Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

De most hogy le lett írva, így mindenki majd levonja a következtetéseit maga :)
Ellenben

Ki találja meg, hogy hol csomagolják be az Space Invader-t a dobozokba ? :D
Én nem vettem észre, hol mászkálnak bele

[link]

(#852) ForRedGlory válasza SkyTrancer (#851) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szerintem az első nő/pasi(?) 16 másodpercnél... látványosan nem csinál semmit, amikor odaér a kamera. Nem akar lebukni. :D

[ Szerkesztve ]

(#853) torma1981 válasza keIdor (#850) üzenetére


torma1981
veterán

Te meg azt mondod 200k-s proci jó csak az 1080Ti /2080 stb kihajtásához. Ezek amiket felsoroltal valaki vagy latja vagy nem. Hidd el nem laggol a játék, nem akadozik. Én nem látom. Ha meg a teszt sem mutatja ahogy leirtad akkor a szemnek hisz az ember. 4k-van nem a CPU számít ez tény. Ha valaki akar vegyen mellé amennyiért akar. Minimális különbség lesz. Miért vannak erről akkor nem egy tesztek? Ezek tények. De mindegy off már nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#854) keIdor válasza torma1981 (#853) üzenetére


keIdor
titán

Azt írtam minimum i5-8400 dukál hozzá, azért, mert 6c/6t.
Az hol 200k áruld már el? :O Hol írtam ilyet? :U Hagyjuk is, falra hányt borsó, erősen.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#855) t72killer válasza keIdor (#854) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

On-ba írom, mert sztem egy kari topikjába belefér az ideális HW-környezet megdumálása:R.

#1: nem vagyok 100%-ig biztos, hogy a 6c/6t sokkal jobb a régi 4c/8t-s i7-eknél (amit alkalmasint 0ktg-vetéssel megtart a tulaj).

#2: sokfélét játszunk, abszolút aláírom, hogy van, ahol nagyon kell a CPU. Viszont komolyabb 4k-s megjelenítés mellett a frametime-ban már tényleg nem számít annyit a processzor - 2018ban meg engedtessék meg, hogy nem 1080p-ben akarok egy csúcskarival játszani...

Tudom, "még egy csomó színes ábra", de ugyanúgy munka van mögöttük, mint egy youtube-ra pakolt teszt mögött - és ez még csak 1440p:

Nem celeron, de a stock 4790k egyáltalán nem tűnik rossznak minimum fps-ben még egy 2080Ti mellett sem! Inkább az átlag erősödik a procival - viszont a játékélményt szvsz a minimumok/dropok gyakorisága határozza meg, az már kevésbbé, hogy 110 helyett 140 az átlag fps.

Ezenkívül nekem eléggé gyanús, hogy a cpu game-teszteknél mindíg minimumra veszik a grafikát, és még csak véletlen se mennek 4k-ra, de a 1440p teszt is ritka, mint a felhér holló. Miért?

A digitalfoundry-t írtad - sajna csiganeten nem tudok többtucat videót átnézni, ez tőlük származik. Míg fullHD-n komoly szórás van a procik között, 4k-n kb azonos a minimum fps.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#856) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

azért veszik minimumra, hogy kiküszöböljék a vga-limitet, ami mindig jelen van és jelen lesz, mindaddig, amíg nincs fps korlát

(#857) keIdor válasza t72killer (#855) üzenetére


keIdor
titán

4K-ra is csak addig igaz ez, míg nem jönnek olyan kártyák amikkel már értelmet nyer a 4K 144Hz. Ilyen monitor már kapható ugye csak modern címeknél a felső tartomány felejtő.
100+ fpshez ugyanúgy kell majd a CPU oda is.

