Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) hhenry válasza Morph76 (#1000) üzenetére


hhenry
őstag

En úgyvettem észre, hogy inkább pár nap alatt elszáll,ha elszáll

(#1002) subaruwrc válasza ÁdiBá (#999) üzenetére


subaruwrc
félisten

na akkor
strix 2070 - drv után szétesik a kép
dual 2080 ti - drv után szétesik a kép,artifactol asztalon is
dual 2080 - furmark full hd alatt artifactol majd lefagy
gigabyte 2070 white - drv után szétesik a kép
msi 2080 gaming x trio - drv után szétesik a kép
dual 2070 - drv után szétesik a kép ...

ez a mérleg eddig amikről én tudok.

(#1003) OlegG válasza subaruwrc (#1002) üzenetére


OlegG
csendes tag

Nekem most halt meg kb 1 honap utan 2080 ti dual,no signal nem ad jelet windows alatt.
ugyhogy azon filozom maradok a 1080 ti nel ,nem akarok 2 havonta gariztatni..

[ Szerkesztve ]

(#1004) hhenry válasza OlegG (#1003) üzenetére


hhenry
őstag

Ez már nem az első ami beszart?

(#1005) OlegG válasza hhenry (#1004) üzenetére


OlegG
csendes tag

de igen csak nem akarok tovabbiba belefutni..

(#1006) hhenry válasza OlegG (#1005) üzenetére


hhenry
őstag

Azt nem csodálom 2070 esetleg

(#1007) OlegG válasza hhenry (#1006) üzenetére


OlegG
csendes tag

koszi, elvileg holnap jon 1080 ti m..

(#1008) hhenry válasza OlegG (#1007) üzenetére


hhenry
őstag

Igaz 1080ti is tökéletesen megfelel

(#1009) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

(#1010) Lotus_Omega válasza ÁdiBá (#1009) üzenetére


Lotus_Omega
tag

vótmá :)
De megint megnéztem :DD

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#1011) hhenry válasza ÁdiBá (#1009) üzenetére


hhenry
őstag

Érdekes :)

(#1012) ForRedGlory válasza Lotus_Omega (#1010) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Latsz kulonbseget? :D Ha igen, en is megnezem ujra.

(#1013) Walter_White válasza Liner (#182) üzenetére


Walter_White
senior tag

Rossz helyre ment, privátot akartam :)

[ Szerkesztve ]

(#1014) subaruwrc válasza subaruwrc (#1002) üzenetére


subaruwrc
félisten

-1 2080 gaming x trio.

(#1015) Devid_81 válasza subaruwrc (#1014) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pontosan hogy kell erteni a - 2080 gaming x trio-t?
Meg egy bejott hibasan, vagy az ami eredetileg bejott az megjavult? :)

...

(#1016) subaruwrc válasza Devid_81 (#1015) üzenetére


subaruwrc
félisten

újabb hibás

driver után fekete képernyő.

(#1017) Devid_81 válasza subaruwrc (#1016) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ohh az durva, hogy ennyi 2080 is doglodik. :Y
Tobb jon vissza belole mint 2080 Ti-bol?

...

(#1018) Walter_White


Walter_White
senior tag

Mi tud ezeken a kartyakon megdogleni ilyen gyorsan, illetve mitöl es hogy ennyi kartyanal tapasztalhato?
(4K lenne a cel, de akkor lehet megis inkabb a mostani arak mellett beújítok meg egy 1080ti-re) elrettent ez az arány..

[ Szerkesztve ]

(#1019) ÁdiBá válasza Walter_White (#1018) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Meleg, VRM, ?
Nem mindenki foglalkozik vele, igazából nem is kellene, ha magától tenné a dolgát a termék akkor is jónak kellene lennie.

De én mikor 60 fok körül látom a GPU akkor tépem a hajamat, én szeretem minél alacsonyabb hőmérsékleten tartani a komponenseimet, legyen az egy M2 SSD, VRM rész, GPU vagy CPU.
Szerintem gyártásban található selejtek is árusitva lettek.
Ezt úgy tudom elképzelni, hogy szúró próba szerint tesztelnek darabokat, amik lehet jók, nem vizsgálnak meg mindegy egyes darabot, pedig ilyen termékeknél, ennyi komponenseknél elvárt lenne.

