Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) t72killer válasza hoolla (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A hang hűtőtípus/erő kérdése, ha kell, 10decibelből megoldom neked 2kW lehűtését, csak ahhoz ugyebár rá kell kötni a ház központi fűtésrendszerét.

4-500W felett már vízből is igencsak combos megoldások kellenek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52) Liner válasza t72killer (#48) üzenetére


Liner
aktív tag

Sajnos igen. Amíg ugye ugyse volt erősebb magában nem volt mire kacsintgatni de ahogy elnézem lassan mehet a csere.. Végülis 2 db 1 éves 1080 Ti-t szerintem nem nehéz elsütni. Asus OC. De szomorú mert ami támogatja az meg nagyon brutál.. Például Dying Lightnál tűnt fel először, hogy pfffújjj mit művelek.. :) Egész addig csak agyatlan trancsír ment utána már rendesen gusztustalan volt. :) Sokat ér az FPS nagyon.
Az igazi gyomorszájba rúgás az az Origins. Néha még benézek hátha.. Érthetetlen... Ha Black Flaget ilyen tökél.etesen megcsinálták.. Szerintem az Origins buktatta meg az SLI-t Legalábbis nálam. Mondjuk most beraktam Middle Earthöt nem néztem, utána támogatja e de biztos vagyok benne mert olyan garfikát hpz és olyan gyorsan, hogy az hihetetlen.
Bárki is készíti azt a játékot le a kalappal. Bár még nagyon az elején járok de már most hihetlen jó. MIilyen lessz.. Az előző az teljesen hibátlanra sikeredett.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#53) hoolla válasza t72killer (#51) üzenetére


hoolla
aktív tag

Igen, ezer éve gondolkozom egy custom loopon, de félek a karbantartástól. Mármint, attól, hogy én elhanyagolnám... Ha rászánnám magam az épitésre akkor nem sajnálnám a pénzt rá, igy azért már elég jó rendszert össze lehet dobni.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#54) t72killer válasza Liner (#52) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amíg hiány van a 2080asokból, addig nem lesz mehéz a 1080asokat eladni. Szvsz most van az az időszak, amikor a csúcskariról érdemes 1-2 hónap igp-re váltani majd beszerezni az utódot.

#53: ém se fogom meglépni, pedig már többször megálmodtam a custom loopot. Kétlem, h bármilyem hűtéssel elérhető lenne a 2080ti-n +20%-nyi teljesítmény.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55) hoolla


hoolla
aktív tag

DXR Demo. Lehet tesztelni

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#56) Sonja


Sonja
veterán

MSI GeForce RTX 2080 Ti Duke 11G OC Review

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#57) t72killer válasza Sonja (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Betiltották a VRM hőfokokat is mérő progik/infrahőmérők/hőkamerák használatát a tesztelők körében:W?:F

Az OC-tesztnek sincs így semmi értelme, hogy alapon járó karikkal hasonlítják, minimum a többi 2080Ti kari tuningeredményeit kellett volna beletenni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#58) keIdor válasza hoolla (#40) üzenetére


keIdor
titán

GTX-1080-nál igen, ugyanez volt, 1 hónap hiány, pár darab jött hetente/model.
Régebbre nem emlékszem, csak annyira, hogy volt paper launch sok az elmúlt 10-15 évben. GeForce meg Radeon is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#59) keIdor


keIdor
titán

Aki esetleg RTX-2080Ti SLi-n gondolkozna, mondjuk pont Strix-en, megrendelheti mellé a ROG NVLink-et is!
[link]

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#60) t72killer válasza keIdor (#59) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebből a listából egyedül a 2080Ti az, amin gondolkozom, se strix, se SLI, se nvlink;] :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#62) t72killer válasza NewHope88 (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, lekapod a kacat hűtőt és vizet neki:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64) 3L1T3 válasza NewHope88 (#61) üzenetére


3L1T3
addikt

Én végül lemondtam a DUAL rendelésem és várok STRIX-re. Ugyanakkor a DUAL hűtés sem rossz mert ugyan az mint a STRIX csak 2 ventis. Nekem végül a HDMi hiánya miatt nem kellett.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#67) t72killer válasza NewHope88 (#66) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy bajom van a strixekkel, általában nem hűtik rendesen a tápáramkört.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69) t72killer válasza NewHope88 (#68) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre hiány van, de remélhetőleg 1-2hónapon belül lesz itt mindenféle kártya, ftw3, aorus, illetve nekem úgy tűnik, az msi trio és a seahawk már a mostani eresztésből is jó. Sajna hőkamerás képeket senki se csinált még.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70) hoolla válasza keIdor (#58) üzenetére


hoolla
aktív tag

Én is csak a Pascal döcögős startjára emlékszem... Ez ami most megy egy vicc. Az Intel is elkezdi úgy néz ki...

