Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) t72killer válasza ÁdiBá (#747) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#749: értem, köszi:R

Kíváncsi vagyok, a zotac hogy áll a hűtőb.szkuráláshoz, ha garira kerül a sor:F? A csavarokon nincs matrica, persze ettől függetlenül észreveszik, ha valaki babrálta a hűtőt pl az új pasztából.

#748: ha 10fps lenne az alap, amire rájön a +10, akkor még csak-csak:DDD. De nagyon nem ez a helyzet:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#752) KAMELOT válasza keIdor (#750) üzenetére


KAMELOT
titán

Akinek kell a sok memória annak jó! Játékra 2080/2080Ti elég.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#753) t72killer válasza KAMELOT (#752) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha lehetne teljesértékű quadro 6000-ré moddolni, akkor egyeseket valszleg nagyon érdekelne a dolog:R Egyébként nemsokmindent tudok elképzelni hirtelenjében, ami tényleg felzabál ennyi vram-ot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#754) KAMELOT válasza t72killer (#753) üzenetére


KAMELOT
titán

Hehe jó árakon vannak ezek! Igaz akinek ilyen van az sok pénzt keres vele! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#755) t72killer válasza KAMELOT (#754) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, egy építésznél 1db projectnek vissza kell egy ilyen árát hoznia.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#756) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Ha 2080 videokártyát szeretnék venni, ez jó választás lehet? Megbízok a gyártóban.

[ Szerkesztve ]

(#757) Devid_81 válasza marco0007 (#756) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha megbizol benne akkor mar ez felig meddig dontes is ;)
De ez a Ti topik amugy :P

...

(#758) t72killer válasza marco0007 (#756) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jónak tűnik! Érdekes, hogy a gyártó oldalán egy szó sincs "BLISS"-ről, a 4184 a Phantom GS, aminek elvileg spéci NYÁK-ja van, a Phoenixeknél combosabb hűtővel, hajrá:R

Jaigen, ->2080 topik, bár a legelején se voltam híve a 2070/80/Ti különcködésnek:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#759) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Ma is nyúztam a kártyát, egyértelmű, hogy a Tekercsek melegedése okozta a kártyán a megálló kép szindrómát 120% TDP mellett.
A következtetésem pedig az, hogy a DUAL gyárilag se hűti a tekercseket, amit még a referencia terméken is található.
Gondolom nem fért bele a keretbe, a kártya hátlapja játék közben teljesen felforrósodik, most belegondolva a VRM részek körül, tekercsek körül.
Sajnos szenzor nem jelzi, hogy ott mi történik.

Csak gondoltam megosztom veletek a tapasztaltaimat, hogy a tekercsek hűtése is kötelező hosszú távon.

Most hogy van kontakt a blokk és a tekercsek között kb 5 fokkal melegebb lett a GPU, de ez annak is köszönhető hogy újra kellett pasztáznom a chippet és nem volt már itthon abból a gyémánt alapú gyurmából, csak a EK blokkhoz kapott maszlagból.

Ez miatt az ASUS DUAL én személy szerint kerülném mint esetleges új vásárló.

1. Hátlapon semmi kontakt nincs semmivel csak disz minden.
2. Tekercsek hűtése 0, bevan zárva a sűrű lamellák alá.
3. A hűtőnek a teljesitménye elég kritikán aluli, 75-80 fokig simán felmegy a kártya 100% ventivel.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#760) Devid_81 válasza ÁdiBá (#759) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Adj neki a masik oldalrol egy kis aktiv hutest.
Nalam -2 fok a GPU-n, es legalabb -10 a VRM-nek az eredmenye.

Bar en mostansag 100% TDP-n hasznalom, mert konkretan kb 2-3 fps-t hoz +50W fogyasztas ha 120%TDP-n van...
Es igy az orajel 2000-2040 korul mocorog 2040-2055 helyett, de szerintem hagyom is igy, ezzel is -5 fokot nyertem...lassan olyan hideg lesz a kartya, hogy futest kell szerezzek hozza :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#761) KAMELOT válasza ÁdiBá (#759) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyen kártyánál már szerintem alap lenne a FC blokk vagy kompakt vízhűtéssel árulni. Én biztos egy alap kártyát veszek majd + blokk.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#762) ÁdiBá válasza KAMELOT (#761) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen, 1080Ti-nél még ennyire nem volt kritikus a helyzet, de ha nem történik valami forradalmi áttörés mondjuk 180W fogyasztás mellett egy 2080Ti teljestimény, addig egyre nagyobb szerepe lesz a viznek.

