Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Gambito válasza ForRedGlory (#700) üzenetére


Gambito
tag

De asus itthon is van nem ? Nekik
Is
Be tudom
Kuldeni

(#702) keIdor


keIdor
titán

Kifejezetten olcsónak találom...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#703) Devid_81 válasza keIdor (#702) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ennyiert jar hozza a 3db kulonbozo meretu csapagygolyo is? ;] :DDD

...

(#704) ForRedGlory válasza keIdor (#702) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ebbol a penzbol siman osszeteszed az egyik legutosebb konfigot 2080TI-vel. :D

[ Szerkesztve ]

(#705) ÁdiBá válasza keIdor (#702) üzenetére


ÁdiBá
addikt

(#706) hoolla válasza Lotus_Omega (#694) üzenetére


hoolla
aktív tag

Hogy használod (használjátok) a tápcsatikat? Láttam videót volahol, asszem JayzTwoCents-től, aki megnézte, hogy van é különbség teljesitményben ha egy, vagy két kölün kábel van csatlakoztatva, és van némi különbség a két kábel javára. Én is két kábelt használok az RTX-en a kezdetektől fogva. Lehet, hogy pont ez az oka a magas pontszámoknak.

(#696) Gambito: Melyik Strix? Mert ugye 3 különböző órajelű van a piacon (itt legalább is). De az nagyon jó ár.

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#707) Gambito


Gambito
tag

2080 ti Duke tulaj lettem :D:D sok jo egészséget kivánjatok neki.

(#708) Gambito válasza hoolla (#706) üzenetére


Gambito
tag

az oc lett volna. de nem vállaltam be a macerát nemet papirokkal. meg hamarabb kellet a kártya szoval vettem egy dukeot magyar garival.

(#709) hoolla válasza Gambito (#708) üzenetére


hoolla
aktív tag

Azt láttam, hogy OC-t irtál, de pár ember benézte már az Advance verziót OC-nak. És még ott van az alap is.
Grat a Duke-hoz!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#710) Gambito válasza hoolla (#709) üzenetére


Gambito
tag

koszi. bár egy kicsit át kell alakítanom a házam mert ha bezárom akkor 80 fokra felszokik pubg 4 k ultran

(#711) ÁdiBá válasza Gambito (#710) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mennyi az az órajel amivel lehet kisérletezni a 2080Ti-nél szerintetek?!
Memória + 500Mhz *
GPU pedig 2050Mhz * gondolkodom.

ÁdiBá

(#712) Devid_81 válasza ÁdiBá (#711) üzenetére


Devid_81
nagyúr

MSI afterburner, OC scanner majd test.
Ha light-osabb OC-t akarsz akkor a TDP-t alapon hagyod, ha kiakarod hajtani belole amit csak lehet akkor TDP limitet maxra tolod OC scanner elott.
Memoriaknak +900MHz kezdesnek, annyit mind bir, majd mehet fel +1000-ig ha akarsz.

Szerk: stabilitas erdekeben nem szivatnam magam azzal a +2%-al amit a manualis OC tud a scannerhez kepest.
Az ido befektetest sem eri meg kitapasztalni sok sok jatek alatt, hogy mi az ami stabil mi az ami nem.

[ Szerkesztve ]

...

(#713) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#714) Gambito


Gambito
tag

Sziasztok. 75 fok fixen menyire jo 4 kban?
beszereljek még pár ventit esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#715) t72killer válasza ÁdiBá (#705) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kevesebb, mint 10% előny dupla áron. A hülyének is megéri...

A 2080Ti is elég nehezen indokolható, bár vannak esetek, ahol tényleg komolyan, akár 50%-al is elhúz - itt erről semmilyen körülmények között sincs szó. Kíváncsi lennék, létezik-e bármilyen alkalmazás, ami hasznot húz egy geforce (!nem quadro/tesla!) 24GB VRAM-jából:F? A phoronix nekiugrott pár számításigényes cuccal, de 10% feletti hasznot ezekkel se tudtak kiszedni a kariból.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#716) keIdor válasza t72killer (#715) üzenetére


keIdor
titán

Eddig is ez volt az összes Titan-nál, Keplernél is dupla ramot kapott és Maxwellnél is. Tippre a 7nm-nél 22GB kerül a Ti-re már.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#717) ÁdiBá válasza t72killer (#715) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem arról van szó hogy bizonyos dolgokat, sokkal könnyebben kitudnak számolni a Titánok, munkára sokkal jobban bevethetők mint a 2080Ti.
Mintha a Voltánál olvastam ilyet. (Titan Volta)

ÁdiBá

(#718) t72killer válasza ÁdiBá (#717) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, de kérdés, hogy ez a "jobb" kvalitás miben nyilvánul meg:F? Egy kari ennyiből áll:
1. számítási teljesítmény
2. hűtés minősége/meddig lehet 100%-on hajtani
3. szoftvertámogatás

Ezekben nem látok számottevő eltérést, persze kérdés, hogy van-e valami spéci VRAM-éhes alkalmazás, ami megtölt 15+GB memóriát.

