Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Hubba12 válasza ÁdiBá (#286) üzenetére


Hubba12
senior tag

Szia! Mennyivel keményebb mint a 1080ti volt? :R

Csak az ASUS!

(#302) t72killer válasza NewHope88 (#300) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lemondtam a példányt, amit megrendeltem és kértem helyette egy zotacot. Persze a kereskedőmnél az is épp kifogyott, de jövő hét végére hoznak, csak az MSI-nél van ekkora kalamajka. Az esetleg felbukkanó mellékelt pacman miatt külön jól jön majd az 5éves zotac gari:K

Tudom, a 300W-os max power limitjével, léghűtéssel nem lesz egy tuningkari, de legalább létezik:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#303) ÁdiBá válasza Hubba12 (#301) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Valtozo... Overwatch esetében gondnélkül hozza a folyamatos 165 fps...
1080Ti pályafüggő volt vaalmikor 130-135 fps épp hogy tudott.
Ez leszarja WQhD-ban.

ÁdiBá

(#304) hoolla válasza syberia (#295) üzenetére


hoolla
aktív tag

Nagyon kevés kártya van ide beírva.
Sajna én nem vagyok otthon ezen a héten, én nem tudom tesztelni a Strixet, de az Nvidia fórumon már van egy belőlük. Csak azt remélem, ha lehal az enyém akkor legalább akkor tegye ha már elérhető lesz az FTW3 ultra. Tuti hogy azt kérném a csere Asus helyett...

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#305) ÁdiBá válasza hoolla (#304) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintem felesleges agyalni ezen, hiába veszel full extrás körítesés 2080 Ti-t ha maga a konstrukció hibás...

Valakinek itt ment már tönkre RTX-e forumon?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#306) hoolla válasza ÁdiBá (#305) üzenetére


hoolla
aktív tag

Azert az EVGA nem hagyja hogy bármiféle csorba essen a hírnevén.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#307) ÁdiBá válasza hoolla (#306) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Evga bol több 980 meghalt nekünk, pontosabban kettő... Söt volt ez a nagyon jó classified tipus. Nem tudom pontosan hogy nevezték na az is kinyiffant. De legalább kicserélték.

Csak arra célzok hogy ha a Micron eleve szar memoriákat szállit, azt hiába rakja ra az EVGA a legdurvabb kartyajara, az ott halott ügy.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#308) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Üdv! Az ASUS Dual hűtő mennyire jó? Nagyon hangos és meleg? Jelenleg ROG Strix 1080Ti-m van, amin nagyon meg vagyok elégedve a hűtővel.

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#309) carl18 válasza ÁdiBá (#307) üzenetére


carl18
addikt

+1
Hát igen, lehet bármennyire is extra a kártya többi komponense ha mondjuk a kártya egyik része hibás/rossz teljesen fölösleges. Mert úgy se fog működni, arra kíváncsi leszek az Nvidia mikor nyilatkozik a hibáról pontosan mi okozza.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#310) hoolla válasza ÁdiBá (#307) üzenetére


hoolla
aktív tag

Igen de ha mondjuk a túl magas hő miatt hullanak, akkor az lehet hiba a hőelvezetéssel is, vagyis ha kicsit nagyobb odafigyeléssel vannak összerakva, akkor megelőzhető a probléma. Arra gondoltam, hogy az Evga-nál talán jobban odafigyelnek. Valaki írta, hogy valószínű ezért nincs kosztüm pcb-s kártya, mert azokat talán jobban kiszűrik és így kevés jut el az emberekhez.
De amúgy ez brutál pofára esés...
A kövi szériával valami nagyon nagyot kell gurítania az Nv-nek, hogy ez meg legyen bocsájtva.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#311) ÁdiBá válasza Zoli54213 (#308) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Rendesen kell pörgetned a ventilátorokat a Ti-n.
Igen, meleg sajnos, hangja nem vészes.
Tuning felejtős.
Bár szerintem az összes levegő hűtővel felejtős a tuning....

ÁdiBá

(#312) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kereskedő szerint nem kell annyira kétségbeesni a pacman probléma miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#313) Spirit válasza t72killer (#302) üzenetére


Spirit
őstag

Egyedül maradtam a fronton?Tényleg? Nem néztem volna ki belőled, hogy kihátrálsz. :DDD

(#314) t72killer válasza Spirit (#313) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmi kedvem februárig várni (tapasztalat: ha januárt igérnek, abból még később lesz), a zotacra viszont van esélyem belátható időn belül. Ha tartják a szavukat, már a gépben lenne a sea hawk:(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#315) Spirit válasza t72killer (#314) üzenetére


Spirit
őstag

Zotac a casekingnél is van raktáron 1479€-ért. Ha most megrendeled péntekre a gépedben van. ;)

