Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) nexplo válasza Devid_81 (#3000) üzenetére


nexplo
őstag

Lara idejön vagizni az új karival ahelyett hogy nekem adná 300-ért ;] :D :DDD
Én is épp ezen vacilálok. Maradjon a 2080TI vagy kipróbáljam a 3080-at. Az az igazság hogy játszani nem sok időm van így pedig mindkettő luxus... :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#3002) Devid_81 válasza nexplo (#3001) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha keves idod van jatszani akkor en a helyedben megtartanam.
Ha szeretsz butykolni akkor neked is javaslom az olcso vizet egy Kraken kerettel+AIO, vagy persze a full blokk ha mar van meglevo vizhutesed :)
Hofokot nyersz, boost orajelet nem veszitessz stb, csupa pozitiv, leszamitva, hogy bukod a garanciat, hacsak nem vigyazol a gari matricas csavarra valahogy szetszedesnel :B

Persze ezzel szemben a 3080 is jo dontes lehet, de erdemes varni, mert nem kapni sehol.
2080Ti-t meg erdemes eladni minel hamarabb, mert csak veszit az ertekebol, ha ennel a verzional maradsz persze ;)

...

(#3003) Laraxior válasza nexplo (#3001) üzenetére


Laraxior
titán

Add azt a 300-at pluszba a 2080Ti mellé, akkor odaadom :P

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#3004) Devid_81 válasza Laraxior (#3003) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az igen, jo magas lett az arfolyam, vagy netalan 3090-et kuldtek veletlenul? ;] :DDD

...

(#3005) Laraxior válasza Devid_81 (#3004) üzenetére


Laraxior
titán

700 az alapar + 300eur = 2080Ti. :P
Szegény munkanélküli vagyok, muszáj a legjobbat kihozni :K

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#3006) Devid_81 válasza Laraxior (#3005) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah azt hittem 300k FT kell meg melle, el is felejtettem, hogy Te is mar csak euroban szamolsz, nalam igy van ez az angol fonttal.
Amikor hazamegyek akkor mindent szamolok vissza, hogy mi mennyi angol fontban, es ugy tudom eldonteni, hogy jo ar vagy sem :D

[ Szerkesztve ]

...

(#3007) fisi válasza nexplo (#2940) üzenetére


fisi
senior tag

Örülj neki. Én rengeteg szívtam anno vele 73 fok általában, és a középső venti meghülyült - maxon pörgött és visitott mint egy porszívó. Soha többet msi. Szervizbe se csináltak semmit vele még én frissítettem biost meg dumáltam az msi global moderátorával de nem oldódott meg a probléma. Végül vissza jött akkor jó volt gyorsan el is adtam a picsába persze előtte mindenről tájékoztattam a vevőt. Mondjuk utána ő vizes blokkal használta.

(#3008) nexplo válasza Laraxior (#3003) üzenetére


nexplo
őstag

Pedig a reptéren jól fizetnek azt súgták meg nekem :D
Nagyon várom a kártyádat de nem hozza a postás, tuti feladtad? A pénzt már két hete el is utaltam neked :P ;] :D

(#3002) Devid_81
Hát igen, az én kártyámat 2080TI is elvitték azonnal ahogy feltettem. Bár alig volt benne üzem óra, tehát aki vitte nagyon jól járt. Most vagy várok 3xxx-re vagy simogatom a gépet bekapcsolás nélkül és csodálom a többi komponensét és a kártya hiányát :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#3009) nexplo válasza fisi (#3007) üzenetére


nexplo
őstag

Mindenből van rossz széria. Erről az MSI-ről eddig csak jót olvastam és tapasztaltam. De mondom én nem szerettem az MSI-t egyáltalán, tehát tuti nem vagyok részrehajló ezt hidd el :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#3010) Laraxior válasza nexplo (#3008) üzenetére


Laraxior
titán

Jól fizetnek, csak már nem dolgozom ott. Koronaválság. Ezért sem tartottam meg a VGA-t. Valahogy munkanélküli időben nem igazán válik hasznomra egy RTX3080 a gépemben.
Van aki megérti, van aki haszonleső patkánynak hív... :(((
Persze engem kellett kirakni a 3080 topikból egy hónapra....

