Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Devid_81 válasza t72killer (#900) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Amig nem melegszik el addig tartja azt. Vagy amig nem fut bele olyan 3D-s szamitasokba amikor mar tulszalad a 100% TDP limiten.
Az a frekvencia addig valos amig valami a fentiek kozul be nem koszon, utana jon a drop :)

...

(#902) t72killer válasza Devid_81 (#901) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az a frekvencia addig valos amig valami a fentiek kozul be nem koszon, utana jon a drop" - de a drop-ot is kiírja, lévén valósidejű nem:F? Tehát marad "valós". Az volt a kérdés, hogy mennyire pontos ez, azaz tényleg annyin pörög-e a gpu, mint amennyit a gpu-z valósidejű szenzor tabja kiír:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#903) Devid_81 válasza t72killer (#902) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tenyleg annyin porog mint amit kiir es igen valos idoben :K

...

(#904) t72killer válasza Devid_81 (#903) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény, ezzel meg is simogattam a kártya buksiját:R :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#905) hoolla válasza Devid_81 (#899) üzenetére


hoolla
aktív tag

Köszönöm... de nem vagyok meggyőzve. :)

Ez mind igaz amit irtál, azt is értem, hogy a harmadik "Maximum" Boostot kapom a fentiekben leirtaktól függően. Tehát ha kitolom a TDP limitet, vagy lekapcsolom a ventiket, vagy a mélyhűtőbe rakom a gépet. De az a 300mhZ, ami ráadásúl mindig pontosan 300mhZ ( csak akkor nem, ha a memoria is huzva van) az rájön az értékekre.
Tehát alap órajel, gyári boost freki 1665mhZ és amint elinditok bármilyen progit, máris 1965mhZ-cen pörög, és innen kezd el valóban droppolni, ha valami nem fekszik a kártyának. Ha erre még kitolom a TDP limitet, akkor azzal megszűntetek egy "problémát", majd feltolom a ventiket, megszűntetve még egy lehetséges droppoltató tényezőt és igy kapok egy nagyon jó átlag mhZ-cet. De még mindig a 300mhZ extrával.

Kérdezem én, ha ez a 300mhZ egy "ajándék" a Te általad leirt harmadik Boost formájában, akkor miért nem a nagyobb mhZ-cet irják rá a dobozra? Vagy a monitorozó progik mért nem a kisebb számot irják ki?
Nem droppol 100mhZ-eket egy kártya sem normális körülmények között.

Az, hogy miként volt a Pascaloknál nem tudom, mert nem érdekelt a tuning akkor még. Ennél a kártyánál más a helyzet, szeretem kifacsarni belőle a maximumot. Igy most kezdett el foglalkoztatni a dolog. Amúgy ahogy elnézek pár hozzászólást, bizony nem én vagyok az egyetlen aki meg van ettől a két értéktől zavarodva.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#906) hoolla


hoolla
aktív tag

Egy kis 8K RTX Titan Sli-vel

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#907) ForRedGlory válasza hoolla (#905) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hirtelen ezt találtam. [link] (Általánosságban, nem tudom a kérdésedre is van-e benne válasz, nem olvastam végig. :D)

[ Szerkesztve ]

(#908) Devid_81 válasza hoolla (#905) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azert nem irjak ra a dobozra a boost 3ik lepcsot mert rengeteg tenyezo van ami befolyasolja. :)
Tegyuk fel a Te tulajdonodban levo osszes kartya dobozara rairodna a max boost:
Majd megveszi ezt a kartyat az atlag user, a rosszul szellozo hazba berakja mindezt, eljon a nyar amikor akarva akaratlanul ezek a kartyak 75 fok felett fognak menni terhelve...es mit lat?Nem megy a kartya csak 1800-n pedig a dobozon azt irtak 1987mhz max boost...
Maris jonne a panasz a usertol, hogy mi az hogy nem megy a kartyaja rendesen?!

Pascal idoszakban voltak olyan kartyak ahol rairtak a max orajelet a gyartok a termek dobozara, illetve benne volt a leirasban valahol, pl GTX 1080 Ti Giga Aorus Xtreme-nek tudnia kellett stabilan a 2037MHz-et, ugyan nem tartotta csak akkor ha nagyon hideg maradt a GPU terhelve, de valoban annyit tudott is egy pillanatra :)
Sott elviekben a felso hatart ha jol remlik 2067Mhz-re lottek be ezeknel, ezt a max boostot csak a 3Dmark mutatta a teszt vegen az osszesitesnel ha jol remlik, de a Heaven Bench az tuti mutatta. :K

Ezt a harmadik lepcsot ugy kell kezelni, hogy "optimalis korulmenyek kozott" megvan, egyebkent meg nincs :N
Ezert sem zavartatjak magukat a gyartok azzal, hogy rairjak a dobozra.