4c/8t még so-so, de azért nem írtam az i7-4790K-t, mert kifutott termék meg DDR3 és azzal a chipsettel nem bővíthető míg Z370 ma még igen és újonnan kapni CPU+alaplap párost alá, valamint DDR4. Win10 októberi update sem tett jót a HT-nek egyébként Spectre+MD patchnek köszönhetően, 6c/6t-vel az ember csak megkíméli magát ettől.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#858) t72killer válasza keIdor (#857) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván, de a (stabil) 4k144Hz ugye nagyjából a 2080Ti duplája, pláne úgy, hogy a grafika is fejlődik (pl nyakunkon a vámpír RT...), azaz a jelenlegi ütemben ez kb egy 2020 közepén kiadott 7nanós kártyát jelent. Az meg nem mind1, hogy az ember most rögtön, vagy 2év múlva kukázza a már amúgy is töredékére amortizálódott konfiját és vesz cpu-lap-ram triót többért, mint amennyibe egy 2080Ti kerül.

Ráadásul továbbra is jelentős probléma a szálankénti teljesítmény - ezért sem látunk pl sokmagos Threadripper csodát nemhogy az élmezőnyben, de pl a 2990WX még a 4790K-hoz képest is lemarad - de általánosságban a kisebb AMD-k sincsenek sehol, ha játékról van szó. (de munkánál se mindíg egyértelmű a helyzet)

Nekem mondjuk megvan az utód, egy 7900x-es, főleg melós konfiba megy majd át a kártya, amire majd a játékok is átvándorolnak - de őszintén játékokban csak akkor számítok jobb teljesítményre a nagy procitól, ha delidelem és sikerül 4.8GHz környékére húzni. A "4k144Hz"-hez attól tartok a mostani i9/Ryzen skálán a 6-7GHz turbót kéne vakargatnunk (ténylegesen, nem csak az adatlapon).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#859) Lotus_Omega


Lotus_Omega
tag

PortRoyal

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#860) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Ennek már/még nem létezik ingyen kipróbálható verziója ?

(#861) yagami01


yagami01
aktív tag

Nem láttam, hogy írta volna bárki is, úgyhogy... (bocsi ha mégis) :) Érkeztek képek az MSI Lightingról, ha valakit érdekel:


Nekem még mindig ez a kedvenc Lighting hűtőm:

Nem értem miért dobták el azt a sárgát. Ez az arany nekem nagyon nem adja (túl sukár). Az RGB-ről nem is beszélve... ez így együtt eléggé csalódás, valami szebbre számítottam. Így viszont számomra még mindig a Trio néz ki a legjobban (RGB nélkül) az összes megoldás közül. :) ( Teljesítménybe meg persze majd meglátjuk. )

link:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#862) torma1981 válasza yagami01 (#861) üzenetére


torma1981
veterán

Na meg aztán fél ház lesz az ára. 😊

(#863) yagami01 válasza torma1981 (#862) üzenetére


yagami01
aktív tag

Ja, e tekintetben mondjuk passzol az arany. :)
( Hm. Eltűntek a képeim a Lightingról... nem tudom modi szerkesztette-e vagy valami gebasz van, de ha másoknál is ez a helyzet marad a link a hsz végén. )

(#864) Spirit


Spirit
őstag

Az előző hét szerdán feladott hibás kártyám hétfőre angliába ért. Még aznap be is vizsgálták, jött is a levél, hogy feladják, amint tudják. Tegnap, kedden feladták DHL expressel, a mai napon kézbesítik. :Y Vagyis szerdától-szerdáig megvan a csere.

(#865) t72killer válasza Spirit (#864) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , tisztességes biznisz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#866) Devid_81 válasza Spirit (#864) üzenetére


Devid_81
nagyúr

OCUK, az egyik legnormalisabb szamtech ceg itt kinn ;)
Kb meg Amazon aki meg tud lepni neha, kicsit lassabbak mint az OCUK de cserebe meg oket is lenyomjak szolgaltatasban :)

...

(#867) hoolla válasza Lotus_Omega (#859) üzenetére


hoolla
aktív tag

Az enyém kicsit gyorsabb diavetités

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#868) zabcs80 válasza Spirit (#864) üzenetére


zabcs80
tag

Nekem az Iponban 2-3 hetet mondtak a hibás kártyámra. Remélem gyorsabb lesz az ügyintézés.