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#3011) nexplo válasza Laraxior (#3010) üzenetére


nexplo
őstag

Ezen kár agyalni. Két nézőpontból is lehet nézni, én azt szoktam mondani hogy nem kényszer megvenni az új kártyát. Ha teszem azt 1 misiért adnák ugyanúgy lenne aki megvenné. szíve joga mind az eladónak mind a vevőnek. Csak ugye vannak akik ezt nem bírják magukban tartani.. Miért raktak ki? Mi történt? Nem is tudtam ezt :(
Remélem rendeződik az anyagi helyzeted. Ez a rohadt vírus gazdaságilag is borzalom sajnos :W

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#3012) Jacek válasza Laraxior (#3010) üzenetére


Jacek
veterán

Azt nem értik meg sokan hogy nem rákgyógyszert árultad 2x áron vagy kenyeret az éhezőnek, hanem egy büdös luxus game videkártyát, ha meg jön olyan kretén aki kifizeti a 2x árat odase neki :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3013) Mosqu!to válasza Laraxior (#3010) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nem az eladással volt a gond, hanem az ehhez kapcsolódó, de oda nem illő oda-vissza személyeskedéssel, hencegéssel, stb.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3014) nexplo válasza Mosqu!to (#3013) üzenetére


nexplo
őstag

Az utolsó HSZ-t nem is látni. Kíváncsi lennék mi volt benne amire jött a bann :)
(#3010) Laraxior esetleg te elmondhatnád, akár privátban ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#3015) Laraxior válasza Mosqu!to (#3013) üzenetére


Laraxior
titán

Meg a jó keleti felfogással, hogy nekem nem jutott, akkor másnak se legyen jó. Az irigység az sosem fog kipusztulni... pont ezért költöztem ki.
Otthon azért is szóltak, hogy hogy merek két parkolóhelyet foglalni a járműveimnek. Normális helyen gratulálnak az ilyenhez...főleg, hogy mindennap 4:20-kor keltem hozzá 8 éven keresztül.
Hangsúlyoztam milliószor, hogy nem bolt vagyok. 15 éve veszem a hardvereket, elég súlyos milliókat beleöltem már, mindig jó áron adtam tovább, sosem nyerészkedtem.
Most nem engedhettem meg magamnak, pedig szívesen megtartottam volna.
De hagyjuk.
2080Ti topik.
:R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#3016) Spirit


Spirit
őstag

Ha valakinek Zotac 3 ventis sima vagy AMP verziója van és zörög a ventije, de nem akarja gariztatni, akkor ajánlom ezt: [link]
100%-ban megegyezik a gyári ventillátorral, csak nincs rajta logo. Kinézet, típus, áramfelvétel, RPM adott % mellett mind tökéletesen azonos.

(#3017) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!
Vannak itt EVGA tulajok?
Pár napja a kártyámon a ventik elkezdtek üresjáraton néha-néha tekerni.Nem sokat,de pont annyit,hogy zavarjanak,konkrétan elindul-megáll.Kb.10-15 másodpercenként.

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#3018) Doblós válasza Doblós (#3017) üzenetére


Doblós
aktív tag

Időközben egy pasztázás megoldotta

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#3019) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

Újra kellene húznom már a gépet,szóval gondolkodom,hogy felteszem a legújabb nvidia driver-t. (456.55). Egy Msi Rtx 2080 Ti gaming x trio-m van.

A kérdés,hogy valakinek van tapasztalata az új driver-rel? Ha jól tudom visszaveszi az órajelet a 30-as szériáknál. Kell tartanom ettől az én vga-mnál is?