ÁdiBá

(#763) KAMELOT válasza ÁdiBá (#762) üzenetére


KAMELOT
titán

Látod, ahogy csökkentik a nm-ert úgy nő a hőtermelés is. 300W+ fogyaszt a 2080Ti. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#764) t72killer válasza ÁdiBá (#762) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A léghűtéseket is igazán megcsinálhatnák jobban. Jobb kontakt a vrm/doubler elemekkel, RAM-chipekkel, több réz...

#763: ez azért nem egyedi eset a világtörténelemben, a 290x, 980Ti is ennyit ettek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#765) keIdor válasza ÁdiBá (#759) üzenetére


keIdor
titán

100% TDP mellett is? Ne feledd, a gyártó azzal garantál csak stabil működést, ennek kitolása is OC-nak számít. Bár nyáron ha nincs klíma szerintem ugyanúgy probléma volna.
Én ha vennék Asus Strix vagy MSI Trio lenne, de én eleve maradnék levegőnél.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#766) ÁdiBá válasza keIdor (#765) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem, 100% mellett nem csinálja.

ÁdiBá

(#767) Spirit


Spirit
őstag

Nem bírja a tuningot ugye a kártyám, annyi baj legyen, csak egy kis TDP kitolás lesz. Egyszer-egyszer képhibákat vettem észre. Nem gond, leszedem a TDP emelést is. Úgy is sikerült néhányat fagynom. Sebaj,biztos driver. DDU, reinstall, BF5 már a menüben vagy max belépés után 5 perccel szó nélkül kivág az asztalra.Áhh, biztos csak szoftveres bug. Nézzük csak megint azt a 3Dmark-ot.(28-án mikor beüzemeltem, 4-5 órát járattam, hibátlan volt)

A tipikus memóriahibára utaló színes villanások, majd 2 percen belül csonttá fagyás,csak a reset segít. Szóval most nyüstölöm, hogy a lehető legegyértelműbben dögöljön meg és kipróbálom a garizást az angol Overclockers-el.

Élt 5 napot.

szerk: 6500Mhz-re downclockolva a memóriát nem hibázik. Az azért nem semmi. Jövő héten már csak 5ghz-et fog tudni:D

[ Szerkesztve ]

(#768) t72killer válasza Spirit (#767) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egyre inkább a kolléga VRAM-hűtés hipotézisét erősíti a #726-ban. Fogd be bányászni, hadd füstöljön.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#769) Spirit válasza t72killer (#768) üzenetére


Spirit
őstag

Ez még igaz is lehetne, de ugyanilyen hibával döglik el a többségnek típustól függetlenül. Mindenkinél rossz lenne?

(#771) t72killer válasza Spirit (#769) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

de senkitől se hallottam, hogy a downclock elkergette volna a pacmant.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#772) Spirit válasza t72killer (#771) üzenetére


Spirit
őstag

Én is csak itt találkoztam vele:
https://www.youtube.com/watch?v=JIRfPlC15uc
4:24-nél.

[ Szerkesztve ]

(#773) t72killer válasza Spirit (#772) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja, még 1 5let a gari kiprovokálásához: süsd meg!

azaz ha lehet, vedd le a venti fordulatszámot minimumra, hajtsd vram-zabáló pl bányaprogival, és rakd az egésh gépet a radiátor mellé.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#774) #45997568 válasza Spirit (#767) üzenetére


#45997568
törölt tag

Irj az OCUK-nak, hogy mi a gond, linkeld nekik a videidat meg hogy milyen modon produkalta a kartya es kapsz egy RMA-t. Ha elakadsz nyelvi problemakkal, van ott egy Tunde nevu alkalmazott, jo esellyel magyar.

Nem kell megolni a kartyat, ha reprodukalni tudjak a hibat akkor cserelik vagy refund.

[ Szerkesztve ]

(#775) Spirit válasza #45997568 (#774) üzenetére


Spirit
őstag

Köszönöm szépen, pontosan ezért csináltam a videókat, már éjszaka megírtam a levelet nekik. Nem fogom direkt megsütni, felesleges, kinyírja ez magát. VRAM-ot visszavettem 6498-ra(ez a minimum, amit enged) és loop-ban Time spy éjszakára. Reggelre már a 0 pont fogadott, valahol 4 óra járatás után megadta magát. Újra elindítva már alacsony frekin is jönnek a hibák.

