, hogy hány fok számít egy kártyánál üzemi hőmérsékletnek?
Csak mert ha tartósan túlfűtőd, akkor azzal a potenciálisan várható élettartama is csökken. -
ballazol
senior tag
válasz
Elek Botond
#8480
üzenetére
igen, ebben nagy mesterek vagyunk broval...
-
BeZol
őstag
válasz
Highend55
#8479
üzenetére
Mikor kidobja az eredményt, akkor Compare Results Online-ra nyomva ahova visz, azt kell ide belinkelni, nem kell ahhoz vegyél meg regisztrálnod semmit.
Igen, én is húztam annyira kártyát, sőt feljebb is, de a valós órajel 4k superpoziban sokszor be-beszakadt 2145MHz-es beállítás esetén pl. 2055MHz és azalá is. A végeredmény ezért pocsékabb is lett.
Nálam a suprim x bios-os gaming x trio volt a legjobb eddig 2130MHz-es beállítással 2115-2130MHz-en zakatolt végig, de Cyberpunkban 15 perc után crashelt.
Végül a 2115MHz-es beállítás volt az, amivel több óra múlva sem crashelt és tartotta végig a 2100-2115-öt.Tudod terhelésfüggő ez, van amelyik játéknál simán kitartják, van amelyiknél meg összecsuklanak
Én ezért keresem a legterhelőbb játékokat, és ami ott stabil órajelfluktuáció és crash alapján, az máshol is stabil.
Időközben rájöttem h a 3DMark Time Spy simán jó ennek reprodukálására (csak kicsit hosszúcska a teszt), a 4k superpozi nem terhel be eléggé.Kicsit sajnálom h csak a 6800 XT-vel nyomtam eddig 3DMarkot, majd az érkező 3070-est megkergetem most már, mert a kimaxolt superpozi sosem játékstabil, de a kimaxolt 3dmark time spy nekem eddig igen
-
Highend55
tag
Gigabyte Rtx 3070 Gaming OC 2130Mhz UV 0.95V [kép]
-
ballazol
senior tag
válasz
Elek Botond
#8473
üzenetére
-
BeZol
őstag
válasz
z123456z
#8471
üzenetére
Gondolom X1 a gyári EVGA cucc. Nem ismerem.
A gyári cuccokkal a fényeket szoktam ki/be kapcsolni.
A jobb kártyáknál ezután letörölve megjegyzi h ne világítson, más kártyáknál viszont a törlést követően újra világítanak.
MSI AB-nek van külön opciója h apply overclock settings at system startup. Ott a programnak mindig fent kell lennie (de sztem nem kell beindítani), nem törölheted. -
z123456z
őstag
Akkor azt megvárom. X1 van, azzal lett állítva. Egyébként X1-nek kell futnia ezekhez a beállításokhoz, vagy egyszeri beállítás után már nélküle is így fut?
Ahogy nézegettem, külföldi oldalakon sincs senki, aki ezt a perfcapot perfekt vágja és el tudná magyarázni. Evga fórumon írják, hogy nem is kell vele foglalkozni, ha a kártya nem produkál semmi anomáliát.
-
BeZol
őstag
válasz
z123456z
#8469
üzenetére
Akkor van értelme, ha kéne +10% fps valahova, mert pont beakad egy játék, így meg már pont nem akadna be.
Olyan szempontból is van értelme, hogy mivel gyárilag túlfeszeli, sztem hosszabb élettartama lesz, ha finomhangoljátok.
Lehet, hogy a gyári ventillátorprofil is túl aggresszív, azt is érdemes lehet finomhangolni h halkabb legyen (cserébe kicsit melegebb, na bumm).
Tehát jelenleg túlfeszelődik a kártya, emiatt jobban melegszik, emiatt jobban pörög a ventillátor mint kéne és hamarabb is megy majd tönkre a kártya (ha garisan el lesz adva, akkor úgyis tök8), ÉS mindezek miatt nincs kiaknázva 10% extra teljesítmény.
