Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) torma1981 válasza Z.o.l.o. 19 (#1600) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem ha akkor sem lesz jó, kérd a pénz visszafizetését. Jobban jársz. A mostani 2080Ti-k is ilyen hibásak lehetnek? Vagy javították már a későbbi gyártást?

(#1602) Z.o.l.o. 19 válasza torma1981 (#1601) üzenetére


Z.o.l.o. 19
tag

És elhetek azzal a jogommal?
Azt mondta az Aquában a srác hogy ők csak javítasra küldhetik,pénzt nem adnak vissza, vagy cserét kerhetek, pedig bőven jótállási időben van.

Annyit mondott hogy náluk 20-30%-s az rtx-k vissza vétele javításra.

[ Szerkesztve ]

"Sose voltál, mindig vagy "

(#1603) torma1981 válasza Z.o.l.o. 19 (#1602) üzenetére


torma1981
veterán

X számú javítás után kérheted a visszatérítést. Az most pontosan mennyi azt nem tudom. Főleg, ha látszik,hogy komoly gond van a szériával.

Amúgy azt hogy mit mondott a srác a boltban ne érdekeljen. Csak a hülyeséget mondják sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#1604) Z.o.l.o. 19 válasza torma1981 (#1603) üzenetére


Z.o.l.o. 19
tag

Na azt majd még meg kell nézni akkor, igazából attól félek, nehogy tönkre menjen miatta a gép, gondolom, azt úgy sem terítenék meg.

"Sose voltál, mindig vagy "

(#1605) Z.o.l.o. 19 válasza Z.o.l.o. 19 (#1604) üzenetére


Z.o.l.o. 19
tag

Csak érdekes mert a msi 2080 ventusom tökéletesen működött :)
Az is ugyan így még volt terhelve.

"Sose voltál, mindig vagy "

(#1606) Zsohi válasza Z.o.l.o. 19 (#1602) üzenetére


Zsohi
őstag

Mindig közvetlenül a gyártóhoz kell visszaküldeni és akkor nincsen ez a sz*rakodás, persze neked kell intézned és többnyire a postát is neked kell állnod, de akkor is...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1607) subaruwrc válasza Zsohi (#1606) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor is ugyanez a szarakodás van, légy nyugodt
nem fog neked senki kikukázni egy 400 ezres vga-t ha meg is lehet javítani ...

(#1608) AmbiG9


AmbiG9
csendes tag

Sziasztok Melyik kártyát ajánljátok gamer géphez,ASUS RTX2080 TI 11GB GDDR6 DUAL-RTX2080TI-O11G helyére sajnos elromlott.Ezen a két kártyán vacilálok:ASUS RTX2080 TI 11GB GDDR6 COD-BO4-ROG-STRIX-RTX2080TI vagy MSI RTX2080 TI 11GB GDDR6 GEFORCE TI SEA HAWK X . :F :F Előre is köszi a segítséget.

(#1609) Zsohi válasza subaruwrc (#1607) üzenetére


Zsohi
őstag

Amióta a gyártóhoz hordom vissza a hibás termékeket, azóta ilyen gondjaim nem voltak. A PC-vel kapcsolatos cuccok eddig kivétel nélkül mind cseredarabok voltak(gondolom javított), maximum néhány hetes átfutási idővel és az egész folyamat nyomon követhető. Az egyetlen gond, hogy mindösszesen néhány gyártóra szűkült a listám.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1610) subaruwrc válasza Zsohi (#1609) üzenetére


subaruwrc
félisten

hogy hordod vissza gyártóhoz?
csak azért érdekel mert én kisker szervizben dolgozom és amikor end user szeretné közvetlen gyártóhoz juttatni a terméket akkor mindig le van pattintva.

bár pl corsair evga nzxt satöbbivel lehet közvetlenül is intézni ha úgy állnak a csillagok

(#1611) Zsohi válasza subaruwrc (#1610) üzenetére


Zsohi
őstag

A gyártó weboldalát felkeresem és a terméktámogatás alatt, az ott szereplő pontokon végigmegyek. Megkapod az RMA#-od és elküldőd a legközelebbi szervizközpontjukba, vagy ahova kérik(nagy ritkán előfordul, hogy a postát is átvállalják ha nem vagy tuskó).