Es meg akkor tegyuk hozza a GPU silicon lottery-t is, azon is nagyon sok mulik am :K
Ha a GPU silicon "jol sikerult" akkor kisebb feszultseg is eleg neki, hogy ugyan annyin menjen mint a masik GPU silicon, ami "rosszabbul" sikerult.
Es ugye a fogyasztas a feszultseg fuggvenyeben csokken/emelkedik, es a kartyaknak a TDP limitje megszabja, hogy a komplett VGA PCB-n elhelyezett alkatreszek mennyit vehetnek fel max.
Jobban sikerult GPU akar magasabbra is boostolhat mert nem kostol bele a power limitbe olyan hamar, mint a rosszabbul sikerult tarsa.

Foleg a Pascalok voltak jok tuningra ha jol hutve voltak vizzel, kozben mehetett neki az OC, es a kulonbseg tenyleg egeszen jo volt, megerte oket tuningolni bizonyos kereteken belul :)
A Turing mar egy kicsit mas teszta, mert most mar a voltage lock is bekerult, bios editor meg ezekhez sem lesz, Pascalhoz sem volt a feloldasra. Pascalnal is volt voltage lock, de egyeni freki gorbevel 1.063v rol 1.09x-ig felment a feszultseg azert, Turingnal jelenlegi allas szerint ez sincs mar :(

...

(#909) hoolla válasza ForRedGlory (#907) üzenetére


hoolla
aktív tag

Köszi, de ez is csak azt mondja el amit (#908) Devid_81 irt le. Nem ir semmit, specifikusan arról, hogy miért 300mhZ.

(#908) Devid_81: Tehát, lényegében, a kártya adatlapján lévő core clock, az garantált, még a lehető legroszabb körülmények között is. Vagyis kapunk ajiba 300mhZ-t, ami, ha a körülmények adottak, marad is annyi.
Igy az én előző irásaimban, ott követem el a hibát, hogy elvileg nem droppolnak a kártyák a névleges (a dobozra irt) frekiről. Ezt mi nem látjuk, mert a névleges freki az nincs jelen kb soha.
És innen magától értetődően jön egy kérdés megint, hogy akkor mi az az állapot, amiben én használni tudom a kártyámat a dobozon feltüntetett frekvenciákon? És milyen teljesitményt kapok?
Vagyis a garantált mhZ, pl a Poseidonon, fényévekkel a legalapabb modell boost frekije alatt figyel. Tehát elméletben, a lehető legolcsóbb modell képes porrá alázni a méregdrága KingPin-t és társait. :F

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#910) hoolla


hoolla
aktív tag

Eredmények a dobozon feltűntetett Core clock-al:

Time Spy

Port Royal

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#911) Spirit


Spirit
őstag

Apa, kezdődik!

Elkezdett instabil lenni +100/+800-on. Reggelre már a memóriatuningot nem bírta, délután már a gpu tuningot sem, mostanra alap tdp-vel is kiakad minden pár másodperc után. Most nem random bezáródása van a progiknak, hanem rommá fagyás 1-2 színes villanás után. Alap memória órajel alatt tökéletesen működik..még:D Ezt már komolyan nem hiszem el.

(#912) hoolla válasza Spirit (#911) üzenetére


hoolla
aktív tag

Nem hangzik túl jól. Én a helyedben néznék egy über modellt és fizetnék rá egy picit inkább. Már ha a bolt hajlandó erre a műveletre a csere helyett.

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#913) Devid_81 válasza Spirit (#911) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez konkretan szivas, akkor a masodik Zotac? :F :Y
Szerintem ne kerj toluk ujra Zotac-et, menj at masik markara.
De ha belenezek forumokban, vagy akar newegg.com review-k stb, minden markabol belelehet nyulni ebbe... :W
Pedig elegge rajta voltam mostanaban, hogy lecserelem az 2080-at egy 2080 Ti-ra...
Viszont nalam viz kerulne ra, szal bontom a gyari a hutest, es nem tudom van-e kedvem a garancia "kockaztatashoz" emiatt.
A legolcsobb OC-s modelt vennem, nem erdekel semmi mas, mert ugy se maradna rajta a gyari huto :)
De egyre jobban hajlok a nagy NEM-re, mert nem csak Te, sokan masok is irtak, hogy max 1 honap es doglik a cucc, ami azon atmegy az ugy latszik okes, persze azt sem tudjuk meddig. :U

...

(#914) Spirit válasza Devid_81 (#913) üzenetére


Spirit
őstag

Igen, a második. Ez most még szebbet produkál. Artifactok minden mennyiségben videók közben és néha asztalon, 3D-re pedig így reagál:[link]

hoolla: Más esély nem nagyon van, mert semmmi értelmes nincs raktáron, főleg úgy, hogy cserélgetni is tudják.