Ha értessz hozzá, max. 30 perc alatt megvan mi a sweet spot és onnantól kezdve mindig így használod a kártyát...De akkor leírok egy faék egyszerűt, ezt tudni kell mindegyiknek ami ilyen sok wattos biosú:
MSI Afterburnerben:
- powerlimites csúszkát a maxra kitolod
- memóriának +800MHz-et adsz
- a CTRL + F lenyomásával behozol egy görbét, itt az x-tengely 1000mV-os értékénél levő kockát felhúzod 2055MHz-re (y-tengely), utána pedig nyomsz egy Apply-t az afterburnernek és leellenőrződ, hogy egy kilapult egyenes-t kaptál-e 2055MHz-en (néha elcsúszik fel/le).Ha gondolod a ventillátort is állíthatod mondjuk fix 40%-ra, az sztem még egyik kártyánál sem számít hangosnak, de a ventigörbét is lehet állítani...
Ezután nyomj egy 4k optimized benchmarkot, h tényleg stabil-e.
Nekem hétfőn érkezik elvileg egy ugyanilyen kártya, meglátom az mit tud, és utána megosztom h nálam mi volt stabil, és ha szerencsétek van, csak lemásoljátok és nálatok is jó lesz. -
z123456z
őstag
A gyerek kártyája, én nem is mertem eddig piszkálni, de most elkezdte ő, mondom akkor próbáljuk ki ezeket a beállításokat, amit a guru3d használt. Én nem is örülök, hogy próbálgatja, a végén úgyis én szívok vele, ha valamit elszar. A perfcap-nál múltkor a zöldre mondták, hogy gáz, végig limites, most legalább szép színes. Ez sem jó? Van ennek egyáltalán értelme, vagy mehet vissza defaultra?
Ezt találtam:
green= raise power target
yellow= it wants/needs more voltage
blue= perfectly normal b/c gpu boost
grey= you have more room -
BeZol
őstag
válasz
z123456z
#8465
üzenetére
Kiindulási alapnak ez [link]
és ez [link]Mivel a kártyád 330W-ig mehetne, nekem a linkelt értékek 300W-os bios-szal jöttek össze, ezért a tied többet is tudhat, DE
azóta volt a kezemben egy Palit GameRock (280W-os bios), ott a chip nem tudott betonstabil 2085MHz fölé menni, de ezt megoldotta 275W-ból 1.0V mellett.
330W-os biosszal (GameRock OC) 1.043V-nál is többet adva pedig még mindig nem volt stabil a 2100MHz, pedig már 325W-nál járt a fogyi... (viszont stabil volt +1400-on is a memóriája...)Tehát praktikusan 12.400+ pontot kéne összelapátolni
Én már nem emlékszem melyik szín mit jelent, de sztem túlfeszeli a kártyát mint az állat és elmelegszik a vrm + powerlimit is lehet, szóval full gáz, de az összes kártya ilyen gyárilag
Ami superpozi 4k-ban stabil, az nálam cyberpunkban 15MHz-el és akár 200MHz-nyi memóriával lejjebb volt stabil, szóval nem minden a pontszám, mert játékokban nem fogod tudni érvényesíteni, de a 12.400 pont az nálam a gamerock-kal és a gaming x trio-val (suprim x bios-szal) is játékstabil volt, ezt kéne összehozni a linkeltek alapján elindulva.
-
lo_jo
senior tag
válasz
z123456z
#8465
üzenetére
A PerfCap Reason sorod világít, mint a karácsonyfa, ezért a pont közelében sincs annak, amit ezen az órajelen tudna. Nálam ugyanígy 11700 környéke, csak 2040Mhz@0,981V. Nincs semmi a PerfCap Reason soromban, 234W a max fogyasztás, 65 fok a max hőmérséklet. Pár perc és futtatok egyet én is.
-
z123456z
őstag
Guru3d beállításaival ezt tudja FTW3 ultra, eddig játékban is stabilnak tűnik. Múltkor kíváncsiságból kikapcsoltam a g-syncet, az hozott még ~200 pontot, úgy alulról vagy felülről karcolná a 12 ezret.
Ennek van bármi értelme, ez hoz bármit játékokban, vagy csak ezekben a tesztekben? És hozzáértő szem mit lát, perfcap ok, vagy továbbra is pwr limites?