RTX2080Ti DUAL OC

RTX2080 Strix Gaming OC

Haver új Srix kártyája... :) igaz csak 2080, de szépen megy neki.
Mind a két kártya alapon futott.

Annyit tennék még hozzá, hogy a 2080 Ti véletlenül nem lett kipipálva az Excluise fullscreen.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#1020) Spirit


Spirit
őstag

Na megjött a 3. Zotac 2080Ti AMP. A csomagolásán található interferáló ventillátornál unott fejjel néztem,mikor bontottam,hogy "de jó, forog". Kezd kicsit elegem lenni. Ismét bontatlan, sérülésmentes csomagolás.Köszönet az OCUK-nak.

Alapon a 2-nál sokkal gyengébb, de az elsőnél jobb eredményeket ér el. Kitolt TDP, +100/600mhz és hagy szóljon. Alulról nyaldossa a 2Ghz-et. Azt hiszem ez elég konzervatív tuning, de azért 7-8%-al jobb eredményeket kapok,mint alapon. A maradék néhány %-ért már nem bántanám. Pár napon belül kiderül, hogy mennyire szuicid hajlamú, főleg hogy ez a darab már Samsung ram-os, az előző kettő Micron volt.

[ Szerkesztve ]

(#1021) ÁdiBá válasza Spirit (#1020) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sok sikert hozzá, várjuk a fejleményeket! :)

ÁdiBá

(#1022) torma1981


torma1981
veterán

(#1023) zabcs80 válasza zabcs80 (#868) üzenetére


zabcs80
tag

Csak egy kis érdekesség, január 8-án garanciában Iponban leadott Asus Rog Strix RTX 2080 Ti OC-met, a mai napon kaptam vissza.Cserélték. Fél óra működés után még megy.

(#1024) t72killer válasza Spirit (#1020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

fingers crossed:R, hosszú életet a karinak és gazdájanak.

+#1023: úgy látom gyarapodnak a samsung ramos karik - nem tudom, jó jel-e ez, lehet a problémának semmi köze a ram gyártójához..,

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1025) zabcs80 válasza t72killer (#1024) üzenetére


zabcs80
tag

Mondjuk az előző kártyámon Micron ramok voltak. Iponban azt mondták, hogy nem a memória a szar, hanem a memóriavezérlő és “találkozunk még”. Remélem ezt már nem kell garanciában visszavinni.

(#1026) Walter_White válasza zabcs80 (#1025) üzenetére


Walter_White
senior tag

" Iponban azt mondták, hogy nem a memória a szar, hanem a memóriavezérlő és “találkozunk még” "

Bíztató :D...
Nekem utoljára ezt egy kompakt víznél mondták, mikor visszavittem, pumpaleállással, ami ráadásként megölt egy i7-es procit is.., hogy sorra halnak a kompaktok, Corsairek is, és van jó pár darab a szervizükben... azóta csak építettben utazok..

[ Szerkesztve ]

(#1027) subaruwrc válasza Walter_White (#1026) üzenetére


subaruwrc
félisten

mindegyik aioban a szivattyú áll meg

de mondjuk egy nzxt vagy corsair nem szivárog ellenben a coolermaster rgb-k mostanában sorban ezzel jönnek vissza

(#1028) hoolla válasza zabcs80 (#1023) üzenetére


hoolla
aktív tag

Itt van az enyém is. Vajon a Pixel és a Texture Fillrate miért nem ugyan az mint a tiéden?