[ Szerkesztve ]

(#915) Gyula84 válasza Devid_81 (#880) üzenetére


Gyula84
veterán

nemár :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#916) t72killer válasza Spirit (#914) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aztakegyetlen, asszem az egyémet is meghajtom jól, mert ez már gyanús...

A zotac ha nem csinál semmit, akkor nagyon ráfarag, mert jó sokszor cserélheti az 5év garis karikat (én is így vettem)

A tiéd is micron RAM-os?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#917) Devid_81 válasza Spirit (#914) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ray Tracing ON-nak nez ki eleg rendesen ;] :DDD
Tenyleg nagyon sajnalom, foleg, igy hogy a psotazasokra gondolom ramegy nem keves penz neked, legalabbis az oda utra :O

...

(#918) t72killer válasza Devid_81 (#917) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én emiatt vártam másfél hónapot a lusta helyi kereskedőre: kb 10perc kocsikázás tőlünk, azaz <5€ dízel az összes ktg a beküldés-hazahozás retúr útra, és nyugi van, hogy nem kavarja el a posta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#919) ÁdiBá válasza Spirit (#914) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez pontosabban melyik fajta Zotac, már lassan csinálnunk kellene egy táblázatot, hogy az itt lévő PH található kártyák közül mennyi, illetve milyen fajta tipusok haltak meg.

ÁdiBá

(#920) Spirit válasza ÁdiBá (#919) üzenetére


Spirit
őstag

Ez a fajta

Devid_81: 8k körül van a DPD futár.

t72killer: igen, Micron ramos, ahogy az előző is.

[ Szerkesztve ]

(#921) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hol lehet csekkolni a memória fajtáját?

(#922) keIdor válasza ForRedGlory (#921) üzenetére


keIdor
titán

GPU-Z?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#923) ForRedGlory válasza keIdor (#922) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ehh...jól el van dugva. Valóban GPU-Z -> Advanced fül, majd a lenyílóban az NVIDIA BIOS-t kell kiválasztani.

Az enyémen is Micron van.

(#924) keIdor válasza ForRedGlory (#923) üzenetére


keIdor
titán

Jól eldugták akkor valóban, nekem zárójelben írja még:

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#925) ForRedGlory válasza keIdor (#924) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja hogy ott is írja? Meg sem láttam, fáradt vagyok már. :D

(#926) t72killer válasza keIdor (#924) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van a 2080asokon is.

A winfosch feldobta a talpát a gépen, kiváló alkalom ez, h uubuntu alatt is teszteljek. Van vmi érdekesebb tesztprogi? Superposition lesz:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#927) ÁdiBá válasza Spirit (#920) üzenetére


ÁdiBá
addikt


Ez szintén nem kapott hűtést, csak a mellette található VRM, iletve a hátsó VRM sor plusz tekercsek.

Bár őszinte leszek, ez csak találgatás, mert nálam okozott problémát, hogy nem hűtöttem ezt.
Folyamatosan megállt az overwatch, 120% TDP mellett.

A strix kártyákon pedig nem is ilyen tekercs van, még is elhaláloznak, hát ennyi erővel a mátrix sincs biztonságban.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#928) Spirit válasza ÁdiBá (#927) üzenetére


Spirit
őstag

Szerinted, ha 3-4 napot él nálam egy kártya majd azzal fogok kezdeni, hogy szétszedem, "hátha" alapon? Ha tizedébe kerülne, akkor igen, eljátszanék vele. Most nem azért, de ha +15% TDP-re konkrétan belehal a kártya 3 nap alatt úgy, hogy már alap alatt sem megy az úgy sem fog kibírni 5 évet, ha nem tuningolom. Amúgy 22 év alatt egyetlen alkatrészem sem volt, ami tuning miatt meghalt volna. Letojom miért döglik meg, ne dögöljön:D

Érdekes a felvetésed, de akkor minden kártyagyártó elcseszte a PCB-jét, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#929) ForRedGlory válasza Spirit (#928) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez a 2080TI buli akkor lesz jo, ha akkor megy tonkre, amikor mar regen nem lesz kaphato es gariban visszakapsz egy kocsi arat. :D

(#930) ÁdiBá válasza Spirit (#928) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szar a konstrukcio.
Alapvető tesztelési fázisokon nem mentek át a kártyák.
Én az egész szériát deletelném...

ÁdiBá

(#931) ÁdiBá válasza Spirit (#928) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem a gyártók baszták el hanem az nvidia a specifikációt.
Véleményem szerint a GPU túl terheli a komponenseket...ez miatt is érintett minden gyártó hiszen a piacon ekkora chip ennyi tranyoval ilyen nagy csikszéleseggel nem volt még...
De amúgy persze akik tudjak mitől döglenek azok akik szét szedik a kártyákat és vizsgálják...
Majd gondolom szolna az nvidiának hogy ez a probléma, ott meg... fiúk belefér... küldjetek masikat...
Kb ennyi látni a helyzetről...