Mégegyszer köszi a tippet.Ha összeszedem magam elboldogulok írásban, max a futárosdi lesz érdekes,mert soha nem küldtem még csomagot külföldre így, az OCUK által megadott címre is csak vakargatom a fejem egyelőre.

(#776) ÁdiBá válasza Spirit (#770) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez nagyon csúnyán megdöglött...
Tegnap a kártyámnak a hátlapja az EK * RTX2080Ti hátlap, a VRM rész fölött elérte az 52 fokot.
Ez gáz?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#777) Spirit válasza ÁdiBá (#776) üzenetére


Spirit
őstag

A linkelt Nexus-os videót nézd meg. Mivel senki nem mondott hivatalosan semmit, megkérték a nézőket,hogy a döglött 2080Ti-ket küldjék el nekik,hogy nagyobb mintán tesztelhessenek. Utána mindenki visszakapta és mentek gariba. Amit innen és moshonnan összeszedtem:
Nincs összefüggés a döglés és a hőfok között, nem a NYÁK tervezése áll mögötte, nincs rá befolyással a tuning. Frissebb firmware-el is ugyanolyan rosszak.Samsung ramosokból kevesebb a döglött, de abból is van. Valami a memória körül van, de hogy mi okozza, egyelőre senki sem tudja.

(#778) Devid_81 válasza ÁdiBá (#776) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azok a VRM-ek meg a 125 fokot is tulelik, bar soha nem szeretnek latni egyetlen alkatreszt sem olyan hofokon menni.
Ha a hatlapod 52 fokos a VRM korul akkor tippre a VRM egy tizessel lehet tobb de legyen 20fok legrosszabb esetben...es meg boven olyan erteken belul vagy amitol a kartyad mukodhetne akar 10 evig is. ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#779) ÁdiBá válasza Devid_81 (#778) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Akkor ilyen 60-70 fokon még nem kell parázni?!

Az X299 nek is 65 fokos a VRM-je, picit sokallom, és vizet kap...
Az mit művel akkor léggel...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#780) Devid_81 válasza ÁdiBá (#779) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem veszes hofok az meg :N

Ha vizzel 65 fok akkor valoszinuleg egy jo eros huzatos hazban is lenne vagy 80+ leggel...eppen birja...de en azt se szeretnem nezegetni hosszu tavon :D
Nalad a 65 az okes :K

...

(#781) ForRedGlory válasza Spirit (#772) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ehh, ez szivas. Remelem gyorsan cserelik. :(

(#782) torma1981


torma1981
veterán

Azért ez nagyon szomorú, hogy egy majd 500k-s VGA ilyeneket csinál és semmi hír hogy mitől. Azt mondták pár darab csak. Háát ez nem csak pár db. Főleg, hogy ezek nem a kezdeti gyártások.

(#783) zabcs80


zabcs80
tag

Sziasztok!

Sajnos az Asus Strix OC 2080ti-m valszeg meghalt, kb. 10 perc játék után színes pöttyök kezdenek villógni és kifagy. Gondolom ezen már csak a garancia segít.

(#784) ÁdiBá válasza zabcs80 (#783) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Uhhh mióta van meg a kátya?

ÁdiBá

(#785) zabcs80 válasza ÁdiBá (#784) üzenetére


zabcs80
tag

November 16. óta. És kb. december közepe óta csinálja.

(#786) t72killer válasza torma1981 (#782) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon kíváncsi lennék a valódi számokra, nem lepne meg, ha 80% alatt lenne az egyéves túlélési arány - amit persze csak jövő ilyenkor tudunk majd meg. Mindenesetre 3+év komoly gari nélkül ez a kártya erősen értékcsökkent termék lesz, mihelyst realizálja a valódi helyzetet a gamer-tábor.

Ha jól számolom akkor, a topikban ez a kettő, egy zotac amp és egy asus strix halálozott el.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#787) ÁdiBá válasza t72killer (#786) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Egy ASUS dual túlmelegedési problémával küldött vissza a tulaja garanciába...
Bár az nem ment tönkre.

ÁdiBá

(#788) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

A kisherceg köszöni, de jól van egyelőre. :D

(#789) zabcs80 válasza t72killer (#786) üzenetére


zabcs80
tag

Hétfőn visszaviszem az Iponba, gondolom jó sokáig fognak rajta ücsörögni.
Az biztos, hogy meghalt.