A profik Quadrót fognak venni, már csak azért is, mert a szoftvergyártó azt támogatja+ajánlja. Egy tervezőirodának meg a 6000EUR-s quadro nulla problémával lehet kisebb kiadás, mint egy 3000EUR-s gamer kari kérdőjelekkel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#719) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Létezik külön letölthető, kisebb méretű BF V benchmark? Itt elég sovány a benchmark-kínálat, szeretnék realisztikus képet kapni a kari teljesítményéről két különböző gépben (4770k vs 7900x társaságában), erről a 3DMark nemigazán fog életszerű infót adni. Játszani meg most éppenséggel Starcraft partikat tolok, az meg ugyebár nemigazán terheli érezhetően a kártyát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#720) ForRedGlory válasza t72killer (#719) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nincs olyan sajnos. Beepitett eseteben igy hirtelen ajanlom a kovetkezoket:

Rise vagy Shadows of the Tomb Raider, Far Cry 5, Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands, The Division, Assassin's Creed: Odyssey, Final Fantasy XV (ennek van kulon csak benhmark programja is)

[ Szerkesztve ]

(#721) t72killer válasza ForRedGlory (#720) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(lemaradt a link, "itt" alatt a guru3D-s forrást értettem).

Köszi, háát, ahogy nézem, ez olyan 200gigányi letöltendő, a csiganetünkön kb egész hetes project lenne a beszerzésük.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#722) ForRedGlory válasza t72killer (#721) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezt az oldalt nem is ismertem.

Amúgy itt nézelődj még. Szerintem találsz kevésbé GB igényes játékot is. :)

(#723) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Aki hó hiányában mégis egy kis fehérségre vágyna ... KFA2 :)

[ Szerkesztve ]

(#724) ForRedGlory válasza Bandit79 (#723) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jujj ez nagyon baba. :)) Itt van az oldala is.

(#725) Spirit


Spirit
őstag

Na megjött a Zotac. Hála az égnek a hűtése tényleg kiváló, 60-65 fok között megáll bármilyen terhelésre.
Sebességben is szuper, 4K-ban tényleg óriási a különbség a 1080Ti-hez képest. Azonban már megint sikerült beletenyerelni egy antituning darabba, hihetetlen. Amíg alsó kategóriás kártyáim voltak, a belüket is ki tudtam hajtani, mindig szerencsém volt.Bezzeg most:
OC scanner Afterburnerből indítva kb 3-4 perc után(talán 1660mhz körül) kikapcsolja a monitort(no signal). Hogy most kifagy, vagy mi történik, azt nem látom.

GPU alapfeszen, kitolt 115%-os TDP-vel +100mhz-et hajlandó megenni, fölötte megáll a kép néhány mp-re(+150mhz) vagy kifagy. (+200mhz)
Memória +800mhz-nél színes fényfelvillanásokat produkál, melyet száma csökken az órajel csökkentésére, de teljesen csak 7100mhz-nél szűnik meg(+100mhz)

Szóval marad a terhelés függően 1850-2020mhz-es gpu és az alap 7000-es memória. Hihetetlen:)

mielőtt megkérdezitek, 850W-os EVGA G3 van alatta két külön ágról táplálva.

[ Szerkesztve ]

(#726) Devid_81 válasza Spirit (#725) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pontosan melyik is ez a Zotac? :F

Szerk: tippre a memoriakon nem fekszik fel a hutes rendesen, vagy kimaradt a thermal pad vmelyikrol es elmelegszik.
A GPU meg eppen lehet ennyire antituning darab, attol is fugg, hogy binned vagy alap GPU-s a kartyad.
Szerkszerk: ez pedig a binned GPU-s, akkor sajna kifogtal egy eleg rosszul tuningolhato darabot.
De eleve az OC scanner is furan viselkedik nalad :U

[ Szerkesztve ]

...

(#727) Spirit válasza Devid_81 (#726) üzenetére


Spirit
őstag

A nem világítós párosból az erősebb, a sima AMP

[link]

[ Szerkesztve ]

(#728) t72killer válasza Spirit (#725) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Esetleg adhatsz neki egy kicsi feszt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#729) subaruwrc válasza Devid_81 (#726) üzenetére


subaruwrc
félisten

vagy tök jó a hűtés a memóriákon csak alapvetően is határon vannak hajtva,nem sok potenciál maradt bennük tuningra se órajel se hőtűrés szempontból.