ÁdiBá

(#932) t72killer válasza Spirit (#928) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, a gyári bios szerinti tuningnak abszolúte bele kell férni, 7/24ben, ki-bekapcsolva, fejenállva is.

Gondolom 1éven belül összedobnak egy rev 2.0 nyákot forrasztásbarátabb vram chipekkel+jobban odafigyelnek a hűtésre, és szép csendben ezekre cserélik a garizott példányokat.

Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek a döglési statisztikákra úgy 2 év múlva, simán el tudom képzelni, h a mostaniak 10+%-a megpusztul (hacsak nem járunk már most itt...)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#933) Devid_81 válasza t72killer (#932) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valamikor mindjart frissen ahogy elerheto volt a Ti volt egy lista x,y felhasznalo adatait mutatta, ott ha jol emlekszem 50% feletti volt az elhullas arany, de nem akarok hulyeseget mondani.
A 10%-al boven keveset mondtal ez biztos :)
Csak bele kell olvasni webshop-ok review-iba, es latszik, hogy nagyon sokaknak az elso honapot nem eli tul a Ti :((
Majd lesz biztos masik rev belole, es akkor talan "megnyugodthatunk"
Bar szerintem ez mar elegge ranyomta a pecsetet erre a szeriara :U

...

(#934) Spirit válasza ÁdiBá (#931) üzenetére


Spirit
őstag

A következő példányomon egy centit nem fogok húzni, remélem bírni fogja az 1900-at legalább alapon. Majd ha már javított verziók lesznek mindenhol adok neki hagy hulljon:D

(#935) ÁdiBá válasza Spirit (#934) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem hiszem hogy a tuning lenne a baja....

ÁdiBá

(#936) t72killer válasza Devid_81 (#933) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így hülyeség, egyrészt főleg az FE-verziók hullanak, másrészt ugye az kiabál, akinek a háza ég, tehát az x db fórumos panaszra fogalmunk sincs, hány jól működő kártya jut.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#937) hhenry


hhenry
őstag

Van itt olyan aki büszke tulajdonos már ennek a kártyának?

(#938) t72killer válasza hhenry (#937) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vagyunk páran.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#939) ForRedGlory válasza hhenry (#937) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jelen. Remélem ez az állapot meg is marad. :)

(#940) torma1981 válasza t72killer (#936) üzenetére


torma1981
veterán

Azért nem hiszem, hogy annyian vettek volna 450k-s vga-t. Itt a fórumban sem vagytok sokan. Abból már jó néhány embernek beszart a kártya. Azért az nem jó arány. Vicc ez a széria. Csúcs kategória és selejtes.

(#941) Devid_81 válasza t72killer (#936) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azzal szamolsz ugye, hogy a Ti-k kb 80%-a reference PCB-s?
Legyen barmilyen csili-vili kivulrol, a PCB nvidia ref.
Olvass bele review-k ba, sokkal magasabb a szam mint 10%

...

(#942) Spirit válasza t72killer (#936) üzenetére


Spirit
őstag

Ez igaz, de az már egy komoly jel, hogy van, aki a 3-4-dik kártyáját várja. Ha egy egészséges 2%-os hibaarány lenne, nem fordulhatna elő tucatszámra ilyen eset. Mennyi erre az esély?Még 10%-os hibaarány mellett sem.

torma: igen, vicc, de ha tényleg normális sebességet akarsz 4K-n mit csinálsz?

[ Szerkesztve ]

(#943) torma1981 válasza Spirit (#942) üzenetére


torma1981
veterán

Ez így van, de akkor ne hibás kártyákat adjanak el egy vagyonért. Ez a gond.

(#944) hhenry válasza torma1981 (#943) üzenetére


hhenry
őstag

Én gondolkodtam rtxre váltáson de azt olvastam hogy elég magas a meghibásodási %

(#945) torma1981 válasza hhenry (#944) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem 2080 van. Ott nincs ilyen gond. Vagyis csak elenyeszo.

(#946) t72killer válasza Spirit (#942) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz, 10%-os hibaaránynál annak az esélye, hogy szériában 3 pacmanest kifogjon az ember, 1 ezrelék körül van statisztikai ismereteim szerint.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#947) hhenry válasza torma1981 (#945) üzenetére


hhenry
őstag

Ha vennék én 2070et vennék de így még varok vele

(#948) neo821229


neo821229
csendes tag

Tegnap nekem is megadta magát.

Gigabyte aorus 2080Ti extreme

[ Szerkesztve ]

neo

(#949) hhenry válasza neo821229 (#948) üzenetére


hhenry
őstag

Na ezekre gondoltam

(#950) ForRedGlory válasza neo821229 (#948) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:( Mikor vetted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.