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#3020) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok, ma sikerült szert tenni egy EVGA Black verzióra, alphacool fullcover plexi blokkal :D
Még csak demo víz van rajta, holnap épül meg a merev rá, de eddig örömésbódottá. :C

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#3021) Laraxior válasza Apollo_21 (#3020) üzenetére


Laraxior
titán

Jó vétel :K
Egy ilyen fullvizesre én is beneveznék... :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#3022) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

Árgus szemekkel lesem aprón a 2080Ti-ket, úgy látom nem csak én, nagyon durva hogy ilyen 10-15 perc alatt már jegelve vannak, még a bevallottan zörgő ventis Gigabyteok is.

Sokat elszalasztatottam már, jórészt tudatosan, így ma egy Gigabyteot, tegnap egy EVGA black-et, jó néhány mókuskerekes Asust, két hete egy Gainward Phoenix Goldent (ezt az egyet bánom mostmár), meg unom már lesni az aprót is, hogy mikor kerül fel valami rendes :DDD hétfőn nexplo-jé volt az utolsó rendes talán, azt meg beajánlottam egy ph!-s kollegának, aki azonnal meg is vette, ezt is picit bánom már, de nam akartam annyit fizetni érte :)

Szóval melyekre érdemes rámozdulni, ami biztosan nem throttlingol, és jó a hűtése, esetleg tuningban is fasza? És hogy lehet akkora különbség, hogy pl. egy EVGA black 26 centi hosszú, egy Gaming X trio 33 cm?

Rog Strix, Gaming X-en kívül érdemes még bármiben gondolkodni, ami garantáltan nem throttlingol? illetve jól gondolom hogy ennél a kettőnél a legvalószínűbb, hogy Samsung ramosat fogjak ki?

(#3023) warcat válasza DeathAdder (#3022) üzenetére


warcat
veterán

Nem egyszerűbb, hogy kérsz egy GPU-Z screenshotot a kártyáról?

EA: It's in the crate!

(#3024) Chalez válasza DeathAdder (#3022) üzenetére


Chalez
őstag

Nekem az az érzésem, hogy szinte bármelyik jó lehetne... Nekem pl egy Founders Edition van, és nagyon szeretem, annak ellenére, hogy hangos mint a nyavaja, bár nem hallom a HyperX Cloud 2 miatt amúgy sem... 110/1000 tuninggal vígan szalad, és Samsung ramos :)
Baromi gyors egy 2080 után is :K

(#3025) Laraxior válasza DeathAdder (#3022) üzenetére


Laraxior
titán

...vagy esetleg megvárod a 3070-et :))

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#3026) DeathAdder válasza Laraxior (#3025) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ mindenki

Meg akartam várni, de az még egy hónap, aztán ki tudja mikor lesz kapható, és nincs kedvem szívni a kezdeti nyavalyáival, meg 8 gigás, meg RT off-ban nem is lesz 2080ti szint :))

Ja, akárhányszor kérdeztem senki nem tudta megmondani milyen ramos, mivel a legtöbben már úgy hirdetik hogy ott van az új kari a gépben :D

(#3027) hackeeeee válasza DeathAdder (#3026) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nincs GPU-Z kép, csak a kártyáról nem tudod meg, hacsak nincs bontva..

Véleményem szubjektív...

(#3028) Apollo_21 válasza DeathAdder (#3022) üzenetére


Apollo_21
addikt

Miért érdekes a samu rammal ellátott? :U
Még az is lehet hogy a napokba szert teszek még 2re.
Az evga black-em pl samu rammal szerelt.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#3029) Devid_81 válasza Apollo_21 (#3028) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Picit jobban birja a ram OC-t, masban nem jobb :N
Bar sokan abban a tudatban vannak, hogy a Samu ramosok a jok a Micron meg az elhullos, ami tevhit, de nem mar nehez kinevelni sokakbol. :)

...

(#3030) DeathAdder válasza Apollo_21 (#3028) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igazából csak annyi ha választani lehet akkor a samu nálam előny, oké jobb OC-ban, ez is előny, de szívtam már meg két micronal is, így a samuval nyugodtabb lennék.