(#869) ForRedGlory válasza zabcs80 (#868) üzenetére


ForRedGlory
félisten

.

[ Szerkesztve ]

(#870) Spirit


Spirit
őstag

Megjött a kari, alapon kicsit gyorsabb, mint az előző volt, érdekes:

https://www.3dmark.com/compare/spy/5741134/spy/5573121

Egyelőre jónak tűnik, bár az előző is annak tűnt az elején. :D

[ Szerkesztve ]

(#871) SkyTrancer válasza Spirit (#870) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

nem boostol annyira mint a másik, emiatt

(#872) Devid_81 válasza Spirit (#870) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valoszinuleg jobb darabot fogtal ki, magasabb orajelre boostol :)

Egyebkent ha Magyarorszagrol rendel valaki ilyen ertekben, akkor erre meg rajon majd szepen az afa otthon? :F

...

(#873) t72killer válasza Spirit (#870) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez érdekes, nekem csont alapon 14099 graphics score-t produkál csont alapon az AMP.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#874) Devid_81 válasza hoolla (#867) üzenetére


Devid_81
nagyúr

6553
Csak, hogy legyen itt egy csoro RTX 2080 is ;] :D

...

(#875) ForRedGlory válasza Devid_81 (#874) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szegény ember kártyája. Bujdoss el. ;]

(#876) ForRedGlory válasza Devid_81 (#872) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem jon ra AFA. Miert jonne?

(#877) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A superposition-t v time spy-t lehet valahogy loop-ban tolni, anélkül, hogy fizetne az ember értük?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#878) yagami01


yagami01
aktív tag

Lightning videó:
[link]

(#879) Lotus_Omega válasza hoolla (#867) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Ma a masik iranybol fujt a szel :DD

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#880) Devid_81 válasza ForRedGlory (#876) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Magyarorszagon?
Az maga a csoda nah :D
En azt hittem siman ravernek 27%-ot meg vamkoltseget. :U

...

(#881) ForRedGlory válasza Devid_81 (#880) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Anglia EU tagallam, nincs vam. Plusz AFA arat fizetsz ki, jo hogy nem fognak ratenni meg egyszer. :D Mondjuk megerne az allamnak.

[ Szerkesztve ]

(#882) hoolla válasza Lotus_Omega (#879) üzenetére


hoolla
aktív tag

Itt a házi a hétvégére. :DDD

(#874) Devid_81 Vegyél egy Ti Zotac AMP Extreme-t. Csak azért, hogy legyen értelmes pontszámod. A hülyének is megéri. :K

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#883) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Megy am a p@csmeregetes.

(#884) hoolla válasza ForRedGlory (#883) üzenetére


hoolla
aktív tag

Megy bizony. Hol a tied? ;]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#885) Spirit válasza ForRedGlory (#883) üzenetére


Spirit
őstag

Kikérem magamnak én a sajátomat csak a sajátomhoz mérem :D

Túl vagyok egy 8 órás Atlas-ozáson és egy éjszakai 9 órás 3Dmark-on loop-ban. Egyelőre stabil, lassan megnézem azt az OC scannert,hogy ezzel normálisan lemegy-e.

3Dmark loop-ra válasz: Nem, nem lehet anélkül,de steam-en szokott lenni akcióban, 6,99€-ért bőven megérte.

[ Szerkesztve ]

(#886) t72killer válasza Spirit (#885) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R Amúgy Final Fantasy loop-ot tudok - az meg ingyen van, szval ha csak az a feladat, hogy pörgesse valami a karit, megoldható.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#887) Devid_81 válasza Spirit (#885) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Heaven is megy amig agyon nem vered es ingyen ;)

...

(#888) t72killer válasza Devid_81 (#887) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem is értem, hogy a Superposition-ben miért tették fizetőssé a stressz-tesztet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#889) ForRedGlory válasza hoolla (#884) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Netto 20cm felbehajtva. ;]

Amugy nem is tudtam, hogy ez kijott. Melo utan ranezek, ha nem felejtem el.