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#1029) Cobrusz válasza hoolla (#1028) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Mert a tieden magasabb OC van :))

(#1030) hoolla válasza Cobrusz (#1029) üzenetére


hoolla
aktív tag

Az OC-nak semmi köze azokhoz a számolhoz. A TPU-s tesztben 200mhz+ van a kártyán és mégis jóval alacsonyabbak azok az értékek.
Az én józan paraszti eszemmel azt gondolnám, hogy pl. minden Strix OC, ugyan olyan ratekkel kerül a polcokra.
Ugye ha magasabb a szám, gyorsabb a kártya. Tehát hiába van a TPU-s tesztben 200mhz extra, mégis az én kártyám jön ki gyorsabbnak. Vagy akár az MSI Lightning... Az én kártyám agyonveri azt is a tesztekben, alacsonyabb órajelen.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#1031) Devid_81 válasza hoolla (#1030) üzenetére


Devid_81
nagyúr


Alap


OC

Mondjuk megprobalnam a helyedben OC nelkul, es akkor lehet osszehasonlitani a kartyakat ;)

...

(#1032) Cobrusz válasza hoolla (#1030) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Már hogyne lenne, ahogy emeled az órajelet az is nő :W

(#1033) t72killer válasza Walter_White (#1026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

izé, a memvezérlő nem a gpu-ban van:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1034) hoolla válasza Devid_81 (#1031) üzenetére


hoolla
aktív tag

Már ágyból telóról irtam a második hsz-t... Azért néztem egy másik tesztet összehasonlitásként. Már csekkoltam én is a sajátomat OC nélkül és láss csodát ugyan azok az értékek.

De...!! :) Itt miért jóval alacsonyabbak a Fillratek amikor nagyobb OC van a kártyán mint az enyémen, sőt alacsonyabbak az értékek az alapon lévő kártyáénál is. :F

Most nézem, hogy ott a memory bandwidth is, már már bugosan alacsony...

(#1032) Cobrusz Oké Oké bocsi :B lásd fent.

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#1035) Zilahi91


Zilahi91
újonc

Sziaztok!

Végig pörgettem gyorsan a threaded és azt látom h eléggé bajos tud lenni az új 2080. Pont most állok egy új gép vásárlása elött amibe egy ilyen kártyát szerettem volna.

Szeretném kérni a javaslatotokat. Megéri megvenni vagy nézzek inkább mást?

(#1036) Devid_81 válasza Zilahi91 (#1035) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azonkivul, hogy a legtobb 2 ventis 2080-as eleg forron megy nem igen van veluk baj. :N
Mijen bajra gondoltal pontosan? :F

...

(#1037) ÁdiBá válasza t72killer (#1033) üzenetére


ÁdiBá
addikt

EZ azért érdekes mert felépitésben nem változott a régiekhez képest, tehát a memória szintén crossbar ha jól tudom szintén 352 bites mint az elődje 1080Ti nél.
Ezt csak azért mondták, hogy mondjanak valamit...

TU102

GP102

Itt egyértelműen látszik, hogy a GPU-ban van a memória vezérlő... ugyan úgy mint a GP102-ben teljesen.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#1038) gbors válasza ÁdiBá (#1037) üzenetére


gbors
nagyúr

Hogyne változott volna, a GP102 ~1400MHz-es GDDR5X-szel dolgozik, a TU102 pedig ~1800MHz-es GDDR6-tal. Anno a GDDR5-tel is voltak gondjai az NVIDIA-nak, könnyen lehet, hogy most is a memóriavezérlő a bűnös, esetleg részben.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#1039) ÁdiBá válasza gbors (#1038) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én ezt úgy látom hogy a GDDR6 ig nem jut már el az információ, mert ha a GDDR6-hoz köze van akkor egyből a Ram a hibás jelenesetben a Micron vagy Samsung ram.
De itt maga a memória vezérlőnél inkább az számit hogy mivan a GPU-ban, ami évről évre ugyan azon az elven épül fel, semmi nem változott nem egy HBM2 rendszer.

Én lényegében ezt úgy képzelem el, hogy mindegy milyen kereket (GDDR6-GDDR5X) raksz az autóra ha a motor döglött, de akkor sokkal jobban hullanának ezek a kártyák.
Akkor egyértelműen TSMC gyártási hiba, és elvannak baszva a Turing GPU-k.
Ilyennek már azért lett volna durva vizhangja.