A példa okáért, ma már csak is Evga videokártyákat vásárlok, ha gond van kevesebb, mint egy hét az átfutási idő náluk és eddigi még soha nem szívóztak, meg ott a step-up programjuk, extended warranty, hűtő cseréje garanciavesztés nélkül abszolválható, stb... Giga és Asus valamelyest lassabbak, de gondom ezen kívül nem volt velük. Másokkal a 30 napos időszakon kívül még nem volt dolgom.

Mondjuk Kanadában élek...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1612) Z.o.l.o. 19 válasza Zsohi (#1606) üzenetére


Z.o.l.o. 19
tag

A posta nem pénz már igazából, csak tudjátok bosszantó hogy 400-500 ezres kártyákról beszélgetünk és igazából a gyártók nem nagyon törik magukat

"Sose voltál, mindig vagy "

(#1613) Z.o.l.o. 19 válasza subaruwrc (#1607) üzenetére


Z.o.l.o. 19
tag

Az a baj hogy, oké
400 valahány ezres kártya, de komolyan egy szerviz nem tudja megoldani hogy ha már egyszer elmegy ne selejtett kapjak vissza?

"Sose voltál, mindig vagy "

(#1614) Z.o.l.o. 19 válasza Z.o.l.o. 19 (#1613) üzenetére


Z.o.l.o. 19
tag

A legjobb opció szerintem ha én is felveszem a supportal a kapcsolatot, hátha tudnak valamit intézni, segíteni, mert már 3 és fél hete vagyok kártya nélkül.

"Sose voltál, mindig vagy "

(#1615) pigatt válasza subaruwrc (#1588) üzenetére


pigatt
őstag

Ez elég baj, mert sajnos az én Strix OC-m is érintett a Coil Whine jelenségben, szerencsére fülesben nem hallatszik be. Tud romlani ez az idő múlásával? Jelenleg egy ütemes tücsök ciripeléshez tudnám a legjobban hasonlítani. :)

i9 / 4080 / 32"

(#1616) GAbre válasza Z.o.l.o. 19 (#1614) üzenetére


GAbre
veterán

Javaslom vagy a szerkesztés opciót,(5 percig megteheted)vagy ha válaszolni akarsz több embernek,akkor azt 1 posztban tedd meg,és név vagy hozzászólás száma alapján jelezd kinek címzed az adott sort.
Mert így csak tele van értelmetlenül a panaszkodásoddal,és átláthatatlanabb a fórum annak aki hasznos infót keres.

Avatar

(#1617) subaruwrc válasza pigatt (#1615) üzenetére


subaruwrc
félisten

igen általában csak romlani tud.

sokszor van hogy más típusú táppal nem csinálja az adott kártya

(#1618) pigatt válasza subaruwrc (#1617) üzenetére


pigatt
őstag

Ha ez így van akkor ez egy szerencsétlen véletlen. Érdemes lenne akkor másik gépben is kipróbálnom a kártyát. Az a bosszantó, hogy a mostani tápom is csak novemberben lesz egy éves és próbáltam akkor az egyik lehető legjobb minőséget választani minimalizálva az ilyen dolgoknak az előfordulási esélyét.

i9 / 4080 / 32"

(#1619) ziyan


ziyan
tag

Szomorú, hogy még mindig hajlamosak meghalni a 2080 Ti-k. Nagyon szemezek vele...
Próbálta már valaki érvényesíteni itthon az EVGA garanciáját? A honlapjuk szerint Németországba lehet küldeni itthonról a kártyát, ők pedig küldik a cserekártyát, vajon ez a gyakorlatban is működik? Szimpatikus az STRIX OC, de semmiképpen sem akarok hetekig GPU nélkül maradni, ha történne vele valami, lehet jobban megérné egy EVGA XC ULTRA :F

(#1620) pigatt válasza ziyan (#1619) üzenetére


pigatt
őstag

Szia!