Nem mondtam, hogy jobb, amolyan vallás lehet ez, mint aki nem vesz Gigabyteot, mert szívott vele, vagy Castrolt, vagy Pirellit vagy bármit..

(#3031) - = Zk = - válasza Spirit (#3016) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ugyan ez volt a problémám, 1 éve kb, ilyen ventiket vettem... hibátlanul és csendben mennek... de lehet az ACE4 jobban elférne rajta :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3032) nexplo válasza Devid_81 (#3029) üzenetére


nexplo
őstag

A Samu ramosak is elhullottak az elején? Azért kérdezem mert én Micronról hallottam csak ezt :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#3033) Devid_81 válasza nexplo (#3032) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg a legelejen volt abbol is elhullos, igen.
Viszont aztan szinte teljesen eltuntek ezek a hibak.
Majd inkabb olyanok voltak, hogy a drivert nem lehetett soha tobbet feltelepiteni a kartyakra fagyast kovetoen, igy jott elo a baj.
Viszont ezeknek mar nem volt akkora rossz hire mint az elejen.

Aztan a Micron ramok ujra jottek a Super kartyakon, ott nem volt vele baj.

Valahogy a mai napig nem tisztazott, hogy mi okozta azt elhullasokat.
Olyanokat olvastam, hogy a gyari hutok tul nagy nyomast gyakoroltal a vram chipekre.
Meg olyat is, hogy volt egy szeria ahol gyartas kozben szennyezodott gpu die valami vegyszerrel.
Valoszinuleg soha nem tudjuk meg az igazsagot, de foleg azert volt fajo mert 500K volt a Ti es hullott is, pedig a sima 2080-ak is hullottak eleinte am :K

[ Szerkesztve ]

...

(#3034) KAMELOT válasza Apollo_21 (#3028) üzenetére


KAMELOT
titán

2db akarsz venni vagy veszel egy másodikat SLI-be?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3035) Apollo_21 válasza KAMELOT (#3034) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sli nemtudom ilyen szinten mennyire értelmes.
De veszek még 1et és megnézem melyik megy jobban vízzel

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#3036) KAMELOT


KAMELOT
titán

Csatlakozom a topikhoz. 3xxx széria nem nyert meg engem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3037) Devid_81 válasza KAMELOT (#3036) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Zuzzad neki az OC-t, szeretik :D :K

...

(#3038) KAMELOT válasza Devid_81 (#3037) üzenetére


KAMELOT
titán

Vízzel mehet is majd!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3039) - = Zk = - válasza KAMELOT (#3036) üzenetére


- = Zk = -
félisten

"hogyhogy nem nyert meg"?... :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3040) torma1981 válasza - = Zk = - (#3039) üzenetére


torma1981
veterán

Az ára, meg nem lehet kapni. :D Nem elég indok. :P

(#3041) Apollo_21 válasza KAMELOT (#3036) üzenetére


Apollo_21
addikt

Turbo :D Szép darab. :C

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#3042) KAMELOT válasza - = Zk = - (#3039) üzenetére


KAMELOT
titán

torma1981 leírta.
Crashel, kevés a ram rajta, nem kapni, sokallom az árat, blokk sincs rá(nem kapni ezt sem!)
Amire nekem kell oda bőven elég.
Értelmes megoldás 3090, de nem 1900€-ért :U

Apollo_21: köszi! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3043) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nem kell valakinek 2080Ti, aki lemaradt vagy csalodott vagy dragalja a 3080 -at? :D

Lehet beprobalkozok ezzel, hatha elhozhato nevetseges aron. De nekem nem kell a ket kartya. Annyi, hogy ez gyari FC blokkos, tehat csak vizes kollega jatszik. Vagy lepattintod a blokkot, es raksz ra custom hutest. Blokk meg eladhato marad.