(#730) Spirit válasza Devid_81 (#726) üzenetére


Spirit
őstag

Azóta rájöttem az OC scanner marhaságára. Ha idle órajelen van és akkor indítom, akkor 1660-1690mhz-néle elhasal, de ha mondjuk videólejátszás megy, akkor eleve 1700 körülről indul, így szépen végigmegy a folyamat. Csodásan meghatározta, hogy alapfesz, 115-ös TDP-vel 60mhz-et kapok. Ez van. Plusz fesszel sem hajlandó feljebb menni.

Viszont ha nem hajlandó meghalni pár hét után, akkor megbocsátom neki, mert a nagy kedvenc Ark és Atlas játékokban 4K-nál olyan 80%-al gyorsabb a 1080Ti-nél, ami már-már hihetetlen.

(#731) t72killer válasza Spirit (#730) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vulkan-is játék? Akkor simán:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#732) Hubba12 válasza Spirit (#730) üzenetére


Hubba12
senior tag

Sehol nem találtam még olyan tesztet ahol az 2080ti 80%-al gyorsabb lenne mint a 1080ti. De ha be tudod bizonyítani akkor eladom a lelkem és veszek én is egyet. :R

Csak az ASUS!

(#733) Spirit válasza t72killer (#731) üzenetére


Spirit
őstag

Most Atlasozok. Unreal engine-es, nem hiszem, hogy lenne benne Vulkan. Nagyon érzékeny a felbontásra. Mivel nem tudták megoldani,hogy jól fusson, így a preseteknél a "resolution scale" nincs maxon (natívan) még maximum grafikán sem. Ha 2560*1440-ben natívan tolod kevesebb fps-ed van,mint 4K-ról leskálázva 3k körülre. Eddig lehetett választani,hogy 2560*1440 40fps-el, 4K natív 20-25fps-el vagy 4K-ról leskálázva picit(1440p fölé) 45fps-el.
A 2080Ti-vel natívban 40fps, picit visszaskálázva 75

szerk: Nyilván sehol máshol nincs ekkora különbség, de mivel ez a fő játékom, így örülök:)

[ Szerkesztve ]

(#734) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Szórakozik a gépem...
Pontosan az RTX2080Ti, vagyis nem tudom biztosan.

Probléma.: Overwatch játékkal játszom, kép megáll hang van, még több ideig, egér is, de csak a reset segit a gépen.
Ez a hiba akkor jelentkezik csak ha a TDP beállitom 120%-ra.
100% on nem csinálja.

Kártyát kivettem a gépből, szét szedtem. Tekercsekre ráraktam ami kimaradt, a hővezető csikót...
Azóta nem áll meg a kép el nekiabáljam, több órája tesztelem.
Nem tudom elhinni, hogy az a tekercs ennyire feltudott volna melegedni rajta... :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#736) t72killer válasza ÁdiBá (#734) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Strix? sry, most látom az adatlapot, dual:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#737) ÁdiBá válasza runingman (#735) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nincs huzva a kártya csak tDP van kitolva... mi a gond?

ÁdiBá

(#738) hoolla


hoolla
aktív tag

Mi a gond azzal ha van a kártyán egy minimális tuning és úgy kezd el artifaktolni, majd megdöglik? A garancia attól még él nem? Kivéve persze ha szét volt szedve. Ha probléma is lenne a tuning ezen a szinten amit mi csinálunk, akkor is, hogyan tudják azt kideriteni, hogy tuning alatt adta meg magát a kártya, ráadásúl olyan módon ahogy a többi néhány ezer darab. Én pl pont leszarom, hogy megdöglik e vagy sem. Ki kell, hogy cseréljék ha ugyan úgy hullik el mint a többi. Kapok egy frisebb példányt aztán happy days a kövi szériáig.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#739) t72killer válasza hoolla (#738) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyári biossal húzva él a gari.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#740) keIdor válasza hoolla (#738) üzenetére


keIdor
titán

Akkor is utánajárás, idő, az is idő míg tesztelik meg kapsz másikat. Meg amíg elviszi a futár hozzájuk meg visszahozza az újat neked. Az egy dolog, hogy van garancia, de én örülök, hogy évek óta nem kellett foglalkozzak ezzel a procedúrával, utoljára 2015-ben kellett... van az embernek jobb dolga is, szerintem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#741) t72killer válasza keIdor (#740) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így van, de a gyári power limiten belül húzogatva, nem folyamatos furmarkkal nyúzva nem szabad, hogy bármennyire nőjön a meghibásodás kockazata. Ez kb olyan lenne, minha egy kocsit rizikós lenne 5. sebességbe rakni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#742) hoolla válasza t72killer (#739) üzenetére


hoolla
aktív tag

Ennyi. Köszönöm.