Ilyen szinten nem értek hozzá, de nincs kizárva ez sem.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#1040) Zilahi91 válasza Devid_81 (#1036) üzenetére


Zilahi91
újonc

Hát ahogy olvasgattam az embereknek erősen ki kellett használni a garanciát mert vmi mindig megdöglött rajta. :/

De akkor ha egy 3 ventiset nézek akkor az nem pörög túl? Sajnos nem döntöttem még el pontosan melyik legyen. Elég rég volt h beleástam magam ilyesmikbe.

(#1041) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem tudom, volt-e már, de az iPonban akciós a Gigabyte mezei RTX 2080Ti-je, 384 ezret kérnek "csupán" érte.

(#1042) gbors válasza ÁdiBá (#1039) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezek a problémák nem a logikai blokkdiagram szintjén merülnek fel, még csak nem is a bitek szintjén, hanem elektronikai szinten. Ott pedig jelentős változás a GDDR6. Akár az is könnyen lehet, hogy egy robosztusabb memóriavezérlővel a memóriák jól működnének, és ugyanakkor robosztusabb memóriákkal a memóriavezérlő jól működne. A kerekes hasonlat is ezért nem jó - a vezérlőnek és a memóriáknak szorosan együtt kell működnie. Valamennyi tolerencia mindkét oldalon van, de lehet, hogy nem elég.
A TSMC gyártási hibát sokkal kevésbé tartom valószínűnek.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#1043) ÁdiBá válasza gbors (#1042) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Értem.
Viszont az biztos, hogy a termékeket lehetett volna picit jobban ellenörizni gyártás után...

ÁdiBá

(#1044) zabcs80 válasza hoolla (#1028) üzenetére


zabcs80
tag

Neked is asus strix oc-d van? Sztem az enyém az alap.

(#1045) Devid_81 válasza Zilahi91 (#1040) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elsokorben nem porog tul semmi, pont, hogy huvosebbek a 3 ventisek, masodik korben meg mindketten rossz topikban vagyunk ha az RTX2080-rol beszelgetunk :B :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#1046) Zilahi91 válasza Devid_81 (#1045) üzenetére


Zilahi91
újonc

Oh! Megsúgom öszintén én csak azt hittem h a Ti-n erősebb maga a chipset de kb ugyanaz :P akkor áttérek a másik topikba. sry!

(#1047) keIdor


keIdor
titán

(#1048) Bandit79


Bandit79
aktív tag

(#1049) Devid_81 válasza keIdor (#1047) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hozzaszolasok kozott:

Basiq Techniq
10 hours ago
I work at an RMA centre and boy you wont believe the number of RTX cards thats been sent in for artifacting and crashing. It got so bad to the point we have to stop selling the RTX cards until the problem is fixed

IggysQuest
10 hours ago
I had my msi ventus 2080ti die after a week, exactly how it does in the video, artifacting while in any 3d task. My second one is an evga black which died after a month, this one however crashes after a minute a so even while in Windows. Rma for it got approved while watching this vid. The card is great while it works, but definitely would not recommend it until the issues are resolved.

Igor Aleksandrovich
10 hours ago
Im on the second RMA now. Second card came with Samsung and yet failed in just 3 days. Now it shows error 43 in device manager. And no amount of "clean drivers" or even "clean OS install" can fix it. Luckily i have my poorly repaired 1080Ti with wires shunting the burned places after a liquid spill on my watercooling rig. But even in this frankenstein state it works like a charm. No problems for 1.5 year whatsoever. It just works :)

Samu ramosok kisebb szamban hallnak meg, es szinte mind egytol egyig leroh@d 2-3 het alatt max, attol fugg kinek mennyi ideje van jatszani gondolom.
Es meglepoen magas a 2080/2070-esek szama is am, nem csak a Ti. :K

...

(#1050) TTomax válasza Devid_81 (#1049) üzenetére


TTomax
nagyúr

Kiváncsi vagyok hogy a 2060 hogy fogja birni...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.