£450-500 -ig elmegyek vele /kartya, mert annyit lazan meger. Most £819 -el viszem az aukciot, de ez nem marad ennyi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3044) Devid_81 válasza MPowerPH (#3043) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vard meg a ho veget, ha csak 8 tulaj adja el akkor a UK-ban a 3070 miatt is olcsobban fogja adni mar a regi kartyajat mint amennyiert most mennek.
Most azert ment ennyire vissza az ara a Ti-knek mert a 3080 alig gyorsabb egy 2080 Ti+OC-tol.
Plusz milliokert kaphato ha van 3080. es foleg emiatt.
Ha egy picit is jobban sikerul a 3070 startja mint a 3080, akkor lesz megint egy par olcsobb 2080 Ti, ez 100% :K

Hasznalt 2080Ti ara valahol max £500 korul kellene legyen majd ha beall minden a helyere.

Nem akarom mondani, hogy azt amid volt mar 2080Ti-d nah azt nem kellett volna eladni, viszont haboru utan mindig okosabb a katona, az egy nagyon rozikos idoszak volt. :K

...

(#3045) MPowerPH válasza Devid_81 (#3044) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom, azt pont £500 -ert szervaltam. :B De ugye az utolagos EK blokkos volt, tudom, ez is az, de ez a gyari, mindig tobbet er. Azert irtam, hogy valahol £450-500 kozott meghuznam a hatart. Ezek utan kotve hiszem egyebkent, hogy a 3070 a Ti ellen hasznalhato lehet. :N Keves az a VRAM.
Ha elhozom annyiert, akkor ezen sem bukok sokat. Raadasban igy, hogy 2db kartyat arul, meg szerintem ront is az uzleten, mert joval nehezebb igy eladni, mintha szetbontva arulna.

Don't Tread On Me

(#3046) Devid_81 válasza MPowerPH (#3045) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kettot mindig nehezebb eladni, mint egyet. :K
Ha nagyon olcson hozzajutsz a kettohoz akkor szolj, hatha sikerult az enyemet megolni amikor atszerelem. :D
Bar nem szivesen koltenek most VGA-ra, mert tul sok a project in progress...de ha elfustolom akkor kelleni fog valami :B
Es meg jovoheten jon a meglevo varolistamhoz/dobozokhoz ez az :B :DDD

...

(#3047) MPowerPH válasza Devid_81 (#3046) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy nezem, kizart. Hirtelen helyre allt a vilag rendje, es eleg durva aron mennek. :Y Ez az MSi mar £820 -on van. Torott ventillatorral.

En is nagy noob voltam, amikor tovabbadtam a bagoert megvettet. :W De ki tudta, hogy ez lesz a 3080 korul?!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3048) Devid_81 válasza MPowerPH (#3047) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah azert is irtam, az a par het a reviewk-k elott roh@dtul kritikus volt. :K :W
Vagy meg tovabb csokkenhetett volna az ara, vagy talan nem.
De arra sztem nem gondolt a fene sem, hogy konkretan ekkorat fordul a vilag.
Azert £800-at egyik sem er, a multkor Currysnek volt £899-ert Asus 3 ventis egy napig, Amazon nincs valami olcso visszakuldott?
Bar ezen mar biztos tul vagy :K

Szerk: Amazonon van fenn par hasznalt £520 korul is mar.
De ez maganszemely, aztan vagy lesz belole valami vagy nem. :U

Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Ti XTREME 11G , van ugyan ettol az eladotol egy ilyen is szinten £520

[ Szerkesztve ]

...

(#3049) MPowerPH válasza Devid_81 (#3048) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs, es nem is fogjak soha £700 alatt adni. Ne viccelj mar, dragabban mennek a hasznalt 2080Ti -ok, mint a 3080 FTW3, amit rendeltem, sot, dragabb, mint az OCUK -bol kedden erkezo Strix OC. Mi a fene tortent?! :U

mod: Jah, magan lehet adja annyiert. Ugye ahhoz nem sok kozunk van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3050) Devid_81 válasza MPowerPH (#3049) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De erdekes modon ugyan annak az eladonak szinte minden tipus van, es mind £520, hat nem is tudom.
Viszont van 4 ertekelese, es pozitiv.
I dunno... :DDD

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.