(#740) Keldor papa: Persze a kényelmetlen része a várakozás, ezzel egyet értek. De attól eltekintve, sima ügynek kell lennie. Főleg, ha gyakori problémával halálozik el az adott kártya.

Amúgy nekem még nem volt soha (valódi) garanciális esetem PC alkatrésszel, pedig már 22 éve van saját gépem, hol jobb, hol szarabb. Egyszer volt egy Giga lapom amit elküldtem garanciáztatni mert ( azt hittem, hogy) volt valami baja, de kiderült, hogy a Crucial M4 ssd firmware volt a ludas, de addigra a bolt visszaküldött nekem egy ugyan olyan alaplapot, DE az nem az enyém volt, igy azt is visszaküldtem, majd kaptam egy vadi újat a majdnem 2 hónapos várakozás miatt és az ő bénaságuk miatt.

Amúgy ha valami, akkor a monitor gariztatás az tényleg bosszantana... :)

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#743) keIdor válasza hoolla (#742) üzenetére


keIdor
titán

Nekem utoljára 2015 elején első szériás Asus PG278Q ment össz-vissz pár hónapot aztán meghalt. Ez még Magyarországon, 1 hónapot kellett várni arra, hogy visszautalják a pénzem, mert nekem Győrből kellett Budapestre küldeni, onnan ők elküldték Prágába és visszafele ugyanerre a folyamatra kellett várni, csak a csehek ültek rajta sokat, rengeteget telefonálgattam miatta, így is sürgetve a dolgot, az előtt ha jól emlékszem utoljára nekem is DDR2-t kellett garanciáztatni valahol az évtized elején, vagy még jóval az előtt, már nem tudom, régen volt.
Csak arra akartam rávilágítani, hogy hiába van garancia ha napokat, heteket töltesz el hardver nélkül és a pénzed sincs nálad, az időd is megy az intézkedéssel...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#744) hoolla válasza keIdor (#743) üzenetére


hoolla
aktív tag

Szép kis kálvária volt az is...

Az én Strixemben van úgy 80 óra játék és bench, majdnem végig tuningal, lassan két hónap alatt. Ha elhullik, akkor azért én is remélem, hogy azt még Január 9 előtt teszi, hogy amig nyaralunk a gariztatás le legyen zavarva. Mert valóban nem szeretünk túl sokat lényeges alkatrész nélkül létezni. Meg ugye jön a Metro... :)

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#745) ÁdiBá válasza hoolla (#744) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én is már 200 orat legalabb beleraktam... csak az Overwatchal.
Amugy nincs tuningolva csak a TDP van kitolva 120%. Nem kell huznom sem mert folyamatosan 1965 - 1920 jar hogy vizzel hűtöm.

ÁdiBá

(#746) t72killer válasza ÁdiBá (#745) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szereti a hűvöset:R Víz előtt mennyin ment így?

Más, "közérdekű" kérdés: szeretnék egy extrémebb tesztecskét összehozni, és a 1050Ti-s konfimba beletenni a kártyát. Számítsak rá, hogy win-újratelepítés lesz a vége, vagy nyugodtan tegyem bele? Nagyon régen, még r9 290-es karikkal csináltam hasonlót (ott ráadásul két ugyanolyan karit cseréltem), akkor totál bekattant a win8, amit gyorsabban raktam újra, minthogy kibogarásszam a driverszemetet a félholt rendszerből.

A 1050Ti-re 417.35-ös driver van telepítve, mivel friss a winfosch, nem is látott korábbi drivert.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#747) ÁdiBá válasza t72killer (#746) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sehogy 1900 alatt ment folyamatosan. 75-84 fok kozott ingazott...
Most 45-55

ÁdiBá

(#748) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nem is tudtam van már RTX TITAN csak 2600 euro. :)
Nézem csak +10fps-el tud többet 4K-ban. Dupla árért az nem sok!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#749) hoolla válasza t72killer (#746) üzenetére


hoolla
aktív tag

Én nem izgulnék a driver probléma miatt. Csak pucold le rendesen aztán mehet rá a másik.
Nekem is a 1070-es volt az első Nv karim. Előtte az AMD karikkal többet kellett Windowst telepítenem mint amennyit játszottam. Kis túlzással.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#750) keIdor válasza KAMELOT (#748) üzenetére


keIdor
titán

Ugyanaz a recept mint GTX-980Ti és Titan X Maxwellnél. Teljes chip +dupla memória.
De egyáltalán nem éri meg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.