-
pergabb
senior tag
A Palit RTX 3070 GamingPro OC egy megbízható jószág, vagy kerülendő?
Nem vágom a 3000-es sorozat esetén (most árazástól független) melyek a bevált és megbízható karik. -
Motion_Blur
félisten
Gratula!
Imádom én is kártyát, a VGA holdert most fogom beépíteni alá, mert ugyan elsőre ok-nak tűnt, de most már jól láthatóan lóg, amin nincs is mit csodálkozni, nagyon hosszú a kártya amellett hogy nehéz is.
Nekem most 0.975V-ra van belőve 2025-2040 MHz , +1000 a VRAM.
0.950V-on nagyon ritkán de kifagyott. Fogyi így 230-240W.GPU 63-64 fok, venti ~1400 rpm
-
lo_jo
senior tag
válasz
Találtgyerek
#8458
üzenetére
EVGA-kon látható az iCX miatt, van 2 GPU, 3 MEM és 5 PWR érzékelő. Mondjuk ezzel a többi 3070 tulaj pont annyit ér, mint a 3080 GDDR6X mérésekkel.
-
R3laX
addikt
válasz
Találtgyerek
#8458
üzenetére
Én ezért is keresgélek, hogy ténylegesen hogy is vannak lefedve azok a modulok.
-
nexwo
őstag
válasz
Találtgyerek
#8456
üzenetére
-
R3laX
addikt
Jahh, szerencsém is volt
. Pont én is ezerrel frissítgettem az alzá-t, miközben pakolták fel a 3060 Ti Eagle-öket 260-ért, majd majdnem lemondtam az ügyről. Akkor jelent meg aprón a megváltó
. Kis FoxPost-os szenvedés után pedig megérkezett. Elkeverték a csomagot, meg még szennyeződött is átcsomagolták (szerencsére az eredeti doboz sértetlen), majd 1,5 hét "futár"-os szenvedés után megjött. 
#8454 SzlobiG :
Jah látom köszi, csak Inno-t pont nem teszteltek. Na mind1, vki majd csinál. -
R3laX
addikt
Nem tudtok olyan oldalakat, ahol leszedik kártyákról a hűtést? Nem tervezem leszedni, csak kíváncsi vagyok.
-
HREH
senior tag
Belépek én is a klubba egy MSI RTX3070 Gaming X Trio-val, igaz már megvan kb. három hete a kártya, de a proci csak most jött meg

ipon-tól vettem, igaz nem 443k-ért

Elképesztően nagy (323mm), semmi hangja nincs, eddig nagyon bejön
Átlagosan 62-63 fokot produkál
MSI Afterburner-t próbáltam beállítani, igaz nem annyira értek hozzá:
- Core Clock +120MHz
- Memory Clock +1000MHz
- illetve maxra tolt power limit, igaz csak 104%-ig lehet...
Szerintem bírna még többet is, de teljesen felesleges, alapon is elpusztít mindent FullHD-ban
-
R3laX
addikt
Sziasztok! Beköszönök így én is 1000 év ATI/AMD után egy Inno3D 3060Ti iChill X3 RED-del. Sapphire 5700XT Nitro-ra rádobtam egy 10.000-et, most a bánya miatt elég jól ki lehetett jönni a cseréből
.Nagyon halk kis kártya, 1400RPM fölé még nem láttam menni a ventiket sem, átlag 1200-1300RPM. Egyszerűen nem hallani a cuccost
.RAM-ja (Samsung) Time Spy Stress test-el lemegy mind a 20 kör 8200MHz-en is, de PL Cyberpunk 2077-ben már 8050-en kidob, szóval maradt 8000MHz.
GPU-val MSI AB-ben először szórakoztam a Curve editorral, de sztem egységesen jobb emelni a frekit, szóval rátoltam +155MHz-et. Így Cyberpunk 2077-ben 2115-2145MHz között mozog, mert nem éri még el a 220W-os TDP-t. 3DMark-ban persze kevesebb, olyan 2010-2130MHz között van, teszttől függően.