Nekem ez az Ichill nagyon bejövős Dupla ventis radiátor... Várom a teszteket nagyon.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#72) t72killer válasza NewHope88 (#71) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, elég vicces, hogy a vrm-részt direkt kihagyták, így felejtős, sokkalinkább a hibrid SeaHawk, annak tudtommal (remélem...) hűtik a vrm-jét.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74) t72killer válasza NewHope88 (#73) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Józan ésszel max annyira tudnék gondolni, hogy valami más csíkot hagytak ki, de túlságosan a vrm-eknél van a kihagyás, elég egyértelmű. Valószínű 5$-ral többe került volna a FET-ekre normális felületet csinálni.

Sajna sok léghűtős megoldás is elbénázza ezt, az ASUS léghűtői kriminális hírnévnek örvendenek, de nemrég olvastam csúnyaságokat a Zotac AMP 1080-asról (2080Ti-t bezzeg nem mérték ki rendesen).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75) keIdor válasza t72killer (#74) üzenetére


keIdor
titán

1080Ti Strix-en jó a VRM hűtés, én úgy tudom azóta az a rész is rendben van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76) hoolla válasza NewHope88 (#71) üzenetére


hoolla
aktív tag

Nem hiszem, hogy volt valaha gyári játékvizes megoldás bármennyivel is hatékonyabb mint egy jobb léghűtés egy VGA-n. De ez a kártya néz ki messze a legjobban szerintem az összes eddigi vizes közül. Azonnal állitanám be egy Riser kábellal a házikóba, hogy ezt nézegessem játszás helyett. :DDD

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#77) Jaxx


Jaxx
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte 2080 Ti Gaming OC ami azzal szórakoztat, hogy amikor az aktív/passzív mód határán táncol a hőmérséklet, a ventiket folyamatosan ki-be kapcsolgatja, ütemes kattogással fűszerezve.
Ez valami Giga specialitás lehet, vagy kifoghattam egy gyári hibás példányt? A korábbi Strix 1080 Ti-m nem produkált ilyet (vagy legalábbis nem hallhatóan).
Egyébként teljesen rendben lenne a kártya, nem sípol/cicereg és akárhogy kínoztam, 72 fok fölé nem melegedett, de nyilván ennyi pénzért számomra nem fér bele semmiféle anomália.

(#78) keIdor válasza Jaxx (#77) üzenetére


keIdor
titán

A megoldás egyedi ventiprofil beállítása lesz. MSi 1080 Gaming X ugyanezt csinálta, ugye ha eléri a 60 fokot bekapcsol a venti, de mivel nincs nagy terhelés hamar visszahűti ez alá és kezdődik elölről.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#80) sirszevenap válasza Jaxx (#77) üzenetére


sirszevenap
addikt

Remélem az a Gaming OC már nem olyan trágya mint az 1080Ti-é. Olyan coil whine van, hogy rosszúl vagyok tőle. Meg szeret 80 fokos is lenni.

Bankkártyával? Hát persze!

(#81) Jaxx válasza keIdor (#78) üzenetére


Jaxx
csendes tag

Köszi, próbálok finomhangolni rajta (ennél gyárilag 50 fokra van belőve a limit). :R

(#79) NewHope88
A passzív módot jó lenne megőrizni, sokat megy minimális terheléssel a gépezet, olyankor nem szeretném, hogy feleslegesen tekerjenek/kopjanak a ventik. :B

(#80) sirszevenap
Szerencsére ez nem zajong (vagy csak nem találtam még olyan programot, ami felébreszti a tücsköt benne), a 72 fokos maximumot 75 % fordulatszám mellett tudja tartani.

(#83) t72killer válasza keIdor (#75) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez alapján nem az igazi, alapfrekin 16 fokkal melegebb (torture: 20fok) a GPU-nál, tuningon ugyebár ehhez még hozzá kell adni!:

Eközben a 2080Ti founders edisön VRM-je kevesebb, mint feleekkora deltát produkál (7fok, gaming és Furmark alatt is!):

Szval a strixeket és a többi, <5$ ktgetésű VRM bordát lespóroló modellt (valszleg komplett ASUS egyedihűtős portfólió) én továbbra is kerülni fogom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#84) hoolla válasza t72killer (#83) üzenetére


hoolla
aktív tag

Ha találsz majd ilyen képeket a maradék RTX-ekről, tedd már be azokat is ide légyszi. :R