1080Ti hibánál vettem fel az EVGA-val a kapcsolatot, és igen valóban így működik, 1 hét alatt lezajlik az egész folyamat. Nem tudom, hogy alapból új kártyát küldenek-e 1080Ti-ból akkor már nem volt forgalomban új, csak felújított kártya, így én azt kaptam. Amivel sajnos szintén gondok voltak és akkor ment el a kedvem a felújított kártyától és vettem a jelenlegit. De az ügyintézés előtt le a kalappal.

i9 / 4080 / 32"

(#1621) torma1981 válasza pigatt (#1620) üzenetére


torma1981
veterán

Lehet első rangú az ügyintézés, ha kártyáik nem az igaziak. Hangosak, melegszenek. Bármelyik típusból elég gyengén szerepelnek. Nekem volt több típus nem jöttek be. Ha nem vizezni akarod a kártyákat szerintem van sokkal jobb náluk. Főleg, hogy nem olcsóbbak.

(#1622) GAbre válasza torma1981 (#1621) üzenetére


GAbre
veterán

Hát nem tudom te milyen kártyát használtál,de a gtx 1080 akat között is csak dicsérik,+ alig van eladó hardveren is mert megveszik,még ha drágább is pl,mint asus.
Azt a több garanciát se ok nélkül vállalja be gyártó.
De minden esetre köszi az ellen oldali véleményt.Ilyen is kell :)

Avatar

(#1623) torma1981 válasza GAbre (#1622) üzenetére


torma1981
veterán

Volt 1080 Hybridem. Marha hangos pl a pumpa ventije. Vicc, hogy filléres tételen spórolnak pl. De sokan másik fórumokba is írták, hogy náluk is hangos. Ha kicseréltem normális fajtára érdekes jobb lett. Tudom a hang relatív, de pl egy MSI Trio, Strix, stb sokkal halkabb mint az EVGA társai. TechPowerUpon lehet nézni teszteket. Háát minden csak nem jó.

[link]

Pedig ez nem olcsó kártya.

[ Szerkesztve ]

(#1624) rol33


rol33
aktív tag

üDv,
lenne itt vki aki MSI RTX 2080 Ti Sea Hawk X használ? Véleményre lennék kiváncsi. hogy mennyire van vele megelégedve, illetve a hőfokokra is kiváncsi lennék. De kérdezném a többieket is, különbözettől függetlenül hogy ez vagy egy Gaming X Trio inkább?

®

(#1625) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Keresek egy vállalkozó kedvű 2080Ti tulajt, aki segítene annak bemérésében, hogy egy speciális számolási feladatban (amivel az én 1070 vga-m 6.5 óra alatt végez), mennyire gyors a 2080Ti.
Kb. 3-4 perc letölteni, elindítani és paraméterezni a szükséges ingyenes programot (nem kell megvárni az eredményt, lekérdezhető hogy mennyi idő alatt fog végezni). Parancssorban kell indítani a programot, tehát olyan jelentkezőt keresek, aki nem riad vissza a cmd-től.
A jelentkezőnek privátban megírom a részleteket.
Köszönöm előre is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1626) Egon válasza Egon (#1625) üzenetére


Egon
nagyúr

Senki nem tud/akar nekem segíteni? :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1627) Devid_81 válasza Egon (#1626) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem vagyunk mi banyaszok nah ;] :DDD
Bocs, nem tudtam kihagyni, viszont lehetnel specifikusabb...pontosan mit is szamol a VGA es kibirja-e normal korulmenyek kozott stb?

...

(#1628) Egon válasza Devid_81 (#1627) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem bányászat, inkább egy speciális matematikai problémának nevezném, ha érdekel priviben megírom a részleteket (nem kell extra dologra gondolni).
Én végigfuttattam: eredetileg 5 óra 50 percet becsült, de lefutott 2 óra 56 perc alatt. De mint írtam: nem kell végigfuttatni, csak a becsült végrehajtási idő érdekel. Elég ha 2 mp-ig futtatod, lekérsz egy státuszt, ami kiírja ezt az értéket is, leállítod a futást, és a státusz vonatkozó részét elküldöd, és örülök...:) Nyilván nem fog megfőni a vga ennyi idő alatt, de egyébként lehet paraméterezni a vga terhelést is, 1 és 4 között (előbbi az alacsony, utóbbi a magas; alapértelmezetten 2-es érték van beállítva, tehát nem Furmark szőrösfánk kategória - ennek ellenére fél óra után azért nekem érezhetően melegedett a cucc, de a hangszigetelt házam nem túl jó hűtéssel rendelkezik).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1629) Devid_81 válasza Egon (#1628) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Dobj egy privit infoval, melo utan ranezek neked ;)
Egyebkent semmi info rola neten?
Soha senki nem futatta meg le 2080 Ti kartyaval? :F

...