(#790) Spirit válasza zabcs80 (#789) üzenetére


Spirit
őstag

iponba?hujjujjujj..ha nem húz lángcsóvát, az szerintük hibátlan vagy kapsz egy másik javítottat a régi dobozába..egy hónap után. Inkább küzdök a postázással külföldre. Szegény Te..

Még feladás előtt ránéztem megint gyári órajeleken a kártyára, mostmár win alatt is volt, hogy szemetelt.

[ Szerkesztve ]

(#791) zabcs80 válasza Spirit (#790) üzenetére


zabcs80
tag

Sajnos, nálunk a garancia csak dísznek van. Ipon egy förtelem, de a többi is csak addig jó fej, amig vásárolsz.

(#792) t72killer válasza zabcs80 (#791) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elmehetnek a ....ba, ha egy pacmanes kártyát visszadobnak.

Ha jól rémlik itt is ajánlgatták nekem a boltot, merthogy szállítanak külfödre - és épp volt náluk készlet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#793) hoolla válasza zabcs80 (#785) üzenetére


hoolla
aktív tag

Hány óra játék van a kártyában kb? Nekem is strix oc-m van azért kérdezem. Én most járok úgy 100 óra intenzív használatnál és még semmi pedig húzva is van.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#794) zabcs80 válasza hoolla (#793) üzenetére


zabcs80
tag

Max. 50 óra. és nem volt húzva. Sajnos nekem hibás jutott...

(#795) subaruwrc válasza Spirit (#790) üzenetére


subaruwrc
félisten

minek kell kelteni a flamet?
van egyedi ilyen tapasztalatod vagy csak haver koma jóbarát mondta az okosságot 3 sör után ?

ha fostos javított kártyát kapsz a régi dobozába akkor azt pl az asusnak köszönd meg,nem az ipon javítja a kártyákat a sufniban ... :U

(#796) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Emlékszem, mikor arra ösztönöztek Augusztusban, hogy várjam meg legalább míg megjelennek ezek a csodák. Ha másért nem, akkor azért, hogy hátha lentebb megy az 1080Ti ára. Hát szinte semmivel nem mentek le és ezek a kártyák is vicc kategóriák. Mind ár mind minőség szempontjából. Pedig annyira vágytam egy ilyenre, de ebből csak a köv gen lesz. Ezeket Én kihagyom.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#797) t72killer válasza sirszevenap (#796) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha tudsz várni, az általában kifizetődő. Az elmúlt 2 év kakukktojás volt a bánya miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#798) ForRedGlory válasza Spirit (#790) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Iponnal garis ügyintézésem kb kétszer volt, mindkét alkalommal teljesen pozitív lett a vége. Kétlem, hogy nagy gond lenne velük.

Az mondjuk tény, hogy puszira nem segítenek. Pár hete küldtem nekik egy levelet, hogy a náluk vett és pár hete lejárt garanciás billentyűzeten 1-2 gomb duplán érzékel, tudnak-e segíteni a javíttatásban. Azóta várom a levelüket... 1.5 millió forint kifizetése után azért lehetnének rugalmasabbak. Bár gondolom nincs náluk ilyen lojalitás program. :D Nem ingyen vártam volna el a javítást. Na de mind1, ez nem garis téma amúgy sem.

(#799) hoolla válasza zabcs80 (#794) üzenetére


hoolla
aktív tag

Értem. Köszönöm. Meglátjuk, hogy az enyém megmarad é.
Sok sikert a gyors ügyintézéshez!!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#800) ÁdiBá válasza ForRedGlory (#798) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nekem is volt többször iPonnal dolgom.
Z5500 mélyláda kétszer volt kontaktos, mind a kétszer cserélték és teljesen újat kaptam, csak pekkükre az egyiknek a vezérlője a majd a mély lett oda, gond nélkül felajánlották, hogy adnak Z906-ot helyette, ne szenvedjek tovább a Z5500-asokkal.
Azóta gond nélkül használom a Z906.
Sokan azt mondták itt PH hogy újra csomagolják a hibás termékeket, hát fiúk, nekem eredeti bontatlan termékeket küldtek mindig garancia után.
Úgy hogy én se hiszem, hogy ott bárki is azt csinálná, hogy szivatja az ügyfeleket...

Aqua computer garancia, egér javitás, 4 napig tartott.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.