-
Találtgyerek
veterán
válasz
apollo12
#8440
üzenetére
Lehetséges, nem egyformák a kártyák. Igazából sokat nem számít, mert a 2160-on futtatott Strix is csak pár 3-4%-al tud többet. Én a Strixet is visszavettem 900mV-ra és ott stabilan tud 2025-öt.
Dobi 562 : Szívesen. Szerintem is jó,bár én a Strixet fogom megtartani szerintem.
Minimális felárat megér egyébként a Strix, de annyit nem amennyi a boltokban van. -
-
Dobi 562
addikt
válasz
Találtgyerek
#8434
üzenetére
Köszi a teszteket! Jó az a TUF, na!
-
apollo12
veterán
válasz
Találtgyerek
#8434
üzenetére
Hát az én tuf-om azért jobban tuningolható
2070mhz 1.006v +1000mhz mamóval, feljebb nem is érdemes menni mert sajnos 270w tdp limit igy is necces
-
kicsako
őstag
válasz
Találtgyerek
#8436
üzenetére
KFA2 RTX™ 3070 EX Gamer
-
válasz
Találtgyerek
#8436
üzenetére
3070 ott van a gpu-z képen.
-
kicsako
őstag
Elvileg jövőhét hétfő-kedd érkezik a kicsike (Inno3D Chillx4 RTX 3070).
Nvidiánál is van ingame panel amiben lehet mindenfélét állítani(adatok mutatása képernyőn, OC finomhang, felvétel beállítások, stb)? Első zöld kártyám lesz.
-
-
Elek Botond
tag
válasz
4264adam
#8422
üzenetére
Kinek mi a sok.
NHD15 megbírja, alapbol a procim 1.46 ot kapott, szóval szerintem túléli.1.27 en van 4.3 mon, de ez egy 2019 decemberi proci, szóval még ellég fejletlen arhitektúra.
De 2019 legjobb chipje volt.
Mostmár lazán 1.2 mennek 4.3-4.4 en a 3600 asok.Nekem ez a 75mhz megérte, lényegesebben nagyobb boostot kaptam, 150 pont r20 ban, meg jatekokban is eltűntek teljesen a minimum droppok.
Nekem a memória egy hyperx preadator elvileg b die os, de egy crucial ballistix el simán menne nálam is a cl16 3600, így csak cl16 3533.
De anno ez volt a legjobb ár érték arányban, és a ballistix még nem is volt kapható akkor.Én most tartok ott, h le kell vadásznom egy synth et, a storyban. Első végigjátszás, most rx 460, és 3600 al tolom high on 50 fps megvan.
Amíg nem lesz 3060 om addig tökéletes ez is.
-
amstorm
aktív tag
Szerintem ez nem teljesen igaz, ami van az a most már lezsirozott emberkéknek megy. Érdekes azért apron megjelennek alza garival dolgok bontatlanként meg saját névre számla stb néha napján..
(meg ugye a képek amiket ide is csatoltak)szerk:Közben iponon van rog strix 3080 482-ért. ami a 3070es árak mellett eléggé eltörpül náluk.Budget kártya nepper árán strix nem olyan rossz. -
ballazol
senior tag
válasz
m0h0senator
#8400
üzenetére
levegő nélkül csak-csak, de kártya nélkül....
-
4264adam
nagyúr
válasz
Elek Botond
#8421
üzenetére
Félre írtam a dolgokat, azt hittem PBO OFF van és csak 1 mag 4.6Ghz, de nem. Ment a PBO és addig boostolt.
All core OC van az 5600-on is, 3600-at is úgy használtam.
1.35V az elég sok 1.3V alatt szoktunk maradni, illetve a Zen2 kissebb hőleadó felületű. 5600 nagyobb és más architectura emiatt is hiába magasabb az órajel, alacsonyabb feszültséget kér és kevesebb hőfok.
Nem tudom megért-e. Elértem a 2020 legjobb 6 magos szintjét, a Ram 3200 helyett 3600Mhz. 4.7Ghz Allcore alacsony hőfokon. Minimum FPS növelése volt a cél CP2077 alatt mert a G-sync kikapcsol 47 alá beesve.