(#1630) Egon válasza Devid_81 (#1629) üzenetére


Egon
nagyúr

Megy PM, köszi előre is! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1631) Devid_81 válasza Egon (#1628) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Megvan az eredmeny, es pozitiv lett a teszt, a tobbieknek nem aruljuk el mi az ;] :DDD :R

...

(#1632) Egon válasza Devid_81 (#1631) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx itt is...:) :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1633) GAbre


GAbre
veterán

Már csak másfél hétig váltható be kupon,addig van még ingyen Wolfenstein.
Ha valakit érdekel még.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1634) Pujesz68


Pujesz68
csendes tag

Sziasztok! Par hete azt tapasztalom hogy mindenfele hibauzenetekkel dobalnak ki a jatekok dx12dll. stb.. lefutattam egy 3d markot ott is kidobott (oppsss) felirattal. konkretan semmit nem tudok futtatni..ui:. most frissitettem 9900k-t es egy maximus xi herot nem egy idoben bios update is van a lapon...biosba kell valamit mokolni az overcklock beallitasok kozott?tudtommal semmi nincs overcklockolva minden auto-n van..szerintetek mitol csinalhatja ezt a gep? konkretan csak jatekok alatt nagyjabol 3p jatek idot enged legyen az pubg akarmi...wint mar 7x ujraraktam a napokba..mindent ugy csinaltam ahogy volt mindig is...ugye nem hardveres gond lesz?:( aida stress teszt is ment ott ketyegett szepen,winbol pedig 10 pro 1809 update..1903al is ugyanezeket csinalta, driver a legujabb (dch) de a regiekkel is ezt csinalja..ha valaki ra tud a forumozok kozott nezni el is viszem hozza akar..

[ Szerkesztve ]

(#1635) Devid_81 válasza Pujesz68 (#1634) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vedd vissza a memoria orajelet full alapra biosban (2133), hagyj mindent mas ahogy van, es probald ujra.
Asus Hero egy budosbunko ha a memoriarol van szo, lehet nem kell XMP-t hasznalj, hanem manualisan kellene beloni mindent.
De lehet am meg tap hibad is.

[ Szerkesztve ]

...

(#1636) Pujesz68 válasza Devid_81 (#1635) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

megvan a gond,megneztem egy 2060al azzal mukodik minden,szoval videokartya hiba lett. - pont a 2080ti nek :(

[ Szerkesztve ]

(#1637) ÁdiBá válasza Pujesz68 (#1636) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem tudsz semmilyen benchmarkot lefuttatni?
3DMARK alap cpu és memóriával is kidob, DX hibával akkor lehet meghalt a 2080Ti.
Nézd meg, nem lehet túlmelegedik?
Az ASUS DUAL csinál ilyet.

ÁdiBá

(#1638) Pujesz68 válasza ÁdiBá (#1637) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

semmi benchmark nem ment amit a gpu hasznalt,se jatek semmi, 2060al ment minden siman amit haverom gepebol raktunk at

(#1639) Pujesz68 válasza ÁdiBá (#1637) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

egyebkent meg ui.: neztem a hofokot nem ment 68-70 fole alul meg 31fokon volt

(#1640) Devid_81 válasza Pujesz68 (#1639) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szimplan csak statisztika kedveert, megtudnad mondani milyen rammal szerelt a kartya?
Micron vagy Samsung?

...

(#1641) Pujesz68 válasza Devid_81 (#1640) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

fogalmam nincs, asus dual rtx 2080ti oc a kartya ennyit tudok

(#1642) Pujesz68 válasza Devid_81 (#1640) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

de mar volt egyszer szervizbe,3 hetes volt es tulmelegedesi gondokkal vittem vissza,vissza kuldtek h semmi baja,hazahoztam ugyanugy melegedett 90 fok fole aztan manualisan kezdtem el szabalyozni a ventiket,erdekes mert 0db-el reklamozzak :))) aztan a 0db-el annyit ertem el h folyamat melegedett idle allapotban