(#316) t72killer válasza Spirit (#315) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szomszédban lévő bolt se igéri sokkal későbbre, és hozzájuk 10perc alatt személyesen be tudom vinni, ha garis baja lenne. És mivel más boltokban tényleg elérhető, bízom benne, hogy itt se fog késni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#317) keIdor válasza hoolla (#306) üzenetére


keIdor
titán

Ott is voltak gondok, mikor spóroltak a thermal padokon és döglöttek a kártyák. Utána szépen korrigálták a hibát, de az sem tökéletes gyártó, sőt, semmi kiemelkedő nincs náluk. Korrekt az RMA folyamat, de ennyi. Túlhypeolt az EVGA.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#318) hoolla válasza keIdor (#317) üzenetére


hoolla
aktív tag

Persze hogy vannak gondok. Viszont ahogy mondod a reakciójuk kiemelkedő. Túl hypolt? Lehet. Te jobban képben vagy. De pl a nemzetközi gari eléggé alapnak kéne lennie mindenhol hamár ugyanarról a termékről van szó. De nincs mindenhol.
Az exem költözött haza egy vadiúj Asus vagy Msi lapossal, és becsikozódott a kijelző úgy három hónap múlva és nem garizták neki. Ment a kukába.
Nekem szimpatikus az EVGA vga kártya fronton, még akkor is ha ez az RTX rondára sikerült.

Más:
Ezt kell rádobni a Ti-re és egy blokkot azt akkor lesz nemulass:
https://www.techpowerup.com/vgabios/204664/gigabyte-rtx2080ti-11264-181014

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#319) keIdor válasza hoolla (#318) üzenetére


keIdor
titán

Azért mondom az RMA folyamat korrekt, de egy FTW3 is ugyanazt nyújtja mint egy Strix vagy Trio.

Ahogy régen a Classified is a Matrix meg Lightning szintjén volt, ugyanazt tudta, sem többet vagy kevesebbet. Régebben kiemelkedőbb volt, amikor ott volt nekik konkurenciának az XFX, BFG.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#321) envagyok


envagyok
veterán

Szerintem érdemes most várni.
Ha hardveresen kijavítják a hibát, valószínű lesz komolyabb, hogy visszaszerezzék a megijedt embereket.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#322) voodoo98


voodoo98
addikt

BFV RTX-ről tudtok valamit? Benne lesz induláskor?

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#324) syberia


syberia
veterán

GamersNexus sikeresen reprodukált 2 fajta hibát, ami az új kártyákon jelentkezett sokaknál. A fejleményekről remélhetőleg hamarosan beszámolnak.

https://howbad.info/

(#325) keIdor válasza syberia (#324) üzenetére


keIdor
titán

[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#326) t72killer válasza keIdor (#325) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez jó hír, a 3rd party karik amúgyis jóval ritkábban jelentkező problémái ezzel kb felezhetők.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#328) voodoo98 válasza NewHope88 (#327) üzenetére


voodoo98
addikt

Konklúzió ebből a videóból (van még egy):
- BSOD (kék halál) driver hiba és elvileg jönni fog ma vagy holnap nv driver hotfix
- kijelző (monitor) függő a probléma. állítgatták a hz és gsync-et is. 144 hz + gsync-kel eljött nekik. de vkinek 60hz+gsync-kel is.
- freesync-essel nem jött nekik
- multi monitoroknál is (főleg) jelentkezik.

A második videó (nem néztem végig) főleg a hw hibákról és az artifactocról szól (space invaders hiba): Clock Freeze at 1350MHz, Stuttering, Crashing

Leírás:
This is the first hardware-level defect we've looked at. We're still working through all of them, but this one is unique in its frozen clock speed!
Ad: Buy Thermal Grizzly Kryonaut on Amazon (http://geni.us/gntgkryo) or Conductonaut Liquid Metal on Amazon (http://geni.us/gntgconductonaut)

This RTX 2080 Ti XC Gaming is stuck at 1350MHz and will not clock up to base or boost at all. Overclocking is impossible, and trying to boost clocks results in hard crashes, crashes to desktop, or system locks and black screens. Even if we leave the frequency alone, it still can't get normal performance. Performance is significantly below a known good 2080 Ti.

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#329) agocsadam89


agocsadam89
csendes tag

Sziasztok!
TT P5 házamhoz adtak 25 cm riser-t. RX 580 simán megy vele, Gainward 2080 ti gs pedig sajna elvérzik. Foglalatból tökéletes. Próbáltam keresni tesztet, leírást de egyenlőre csak 1080 ti találtam. Ha valaki tud valamit, légyszives írjon. Köszi!

(#330) syberia válasza keIdor (#325) üzenetére


syberia
veterán

"BSODs are now consistently happening on the same set of displays. It seems to be display dependent, and contacts inside NVIDIA have suggested the same."