90k volt a váltás feljebb. Vga váltás 140k
Na megyek vissza Fallout4-et tolni
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Elek Botond
tag
válasz
4264adam
#8420
üzenetére
Én nem tudok átszokni erre az r23 ra.
Nekem az r20 az igazi.Amúgy szép eredmények, de a pbo nak tényleg van valami haszna?
Én nekem 3600 am van több mint egy éve szinte mindent kipróbáltam már, most jelenleg 4.375 ön megy 1.35 ös offsettel.Jó, hogy lehet az 5600x et simán csak 1 core on oc ni.
Ezt átadhatnák a régebbi prociknak is. Úgy még talán nekem is menne a 4.4-4.5 normális fesz mellett.És megérte váltani?
-
4264adam
nagyúr
Sziasztok!
Megérkeztek az új komponensek.
Alaplap: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI)
Proci: Ryzen 5 5600X
PBO On alap:
One Core 4.6Ghz

PBO OFF, All core 4.7Ghz 1.25V
5Ghz-en már Bios reset kellett.
viszont ami jó a memória vezérlőt nem kellett piszkálnom alapból ment a 3200Mhz és a 3400Mhz is. Ezt a B450M és Ryzen5 3600-al 1.4V-on tudtam megtenni és max 3200Mhz volt az elérhető ram sebesség. Hőmérsékletek is kedvezőbbek mint 3600-nál.Ryzen 5 3600 4.3Ghz All core 1.28V:
RTX3070 ( 2020Mhz/8000Mhz 1V Ryzen 5 5600X 4.7Ghz):
RTX3070 ( 2040Mhz/8000Mhz 1V Ryzen5 3600 4.3Ghz):
Min FPS javulásért váltottam Cyberpunk2077 miatt
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nagyon jó a memória vezérlő és alaplap. 3600Mhz is megvan Auto feszen.
-
cut
aktív tag
azért az áraktól függetlenül, egyre több vga van a piacon...

Szerintem aki akar venni, az tud.
-
BiP
nagyúr
Az semmiképp nem vacak, sőt. Csupán azt mondtam, amit olvastam az odalukon.
Konkrétan nem nyomtam rá, hogy nekem mennyi lenne, és valójában milyen számokkal számolnak.
(Logikusabb/egyszerűbb lenne a saját listárukkal számolni, ezért is volt furcsa a leírás, hogy számlából számolnak. Ami szintén logikus amúgy.) -
kicsako
őstag
válasz
Találtgyerek
#8406
üzenetére
Milyen konfiggal lesz tesztelve?
-
Elek Botond
tag
válasz
Találtgyerek
#8402
üzenetére
Ez igen!
Gratulálok hozzá!
És köszi a teszteket, kíváncsian várom.
-
Erdei88
veterán
válasz
Találtgyerek
#8402
üzenetére
Szép kis gyűjtemény, várjuk a teszteket!
-
BullKoxa
őstag
Sziasztok! olyat kérdeznék hogy akinek Gainward 3070 Phoenix kártyája van neki is ilyen ronda a matrica mellett a csavar?? arra a sárga valamire meg a ragasztó maradványra gondolok.
nexwo : Oké ezt értem ! Msi-n is van ! De nem ilyen kokány, hogy alatta van valami mintha a meneten is lenne valami, meg hogy a ragasztó is mintha látszódna !
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Pendrive probléma
- sziku69: Szólánc.
- One mobilszolgáltatások
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 64Gb,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- GAMING PC! Ryzen 9 3900X / RTX 3080 / B550 / 16GB 3200MHz / 500GB NVMe / 1250w Gold! BezsámítOK
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Beszámítás! VALVE Steam Deck OLED 512GB SSD kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
. Igazából nem érdemes sosem hagyni, hogy teljesen elveszítse az értékét egy kártya, akkor nem lesz nagy kiadás. Ez sem szar egyébként

... ETC...ETC...
. 220.000 sem kevés, csak a 5700XT Nitro-ra ráfizetés volt kevés. +10.000
) .