(#890) t72killer válasza ForRedGlory (#889) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"felbehajtva" áucs, akkor az úgy is marad:Y

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#891) Spirit


Spirit
őstag

Kipróbáltam +15% TDP-vel, majd erre mér rátoltam egy +100mhz gpu/+800mhz memória beállítást, szépen skálázódik, a gpu órajel 2020-2150 között programtól függően. Tovább nem is kínoznám, a nagyját kihoztam, ami benne lehet.
Meg tudna nekem valaki magyarázni valamit?Ha az órajelet a fogyasztás limitálja, kitolt TDP-vel nyilván magasabbra boostol. Viszont ha erre még emelek core clock-ot, képes magasabb órajelen menni. Miért?Hogyan? Azzal nőne a fogyasztás, tehát TDP limitbe ütközne, mégis magasabb frekin jár. Ilyenkor az adott sebességhez csökkentené a feszültséget? Valami más a magyarázata?

Nyilván az OC scanner itt se megy végig fél óra alatt sem, áll egyhelyben, ez legyen a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#892) Bismarck24


Bismarck24
tag

RTX ON

https://www.youtube.com/watch?v=pNmhJx8yPLk

(#893) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Egyébként, ha már téma. Kinek meddig boostol a kártya alap TDP-vel és plusz feszültség nélkül?

Mindenki írogatja, hogy ezt meg azt kitolva mennyi az annyi, de engem érdekelne, hogy meddig boosol, ha a VGA full alapon megy. :R

[ Szerkesztve ]

(#894) Spirit válasza ForRedGlory (#893) üzenetére


Spirit
őstag

Zotac Amp #1: átlag 1700
Zotac Amp #2: átlag 1850

A 2-es kártya alapfeszen,+15% TDP-vel 1950, +100mhz rátéve 2050.
+150mhz-nél már elhasal, feszültséget továbbra sem emeltem.

(#895) t72killer válasza ForRedGlory (#893) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam full alapon 1800-1850 környékét mutatja a Superposition 4k-ban. Zotac AMP.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#896) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Nálam 2025-ra boostol alapból. Legalábbis Firestrike Extreme mellett.

[ Szerkesztve ]

(#897) ÁdiBá válasza Spirit (#891) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nálam sem működik az oc scanner amúgy...
Igaz nincs tuningolva a kártya, alapon használom.

ÁdiBá

(#898) hoolla válasza ForRedGlory (#893) üzenetére


hoolla
aktív tag

Nekem 1965-re boostol alapon.

De az még mindig kérdésem, hogy ha az adatlapja bármelyik kártyának azt mondja, hogy boost clock mittomén 1650mhz, akkor miért kapunk mi mindig 300-315mhz-cel többet a monitorozó progikban.
Lásd pl gpuZ. Ha az alap fülön megnézitek az órajeleket, akkor a bolti számokat látjátok, de a sensor fül alatt maxra állitva a core clock-ot, megkapjuk megint a 300/315mhZ extrát.

Valaki, legyenszives világositson már fel, hogy mi ez a 300mhZ difi? :R

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#899) Devid_81 válasza hoolla (#898) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pascal kartyaknal is igy volt, a boost tobb lepcsos.
Az elso kettot irjak a specifikacioba, majd a harmadikat meg fogyasztas limit/homerseklet tenyezok hatasara kapod.
De ez mar nem fix szam, szoval azt nem fogjak beleirni a specikacioba altalaban, mert sok minden miatt valtozik, sok a limitalo tenyezo.
Az egyik fo limitalo tenyezo a TDP limit, ezert van az, hogy ha kitolod a limitet akkor a kartya stabilabban tartja a vegso boost orajelet, amig a homerseklet bele nem szol a dolgokba ;)

...

(#900) t72killer válasza Devid_81 (#899) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy vajon valós-e az a freki, amit a szenzor tab kiír? Persze értem, az első tabon a gyári speckók vannak, de pl a most csont alapon futó karinál elindítottam a GPU-z piciablakos rendertesztjét: a szenzor tabon a freki beköszönt a 2040MHz-es értéknek:Y :R. Ezt kicsit nehéz elhinni...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.