(#1643) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Egy teljesen érthetetlen és hihetetlen dolog történt. de baromira örülök neki!!! :D Kitakarítottam a gépet, kicsit megmozgattam a kábeleket megnyomkodtam a csatlakozókat a tápnál meg a komponenseknél is, de semmit nem dugtam át máshova, plusz beraktam egy ventilátort az előlapi venti és vga közé. Gondolván, hogy mivel nagy a ház így messze van előlapi a vga-tól és, ez plusz ventilátor segítsen befújni a friss levegőt vga alá. Úgy sikerült beépíteni, hogy 1/3 részben fújja a kártya seggét és 2/3 részben fúj be alá. Éssss megszűnt a coil whine, vagy olyan szintre mérséklődött, hogy nem hallani. Hogy ez a megmozgatott kábeleknek / megnyomkodott csatlakozóknak vagy a kártya betáp részének plusz hűtésének volt köszönhető azt nem tudom. Mindenesetre előtte volt olyan extrém eset is, hogy igaz fülelni kellett, de lehetett érzékelni a szomszéd szobából is a ciripelést!

Még most is az gondolom, hogy ez nem lehet! De a örülök, hogy eltűnt!! Mindenek már majdnem egy hete azóta fülelek, keresem, de szerencsére nem találom.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#1644) subaruwrc válasza pigatt (#1643) üzenetére


subaruwrc
félisten

érintkezési hibától is lehetett :)

(#1645) tbw


tbw
aktív tag

1080 ti-ről tervezek váltani RTX 2080 ti-re.
Valaki mondjon véleményt.
Még mindig hibásak az RTX-ek mint az elején, vagy ezt már kiküszöbölték?
Coil whine?
Szerintetek megéri váltani, vagy inkább várjak?

TBW

(#1646) Devid_81 válasza tbw (#1645) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hibasak vannak tovabbra is, talan kevesebb.
Coil whine passz, nalam is volt, egyszer csak eltunt es azota kussban van a kartya :D
Barmelyik csinalhatja sajna.

Csere?
Altalaban a jatekokban kapsz +30% teljesitmenyt de csereben 2x annyiba kerul.
Nehany jatekban akar 50% is lehet, kb egy kezemen megtudom szamolni azoknak a jatekoknak a szamat ami ekkorat gyorsul Pascalrol Turingra valtasnal.

DXR? Jo cucc, megnezed mi az majd kikapcsolod, kb ennyire jo, vagy ha nem szamit a DX12-es micro lag halom + a teljesitmeny vesztes ami a ray tracinggel jar...
En 1080 Ti-rol nem mennek at, max csak akkor ha megdoglik a cucc. ;)
Max akkor vedd fontolora ha valahol kapsz hasznalt olcso de garis darabot.

...

(#1647) Pujesz68 válasza tbw (#1645) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

jobb varni inkabb en mar masodszor viszem vissza az enyemet es en is 1080ti rol valtottam,meg is bantam...

(#1648) warcat válasza Devid_81 (#1646) üzenetére


warcat
veterán

Kiegészíteném azzal, hogy 4k monitor mellé már odaillik

Amúgy meg tönkrezúzta az egész generációt azzal az Nvidia, hogy bár 30% al többet hoz az új Ti, ugyanannyiba vagy többe (használtpiac) kerül, ha leosztod egységnyi teljesítményre

tehát ahelyett, hogy 800 dollárért +30% teljesítményt kaptál volna 2 évvel később, fizethetsz 1200+ érte (tapsvihar), miközben a használtpiacon 500 dollárért megkapható az 1080 Ti

1440p/144 Hz-re nem kell 2080 Ti, ajánlom inkább a gsync kiaknázását, azért van.

Azt se felejtsük el, hogy lassan 1 éve piacon van, már annyi ideje használhatnád, nem lett azóta olcsóbb, miközben várhatóan max 1 évig lesz még "csúcs" (de nem fogadnék rá, szerintem max fél év és Nvidia kiad valami 'extra' verziót ebből is)

Ezt MSI RTX 2080 Ti Gaming X TRIO tulajként írom :)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1649) tbw válasza Pujesz68 (#1647) üzenetére


tbw
aktív tag

Akkor még kivárok inkább.
Nem akarok RMAzni.

TBW

(#1650) ForRedGlory válasza tbw (#1649) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:DDD

(#1648) warcat: "1440p/144 Hz-re nem kell 2080 Ti" (Ez most valami vicc akar lenni?)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.