Kicsit többnek tűnik ennél a probléma, de szerintük egy BIOS frissítés megoldja a problémakört, hát nem tudom. :U Szép dolog hogy önszorgalomból "béta-tesztelőnek" álltak, mint ha erre nem lenne elég Nvidia kapacitás.

https://howbad.info/

(#332) syberia válasza voodoo98 (#328) üzenetére


syberia
veterán

Ilyen kéken bevillanó gömböket még nem láttam. 2080 Ti kártyával jön elő, azt írták neki hogy hogy artifact, küldje garanciában vissza.

https://howbad.info/

(#333) voodoo98 válasza NewHope88 (#331) üzenetére


voodoo98
addikt

Nem egyertelmu h a gsync-hez koze van.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#334) #16939776 válasza agocsadam89 (#329) üzenetére


#16939776
törölt tag

30 AWG-s erek vannak benne, aminek 0,32Ohm/m az ellenállása... :))

Azon kívül hogy megméred a kábel táp ágán eső feszültséget, majd átpatkolod vastagabb kábellel a dugó és az ajzat között a riser-en, nem nagyon tehetsz semmit. :(

Szerintem engedd el.

[ Szerkesztve ]

(#336) voodoo98 válasza NewHope88 (#335) üzenetére


voodoo98
addikt

Nekem se eddig. Kopp-kopp. Max 8-10 ora futas lehet benne, annak jelentos resze terheles alatt.
Holnaptol BFV orrverzesig. :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#338) t72killer válasza syberia (#332) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi fáradtságot vehett volna, hogy odaírja, hogy Founders vagy egyéb gyártó....

Kicsit fárasztó már a sok hisztit hallgatni, aki nyilvánosan panaszkodni akar, legalább annyi legyen benne, hogy SEGÍT másoknak és leírja, hogy milyen gyártótól mikor vette a karit. Egyelőre nem látom bizonyítottnak, hogy a 3rd party gyártók refkarijai több selejtet produkálnának, mint a szokásos ~1%.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#339) agocsadam89 válasza #16939776 (#334) üzenetére


agocsadam89
csendes tag

Köszi! Rámérek

(#340) voodoo98


voodoo98
addikt

Battlefield V-ben vannak nektek fps dropok 2080 ti-al legújabb (Nvidia 416.81) driverrel?
Nagyon szépen vaj simán fut, de időközönként akadnak fps drop-ok, elég zavaró.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#341) syberia válasza ÁdiBá (#307) üzenetére


syberia
veterán

Két garanciában cserélt kártyát küldtek vissza, Micron helyett Samsung memóriával szerelve, állítólag ezek már stabilabban üzemelnek. [link]

(#338) t72killer: Ő pont megfeledkezett róla, de ha tippelnem kéne, Founders Edition lenne a válaszom. Azon amúgy szintén Micron van?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#342) t72killer válasza syberia (#341) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alacsonyabb hőfokok - új steppinget kapott volna a GPU is:F? A 3rd party gyártók is kapnak vajon az esetlegesen frissített GPU-kból és a samu RAM-okból?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#343) syberia válasza t72killer (#342) üzenetére


syberia
veterán

Nem tudom, viszont akinek Micron memóriával van megpakolva a kártyája, az lehet hogy nem fog örülni ennek a hírnek. Ha az Nvidia sem szavaz bizalmat a beszállítójának (Micron), azzal csak növelik a bizonytalanságot, amire pont most nincs szükségük. Se nekik, sem a vásárlóknak.

https://howbad.info/

(#344) t72killer válasza syberia (#343) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem feltétlen ok a pánikra a micron RAM, tudtommal a 1080Ti-k memóriáját is főleg a micron csinálta. Ha 1-2 hónap nyúzás után nem tör elő a Pacman a kártyából, akkor valszleg a következő 5évben se fog...

Amúgy azért volt eddig micron, mert volt valami szerződés a zöldek és a micron között, hogy az első szállítmányt micron vram-okkal tolják ki, simán elképzelhető, hogy most a meghibásodási sztoritól függetlenül keverhetik már a beszállítókat.

Persze, énis nyugodtabb lennék, ha a berendelt karim samu RAM-mal érkezne, de ki tudja, hogy a Zotac mikor kezdi el a samu GDDR6 chipek használatát, főleg, hogy a karim már 99% valószínűséggel Európában van, csak lusta a kereskedőm kiszállítani.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#345) ÁdiBá válasza syberia (#341) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az szívás. Szerintem nekem is Micron ramos a 2080Ti. 1080Ti is az volt.

ÁdiBá

(#346) t72killer válasza ÁdiBá (#345) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért lenne szívás a samu RAM:F?

#341: az induló készleten Micron, de ezekszerint már pakolhatják a samsung chipeket is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#348) ÁdiBá válasza t72killer (#346) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Micron szivás nem a samsung...

ÁdiBá

(#349) t72killer válasza ÁdiBá (#348) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, így világos:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#350) chris0000


chris0000
őstag

hi.honnan fogjuk azt tudni,h már a boltok polcain a Samsung memóriás 2080Ti kártyák vannak? :U
szétszórták a világban ezeket a micronosokat...a valszeg ekkor meg akkor sajnos nem elég...senki se kiváncsi ezekre a micronos bizonytalan kártyákra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.