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#86) t72killer válasza hoolla (#84) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglesz! Úgy nézem a Tomshardware általában csinál hőkamerás képeket:R. A többi tesztoldal is igazán beruházhatna egy sima 2080 árába kerülő kamerába, vagy legalább egy olcsó IR hőmérőbe, főleg, hogy már telefonokba is pakolják ezeket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#87) t72killer válasza NewHope88 (#85) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elméletben 150 fok körül adják meg magukat a FET-ek, engem inkább a brutál hőfokgradiens zavar, nem hiszem, hogy a NYÁK és a forrasztások nagyon szeretnék, ha fél centin belül pár perc alatt 50-60 fokos hőfokgradiensek alakulnak ki.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89) t72killer válasza NewHope88 (#88) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az biztos, hogy ennél egy tizedfokkal sem szeretnék rosszabbat: Giga Aorus (1080Ti, a 2080 'istentudja mikor jön...):

Nem vagyok otthon a 1080Ti tuningjában, tud valaki esetleg infót, hogy hány wattig szokták tolni? A 2080Ti-nél kb 400W a "cél" túlhajtáskor.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91) t72killer válasza NewHope88 (#90) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor a 1080Ti-knél megszokott hűtőknél combosabbakra lesz szükség...

Még egy apróság: a két 8pines csati 300W-ot tud produkálni, a PCIe slot pedig 75-öt, ez újabb limitet húz a tuning elé. Tehát a tuningos 2080Ti-k ismertetőjegye lesz a 3db 8as vagy 2db 8as és egy 6os csati?

Szerk, benéztem, az MSI trio 8+8+6-on kapja a kakaót:R Kár, hogy a vizes sea hawk-ról lespórolták az extra 6-ost.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#93) t72killer válasza NewHope88 (#92) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben szerkesztettem:R nem csak tuning, kérdés, hogy ha pillanatnyilag magas extra teljesítmény kell, azaz a minimum fps-t kell kiköhögni, akkor hogy reagál a rendszer? Nem árt egy kis tartalék.

Ezért is csalódás számomra a még csak bejelentett Evga FTW3 (2x8pin), és a giga aorus.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#95) t72killer válasza NewHope88 (#94) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagyok meggyőződve a víz mindenhatóságáról. SzVSz egy igazán ütős lég egy jó nyák-kal párosítva kétlem, h 5%-nál nagyobb lemaradásban lenne egy fc-blokk+custom loop mögött a 2080Ti esetében.

Jelenleg úgy látom, hogy a legtöbb karinál a ~330W-os power limit a fő probléma. A refnyákos karikra már van 380W-os bios, viszont ott meg a 2x8pin lesz korlátozó tényező. Mindent összevetve egyszerre több korlátot feszeget a tuning, az übernyerő egy levegős Trio vagy az ek-blokkos seahawk (2×8+6pin mindkettő) lenne 400w-ot engedélyező biossal. Amíg a bios nem engedi a magasabb power limitet, addig nem sok értelme lesz ezeknek az überkártyáknak. Az evga ftw3, giga aorus meg ugye eleve hamvában holt kísérletek a csúcsdöntésre a 2x8pin miatt. (Ettől függetlenül lehetnek szuper csendes-hűvös kártyák)

A 7900x-et delidelni kell sajna, nincs mese:(

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#97) hoolla válasza t72killer (#86) üzenetére


hoolla
aktív tag

Igen régről emlékszem sok ilyen képre, nem tudom miért nincsenek a mostani RTX tesztekben. Gondolok itt a kosztümös hűtésekre.
Köszi amúgy, jó lenne látni mit mutat az MSI Gaming X Trio.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#98) t72killer válasza NewHope88 (#96) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, hogy szépek a hőfokok, de mit hoz ez teljesítményben, ha nem lehet az 55 fokos karit egyéb limitációk miatt 80 fokig tuningolni? 80fok alatt a hőfok nekem csak egy extra infó, különösebb jelentőség nélkül.

#97: különösképp ilyen kazán kariknál. Összeesküvéselméletem van, a legtöbb gyártó sz.rik a vrm/nyákhűtésre és az általuk szponzorált tesztoldalakat "szépen megkérték", hogy a csúnyaságok maradjanak a szőmyeg alatt...

Mindenesetre ha lesz karim, hóttziher hogy megy a hőképe a magyar és az angolnyelvű tesztoldalakra.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#100) keIdor


keIdor
titán

Csak kérdezem, hogy ahol elfogy egy 330W-os 2080Ti oda a 380-400W-os elég lesz? Dehogy +5% lesz még benne de +25% fogyasztásért cserébe. Nekem időpazarlásnak tűnik a bios cseréje.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.